ZFERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaterdag 20 Juli 1880. DE ZWANEZAWG. Feuilleton. Verschijnt DINSDAGDONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is f 1.30, franco per post f 1.60. Noord-AmerikaTransvaal, Indië enz. verzending eens per week, f 10,per jaar. 45ste JAARGANG. No. 5721. Directeur-Uitgever J. WAALE. Advertentiënvan 13 regels 30 Cts. meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. BERE I\TD KING. De BURGEMEESTER van Zierikzeb maakt bekend, dat het verkeer met ry- en voertuigen aan de Zui'd- zjjde der Oude Haven tusschen de Zuidhavenpoort en de tweede houten binnenbrug tot nadere aankondiging 18 gestremd. Zierikzeb, den 17 July 1889. Dé Burgemeester, J. P. N. ERMERINS. A F K OIVDIG I N G. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend, dat door den heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te. Middelburg zyn executoir verklaard vyf kohieren van het Patentrecht dezer gemeente, dienstjaar 18s9/so» te weten, dat betrekkelijk de tappers schippers en kramers, en die betrekkelijk de wyken A, B, C, D, die aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier zyn ter hand gesteld ter invordering, en dat ieder verpligt is zyn aanslag op den by de wet bepaalden voet to voldoen. Zierikzee, den 19 Juljj 1889. J. P. N. ERMERINS. Algemeen Overzicht. De oorzaken der kwalen, waaronder wij lijden, de onaangenaamheden, die ons treffen, worden door de meeste menschen gezocht in omstandigheden, waarop zij geenerlei iuvloed kunnen uitoefenen, en de weg neming van al die ellende verwacht van de verbetering dier omstandigheden, hetzij langs maatscbappelijken, hetzij langs wettelijken weg. Maar het woord, dat eens in onze Tweede Kamer een Minister sprak: Herzie u zeiven", dat woord is in de meeste gevallen de eenige oplossing, die er voor ons menschen te vin den is, tot leniging van velerlei maatschappelijke nooden: De Fransche Kamer heeft in deze tijden vooral iemand noodig, die haar dat Herzie uzelf'ernstig en klemmend toeroept. Week aan week, dag aan dag bijna worden daar tooneelen afgespeeld, die bewijzen, dat meer dan een herziening der constitutie, waar naar men schreeuwt, een herziening der Kamer noodig is, opdat het volk eerbied kunne gaan gevoe len, op nieuw voor hen, die het Wetten oplegt. Zoo lang er van eene wetgevende vergadering zelf geen zedeljjke kracht uitgaat, maar de leden daarvan tegen de eenvoudigste zedeljjkheidswetten zondigen, zoolang helpt geen herziening der wetten. Het volk moet zien, dat degenen, die het leidt,-beter minst genomen even zoo goed zijn, als zij dié geleid worden. En welk schouwspel biedt nu de Fransche Kamer aan de natie? De stervende Kam er vertoonde ook dezer dagen weder allesbehalve de kalmte en de rust, die zoo noodig voor ernstige studie is. Zooals men weet, was de amnestiewet aan de orde. De behandeling daarvan werd echter vertraagd door de Boulangisten, wier doel het is, het leven der Kamer te rekken. Velen van hen toch kunnen, zoolang de Kamer bijeen is, niet dan met toestemming der Kamer worden ver volgd, doch is de zitting gesloten, dan is die toestem ming onnoodig. Voor velen is het dus de zucht voor het behoud hunner vrijheid, die hen de zitting der Kamer doet rekken langs allerlei wegen en door allerlei middelen. Een dier middelen, waarvan Bou- langer's partij bij voorkeur gebruik schijnt te maken, is de Regeering onophoudelijk interpelleeren over allerlei dingen. Ook deze week is daarvan ruim ge bruik gemaakt. De Boulangist le Hérissé had eene interpellatie ingediend aangaande hel schenden der parlementaire voorrechten te Angoulöme in de per sonen van Laguerre en Luisant, die aldaar gevangen waren genomen. De interpellant gaf aan het gebeurde natuurlijk een bepaalden tint en de Minister ver dedigde de handelwijze van den commissaris van politie, die tusschenbeide gekomen was om de rust te herstellen. Wanorde te verwekken en tooneelen zooals die te Angoulême plaats hadden, wordt reeds sedert een jaar beproefd. Daarop nam Laguerre zelf het woord. Hij stapelde de eene beleediging tegen Kamer, Senaat en Ministers op den ander en weigerde, nadat de Kamer besloten had het woord hem te ont nemen, de tribune te verlaten. De Voorzitter, de Minister en de Republikeinsche leden verlieten nu de zaal, terwijl Laguerre als een held op bet spreekge stoelte bleef, omringd door zijne partijgenooten. Nadat de zitting weder geopend was, bleef Laguerre weigeren zijn zetel teverlalen, totdat eindelijk, nadat de Kamer, na de censuur met tijdeljjke uitsluiting op hem te hebben toegepast, te vijf uur was gesloten, hij te zes ure zijn spreekgestoelte verliet, toegejuicht door de Boulangistische afgevaardigden. Den volgenden dag ging het al niet veel beter. Bij de behandeling dei- amnestiewet, achtte zich de afgevaardigde Thompson door den Boulangist Laur beleedigd. Beide heeren geraakten op jongensachtige wjjze aan 't vechten tja wel zoodanig dat Laur zoo gehavend werd, dat hij geneeskundige hulp noodig had. De heeren zullen een tweegevecht houden als slot voor-dat weinig verhef fend tooneel. De Kamer vervolgde intusschen hare werkzaamheden; de amnestiewet werd goedgekeurd; 200,000 francs werd toegestaan voor de slachtoffers der mijnontploffing te St. Etienne, terwijl een voor stel om den Minister Constans, vroeger gouverneur van Tonkin, gerechtelijk te doen vervolgen wegens het verduisteren van gelden van den Staat, verwor pen werd met 343 tegen 179 stemmen. De Minister- President Tirard verdedigde den Minister Con9tans. Eindelijk is bij de Kamer nog ingekomen een voorstel betreffende de veelvoudige caDdidaturen, waarbij bepaald wordt, dat slechts één candidatuur door eiken candidaat mag worden aanvaard. Dit ontwerp is na tuurlijk gericht tegen het Boulangisme, vandaar dan ook, dat deze partij zich weör erg weerde. Een tegen voorstel werd ingediend door den Boulangist la Hérissé, strekkende om Boulanger te verbieden zich in eenig kiesdistrict candidaat te stellen. Hij belee- digde de Regeering en moest eindelijk door de politie verwijderd worden. Met 304 tegen 229 stemmen werd de wet aangenomen, die de Senaat dadelijk zal onderzoeken. Deze is gereed gekomen met het onder zoek der zaak Boulanger. Boulanger wordt verwezen naar het Hooggerechtshof, beschuldigd van aanslag tegen de veiligheid van den Staat, samenspanning en verduistering van gelden, terwijl Dillon en Roche- fort als zijne medeplichtigen eveneens naar het Hoog gerechtshof zijn verwezen. De overwinning, die de Jonge Czechen bij de ver kiezingen in Boheme hebben behaald, blijken groote gevolgen te hebben. Reeds hebben zij eene conferentie gehouden en besloten zich in verbinding met de oude Czechen te stellen op voorwaarde, dat deze een adres aan den Keizer zullen verzenden, waarbjj de hand having der historische rechten gevraagd wordt, die betrekking hebben op Bohemens autonomie en op de kroning van Keizer' Frans-Jozef, als Koning van Praag. De beide delegation, de Oostenrijk9che en de Hongaarsche, hebben de begrooting voor het leger alsmede de suppl. credieten en de uitgaven voor de bezetting in Bosnië en de Herzogewina toegestaan en beide zijn gesloten, nadat den dank des Keizers hun was overgebracht. In Duitschland is het bericht ontvangen dat Wiss- roann gezegevierd had over de inboorlingen aan de Westkust van Afrika, zonder eenig bloedig offer te hebben geëisebt. Het geschil tusschen Zwitserland verkeert voor het oogenblik in een toestand van rust. Nadat de beide Regeeringen, Zwitserland heeft bet nu ook gedaan, hunne nota's wereldkundig heb ben gemaakt, heerscht er rustzelfs is de gezant van Zwitserland te Berlijn op reis gegaan, ten einde zijne zomervacantie te genieten. Duitschland heeft het vestigingsverdrag nog niet opgezegd, maar neemt in afwachting daarvan scherper maatregelen van toe zicht op de passagiers en goederen uit Zwitserland. Wat aangaat de losmaking van Duitschland van het traclaat betreffende Zwitserlands onzijdigheid, wordt opgemerkt, dat Rusland en Oostenrijk zich daarbij hebben aangeslotenterwijl Frankrijk, Engeland en Italië daarvan werden onderricht, doch niet in de gelegenheid gesteld zich omtrent bet al of niet toe treden te verklaren. De Commissie uit het Engelsche Lagerhuis, belast met het onderzoek naar de noodzakelijkheid van het toekennen van een jaargeld aan de kleinkinderen van Koningin Victoria, heeft zulks goedgekeurd. De Commissie houdt zich ook bezig met een onderzoek naar de inkomsten der Koningin; iets wat deze evenmin als de Prins van Wales aanstaat, doch waarin zij moeten berusten. De toestand in Egypte is thans van dien aard, dal de Engelsche Regeering een goed voorwendsel heeft, vooreerst hare troepen nog niet terug te trekken. De Derwischen toch, ruk ken nog steeds voorwaarts en hoewel geslagen, geven zijhun verzat niet op. Ie /Barcelona hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad, tengevolge het geschil overdeaccijnsen. Reeds hebben 16 arrestaties plaats gehad en worden er ernstige maatregelen voor verdere uitbreiding genomen. Aan de Ministerieele crisis in Noorwegen is reeds een einde gemaakt; doordat de Koning den advocaat Stanz de vorming van een Ministerie heeft opge dragen, welke opdracht door hem aangenomen en uitgevoerd is. Stanz zelf is Minister-President. Het Ministerie is Vrijdag reeds geconstitueerd. NIEUWSTIJDINGEN. Engeland. Een nieuwe moord van Jack the Ripper. Dinadagnacht een uur heeft; de politie-agent Andrews in Whitechapel te Londen het lyk gevonden van eene vrouw, dat op verschrikkelijke wyze was verminkt, geheel overeen komstig de wyze, waarop de vorige moorden door Jack the Ripper zyn gepleegd, zoodat er thans geen twyfel bestaat dat opnieuw een slachtoffer van den bloeddorstigen moordenaar is gevallen. Het lyk was nog warm toen het gevonden werd de hals en de rechterborst waren zoo goed als afgesneden. De moord is gepleegd in een zelfde kleine ruimte als de vorigen hebben plaats gehad. Het slachtoffer is van middel baren leeftijd en behoorde tot die klasse, die tot de laagste trap der zedelijkheid zyn gedaald. De moor denaar is gestoord in zyn werk, want de ingewanden waren niet uit het lichaam genomen, hetgeen bjj de vorige slachtoffers is geschiedhet lijk was nog warm en het bloed stroomde uit de wonden, toen het ontdekt werd. De politie-agent, die het lijk gevonden heeft, was met een waker in een magazyn in de nabijheid, toen de moord gepleegd moet zyn, doch bjj heeft.niet het minste gedraisch gehoord. Het eenige voorwerp dat den moordenaar zou kunnen uitbrengen, is een oude steenen pijp, die met bloed bevlekt naast het lijk is gevonden. NHst slachtoffer heette Alice Mackenzie en gaf zich meermalen aan misbruik van sterken drank over. Na de ontdekking van het lyk was in een oogenblik de geheele politiemacht in Whitechapel op de been doch de mooi denaar is tot dusver niet gevonden. Frankrijk. Tot de betreurenswaardige voorvallen, die de feest viering op 14 Juli te Parjjs kenmerkten, behoort ook de verwoesting van een koffiehuis in de Rue Royale. Omstreeks 9 uur in den avond zaten eenige gasten op het trottoir. Een troep feestgangers ging voorbjj en stiet een tafeltje om. Er ontstond een woorden wisseling en spoedig riep een uit het volk»Er hangt geen vlag uit." Dit was ook inderdaad het geval, omdat er geen gelegenheid was een vlag uitte steken, maar daarentegen had de heer Imoda, de eigenaar van het koffiehuis, zyn woning met gaspitjes verlicht. Ten einde echter de menigte tevreden testellen, werd in een der naburige huizen een vlag geleend en ont plooid, maar 6 weehet toeval wilde, dat het een Italiaansche vlag was. Nu was er geen houden meer aan. Weg met Crispi weg met Bismarck riep het volk, stormde op het terras en sloeg de tafeltjes en de ruiten stuk. Twee kellners, die het eigendom van hun patroon trachtten te verdedigen, werden gewond. Weldra kwam een afdeeling politie-agenten, die het volk uiteen dreef en erger schandalen belette. De eigenaar van het koffiehuis is geen Italiaan, noch een Pruis, maar een Luxemburger, die reeds jaren te Parjjs woont, genaturaliseerd is en met een Fransche vrouw is gehuwd. Den volgenden ochtend opende bjj het koffiehuis weer, maar moest dit spoedig weer sluiten, wagens de dreigende houding, welke bet volk tegen hem aannam. Belg* -ie. De rechtbank te Brussel heeft uitspraak gedaan tusschen den Staat en een bakker te Brussel, wiens vrouw en kind bij de spoorwegramp te Groenendael gedood zijn en die deswege eene schadevergoeding van 100,000 franc3 geëischt had. Den man is eene som van 40,000 francs toegewezen. Brussel, 17 Juli. Door den Minister van Finan ciën is bjj de Kamer ingediend een wetsontwerp, volgens hetwelk een licentie-recht geheven zal worden van alle inrichtingen, geopend na 1 Juli j.l., waarin alcoholische dranken verkocht worden. Nederland. Apeldoorn, 18 Juli. Geen tjjding is goede tjjding is een spreekwoord,dat meestal juist is, ook ten opzichte van M. Z. onzen Koning. Sedert lang deelden wjj onzen lezers niets omtrent Z. M. mede, alleen omdat wjj gelukkig slechts voort durend dezelfde en steeds goede berichten hadden moeten mededeelen. Toch achten wjj het gewenscht weder eens onzen lezers met een enkel woord te verzekeren, dat de gezondheidstoestand van Z. M. den Koning bjj voort during gunstig is en in geen opzicht te wenschen overlaat. Wel geniet Z. M. de Koning hoogst zelden van de buitenlucht, doch is dit eenerzjjds daaraan toe te schrjjven, dat Z. M. het loopen eenigszins moeielyk valt, anderzijds, en niet het minst, is het meer ongunstige weder hiervan de oorzaak. Om toch zonder hinder van de lucht te genieten, wordt thans een draagstoel vervaardigd, waarin Z. M. bjj gunstig weder, in de buitenlucht door twee kamerdienaren gedragen zal kannen worden. Mi<3<lelt>urg-, 18 Juli. Sedert Zondag jl. houdt het >Leger des Heils" alhier zjjne oefeningen in het voormalig kerkgebouw der Doopsgezinde gemeente op de Hoogstraat. Dinsdagavond nu bewoog zich voort durend een groote menigte in en in den omtrek van het gebouw, waaronder natuurlijk de lieve jongens niet ontbraken. Deze nu hadden de laagheid met steenen de ruiten integooien, wat natuurljjk aanleiding gaf dat de politie zich er mede bemoeide en het gooien zich dan ook bepaalde tot bet inwerpen van 4 ruiten. Om 10 uur gingen de heilsoldaten en de adjudant naar de stoomtram om daarmede naarYlissingen te vertrekken, dit nu gaf aanleiding dat de jongens begoonen te schreeuwen en scheldende politie heeft echter toch gezorgd dat de soldaten veilig in den tram konden gaan, waarna tegen een 8tal jongens proces verbaal is opgemaakt. Woensdagavond nu was het verboden op de Hoogstraat te blijven staan, en moeBt ieder doorloopen. De heilsoldaten konden nu, door de politie achtervolgd, gerust naar den tram loopeiqp^Mfel te hqpen dat de baldadigheden nu ook voor goea zullen ophouden. Woensdagavond is gevangen genomen en naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht, G. S., 32 jaar oud, timmermansknecht, wonende te Vlissingen, verdacht van medeplichtigheid aan de poging tot brandstichting, waarvoor bereids zjjn meester J. de B., is gedetineerd. Door den Gemeenteraad van Vlissingen is een buitengewone zitting gehouden, die onmiddellyk in een vergadering met gesloten deuren overging. Na de heropening werd het voorstel om den keurmeester van het slachtvee, wegens verregaande onachtzaamheid in de uitoefening zyner bediening, voor den tjjd van een maand te schorsen, met 10 tegen 1 stem aan genomen, onder bepaling dat bjj herhaling der feiten ontslag zal volgen. Goes, 18 Juli. Zooals men weet heeft de heer W. Temperman indertijd bedankt voor zjjn lidmaat schap der Sociëteit Van Ongenuchten Vrjj, zonder, zooals het reglement voorschrjjft, zjjn aandeel in de schuld dier Sociëteit te betalen, er zich op beroepende, dat deze geen rechtspersoonlijkheid bezit. De kanton rechter te Goes veroordeelde evenwel den heer T. en wees aan het bestuur van V. O. V. zjjn eisch toe. De veroordeelde ging echter in hooger beroep en nu heeft volgens de Zeeuw het gerechtshof te 's Gravenhage beslist, dat de appellant de gevraagde som niet hoeft Naar het F r a n s c U van i) GEORGES OHNET. i. De klok op het raadhuis te Dieppe had juist tien ure geslagen, toen het tuinhek van een dei- weelderigste gebouwen in de Aguado-straat openging en eene slanke, deftige Engelsche jonge dame, met blond baar, een blozend, door twee opeuhartige oogen verhelderd gelaat, gekleed in een lief matrozen pakje met ankers op de halskraag en gouden galons op de mouwen, naar buiten trad. Achter haar kwam eene eerbiedwaardige in zwarte zjjde gekleede dame, met een uit stroo gevlochten hoed op en beladen met twee parasols en een zeekijker. De jonge dame haalde de frisscbe, zilte lucht gretig op, trippelde met hare verlakt leeren schoentjes, met lage hakken, over den grond en zei: »Mooi weertje, Harriett!" De eerbiedwaardige dame, klaarblijkelijk eene gouvernante, knikte met het hoofd, liet een soort goedkeurend gehinnik hooren, en sloeg, terwijl ze met haar scherpen elleboog hare leerlinge aanzette, den weg naar de haven in. De zee had den zachten grijsrosen tint van den opaal. In den gloed der zonnestralen smolten de lichte schapenwolkjes weg in het heldere blauw des hemels; een frisscbe zeewind wiegde de dunne takjes der tamarinden en deed de vlaggen boven de deuren der hotels vroolijk wapperen. Op het door de zomerzon verschroeide grasveld, plat getrapt onder de voeten der badgasten en rood als eeu oude matras, leidden de kooplieden in honden troepen hazewinden, brakken en patrijshonden, alle door elkander, aan touwen rond. Jonge dames in tricot-tailles en heeren in korte flanellen rokken speelden laron-tennis, terwijl blonde babies, met bloote beenen, aan een langen draad een vledermuisvor- niigen vlieger oplieten. De kleine tram, die vanaf het Casino naar het havenhoofd loopt, ging opeen sukkel drafje voorbij en straatjongens uit Pollet boden onder oorvordoovend geschreeuw den voorbijgangers pro gramma's der wedrennen aan. Zoo, in vluggen tred doorwandelende, waren de twee dames op de hoogte van het hótel Royal ge komen, toen een opgeschoten jonkman, die met gebogen hoofd en peinzend gelaat de gang uitkwam, hen bijna tegen 't lijf liep. Hij sloeg aan, uitte eenige woorden van verontschuldiging in een ietwat vreemd accent en week uit naar den muur. Een Uitroep der jonge miss deed hem de oogen opslaan, zijn bleek gelaat bedekte zich met een vurig rood, zijne zwarte oogen schitterden en terwijl hij de handen tegelijk van verwondering en vreugde ineensloeg, vroeg hij Daisy, jij, ben jij het?" Sténio", riep het jonge ineisjs door een hevige aandoening overmand uit. Daarna greep zij den vreemdeling vertrouwelijk en gebiedend bij den arm en eensklaps toegevende aan eene onbedwingbare nieuwsgierigheid, zeide zij Vertel me voor alles van mijne zuster? Waar hebt je haar gelaten? Hoe is het met haar? Maar, hoe kan ik zoo dwaas zijn, jij bent te Dieppe Dau is zij er ook! Sténio, vriend, ik bid je waar is MaudGauw, breng me bij haar, ik verlang zoo zeer haar te omhelzen »Daisy! lief kind!" stamelde Sténio. Zyn breed door zwarte, krullende lokken overschaduwd voor hoofd trok zich samen als een meer onder den storm wind, tranen ontvloeiden zijne oogen en zijne stem beefde. Tegelijkertijd schudde de eerbiedwaardige dame, die in 't eerst stijf van verwondering bad ge schenen, haar vrees af en besloot tusschenbeide te komen. Lieve, ik bid je zeide zij, terwijl ze zich vastberaden tusschen hare leerlinge en den jonkman plaatste. Ge kent de bevelen van uwen vader Als hij vermoedde dat in mijne tegenwoordigheid zoo'n onderhoud O, maar 't is bepaald onmoge lijk! Denk toch eens na, hartjeAls gij niet redelijk genoeg zijt om naar me te luisteren, moet piijnheer althans begrijpen Geheel buiten adem, staakte zij haar onsamenhan gende woordenvloed en bleef zoo rood als een baan, met opengesperde oogen, in eene aandoenlijke en te gelijk belachelijke verlegenheid voor de jongelieden staan. Toen zeide Daisy, terwijl ze hare wenkbrauwen fronsde en den kleinen mond met eene dreigende uit drukking plooide Goede Harriètt, luister wel. Ge weet hoe gewillig ik ben in gewone omstandigheden en hoeveel ik van je houd Maar van daag, zie je, is het geval zoo ernstigMijne zuster, begrijp je, het is over mijne zuster, over Maud Ach Harriett 1 hoe kun je me over zoo iets lastig vallen." Een vloed van tranen onderbrak hare woorden. Eenige badgasten, die in een landauer wegreden om te Pourville te gaan ontbijten, keken met verbazing naar de oude dame, wie dit bevallige meisje onder tranen aansprak, in tegenwoordigheid van dien jonk man. De gouvernante schudde bet grijze hoofd onder den grooten hoed, en zweeg met de onderworpen kop pigheid van een oude ezelin. Eindelijk mopperde zij »Maar de bevelen van mylord." »Maar de smeekingen van miss!" hernam Daisy levendig. Harriett je moet kiezen tusschen mijn vader en mijJe hebt zoo vaak verklaard dat je me voor niets ter wereld zoudt willen verlaten en dat je zelfs als ik getrouwd ben in mijn huis hoopt te blijven om de kleine babies te verzorgen Welnu 1 Har riett, als je nu van daag om mij eeu plezier Ie doen, niet een enkelen van je plichten kunt opofferen dan o, ik zal er zeker schrikkelijk veel spijt van hebben 1 maar dan, Harriett, zal alles tusschen ons afgedaan zijn Daisy!" barstte de gouvernante snikkend uit >0, Daisy, ik heb voor u, lieve, alles overal -was het mijn levenMaar iets, dal zoo streng Terboden is Wat zal mylord zeggen als hij het verneemt.'' »Ik zal hem er over sprekenKomaan, 't is in orde, Harriett. Ik houd veel van je, je bent eene goede, oude, lieve En ze drukte hare friscb roode lippen op het brandende voorhoofd der gouvernante. »Ik zal nooit, neen nooit vergeten, wat ge voor me doetMijnheer Sténio Marackzy, mijn schoon broeder, zal het ook niet vergeten, daar ben ik zeker van." De vreemdeling boog ernstig bet peinzend hoofd en zich tol Daisy wendende Ge wilt uwe zuster zienhelaasGe zult haar niet weörvinden zooals ge baar gekend hebt Ze is zeer verandejrd, die arme Maud, ze is erg ziek." De kleine miss hief de oogen angstvol tot haar schoonbroeder op Gevaarlijk?" vroeg ze. »Ja, Daisy, gevaarlijk." Zij uitte een onderdrukten kreet. >Gauw! Sténio, breng me bij haar." En gevolgd door Harriett, die liep alsof ze tei' strafplaats werd geleid, gingen de twee jongelieden de binnenplaats van het bótel binnen. Terwijl ze hunne schreden naar het vierkante paviljoen wendden, dat rechts van den voorgevel i9 gelegen, ontmoetten ze eene zeer deftige jonge vrouw, vergezeld van eene non, in het grijze kleed en het witte kapje der arinen- verzorgsters. Daisy wendde haastig het hoofd af, verhaastte haar tred en trok Sténio met zich voort, alsof ze vreesde dat men haar in zijn gezelschap mocht herkennen. Maar hare voorzorgsmaatregelen waron nutteloos, want ze hoorde achter haar de jonge vrouw met eene uitdrukking van groote verwondering zeggen »Kijk! Miss Mellivan met Marackzy 1" Eene plotselinge ongerustheid sloeg Daisy om het hart. Maar zulk eeu sterk verlangen dreef baar voort, dat ze verder ging. Sténio opendo de deur vau het paviljoen en gevolgd door hare gouvernante trad de jonge miss binnen. De non was stil blijven staan en had den vreemdeling met de oogen gevolgd. Ze sloeg den blik ten bemel en zeide >0, als Mijnbeer Marackzy zijn naam op het pro gramma van ons concert wilde laten zetten wat een voordeel zou dat voor onze nagelaten visscherskinderen zijn." >Gö weet dus wie Marackzy is, zuster Elizabeth?" »Maar mevrouw, is zijn naam niet wereldbekend, evenzeer als dien van Liszt of Rubinstein

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1889 | | pagina 1