TELEGRAMMEN. Middelburg en Zierikzee. Schipper A. v. d. HUCHT, 9bv«tf«tttun, afdeeling, de heer M. C. Mnlock Houwer. Eindeljjk geeft de Voorzitter als zjjne meening te kennen, dat de jaarljjksche ploeg wedstrijd van land- bouwknechts, eene te waardeeren prikkel ia tot het leveren van goed landbouwwerk en stelt dua voor dezen wedstrijd ook dit jaar weder te bestendigen, met uit- noodiging aan de leden der Commissie van beoordeeling, deze taak ook voor dit jaar weder to willen aanvaarden, tegen welk een en ander geene bezwaren werden in- gebragt. Naar aanleiding eener opmerking evenwel van den heer J. van der Have Az. te Nieuwerkerk, wordt er door het Bestuur besloten, slechts aan hen, die het vorige jaar een eersten pry's behaalden en thans weder voor eene dergelijke bekroning in aanmerking zouden kunnen komen, een loffelijk getuigschrift toe te kennen, terwijl overigens de prjjzen in geld aan diegenen zullen worden toegekend, die naar het oordeel der Commissie van Toezigt hierop aanspraak zullen hebben. Nadat met dit besluit algemeen» instemming was betoond, werd de vergadering gesloten. WEÊRKUNDIGE WAARNEMINGEN by 's Rykskustverlichting te Westerschouwen, gedurende MAART 1889. Als naar gewoonte, bleek Maart weer meer bekoor lijks voor het katten- dan voor het menschdom te bezittenimmers, van de „zeven zomersche dagen" was zoo goed als geen sprake; integendeel, we hadden in de eerste helft, vooral tydens de eerste dagen, met vry hevige vorst, afgewisseld met sneeuw en regen, te kampen. Veel water werd echter niet verzameld, slechte 22,6 mM. in tien aftappingeD, zoodat de hoog liggende Bannen slechts 422360 M3. ontvingen, en den waterstand 0,055 M. daalde. Te Heelsum (gem. Renkum) is Dingsdag middag een 13-jarig meisje ontvoerd door iemand, die by hare ouders in den kost was. Tot heden heeft men van beiden niets vernomen. Wederom komt het berigt van eene schipbreuk tot ons. De bark „Albert Russel" namelyk, van New- York naar Australië bestemd, is in volle zee vergaan. Slechts twee der opvarenden werden in uitgehongerden toestand, na veertien dagen omzwervens, opgevischt. De kapitien, zjjne vrouw en twee dochters zyn met de rest der bemanning verdronken. In het 1st kwartaal van dit jaar zyn 750 vreem delingen, die geen middel van bestaan hadden, over de grens van Nederland geleid. De heer B. Weltevreden, reeder te Maassluis, wiens schepen den meesten tyd de visch aan de markt te Rotterdam verkoopen, zal zyne schokkers voortaan te Nieuwediep doen havenen, en zichzelf daar metter woon vestigen. Mevrouw de douairière Twiss-Suermondt te Utrecht, van wie het denkbeeld uitging om ten behoeve van het Kinderziekenhuis aldaar eene tentoonstelling en verloting van poppen te houden, heeft alle eer en succes van haar werk. Reeds zyn by het dames-comité over de 600 poppen ingekomen en deze zullen 9 en 10 April te Utrecht tentoongesteld worden. Uit alle deelen van Europa kwamen inzendingen in en voor de meesten zyn geen kosten gespaard. Dezer dagen kwam nog van een der Vorstinnen eene pop in de zalen aan. Het ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht wordt geheel gedrapeerd en gedecoreerd en er zal een fancy fair gehouden worden onder leidiug van jonge meisjes uit de eerste families aldaar. De entrée zal voor de tentoonstelling slechts 50 cents bedragen. Ziorikzee, 5 April. Door de Regtbank zyn heden veroordeeld lo. J. V., koopman te Oud Vossemeer, wegens mis handeling, tot 14 dagen gevangenisstraf 2o. A. van D., vlasser te Duivendyke, wegens diefstal, tot 3 maanden gevangenisstraf 3o. J. van den B., arbeider te Oud Vossemeer, wegens mishandeling, tot 1 week gevangenisstraf 4o. A. P. V., koopman te St. Maartensdijk, wegens mishandeling, tot 14 dagen gevangenisstraf; 5o. C. R. L., landbouwer te Bruinisse, wegens be- leediging, tot 3 boete of 6 dagen hechtenis. Zierikzee, 5 April. Volgens de „Vlissingsche Courant" No. 14, werd van de Commissie alhier ten behoeve der Weduwen en Weezen van Let Vlissingsche Loodswezen ontvangen de som van 141. In den laatsten tyd werden in verschillende gemeenten in ons land op de scholen collecten gehouden ten be hoeve der Weduwen en Weezen van het Belgische Loodswezen, ook allen wonende te Vlissingen, die zeer mooije resultaten hebben opgeleverd. Een wenk, door ons gegeven, om voor dat doel ook hier in dezen geest te werken, schynt geen invloed te hebben gehad. Waarom? Het antwoord laten wij aan de Hoofden over. Hoe het zjj, het idéé vonden wy aardig, want ook hierin wordt de oude spreuk be vestigd „Vele kleintjes maken een groote." De ingezetenen van Zierikzee hebben echter ook ten dien opzigte getoond een gevoelig hart te bezitten voor weduwen en weezen, wier echtgenooten en vaders hun leven verloren by het volbrengen van hunnen vaak zoo moeyelyken pligt. Het is ons aangenaam uit ver trouwbare bron te kunnen mededeelen, dat ten hunnen behoeve hier is byeengebragt de som van 180. Te Breda is eene vrouw, na ruim vyf dagen achtereen geslapen te hebben, al slapende de eeuwigheid ingegaan. Het was dezer dagen den commiezen te Breda bekend geworden dat eene party zout, honderden ponden groot, een der zoogenaamde poorten zou binnenkomen. Eenige hunner verscholen zich naby 't punt, waar de smokkelaars de gemeente zouden binnentreden. Spoedig kwamen eenige mannen, naar het scheen met zware zakken beladen, voorby de commiezen lieten hen gaan, wetende dat de eerste troep zakken met zand zou dragen. Ee,n poos later kwam eene tweede groep mannen, eveneens beladen met zakken, en sloegen een zjj weg in. „Halt" klonk het, maar de mannen gingen door. „Halt of ik schiet." De mannen hielden stil. Naeenig tegenstreven en pruttelen werden de zakken geopend, die krullen bevatten. Tableau Intusschon was de derde groep met de zakken zout ongehinderd de stad binnengetrokken. Als een waarschuwend voorbeeld kan dienen, dat te Maastricht twee jeugdige meisjes zijn overleden, wier dood wordt toegeschreven aan 't bovenmatig touw tjespringen. Te Doesburg is Zondag nacht weder in het kantoor der firma Van Hengel en Lens velt ingebroken. Men zal zich herinneren, dat in den herfst van het vorige jaar uit datzelfde kantoor de brandkast gestolen werd, zonder dat van dat logge gevaarte een spoor is terug gevonden. Men heeft nu beproefd de nieuw aangebragte brandkast met behulp van houweelen en beitels te openen, doch de toeleg is mislukt. Voor het kantongeregt te Groningen stond dezer dagen de predikant van Kvopswolde teregt, beklaagd van openbare dronkenschap. Vier agenten verklaarden dit. Vele getuigen a decharge waren verschenen. De advocaat voerde aan dat de predikant leed aan eene leverziekte, gepaard met uitstorting vaD vocht in de buikholte, wat voor den beklaagde dezelfde gevolgen zou hebben als voor anderen het misbruik van sterken drank. De kantonregter eischte 5 boete of drie dagen gevangenisstraf. Te Hollaud8cheveld (zuidelijk Drente) geraakte eergisteren H. Benjamins, wonende te Zwinderscheveld, in beschonken toestand te water. Twee andere personen uit zyn gezelschap gingen te water, en het gelukte hua na zeer veel moeite hem op het droge en in een huis te brengen. Na eenigen tyd ging er eene boot, waarin de drenkeling gelegd werdtoen ze ongeveer te twee uur in den nacht hunne bestem ming bereikten, gevoelde by zich zeer onwelwelligt ten gevolge van het niet verwisselen van zyne natte kleederen voor droge. Eenige uren daarna is by overleden. Overmatig gebruik van sterken drank is de oorzaak van dit ongeval. 's GRAVENHAGE, 5 April. Tweede Kamer. De Heer van Gijn is na onderzoek zijner geloofsbrieven als lid der Tweede Kamer toegelaten. Op de vraag van den Heer Asch van Wijck, verklaarde de Min. van Binnenl. Zaken, dat in afwachting van een nader onderzoek der Staten- rapporten, op dit oogenblik geen wijziging in de Provinciale Kiestabel zal ingediend worden en de verkiezing voor leden der Provinciale Staten dit jaar op den gewonen tijd zal doorgaan. KERKNIEUWS. Tot predikant by de Hervormde gemeente te Veere is beroepen de Heer J. W. Gunning Jr. te Eerbeek. Beroepen tot predikant bij de Hervormde gemeente te Brouwershaven Dr. H. Edema van der Tuuk, predikant te Watergang. Gemengde Berigten. Te Oude Tonge is een 12-jarig dochtertje van een barbier, dat reeds vlug het scheermes hanteert en ver scheidene baardmannen voor bare rekening heeft. Verleden week kon men zien dat zelfs een 92-jarig grysaard zich aan haar toevertrouwde. „Alles ge moedelijk". Te Goorle miste eene boerin by het opstaan haar echtgenoot. Zjj zoekt en vindt hem hangende. Onmiddelijk greep zjj een mes en sneed het touw door. De man kwam by en eenige oogenblikken later ging het paar smakelijk ontbyten. Er is nu tooh ééa land in de wereld dat zyn leger vermindert. De Repu bliek Mexico zal haar leger met 5000 man verminde ren, waardoor bjjna 2 millioen dollars worden bespaard. Te Col. is met 1 April geopend een cursus tot opleiding van adspirant-leden voor den Raad. Een der leerlingen Dirk Geitegreel, toont reeds buitengewonen aanleg en zal tegen de aanstaande verkiezing juist pasklaar zyn. Een smidsknecht te Ou. moest zooveel verbeelding niet hebben en niet denken dat hij een meisje met geld zal krjjgen, al draagt bij een wit boordje. Het is met Jan ook zoo gesteld, Veel beweging doch geen geld. Eene boerin aan een oud pad te St. Anna. heeft Zondag zelf nog gezegd „Ach wat overkom ik toch mijn vader zegttreur je nu nog," maar ik antwoordde Vader ik zal er nog van sterven, Als ik uit die lange weg niet kan erven. Ik heb geen jongen en geen geld Daarom is 't met my zoo slecht gesteld. En nu geen geld en geen crediet, Daarom is nu alles kwiet. „Wel, wel" zegt eene vrouw te Zonuedorp,, „wat ben ik toch blij dat ik weer beter ben nu kan ik weer naar Jane loopen." Laat zij echter maar oppassen, dat zjj haar tong niet te lang laat hangen, want dan zou het weer wel eens verkeerd uit kunnen komen. Men zou het ook niet verwachten van eene vrouw die van een ander moet leven. „Ja" zegt Jozina te O. V., ik heb veel spjjt dat ik het met mijn jongen heb afgemaakt, want nu kan ik des avonds alleen naar huis gaan. Sientjemet uw blonde haren, Gy moest u toch wat bedaren En dat ge niet te veel praat, Want ge zjjt in denzelfden staat. „Zie zoo" zegt Maria te Kruiningen, „nu ik geen vryer meer heb, nu mag ik van vader weer naar het dorp gaan, en kan ik weer met buurvrouw wat gaan babbelen, Zij moesten echter al dat praten maar laten, want het is altijd belasteren van personen, waarvan niets te zeggen valt. Ingezonden Stukken. Mijnheer de] Redacteur! Meer en meer gevoel ik mij gedrongen uwen lezers iets ten beste te geven over het politieke leven .eener Mijns inziens kan men de kiezers in drie hoofd groepen verdoelenle de liberale kiezers, 2e de anti revolutionairen en 3e de liberaal-anti-revolutionaire of omgekeerd de antir.-liberale. Met de laatste bedoel ik natuurlijk de weifelaars. De naam waarmede ik hen bestempel, kluidt, dunkt me zeer duidelijk aan wie zij kiezen. Hebben zij een goeden liberalen vriend, hij kan zeker van hunne stem zijn. Maar een andermaal wordt een hunner vijanden, ook liberaal, tot candidaat gesteld, doch ditmaal zullen dergelijke kiezers stellig een anti-revolutionair hulp verleenen. Tot de derde kiezerssoort behooren eene menigte lui, die, om zoo te z'eggen, onder de pantoffel liggen. Misschien kunt ge, waarde lezer, ook wel iemand aanwijzen, die een kiesbevoegde huurder, knecht etc. bezit en komt vragen: Is uw biljet al ingevuld? Antw.: Neen. O, is het wederantwoord, ik zal 'twel eens even voor je doen. En hoe weinigen zeggen dan, wat zij zouden willen of moeten zeggen. Schrijver dezes, M. de R., kent zoo iemand (een anti-revol.) en sedert hij zich met zulke practijken ophoudt, is hij verre in mijne achting gedaald. Want waarlijk ik achtte hem, hoewel mijn tegenstander op politiek ge bied, maar daarvoor ben ik dan ook met woord en daad een liberaal mensch. Zijn er meer zulke'antirevb- lutionairen? Ziet om u heen, waarde lezer, en gij zult ze spoedig vinden. Hij, die zich bij verkiezingen van ongeoorloofde middelen bedient, is geen liberaal; zijn daden toonen het. Hij, die den candidaat der liberalen door couranten-geschryf, 't zij ingezonden stuk of advertentie, in minachting zoekt te brengen, is natuurlijk anti-revol. Ik zeg natuurlijkwant tegenover de liberale partij staat de anti-r. Is het een weifelaar, het is ongetwijfeld een anti-revol. met een liberaal vernisje. Het anti-revolutionairisme speelt dan den baas over het liberalisme, en de gevolgen blijken. Dat er zeer veel zulke anti-revol. op eene gemeente kunnen zyn, is bij menige verkiezing ge bleken, doordat de naam van den liberalen candi daat' op vele biljetten doorgehaald en door dien van den anti-r. vervangen was, of omgekeerd. Wat is daarvan de oorzaak, heb ik mij meer dan eens afge vraagd Hoe komt het dat ditmaal de anti-r. de overwinning behaalden, terwijl het een vorige maal omgekeerd was, en dat bij dezelfde kiezers? En hoe nu het raadsel te verklaren, dat da liberalen in mijne woonplaats de meerderheid hebben? Als antwoord op die vragen kan men geven, dat de oorzaak ligt bij de derde zeer talrjjke groep kiezers in onze gemeente. En waarom is die schare kiezers van de derde soort in vele gemeenten zoo talrijk? De hoofdoorzaak daar van meen ik gevonden te hebben, en ik schrijf het daaraan toe, dat zij het vfprschil niet begrijpen tusschen liberaal en anti-revolutionair, en ik geloof wel, dat velen hunne dwaling zullen inzien, als zij van die woorden een helder begrip hebben. Reeds meermalen is het mij gebleken, dat iemand onnadenkend gekozen had, tengevolge zijner onbekendheid met die woorden. Daarom zal ik die woorden eens voor zulke dwalenden trachten te verklaren. Welnu, liberaal beteekent vrij heidlievend, vrijzinnig. Een liberaal is een vrij heidsvriend, een vrijzinnige. Liberalisme wil zeggen vrijheidsgeestliefde voor vrije staatsvormen, voor onbevangen denkbeelden. En nu het woord anti-re volutionair. Anti tegenrevolutionair revolu- tiegezind, omwentelingsgezind. Een anti-revolutionair is dus iemand, die tegen omwentelingen is (behalve op politiek gebied). Zoo ziet ge dus geachte lezer, dat onze staatkun dige partijen als om strijd een schoonen naam hebben aangenomen. Maar wat heeft men nu gedaan om het anti-revolutionairisme ingang te doen vinden. Men beeft er den godsdienst bijgehaald als dekmantel. En juist daardoor laten de kiezers van de derde soort zich verschalken. Zoo is dus een anti-revolutionair een voorstander van een streng godsdienstbeginsel in staatsaangelegenheden. Zeer schoon, als men er zich aan houdt; maar dat laat veel te wenschen over, ge tuige het voorgevallene bij de verkiezing le Dordrecht, alwaar de antir. na „hunne rede volgens den bijbel" aangehoord te hebben, die van een liberaal „natuur lijk ook volgens den bjjbel" gingen beletten gelijk een troep socialisten. Neen, de antir. die zich houden aan de beginselen van wijlen hunnen zeer geachten Groen, daar heb ik respect voor. Die weten wat, hoe en waarom zjj iets willen. Maar het anti-revolutionai- risme is ontaard hunne leus is de liberalen er onder, al moest het vaderland er bij ten gronde gaan. Voor waar eene schoone partij om 't land te besturen. De nieuwe kieswet, door de liberalen in 't leven geroepen ten gunste hunner tegenstanders, heeft hun de meer derheid in de Tweede Kamer bezorgd. Dat moesten de liberalen doen, wilden zjj hun naam gestand blijven. Maar waardoor verkregen zij die meerderheid? Doordat vele onontwikkelden het kiesrecht verkregen hebben, en vooral die hellen tot de antir. partij over, zoolang hunne oogen nog gesloten zijn. Want waar de gods dienst bij te pas komt, daar gaan zij het eerst mee mede. En onder die lui werkt men. Dan wordt een liberaal als godloochenaar, als modern uitgekre ten. Maar een liberaal ia volstrekt niet altijd een godloochenaar, een moderne. Onthoudt dit wel waarde lezer, de ware liberalen zijn maar al te dikwijls dat zijn de aanbidders eener kerk op aarde, ook geen dwepers met den godsdienst van de eene of andere secte, maar die zich houden aan de voorschriften van den eenigen waren godsdienst, welke zij niet ver draaien, niet van de daken verkondigen, zonder ze in 't hart te hebben, maar die zij door hunne daden in vervulling brengen. Die anders doet is in naam liberaal of een antir. met liberaal opperkleed. Ook ik ben zoo ge reeds weet liberaal, maar een liberaal, die getrouw zijne godsdienstige plichten vervult en ter harte neemt. Zoo kan men dus, en ze zijn er, vrome libe ralen hebben, zoowel als vrome anti-revolutionairen, die moeilijker te onderscheiden zijn. B. EENKIEZER. Wordt vervolgd.) Het voor Zeeland roemwaardige geslacht DE WIND, den S4 Maart 1880 t© Middelburg uitgestorven Opmerkeljjk is het, hoe eene roemwaardige beoefe ning van kunsten en wetenschappen in het geslacht van De Wind als tot een erfgoed was geworden. Trouwens, geljjk de stamvader Gerard de Wind een man van veel omvattende kennis geweest is, ook zyne zonen Paulus en Gerard en hunne verdere afstamme lingen, deze allen, te Middelburg geboren en over leden, waren bekwame en verdienstelijke geneeskun digen, uitstekende geleerden en ijverig werkzame leden van wetenschappelijke genootschappen, zoodat de roem van dit geslacht gedurende twee eeuwen op eene waar dige wjjze gehandhaafd is gebleven. Onder de Doopsgezinden, die om den godsdienst, met opoffering van tydelyk bestaan, omstreeks het jaar 1566 uit Vlaanderen herwaarts de wyk namen, waren ook de voorouders van het geslacht De Wind. Of schoon dit geslacht zich aldra te Middelburg vestigde, werd de stamvader dezer geleerde Zeeuwen, de be roemde Gerard de Wind den 30 December 1685 te Vlissingen geboren, waar zyn vader, Paulus de Wind, het bedrjjf van winkelier uitoefende. Zyne moeder, Jacomina Frans, was vermaagschapt aan den insgelijks Doopsgezinden dichter Johannes Antonides van der Goes. Nadat hij in zyne geboortestad het Latyn en Griekseh geleerd had, en vervolgens besloot zich op de studie der godgeleerdheid toe te leggen, vertrok hjj naar Middelburg, waar hy vier jaren lang huis vesting en onderwijs genoot bjj den Leeraar Adriaan vau Eeghem. Het was op diens raad, dat De Wind zich naar Amsterdam begaf, om in de kweekschool van Galenus tot godsdienstleeraar gevormd te worden maar wegens de geringe bezoldiging destyds aan dit ambt verbonden, legde hy zich tevens op de genees kunde toe, waarin hy ten jare 1705 te Utrecht den graad van Doctor verwierf. In datzelfde jaar werd hy, nog geen 20 jaren bereikt hebbende, door de Doops gezinde gemeente te Middelburg, als opvolger van zynen gryzen met alle eer ontslagen leermeester Van Eeghem, tot Leeraar aangesteld, welk ambt hjj met gemoede lijke trouw tot aan zjjn overljjden op den 10 December 1752 vervuld heeft. In de meeste wetenschappen, vooral ook in de wiskunde, uitgebreide vorderingen gemaakt hebbende, paarde hij een juist oordeel aan een zeld- zamen rijkdom van kundigheden, en verdiende de hulde van nuttig voor zich zeiven, voor de zjjnen en voor zjjne medemenschen, als een treffend voorbeeld ter navolging voor allen, geloefd te hebben. Op geljjlre hulde hebben ook zyne zonen Paulus en Gerard ten volle aanspraak gemaakt, terwjjl hun roem werd voortgeplant door Samuel de Wind, Paulusz., en diens zonen Paulus en Boudewjjn. Met den zoon van laatstgenoemden, dr. Samuel Dobbelaer de Wind, in 1817 te Middelburg geboren en nu den 24 Maart jl. op bjjna 72-jarigen leeftijd aldaar kinderloos overleden, is, nadat zjjn aanverwant, de vermaarde Mr. Samuel de Wind, Pz., als President van het Zeeuwsch Genoot schap, hem den 19 Augustus 1859 in den dood was voorgegaan, alzoo eene familie uitgestorven, wier naam in de geschiedenis van Zeeland met gulden let teren onuitwischbaar prjjkt. W. v. d. B. Burgerlijke Stuud van Zierikzee. geboren: 3 April. Eene dochter van B. Goedegebure en C. Haaijman. overleden: 13 Maart. A* W. Viergever, 17 j., z. (overl. te Leiden.) ais levenloos aangegeven 3 April. Eone dochter van I. Douw en K. M. Kort. WELDADIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven bjj deze kennis, dat van de opbrengst der Voorstelling van de Rederijkerskamer CONCORDIA" zal worden gehouden eene Soopbedoellng aan de Armen van alle gezindten op Zondag 7 April a. s., des mid dags 12 uur, aan het Verplegingshuis. Zjj, die van deze bedeeling wenschen te genieten en tot de Herv. Gemeente behooren, kunnen zich van briefjes voorzien op denzelfden dag van des morgens 9 tot 10 uur aan het Verplegingshuis. Personen van andere gezindten vervoegen zich bjj hunnen Wjjk Diaken. Zierikzee, 1 April 1889. Diakenen voornoemd, A. G. KIJN, Voorzitter. H. LAKENMAN, Secretaris. WEEKMARKT te Zierikzee, 4 April 1889. Boterprjjzen: De boter is verkocht voor 62'/j, 65 en 67'/j Cent de 5 Hektogram. Eieren: De Kipeieren zjjn verkocht voor 0,60, f 0,65, /0,67'/s en 0,70. Kleine 0,50 de 25 stuks. Een d-E i e r e n De Eend-Eieren zjjn verkocht voor 0,77'/j. 0.80 en 0,85 per 25 stuks. Yerseko, 5 April. Oestorbeurs. Verkocht: kleine Zaaioesters ad l.SO. STOOMBOOTDIENST APRIL 188D. Van MIDDELBURG: Zaterd. 6 Zondag 7 Maand. 8 Dinsd. 9 Dond. 11 Vrjjdagl2 Van ZIERIKZEE: 'smorg. 11,—u. Zaterd. 6 'b morg. 7,-u. 11,- Zondag 7 7,— 's midd. 3,— Maand. 8 7,30» 3, Dinsd. 9 6,30» 's morg. 11,— Woens. 10 7,-» Woens. 10 'smidd. 2,30» 6,-» Dond. 11 3,30» 8,— Vrjjdagl2 3,30» Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bjj den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tjjdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond, vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Cat- sche veer, zal om een bjjwagen zoo noodig naar Goes worden getelegrafeerd. vertrekt Woensdag van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrydug-nainiddugs van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. Den 19en April a. s. hopen onze geliefde Ouders KORNELIS DB MEIJ gt en -o PETRONELLA BARRACANDH te Serooskerke in Schouwenland hun f30 jnrig e Huwelijk te herdenken. g; Hunne dankbare Kinderen, g Ondertrouwd J. SMALLEGANGE en C. M. KIK. 3 April 1889. Nieuwerkerk, oosterland, Getrouwd: A. K. DALEBOUT en B. J. S. du PLESSIS. Harrismith, i Oranje-Vrijstaat, 18 Februari 1889. Zuid Afrika, i Getrouwd CORNELIS van der EST Pz. JOHANNA de GLOPPER Jd., die tevens hunnen danlt betuigen voor de belang stelling by hun huweljjk ondervonden. Bubgh, 3 April 1889. V Getrouwd JOHANNES BROUW JOHANNA ADRIANA PRIEM. St.-Maartensdijk, 4 April 1889. Voorspoedig bevallen van een Meisje A. van PAGEE, geb. Hendrikse. Wissekerke, 31 Maart 1889. Heden overleed, na een smarteljjk lyden, Vrouwe J. A. J. de LANGE CATS, geliefde Echtgenoote van J. BOOM. 's Gravenhage, 31 Maart 1889. Wederom werd ons ouderhart diep getroffen door het overlijden onzer lieveling IMAN JOHANNES, in den ouderdom van ruim 13 maanden. Dreischor den 2 April 1889. Algeme J. I. v. d. BOUT. J. v. d. BOUT—Hanson. kennisgeving. Tot onze diepe droefheid overleed heden onze innig geliefde dochter, JOHANNA MARIA, in den ouderdom van 28 jaar en 8 dagen. J. van de LINDE. M. E. van de LINDE van den hoek en kinderen. Zonnemaire, 4 April 1889. V Heden overleed onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, mejuffrouw M. GAST, wed. van den heer Krijn Steur, in den ouderdom van acht en zeventig jaar en acht maanden. Namens broeders en zusters, IC. STEUR Kz. Renesse, 4 April 1889. Voor de vele bewjjzen van belangstelling, onder vonden bjj het overljjden van onzen Vader en Behuwd- vader, betuigen wjj onzen hartclijken dank. A. SLIERENDREGT A. SLIERENDREGT— Dikksland, Geelhoed. den 4 April 1889. W. v. d. LINDE. B. v. d. LINDE— slierendregt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1889 | | pagina 2