ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5665. Zaturdag 2 Maart 1889. 15sle Jaarg. AFKONDIGING, Verschijnt D1NGSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG. De prijs per 3 maanden is 1,80, franco per post 1,60. A DVERTENTIE'N van 1—8 regels 80 Cts., meerdere regels 10 Ct., lcunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdagsvoormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Door het POSTKANTOOR te Zierikzee zjjn gedurende de 2de helft der maand January 1889, de volgende brieven verzonden aan personen wier naam op het adres vermeld, ter plaatse van bestemming onbekend waren 1. S. Beitschard, Amsterdam. 2. Nooijer, 's Gravenhage. 3. H. J. Jansen, Rotterdam. 4. A. de Jong, Vlissingen. Van Brouwershaven: 5. Mevr. Hesling, Rotterdam. Van Bruinisse: 6. A. M. de Jonge, 's Gravenhage. Van Noordgouwe 7. Roodzant, Rotterdam. Van Oosterland: 8. Van Nes, Boskoop. Van Ouwerkerk: 9. P. Bminaage, Evertsdijk. Van Renesse: 10. Mej. van Lith de Jeude, Tiel. Van Zonnemaire: 11. Mej. J. M. Padmos, Amsterdam. BELASTING OP DE HONDEN. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekenddat het suppletoir kohier der belasting op de honden van deze gemeente, voor het dienstjaar 1888, op heden door den Gemeenteraad is vastgesteld en aan den Gemeente-Ontvanger ter invordering gezonden. Zierikzee, den 26 February 1889. De Burgemeester en Wethouders, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. VAN DER LEK DE CLERCQ. 13 Ely EM DMA KING. AANGIFTE VOOR DE ZEEMILITIE. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Zierikzee noodigen de lotelingen hunner gemeente, behoorende tot de lichting van dit jaar, uit, om, wanneer zij bij de zeemilitie Verlangen te dienen, zich daartoe in persoonvóór den 1 April eerstkomende, op een tverkdag, van des voormiddags 10 tot des namiddags één uur, ter secretarie dezer ge meente aan te melden. De bepalingen der wet, die betrekking hebben tot de zeemilitie, komen hoofdzakelijk op het volgende neder 1°. de zeemilitie wordt bestemd tot bemanning van de verdedigingsvaartuigen voor den binnenland- schen dienst en langs de kusten. Zij wordt niet naar de koloniën en bezittingen van het Rjjk in andere werelddeelen gezonden, tenzü, ingeval van zeer buitengewone omstan digheden, eene nadere wet daartoe machtiging vcrleene 2°. voor de ingeljjfden bij de militie Ier zee duurt de dienst vier jaren 3°. alleen aan hen, die vóór hunne inlijving lij de militie hun beroep van de buitenlandsche zeevaart maakten en zich voor de zeemilitie hebben aange~ boden, wordt ook wanneer zij bij de zeemilite niet hebben kunnen worden aangenomen, gedu rende hunnen verloftijd, vergunning verleend, om het beroep van buitenlandsck zeevarende te blijven uitoefenen, welke vergunning in gewone tijden bun niet wordt geweigerd, en zonder welke zij niet tot eene verbintenis voor de bui tenlandsche zeevaart worden toegelaten 40, de manschappen bij de zeemilitie kunnen, in ge wone tijden, vergunning bekomen tot het aangaan van een huwelijk, wanneer zij hun derde dienstjaar hebben volbracht 5°. zy zijn, na het bekomen van een behoorlijk pas poort, in tijd van vrede, van den dienst der schutterijen vrijgesteld. Zierikzee, den 1 Maart 1899. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris J. F. VAN DER LEK DE CLERCQ. Algemeen Overzicht. Menigeen heeft het verbazend ver gebracht in de kunst van afbrekendit deugt niet en dat deugt niet, hier moet verandering, ginds verbetering worden aan gebracht, 't bestaande stelsel moet vervangen worden door een ander, een beter natuurlijk, doch wanneer men dengeen, die zooveel op- en aanmerkingen heeft, die zooveel verbeteringen zou aanbrengen, uitnoodigt om de handen tot hervorming aan 't werk te slaan en 't verkeerde te veranderen, dan hoort men in den regel verontschuldigingen uiten en werpt men die taak op de schouders van een ander. Het is dan ook heel wat gemakkelijker voortdurend aanmerkingen te maken, stellingen te verkondigen, dan verbeterin gen aan te brengen. Eene meening is spoedig uitge sproken, een daad vaak spoedig volbracht, maar de uitgesproken meening, de volbrachte daad werken na en hebben hun gevolgen. Gelukkig wanneer die ge volgen ons niet berouwen, maar vaak gebeurt het, dat door het uitspreken van eene meening of 't vol brengen van eene daad nieuwe toestanden in 't leven worden geroepen, die hoewel we ze beter hadden ge dacht dan de bestaande, slechter blyken te zijn. Dan hebben we berouw over hetgeen we deden en verlangen dat ds gevolgen spoedig worden uit den weg geruimd, opdat we niet telkens herinnerd wor den aan den misslag, dien we begingen. Eu wanneer dit niet spoedig gebeurt zoeken we de oorzaken daar van niet in ons zei ven, maar nemen den een of ander als zondenbok, waarover we de fiolen van onzen toorn uitstorten, omdat hy onze fout niet spoedig herstelt. Zoo ging het de vorige week ook in Frankrijk. Nadat de Kamer na 't aannemen van het bekende voorstel om de Grondwetsherziening uit te stellen, 'tland wederom eene Ministerieele crisis berokkend had, meende men dat het den heer Carnot zou gelukken, iemand spoedig te vinden, die met de vorming van een nieuw Kabinet gereed zou komen. En waarlijk, de President der Republiek liet er geen gras over groeien. De heer Méline, Voorzitter der Kamer werd, zooals wij in ons vorig overzicht vermeldden, belast met de vorming van een nieuw Ministerie en scheen aanvankelijk te zullen slagen. Ware dit gelukt, dan zou men het voordeel hebben gehad, den heer Floquet eenigszins schadeloos te kunnen stellen, door hem opnieuw Voorzitter der Kamer te maken, eene be trekking, die bij tot genoegen van alle partijen vóór zyn Ministerschap had waargenomen, doch daarvan kon niets komen, daar de beer Méline verklaarde niet te kunnen slagen in 't vinden van een Ministerie. De Kamer, die Donderdag vergaderde, moest hare by een komsten tot Zaturdag verdagen omdat er nog geen Ministerie was. Men werd ongeduldig, wierp de schuld op den President der Republiek alsof hij de Mi-, nisters uit zyn mouw kon schudden, ja ging zelfszoo- ver pressie op hem te willen uitoefenen, ten einde de crisis spoedig op te lossen. En thans is ze opgelost Frankrijk heeft wederom een Ministerie, »'t34-ste" sedert 't bestaan der Republiek. Moeite beeft betge- kosl, Méline kon niet klaar komen, Ribol weigerde,nog maals gevraagd bedankte Méline evenals de Freycinet. In dit uiterste geval noodigde de President den heer Tirard uit zich met de vorming van een nieuw Minis terie te belasten, wien dit eindelijk gelukte, 't Ka binet door den heer Tirard samengesteld is zeer ge mengd 't bestaat uit mannen van allerlei staatkundige richting, en is dus wat men noemt »Un Ministerie d'affaires", 't Voornaamste doel is de zaken slepende te houden tot in October en 't slagen der wereldten toonstelling te verzekeren door het land te houden buiten groote politieke binnenlandsche gebeurtenis sen. In 't programma, dat de nieuwe Ministers dan ook Zaterdag in de Kamer voorlazen, zeggen zij, dat ze zich de moeielykheden van den tegenwoordigen toestand niet ontveinzen, doch zij hopen de begroo ting voor 1890 vast te stellen en door eene verdraag zame en beleidvolle politiek het slagen der wereldten toonstelling te verzekeren. De Regeering rekent er op dat de legerwet zal worden afgedaan, terwijl zij pogingen zou doen om voor alle Republikeinen een gemeenscbappelijken grondslag te vinden, om daarop een stelsel van vrede en vooruitgang te bouwen en te bevestigen. Alle pogingen zullen worden aange wend om 't land in de gelegenheid te stellen in 't tijdvak van kalmte zijne wensclien te doen kennen. Kan 't Ministerie dat doel bereiken dan heeft 't aan spraak op de dankbaarheid van Frankrijk. Veel hoop bestaat er echter niet voorevenmin als de heer Floquet beeft de heer Tirard in zijn vorig Ministerieel leven, hij was de eerste Minister-President na 't optreden van Carnot, de Boulangistische beweging kunnen tegenhouden. En dit is in de eerste plaaits noodig om bet land tot kalmte en rust te voeren. In Engeland is de Iersche kwestie nog altoos aan de orde. Sedert jaar en dag houdt zij de gemoederen bezig, en 't Groene Eiland berokkent Engeland's Ministers heel wat moeite, 't Dwangmiddel op de Iersche bevolking toegepast, leidde niet tot 'tge- wenschte doel; 'tvolk verhardt in zijn verzet, de Iersche volksleiders doen meer en meer van zich hooren, hoe krachtiger de maatregelen zyn, die de re geering tegen hen neemt. Zoo eischte men deze week, op eene meeting te Londen gehouden van omstreeks 10,000 personen, de onmiddellijke in vrijheidstelling van den gevangen Ierschen afgevaardigde O'Brien, wat evenwel niet belette dat't gerechtshof hem tot zes maanden gevangenisstraf veroordeelde, dus is 't Engelsche Parlement zonder hem geopend. In de openingsrede, die namens de Koningin wordt voor gelezen, werd er op gewezen dat de betrekking lot de overige Europeesche staten uitnemend is. De militaire operaties in Egypte hebben tot het doel geleid, waarmede zij ondernomen waren, en men vreest niet voor eene vernieuwing der troebelen in den omtrek van Souakim. De Koningin heeft er in toegestemd deel te nemen aan eene conferentie te Berlijn met Duitschland en de Vereenigde Staten, om de Samoa kwestie ten einde te brengen. De steeds vermeerderende uitgaven voor krijgstoerustingen, welke door de andere volken van Europa gedaan worden, maken eene uitbreiding noodig van Engeland's strijdkrachten, ofschoon de beweegredenen, waardoor de andere mogendheden zich daartoe laten leiden, allen een jegens Engeland vriendschappelyken geest ademen. Twaalf millioenp.st. zal worden aangevraagd tot uitbreiding van de oorlogsvloot en tot vermeer dering van de bemanning daarvan met 3000 koppen. Gladstone leverde eene scherpe critiek op de troonrede, terwijl een ander lid onder luide toejuichingen ver klaarde, dat Ierland wreed, drukkend en onrecht vaardig wordt bestuurd, dat de rechten geschonden worden en de sympathie van Ierland voor Engeland opdie manier verdwijnen moet. IJij verzocht de Kamer maatregelen te nemen, strekkende om 't Iersche volk te ondersteunen en eene wezenlijke Unie tusschen Groot-Brittanje en Ierland tot stand te brengen. In Spanje schijnt men ernstig te willen bezuinigen en dit vooral te willen zoeken in 't verminderen van het leger. De Minister van Financiën heeft een overzicht aangeboden van zijne begrooting, waarin de uitgaven belangrijk verminderd zijn. In de Cortes worden de beraadslagingen over de militaire her vormingen voortgezet. Ook in Italië is men ernstig aan bet zoeken naar de middelen om 'tfinanciëel evenwicht te herstellen en de discussies over de financiëele voorstelling zyn in vollen gang. 't Ministerie zou afzien van de be lasting op het zout en van I/!0 opcent op de grond belasting, waarvoor zij voornemens zou zijn ver mindering vnn uitgaven in de plaats te stellen, 'tls te hopen dat door bezuinigingen alleen de Italiaansche financiën weder in orde kunnen komen. Uit de Bulkan Staten komen vrjj vredelievende berichten. Eene verzoening tusschen Bulgarije en Rusland schynt niet ver meer verwyderd, althans de bekende Zankoff is dezer dagen naar Weenen vertrokken om 'tplan eener schikking voor te leggen. In Rumenië is opnieuw by de Kamer eene aanvrage ingekomen om een onderzoek in te stellen tegen de regeering. De Kamer heeft toegestemd en 'tMinisterie in staat van beschuldiging gesteld. De meerderheid der Commissie van onderzoek is voor vervolging der ministers. De Porte wordt het wederom lastig gemaakt door Rusland, dat aandringt op afdoening der oorlogsschatting. De financiëele toestand van dat land is echter slechter dan ooit, en Rusland heeft met het aandringen op de betaling altijd een middel om de Turksche Regeering naar zijne hand te zetten. In Oostenrijk-Hongarije is de gewyzigde reductie van art. 14 der legerwet, zooals ze door Tizza was voorgesteld, aangenomen, en daardoor de oppositie tegen dat onderwerp gebroken. Nieuwstijdingen. Een sneeuwstorm heeft ia den Staat New-Tork gewoed. De sneeuw ligt hier en daar 15 voet hoog; één trein kon er slechts door met 5 locomotieven.f In verscheidene Staten is het zeer boud zoo stond de ther mometer te Chicago op 11 graden en in Minnesota op 12 graden beneden het vriespunt. Een zonderlinge doode. Aan een der politie- bureaux der stad New-York kwam, op een dag der vorige week, een man die strak voor zich keek hy stak zyne knokige hand naar den dienstdoenden inspecteur uit en zeide met eene bolle grafstem: >ik heb eene belangryke mededeeling te doen, mijnheer". >Praat maar op, ik luister", gaf de beambte ten antwoord. »Ik ben dood!" sprak de man. Zooeven ben ik vermoord en ik verzoek u den moordenaar te zoeken en my te laten begraven De haren van den inspecteur rezen ten berge, want hy begreep dat hij met een krankzinnige te doen had, die welligt gewapend en gevaarlyk was. Hy had echter gelegenheid om te schellen en uit verschillende deelen van het gebouw kwam hulp opdagen. De commissaris, de overige in specteurs, de geneesheer van het bureau en een groot aantal brigadiers en agenten stonden weldra in het rond. De dokter ging op den bezoeker toe en zeide op bedarenden toon: >Ik zag het wel dat u dood is, ik ben de dokter moet u weten misschien weet u nog hoe u heet!" - Jawel", mompelde de zieke, »ik heet Deuver»Waar is uw adres?" »Het graf!" »V/ie is uw moordenaar?" »Columbu6l" >De ontdekker van Amerika Precies 1" >Dan feliciteer ik u, want de agenten hebben hem daareven gevangen, ga dus mede naar zijn cel, ten einde hem te herkennen". >Onmiddelijk", sprak de doode, begon in een valies, dat by by zich had, te woelen en haalde een groot pak mooi gebonden almanakken te voorschyn. >Mjjne heeren", zeide hij, •alvorens ik met u naar de cel ga, nog een paar woorden. Ik ben nu dood en hoop in vrede te rusten. Toen ik nog leefde, placht ik deze fraajje almanakken te verkoopen en zooals ge ziet kan ik dat nog niet nalaten. 'tZjjn de mooiste almanakken van Amerika en ze kosten maar zestig cents per stuk. Ge kunt niet willen dat die mooye boeken in het graf vergaan, wees daarom zoo beleefd ze van my te koopen. Uit dankbaarheid zal ik dan mjj zei ven begraven en ge hebt er dan volstrekt geen last van. Nu, wie moet er een hebben U mynheer de commissaris U dokter Eenige oogenblikken heerschte diepe stilte; de toehoorders begrepen dat ze de slagtoffers van een elimmen boeken venter waren geworden daarop weer galmde daverend gelach en de slimmerd werd nu niet de deur uitgegooid, maar en dit is echt Ameri- kaan8ch men vond zyne splinternieuwe manier om reclame te maken zoo kostelyk, dat hem van alle kanten lof werd toegezwaaid en hy binnen tien minuten al zyne boeken had verkocht. De trenrige toestand te Panama houdt aan; elke week keeren ongeveer 500 inlandsche werklieden nSar hunne woonplaatsen terug. Erschynen echter geene nieuwe ongeregeldheden gevreesd te worden. Volgens een telegram door de „Times" mede gedeeld, is er te Pretoria en Johannesburg gelegenheid tot het plaatsen van 600 ambachtslieden, meerendeels metselaars en timmerlieden. Te Pretoria bedragen de loonen 12 en te Johannesburg zelfs 18 per dag. Het leven echter is er duur en de reiskoeten daarheen be dragen meer dan 360. Ook is er dringende vraag naar vrouweljjke dienstboden. Een katholiek blad te Weenen komt op het over lijden van Kroonprins Rudolf terug en zegt, met zekerheid te kunnen mededeelen, dat de prins vermoord is. Aan bet hof te Weenen is dit na de begrafenis be kend geworden. De daad zou gepleegd zyn op last van de jonge barones Vetscera, die wraak wilde nemen, toen zy ervaren had, dat er niets zou komen van eene echtscheiding tueBchen den prins en prinses Stephanie. Zy zou den moord in hare tegenwoordigheid hebben doen plegen en na afloop zichzelve vergiftigd hebben. Wanneer men overigens op de volgende omstandig heden let, zoo eindigt het blad, dan wordt deze lezing meer en meer waarscbynlyk. De prins is achter het oor getroffen en de wond was te groot, om aan een kogel uit een revolver te kunnen denkende zesloops-revolver werd buitendien nog ge laden met zes kogels op den grond gevonden. Verder herinnert men zich, dat Keizer Frans Jozef een langen brief aan den paus schreef, waarop onmiddelyk van Z. H. de toestemming kwam tot de kerkelyke begra fenis, en ten slotte weten verscheidene bladen mede te deelen, dat koning Leopold van België er bjj den Oostenrjjkschen Keizer krachtig op heeft aangedrongen, dat deze de volle waarheid zou bekend maken. En Leopold zou dit zeker niet gedaan hebben, wanneer zyn schoonzoon zelfmoord gepleegd had. Te Weenen loopt het gerucht dat Prins Stephanie, op last van Keizer Frans Jozef, op het kaBteel te Mi- ramar gevangen wordt gehouden. SuUstittiinb. Een voor Nederland zeer belangryke discussie is eer gisteren in het Pruisische Huis van afgevaardigden gevoerd. De beraadslagingen liepen over het Bjjn-Ems- kanaal, waarbjj de verbetering van den Beneden-Ryn in de eerste plaats ter sprake kwam, en dus van zelf ook de houding van Nederland met betrekking hiertoe. De nationaal-liberale afgevaardigde Schultz, uit Bochum, beweerde, dat de voortzetting van het ont worpen kanaal van Dortmund naar de haven van Ems de snelst mogelyke weg was van Dortmund naar den Rjjnzy moet de belanghebbenden bjj de scheepvaart op den Rjjn onafhankelijk maken van de Nederlandsche havens. De minister Maybach verzekerde, dat eene spoedige uitvoering van het kanaalplan Dortmund-Emshaven verwacht kan worden. De regeriDg wil ook het graven van het kanaal zooveel mogeljjk bespoedigen. Maar voorloopig zou het aanbeveling verdieneD, zich eerst ernBtig bezig te houden met her kanaal Dortmund-Ems, alvorens het ontwerp voor een Dortmund-Rynkanaal ter hand te nemen. Voor dit laatste moet men boven dien op eene nieuwe uitgave van 120 millioen Mark rekenen. De katholieke afgevaardigde Biesenbach vond het beschamend voor Duitschland dat de toenemende ver zanding in de Rynmondingen niet verhoed wordt, ofschoon juist by den Rijn de gunstigste watertoestanden bestaan. De Beneden-Ryn kan volgens opgave van technici voor zeesohepen bevaarbaar gemaakt worden, en toch kunnen achter de Hollandsche grenzen koop vaardijschepen in den zomer dikwyls niet varen.Aan wien de schuld zoo vroeg de heer Biesenbach. »Wjj Duitschers werpen de schuld op de Hollanders, terwyl de Hollanders hunnerzijds ons de schuld geven. In allen gevalle is de toestand onhoudbaar. Daarover zyn allen het eens. De directe en indirecte verliezen, die er voor den handel uit ontstaan, zyn ontzaglijk groot." Ten slotte verzocht spreker den minister dringend, middelen tot herstel aan te wenden. Door den heer Schultz werd hierop namens de re gering geantwoord, dat de jongste onderhandelingen tusschen de Pruisische en Nederlandsche regeringen in zooverre gevolg gehad hebben, dat deze laatste de verpligting erkend heeft om de waterdiepte in den Beneden-Ryn op 27a 3 meter te bepalen. Het is ook erkend geworden, dat de tegenwoordige toestand niet aan de eischen beantwoordt. Er is een programma op gesteld om de noodige waterdiepte te bereiken. De heer Schultz eindigde met te verzekeren, dat de Prui sische staatsregering de noodige tegemoetkoming van Holland8che zyde zal vinden, wanneer ook Pruisen zjjnerzjjds de handen aan het werk slaat. Zeer scherp liet zich de groote industrieel Berger, uit Witten, uit. Hy zeide, dat, wat de kanalisatie van den Ryn in Holland betreft, men zich de schande lijke haDdelwyze der Hollandsche regering in de ja ren na den vrede van Weenen, van 1814 tot 1831, moeBt herrinneren. By de bepalingen van den vrede waren aan Holland verpligtingen opgelegd voor de regularisatie van den Ryn, maar tot de naleving van die verpligtingen was de Hollandsche regering op geenerlei wyze te bewegen, totdat men er toe overging, elk Hollandsch schip by Emmerik terug te wijzen. Dit hielp, en Holland ging over tot het nemen van maat regelen. Ook nu zal de Pruisische regering eerst dan eenig resultaat zien, wanneer zy aan Holland de tan den laat zien. Nadat hierop de aanvoerder van het Centrum, dr. Windhorst, nog verklaard had, dat de Rynsche afge vaardigden hunnerzijds slechte voor den aanleg van het Dortmund-Emskanaal stemden, in het vooruitzigt dat het verlengd zou worden tot den Ryn, om een van Holland onafhankeljjken handel te bekomen, werd in den verderen loop der discussie ook nog gesproken over de mogelijkheid van een Saar-Moezel-Rijnkanaal, waarvoor intusschen de regeriDg weinig neiging toonde, alsmede over eene latere verbinding van het Rjjn- Emskanaal met de Weser eD de haven van Bremen, wat de regering reeds vroeger alB mogelijk had toegezegd. Uit Wiesbaden wordt geschreven, dat dr. Mezger dezer dagen zyne cliënten de verrassing heelt bereid door den prys van een consult van 30 op 50 Mark 30) te brengen en door bet bedrag voor eene be handeling voorheen 10 Mark 6 maar eens eventjes te verdubbelen. Dr. Mezger bewoont de tweede verdieping der villa „Nassau" en betaalt voor zich en zyn gezin voor kost en inwoning 36,000 Mark per jaar. De door Yon Bismarck's politiek verleden jaar zoo wreed gescheiden minnenden Prinses Victoria van Pruisen en Prins Alexander von Battenberg schynen niet alleen voor goed van elkander te hebben afgezien, maar zich ook getroost te hebben. Van het Prinsesje wordt gemeld, dat zjj eerlang hare hand zal reiken aan den knappen Prins Karei van Zweden, en de Bat- teuberger in het huweljik is getreden met zekere mej. Leisinger, tooneelspeelster en zangeres te Darm stadt. Zjjne positie belet hem gelukkig niet meer aan zjjne neiging in deze te voldoen. Nieuwediep, 26 Febr. De plegtige begrafenis heeft gisteren middag plaats gehad van de zes onge lukkige slagtoffers van den jongsten storm, der Scheve- ningache schuit „De vier Gebroeders". In tegenwoor digheid van eene talrjjke volksmassa werden, nadat bjj het ljjkenhuis een gebed was uitgesproken door den heer C. M. Dekker, godsdienstleraar te Scheveningen, die de familiebetrekkingen begeleide en na een toespraak meer bepaald tot de weduwen der ODgeluk- kigen door ds. Klerk te Nieuwediep, de zes lyken in drie lijkkoetsen geplaatst. In de eerste vader en zoon Bron, in de tweede de gebr. Dykhujjzen en in de derde de oom van Bchipper Djjkhujjzen en Arie Roos. De stoet werd gevolgd door 14 rjjtuigen en eene groote volksmassa. Naar 't graf werden de volwassenen gedragen door visschers van Nieuwediep en Urkde zestienjarige joDgen door visschersknapen van dezelfde plaatsen, waarvan ieder eene witte roos droeg, waarmee de kist werd getooid. De kosten van het begraven werden gedragen door ingezetenen van Nieuwediep, onder wie de verslagenheid over deze ramp algemeen, is. De ScheveDingscbe familiën betrekkingen 22 per sonen werden kosteloos door de Holl. ijzeren Spoor wegmaatschappij ook teruggevoerd en kwamen met een extra stoomtram heden te Scheveningen aan. 's Gravenhage, 27 Febr. Omtrent den toe stand des Konings vernemen wij, dat de chronische kwaal, waaraan Z. M. reeds sedert zoolang ljjdende is, in de laatste dagen weder is verergerd. De pijnen zyn nu en dan hevig, hetgeen den Hoogen Ljjder onrustig maakt. Ook de algemeene toestand gaat langzaam achteruit, voornamelijk ten gevolge van ontoereikende voeding, waardoor de krachten afnemen. De slaap moet met kunstmiddelen worden verwekt. H. M. de Koningin is byna onafgebroken aan het ziekbed, daar de Koning door niemand anders wil ge holpen worden. De ziekenverpleger, uit den Haag Daar het Loo ontboden, wordt niet in de ziekenkamer toe gelaten, omdat Z. M. dit niet verlangt. De onderwijswet is van den Raad van State bjj de Regering teruggekeerd. A peldoorn, 28 February. Omtrent den toestand des KoningB luidt het berigt: De nacht wae vrjj rustig. De Koning sliep vrjj lang. De algemeene toestand gaat langzamerhand achteruit, voornamelijk tengevolge van ontoereikende voeding, waardoor de krachten afnemen. Faams<lonkscheveor, 25 Febr. Heden och tend was het gros onzer gemeente in opschudding. Zekere Teunes Dekker had zich, na eerst deur en vensters digtgespjjkerd te hebben en na zich geschoren en in Zondags gewaad gestoken te hebben, door ophanging van het leven beroofdhjj had hiervoor een nieuw touw gebezigd en het eerst met zeker poeder bestreken, op dat het beter reigen zouzelfs nad bjj het eene ge*

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1889 | | pagina 1