HERSTEMMING N. POLDERMAN, en zuiverheid is opgegeven onder contróle van het proefstation te Wageniugen.- le prys Verguld Zilveren medaille. 2e Diploma voor Zilveren medaille. 3e Getuigschrift. Aan bovenstaande pryzen is bijgedragen door de heeren J. P. W. G. de Borst Verdoorn te Ouwerkerk, voor een [verguld Zilveren medaille. J. van der Vliet te Zierikzee voor een Zilveren medaille. S. de Rjjke te Sr. Jansland voor een Dito. De Landbouw-Vereeniging te Noordwelle voor een Dito. te Noordgouwe, voor ƒ5,— te Ouwerkerk, 5, te Zonnemaire, - 5, te Nieuwerkerk, - 5, De internationale wedetrjjd te Heerenveen is be paald op Maandag en Dingsdag a. s., bij sterke vorst. Te Steenbergen (N. Br.) is eene vergadering gehouden van 70 afgevaardigden van verschillende Landbouwvereenigingen om de belangen van de land bouwers te bespreken in zake de beetwortelcultuur. Daarbij werd besloten, dat in de verschillende gemeen ten de landbouwers zich zouden vereenigen, en óf voor eigen rekening _te zaayen, óf in allen gevalle niet dan gezamenlijk te contracteeren en daarby wat de hoofdzaak van alles moest worden genoemd, zeiven eene keuze te doen omtrent het te zaajjen zaad. Terneuzon, 16 Jan. Door een veertig land bouwers is alhier eene afdeeliog opgerigt van den landbouwersbond, die ten doel heeft het verbouwen van suikerbieten voor den landbouwer voordeeliger te maken. Tot bestuursleden zjjn gekozen de HH.J. P. Scheele, voorzitter, A. Visser, secretaris en J.deFeyter Jacz., penningmeester. Zierilczee, 18 Jan. Heden morgen omstreeks 11 ure ontstond een vry hevigen schoorsteenbrand bjj F. Cashoek in de Pieterseliestraat alhier, or.tstaaD door veel vuil in den|echoorsteen. Na aanvankelijke hulp der buren, is hy gebluscht onder toezigt der Brandweer. Door den Heer Van Hattem te Sliedrecbt is een groot werk in den Transvaal aangenomen, waarvoor hy vele Nederlandsche werklieden, liefst ongehuwd, noodig heeft. Eenige werklieden zijn reeds aangezocht, tegen vrjjen overtogt daarheen te gaan. Door den gemeenteraad van Nieuwvliet is Woens dag aan mej. J. Hausser op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openb. lagere school aldaar, ingaande 1 Maart e. k. Voorts is de jaarwe. van de onderwijzeres, die J 600 bedroeg, verminderd met 150 en nu vastgesteld op 450. Dezer dagen deed zich een eigenaardig verschijnsel voor. Terwjjl Woensdag morgen 8 uur de thermometer te Groningen 16 graden aanwees, stond die te Vlissin- gen 32, te Delfzijl was de temperatuur 17 te Helder 22, te Amsterdam 26 en te Utrecht 27 graden. Uit Wilp wordt gemeld Dezer dagen kwam alhier uit Amerika aan een boe renzoon, vóór vier jaren derwaarts vertrokken, meer bepaald met het doel om verkenningen te doen en den algemeenen toestand van dat land te bestudeeren. Thans is hy voornamelijk teruggekeerd om zjjn vader, die reeds geruimen tjjd ongesteld is, te bezoeken, daar hjj toch in Amerika zooals hy beweert in den winter niets te doen had. Hy had zich met Maart voor 8 maanden verhuurd voor 20 dollars 50) per maand, dat met 1 November was afgeloopen, Hoewel evenals natuurljjk overal voor allen niet even rooskleurig, Bchetst hjj toch den algemeenen toestand van Amerika als ver te verkiezen boven Europa. Tal van Hollanders heeft hy op verschillende plaatsen aan getroffen, die meer of mindermaar toch allen zeer welvarende waren, wat hunne maatschappelijke positie betrof. Onder anderen is tijdens de eerste emigratie in deze streken voor 43 jaren van hier vertrokken zekeren Bruins, die na zjjne bezittingen te hebben te gelde gemaakt, met ruim 6000 derwaarts vertrok, en nu, voor een paar jaren overleden, aan zjjne kin deren niet mioder dan 400,000 had nagelaten. Dit was nu wel uitzondering op den regel, maar toch had hjj velen aangetroffen die voor 15 of meer jaren der waarts vertrokken en thans in het bezit waren van een vrjj aanzienljjk vermogen. In het voorjaar denkt hjj de terugreis te aanvaarden, welligt in gezelschap van enkelen uit deze streken. Te Wouw wordt het personeel der rijkspolitie van 4 op 8 personen gebragt, ter verscherping van het toezigt op de zoutsmokkelary. Door het omvallen van een petroleumlamp, heeft de heer P. v. M., hotelhouder te Amerongen, zulke hevige brandwonden gekregen, dat hjj kort daarop aan de gevolgen is overleden. Zierikzee, 18 Jan. Volgens een in ons vorig No. geplaatste advertentie zou des Vrjjdags en zoo mogeljjk ook des Woensdags van elke week alhier een afslag van verscho Visch plaats hebben. Heden werd eene flinke party Schelvisch er eenige Kabeljauw van zeer goede kwaliteit aan de markt gebragt. Wjj meenen dat deze onderneming in eene bepaalde behoefte voorziet voor deze stad en omstreken, daar er menigmaal weken voorbjj gingen zonder dat hier versche visch werd aangevoerd. Aan het „Vad." wordt berigt dat de hier te lande bekende luchtreiziger, onze landgenoot, de beer Henri Wolff, Dingsdag morgen met zyn ballon „La Dynami- teur des Airs" te Antwerpen opgestegen, vergezeld van den lsten luitenant van de garde de heer J. A. Damili, met den ballon in zee gevallen en met zjjn mederei ziger verdronken is. Men zag den ballon te 3 uur boven Ostende en wei nige oogenblikken daarna in zee dalen en verdwjjnen. In de Hartsteeg te Utrecht kreeg Maandag een echtpaar zulk een hevigen twist, dat het weldra van woorden tot daden kwam en de vrouw het geraden achtte, têr voorkoming van erger, met haar kinderen de echteljjke woning te ontvlugten. Toen zjj daarin echter een paar uren later wilde terugkeeren, kwam zjj tot de minder aangename ont dekking, dat haar man, gebruik makende van hare afwezigheid, al hun huisraad aan een uitdrager had verkocht. Uit Groningen wordt aan het „Handelsblad" als een bewjjs van opgewekt politiek leven medegedeeld, dat de kaarten voor de te Groningen gehouden bijeen komst, waarin de heeren Van Houten en Veegens als sprekers zouden optreden, binnen een kwartier waren verkocht, waarna ze tegen ƒ1,50 en/ 1,75 van de hand werden gedaan, terwjjl ze oorspronkelijk slechts één dubbeltje kostten. Aan de Christelijke school te Verseke is tot onderwijzer benoemd de heer j. j. Leys van Aardenburg de benoemde is oud-leerling van de Groen van PrinBterer- school te Doetinchem en verkreeg in het najaar de acte als onderwjjzer. Er waren een twintigtal solli citanten. Gemengde Berigten. ,,Niet steeds is de liefde bestendig van duur." Dit ondervondt jl. Woensdag te Zierikzee eene jeugdige vrouw, die één uur na de huwelijks-voltrekking door haren geliefden echtgenoot de deur werd uitgesmeten. Iets uit den Bredaschen Gemeenteraad: De Voor zitter: „Ik merk dat de heeren beginnen te geeuwen. Heeft men soms lust om het voorstel tot verhooging der schoolgelden nog af te doen?" Hiertoe werd met 9 tegen 8 stemmen besloten. Na eenige discussie doet de Voorzitter het voorstel „om de zaak tijdelijk aan te houden". Daartoe werd met 10 tegen 7 st. besloten. De heeren hadden dus lust naar huis te gaanTe Stockholm is een zonderlinge strijd tusschen de bakkers ontstaan. Een bakker aldaar kondigde aan, dat zjjn knechts, ter. wille van de zindelijkheid, alleen met handschoenen aan werkten en dat hjj bereid was aan zjjne klanten de rekeningen van het wasschen dier handschoenen te vertoonen. De andere bakkers be weren, dat goed gewasschen handen beter waarborg voor zindelijkheid zjjn dan handschoenen. Een heer, in een koffijhuis gezeten, zag dat een der aanwezigen zich meester maakte van zijn nieuwe winterjas en de zaal wilde verlaten. Dood bedaard volgde hij zijn vriend tot aan de deur en zeide op de leukste wijze, terwijl hjj hem op de schouders klopte: „Sta mjj toe dat ik nog even een sigaar uit mijn overjas neem 1" Betje de kasteleinsmeid te R. wordt aangeraden zich wat minder op straat te begevenzjj kan kaar werk wel in de herberg vinden ook moest zij met feestdagen wat minder bjj de jongens en wat meer bjj het buffet blijven, dat past voor zulk eene meid. Keetje te Noord, moet niet denken dat de milicien om haar zal komen het zal maar het beste zjjn dat zij naar Leen gaat onder S., want die zal er meer schuld aan hebben dan de milicien. Voor Truitje te IJ. Mijnheer die spreekt tot Trui de meid „Wel, Truitje! dat dient toch gezeid, Het vrjjen met jou, dat ben 'k moe, Dus uit er mee, kom sla maar toe. „Zie zoo, mijnheer sprak Trui toen ras, „Dat is nu toch wat al te kras, „Met Nieuwe jaar en kermisfeest „Zijn wij zoo prettig uit geweest." Ik zegje meid, dat moet toch maar, Want loop je langer met hem mee, Dan krijg je als dienstmaagd je congé." En Truitje doet mjjnbeer zjjn zin, En zei haar vrijer„ik bemin U tbans niet langer, want mijnbeer Dreigt met ontslag nu keer op keer." Hij zegtjou zal ik door de vingers zien, Maar je menheer, pas op Neen dien Geef ik Multatuli tot refrein Zwel in de koffij en verdwijn Maatje te Wolfertsdorp zal nu wel in haar schik zjjn dat haar vrjjer voor 14 dagen te huis is nu zal zij zoolang wel paar geen ander zien, maar o wee als hjj weg is, neemt zij de kans weer waar. Het is goed dat iedereen haar kent op het dorp. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN. Gevallen regen bij 's Rijkskustverlichting op de Westpunt van het eiland Schouwen (Westeren Ban van de Gemeente Haamstede), gedurende 1888. Januari Februari Maart April Mei Juni Juli Augustus September October November December. Totaal 1888 1887.. 1886 1885 1884 .-. 1883 1882 1881 1880 Totaal in 9 jaren Gemiddeld p. jaar 12,6 19.0 68.1 23.2 5,3 71,5 54,9 45,0 24,0 102,1 29.2 31.3 486,2 441,0 633.4 564.5 549.4 709.5 733.6 756,9 706,8 5581,3 620,2 M3. fee H.A. 126 190 681 232 53 715 549 450 240 1021 292 313 P.-Ï S>g;H fl cS Q a g A S "CO n a J.8 Sw o O 2 o: g OOpq 4862 4410 6334 5645 5494 7095 7336 7569 7068 55813 6202 234360 353400 1266660 431520 98580 1329900 1021140 837000 446400 1899060 543120 582180 9043320 8202600 11781240 10499700 10218840 13196700 13644960 14068340 13146480 103812180 11534687 1424 circa 159 BIJZONDERE OPMERKINGEN. Volgens nevensstaande opgaven, viel er per regendag die van 8 u. v.m. tot 8 u. v.m. gemiddeld c.a. 3,04 m.M., al- zoo 0,02 m.M. minder dan in 1887, en bleef de verzamelde hoeveelheid per regen dag 0.86 m.M. beneneden het normaal, gedurende 1424 regendagen verkregen, (verleden jaar bedroeg zulks 0,97 m.M.) Even als het voorgaande jaar, leverde Oc tober de grootste hoeveelheid, en wel van den 3 tot den 15, den 29 tot den 31 dier maand. De meest drooge maand was dit maal Mei, waarin anders nogal vrij veel water valt. Ook in het afgeloopen jaar kwamen er geen hevige regenbuien voor, en bedroeg de grootste hoeveelheid afgetapt water (den 2L Juni) slechts 24 m.M. Onwöersbuien kwamen dan ook weinig voor, en waren niet hevig. Het aantal regendagen bleef slechts eens beneden het normale cijfer. In den waterstand kwam weinig verandering, over het geheel genomen was die vrij laag. Dat de temperatuur meerendeels zeer laag was, den landbonwer daardoor veel schade heeft gelededen, is helaas! overbekend. T E L E G R A M M K N. Parys, 18 Januarij. Volgens eene dépêche uit Weenen aan het „Journal des Débats", is een opstand uitgebroken iD Tinnora tegen den Vorst van Bulgarye. Oproerige proclamatiën zyn door het geheele Vorstendom verspreid. 'e Gravenliage, 18 Jan, Officieel bulletin, uitgegeven 1 ure. Z. M. de Koning heeft gisteren een rustiger dag en een zeer goeden nacht doorgebragt. Professor Rosenstein vond de toestand der krachten bevredigend en het chronisch lyden niet belangrijk verergerd. 's Gravenhage, 18 January. Eerste Kamer. Heden werd na langdurige discussie het wets-ontwerp tot toepassing der vryheids-benaming verworpen met 34 tegen 12 stemmen. Woensdag kleinere wetten. Haagsche Brieven 's Gravenhagb, 17 Januari 1889. Indertijd, bij de verkiezingen, was gelijk men zich herinneren zal de Zierikzeesche afgevaardigde, de beer Van Kerkwijk een van de weinige Kamer leden die uit beginsel bezwaar maakte in kiesvereni gingen op te treden om voor zijn kiezers te spreken. Dat hij geen ongelijk bad, leert de ervaring. Niet alleen toch dat de Kamerleden in verkiezingstijd bet land rondreizen, maar nu beginnen zij althans in bet Noorden reeds in elk Kamerrecès zich aan de kiezers te vertoonen, nota bene tegen betaling van entrée, om zich te verantwoorden over hun houding in de laatste zes weken van de Kamerzitting. Dit schijnt ons wezenlijk toe van zeer bedenkelijken aard te zijn. Op die wijze krijgt bet Kamerlidmaatschap meer en meer "bet karakter van een mandcct imperatif wat bet volgens de Grondwet niet is, en wanneer de leden dan nog zich, niet om de zoovele jaren, maar om de zoovele weken, komen verantwoorden aan hun kiezers over hun houding, en in twistdebattreden met die kiezers over hetgeen zij al dan niet hadden moe ten doen, dan gaat het prestige van den vertegenwoor diger geheel verloren en wordt hij eenvoudig een districtsafgezant naar de Staten-vergadering, zooals vroeger de gedeputeerden der provinciën naar de ver gadering'van Hunne Hoogmogenden. Tot welke dwaasheden het stelsel overigens leidt, blijkt uit het feit dat een der afgevaardigden uit het Noorden waar het stelsel bijzonder bloeit zijn kiezerseenige uren heeft onthaald op de inrich ting van de zittingzaal der Tweede Kamer, bet regle ment van orde en dergelijke wetenswaardigheden meer. Dat Kamerleden in openbare bijeenkomsten spre ken is, naar 't ons voorkomt, niet af te keuren dat zij hun opinie toelichten over zaken die wachtende zijn en desnoods vruchten plukken van 't debat, gaat nog opmaar dat zij worden aangevallen over hun stem of hun woord, zich daarop moeten verdedigen en in discussie treden schijnt ons tot beneden de waar digheid van een Kamerlid. De kiezers hebben vol komen het recht hem zijn mandaat te ontnemen, als de tijd der verkiezing gekomen is, als zij meenen dat hij over 't algemeen de beginselen verloochent waar mede bij is opgetreden, maar iemand aan te vallen en als Vertegenwoordiger te bestrijden omdat hij in een enkel geval niet zdó gestemd heeft als mijnbeer A of mijnheer B. meent dat het behoorde, dit is een ongeoorloofde pressie uitoefenen op den vertegen woordiger, een beperking van de vrije gedachte en het vrije woord. Waar over dezelfde zaak geen twee menschen gewoonlijk precies gelijk oordeelen, hoe wil men daar eischen dat een afgevaardigde spreken en stemmen zal zooals al zijn kiezers verlangen. Over dezelfde zaak is verschillend oordeel ge woonlijk te aanschouwen. Dat zien wij nu wederom bij de nieuwe kiesvereeniging „'s Gravenhage", die in aantocht is. Terwijl sommigen zeer luid doen klinken het belang om meer politiek leven in den Haag te wekken en daarom met ingenomenheid het kindeke, dat nog in bakers armen rust, begroeten, zijn er anderen, die, ofschoon erkennende dat de oude liberale „Grondwet" te lang beeft stilgezeten, het niet politiek is met de nieuwe liberale schepping voor den dag te komen, juist op 't oogenblik dat de organisatie van de „Grondwet" gaande is. Deze is bezig wijkcomité's te vormen, bestemd om in tijden van verkiezingen te werken en in andere tijden alles te doen wat strekken kan om leden te winnen, de kiezerslijsten na te gaan, op te sporen wie er op ontbreken en recht hadden er op te staan, enz. Het komt ons voor dat de heeren die deze nieuwe kies vereeniging oprichten en die nagenoeg allen leden van de Grondwet waren of nog zijn, beter gedaan hadden voor de liberale zaak, de uitkomsten van de pogingen dier vereeniging af te wachten. Reeds door de oprichting loopt men nu kans kwaad bloed te zetten, en partijschap te zaaien. Twee zaken houden in den Haag de algemeene aandacht op het oogenblik bezig, de ziekte van den Koning en de vaartverbetei'ing. Gelukkig wijzen de allerjongste berichten op eenige verbetering, doch men mag zich daarom nog niet met een ijdele hoop vleien. Zijn mijne berichten juist dan zijn ook in dezen laatsten ernstigen tijd de pbysieke krachten van Z. M. geenszins zoo bijzonder verminderd, maar wel was er een oogenblik vrees dat de hersenen waren aangetast en men is ook volstrekt nu nog niet zeker dat dit niet kan geschieden bij eiken nieuwen aanval der kwaal, waaraan Z. M. lijdt: de nierziekte. De aandoening der hersenen kan ontstaan door overprikkelingtengevolge van pijn, als de uier niet meer werkt, de afscheiding dus vermindert of ophoudt en er bloedvergiftiging ontstaat. Toch kan dan nog, juist omdat de physieke krachten zoo groot zijn, het einde zich geruimen tijd laten wachten en het is dus lang niet onwaarschijnlijk dat er gedacht wordt aan een tijdelijk regentschap, ofschoon men daarvoor natuurlijk niet gaarne uit komt. Het zijn de Ministers die het initiatief moeten nemen van maatregelen „als de Koning buiten staat geraakt de regeering waar te nemen." Zij kunnen en zullen dat niet doen dan op advies van de genees- heeren. Nu had de terugkeer jl. Maandag van dr. Vinkhuyzen ook ten doel advies uit to brengen aan de Ministers. Hij had met een der voornaamste leden van het Kabinet dan ook een zeer langdurig onder houd. Ook het aangekondigde nader bezoek van pro fessor" Rosenstein kan daarmede in verband staan. Niet licht zal men er toe overgaan een tijdelijk re gentschap in te stellen, maar indieu het moest ge beuren dat maanden lang de Koning niet zou kunnen arbeiden, dan zouden al dien tijd toch niet wetten en besluiten onuitgevoerd kunnen blijven en de in diening van ontwerpen vertraagd Hoe het zij, hopen wij dat de slag nog lang moge uitblijven die ons land bedreigt 1 Te midden van de berichten over den Koning is de Haagsche gemeenteraad vergaderd geweest om even terug te komen op een vroeger genomen besluit en aan te nemen wat hij nog geen maand geleden had verworpenhet maken van een nieuw kanaal om de stad, kosten ll/i millioen. Dit kanaal zal de zooge naamde Trekvliet, den eenigen toegangsweg te water naar de residentie die op kosten der provincie wordt verbreed en verdiept verbinden met het zuidwestelijk deel der stad en even breed en diep zijn als de provinciale vaart. Natuurlijk is dit kanaal te vens de aangewezen aansluiting aan het ververschings- kanaal naar Scheveningen en in de toekomst bestemd voor de binnenlandsche waterverbinding met de Sche- veningsche haven, waarvoor ook al U/j millioen is toegezegd aan den eventueelen concessionaris. Drie millioen gaat den Haag dus in de eerste jaren verteren voor haven en vaart; waarlijk geen kleinig heid. De belastingschuldigen zullen den rentelast dra gen, want het geld zal door leening gevonden worden. Als het einde maar niet den last draagt met die haven geschiedenis In elk geval komt mij de vaartverbete ring en uitbreeding het meest noodzakelijk toe. Vooreerst zal er dus geen gebrek aan werk in den Haag zijn, want nauwelijks wordt de vaart gegraven of er zullen daarlangs woningen, magazijnen en pak huizen verrijzen, zoodat honderde en duizende handen arbeid zullen vinden. Maar later? Zal den Haag een koopstad worden? Er zal heel wat water door de nieuwe vaart moeten stroomen en heel wat sleur, be krompenheid en eigendunk worden weggespoeld, voor dat het zoover zal komen 1 WEEKMARKT te Zierikzee, 17 Jan. 1889. Boterpryzen: De boter is verkocht voor 50, 52'/j en 55 Cent de 5 Hektogram. Eieren: De eieren zjjn verkocht voor f 0,77'/»» f 0.87'/,, 0,90 en 1,- de 25 stuks. ïcniiöEFSTOomnp i c held r. JANUARI 1889. Van ZIERIKZEE Zondag 20 's morg. 8,— Woensd. 23 7,2( Vrydag 25 7,2( Van ROTTERDAM Zaterd. 19 's morg. 9,15 u. Dinsdag 22 9,15 DoDd. 24 9,15 De Stoomboot „Scheldo" wordt Z«ter19 Jan. weder in dienst ge steld, tot vervoer van PASSAGIERS, GOEDEREN en VEE. STOOMBOOTDIENST Middelburg en Zierikzee. JANUXRI 18©i>. Van MIDDELBURG: Zaterd. 19 's morg. 11,i Zondag 20 11,— Dinsd. 22 8, Woens. 23 8,— Dood. 24 6, Vrydag 25 8,— Van ZIERIKZEE Zaterd. 19 's morg. 7,u. Zondag 20 7,— Maand. 21 7,30 Dinsd. 22 'smidd. 12,— Woens. 23 12,— Dond. 24 1, Vrydag25 12,— £Hrt>ettenti«n. Ondortrouw<l CORNELIS MARINUS TELLE en HUIGTJE CORNELIA STEKETEE. Ziebikzee, 1$ Januari 1889. Ondertrouwd JAN ADRIAAN ROOIJ Az. en ADRIANA SMALHEER Ad. Brouwershaven, 18 Januari 1889. Zacht en kalm overleed heden tot onze diepe droefheid, na een zeer korte ongesteldheid, onze ge liefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, de Wei- Edele Heer BARTHOLOMEUS KORNELIS vak deb MEULEN, Oud-Verificateur, in den leeftijd van ruim 78 jaren. Uit aller naam, Wed. B. K. v. d. MEULEN- Vebmandel. Rotterdam, 16 Januari 1889. Weenast raat, 71. Voor de vele blyken van belangstelling dezer dagen ontvangen, betuig ik myn dank. a. van deb WEIJ DE. Ellemeet, 17 Januari 1889. Op Maandag 21 Januari, hoopt ANNA DE VRIES haar SOsten geboortedaj; te herdenken. De ondergeteckenden betuigen ook mede namens hunne kinderen en behuwdkinderen, hun nen HARTELIJKEN DANK voor de vele bewij zen van deelneming gedurende de ziekte en bij het overlijden van hunnen geliefden zoon HU- BERTUS WILHELMUS ondervonden. Zierikzee, W. van OIRSCHOT. 18 Januari 1889. E. van OIRSCHOTDouw. De ondergeteekende betuigt, zijn HAR TELIJKEN DANK voor de vele belangstelling op 16 dezer ontvangen. Zierikzee, Ph. R. ERTMAN. 18 Januari 1889. Voor de bewijzen van belangstelling en ondervonden liefderijke hulp bij de ziekte en dood van mijn goeden PONNY, betuigt de onderge teekende aan allen zijn HARTELIJKEN DANK. Zierikzee, IDELER. 18 Januari 18S9. VOOR EEN LID VAN DE PROVINCIALE STATEN. De ondergeteekende verzoekt den KIEZERS die hem op 8 Januari een bewijs van vertrouwen ge schonken hebben, alsnu op 22 Januari a.s. met hem hun stem uit te brengeu op den heer Burgemeester van St. Maartensdijk' P. DAANE VAN STAPELE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1889 | | pagina 2