Z1ERIKZEESCQE NIEUWSBODE. No. 5549. 45ste Jaarg. Dingsdag 15 Februarij 1887. "bekendmaking. STOOMSCHIP „ZEELAND" Verschijnt D1NG3DA.G, DONDERDAG en Z.VTlfRDAG. De prijs per 3 uiaandeu is f 1,30, franco per post f 1,60. ADVERT ENTIËN, van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags vooriniddags 10 ure bezorgd worden. Groo/e /etter wordt naar plaatsruimte berekend. Door het Postkantoor te Zierikzee zijn gedurende de 2de helft der maand November 1886 de volgende brieven verzonden aan personen wier naam op het adres vermeld, ter plaatse van bestemming, onbekend waren Briefkaart aan J. Gerritsen Rotterdam. Brief aan Wed. J. van den Berge Cincinatie. Brief Laurens Brussel. Loting voor de Nationale Militie. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Zierikzee Gelet op artt. 28 en volgende der wet van den 19en Augustus 1861 (Staatsblad no. 72) Brengen by deze ter kennis van belanghebbenden dat de loting der in het vorige jaar voor de militie ingeschrevenen, zal plaats hebben te Zierikzee op het gemeentehuis Maandag den 21 February e.k. te beginnen der voormiddags ten 9 uur dat gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag -waarop de loting heeft plaats gehad tegen de wijze waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde Staten be zwaren kunnen worden ingebragt door belanghebbende lotelingen, of door hun vader of voogd dat de bezwaren moeten worden ingediend door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaaft verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt, welk verzoekschrift bij den Bur gemeester moet worden overgebragt, tegen bewijs van ontvang dat op Woensdag den 23 February 1887, des vóór middags van 10 tot 12 uur, in het gemeentehuis zit- iing zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst of op grond van te zijn eenige wettige zoon, bedoeld in de 2de en 3de zinsnede van art. 53 der bovengenoemde wet dat zij die op zoodanige vrijstelling aanspraak maken, op gemelden tijd in het gemeentehuis zullen moeten verschijnen, vergezeld van twee by den Burgemeester bekende meerderjarige ingezetenen terwijl op broeder- dienst reclamerende, zij zullen moeten medebrengen de bewyzen van geboorte van henzelve en van de nog in leven zijnde broeders, benevens het paspoort of ander bewys van ontslag, of een uittreksel uit het stamboek of een bewys van werkelijke dienst van den broeder of de broeders op wiens of wier dienst zjj hunne reclame gronden. Zierikzee, den 14 Februry 1887. De Burgemeester en Wethouders, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. YAN DER LEK DE CLERCQ. Algemeen Overzicht. Bemoei u met uwe eigen zaken Zoo voegt men in de samenleving elkander wel eens toe, op meerduide- Ijjken toon, maar dat neemt niet weg, dat het een raad of een bevel is, dat door velen niet wordt in acht genomen. Er schijnt iets aangenaams in te zjjn voor sommigen om zich in de aangelegenheden van anderen te mengen en wij kunnen daarmede dan vrede hebben, wanneer men daarbij de bevordering der belangen van anderen bedoelt. Op het staatkundig gebied is dit laatste echter zelden het geval. Daar drijft eer- of baatzucht om buiten eigen kring te werken of te wroeten. Zeld zaam is het dat eene edele gedachte tot die bemoeizucht de Regeeringen drijft. Er worden wel zeer schoone namen aangegeven, maar meestal komt de aap spoedig uit den mouw en blijkt het, dat die groote lievigheid om anderen te helpen iets heeft, van die de oude 'Romeinen dreef da Joden te hulp te komen, met (lat gevolg dat Israels nakroost voor altijd zjjne onafhan kelijkheid verloor. Van Engeland is het dikwijls vooral opgemerkt dat het gaarne uit eigenbelang hier en daar tusschen- beiden kwam en wij gelooven dat men die goede lui daarmede niet heeft belasterd. Ditmaal evenwel hebben wij eene andere inmenging te vermelden, die by ons laatste overzicht nog slechts werd vermoed,maar sedert zekerheid is geworden. Wij bedoelen de inmenging van den Paus in de zaken van Duitschland, den invloed, dien hij heeft zoeken uit te oefenen op de stemming in den Rijksdag over de legerwet. Het blijkt nu, dat Z. H. aan een der leiders van het centrum in die ver gadering zyn wensch heeft te kennen gegeven, dat aan den eisch van Bismarck tevens des Keizers verlangen zou worden toegegeven. Ofschoon wij volstrekt niet weten, wat er tusschen den Paus en den Rijkskanselier verhandeld is en het zich maar moeilijk laat gissen welke angeltjes onder het gras verborgen zijn, laat het zich gemaklijk begrijpen dat de H. Vader een bewys van zijne dankbaarheid heeft willen geven, voor al de concessies, die Bismarck, in strijd met zyne vroeger beleden beginselen, heeft gegeven en meer nog dat in deze ongevraagde medewerking eene aansporing ligt om op den ingeslagen weg voort te gaan en de macht van Rome in Duitschland uit te breiden. Er is nog iets geheimzinnigs in de geheele zaak, maar de ge schiedenis wijst ons den weg om althans eenigsziris te begrijpen, hoe twee anders vijandige machten nu eens voor een oogenblik, zeer liefelijk samengaan. Of echter het doel bereikt worden zal, dat is eene andere zaak, want ook dat blijkt nu, dat zij, die het verlangen van den Paus, in het geheim vernomen hadden, zich daar door weinig hebben laten leiden. Het schijnt zelfs, dat het Pauselijk schrjjven voor velen verborgen gehouden is, uit vrees dat daaraan maar al te gereedelijk voldaan zou worden. Intusschen zal de zalvende brief zeker niet zonder invloed zijn op de aanstaande verkiezingen en zoo deze meerdere aanhangers van den kanselier in den Rijksdag brengen, dan is het niet twijfelachtig of aan den Keizerlijken wil zal door de meerderheid gehoor zaamd worden, minder uit eerbied voor den grjjzon Vorst dan wel uit slaafsche gehoorzaamheid aan het Pauselijk bevel. Wij zullen daaromtrent al spoedig meer licht krijgen, wanneer de uitslag der verkiezingen bekend zal zijn. De geruchten omtrent eenen mogelyken oorlog tus schen Duitschland en Frankrijk worden nog wel door sommigen verspreid, maar het blijkt toch dat alleen in het brein der speculanten daarvan sprake is. Men verhaalde in de vorige week dat Rusland zich by Bismarck had geinformeerd omtrent het doel der wapening door de Duitsohe Regeering en dat deze daarop zeer bevredigend geantwoord heeft met de verzekering, dat alles maar een defensief karakter beeft en men dus niet ongerust behoeft te zijn. Zelfs zou er bijgevoegd zyn, dat Duitschland geenerlei voor nemens van vyandigen aard jegens Frankrijk koestert. Maar het schjjnt wel, dat er toch altijd gevochten moet worden. Nu is het weder Italië, dat zyn geld en bloed verspilt te Mattowah. Wy kunnen zeer goed begrjjpen, dat een socialistisch kamerlid ernstig opgekomen is tegen het verleenen van een crediet van 5 millioen lire om in de kosten van den oorlog te voorzien. De Regeering heeft echter haren zin ge kregen, nadat de Minister Depretis het al of niet toestemmen als een votum van vertrouwen of wan trouwen zou beschouwen en eene vrjj groote meerder heid heeft hem gehandhaafd. Het verzet tegen zulke uitgaven is in dezen tijd wel zeer natuarlyk. Jammer maar, dat zy die den moed hebben dergelijke aanmer kingen te maken, doorgaans in een uiterste vallen, waardoor hunne bedoelingen in twijfelachtig licht worden gesteld. Zoo hebben na de aanneming van het Ministerieel voorstel te Rome ongeregeldheden plaats gehad door opruiing van het volk, dat door soldaten uiteen moest worden gedreven. Het schynt wel, dat overal de socialisten en democraten geheel andere wegen inslaan, dan die tot bereiking van hunne oog- kunnen leiden. Nieuwstijdingen. Gmcri&a. San Francisco, 10 Febr. Aangaande het berigt, dat in het opera-gebouw alhier met een bom naar Adeline Patti is geworpen, wordt nader medegedeeld, dat het hier geldt eene soort van helsche machine, bestaande uit een blikken doos gevuld met buskruit, met een lont en lapjes laken. De machine ontplofte echter te vroeg, en wel onder den zetel van den dader. Italic. In het Zuiden van Italië is zooveel sneeuw ge vallen, dat op verschillende plaatsen de telegraphische gemeenschap is afgebroken. Men vreest voor over stroomingen van een deel van Rome indien plotselinge dooi intreedt. Pater Becks, de generaal der Jezuïeten, is zyn 93e jaar ingetreden. Eiken morgen staat hij nog te 5 uren op om de mis te lezen. JFtanftrijfi. Eene noodlottige parapluie. Dat de parapluie ook het echteljjk geluk kan verstoren leert ons de volgende geschiedenis, die te Parijs in eene zeer bekende adel lijke familie is voorgevallen. Mynheer De X is 68 jaar oud en heeft eene vrouw die veertig jaar jonger is dan hij en die zich dikwjjls het hof laat maken door jonge heeren, waarover de oude markies zeer weinig gesticht is. De gelukkige, die in den laatsten tjjd door mevrouw byzonder werd begunstigd, was een jong ambtenaar aan het ministerie. Bij een bezoek aan de jonge vrouw, laat hij zijn parapluie staan, op welker knop in goud het monogram van den eigenaar staat. Mynheer De X vindt het corpus delicti. „Wat is dat voor een parapluie „Lieve man dat is een cadeau voor je, zie, daar, staat je naam." Bij toeval waren de voorletters van cte~ twee heeren precies dezelfde. Den volgenden dag vindt de gelukkige echtgenoot zijn mededinger in den circus en als bekenden vertrokken zij zamen. De bedrogen echtgenoot neemt zyn parapluie. „Ho, ho, zegt de ander lagchend, met uw verlof, dat is mün parapluie; ik heb haar gisteren verloren, maar dacht in het minst niet ze hier terug te inden." (Tableau Het scheidingsproces heeft reeds een aanvang genomen. ©uitatlilanïr. Berlyn 12 Febr. Met het oog op de voort durende daling in de Russische effecten verscheen heden aan de Beurs alhier de Russische raad van legatie en attaché voor het financiewezen Kumanin, ten einde aan verscheiden financieele firma's geruststellende verzeke ringen te geven met opzigt tot de geruchten over nieuwe Russische belastingen op coupons. Czaar Alexander heeft aan den Sultan van Turkjje een eigenhandig schrijven gezonden, om hem dank te betuigen voor zyne bemoeijingen met betrekking tot de oplossing der Bulgaarsche quaestie, en hem de verzeke ring te geven van Ruslaud's vredelievende inzigten. üHe&etlttnfc. Amsterdam. Uit het rapport van den veldwach ter majoor belast met de overbrenging der Zigeuners welke naar Griekenland verzonden werden, en die hen tot Cardiff moest vergezellen, blijkt dat hij 12 personen in ont vangst nam, en er 13 afleverde, daar een der vrouwen gedurende de zeereis het leven aan een jongen Zigeuner had geschonken. Voor de Regtbank te Amsterdam weigerden twee personen, die in eene civiele zaak moesten getuigen, den eed af te leggen, als in strijd met den bijbel. Zij werden veroordeeld tot betaling der nu nutteloos ge maakte kosten en hun werd tot 31 Maart bedenktijd gegeven, om op hunne weigering terug te komen. Blijven zjj hierbij, dan zal gevangenisstraf, hoogstens vau vier maanden, tegen hun geëisckt worden. Toestanden in AmsterdamDoor een agent werden gisteren aan het bureau der le serie gebragt twee jongens, 11 en 13 jaar oud, die verpleegd waren geweest bij iemaDd in de Driehoekstraat. De ouders van de beide knapen waren niet in staat iets voor hun kinderen te doen. De vader was zonder werk en de moeder werkzaam by een tapper. De moeder heeft haar kinderen mede naar huis genomen, waarschijnlijk om ze morgen weder aan hun lot te moeten overlaten. Een 80-jarig heer op den O. Z. Achterburgwal alleen wonende lust nog graag een „proppie" en komt zoo tusschenbeiden wel eens beschonken thuis. Gisteren had de oude ook weer zoo'n snoepreisje gemaakt en thuisgekomen zijnde viel hij in den gang op zijn rug zonder by magte te zijn om op te staan. Opzijn hulp geschrei verzochten de buren een agent van politie de deur open te steken, en jawel, daar lag sinjeur dronken en wel. Men hielp hem te bed en ofschoon hij spoedig weder in vry goeden staat verkeerde, bleek toch dat hij eene verlamming gekregen had. 's Gravenhago, 12 Febr. In de gisteren ge houden zitting der Tweede Kamer hield de voorzitter de volgende rede: „Myne Heeren In de volgende week viert de Koning, de laatste mannelijke afstammeling van het Huis Oranje-Nassau, zijn 70-jarig geboortefeest. Allerwegen door het geheele land bereidt men er zich op voor, dien dag tot een nationalen feestdag te maken en waardig te vieren. Ik had er aan gedacht der Kamer voor te stellen te besluiten Zijne Majesteit gehoor te vragen, ten einde Hem onze gelukwenschen met Zyn geboortedag aan te bieden. Na gehouden overleg heeft de overweging, dat de Koning op dien dag met allerlei bezigheden en pligt- plegingen overladen wordt, er my toe geleid der Kamer voor te stellen te besluiten mij te magtigen, om namens haar den Koning haar hulde aan te bieden en met zijn zeventigsten geboortedag geluk te wenschen. Ik doe thans dit voorstel." De Kamer verklaarde zich hiermede te vereenigen. De heer Schaepman heeft zijn motie betreffende de kiesdistricten gewjjzigd: Zij luidt thans „De Kamer, van oordeel, dat het wenscheljjk is dat in de tabel, opgenomen in art. VII van het ontwerp tot het in overweging nemen van een voorstel van verandering in de Aaditioneele artikelen der Grondwet, de toepassing van het stelsel der enkele kiesdistricten over het geheele Rjjk worde voorgesteld, gaat over tot de orde van den dag". Breda, 12 Febr. De persoon die alhier in hech tenis is genomen wegens vermoedelyke brandstichting in het huis zijns vaders, heeft thans bekend, dat hij den brand heeft gesticht, in de hoop dat zyne stief moeder en een by haar inwonend persoon in de vlammen zouden omkomen. llotterdam, 12 Jan. Tegen heden middag was een buitengewone zitting van den Gemeenteraad bijeen geroepen (op 9chriftelyk verzoek van leden,) ter behan deling van „een nader voorstel in zake de brandweer." Een transactie-voorstel, waarby aan het bezwaar de8 Burgemeesters tegen de verord. op de brandweer werd tegemoet gekomen welk voorstel door vjjf leden werd gedaan is aangenomen. De Burgemeester heeft daarop verklaard zijn ontslag in te trekken. Rotterdam, 13 Febr. Het bestuur van den Ned. Schaatsenrijdersbond heeft een bezoek gebragt aan de banen te Slikkerveerna welk onderzoek besloten is den onlangs uitgestelden wedstrijd van Professals Diiigsdag a. s. te doen plaats hebben. Hoewel de National Skating Association wegens de vele reeds gedane uitgaven geen gelden meer beschikbaar had om Engelsche mededingers naar Slikkerveer te zenden, zullen evenwel de heeren George (Fish) Smar, James Smar, George See en Isaac See door vry willige bij dragen van de leden der club in staat gesteld worden mede te dingen. De ruime deelneming aan deze bjjdragen is vooral te danken aan de nette wijze waarop de Engelschen laatst te Slikkerveer werden ontvangen, toen zy, niet tegenstaande hunne te late aankomst, hoewel buiten hunne schuld, toch ter mededinging werden toegelaten. Ook de heer H. Hagen zal, volgens een ont vangen telegram uit Hamburg, mede tegenwoordig zyn. De strjjd tusschen Friezen en Hollanders zal schei p zijn, zoodat wy gerust kunnen voorspellen dat de be zoekers duizenden, hopen wij een dag vol emotie zullen beleven. Te Alblasserdam heeft het ijs zyne offers gevor derd. Drie kinderen van den watermolenaar Harthoorn, oud 13, 10 en 7 jaar, zijn bij den molen door het ijs gezakt, en in weerwil der pogingen tot redding, door de moeder aangewend, verdronken. Daar de molen zeer afgelegen is, kon door anderen niets tot redding ge daan worden. Terneuzeu, 11 Febr. De alhier gevestigde af- deeling van het Algemeen Nederlandsch Werklieden verbond „Patrimonium" vergaderde gisterenavond tot het kiezen van een nieuw bestuur. Tot voorzitter werd gekozen de beer J. P. v. Herp, en tot leden van het bestuur H. v. Wjjck secr., K. de Vos penningm., A. Dees, bibliothecaris en A. Wisse vicaris terwijl de commissie van advies is zamengesteld uit de heeren Ds. A. v. Veen, pred. bij de Ned. Herv. Gem., H. Koelmans, hoofd der Chr. school en P. v. Wijck. Voor de vaccant komende betrekking van hoofd der openbare school te Zuiddorpe waaraan eene jaar wedde van 800 gld. en het genot van vrije woniug is verbonden hebben zich 5 sollicitanten aangemeld. Door Z. M. zyn bij het corps, gevormd uit de vereenicing tot vrywillige oefening in den wapenhandel „Voor vaderland en Koning" te Neuzen, benoemd tot le luit.-comm. M. Ejke, thans le luifc.-kwarfcierm. bij het corps, gevormd uit de scherpschuttersvereeniging „Prins Frederik Hendrik" te Hontenisse, uit welke betrekking hem by deze, op zijn verzoek, eervol ontslag wordt verleenden tot 2e luit. J. A. van Rompu. Wolfaartstlylc, II Febr. De gemeenteraad heeft gisteren de heer G. E. C. Ribbius, op zijn ver zoek, een eervol ontslag verleend als gemeente-secretaris van wege zyne benoeming tot secretaris en ontvanger der gemeente Willemstad. Op een adres aan den ge meenteraad, waarby tot zijn opvolger als secretaris alhier, met aandrang wordt aanbevolen den verdienste lijken klerk ter secretarie, de beer P. van der Voorde Fz., komen thans reeds ruim een 130tal handteeke- ningen van gemeenteleden voor. In den afgeloopen nacht is op nieuw by eenige ingezetenen een moordaanslag op hunne hoenders ge pleegd door bonden, welke nu reeds voor de vierde maal daarmede, naar bet schynt, ongestraft voortgaan. Zieiffkzee, 12 Febr. Gisteren avond omstreeks9 ure ontstond alhier brand in het slagthuis in gebruik bij Jb. de Winter, staande in den Hem alhier. De brandweer was spoedig op het terrein en geholpen door de wind stilte mogt men er in slagen de belendende perceelen grootendeels te behouden. Eene partij vleesch, be nevens een schaap werd beschadigd of is verbrand. De oorzaak is onbekend. Een en ander was verzekerd. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN by 's Rijkskuetverlichting te Westerschouwen, gedurende Januarjj 1887. Gedurende deze maand werd, in tien aftappingen, (regen of sneeuwdagen) 27,8 m.M. hemelwater ver zameld. De Bannen ontvingen dus 517080 M2. water. 13 malen werd vorst, 11 malen sneeu w waargenomen Het water zakte 0,1 Meter. Op een der jongste reizen van de mailboot „Wil lem Prins van Oranje", vonden by aankomst te Queens- borough de Engelsche douanen onder de ketels 1200 sigaren. Het personeel ontkende den eigendom er van, zoodat de Maatschappij voor de overtreding der wet verantwoordelijk gehouden werd, en eene boete van 100 had moeten betalen, wanneer niet bij terugkomst te Vlis8ingen uit een gehouden verhoor was gebleken, dat een stoker de schuldige was. Op de eerstvolgende reis werd deze man aan de Engelsche douanen over gegeven en in hechtenis genomen, daar hij de boete en regten niet betalen kan. Niet alleen, dat hij nu eenigeu tijd gevangen zal blijven, ook zijne betrekking is hij kwijt, daar de Mjj. „Zeeland" iemand die op smokkelen betrapt wordt, niet in dienst houdt. De „Times" meldt dat „invloedrijke Nederlanders zich te Londen bevinden en in onderhandeling zyn met den postmeester-generaal over eene belangrijke verbe tering van den postdienst op Berlijn over Vlissingen." Benoemd tot onderwijzer te Oostkapelle de heer J. Geldof aldaar; met hem waren op de voordragt Meerman te Arnemuiden, Wetjen te Middelburg en Timmerman te Ouwerkerk. Zierikzee', 14 Febr. Naar wij vernemen, zal op Vrjjdag 18 February a.B. voor de Arrondissement9- Regtbank alhier behandeld worden de zaak van J. van 'tH., koopman en commissionnair, wonende te St. Annaland, thans gedetineerd in het huis van bewaring alhier, beklaagd van valachheid in geschrifte en van verduistering, terwijl hem ambtshalve als raadsman is toegevoegd de heer Mr. J. F. van der Lek de Clercq, advocaat alhier. Het bestuur der Weesinrigting te Neerbosch heeft zich belast met het toezigt op de kleinere weesinrig ting te Putten (Veluwe) en bepaald dat deze inrigting langzamerhand aan de Weesinrigting te Neerbosch zal worden verbonden. Naar men meldt, zal op 19 February a.s., op Neer bosch, den eersten steen worden gelegd voor een nieuw weeshuis, ten einde Bpoediger aan de talryke aanvragen tot plaatsing te kunnen voldoen. De steen zal tot op schrift hebben„Gelegd op den 70en verjaardag van Z. M. Koning Willem III. Vreest God, eert den Koning 1 Petrus 2 17. De Weezen vrienden. Neerbosch, 19 Febr. 1887." Door het leggen van dezen steen, hoopt men dezen merkwaardigen feestdag in gezegende herinnering te doen voortleven. Men meldt ons uit Amsterdam, dat sedett 1 Jan. voor de werkeloozen is ontvangen 1457 en uitgegeven J 1455. Gekocht werden 32449 en geschonken 9521 brooden. De bestuursleden ontvingen 3 gulden 's weeks. Wegens geldgebrek moeten de bedeelingen gestaakt worden. Een veertienjarig meisje te Haarlem, dat zich beleedigd gevoelde door de woorden van een kind, een paar jaar jonger dan zy, werd zoodanig in woede ontstoken, dat zij met een hakmes het kind verschil lende verwondingen heeft toegebragt. Op een bruiloft, gehouden in de gemeente Beilen, zijn 60 liter brandewijn, benevens 28 pond rozijnen in brandewijn genuttigd. De „Maasbode" deelt mede dat de „verdeeldheid te Rotterdam niet enkel in de kerk blyft, maar ook in de maatschappij en zelfs in het huisgezin over gaat. Doleerenden en niet doleerenden ontl ouden elkander de cliënteelewinkeliers verliezen klanten, die zy lange jaren gehad hebbener zijn er zelfs onder de twee partijen, die elkander op straat niet meer groeten. In de huisgezinnen gaat de vader naar den eenen en de moeder naar den anderen dominee, en menig kind maakt van deze verdeeldheid onder de ouders gebruik om naar geen enkelen dominee te gaan. Men verhaalt van een meisje, dat krankzinnig is geworden, omdat zij haar dominee, die naar de do leerenden overgeloopen is, en aan wien zy zeer gehecht was, niet heeft kunnen volgen, daar zijn gedrag naar haar meening tegen het „Woord" streed. Bjj Kon. Besl. van 1 Febr. is de heer J. de Jong RHz. erkend en toegelaten als consul van de republiek van Guatermala, te Amsterdam. Men schrijft uit Goes De heeren uit de stad, Die hebben altijd wat; Nu hebben ze uitgevonden De belasting op de honden Mis, mijnheerWat ze nu hebben uitgevonden is heel wat anders't is nl. niets minder en niets meer dan een instrument, waarmede de agenten v avonds na 10 uren losloopende honden kunnen vangen. 't Is (naar ik uit goede bron vernam) een stok, met een touw er aan, aan welks einde zich looden balletjes bevinden. Ziet nu een agent tusschen 10 uur 's avonds en 6 uur 's morgens een hond, die z'n baas niet bij zich heeft en daardoor de verordening op zjjn ges1 acht gemaakt overtreedt, dan sluipt de agent naar het dier toe en werpt met de behendigheid (die hij natuurlijk door de praktjjk verkrijgteen roodhuid waardig, den hond het touw om de lendenen, trekt hem naar zich toe en neemt hem mede naar de wacht. Natuurlijk kan de nalatige baas hem daar terugbekomen met de mededeeling op den koop toe, dat tegen hem (baas), proces-verbaal is opgemaakt. Dus; „Juffrouw, pas op je hondje 't Spjjt me zeer, dat mij, met het oog op die honden- vangerij, geen raad gevraagd is. Ik houd zelf zoo'n beestje en zou al9 deskundige daarom geraden hebben de looden balletjes door balletjes van lever te vervangen. Misschien ving de agent er dan wel drie tegelijk. Toen dezer dagen een socialist, die in Utrecht propaganda voor zijn theorieën trachtte te maken, verklaarde dat er, voor de maand Mei ten einde was, een slagting, „niet van vee maar van menschen, zou plaats hebben", ontstak, volgens het „Utrecbtsch Dbl." een daar juist aanwezige slager, die zijn gereedschap nog bij zich droeg, in zulk een woede, aat men vreesde de slagting te zien beginnen met den sociaal-democraat zelf. Deze koos wjjseljjk het hazenpad. Uit de gevangenis nabij Leiden werd den 9den dezer een gevaarlijk persoon ontslagen. Hy is 39 jaren oud en bragt, wegens het plegen van diefstallen en fewelddadigheden jegens de politie, ruim 15 jaren in e gevangenis door. In een Geldersch dorp werd dezer dagen de aaus- vergadering geschorst, omdat een der leden in verregaand „kenneljjken staat" verkeerde. De inkomsten van de gekroonde hoofdeD in Europa worden door een Duitsch blad als volgt bepaald. Duitschland met 22 regerende families, betaalt jaar- ljjks ruim 42,000,000. De Sultan van Turkye kost jaarlijks 40,000,000. Dan volgt Rusland mee ruim 30 millioen. Oostenrijk met 12 millioen, Engeland mee ruim 11 millioen, Italië met 8 en Spanje met 5 mil lioen gulden. Hierop volgen de kleinere staten, waar onder Nederland, dat jaarljjks ruim 3/4 millioen aan zjjn Koning betaalt. De president van Frankrijk heeft 450,000, terwijl de presidenten van de Vereenigde Staten en Zwitser land veel minder inkomen genieten. KERKNIEUWS. Voor de 320 vacaturen bij de Ned. Herv. Kerk, die thans bestaan, zija nog slechts drie candidaten beroep baar, en wel de heer J. C. Ruys, te Amsterdam; P. van Binnendijk, te Anjum, en W. Lamers te Utrecht. De twee laatstgenoemden, die voor het doctoraat in de godgeleerdheid studeren, stellen zich nog niet beroepbaar Toezegging van beroep gedaan voor de Ned. Herv. Gemeente te Hoek aan den heer J. van 't Hoff te Goudswaard. Beroepen te Opënde (Groningen), ds. W. K. P. Goeree te Kerkwerve. Gemengde Berigten. Eene zonderlinge huurvoorwaardeIn de Drentsche gemeente Diever is hij het verhuren eener boerderjj door den eigenaar bedongen, dat de huurder zich ont houden zal van het uitoefenen der veeaitsenjj kunst. Practische inzigten van een Achterhoekschen boer. „Wel Gerrit, waorom trouw je toch niet, je wo.dt toch al zoo oud?" „Joa, zieje, meneer," was het ant woord, „als ik noe trouwe en 't bevalt mie nie: d°n he'k spiet, dat 'k et edaon heb, en as 't mie vel be valt, dan he'k spiet da'k nie eerder etrouwd ben dus altied spietIn de gevangenis te Odes zijn tien Nihilisten opgehangen 200 kregen nog erger straf, want ze zjjn naar Siberie gebannen. Telkens ontdekt men nieuwe broeinesten van zamenzweerders, doch de regering zorgt zooveel mogeljjk voor geheim houding. Een van O. weggevlogen doffer is verleden week wel in de kooi geweest aldaar, maar kon om zekere reden niet teregt komen bjj zijn oud duifje nu is bepaald dat hjj dezer dagen of vóór het einde der maand zal terugkomen. Truitje en Dina te C. worden aangeraden haar babbeltong wat in toom te houden en geen jongens te belasteren. Dus, Dinamet uw valsche streken, Wil toch geen kwaad van and'ren spreken. En Truitje met uw scheef gezigt, Houdt toch voortaan uw mondje digt. „Het is klip op klip", zegt Tonus te Sch. „naauwelijks was ik uitgevaren, of ik strandde voor de tweede maal op de Korreplaat bij eb en vloed. Ja, ik strandde weer bjj eb en vloed Wat heb ik toch misdaan Dat 's nu van 't meisje toch niet goed, Dat zij my weêr liet staan Maar, Tonuskunt ge 't niet begrypen, Uw lastertong is in de weg, Zjj kent uw streken en uw knjjpen Probeer het langs een and'ren weg. Maria te Wemeldinge wordt aangeraden niet zoo laag op hare kameraden neêr te zien, want de zjjn nog beter dan zjj. Ja, denkt maar om de laatste keer, Dus gjj krjjgt toch geen vrijer meer. Z i e r k z e e e 11 Ro 11 e r d a 111 EN TUSSCHENGELEGEN PLAATSEN. FEBRUARI 1887. Van ROTTERDAM: Woens. 16 'smorg. 9,30 u. Van ZIERIKZEE: Dings. 15 'smorg. 7,20 u, Dond. 17 8,— Zaterd. 19 7,— Vrjjdag 18 Maand. 21 9,30» De Directeur, A. vuu GASTEL STOOMBOOTDIENST ïliddcibiii'G en Zierikzee. FEBRUARI 1887'. Van MIDDELBURG: Dingsd. 15 's morg. 8,— r Woens. 16 7,— Woens. 16 's midd- 2,30 i Dond. 17 2,— Vrjjdag 18 2,— j Zaterd. 19 's morg. 11,— j Zond. 20 11,a Van ZIERIKZEE Dinsd. 15 's midd. 2,- Woens. 16 's morg. 10,3' Dond. 17 Vrijdag 18 Zaterd. 19 Zondag 20 6,30» 6,30» CORRESPON DENTIE. Het gezondene uit Haamstede is te laat voor dit nummer ontvangen. Sbvtrtentien. Maandag den 14 Februari hopen onze ge- g| 85 liefde Ouders H ADRIAAN LABAN LENA de JONGE, 58 (geboren te Nieuwerkerk, Zeeland), hunne 3S-jarigo Echtveroenigiug te herdenken. Si E Hunne dankbare Kinderen. Grand Rapids, Michigan, Noord-Amerika. Ondertrouwd LEENDERT den BOER Mz. KATHRINA VIELE. Zierikzee, oq„ -TMl Februari 1887. Voorspoedig bevallen van een Meisje, A. de ROO—Legemaxe. Renesse, 12 Februari 1887. Door Gods goedheid voorspoedig bevallen van een Zoon, M. BUJJSE—v. d. Baan. Zierikzee, 12 Februari 1887. Bevallen van een Zoondie kort na de ge boorte overleed, M. van D1JKE—van Gastel. Zierikzee, 13 Februari 1887. Heden overleed onze geliefde Zoon en Broeder IZAaK, na een langdurig en geduldig lijden, in den leeftijd van bjj na 22 jaar. Renesse, P. v. d. HOEK. 12 Februari 1887. J. v. d. EOEK—Coebeel. Strekkende deze tot algemeene en bjjzondere kennisgeviog. Heden overleed op het onverwachts, onzen lieveling CORNELIS LEENDERT, slechts 3 maanden oud. Duivendijke, T. GAST. 14 Februari 1887. M. J. VOORBEIJTEL. Algemeene kennisgeving. De Kinderen en Behuwdkinderen van wijlen Mejufvr. de Wed. S. van den BERG, geb. Smalle- gange, betuigen bij deze hunnen harteljjlfe^ dank voor de vele bewijzen van deelneming bjj het overljjden. hunner geliefde Moeder en Behuwd- moeder ondervonden. Zierikzee, 14 Februari 1887. Uit aller naam, S. H. v. d. BERG. De ondergeteekende betuigt zijn harteljjken dank aan den Heer E. W. MUS, Onderwijzer aan de Ambachtsschool te Zierikzee, voor het genoten onderwjja. Met vertrouwen beveelt hij deze Inrichting aan. Iz. van HOUTE Lz., Timmerman, Oostburg. De CREDITEUREN van WILLEM vin jW WESTEN Wz. te Zierikzee, worden, voor zien van hunne schuldbewijzenoi>éroi-oei>eii too bjj woning der rekening* en verantwoor ding, op Vx-jjdag 18 Februari 1887, des middags 12 ure, in de Sociëteit van den Heer H. C. BOUDIER te Zierikzee. V E li G A lCli RING Landbouw-Societeit „Ceres", Zonnenniire, Woensdag: 16 Februari a. s., 's voormiddags elf ure. Voorwaarden levering Chili-Salpeter. Centrale Tentoonstelliogsvereeniging „LANDBOUWBELANG". VERGADERING op Donderdag IT" Februarides namiddags te 2 uur, in het »Huis van nassau". Namens het Bestuur, M. C. MULOCK HOUWER, Secretaris. De verkoop van de Herberg van T. KIK te Brouwershaven, zal geen plaats hebben, als zijnde ■uit «le Ixaxid verkocht.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1887 | | pagina 1