ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5500. 45sle Jaarg. Zaturdag 25 October 1886. Verschijnt DINGS DAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,80franco per post 1,60. ADVERTENTIii'N van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., hunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdagsvoormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Kostelooze Koepokinenting en Herinenting. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- eikzee maken bekend dat in deze gemeente gelegen heid zal zyn tot Kostelooze Inentiiiir on Herinenting op Zaturdag den 33 Oc tober k., des namiddags te één uur in een t>ene<lenlolxaa.l -van liet STADHUIS. Zierikzee, den 22 October 1886. De Burgemeester en Wethouders, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. VAN DER LEK DE CLERCQ. Nieuwstijdingen. SItttettfca. BJj de verkooping der stoeterij van den sportlief hebber Lorillard, te New-Vork, werd door eene Engel- sche commissie 17,500 dollars geboden voor het eenige Amerikaansche paard dat bij de Derby-rennen den hoogsten prys won. Maar de Heer W. H. Jachson kocht het paard voor 20,000 dollars (f 50,000), alleen om het in de Vereenigde Staten te behouden. Acht-en- zeventig merriën en 5 springhengsten bragten te zamen 142,985 dollars op. Door een fabrikant te Brooklyn wordt in eenige bladen bekend gemaakt, dat hij een millioen jonge katjes niet ouder dan 14 dagen noodig beeft en daarvoor 14 Cts. 0,35) per stuk wil betalen. Die fabrikant maakt nl. een nieuw soort van schilderij lijsten, met opgezette katjes die zich buigen als om de schilderij te bezien. De Vereeniging tot bescherming van dieren verzet zich ten sterkste tegen dien kattenmoord op groote schaal, ondanks de verklaring van den fabrikant, dat de diertjes zonder pijn gedood worden. Londen, 21 Oct. Aan de „Daily News" wordt uit St. Petersburg geseind dat aldaar verontrustende geruchten de ronde doen, en in regeringskringen geloof vinden, volgens welke de Russische Keizer Zondag a.s. eene belangrijke rede zal houden by het inwjjden van het gedenkteeken voor den RussischTurkschen oorlog. Tegelijkertijd zou het Keizerlijke decreet verschijnen, hetwelk de bezetting aankondigt van Bulgarije door Rusland en van Oost-Rumelië door Turkye. Een aardige vondst. Een ring met 4 paarlen en 3 robijnen werd gevonden in een haring, die, te Dunbar gevangen, te Edinburg door eene vrouw aan het ontbyt gegeten werd. De godsdienstgeschillen in Ierland bezorgen der Engelsche regering moeyelyke oogenblikken. Nu het in Belfast in den laatsten tyd rustig is tusschen Ka tholieken en Protestanten, ontstaat te Dublin eene beweging tegen de Joden. Volgens een aanplakbiljet, dat in de stad verspreid werd, acht men het wenschelyk met de Israëlieten op dezelfde wjjze te handelen als in Roeland. Het ia der Engelsche regering toevertrouwd om zorg te dragen, dat het by het wenschen blijft. Het Fransche schip „Saint Jean", uit Duinkerken, werd op het Kanaal door den reeds gemelden hevigen storm overvallen. Terwjjl het worstelde met de hoog gaande golven, op eens klonk het geroep „een man over boordEen matroos was, door een hevigen rukwind, in zee gewaaid. En vóór men nog van den eersten schrik bekomen was, sloeg een hooge golf over het dek, en spoelde nog vyf mannen weg, zoodat nog alleen de kapitein en één matroos overbleven. Het was den beiden mannen onmogelijk de ongeluk- kigen in het water te hulp te komen. Zij moesten op eigen redding bedacht zyn. De matroos klemde zich aan het touwwerk vastde kapitein aan het roer, en het gelukte den laatstgenoemde eindelyk, het schip de haven van Havre te doen bereiken. Rustscliuk21 Oct. Een Bulgaarsch blad bevat het verhaal van een verschrikkelijk drama, het welk te Budnitza is voorgevallen op den dag der verkiezingen. Er ontstond eene botsing tusschen de twee partyen. De aanhangers van Rusland, die de sterksten waren, vermoordden twee afgevaardigden. Een van dezen werd in stukken gesnedenvan den ander werd het hoofd afgeslagen, en verder het ligchaam met messteken bedekt. De onderprefect en een hoog leeraar werden eveneens vermoord, in stukken gesneden en in de rivier geworpen. "jDuUstklaufi. Een verver te Keulen werd in den tyd van 14 dagen vader, grootvader en overgrootvader. Èjjne derde vrouw, waarmede hij op 59-jarigen leeftyd getrouwd was, schonk hem een kind. Eene zyner dochters beviel van een zoon en evenzoo een kleindochter, en dit alles binnen twee weken tyd. u, Vandersmissen heeft zich in cassatie begeven op grond dat, eenmaal het met voorbedachten rade niet aangenomen zjjnde, eene andere akte van beschuldiging had moeten worden opgemaakt, en verder op grond daarvan, dat een der leden van de jury openlyk de vrijspraak v»u den beschuldigde zou hebben aange kondigd. Volgens de „Patriote," heeft de jury met algemeene stemmen een verzoek om gratie voor Vandersmissen Amsterdam, 20 Oct. Gistermorgen werden de bewoners van de Heerengracht nabij de Heerenstraat opgeschrikt door een geweldigen slag, die de buizen dreunen deed. Het was het gevolg van eene gasonploffing, in no. 60, door den Heer K. bewoond, met zooveel kracht uitge barsten, dat het achterste gedeelte van het perceel ge heel vernield is. Geen-glasruit bleef er heel, de plafonds op een paar kamers stortten neer, het dak sloeg uit elkaar. Het is onbegrijpelijk, dat de Heer K. en de vrouwelyke dienstbode, die zich op het oogenblik der ontploffing in het vertrek bevonden waar zy plaats had, slechts licht gewond zyn. Zij geraakten onder de neerslaande zoldering en konden zich niet dadelijk redden. Het hoofdhaar van den heer K. en dat van den baard zyn geheel weg- geschroeid. Moge dit voorval opnieuw leeren boe gevaarlijk het is, wanneer men gaslucht bespeurt en dus vermoedt dat er een lek is, dit met een brandend licht te gaan onderzoeken. Dat de Heer K. dit deed, ook terwijl hy te voren de ramen niet had opengezet, veroorzaakte een ongeval, dat menschenlevena had kunnen kosten. Te Amsterdam in de Westerstraat is een man, wiens vrouw begraven werd, door eenige vrouwen in de buurt, die van meening schenen, dat zyne handel wijze tegenover de overledene niet bijzonder loffelijk was geweest, tweemaal afgeranseld, namelyk vóór hij zich naar het kerkhof begaf en toen hij van daar terugkeerde. Eerst nadat de dubbele kastijding was afgeloopen, verscheen de politie op het terrein. Men schrijft uit Arasterdam aan het „Utr. D." Onder de woordvoerders en aanvoerders der sociaal democraten vindt men tegenwoordig ook een gewezen officier van het Nederlandsche leger. Men kon hem het woord hooren voeren in de vergadering eener schildersvereeniging (namelyk huisschilders) in het Volkspark. Het is de voormalige kapitein der infanterie P. A. Jansen, wiens naam indertijd groote ruchtbaar heid verkreeg, omdat hy zich verzette tegen het ge dwongen kerk gaan, den officieren opgelegd, en wiens belangen zich de Tweede Kamer destijds aantrok. Nadat deze Jansen als officier was ontslagen geworden, werd hij in 1873 directeur van het huis van arrest te Middelburg, om hem aan een bestaan te helpen. Deze welwillendheid beloonde hy met zich in die betrekking schuldig te maken aan handelingen, welke hem niet alleen zijn ontslag, maar ook een vonnis van de Mid- delburgsche regtbank op den hals haalden. Na zyne gevangenisstraf te hebben ondergaan, vestigde Jansen zich als „zaakwaarnemer" te Middelburg. Tevens trad hij op als apostel voor het algemeen stemregt, en thans heeft hij zich aangesloten aan de sociaal democratische partij, treedt hier en daar in vergaderingen op als haar woordvoerder en schrijft meê in „Recht voor allen". Bij al zijne veelzjjdige begaafdheden beoefent deze persoon op zyne manier ook de dichtkunst en de toonkunst. Hij componeert liederen en maakt er ook zelf den tekst bijZoo droeg hy in de vergadering van Woensdag een socialistisch lied voor, door hem gedicht en op noten gezet. Het kan niet onnuttig zijn, bij deze gelegenheid te vermelden, dat hij niet lang geleden zyne fortuin als componist op geheel andere wyze be proefde te maken. Toen namenljjk vervaardigde hij lofliederen op leden van het koninklijk huis, eu zond die als bljjk van zijne hulde aan hunne majesteiten. Het zy dat met deze voortbrengselen zyner gaven als toon- en verzendichter en de toezending daarvan aan HH. MM. het doel niet werd bereikt, hetzjj er andere motieven in het spel zyn, deze vurige huidebrenger aan het koninklijk huis, houdt nu lofspraken op de roode vlag der revolutie, en wjjdt met geestdrift zyne zangen aan de sociaal-democraten. „Je moet ze maar proeven 1" roepen op onze straten de fruitverkooper8 achter hunne kruiwagens. Twee van de vermoedelijke daders van den brutalen diefstal van horloges, te Hoorn gepleegd, zijn te Am sterdam opgespoord en in hechtenis genomen. Daarop is het grootste gedeelte van den geroofden buit in de Rietlanden onder den grond bedolven gevonden; by een horlogemaker zijn ook een aantal der gestolen horloges in beslag genomen. 's Gravenhage, 22 Oct. Woensdag avond, by den aanvang der voorstelling van het tooneelspel „Fiacre 117", door het gezelschap van den heer Schür- mann, is door een deurwaarder ten name van den directeur der Fransche Opera beslag gelegd op de ontvangst, in handen van het bestuur van het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen. Die regtshandeling geschiedde, uithoofde de impre sario Schürmann verleden jaar niet was nagekomen zyne verbintenis om de zangeres Patti in den Franachen schouwburg te doen optreden, tengevolge waarvan de heer Desuiten zich zyne regten had voorbehouden. Dordrecht, 20 Oct. Mejuffrouw de wed. W.M van den Hummel—Van den Berge vierde 12 dezer haar 40-jarig jubilé als directrice der bewaarschool van de Nederduitsche Hervormde gemeente alhier. Zoowel de diaconie dier gemeente als verschillende andere personen toonden door hun bezoek, en door velerlei stoffelijke bewyzen van hulde, hoezeer zy de eenvoudige wouw hoogachten, die door grooten ijver, trouwe pligtsbe- trachting en uitnemenden tact zich steeds onderscheidde. Vele hewaarschoolhouderessen, wier naam nu met eere wordt genoemd, zyn door haar onderwezen en gevormd. Uit een heerenhuis aan de Wolwevershaven alhier is een Gobelin behangsel voor J 3500 verkocht. Breda, 20 Oct. In den nacht van Maandag op Dingsdag zijn alhier twee diefetallen gepleegd, die van groote vermetelheid getuigen. Een of meer personen hebben zich toegang weten te verschaffen tot de wo ningen van een tweetal geachte ingezetenen, wonende in een en dezelfde straat en nog wel in een wijk (de Willemstraat) waar gedurende den geheelen nacht in meerdere of mindere mate passage is van spoorweg personeel. Het was by de heeren C. Lips en H. A. D. van der Meer, waar de bedryvers hun slag hebben weten te Blaan. Door opschuiving van een raam aan den voorkant der straat is men waarschynlyk het eerst binnenge drongen in de woning van den heer Lips, waar des morgens, bij het ontwaken der bewoners, drie ramen werden opengevonden, wat niet weinig aanleiding gaf tot ontsteltenis, welke nog verhoogd werd by het zien van eene brandende lamp in een der achterkamers. By onderzoek bleek al spoedig, dat er nachtelyk bezoek was geweest, en verscheiden zilveren voorwerpen, waar onder van groote waarde, waren ontvreemd. Behalve al het zilver uit een buffet, dat dagelijks gebruikt wordt, werd in een der voorkamers uit een buffet al het luxe-zilver ontvreemd, terwyl de étuis, waarin de meeste dier voorwerpen vervat warenbehoorlyk op hun plaats werden teruggevonden, evenals het kristal en porselein dat met zilver is gemonteerd. De stoutheid der nachtelyke bezoekers was zelfs zoo ver gegaan, dat al de voorwerpen van waarde zijn weggenomen uit eene lade met een geheim slot; de lade was op meesterlijke wijze opengebroken en daar na weer dicht gemaakt. Hoewel de waarde der ont vreemde voorwerpen niet met juistheid is op te geven, schat men het aantal dier voorwerpen op eenige honderden. Vervolgens hebben de inbrekers zich begeven naar de woning van den heer van der Meer, aan den over kant, waar eerst geprobeerd werd de ramen op te schuiven, zonder dat dit gelukte, daar op de meeste hunner pinnen zaten. Alleen op één raam ontbrak die sluiting en daardoor gelukte het den bedryvers in de huiskamer te komen, waar uit een buffet al het zilver werk van dagelyks gebruik werd weggenomen. Van hier is men doorgedrongen tot in de kamer waar zich de schrijfbureau en brandkast bevonden eerstgenoemd meubel is met de meeste behendigheid opengebroken, doch aangezien er zich geen voorwerpen van waarde in bevonden, heeft men het weer zorgvuldig gesloten. Van de brandkast was alleen de sleutelklep verschoven en zag men zeker geen kans om die te openen. Daar er tal van verbrande lucifers in de nabijheid lagen heeft men vermoedelijk langen tyd geprobeerd toegang tot die kast te krjjgen. In den saloD, waar zich vele voorwerpen van waarde bevinden en waar ook een bezoek was gebragt, is echter niets vermist. Zijn bij den heer Lips alle sleutels der opengemaakte kamers en meubels verdwenen, van den heer van der Meer heeft men die niet medegenomen. Deskundigen beweren dat de inbraak met zooveel behendigheid heeft plaats gehad, dat men hier bepaald heeft te doen met inbrekers van het fataalste soort. Van het spoor der daders heeft men nog niets kunnen ontdekkende justitie en politie zijn ijverig in de weer om in deze zaak licht te verspreiden, doch tot dusver verkeert nog alles in het duister. Sinds eenige dagen is te Tilburg vermist zekere G., ambtenaar bij de Staatsspoorwegen aldaar. Hij had naar de „T.Ct." meldt een verlof aangevraagd voor eenige dagen en, toen hij na afloop daarvan niet verscheen, werd een onderzoek ingesteld naar den inhoud van de hem toevertrouwde kas, waarin de gelden aanwezig waren ter uitbetaling van de werk lieden der ateliers, en bevonden, dat eene aanzienlijke som aan bankpapier men spreekt van 7000 niet aanwezig was. Het zilveren geld, naar men zegt 6000 was achtergelaten. G. zou zich in de richting van België hebben ver wijderd. Steenbergen, 21 Oct. Door den heer Van Waning, ingenieur te Rotterdam, is bij het gemeente bestuur alhier concessie aangevraagd voor den aanleg en de exploitatie van eene stoomtram van Oudenbosch, Gastel en Kruisland naar hier, in aansluiting met de stoomtram OudenboschBredaAntwerpen. Te Dinteloord zal binnenkort een telephoonkantoor worden opgerigt, hetwelk met een der naby gelegen telegraafkantoren verbonden zal worden. Bergen op Zoom, 20 Oct. De uitslag van de verkiezing voor een lid van den gemeenteraad is, dat eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren baron G. H. Clifford en J. C. v. d. Kuyl Jr. Yerselse,21 Oct. Hedenmiddag zyn in de herberg van J. Harthoorn ten overstaan van W. Pelle verkocht 3 woonhuizen en Erven, staande en gelegen alhier, kadastraal bekend onder sectie D. nummers 1126, 1127 en 1128, groot 4 Aren en 2 Centiaren voor 1950, aan Johs. Sandee Sr. Als een bewijs dat de dienstboden in onze dagen nog op geene groote ontwikkeling kunnen bogen, diene het volgende Een ingezetene dezer gemeente kreeg van eene dienst bode uit een briefkaart, waarin zy zich aanbood om bij hem te wonen. Behalve een gek adres en grove fouten had zij voor 't gemak den naam der plaats weggelaten en wat nog het allergekst was, de briefkaart was niet onderteekend en toch verzocht zij om spoedig antwoord Het pannenvaren is weer in vollen gang. Ieder zoekt voor den naderenden winter een geschikt plaatsje om ze voor vorst te vrijwaren. De handel in pannen is nog zeer gering. Enkele partijtjes worden voor 22 per duizend verkocht, de meeste echter voor 20, 18 en nog minder, naarmate de kwaliteit is. Ongelukkig dengene, wiens finantiën niet toelaten, de pannen te bergen, zulk een is genoodzaakt, tot eiken prys ze van de hand te doen. Iti-iiiiiïTigreii. Van wege het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal in ons departement in Januarij a.s. als spreker optreden de Heer J. H. C. Heyse van Zierikzeehet te behandelen onderwerp zal later worden bekend gemaakt. Zieriliieee, 21 Oct. Als eene bijzonderheid kunnen wy mededeelen dat heden in een tuin alhier moojje aardbeziën van den kouden grond zyn geplukt. Door Z. M. is pensioen verleend aan Jhr. Mr. M. J. Schuurbeque Boeije, gewezen President der Arrond.- Regtbank te Zierikzee, ten bedrage van 2334 's jaars. Z. M. heeft pensioen verleend aan P. J. van Santen, gewezen directeur van het postkantoor te Breskens, ad 305 'b jaars. By de Rijks-telegraaf zyn verplaatst met 1 Nov., de klerken 2de kl. W. van Hoboken, van Rotterdam naar BrouwershavenH. C. Vlaander, van Brouwers haven naar Rotterdam. Het gerucht is verspreid, dat de leider der so cialisten, de heer Domela Nieuwenhuijs, om aan de gevolgen van zyne eventueele veroordeeling, ook door den Hoogen Raad, te ontkomen, in 't begin dezer week naar Bazel zou zyn uitgeweken. De waarheid is eenvoudig, dat hy zyn zoon, die te Lausane zyne studiën zal voltooyen, daarheen heeft gebragt. Het cassatieberoep van den socialist Belderok, tegen zijne veroordeeling door het Geregtshof te Am sterdam, zal 9 November a.s. voor den Hoogen Raad worden behandeld. Ook eene felicitatie Bij gelegenheid zyner benoeming tot ridder van de orde van Den Nederlandschen Leeuw van den Heer Mr. S. M. S. De Ranitz, off. van Justitie te Arnhem, werd hem volgens de „Haagsche Ct." een briefkaart ge zonden van dezen inhoud: 's Hage, 18 October 1886. De Koning kan u tot ridder benoemen Dat gaat. Een ridder van u maken dat nooit. Uw. dw. dr. Mr. J. W. SPIN. Uit Goedereede zijn weer een 17-tal personen naar Amerika vertrokken, waaronder D. K. met vrouw, dochter en zoon, die ook vroeger eenige jaren in de nieuwe wereld doorbragten en in Holland thans hun familie bezochten. Zïei-Ukzee, 22 Oct. Ten gevolge der heerschende pokziekte onder de schapen in Zeeland (Zuid-Beveland) is bjj Miniatriëele resolutie bepaald, dat de scbapen bij uitvoer, ook uit de havens van Schouwen en Duive- land aan voorafgaand onderzoek zijn onderworpen. Burgerschools-eergevoel. Een leerling van de H. Burgerschool te Harlingen kreeg strafwerk en om zich aan die schande te onttrekken, verliet hy heime lijk 't ouderlijke huis, de stad, het land en wandelde naar Bremerhaven, waar zyn vader hem na lang zoeken terugvond, gereed om zich op een schip te engageeren. De 21-jarige Maria D., van Garmerwolde, die dag jl. door de Arr.-Regtbank te Assen wegens diefstal van een japon tot 2l/j jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is in de gevangenis plotseling krank zinnig geworden en dientengevolge overgebragt naar het krankzinnigengesticht te Medemblik. Wat zelden gebeurt, nl. dat het buitengewone lid van het gedeputeerd college eene beslissende stem uit brengen moet, is in Zuid-Holland voorgekomen. Yoor het maken van den bovenbouw voor de brug over de Oude Maas, naby Barendrecht was ingeschreven door de Heeren Kloos Zn. te Alblasserdam, voor 224,150 en de Maatschappij voor yzerindustrie en bruggenbouw, voorheen J. C. Harkort te Duisburg voor 218,974. Gedep. Staten besloten den Nederlandschen aannemer te vragen of hy het werk wilde uitvoeren tegen den lageren prys waarvoor de buitenlander het wilde maken, welk aanbod door den Nederlandschen bouwondernemer is aangenomen. Tusschen de leden van Gedep. Staten zelf heerschto echter groot verschil van gevoelen over de vraag of wegens het geringe prijsverschil der aanbiedingen het werk aan den binnen- of buitenlander zou worden opge dragen en daarom moest het buitengewoon lid, de Heer Begram, zijne functie waarnemen, Aan den Nederlandschen aannemer is het werk gegund. T E L G R A M MË N7 Londen.22 October. De Regering zal het Oorlogs-hudget aanzienlijk ver- hoogen, daar zij vast besloten heeft Engeland's weer baarheid te versterken. 's Graveulmge, 22 October. Men verzekert dat de indiening van eene verscherpte Zondagswet elk oogenblik te verwachten is. KERKNIEUWS. 's Gravenliage, 20 Oct. De Synode der Ned. Herv. gem. heeft benoemd tot kerkelyk hoogleeraar te Utrecht dr. E. H. van Leeuwen, pred. te Zutphen, die deze benoeming heeft Beroepen naar Hien en Doodewaard C. C. Schot, te Tholennaar Schoondyke J. Mijs, te Etten (N.-Br.) PREDIKBEURTEN bij de CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te zlebixzee, Afdeeling Sint-Domusstraat. Zon dag1 34 October 1886, 'sMorgeDs 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. 's Avonds 6 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Cath. Zond. 20. Gemengde Berigten. In den Haag hebben de winkeliers zich vereen igd tegen „Eigen Hulp." Nu staan er dus twee vereenigin- gen tegenover elkander, die in 't wezen der zaak veel op elkaar gelijken, 'tls beide: „Eigen Hulp of Andermans Verdriet." Naar Sport mededeelt, kan een paard 25 dagen leven van enkel water, 17 dag-n zonder eten en slechts 5 dagen als het voedzaam voeder en onvoldoend drinken krygt. Uit proeven door „de kundigen" genomen, is dit gebleken. Zulke proeven liggen waarlijk onder het bereik van iedereen als men zyn paard er maar aan wagen wil. Een leerling van den heer Donato trad dezer dagen in den studenten- bond te Amsterdam op en had het genoegen onder de studenten verscheidene „gevoelige" sujetten aan te treffen. Het is wel te verwonderen, dat Donato's kunst nog niet beoefend wordt door dames, toegepast op heeren of omgekeerd, dan kon men de „gevoeligheid" leeren kennen. Een gymnast, 'b avonds een beetje beneveld huiswaarts keerende, kwam voorby een lantaarnpaal, waarop iets stond aangeplakt, dat hy niet lezen kon. Hij klauterde even naar boven en lasgeverfd. Den volgenden dag zag hy het nog aan zijne kleêren. De Hollandsche IJzeren Spoorweg-maatschappij maakt ook plannen tot conversie harer 4 pCts. Schuld. Men zegt dat Jan, Bram, Willem en Stoffel ook hunne 6 pCts. schuld willen converteren of te wel verruilen in 4 pCts. Wordt vertoond te Oesterdorp na de kermiseen jaloersch mannetje of te wel een getrouwde verloopen smeerals zedemeester. Aan Geert te Kr. wordt aangeraden niet altijd twist te zoeken, daar hij anders zich zeiven en anderen in moeilijkheden bren gen zal. Want hij heeft praats voor zeven man, Daar staat hy voor bekend. Maar elk, die met hem omgang had, Zegt: 'tis een flauwe vent. Zijn leven is 't: als hy maar twist En ruzie maken kan; Maar met zyn handen ia hy toch Slechts een geringe man. „Wel, wel" zeggen Jacob en Johannis te St.-Maarten, „nu kunnen wy toch zien dat men op ons gesteld is men heeft ons uitgekocht voor vijf gulden, maar nu kunnen wij toch weêr wat koopen en dan zijn we weer mynheer." Een boerendochterfje te Geersdjjk wordt aangeraden zooveel praatjes niet nit te strooijen van meisjes, waarmede zij niets te maken heeft. Dus, Jaantje! met uw valsch gezigt, Houdt maar steeds uw mondje digt, Om zoo te praten, zyt ge te joDg, Dus, houdt in toom uw babbeltong. De gryze Jan uit Polen met zjjne manchetten en hooge boorden (de man rekent altyd op hoog water) en Jan uit de Damsche straat, moesten zoo dikwijls niet naar de stoof te St. Maarten gaan kyken laten zy eerst hun beurs eens goed voorzien om de schuld te betalen bjj een kastelein te Yerseke, want andera zouden zy wel eens aardig in de val kunnen komen. Prezen «Ier Boter eu Evjeren. Ziebikzee, 21 October 1886. Boter hoogste koers 0,67'/s en laagste koers 0,55 per 5 Hectogram. Kip-Eyeren hoogste koers 1,37 '/s, en laagste koers 1,25. Yerseke, 22 October. Oesterbeurs. Verkocht Zaaigoed ad 1,—. STOOMBOOTDIEN ST Middelburg en Zierikzee. OCTOBER 1886. Van MIDDELBURG: Zaterd. 23 's morg. 8,— u. Maand. 25 8, Dingsd. 26 8, Woens. 27 Van ZIERIKZEE Zaterd. 23 'smidd. 12,e Maand. 25 3, Woens. 27 3, Dond. 28 3, Vrydag 29 'smorg. 11, Dond. 28 6, Vrijdag 29 7,— Vrydag 29 's midd. 2,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tydig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avona vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes wgr- Schipper A. v. d. HUCHT vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrijdag-naini'ldags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. CORRESPONDENTIE. Het artikel „Onze nieuwe Strafwetgeving" zal i« ras volgend No. worden opgenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1886 | | pagina 1