ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5250. 42sle Jaarg. Dingsdag 29 Junij 1886. J. L C. Mr, L, A. BYBAU, Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30franco per post, 1,60 ADVERTENTIËN van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Wij herinneren den Kiezers in het district Goes dat de herstemming voor twee leden der Tweede Kamer zal plaats hebben op Dingsdag 29 dezer, en de stembureaus zijn geopend van des morgens 9 tot des namiddags 5 ure. Met den meesten aandrang bevelen wij aan op de in vorige Nos. door ons aangegeven gronden, te Bergen op Zoom, en te COLIJNSPLAAT. Hoogere Burgerschool. De COMMISSIE van TOEZIGT op liet MID- DELBAAR ONDERWIJS te Zierikzee maakt bekend, dat het admissie-examenvoor hen die wenschen te worden toegelaten op de Hoogere Burgerschool, zal plaats hebben op Zatnrdag den 10 Julij e. h, des morgens te 9 ure, en dat zij die dit examen wenschen af te leggenzich daar toe vooraf in persoon moeten aanmelden bij den Directeur der Hoogere Burgerschool op Woensdag den 7 Julij e. k.t des namiddags tusschen 7 en 8 ure. De Commissie voornoemd, SCHNEIDERS v. GR., Secretaris. Zierikzee, 28 Junij 1886. Hoogere Burger schooi. De COMMISSIE van TOEZIGT op het MID- DELBAAR ONDERWIJS te Zierikzee maakt bekenddat de overgangs-examens op de Hoogere Burgerschool zullen plaats hebben, op Maandag en Dingsdag den 12 en 13 Julij e. k.telkens aanvangende des voormiddags te negen ure. De Commissie voornoemd SCHNEIDERS v. GR., Secretaris. Zierikzee, 28 Junij 1886. Nieuwstijdingen, ©ngelttnfc. Zondag was het 49 jaar geleden, dat Koningin Victoria den troon van Engeland beklom, na den dood van haar oom Koning William IV. In de geschiedenis van Engeland zijn er slechts drie Vorsten, die langer geregeerd hebben. Hendrik III was 56 jaren, Koning Eduard III was 50 jaren Koning en George III regeerde gedurende 60 jaren. Ter herdenking van dit feit zal de Prins van Wales, wegens afwezigheid der Koningin, den eersten steen leggen der nieuwe brug over den Theems aan den Tower. Het gemeentebestuur van Londen heeft 1500 personen uitgenoodigd deze plegtig- heid bij te wonen. Ook het Hof zal hierbij tegen woordig zijn, echter in rouw, wegens het overlijden van den Koning van Beieren. De protestantsche kerk in Palestina werd vroeger bestuurd door een geestelijk opperhoofd, dat elk jaar beurtelings door de Engelsche en de Pruisische Regering werd benoemd. Thans echter heeft Pruisen de verbindtenis met Engeland, welke nog al eens tot verschillen aanleiding gaf, verbroken, en te Jeruzalem eene afzonderlijke Duitsche hervormde kerk gesticht. Het eerste hoofd daarvan zal de zendeling Hefter zijn, die verscheidene jaren in Palestina heeft doorgebragt. JFtanfertjfi. De „Tagliche Rundschau" bevat de volgende curieuse geschiedenisIn vele salons te Parijs vertoont men op 't oogenblik een kunststukje, dat door een goochelaar in de mode is gebragt. Eene dame uit het gezelschap plaatst zich op een stoel van bamboe, men bedekt haar met een grooten foulard, die alle vormen goed doet uitkomen, klapt driemaal in zijne handen, neemt den doek weg en de dame is verdwenen. Voor eenige dagen was ook hij den graaf T., die het kunst stuk geleerd had, een groot gezelschap vergaderd en de graaf had met zyne gemalin afgesproken de toer te doen. De schoone gravin plaatste zich op den stoel, de graaf klapte in zjjne handen en zyne echtgenoote was verdwenen. Stralend van genoegen merkte de gastheer de verwonderde blikken zijner gasten op. Nog meer verwonderd was hij zelf, toen bleek, dat de gravin, niet slechts voor een oogenblik maar voor altijd met een vriend des huizes verdwenen was. Van de pauze, welke na het kunststuk moest intreden, had zij gebruik gemaakt, om zich met dezen zoo spoedig mogelijk te verwijderen. SuUstklan^. In Oostenrijk en Pruisen is door zware regens en overstroomingen groote schade aangerigt. Verscheidene dorpen zyn geheel ondergeloopeneen aantal huizen 'jn ingestort, en op vele plaatsen is de oogst vernield, let lage gedeelte van Troppau staat geheel onder water, evenals Lieben, een voorstad van Praag. Alleen in Bohemen bedraagt de schade aan den oogst reeds een paar millioen gulden. De omtrek van Laibach is voor een groot gedeelte in een meer herschapen. Ook in Pruisisch Silezië is de schade groot. Daar gingen eenige menschenlevens verloren. De schade, door hagel- en onweersbuien in Thüringen aangerigt, wordt op ruim een millioen Mark geraamd. ie. Te Houdeng-Goegnies (Bergen) heeft een af- Bchuwelyk drama plaats gehad. Een photograaf was verleden jaar met zyne vrouw en twee kinderen in de gemeente komen wonen en hoewel de zaken goed gingen, was er toch geen vrede in huis. De man gaf onophoudelijk aanleiding tot tooneelen, waaraan de jalouzie der vrouw niet vreemd was. In hunne buurt was een molenaar komen wonen, wiens echtgenoote „de schoone vrouw" genoemd werd, en die weldra op vertrouwelyken voet met den photograaf omging. De molenaar verwittigd zijnde, verraste de twee schuldigen in eene naburige herberg. Op het oogenblik dat hjj <je kamer binnentrad, sprong zyne vrouw door het yenster naar buiten. De photograaf meer dood dan levend van schrik, verborg zich achter de meubelen en loste van uit zijn schuilhoek twee revolverschoten op den molenaar, doch deze werd niet getroffen. De schuldige wilde ontvlugten, doch daar hij door den molenaar tot aan den trap werd vervolgd, keerde hij zich om en schoot den ongelukkige een kogel in den buik. Na tuurlijk had dit tooneel onmiddellijk een grooten oploop verwekt en een militaire dokter diende de ge kwetsten oogenblikkeljjk alle mogelijke zorgen toe. De toestand van den molenaar is zeer gevaarlijk, zijne vrouw heeft door haren sprong uit het venster den voet gebroken en inwendige kneuzingen bekomen. De photograaf is in de verwarring kunnen ontvlugten. Hij heeft zelfs nog tijd gehad om in zijne woning geld te gaan halen en de revolver by een buurman neer te leggen. Amsterdam, 25 Junij. In de Groote Hout straat, perceel No. 25, had de bewoner reeds sedert drie dagen zich van het huis verwijderd; hij was zon der werk. Zijne vrouw, Cornelia van Leeuwen, ging intusschen, als gewoonlijk uit schoonmaken. Hiervan kwam zij gisteravond ongeveer te zeven uren ook weder te huis, toen zy haar man, eenigs2ins beschonken, te bed vond liggen. Of dit haar drift in zoodanige mate heeft opgewekt, dat zij zich zelve niet meer meester was, weet men niet. Zeker is, dat zij een bijl gehaald heeft en daarmede deu man twee houwen op het hoofd en één in den hals heeft toegebragt. Deze had nog de kracht op te staan en naar de huisdeur te loopenmaar hier zakte hij inééu na een kreet om hulp te hebben doen hooren. Door de politie werd bij naar het gasthuis gebragt, terwijl de vrouw in hechtenis werd genomen. Beiden zijn nog jonge menschen. Naar het gevoelen der heelkundigen, is het leven van den gewonde niet in gevaar. In de woning is o. a. door de politie gevondeneen gebroken mes, met bloed bevlekt. Het zou kunneD zijn, dat dit bij eene worsteling door een vandeecht- genooten gebruikt was. Amsterdam, 26 Junij. Op onderscheidene plaatsen zijn hier heden nacht groote oranjekleurige biJjetten aangeplakt, waarop met groote letters was gedrukt„weg met bet Koningschap, waarvan een Pop in Den Haag woont. Leve Domela Nieuwenhuis gedrukt op de Nihilistische drukkerij." De politie rukte de biljetten in den vroegen morgen af. Amsterdam 27 Juny. Gisteren avond om streeks half tien uren was Belderok, de bekende socialist, op het Damrak bezig eenige centen te strooyen, ten einde een oploop te verwekken, wat tamelijk wel gelukte. Hij werd evenwel spoedig gearresteerd. De volksmenigte, hierdoor ontstaan, werd in de War moestraat door de politie met stok en Babel uiteen- 'sGrra.-venlia.gre, 26 Junij. Wij vernemen, dat Domela Nieuwenhuis van het vonnis der Regtbank al hier in hooger beroep zal komen bij het Geregtshof. Men verzekert ons tevens dat hij daarby door een alge meen bekend Haagsch advocaat zal worden verdedigd. De „St. Ct." bevat de statuten van de naamlooze vennootschapoestermaatschappy „De Hals en Greve- lingen", te Bruinisse. De vennootschap stelt zich ten doel de teelt zoo voor eigen rekening als voor die van derden van oesters en andere schelpdieren, den handel in dezelve, het pachten en weder verpachten van gronden voor de teelt van schelpdieren beBtemd en verder het verrigten van alle handelingen, welke met haar bedrijf in ver band staan. Zij wordt aangegaan voor 30 jarenwelke geacht worden aanvang genomen te hebben den 1 Jan. Het kapitaal der vennootschap bedraagt 120,000, verdeeld in 48 aandeelen, ieder groot ƒ2500. Directeur der maatschappij is de heer P. Ockerse Cz. en commissarissen de heeren C. Bouterse, C. Hage en J. M. Teepe. Bergen op Zoom, 25 Junij. Naar wy uit goede bron vernemen, is het materieel voor de stoom tram Bergen op Zoom—Antwerpen reeds besteld, zoodat men eerstdaags met de werken een aanvang zal maken. Ter Neuzen, 25 Junij. Hoe menigvuldig ook de klachten zijn en blijven over de gebrekkige verbin ding dezer gemeente met het oostelijk gedeelte van Zeeland en Holland, toch blyft alles maar het oude en komt daarin geene verbetering, wat te meer te ver wonderen is, als men dagelijks hoort van binnenlandsche stoomvaartondernemingen, die, naar ons inzien, minder kans van slagen hebben dan de inrigting van een dienst, waaraan hier behoefte bestaat. Door den dienBt van de provinciale 9toomhooten tusschen Vlissingen en Ter Neuzen wordt de gemeen schap met Walcheren en het westelijk deel van Zuid- Beveland goed onderhouden. Tweemaal per week varen die booten ook van hier op Hoedekenskerke, waarvan echter weinig gebruik gemaakt kan worden, door het afgelegene van het plaatsje. Maar naar Hansweerd en het oostelijk deel van Zuid- Beveland bestaat er geen directe reisgelegenheid, dan per spoor via Hulst en Walzoorden, of over Vlissingen en Goes naar Holland of andere provinciën moet men over Antwerpen (van welke gelegenheid het meest februik wordt gemaakt) of langs Vlissingenen naar chouwen of Duivelana is men genoodzaakt eerst op Middelburg te gaan en vandaar per spoorboot verder. Dat het reizen dus van hier veel tyd en geld vordert ligt voor de hand. Wil men b. v. naar Zierikzee (binnen de provincie), dan betaalt men, reizende minste plaats, ongeveer 2,50, waarvan voor de spoorboot, voor 3 uren varens tusschen Middelburg en Zierikzee, f 1,40, en dan nog maar enkele dagen in de week kan men op éénen «lag overkomen. Reist men over Antwerpen dan beeft men, onder meer ongeriefelyk- heden, tweemaal eene lastige visitatie op de grenzen te ondergaan. Het zou dan ook geene gewaagde onderneming wezen een stoombootdienst in te stellen tusschen Ter Neuzen en Zierikzee, door het kanaal van Zuid-Beveland. Daardoor zoude in de eerste plaat9 van beide steden eene regtstreeksche verbinding met Vlake (station Staatsspoorwegen) verkregen worden, en zoo niet de helft, dan zeker een derde aan tyd en kosten bespaard kunnen worden. Van Ter Neuzen zou eene moeijelijke en tijdroovende reis langs Antwerpen en zoo ook van Zierikzee langs het Katsche veer kunnen vervallen. Eenmaal te Vlake is men ook direct te Goes of Rozen- daal, en dus ook het verkeer bevorderd langs den Staats spoorweg, die nu niet dan langs omwegen van beide plaatsen en met hooge reiskosten te bereiken is. Een winkelier alhier had 't ongeluk, dat een paar bankbilleten van honderd francs tusschen eenige papieren op den grond raakten. De jongen die den winkel schoonmaakte, veegde ze naar buiten, zonder ze op te merken. Een jongetje, dat juist voorbij kwam, vond het wel aardige prentjes en raapte ze op. Dit werd opgemerkt door een volwassen knaap, die mis bruik maakte van de onkunde van 't jongetje en de beide bankbilletten van hem kocht voor twee cent per stuk. De zaak werd echter spoedig ruchtbaar en in banden der politie gesteld. Door de ijverige be- moeyingen der maréchaussées was men den dader spoedig op 't spoor. Één bankbillet van 100 frs. was nog ongeschonden, terwijl van 't andere reeds een gedeelte verteerd was. Tot onderwijzer aan de openbare school te Ter- neuzen, jaarwedde f 500, is benoemd de heer L. A. van der Bent, te Terneuzen. Tot waterbouwkundig ambtenaar van het water schap Loven en Willemskerke, gemeente Hoek, is, in plaats van den Heer I. Keukelaar, benoemd de Heer G. Keukelaar. Tot dijkgraaf van den Goeschen polder.is herbenoemd de Heer H. Wolfert Hz. Vlissingeu, 27 Junij. Onze oude veste vierde gisteren en heden feest. Had gisteren de officieële opening van het badhuis plaats, waarbij aan velen, die tot verwezenlijking der zaak hadden medegewerkt, en aan verschillende hooge autoriteiten een diner werd aangeboden, heden werd ook het publiek in de ge legenheid gesteld van zijne belangstelling en blijde ingenomenheid te doen blijken. Reeds vroeg stroomde zoowel uit Vlissingen als uit Middelburg en de om liggende plaatsen, maar ook uit Belgie, tal van personen zamen tot bjjwoning der matinée musicale en later van het concert in het „Grand hötel des bains", dat schoone en grootsche gebouw, waarvan een jaar geleden nog slechts sprake was, en dat thans een schitterende ge tuigenis aflegt van wat de menschehjke geest, geprikkeld door streven tot vooruitgang, vermag. Aan onzen hoog- gewaardeerden burgemeester Arie Smit, de vurige strijder voor de ontwikkeling onzer gemeente op ver schillend gebied, komt de eer toe van het initiatief niet alleen, maar hij steunde de zaak op krachtige wijze en met de „Maatschappij tot exploitatie van gronden" mag hy roemen Vlissingen tot een badplaats te hebben verheven. Het was een heerlijk feest, waarvan niemand werd buiten gesloten. Arm en ryk, groot en klein, ieder had toegang, en niet slechts op het duin en het strand, maar ook in het gebouw, waarvan alle appartementen konden worden bezichtigd. Ruim werd daarvan gebruik gemaakt, maar laten wij het er dankbaar bijvoegen, op de meest kiesche wijze. Hoewel men zonder geleide ronddwaalde, werd alles ontzien en, was de toeloop soms groot, toch was van ruwheid en onbetamelyk dringen geen sprake. In Vlissingen werd gisteren weder het bewijs gegeven, dat, als men het volk regten geeft, het er ook op waardige wijze gebruik van weet te maken De muzyk der Middelburgsche Schutterjj kweet zich zoowel '8 morgens als 's avonds flink van hare taak de bediening was zoo goed als men bij dergelyke ge legenheden mag verwachten en het weder was gunstig. Alles dus werkte mede om de feestvreugde levendig te houden, terwijl een schitterend vuurwerk, dat den heer Hendricks van Antwerpen eer aandeed, een waardig besluit vormde der publieke feestviering. Het bal in de Kurzaal, dat tegen entrée toegankelijk was, beloofde geannimeerd te zijn. Vele familiën toch bleven na afloop van het vuurwerk, maar uw berigt- gever spoedde zich, dankbaar voor het genotene, huiswaarts. Eere aan allen, die tot verwezeljjking van het ideaal, Vlissingen een badplaats, hebben medegewerkt. Mogen verder alle billijke verwachtingen tot vervul ling komen De kerkeraad.der Herv. gemeente, de-ehrisfceljjke nelingsvereeniging „Geljjk aan het Mosterdzaadje", e christelijke werkliedenvereeniging „Patrimonium" te Vlissingen hebben den Raad afschaffing van de kermis verzocht. Sliddelbm-g:, 26 Junij. De liberale kiesvereeni- ging „Eendragt maakt magt" alhier, heeft voor de Dingsdag a.s. te houden verkiezing voor een lid der Provinciale Staten besloten geen candidaat te stellen. Zooals men zich zal herinneren, is die verkiezing noodig geworden door het bedanken van het by her stemming gekozen anti-revolutionair lid J. A. de Wolff, notaris te vlissingen. By de laatstgehouden periodieke verkiezing, had de bovengenoemde kiesvereeniging het aftredend lid W. A. Graaf van Lijnden niet op de candidatenlyst geplaatst, daar genoemde heer in een schryven had kenbaar gemaakt, niet tot de liberale partij te behooren, maar eveneens niet wilde gerekend worden bij de anti revolutionairen. Men stelde alstoen voor de vijf aftre dende leden slechts vier candidaten. Nu van verschillende zyden blijkt dat men noode den Heer Van Lijnden zijn zetel in de Staten ziet ontnomen, heeft de kies vereeniging „Eendragt maakt magt" in gelijken geest als de vorige maal gehandeld door zicu van een tegen- candidatuur te onthouden. Dit besluit, door het bestuur in overweging gegeven, werd met eenparige stemmen (79) op één na genomen. Yerseke, 27 Junij. In de Raadsvergadering van Vrijdagavond, waarin de heer Sandee afwezig was, werd eerst het nieuw gekozen raadslid de heer J. C. Van der Burght geïnstalleerd. Vervolgens werden de notulen voorgelezen en zonder aanmerkingen gearres teerd, waarna de voorzitter de benoeming van een wethouder in de plaats van wylen P. Sandee Sr. aan de orde stelde. Deze betrekking was tot heden provi sioneel waargenomen door G. Schipper, die nu definitief werd benoemd. De gekozene verklaarde de betrekking aan te nemen. In zake de voorziening in een post- en telegraaf kantoor werd op advies van de daartoe benoemde commissie voorgesteld aan den Minister te schryven, dat de gemeente bereid is alles te doen wat in haar vermogen is, maar dat het gemeentebestuur, alvorens een besluit te nemen, den Minister verzoekt den hoofd- opzigter van 's Rijks gebouwen heL tegenwoordige telegraafkantoor te doen opnemen, om diens oordeel te vernemen of dit gebouw toelaat het voor post- en telegraafkantoor geschikt te maken. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Als nu werd voorge lezen een request van Job Bom en een veertigtal andere schippers of eigenaars van vaartuigen, waarin geklaagd wordt, dat by N.-O. O. en Z.-O. wind de ingang tot de haven zeer moeyelyk is en de weg wordt aange wezen om daarin huns inziens verbetering te brengen, met verzoek om op de aangegevene of eene andere doeltreffende wijze in dit euvel te voorzien. De voor zitter stelt voor dit verzoek aan te houden tot bjj het opmaken der eerstvolgende begrooting, daar de post voor onderhoud-haven geheel is uitgeput. Aangenomen met algemeene stemmen. Als nu komt nogmaals aan de orde het contract tusschen de gemeente en de Ned. Herv. kerk, naar aanleiding van een schryven van het Bestuur dier kerk, waarin het mededeelt, dat de wijzi ging omtrent het gebruik van het toegangspad tot den toren wordt gebillijkt, doch dat het zich by het luiden der klok in den zin van het laatste gemeenteraads besluit niet kan neêrleggen. Daarom stelt het kerk bestuur voor, dat des Zondags in geen geval de gewone godsdienstoefeningen om eene begrafenis van particuliere personen mag gestoord worden, en dat op andere dagen minstens 12 uur te voren zal berigt worden, indien het gemeentebestuur de klok moet gebruiken voor eene begrafenis met opgave van het uur dier begrafenis. De voorzitter zegt, dat dit schrijven op hem den indruk maakt, dat de kerk der gemeente wetten wil stellen en opzettelijk den torenbouw wil ophouden. Bovendien is de gevraagde waarschuwing by epidemiëa niet altijd mogelijk. Op die wijze wilde hij liever, dat de kerk geen ƒ100 gaf. De heer Laban betreurt ook het inkomen van dit schrijven en stelt voor, dat het raadsbesluit van 16 Junij onveranderd worde gehand haafd. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Na het nieuwe raadslid Yan der Burght den conci- derans van het vroeger genomen besluit tot aanstelling van een klerk ter secretarie te hebben medegedeeld, stelt de voorzitter nogmaals voor om als salaris voor zoodanigen klerk ƒ200 te bestemmen. Ditmaal wordt dit voorstel met 4 tegen 2 stemmen aangenomen. Goes, 28 Junij. De Anti-Revolutionairen hebben een voorstel der Roomsch-Katholiekendat Baron Schimmelpenninck bij eene mogelyke verkiezing zou bedanken, teneinde een R.-Kath. kandidaat te stellen, afgewezen. Öt. Anualaud, 26 Junij. Met goed gevolg werd heden aan den calamiteuzen Suzannapolder alhier, tusschen dykpaal 12 en 13, een kraagstuk gezonken, groot 658 M2. Dit kraagstuk dient tot steun voor de daar ter plaatse verder te maken Lessinesche 6teenglooying. Zierikzee, 27 Juny. De Postduivenvereniging „Excelsior" hield heden wedvlugt met oude duiven van Orleans (afstand ongeveer 450 Kilom.). Hoewel het prachtig weder wa9, hebben toch de luchtreizigers eene zware reis gehad, tengevolge van den vrjj sterken Noordenwind. De loslating had plaats des morgens 5 uur. De prijzen zijn behaald als volgt No. 1 verg. zilv. medaille, dhr. J. van Os, aank. 3.17.30 2 zilveren L. Ringelberg 3,26.30 3 bronzen J. van Os, 3.31.43 4 kasprys P. O. Olivier 3.48.53 5 W. v. Westen 4.05.49 6 P. O. Olivier 4.59.48 7 Idem 5.13.23 De volgende wedvlugt is uitgeschreven van Com- piègne, met jonge duiven. Zierikzee, 28 Juny. Wjj vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie betreffende de uitgave van „Eene herinnering aan de houten binnenbrug te Zierikzee", uitgegeven voor rekening der Vereeniging „Talma" en vervaardigd door haar Secretaris, de heer M. R. Jongmans. Zeer zeker zullen velen onzer tegenwoordige en vroegere stadgenooten het klaaglied dezer binnenbrug zich aanschaffen. Een gevolg van protectie. Niet alle voorstanders van protectie, schryf de „Ned. Bakk. Crt", kennen al de gevolgen, die een dergelyke vryhandelschuwende maatregel met zich brengt. Het is nog niet algemeen bekend, dat in een land waar men den vrijhandel belemmert, ook de voordeelen van den vrijhandel verbannen worden. Als gevolg der inkomende regten die men in Duitsch- land op de granen heeft geheven, heeft men den Duitschen kóópman, die granen op risico koopt, belet om een met het buitenland concurreerenden handel in zijne artikelen te dry ven. Het gevolg biervan is, dat Berlijnsche graan - kooplui, die met dien handel blijven voortgaan en toch in het buitenland willen blijven handel drijven, hun magazijnen zeer eenvoudig verplaatst hebben buiten Duitschland. Vandaar dan ook, dat er te Amsterdam belangrijke partyen graan liggen opgeslagen voor Berlynsche rekening. Dezer dagen deelden wy een geval van zelfmoord mede, door een militair te Breda gepleegd. Bij de teraardebestelling viel iets opmerkelijks voor. Die be grafenis had niet plaats, zooals dit met zelfmoordenaars onder militairen gewoonte is, maar met alle militaire eerbewijzen aan zijn rang verbonden. Dit trok reeds ieders aandacht. Nadat echter de kist in de kuil was gelaten, nam een broeder van den overledene het woord en zeide vernomen te hebben, dat zijn broeder tot die hoogst afkeurenswaardige daad was gekomen, omdat hy steeds door een zijner superieuren werd vervolgd, die hem in alles bevitte en het leven onhoud baar maaktedoch hy zwoer, en hier deed hij een eed, hij het graf zijns broeders, niet te zullen rusten voor diens dood gewroken te hebben. Men schryft uit Doetinchem Een vreemd natuurverschijnsel deed zich hier Vrijdag avond voor. Nadat 't vroeg schemer was geworden en men tusschen half 9 en 9 uren een onweder met zwaren regen had gehad, klaarde tegen half 10 de lucht op en werd het zoo licht als midden op den dag, wat tot ieders verbazing ongeveer een half uur duurde, toen het weer langzamerhand duister werd. TELEGRAM M E nT J?arijs, 28 Juny. Volgens depêches uit Madrid, heeft de Spaansche Minister-president Sagasta in de Cortes op eene vraag der Republikeinen geantwoord, dat, als de republi- keinsche meerderheid in de Cortes, de Republiek eischt, hy daarvoor zal buigen. Dit antwoord heeft hevige sensatie veroorzaakt. Botterdam, 28 Junij. Tarwe. Matigen aanvoer, stemming alzoo i Rogge door kleinen aanvoer 10 Cts. hocD-_ Gerst bijna niet aangevoerd. Bruine Boonen als voren, met weinig vraag. Erwten weinig aangeboden, 25 Cts. hooger. Gemengde Berigten. Men zegt, dat in den nacht van Donderdag op Vrijdag 11. art. 23 der Drankwet voor Zierikzee was opgeheven't was sterk afgaande maan„Maar daar hebben we van geprofiteerd" zegt Keetje, al was het wel eens Schokkerig, we hadden toch nog een Pretje bij ons. De gemeenteraad van Sneek heeft den prijs van het gas van af 1 Jan. 1887 bepaald op 7 Cts. per kub. Meter. Te Zierikzee is het veel gemak kelijker rekening daar betaald men nogsteedslO Cts. per Meter. Een Engelsch blad zegt„wie zyn hoed lang wil dragen, neme hem alleen af voor eerlijke lieden." Die vrouw durft wat aanEon man te Tilburg is voor de vyfde maal in den echt getreden en weêr met eene vrouw. Dat zou Neeltje uit de Wïlheluiina8tad ook nog wagen, al moest het ook acht dagen logeren kostenmaar met al haar lasteren, zal zij haar doel toch niet bereiken. O, meisjelaat dat lasterspreken, Want daardoor toch wordt gij veracht, Verbittert g'ook uw eigen leven, En 't geeft u meen'gen hangen nacht. Laat waarheid boven leugen prjjken, En waarheid steeds, 't zy uit of in, Dan zal met eerbied op u kyken, Zy die nu ia uw vijandin. Door de algemeene malaise in den handel liggen ook te Yerseke verscheidene zeilschepen met hoogen achtersteven tevergeefs op een fatsoenlijke lading te wachten, en worden nu door de slampampers met stuk goederen beladen. De vorige week hebben eenige van die schepen de stoomboot Katrien aangevaren, vermoe delijk uit afgunst omdat er naar dat flinke vaartuig zooveel gevraag is. „Het is niet mooi van mijn buur", zegt Neeltje te O. „dat zij van my verteld dat ik nog geen koffij kan gereed maken, die goed is, veel minder iets anders, en daarom op 15 Juny t' huia

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1886 | | pagina 1