TELEGRAMMEN. Schipper A. v. d. HUCHT 0\DERSWimHXMEN. Maandagavond geraakte bjj een bewoner der Damache straat een petroleumlamp in brand. Gelukkig had een dor aanwezigen de tegenwoordigheid van geest om dadelyk melk in het lampglas te gieten, met het gevolg, dat de vlam spoedig gebluscht werd. Naar aanleiding van Ezra 6 vers 16 en 17 werd Zondagnamiddag door Da. P. van Vlaanderen de kerk der Chr. Ger. Gemeente ingewüd. Een groote schare van belangstellenden woonde de plegtigheid by. 1 April. In de Gemeenteraadszitting van heden avond waren tegenwoordig de Voorz. en 6 leden (er is een vacature.) Naar aanleiding van een ingekomen Prov. blad wordt medegedeeld dat het contingent van Yerseke voor de Nation. Militie 6 personen bedraagt. De gevraagde af- en overschrijving en wyziging der begrooting, noodig geworden door het besluit tot be noeming van een gemeente-architect, is door Ged. St. goedgekeurd. Ingekomen een kennisgeving van het overlijden van den heer P. Sandee Sr., in leven raadslid. Wordt be sloten een adres van rouwbeklag te zenden aan de kinderen van den overledene. Een verzoek van den heer J. Elenbaas, om op den gemeenachappelyken muur tusschen zyn woonhuis en het gemeentehuis eene verdieping te mogen optrekken, wordt onder zekere voorwaarden, die requestant had aangenomen, met algem. st. toegestaan. Ingekomen eene aanbeveling tot benoeming van een lid van het Algem Armbest., bestaande uit de heeren P. Sandee Jr. en W. van Oeveren Jr. Gekozen wordt de heer L. Laban, raadslid, die zich over 8 dagen ver klaren zal. De Voorz. deelt mede, dat zich niet minder dan 92 sollicitanten voor de betrekking Tan gemeente-architect hebben aangemeld. Daaruit doet het Dag. Best. eene aanbeveling van 5 heeren, doch de Baad kiest na discussie met 4 van de 6 st. den heer Hanninck te Goes, die niet op de aanbeveling voorkomt. De 2 andere st. waren uitgebragt op den heer A. de Herder te Geldermalsen, die no. 1 op de aanbeveling stond. Daarna wordt het ingekomen plan voor den toren bouw van den architect Hanninck behandeld en met eene wijziging in de Algem. voorwaarden (door den heer Laban voorgesteld) met algem. st. goedgekeurd. Naar aanleiding van een ingekomen missive van Ged. Staten, waarin deze opmerken dat nog niet ge bleken is of Kerkvoogden en Notabelen genoegen nemen met de door den Raad geweigerde medebeoor- deeling van het bouwplan voor den toren door het Prov. College van Toezigt, deelt de Voorzitter mede, dat nader met Kerkv. en Not. van gedachten is ge wisseld en dat deze o. a. een concept-contract met de Burg. Gem. aan de goedkeuring van den Raad hebben ingezonden. In dit contract worden eenige wijzigingen gebragt omtrent het regt tot luiden van de kerk. Het oude raadsbesluit plus de bygevoegde bepalingen zal nu ter goedkeuring aan het Kerkbestuur worden gezonden en daarna aan Ged. Staten. Vervolgens wordt herbenoemd tot klokkenist voor den tijd van 3 jaren de heer Z. Bouwens, met ingang van 1 Jan. 11. Ten slotte deelt de Voorz. nog mede, dat het aantal kiezers voor den gemeenteraad van 108—146, en dat van kiezers van Prov. Staten en Tweede Kamer van 47—64 is gestegen, verder dat de verpachting der haven 648 heeft opgebragt en dat 64 nieuwe leer lingen voor de gemeentescholen zyn aangenomen. Goes, 31 Maart. Aan het heden plaats gehad hebbend eind-examen der Burgeravondschool werd deelgenomen door 7 jongelingen, die allen het diploma verwierven. De namen der geslaagden zjjnE. Glerum en J. van Liere, beiden uit het Weeshuis, G. H. Vertregt, J. Fabery de Jonge, C. Romjjn, J. C. B. de Bruijne en W. Repmeester van Wilhelminadorp. Bij het overgangs-examen werden 9 van de lste naar de 2de klasse en 7 van de 2de naar de 3de klasse be vorderd, terwijl 2 jongelui, die het onderwys in het smeden zullen volgen, werden toegelaten tot de Burger avondschool. Goes, 2 April. In de gisteren alhier gehouden vergadering tot het stellen van een candidaat voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad waren 40 personen tegenwoordig. Gekozen is Dr. J. Kooman, met 27 stemmen. Het tjalkschip „Jacoba Adriana," schipper W. v. Dort, met hout geladen, van Middelburg naar Antwerpen bestemd, liep Dingsdag te Hans weert binnen met ver schoven deklast, water aan dek en gebroken stutten, nadat het wegens den harden wind in niet gering gevaar had verkeerd. Zievikseee, 1 April. By de op heden door het Dagelyksch Bestuur van 't Waterschap Schouwen ge dane aanbesteding van het herbedelven der waterleiding 1°. Langs de oostzyde van den Ellemeetschen weg tusschen den Ringdyk en den Oudendyk over 1875 M. lengte, in 2 perceelen. 2°. langs de zuidzyde van den Oost- of Molenweg van af de Vriendschapsheul Bs. No. 22 tot aan de Elkerzeesche heul Bs. No. 24, ten Noorden Eikerzee over 1550 M. lengte, in 2 perceelen. 3°. Langs de oostzyde van den Elkerzeeschen weg, tusschen de heul Bs No. 24 en den Ringdyk of de heul Bh No. 81 (met uitzondering van 185 M. ten oosten van het dorp Eikerzee) en dus over 1195 M. lengte in 2 perceelen, bjj enkele inschryving, zyn aannemers geworden de minste inschry vers Izak van de Panne te Eikerzee van de 4 eerste perceelen elk voor 97Jan Boslooper te Scharendyfee van het 6e perceel voor 90en Paulus Bezuyen Sz. te Scharen- dyke van het laatste perceel voor 93. Gisteren werd naby het Havenplein, een 5-jarig knaapje, dat naar zyn broertje aan de overzyde der straat wilde loopen, door de achterste wielen van een landbouwers-rytuig overreden. Naar wy vernemen verkeert het kind in bedenkelijke omstandigheden. WEERKUNDIGE WAARNEMINGEN te Rykskustlicht Wester-Schouwen, gedurende Maart 1886. Na elf regendagen werdt 29,7 m.M. water verzameld. Er viel dus per H. A. 297 M3., op de Bannen 552420 M*. De doorzjjging en verdamping bedraagt over Febmary en Maart 0,145 Meter. Het stille dorp Buitenpost (Fr.) werd Dingsdag verrast met het bezoek van 86sollicitanten naar de betrekking van gemeenteveldwachter (jaar wedde f 400). Al de mededingers kwamen met den zelfden trein aan. Te Scherpenisse werd een arbeidersgezin verblyd door de gelukkige bevalling der moeder van een drieling. In alles toch geen malaise 1 ZIerikzee, 2 April. Door de arrondissements- regtbank zyn heden veroordeeld: 1°. P. van A., arbeider te Scherpenisse, wegens het zonder de vereischte vergunning ten verkoop in voor raad hebben en verkoopen van sterken drank in het klein, by verstek, tot f 5 subs. 3 dagen gevangenisstraf 2°. M. B., arbeider te Zierikzee, wegens mishandeling, tot f 0,50 boete, subs. 1 dag gevangenisstraf 3°. H. M. van B., te Scherpenisse, wegens het zich in kennelyken staat van dronkenschap bevin den op den openbaren weg, by derde herhaling, tot 10 dagen celstraf; 4°. J. B., visscher te Tholen, wegens mishandeling, by verstek, tot 8 boete, subs. 3 dagen gevangenisstraf en tot betaling van 5 wegens schadevergoeding aan de beleed igde party 5". J. N., smidsknecht te Fynaart, wegens bedelary in de gemeente Tholen, gepleegd na vroegere veroor deeling wegens bedelary, tot 14 dagen gevangenisstraf, met lost, dat hjj na het einde der gevangenisstraf naar een bedelaarsgesticht of werkhuis zal worden overgebragt. Jhr. Mr. J. A. J. Quarles van Ufford is benoemd tot burgemeester van Axel. De bediende van een effectenhandelaar, J. E. van Praag ontving Dingsdag te Amsterdam bij de „Kaa- vereeniging" een som van 18,000. Waarschijnlijk werd hy daar gadegeslagen door een drietal personen, die op het geld loerden. Hij werd althans in de Gast huis molensteeg door een paar personen haast omver geloopen, terwyl de derde trachtte zijne waarden te ontrollen. De man had moed en tegenwoordigheid van geest genoeg weerstand te bieden, zoodat de poging mislukte. Een der aanranders is in handen der politie. Als een bewys van belangstelling in den weezen- arbeid te Neerbosch kan dienen, dat de heer J. van 't Lindenhout, by de viering van zyn zilveren bruilofts feest, aan verschillende gaven f 10000 heeft ontvangen. Hieronder was ƒ1895,79 verzameld door ds. Moulijn te Nymegen en 650 door ds. C. S. Adama van Schel- tema te Arnhem. In de „N. Rott. Ct." van 11 Maart lazen wy het vol gend ingezonden stuk Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van eene voordracht van dr. Mulder over de oorzaken van den kwijnenden toestand van den landbouw in Nederland, gehouden in Den Haag 24 Febr. 11., in de vergadering van leden der Hol- landsche maatschappij van landbouw, neem ik de vryheid u voor dit schrjjven eene plaats te verzoeken in uw algemeen gelezen blad. In uw nommer van 26 Febr. Derde Blad, las ik met verontwaardiging de beschouwing die dr. Mulder ten beste gaf over de boeren. De algemeene malaise was volgens hem niet alleen gelegen in de lage pry zen van alle landbou w-artikelen, maar tevens te wyten aan de domheid van de boeren, aan hunne verkwisting, en aan hunne gemakzucht of luiheid. De domheid bestond in bet stelselmatig volgen van hetgeen vader en grootvader gedaan hebben, als het laten wegvloeien der beste meststoffen, door geen vol doende gierputten te laten maken om die krachtige saus te bewaren, door niet genoeg te letten op de ver edeling van het vee en paardenras; in één woord, spreker reikte aan de boeren uit eene volledige akte van onbekwaamheid. Vervolgens achtte dr. Mulder het schier onmogelyk, eene groote hoeveelheid gronds te bebouwen, doordien behoorlyke bemesting achterwege bleef. Grooter onzin heb ik nimmer ten platten lande hooren verkoopen; dan door dr. Mnlder in de hofstad. Mjjns inziens getuigt zjjne voordracht van totale on wetendheid in zake het landbouwbedrijf, en zal deze zeker er niet toe leiden, om voor de maatschappy leden te werven uit den landbouwenden stand. Zyn sommige boeren verkwistend en onachtzaam, zjj kunnen niet concureerren tegen hen, die eene gepaste zuinig heid en vlyt aan kennis van zaken paren, en zy zullen gewis van het terrein worden verdrongen. Maar veroorloof mij by die zwartgallige schildering der boeren te vragen, of hunne domheid, luiheid en verkwisting oorzaak kunnen zjjn, dat de prjjzen van alle landbouw-artikelen zoo gedaald zijn Juist het tegenovergestelde beweer ik. De overpro ductie is gedeeltelyk een gevolg van de vermeerderde kennis en vlijt. Dr. Mulder schjjnt volstrekt niet te weten, dat een flink landbouwer tegenwoordig bijna de helft meer produceert op dezelfde oppervlakte, dan zijn vader of grootvader vóór 50 jaar. Wanneer alle boeren domkoppen, verkwisters en luiaards waren, dan zou voorzeker niet zoo spoedig de productie de behoef ten overschreden hebben, en de vraag wellicht grooter dan het aanbod gebleven zyn. Vermeen niet, waarde lezers, dat ik de luiheid be schouw alB bevorderlijk voor de welvaart van een land; ik spreek slechts tegen wat dr. Mulder beweert. Ik zeg dat vooruitgang is waar te nemen, wat betreft de kennis van den boerdr. Mulder meent, dat een boer weinig grond bebouwen moet en dien zelf bear beiden, omdat hij de noodige kennis mist om eene groote zaak met voordeel te dry ven. Spreker verwjjst ons naar de Drentsche en Overyselsche zand-en veen- boeren, die ijverig en zuinig zijn, bij wien eenvoud van zeden heerscht en geld verteren een zeldzaam heid is. Eenvoud van zeden, spaarzaamheid en een ontwik kelde geest, gelyk dr. Mulder een bedrijfboer schetst, zoo moeten ook de boeren in Zuid- en Noord Holland en in Zeeland zich onderscheidenzy moeten niets verteren, sober eten en drinken, schraaltjes en armoe dig zich kleeden, flink werken van den morgen tot den avond op een klein stukje grond; maar geen tjjd over houden voor ontwikkeling van den geestaldus Drent sche zeden en Drentsche bekwaamheden. De boer is hoofdzakelijk door zyne verkwisting oor zaak van den achteruitgangeen algemeen verwijt, dat van de hofstad uit door geheel Nederland wordt ge slingerd. Maar dr. Mulder moest dan toch bedenken, dat die achteruitgang door verkwisting in alle standen zich voordoet. De feiten spreken immers genoeg, en ik acht het geheel overbodig die hier op te noemen. Ware dr. Mulder met de toestanden beter bekend, dan zou hij begrepen hebben, dat hy met zoo'n voor dracht te houden, zeer velen onverdiend zeer deed, en wat nu den zoogenaamden dommen boer betreft, vraag ik aan den heer Mulder, of het houden van zulk eene rede de juiste weg is om onder die lieden beterschap te brengen Neen, volstrekt nietNiet schoppen of trappen, maar hen zoeken op te heffen en met liefde rijke hand kennis zoeken toe te dienen, dat is de piigt van allen, die hun geest boven andere natuurgenooten hebben weten te scherpen. Verontwaardigd over de harde beschuldiging, aan onzen nijveren landbouwenden stand toegevoegd, begrijp ik niet hoe de berigtgever nog kon schrijven, dat ge noemde heer op humoristischen toon, zonder iemand te kwetsen, zyne voordracht aangenaam maakte. Vóór ik dezen brief sloot, ontving ik Tan den heer Marlet uit Gent een schrjjven, waarin hij mij in het kort schetst wat het Belgisch gouvernement doet tot bevordering van landbouw, en hij voegde er tevens de vraag bywanneer zal men in Holland zoo ver zijn Wat dunkt u, heer Mulder, zon dat geen nuttiger en schitterender terrein voor u wezen U bij voorbaat mjj dank, Mynheer Re dacteur, voor het opnemen dezer regelen. UEd. Dw. Dienaar, L. J. MOL. KERKNIEUWS. Beroepen bij de Herv. gem. te Middelburg Ds. P. J. W. Klaarhamer, te Hilversum. Omtrent de aanleiding tot het collectief ontslag nemen van den kerkeraad te ZaamBlag, verneemt de „Middelb. Ct." Onlangs meldden wy, dat er door gemeenteleden een adres aan dien kerkeraad was gezonden, waarin klagten werden geuit over den predikant, den heer Brandt. Genoemde heer, aan wien dit adres was gezonden, had het ongeopend in een kast geborgen. Hierover weinig gesticht wist de kerkeraad niet andere te handelen dan hij nu deed; in de hoop op die wyze een einde aan de zaak te krjjgen. De toestand is zeer gespannen. Om welke redenen men zich over den predikant beklaagt, meldt men ons niet. De Hervormde Synode heeft Woensdag de geheele zitting gewjjd aan de behandeling der aangelegenheden van de gemeenten te Kootwyk en te Voorthuysen, en de bespreking der maatregelen te nemen met het oog op den toestand aldaar. PREDIKBEURTEN bij de CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE ie Zierikzee, Afdeeling Sint-Domusstraat. Zondag 4 April 1886. 's Morgens 10 ure, LEESKERK. 's Avonds 6 ure, LEESKERK. Weenen, 2 April. De Vorst van Bulgarije heeft beslist weigerend geantwoord op het verzoek van Turkijë om de conventie te erkennen. Als de Mogendheden, de zaak doordrijven, dan zou de Vorst protesteeren en in een manifest zich als Koning van Bulgarije verklaren. De Turksche Ministerraad vergaderde terstond op het vernemen dezer weigering en zond dadelijk een buitengewoon gezant naar Philippoli. 's Gravenhage, 2 April. Tweede Kamer. Grondwetsherziening. Het alge meen debat over Hoofdstuk Onderwijs is afgehan deld nadat de heer Heemskerk de openbare school verdedigd had legen hel verwijt van ongodsdienstigheid. De discussie over art. 194 en de amendementen zijn aangevangen. Mackay verdedigde dat der reg- lerzijde, terwijl de Beaufort het amendement der linkerzijde verdedigde. De Minister verklaarde vóór Woensdag eene nieuwe redactie te zullen overwegen. Alsdan voortzetting. Gemengde Berigten. Een koopman te 'sHage had in de laatste tjjden geen voorspoed in zyne zaken, waardoor zyn crediet zeer benadeeld was. Om hierin eenige verandering te brengen, liet hij in verscheidene koffijhuizen het praatje uitstrooijen, dat hij op een lot van de stad Barletta op 20 Febr. 100,000 francs had getrokken. Dit praatje verspreidde zich natuurlijk en bereikte ook de ooren zijner crediteuren, die zich haasten om den gelukkigen winner op te zoeken.. „Hoor eens hier" was na lang heen en weer praten het antwoord, „toen ik in den knoei zat, lieten jelui me steken en nu je weet dat er wat te halen valt, kom je als wolven op me af! Ik zal een flesch wyn opentrekken en je allen de volle som betalen, maar voor geen rooden cent zal je ooit meer aan me leverenDe schuldeischers waren door dit onverwacht voorstel en het gul onthaal zoo verbluft dat zy eenparig besloten vooreerst van geen betaling te willen hooren, doch zich opnieuw tot levering aan bevolen. Het duurde dan ook niet lang of hierin werden zy tevreden gesteld, en de toegezonden goederen werden met groote zelfvoldoening door den koopman in ont vangst genomen. De betaling volgt later. „Waar wacht je toch op, ventje vroeg een medeljjdend heer aan een kleinen jongen, die eiken voorbijganger op lettend aankeek. „Op een heer met een dikken knevel die een sigaar rooktdan loop ik hem achterna, net zoolang tot hij het eindje weggooid, was het antwoord." „Rooken^ heeren met dikke knevels dan zulke goede sigaren vroeg de heer. „Neen," was het antwoord, maar ze goojjen niet zulke korte eindjes weg." Een meisje te Drei. wordt in haar eigen belang aangeraden om aan het kinderachtige, verliefde Jantje niet zulke romantische brieven te schrijven, die door middel van een „postillon d'amour," aan bedoeld Jantje worden overgereikt. Die dame zal ook wel schik in haar bin nenste hebben, als ze Jantje den brief overhandigd en zij ook in de geheimen van twee verliefden mag deelen. Het meisje mag echter wel oppassen, dat haar lief Jantje niet op de „postillon d'amour verliefd raakt, want de zaken loopen soma raar en Jantje is nog al gauw verliefd. Het volgende spreekwoord zou wel toepasselijk zyn Als Niet komt tot Iet, Kont het zich zeiven niet. Een meisje te Ouddorp wordt verzocht haar bab beltong wat in toom te houden en niet zooveel van fatsoenlijke jongens te babbelen, want als zy dat niet laat, krijgt zij zeker geen jongen met hoornvee. Dus, Arjaantje! nu maar opgepast, En pakt ze by de horens vast. Mina uit Zoute, moest zooveel verbeelding niet hebben, want met al haar veel praten krijgt zy Johan nes toch niet in de fuik. Te Baarveld is gearriveerd een ouden herder met zijn hond, een ram met knevel en eene jeugdige voedsterde ram moet den herder behulpzaam zyn als de voedster te weelderig is. Twee meisjes te Elle._ worden aangeraden niet zoo jaloersch op mynheer te zyn, want daar kan toch niets van komen. De dochters van een bakker te Wissendorp zyn franco te bevragen voor wasch-, bezem-, dweil- en ook minnediensten. Juffrouw Lientje te Ter Neuzen wordt aangeraden des avonds om 9 ure niet meer om lever worst te gaan, want dan kan de oude slager haar toch niet meer helpen. Pryzeu <ler Boter en Eyeron. Zierikzee, 1 April 1886. Boter hoogste koers 0,47'/, en laagste koers/0,40 per 5 Hectogram. Kip-Ejjeren hoogste koers 0,75 en laagste koers 0,40. Eend-eyeren hoogste koers f 0.85, laagste koers f 0.75. Yerseke, 2 April. Oesterbeurs. Verkocht derde soort Zaaigoeid ad 5,50, Afsteksel ad 2. Gevraagd voor Twijfelaars 48, eerste soort Zaaigoed 17, tweede soort 11. STOOMBOOTDIENST Middelburg en Zierikzee. APRIL 1886. Van MIDDELBURG Van ZIERIKZEE Zaterd. Maand. Maand. Dingsd. Woens. Dond. 's morg. 6,30 u. 7,- 's midd. 3, Zaterd. 3 's morg. 11,— u. Maand. 5 11, Dingsd. 6 8, Woens. 7 8,— Dond. 8 6,— Vrjjdag 9 8,Vrjjdag 9 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, by den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tjjdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bywagen zoo noodig naar Goes wor den getelegrafeerd. vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vry<lay-uuini<l<lugs van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. VERBETERING. In de annonce, uitslag verloting van JOH. van LEEUWEN, stond als met prjjs uitgeloot nummer vermeld No. 223, dit moest zyn LOGIES, enz. tegen toilljjlceu pi-ys, in Hotel BAL te Middelburg, Rouaansche Kade. Op den 8sten April a. s. hopen onze ge- V liefde Ouders CORNELIS BEAUFORT H en ARENDTJE KIEVIT, )i hunne 50-jurige Echtvereeniglug j te herdenken. >j Hunne dankbare Kinderen, K Behuwd-, en Klein Kinderen. 5 Oud-Vosmeer, 1886. j| t Gp den 8sten April 1886, hopen onze ge- 3- geliefde Ouders-e» MARINUS MOELIJKEIl i en f MARIA POLDERMAN, J i- te St.-Annaland, hunne 50-jarlge Echt- -G> j; vereeuiging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, !- JAKOB LINDHODT S ELIZABETH MOELIJKER. g h Zierikzee, 3 April 1886. ■8- Op den 5 April hopen onze geliefde Ouders: -» f JAN vas de» BERGE en J FRANCINA de RUITER, hunne 35-jarig:© Echtvereenigiug te herdenken. Noordgouwb, Namens de Kinderen en Be- 3 April 1886. huwd-Kinderen. ■8- DIRK van den BERGE. -» Ondertrouwds ADRIANUS MARINUS PHERNAMBUCQ Pz. DIRKJE VROEGINDEWEIJ. Zierikzee, 29 Maart 1886. Algemeene kennisgeving. Getrouwd ADRIAAN LIEVENSE Lz. en JANNA BOM Jd. die tevens danlc zeggen aan allen die blyken van belangstelling toonden. Nieüwerkerk, 2 April 1886. Getrouwd D. HANSON Hz. K. QUANT Jd. Elkebzee, dén 31 Maart 1886. Bevallen van een Meisje, C. J. DALEBOUT, Echtgenoot van H. T. LANDEGENT. Burghsldis, 31 Maart 1886. Bevallen van een Meisje, M. van ENCK—Caïpelle. Zierikzee, 2 April 1886. Heden kregen wij het treurig bericht, dat onze waarde Zoon en Broeder JACOBUS, heden na voorzien te zij van de HH. Sacrementen der stervenden, in den ouderdom van 34 jaren te Arnhem is overleden. Zierikzee, Uit aller naam, 30 Maart 1886. SIMON SIES en Kinderen. Heden werden wij op nieuw getroffen door het overlijden van onzen waarde Broeder en Behuwdbroeder den Heer P. BERREVOETS Az., in den ouderdom van 70 jaar en vier maanden, na eene ziekte van drie weken. Kerkweuve, Namens de Familie, 2 April 1886. JANNA BERREVOETS. Heden morgen ten zeven ure overleed, na een zwaar maar toch geduldig lijden, mijn geliefde Zoon ADRIANUS, in den jeugdigen leeftijd van 25 jaren. Zierikzee, J. SCHILLEMANS, 2 April 1886. Vrouw en Kinderen. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving zoowel binnen als huiten deze stad. Voor de vele bewyzen van belangstellingby het overLyden van myn geliefde Echtgenoote zoowel van hier als van elders ondervonden, betuig ik, ook namens mjjne Kinderen en Behuwdzoon, myn har- telvjlcen dank. Rotterdam, C. BAL. den 2 April 1886. De ondergeteekenden betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stellen, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van hunnen geliefden Man en Broeder H. A. KOEVOETSinzonderheid aan den WelEd. Heer Ju. OCHTMAN JOHz. voor de hulp en vriendschap hun betoond. Zierikzee, Wed. H. A. KOEVOETS— 2 April 1886. Kenters en Familie. Voor de vele hartelyke bewyzen van deelneming, zoo van hier als elders ondervonden bjj het smartelijk verlies myner Echtgenoote JOHANNA MAGDALENA HAAGESbetuig ik ook namens mjjne Kinderen en Behuwdkinderen mjjnen hartoljjkon danlc. Baarn, A. nE HAAN. 1 April 1886. ALGEMEENE VERGADERING van VENNOOTEN, op "Woensdag: *7 A.pril 1886, des avonds om uur, in bet lokaal van den Heer Kanaar. De Directeur, OLIVIER. D a d e 1 ij k kan in dienst treden en werk zaam zijn tot half Juli, een SECONDANT, in staat Fransch, Engelsch en Duitsch te onder wijzen. Zes uur les per dag. Geen surveillancie, geen correctie. Loon 65 gulden per maand. Men adreaseere zich aan SCHOO te Groede,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1886 | | pagina 2