ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5184. 42 Jaarg. ijonderdag 21 .tun uur ij 1886. BEKENDMAKING. NATIONALE MILITIE- Nieuwstijdingen. SJmcrifia. JFranfirqÜ, T KLKGH A Al. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per S maanden is 1,80f ran 20 per post 1,60 ABVERTENTIËN van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend, De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente zlerikzee Gelet op art. 26 der wet van deu 19 Augustus 1861 (Staatsblad no. 72); Brengen bjj deze ter kennis van belanghebbenden dat het register van de in het vorige'jaar voor de Nationale Militie ingeschrevenen, benevens de daaruit opgemaakte alphabetische lijst, voor elk op de Secre tarie ter lezing zullen nederleggen van den 20 Januarij tot en met 28 Januarij e.k., dat tegen register en ljjst, binnen den tijd der nederlegging, bezwaren kunnen worden ingebragt by den Commissaris des Konings in de provincie, door middel van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengtwelk verzoekschrift zal moeten worden overgebragt bij den Burgemeester tegen bewijs van ontvang. Zierikzee, den 20 Januarij 1886. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. .F van der LEK DE CLERCQ. Een vreeseljjke mijnontploffing beeft Vrijdagnacht te Alung in den Amerikaauschen Staat Wyoming, plaats gehad. De ontploffing bad plaats juist toen een trein met 13 mijnwerkers aankwam. Wagens en men schen werden geheel en al verbrijzeld. Over de kracht van de ontploffing kan men oordeelen, wanneer men weet dat duizend kubieke Yards rots verbrijzeld werden. Groote stukken steen, een zelfs van 1000 Kg. zwaar, werden ver weggeworpen. Gelukkig dat de ontploffing niet bij dag plaats bad, dan toch had zij den dood van eenige honderden personen veroorzaakt. Een treurige misdaad werd dezer dagen in het „Oosteinde" van Londen gepleegd. Daar beeft een werkman zijn vrouw een brandende petroleumlamp naar bet hoofd gegooid, waardoor de ongelukkige zulke hevige brandwonden kreeg, dat zij na verloop van weinige uren overleed. De man, die onmiddelijk ge vangen genomen werd, toonde niet het minste berouw over zijn daad. Maar de arme vrouw, die in bet gast huis, op baar bed, een verboor onderging, trachtte, tot bet laatst toe, baar moordenaar te verontschuldigen. „Ik geloof, dat liet bij ongeluk is gebeurd", zei ze herhaaldelijk. HiOiiclen, 19 Jan. De wapeningen in Griekenland duren voort. Dientengevolge heeft de Oostenrijksche Regering bevolen, de Oostenrijksche vloot in de Griek- sche wateren tedoen blijven. Volgens berigb uit Belgrado aan de „Standard" beeft de Servische regering de tweede ban tegen 25 dezer opgeroepen De manschappen moeten uitgerust verschijnen, met driedaagscb proviand. De Spoorwegmaatschappij der lijn tusscben Nisse en Belgrado zal weder het verkeer staken uithoofde van oorlogstransporten. 2talie. Rome, 18 Jan. De dagbladen van bet Vaticaan maken den brief bekend, dien Bismarck aan den Paus geschreven beeft om hem zijn dank te betuigen voor de hem verleende decoratie. Bismarclc verklaart in den brief, dat bij elke gelegenheid, bestaanbaar met de pligten jegens zijn meester en zijn land, zal aangrijpen om den Paus zijne erkentelijkheid te toonen. De Prefect van het Franscbe departement Eure, de Heer Barrème, is dezer dagen in een spoortrein vermoord, niet ver van Maisons-Laffite, bij Parijs. Men vond daar zijn lijk op den weg liggen. Door de politie wordt nog steeds vruchteloos gezocht naar den pleger van deze misdaad, welke te Parijs gijot opzien verwekte. Men beeft het signalement van een man, die met hem in de spoorweg-coupé gezeten heeft, en dien men voor den schuldige houdtmaar die man was tot dusverre niet te vinden. Ook omtrent de beweegreden tot den moord verkeert men nog in bet duister. Men spreekt van diefstal, wraakneming, van een of anderen beambte, van een valscben speler tegen welk soort van lieden de prefect zeer streng te werk was gegaan enz. Maar de waarheid ia nog niet ontdekt, en volgens het gewezen hoofd van den veiligheidsdienst te Parjjs, den Heer Macé, die een verslaggever van „Figaro" over de zaak ging spreken, heeft men bier met een byzondere zaak (een „drama intime") te doen, waarvan moeijelyk de sleutel ge vonden zal worden. ©oatïutijjft. Een paar dagen achtereen zijn te Weencn zulke ont zettende massa's sneeuw gevallen, dat de verbinding van Weenen met het overige Oostenrijk verbroken was. Zoo kon de trein naar München niet vertrekken, omdat een gedeelte van den weg, niet ver van daar, onder meterhoogo sneeuwbergen bedolven lag en met behulp van 500 soldaten, die dag en nacht gewerkt hebben, kon vrij gemaakt worden. Evenzoo was bet verkeer tusscben Weenen en Pest gestremd, daar de trein niet ver van PresBburg in de sneeuw is blijven stekeu, en eerst na uren arbeids uitgegraven kon worden. Daar ter stede is met de wegruiming van sneeuw in de eerste wijk, dat wil zeggen de eigenlijke stad, tegen de vergoeding van fl. 350,000 per jaar eene particuliere maatschappij belast. Deze beeft sedert een paar dagen 6000 arbeiders iu dienst en 900 wagens in gebruik, die de sneeuw in den Donau of in de Wien werpen. Hoewel er krachtig en vlug gewerkt wordt, want er zijn reeds 32,000 karrevracbteu met su eeuw verwyderd, zal men toch, zoolang er geen dooi invalt, nog niet spoedig van de sneeuw verlost zijn. In de pmgeving van Weenen is alles nog met eene dikke laag sneeuw bedekt, zoodat het verkeer met de om liggende dorpen nog nagenoeg geheel gestremd is. Voor de behoeftige bevolking dier stad is de sneeuw- jagt als een redder in den nood gekomen, want duizenden broodeiooze armen hebben thans met het opruimen werk geyonden. Amsterdam, 19 Jan, Wegens ingevallen dooi is de hardrijderij te Hamburg uitgesteld, De „Sport" ontving het berigt dat Paulsen verklaard bad alleen 3300 meter te willen rijden. De Friezen boden aan eerst 1600, daarna 3300 M, te rijden. Alle bestuursleden roemden deze stoutmoedigheid en lo- yauteit. De sociaal-democraten profiteeren op hunne wijze van bet kerkscbandaal te Amsterdam. Regt voor Allen wijdt ook een woordje aan bet ge schil. Dat artikel wordt aldus besloten „Dat Kuyper revolutionair handelt tegen de wettige kerkelijke overheid, dat is buiten kyf. Wij nemen hem dat niet kwalijk, maar hij verliest daardoor 't regt om ons te veroordeelen. Integendeel, wij kunnen hem toe roepen broeder, reik ons de band, in 't kamp der revolutionairen is plaats voor u." Maar eindelyk en laat ons dat niet vergeten hij beeft ons geleerd, boe inen bet moet aanleggen. Men moet eerst in bezit zien te komen en dan allen toeroepenlaat ons toch vreedzaam en rustig blijven, alles gaat in de beste orde. Vrienden, vergeten wij die les niet, zij kan ons uitstekend te pas komen." Vier van de geschorste diakenen boden beden, den laatsten dag van den termijn van beraad, bun onderwerping aan bet classicaal bestuur van Amster dam aan. Uit Amsterdam wordt aan bet „Utr. Dbl." "ge schreven In een circulaire deelen de heeren Ellerman, Harms en Co. mede, dat zij de uitgave van het „D. v. N." zullen moeten staken, wanneer er niet ƒ200.000 nieuw kapitaal komt. Het blad beeft dus, met de f 150.000 van verleden jaar, gedurende zijn driejarig bestaan nu reeds f 650.000 gekost. Zaturdag op Zondagnacht hebben eenige Amster- damscbe studenten, die uit de Nes kwamen, voor de Nieuwe Kerk op den Dam zulk een hevig rumoer gemaakt, dat de politie tusscbenbeiden moest komen. Twee van de belhamels zijn gearresteerd. Eenige dagen vroeger hadden andere studenten zich een grapje veroorloofd's Nachts te 2 uren gevoelde een twintigtal eensklaps onweerstaanbare behoefte aan bun kerkelijke attestatiën men ging ze aan de kosters woning opvragen, doch tot beden zouden ze er nog staan, als zij er op waren blijven wachten. Een minderjarige, die door de politie naar de ouderlijke woning, te Amsterdam, zou worden terug- gebragt, wist haar geleider te ontloopen en sprong in het water. Hoewel de rechercheur niet zwemmen kon, sprong by, zonder zich een oogenblik te bedenken, het meisje achterna, maar noch hem, noch de ter hulp toegeschoten schippers mogt bet gelukken de drenke linge te reddenzij werd levenloos opgehaald en de rechercheur niet zonder moeite gered, Vóór eenige weken vervoegden zich op een Maan dag ten kantore van een der meest bekende collecteurs der Staatsloterij alhier een bejaard echtpaar, boer en boerin, die een loterijbriefje kwamen koopen. „Meheer," zeide de boer, nadat hjj gevraagd had of bij hier bij een „loterijman" te regt was, „we hebben van z'n leuven nog niet in de loterie espeuld, eu nou zei men wief, dat we, wiel we toch in Amsterdam ware, it is doen mosten. Geef mien zoo'n pampiertje! Je kon niet weten, waar it goed voor was." De beer, die om de eenvoudige taal moest lagchen, overhandigde bet loterijbriefje, dat door den buitenman eerst goed be keken werd, om bet daarna aan zijn vrouw te laten zien. Nu ontstond er tusscben beiden een ernstig dis cours, waarbij de vrouw eenige rualen met het kootd schudde, waaruit de collecteur slechts kon opmaken dat zij met bet nummer van het briefje, dat no. 95 was, niet bijster ingenomen waren. Na lange beraadslagin gen wendde de boer zich weder tot hem met te zeggen „Nee meheerdie lusten we niet. Jelui zit zeker met zoo'n laag nominer in je maag, en nu wil je bet ons buitenluii doen slikken. Maar al bebbe we nooit in de loterie espeuld, we weten toch wel dat zoo'n nom mei- niet veul waard is en dat we voor etzelfde geld best vief nummertjes kunnen kriegen. Dit willen we niet hebben." Tegen zulke redenering viel moeijelyk veel in te brengen en daar de collecteur dit ook wel inzag, koos bij de verstandigste party en zocht een flink boog nummer uit en ruilde dat tegen- het andere. Nu was ons paartje tevreden, en na bet verschuldigde betaald te hebben, verwijderden man en vrouw zich, onderwijl elkander lagebend aankijkende, omdat zjj zich „niet hadden laten beetnemen". De eenvoudige luidjes! Zij dachten eens heel leep tegenover dien „Amsterdammer" gehandeld te hebben, maar op datzelfde nummer, dat door ben ge weigerd werd, viel in de afgeloopen 4de klasse de f 25,000en zij loopen nog rond als de gelukkige be zitters van een loterijbriefje, waarvan bet cijfer uit vjjf cijfers bestaat 1 Het is voor ben te hopen, dat zy de lijsten niet nazien of althans bet geweigerde ver geten hebben, want anders zou bun spijt zeker niet gering wezen. Het is ook dom om, als men eens zijn geluk aan bet toeval wil overlaten, aan bet eene of ander nummer te hechten, en tochboevelen die niet gaarne voor „boeren" zouden doorgaan, hadden in betzelfde geval precies zoo gehandeld; bet bijgeloof, vooral op dat punt, is zoo groot. 's Grarenbage, 18 Jan. Naar wij vernemen is de heer Pompe van Meerdervoort, met het oog op de drukke bezighed en, die bet regtersambt te Middel burg medebrengt, voornemens zijn ontslag te nemen als lid van de Tweede Kamer, waar bij zitting beeft voor Goes. 's Gravenhage, 19 Jan. De heer H. G. van der Wijck alhier, heeft den procureur-generaal by den Hoogen Raad schriftelijk aangezocht het Ministerie ter zake van boog- en landverraad in staat van be schuldiging te stellen. Geen kleinigheid voorwaar In eene brochure ontwikkelt de heer Van der Wjjck het veelvuldig pligtverzuim waarop dit aanzoek is gegrond. Breda, 18 Jan. De Kamer van Koophandel beeft zich in het belang van handel en nijverheid, tot de Tweede Kamér gewend, met bet betoog, dat bet voor onze fabrikanten onmogelijk is. in de ons omringende rijken door de daar bestaande beschermende regten mede te dingen, terwijl over onze grenzen vrjj of met geringe regten ban ingevoerd worden, Ook schjjnt volgens de Kamer bet vrij handelsstelsel ten koste der nijverheid te worden gehandhaafd, en zulks alleen ten bate van den transitohandel van Rot terdam en Amsterdam. Zonder eene beslissing der Tweede Kamer te willen vooruit loopen, meent de Kamer, dat de meest ge- wensebte oplossing zou zijn te vinden in de toepassing van bet reciprociteitsstelsel. De beer F. J. M. Heijlaerts, lid van den Gemeen teraad van Breda had in eene vorige vergadering voor gesteld, eene gratificatie te verleenen aan een agent van politie, voor zijn jjver betoond bij bet aanhalen van voor de comsumptie ongeschikt verklaard vleescb. De Voorzitter verklaarde toen zich die aanhaling niet te berinneren maar gaf den beer Hejjlaerts, die zich als geneesheer steeds zeer voor de volksgezondheid in teresseert, in overweging de zaak nader te onderzoeken, en dan op zijn voorstel terug te komen. Dit nu ge beurde in de raadsvergadering van jl. Zaturdag. De beer H. verklaarde, dat, zoowel de keurmeester van bet vee, als de commissaris en inspecteur van politie. hem verzekerd hadden, dat bedoelde aanhaling plaats gevonden en de agent in kwestie zich daarbij ver dienstelijk gemaakt bad. De Voorzitter bleef nogtbans bet feit in twijfel trekken en toen de heer H. daarop vroeg of de bur gemeester dacht, dat bij (de Heer H.) met eene zekere „bedoeling" die zaak ter sprake bragt, antwoordde de burgemeester: „Ik denk er bet mijne van De beer fl. drong daarna herhaaldelijk aan op eene nadere explicatie van deze uitdrukkingde Voorzitter achtte dat niet noodig; na deze verklaring verliet de beer H. onmiddelijk de vergadering. De heer H. beeft eene bekendmaking aan zijn kiezers gerigt, waarin bij hun mededeelt, dat bij de vergade ringen van den Raad niet meer zal bijwonen, voordat de verdachtmaking is- opgehelderd. Voorts heeft de heer H. zich tot den Minister van Binnenl. Zaken gewend en hem van het voorgevallene in kennis gesteld. ÜEUld«ll>urgi 18 Jan. De eerste luitenant S. L. Woutersen, uit dit garnizoen, is belast met het theo- »retiech onderligt aan de officieren en het kader der dd. Schutterij te Zierikzee, en zal daartoe zich op Dingsdag van iedere week derwaarts begeven. De behandeling van de zaak in booger beroep tegen I. den Outer, kapitein op de stoomboot „Stad Zierikzee No. 1," die eerst op jl. Zaturdag bepaald was, is door de regtbank alhier uitgesteld tot aan staanden Vry dag. Mi«I<IeIburg-, 19 Jan. De regtbank heeft bij bevelschrift naar hare corrrectioneele teregtzitting ver wezen Abraham Aal bregtse, molenaar te Borsele, thans gedetineerd te Middelburg, en zulks ter zake van zware mishandeling en verbreking van afsluiting, door hem gepleegd in den avond van 22 Sept- 1885 op de we duwe Roosendaal te Borsele en in bare woning en hem buiten vervolging gesteld ter zake van bij die gelegenheid gepleegden diefstal, als zijnde uit de in structie daaromtrent geen voldoende bezwaren tegen hem gerezen. Yoi*asek:o. Onlangs werd alhier eene circulaire verspreid, onderteekend„de president J. A. C. Non hebei," met uitnoodiging om lid te worden van eene op te rigten afdeeling Maatschappij „tot Nut van 't Algemeen" Omtrent Bestuur en reglement dier atdeeling werd daarin verder niets medegedeeld. Het is te begrypen dat slechts weinigen genegen waren om dat poesje in een zak te koopen, hoewel kater en kat mooye dieren zjjn. Te Yerseke zou werkelijk eene afdeeling van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen kunnen bestaan en de oprigting daarvan zou te meer kans van slagen hebben nu de Yerseksche Courant juist artikelen bevat over de groote verdiensten van den stichter der Maat schappij en de mogelijke voordeelen aan het lidmaat schap verbonden. De varensgezel J. Verloop, van Alblasserdam, is te Kruiningen overboord geslagen en verdronken. ZiwiUxti20 Jan. In de vergadering van ons Nutsdepartement op gisteren avond, trad als Spreker op Dr. W. van Heel van Roermond. In eene keurige rede besprak de beer van Heel Bernard ter Haar en zjjne Dichtwerken, en hoewel zjjne critiek bier en daar feilenr-'-uitoonde,- leerde de Spreker door de meesterlijke voordragt van eenige ook weinig bekende gedichten van ter Haar, deze kennen als een gevoelvol dichter en een edelen denker, wien een standbeeld waardig is. Het aanwezige publiek volgde met de meeste belang stelling den begaafden Bpreker. De Loting voor de Nationale militie in bet loopende jaar zal plaats hebben in de gemeenten en op de dagen en uren als hieronder zijn aangewezen Tholen, Vrijdag 19 Febr., des .voorm. te 9'/t uur voor Tholen, Oud-Vosmeer, St. Philipsland, Stavenisse, St. Annaland, St. Maartensdijk. Scherpenis3e en Poort vliet. Zierikzee, Maandag 22 Febr., des voorm. te 9 uren voor Zierikzee, en te 10'/» uur voor Bruinisse, Ooster- land, Ouwerkerk, Dreischor en Nieuwer kerk. Brouwershaven, Dingsdag 23 Febr., des voorm. te 9'/a uur voor Brouwershaven, Duivendijke en Zonoemaire en te 103/4 uur voor Eikerzee, Ellemeet, Noordwelle,' Serooskerke en Renesse en te 11 'Jt uur voor Haamstede, Burgh, Kerkwerve en Noordgouwe. Cortgene, Donderdag 25 Febr., des voorm. te 10 uren voor Cortgene, Cats en Colynsplaat en te 11% uur voor Wissekerke. De by Koninklijk besluit van 3 January 11. No. 9 benoemde surnumerairs bij de administratie der directe belastingen enz., zijn thans geplaatst als volgtJ. N. Boom aan de Inspectie GroningenJ. van Hee idem Middelburg cn T. A. Lambrechtsen idem Middelburg. Te Leiden beeft bet heel wat moeite gekost, een 20tal der zonder werk rondloopende arbeiders te be wegen, tegen 12 cts. in bet uur aan de sneeuw- opruiming mede te helpen. Aan de concurrente scbuldeischers in bet faillis sement der Zevenbergsche Suikerfabriek zal 66 pCt. hunner vorderingen worden uitbetaald* LOOP DER BEVOLKING IN 1885. Brouwershaven. Vermeerderd met door geboorten 30 M. 31 V. 61 te zamen. 38 44 82 68 M. 75 V. 143 te zamen. Verminderd met door overlijden 12 9 21 vertrek 84 105 189 96 M. 114 V. 210 te zamen. Blijft eene vermindering 39 van 28 67 zoodat de bevolking be droeg op 31 Dec. 1885 876 M. 878 V. 1754 te zamen. Duivond jjke. Vermeerderd met: door geboorten. 8 M. 12 V. 20 te zamen. vestiging 29 42 71 37 M. 54 V. 91 te zamen. Verminderd met door overlijden 2 3 5 vertrek 34 43 87 Bljjft eene vermeerdering 1 M. 8 V. Blijft eene vermindering 1 zoodat de bevolking be droeg op 31 Dec. 1885. 325 M. 295 V. 620 te zamen De beer Jhr. W. M. H. de Jonge verzoekt ons bet navolgende over te nemen. In de Prov. Gron. Cl. leest men de volgende oproeping: VRIJHANDEL OF BESCHERMING. Na de van verschillende zjjden ontvangen inlichtingen (zie de Prov. Gron. Ct. van den 20 December 1885), kunnen wij tot inlichting mededeelen, dat er door ons besloten is, 't oorspronkelijke adres te zenden aan Zijne Exc. den Minister van Financiën en gedrukte afschrif ten aan al de leden van de Tweede Kamer. Ons adres komt in hoofdzaak met dat van de heeren Brouwers en Bosma (Olde en Niebove) overeen. De onder teekenaren vermelden tevens hun beroep, opdat blijke dat niet juist de landbouwers (zoo als in den laatsten tijd geheel verkeerd is opgevat), maar zooveel meerderen daarnaast belang hebben bij „beschermende'' rechten. Wjj nemen hierbij nog de vrijheid, allen in den lande tot krachtige ondersteuning en medewerking aan te 9poren, en herbalen nog eens de woorden van den heer J. Doornbosch te Baflo (Prov. Gron.)»Te wapen 1 d. w. z. met petitiën aan de hooge Regeering, ter verkrijging van gelijks invoerrechten van andere natiën als van ons geëischfc wordentot behoud van onze nationaliteit, en ter voorkoming dat de steenrjjke Hollanders, niet meer steenarm worden dan ze reeds zijn. Het doel voor oogen, en daarin zult gij één blijven, en eenheid in streven kan u alleen tot de overwinning voeren. Dat worde zoo Namens de commissie, R. P. REDDINGIUS. Gemeente Ten Boeb, 7 Januari 1886. Een trouwlustig man te Sliedrecht, die verleden week zijn voorgenomen huwelijk niet kon laten aan- teekeneu, omdat hij den naam zijner te Rotterdam wonende aangebedene niet kende, heeft thans, nn hjj zich andermaal ter secretarie aanmeldde, een nieuw en ernstiger bezwaar tegen zijn huwelijk zien rijzen. Het was namenlijk intusschen gebleken dat de termijn, binnen welken zijne aanstaande als weduwe een nieuw huwelijk mag aangaan, nog niet verstreken is. Een burgervader van een der Zuid-Hollandsche dorpen was boven in den toren der dorpskerk, om met de werklieden eeDige herstellingen te bespreken, toen zijne dienstbode hein kwam melden, dat professor Mullens hem wenschte te spreken. Hij haastte zich, den hooggeleerde, die door de dienstbode misschien wel in bet salon was gelaten, te woord te staan. Maar in torens is bet nog al stofferig. De burgemeester kwam rond zijne woning door de achterdeur binnen, kleedde zich eerst wat beter aan om den heer professor te spreken. En deze Deze vroeg toen om in de dorps herberg een voorstelling te mogen geven in de edele goochelkunstOf de burgemeester ook schik had 1 In een Kaapsch blad leest men onder de adver tenties de volgende Apologie „Bekende hiermede, dat ik door mijne gemene bek en gemene jaloersen hart de edele beer Willie Vogel Jr., onschuldig beklat heeft met mjjne vatsoenlyke vrouw Sosielja Johanna Vorster. Ook bekende ik dat ik meermalen getragfc heb om meer vatsoenlyke heeren door mijn gemene en jaloer sen bek te beklatten met mijne vatsoenlyke vrouw Sosielje Johanna Vorster. Maar bet beeft mjj altoos geluk om die zekere edele heeren waarvan ik melt, mijne lafhartigen krokedils tranen te bewogen tot schikking, maar dit maal heb ik mij door mijne gemene en jaloerse hart laten be driegen, daar deze edele beer te vataoenlyk is om het met my te schikken, om te bewijzen dat ik gelieg heb, slaat ik met injjn hand op mijn gemenen bek, en zeg, „Gemene bek, wat heb gelieg van Willie Vogel en zjjn eer." Zoo verzoek ik deze apologie over de ge hele wereld te publiceeren, tot waarschuwing voor andere die zoo jaloersch ben als ik. En na deze beloof ik niets te zeg tot nadeel van de heer W. A. Vogel en zijn vrouw. (Get.) W. A. Vorster. Als getuigen J. H. Vorster, A. J. Liebenberg." Weenen, 20 Januarij. Op 24 dezer vertrekt de Koning van Griekenland naar Thessalië, om de troepen te inspecteerendaarna zou de oorlogsverklaring aan Turkye volgen. De Russische gezant te Konstantinopel overhandigde de Nota, eiscbende nakoming van art, 61 van het Berljjnsche tractaat (hervormingen in Armenië). De Porte, hierdoor zeer ontrust, wapent zich enorm, honderd nieuwe bataljons zijn opgeroepen. KERKNIEUWS. Op de hofstede „de Bieshaar" onder de gemeente Hoogland (bij Amersfoort), heeft men op den deel het lijk gevonden van de dienstbode, die kort te voren wits uitgegaan om koffie te zetten voor de knechts. Digt by baar lag een scheermes, waarmede haar waar schijnlijk de diepe wonde aan den bals is toegebragt. Of bier aan misdaad of aan zelfmoord moet worden gedacht, is nog twijfelachtig. Beroepen by de Herv. Gem. te Nuenen, Da. Crull te Tholen. Gemengde Berigten. Te Amsterdam is het gas tegenwoordig 30 pCt. duurder dan vroeger. Het gevolg is dat velen hunne leidingen doen afsluiten en petroleum branden. Tot vader en moeder in bet Weeshuis te Schagen zjjn benoemd H. Zot en echtgenoote. Als die menschen nu maar verstandig bandelen, dan is bet goed voor de kinderen. „In liefde bloejjende" De Maatschappij tot Huwelijks-verzekering te Amsterdam, is failliet verklaard. Door iemand te Hellevoefcsluis is een brief uit Dordrecht ontvangen, gedateerd 16 Mei 1871die brief is dus 15 jaar zwervende geweest. De kunst gaat ver! In Noord-Amerika beeft men een ronde fabrieksschoorsteen, die 27 l.a Meter hoog is, 30 /3 Meter ver verplaatst. Wat bet kwalijkst is, zegt Jan Courage Kwaljjk loopen is heel lastig, Kwaljjk nemen dikwjjls kwastig, Kwaljjk liggen geeft verdriet, 't Kwaljjke deugt dikwjjls niet, Maar wat ik voor 't kwalijkst boud? Als men kwaljjk is getrouwd. Te Ba. heeft zich eeue centrale liberale anti-revo lutionaire kiesvereniging gevormd, aan welks hoofd Btaat een voorlezer in de afgescheiden kerk, en die zich ten doel stelt leden in onderscheidene besturen te kiezen, die niets anders bedoelen dan bun eigen belang. Zou zulk eene vereeniging lang kunnen bestaan? Eene herbergiersdochter te Hausdorp is wat blij dat zij den huzaar weer in de fuik heeft; nu bet is beter een huzaar dan roozewater. Dus, meisje 1 met uw bleek gezicht, Houdt uw mond van een ander digt, Want. al is bet met een huzaar, Gij zjjt dan nu toch al weer klaar. Cornelia te St. M. moest baar babbeltong wat in toom houden en niet zooveel praats hebben van een fatsoenljjk meisje, waarvan niets te zeggen valt, want als zjj naar zich zelf kjjkt, heeft zjj meer dan genoeg. Een schrale timmerman te Nieuwland moest zooveel beweging niet hebben, nu hij een meisje heelt opge daan, want de meèate menschen praten over hem 'tis met Louw ook zoo gesteld, Yeel beweging maar weinig geld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1886 | | pagina 1