ZIERIKZEESCHENIEUWSBODE. No. SI81. 42ste Jaarg. Donderdag li Jan narij 1886. BEKENDMAKING. Jhr. C. C. Te. SIX. "TE LÏGIIA M 7 Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30franco per post f 1,60 ADVERTENTEËN van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Door bet Postkantoor te Zieriltzee zijn gedurende de 2de belft der maand November 1885 de volgende brieven verzonden aan personeb, wier naam op bet adres vermeld, ter plaatse van bestemming, onbekend waren 1. Wed. I. Mes—Moll, Amsterdam. Van bet hulpkantoor Brouwershaven. 2. Mej. M. Vis, Zaandijk. Uitslag verkiezing Lid van den Ge meenteraad. Ca BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zin- rikzee maken bekend, dat bij de stemming, die op den 12den dezer heeft plaats gehad, ter verkiezing voor een lid van den Raad dezer gemeente, ter vervulling van de plaats, opengevallen door het genomen ontslag, opgevolgd door bet vertrek uit de gemeente van den beer Jbr. Mr. W. A. de JONGE, de volstrekte meer derheid van stemmen beeft verkregen en alzoo is gekozen de beer Zierikzee, den 13 January 1886. De Burgemeester eu Wethouders, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. van der LEK de CLERCQ. Nieuwstijdingen. ;lanb. Londen, 10 Jan. Het sneeuwt nog voortdurend in Engeland. Te Leice&ter zijn drie personen in een vij ver verdronken., die aldaar aan 't schaatsenrijden waren op ijs dat niet sterk genoeg was. In bet Regent's Park te Londen zijn op dezelfde wijze honderd perso nen te water geraakt, doch niemand is verdronken. In Schotland zijn verscheidene treinen in de sneeuw blyven steken en konden eerst na 48 uren bevryd worden. De reizigers leden intusschen veel gebrek. 2Sialtc. Een voormalig Katholiek Priester, Domenico Paolo, is dezer dagen te Rome overleden. Hij was dienstdoend Priester in Santa Maria in Cata, en ging over tot het Protestantisme, waarna hij naar Canada vertrok, om daar als horlogiemaker het noodige levensonderhoud te verdienen. Gelukkig was hij niet in zijnen nieuwen werkkring, zoodat hij arm en ziekelijk naar Rome terugkeerde. Elke poging echter, om hem, door aan bieding van ruime voorziening in zijne behoeften, tot de Ro'omache kerk terug te voeren, stuitte af op het eens door hem genomen besluit. Zijn schoon gevormd hoofd, hetwelk aan schilders tot model diende, ver schafte hem wel geen ruim, maar toch voldoend be staan. Zijn lijk is op het Protestantsche kerkhof begraven. tbip&nje, Madrid, 11 Jan. Den vorigen nacht trachtte een sergeant met veertig soldaten zich meester te maken van het kasteel San Julian te Carthagena. De aanval lers, die den kreet aanhieyen„Leve de Republiek werden teruggeslagen door de bezetting van het kasteel en de troepen der stad, onder bevel van den militairen gouverneur, die ligtelijk gekwetst werd. Den opstan delingen is het gelukt te ontkomen op een koopvaar dijschip, dat hen wachtte en naar Oran is vertrokken. JFrattft rijft. pe graaf van Parijs zal zich dezer dagen voor het geregtshof te Rouaan te verantwoorden hebben, als beschuldigd van stroopery. Het was sinds lang bekend, dat de Franscbe kroonpretendent het eene te groote weelde vond, zich van eene jachtakte te voor zien. Eens dat do zoon van Henri Wallet, die een landgoed naast dat van den prins bezit, op jacht was, werd hem door de jachtopzieners van den prins om zijne akte gevraagd. Hij had deze niet bij zich en een proces was van die onvoorzichtigheid het ge volg. De vader van den jeugdigen Wallet was woedend en hij heeft het geregt ter kennisse gebragt, dat eene „bende" wilddieven op zjjne goederen zich aan stroo- perij heeft schuldig gemaakt, en getracht heeft de hazen en konijnen door middel van strikken, zoogenaamde panneaus meester te worden. Met die „bende" zijn de graaf van Parys, zijn gemalin en een 15-tal gasten bedoeld. De aanklacht was voldoende om den graaf in staat van beschuldiging te stellen. Dezer dagen zal hij voor het hof teregtstaan. De „Etoile Beige" vestigd de aandacht op een aantal koninklijke besluiten, waarbij wederom 70 gemeente- esturen gemagtigd worden, de opcenten op de directe «elastingen te verhoojjen, tot dekking van de genieen- elijke uitgaven. Hierdoor is het aantal gemeenten, aan wie zulks is toegekend, nu onder het Clericale Lands bestuur reeds tot boven de 700 gestegen. Zulks kenschetst thans de bezuinigingen op het gebied van het onderwijs, tot stand gebragt door het verminderen of intrekken van de subsidiën voor het onderwijs, maar inmiddels moeten de ingezetenen nu hoogere gemeentelasten be talen voor een onderwijs, dat in gehalte en inrigting veel lager staat dan dat, waarin te voren onder het Liberale bestuur van Overheidswege voorzien werd. M-cïJerlttwii. Amsterdam, 12 Jan. Alhier viel Zaturdagavond een schoenpoetser waarschijnlijk door de koude bevangen, onder de Westerdoks-viaduct bewusteloos neder. Toen men hem opnam, bleek hij reeds overleden te zijn. In een logement in de Warmoesstraat alhier viel Zondag avond een logé bewusteloos neer. De man werd naar het gasthuis gebragt en overleed dien nacht. Iets der gelijks gebeurde in een koffiehuis in de Marnixstraat. Een bediende van de „Amsterdamsche Bank," die, om beursspeculatiën te dekken, zich een som van 4000 aan coupons van de Bank toeëigende, heeft gitracht zich te 's Bosch van het leven te berooven. it voornemen mislukte, maar de beweegredenen werden hekend, zoodat de man, na zijn ontslag uit het gast huis te '8 Bosch, aan de justitie zal worden overgeleverd. De directie der Bank werd door de politie te 's Bosch per telegraaf van bet gebeurde onderricht. Tegen den socialist Fortuyn is een vervolging ingesteld wegens een lasterlijk artikel in ,;Recht voor Allen", Gouda, 8 Jan. Door Burg. en Weth. dezer ge meente, daartoe in de jongste gemeenteraads-zitting gemagtigd, zijn als deskundigen in zake de Gasfabriek en in verband met de aanstaande expiratie der con cessie van de Gas-Maatschappij, uitgenoodigd de H.H. D. v. d. Horst, dir. der Gasfabriek te Leiden en S, Kenens, dir. der Gasfabr. te Alkmaar. 's Grnve»liay:e, 11 Jan. Een hoogst merk waardig geval is Zaturdag voorgekomen by de zitting van bet Geregtshof alhier. Het betrof een hooger be roep van zekeren E. S., uit Ouddorp, die door de regtbank te Rotterdam wegens mishandeling tot drie maanden eenzame opsluiting was veroordeeld. Nadat op de zitting van lfet Hof zijne zaak was afgeroepen, werd door den verdediger, Mr. D. S. van Emden, medegedeeld, dat in het begin dezer week de broeder van appellant, J. S., hem had verklaard, dat niet zijn veroordeelden broeder, maar hijzelf het be doelde misdrijf had gepleegd. S. wilde niet dat zijn broeder onschuldig de straf zou ondergaan en wilde derhalve voor den regter verschijnen. Nadat dit door J. S. op schrift was gesteld en onderteekond, ging deze het ook op raad van den verdediger aan den burge meester van Ouddorp mededeelen. Naar aanleiding hiervan verzocht Mr. van Emden de verdere behandeling van het hooger beroep tegen den veroordeelden E. S. onbepaald te willen uitstellen, totdat het aan te vangen regtsgeding tegen zijn broeder zou afgeloopen zijn. De advocaat generaal Jhr. Mr. de Savornin Lobman ondersteunde dit verzoek, hetwelk ook terstond door het Hof werd ingewilligd. Zaturdag kwam te Brielle de tijding, dat een vreemd barkschip op de Ribbe nabij het eiland Goede reede zeer gevaarlijk zat. De Brielsche reddingsboot, onder bevel van den onverschrokken Bastiaan 't Hart, begaf zich, op sleeptouw genomen door de stoomboot „Maasnimf", terstond naar de plaats des onheils. Met veel moeite en onverschrokkenheid, daar er hooge zeeën gingen, mogten de manschappen der reddings boot er eindelijk in slagen 13 der opvarenden, waar onder een Hollandschen en Engelschen loods, te redden en te Hellevoetsluis aan wal te brengen. Het gestrande vaartuig bleek te zijn de Fransche bark „Olivier Made- laine", kapitein Pertbuis, en was, daar ze vol water geloopen was, reeds met hulp van de scbeepssloepen door de bemanning verlaten. Nog een persoon werd door de Goereesche schippers Lokker en Tanus door middel van een 60 vadem lang touw met groote moeite gered. Zaturdagavond werd onder de gemeente Heenvliet bij de schuiu-, grenzende aan dr woning van den ar beider Simon Kwak, het lijk gevonden der jeugdige vrouw van dezen arbeider, vreeselijk verwond aan hals, aangezicht en handen. Kwak, die zijne werkzaamheden buiten 's huis had, was afwezig, en werd van zijn werk geroepen, om te vernemen wat er gebeurd was. Na de lijkschouwing is het lijk overgebragt naar het Raadhuis, tot een geregtelyk onderzoek zal zijn ingesteld. Wat tot dezen vreeselyken moord op éene arme arbeiders vrouw heeft geleid kan men niet gissen. De vermoede lijke dader is reeds gevat en heeft zijne misdaad bekend. Zondagmiddag is eene vrouw E. te Vlaardingen, nadat zjj zich eerst een roes gedronken had, op een stoel gaan zitten met een stoof onder de voeten. Het vuur uit de stoof deelde z\ch mede aan de kleeren der vrouw, waardoor zij spoedig in brand stond. De vreeselijke brandwonden die zij bekwam hadden bijna onmiddelijk den dood tengevolge. Teimeuzen, 11 Jan. Heden kwam alhier een expresse-trein komende uit Duitschland met 500 schapen, welk aantal vermeerderd werd tot 800, die hier in een der booten der Nederlandsche Stoomvaart Maat schappij worden overgeladen om naar Epgeland te worden vervoerd. Naar wij vernemen zal die aanvoer en overtogt ge durende eenige weken geregeld plaats vinden en zijn de stoomschepen „Mercurius" en „Minerva" voor de overbrenging naar Engeland bestemd. Het ijs heeft te Aksel wederom een offer geëiacht. Een 12 jarig knaapje vermaakte zich Zondag met op het ijs eener ondergeloopen weide te spelen. Niet ge dachtig dat zich daarin een vijver bevond, had hij het ongeluk zich op het nog broozeijs dier vijver te wagen met het noodlottig gevolg dat hij daarin vièl en levenloos werd opgehaald. Yex-seke, 10 Jan. In deze gemeente bestaan op 't oogenblik twee kiesverenigingen. De oudste „Regt voor Allen" opgerigt den 3 Aug. 1883, schijnt haar beste dagen beleefd te hebben. In het eerst beloofde zy veel; de candidaten door haar in 1883 gesteld, werden met een' flinke meerderheid gekozen. Dit jaar vertoonde zij al sporen van achteruitgang; althans dezen zomer kwam één der heide candidaten- maar in den Raad. En de laatste verkiezing heeft bewezen, dat zij hare beste krachten verloren heeft. Ofschoon deze kiesvereniging circa 45 leden telt, komen er zeer weinigen ter vergadering. In plaats, dat nudeaebter- blij venden op den gestelden candidaat der vereeniging stemden, iets waartoe zjj toch zedeljjk verpligt waren, hebben zy den treurigen moed gehad om bij adver tentie in de Goesche Courant een' anderen candidaat aan te hevelen. Er schuilt dus verraad in den boezem dér vereeniging. En welke vereeniging kan nu blijven bestaan, die tegen zichzelven verdeeld is Geen wonder dan ook, dat de gestelde candidaat C. D. Klos een te weinig aantal stemmen verkreeg om in herstemming te komen. Het bestuur van „Regt voor Allen" heeft het zeer noodig geacht nog eene vergadering uit te schrijven, teneinde de leden in de gelegenheid te stellen hun gevoelen over beide candidaten uit te spreken en daarna één van hen aan te bevelen Het is zeker te bejammeren, dat er zoo weinig belangstel ling gevonden wordt in de zaken, die de geheele ge meente aangaan. Later wordt er geklaagd over den berooiden toestand, maar waarom dan niet samenwer king als het tijd is om door flinke leden van den Raad verbetering te krijgen. De andere kiesvereeniging „Ora et Labora" bestaat nog zeer kort, ten minste wij hebben van haar bestaan niet eerder gehoord, dan 22 Dec., toen zij de kiezers aan den vooravond der verkiezing verrastte met een strooibiljet, waarin het bestuur verzocht om op hun candidaat J. Lemsom te stemmen, die den bijbel als Gods woord erkende en een voorstander was van be zuiniging. Wat het eerste aangaat kan zeker van de andere candidaten ook wel gezegd worden, maar be zuiniging, hoe noodig ook in andero gemeenten, is hier bepaald eene ondeugd. De kiezers hebben dit zeker dan ook begrepen, en daarom bij de herstemming, aan L. Laban een flinke meerderheid bezorgd. Goes, 11 Jan. Eene Babylonische spraakverwarring dreigt te ontstaan in zake het bedingen van goede voorwaarden voor de landbouwers tegenover de beet- wortel8uikerfabrikanten. Het bekende, „zooveel hoofden, zooveel zinnen" wordt gaandeweg zooveel eischen. Op het. eene dorp eischt men ƒ11, terwijl men op het andere met 10.50 tevreden is. Op het eene eischt men wegen met de fair-bank, waarvan op het andere niet gerept wordt. Terwijl men op het eene dorp nog met agenten wil contracteeren, wil men op het andere niets van die tusschenpersonen weten, en eischt men onderteekening van het contract door den fabrikant. Op het eene dorp eischt men betaling onmiddellijk bij de levering, waaraan op het andere niet gedacht wordt. Zooals men ziet is er bij weinig overeenkomst veel verschil van gevoelen. Hoog noodig zou het daarom zijn uit die uiteenloopende gevoelens een model-contract op te maken, waaraan zien allen zouden moeten onder werpen. Andera is het te vreezen, dat de fabrikanten in troebel water gemakkelijk zullen kunnen visschen. En niet zoo heel moeilijk kau het zijn om tot over eenstemming te geraken. De door de dorpsvereenigingen gekozen besturen kennen nu de inzichten hunner committenten. Wanneer nu die besturen onderling tot eenheid trachten te komen, waartoe een enkele bijeen komst misschien voldoende is, dan was de zaak ge klonken. Want men kan er zeker van zijn, dat de tegenpartij in casu de fabrikanten op den loer legt om de zwakke plaatsen der vesting uit te vinden, teneinde op het onverwachts eene bres te schieten in den muur van tegenstrijdige meeningen. Ieder zij op zijne hoede Naar men zegt wordt thans door de directie der gasfabriek aan de sociëteit van Ongenugten vrij, gas geleverd tegen 10 centen, terwijl enkele particuliere verbruikers, die nog al een aanzienlijk getal kubieke Meters verstoken I2ys cent moeten betalen. De niet- uitverkorenen mogen nog altijd 14 centen betalen. De Werklieden-vereeniging „Eigen hulp" yierde Vrij dagavond haar 5-jarig bestaan. Aangenaam was het voor het bestuur te kunnen mededeelen, dat zoo wel het aantal gewone als dat der buitengewone leden steeds toeneemt. In weerwil van de vele uitkeeringen aan zieke leden, heeft de vereeniging ruim 470 op de spaarbank staan. Welk werkman wil niet gaarne de zekerheid, dat hy tegen eene wekelijksche contributie van lOcenten, by ziekte eene uitkeering van 6, per week ontvangen zal Gaarne onderschrijven wij de woorden uit het verslag, dat vele werklieden in benarde omstandigheden zouden verkeeren, als zij niet door het ontvangen dezer uitkeering bjj ziekte gesteund waren geworden. Op de voordragt voor Kantonregter te Schoon hoven komt als No. 1 voor Jhr. Mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet, Griffier bij het Kantongeregt te Goes. Uit Noord-Beveland meldt men Wat lang te voorzien is geweest, is gebeurdde kranke zeedijk van een gedeelte van den Sophiapolder is in den nacht van Vrijdag op Zaturdag door het geweld der golven bezweken, en- de tweede kuip ingeloopen. De zeedijk van dien polder is nu nagenoeg regtlijnig, behalve een stukje nol dat nog overgebleven is van de vorige doorbraak, en deze dijk heeft nu over na genoeg zijn geheele lengte het geweld der golven te verduren. De laagwaterlijn nadert met rassche schreden dien dijk nog slechts weinige jaren en men zal kunnen zeggendaar heeft eenmaal de Sophiapol der gelegen. Wolfaartsd ij Ir, 11 Jan. Eergisteren was een openbare gemeenteraads-vergadering uitgeschreven welke een aantal nieuwsgierigen naar het gemeente huis had doen opgaan om den uitslag te vernemen van een tweetal ingediende verzoekschriften van spitsvou- digen aard. Van de vier oppositie-raadsleden waren twee verhinderd te comgareeren, zoodat de beide overige, begrijpende dat ze nu in de minderheid zouden zijn, leukweg te huis bleven. De vergadering bleef alzoo onvoltallig, en kon dus geen voortgang hebben, hetgeen de nieuwsgierige troep een jammerlijke te leurstelling bezorgde. Zierikzee, 12 Jan. In eene op heden gehouden civiele teregtzitting der Arrondissements-Regtbank is de heer Mr. C. van Boo ven, beeëdigd als griffier bij bet Kantongeregt alhier, zulks in plaats van Mr. E. de Vries, eervol ontslagen. Daarna is in eene buitengewone zitting van het Kantongeregt, genoemde heer als griffier geïnstalleerd. In 1885 was de beweging van het Postkantoor te Zierikzee en daaronder behoorende hulpkantoren als volgt. Er zijn verzonden: 250209 gewone brieven, waaronder 618 ongefran- keerde. 5057 aangeteekende brieven. 523 met aangegeven waar de, tot een bedrag van 205093. 76500 binnenlandsche briefkaarten a 3 cent. 530 it 6 11999 postwissels, tot een bedrag van 210889. 47 telegrafische van 1163. 277 buitenlandsche van 16063. 389 po9tbewijzen, tot een bedrag van f 1932. 1644 kwifantió'n werden ter invordering gedepo neerd, waarop 3799 is ontvangen. 356 kwitantiën, tot een bedrag van ƒ1102, werden onbetaald terug ontvangen. 41 kwitantiën zyn naar ketbuitenlandverzonden. 7180 drukwerken en couranten a 1 cent. 246330 ft >/5 90486 omslagen verschillende drukwerken inhou dende. 3371 monsters. 30103 vrijdom van port genietende dienstbrieven. 13314 postpakketter.. 99 met aangegeven waarde van ƒ9528. 12 verreken pakketten, ten bedrage van ƒ58,60. 3 postpakketten met expresse bestelling. 98 naar het buitenland. 19982 zijn ontvangen, op 7005 binnenlandsche postwissels is uitbetaald 10861G. 324- buitenlandsche 8623. 250 postbewijzen is uitbetaald 1932. 65 kwitantiën werden van het buitenland ont vangen. Door het Telegraafkantoor zijn 15564 berigten, tegen 15782 in 1884 behandeld. Zierikzee, 13 Jan. Bij de opening der stem biljetten op heden bleek, dat bij de plaats gehad hebbende verkiezing voor een lid in den Gemeenteraad zyn uitgebragt 126 geldige st. Gekozen is Jhr. C. C. Th. Six met 112 st., voorts hadden de HH. Mr. J. P. Cau 4, Mr. J, P N. Ermerins 2 en P. Way 2 stemmen, terwijl de overige stemmen over veraohillende personen waren verdeeld. Tot commissaris van den polder Walcheren is gekozen de heer J. J. S. Sprenger. Tot onderwijzer aan de openbare school te Rysoord is benoemd de heer W. H. Lenselink, te Middelburg. De heer H. W. J. B., kassier te 's Hertogenbosch, wonende te Berlikum, is 1.1. Zaturdagavond omtrent te 6l/2 uren, kort nadat hij met zijn.ry tuig te Berlikum was aangekomen, nabij deD vijver in zijn tuin ziel togende gevonden, met een geopende wond in de borst, veroorzaakt door een geweerschot. Sommigen vermoeden dat hij, op eenden willende jagen, gestruikeld is en dat onder den val het geweer, door een of ander toeval afgegaan, hem noodlottig getroffen heeft. De ongelukkige laat een vrouw en zeven jonge kinderen na. In het Januarij-nummer van het Maandblad tegen de vervalsching van levensmiddelen en handels artikelen doet de heer J. Hobbel de vraag of eyeren, gelegd door kippen, die op begraafplaatsen uitloopen, schadelyk voor de gezondheid zijn. Hij schrijft: Meermalen is door Pasteur het bewijs geleverd, dat schapen en koeijen, welke graasden op plaatsen, waar enkele jaren te voren aan miltvuur gestorven dieren waren begraven, aan dezelfde ziekte bezweken. Het was mede Pasteur, die waargenomen heeft, dat het aardwormen zijn, die de sporen der miltvuur-bacillen naar de oppervlakte brengen. De gedachte aan de feiten en de omstandigheid, dat ik meermalen kippen op begraafplaatsen heb zien loopen, geven mij de vraag in de pen zijn eyeren, gelegd door kippen, die op begraafplaatsen loopen onschadelyk Ik weet niet in hoever ziekten van menschen op dieren en van deze weer op menschen kunnen worden overgebragt. Dat de voeding der kip van zeer grooten invloed is op de vormingen, de zamenstelling van het ei, behoeft geen opzettelyke vermelding. Er bestaat een vooroordeel tegen de eyeren van kippen, die op begraafplaatsen uitloopen. Bestaat daarvoor een redelijke grond Is het geheel denkbeeldig dat sporen van bacillen eener besmettelijke ziekte van de lijken onzer afgestorvenen door aardwormen uit de diepte naar de oppervlakte worden gebragt? Indien zoodanige eyeren werkelijk gevaarlijk voor de gezondheid blijken te zijn, is het gewone koken dan voldoende om dè besmettende kracht aan eiken bacil te ontnemen? Het belaug van dit onderzoek springt te meer in het oog als men slechts even denkt aan de tallooze vogels, vooral spreeuwen en musschen, die op de doodenakkers een rijkelijk maal van aardwormen vinden, en dat hun uitwerpselen lang niet altijd uit geheel verteerde stoffen bestaan, die, op de daken der woningen gevallen, het drinkwater op het platteland verontrei nigen en op tal van anderen wijzen een groote bron van besmetting zouden kunnen vormen. Een nieuw veld van onderzoek wordt hierdoor den bacterioloog verschaft. Middelburg, 13 Jannarij. Gekozen tót lid van den Gemeenteraad Mr. Schorer met 212 van de 394 uitgebragte geldige stemmen Mr. v. d. Bilt had 164 stemmen. KERKNIEUWS. A-msterdain, 11 Jan. In verschillende localen werden gisteravond door de geschorste predikanten bybellezingen gehouden. In „Plancius" trad dr. Kuyper op. Reeds ten vyf ure was de zaal geheel en,al gevuld, zoodat de politie, door vijftien agenten vertegenwoor digd, geen toegang meer kon verleenen. Naar aanleiding van het voorgelezen Hoofdstuk XI van den zendbrief van den apostel Paulus aan de Hebreën, hield dr. Kuyper een toespraak tot de talrijke schare. Despreker verklaarde, dat, al mogfc dit Hoofdstuk daartoe ruim schoots aanleiding geven, hij over alle dingen, die deze week geschied zyn, zou zwijgen. Wel loopt de mond over van dat, waar het hart vol van is, maar soms is het cbristenpligt te zeggen: „Houdt uw wandel eerlijk onder de heidenen]" Dr. Kuyper onthield zich toen verder van eenige uitdrukking welke betrekking kon hebben op het be staande conflict. Slechts eenmaal vermeenden wij dat hij een toespeling maakte, toen hij de volgende uit drukking bezigde„Men kan nog wel met een hoop volk ergens indringen, maar aan de Poorte houdt de Heer de wachtOngeveer ten acht ure ging de ver gadering uiteen. A.mstex'da.ui, 11 Jan. Ter beantwoording der vraag wat 18 January in het kerkelijk conflikt gebeurd, diene dat, blijven de geschorsten weigeren het regle ment, dat daartoe aanleiding gaf, te vernietigen, dan de voorloopige schorsing definitief wordt, met verlies van traktement voor zes weken. Weigert men daarna nog, dan draagt het classicaal bestuur afzetting voor aan hel provinciaal bestuur, waarvan bij de synode in beroep kan worden gekomen. De heer Westboff confereerde heden met den praesis en den scriba 'der synodevan hetgeen door hen werd besproken is niets bekend. Gemengde Berigten. Griekenland heeft by Krupp te Essen voor 1 millioen gld. geschut besteld, levering liefst zoo spoedig mogelyk. Zou de betaling ook spoedig volgen Een bediende te Warschau, die met de vrouw van zijn patroon heimelijk naar Parijs gevlucht was, seinde na eenige dagen aan zijn vroegeren meester -• „Al ons geld is op, stuur nieuwen voorraad, anders zend ik je uw vrouw terug." Dat moet al een bijzonder lief vrouwtje ge weest zyn. MODERNE LIEFDE. Maandag ontmoeting, een aardig lief kind Dingsdag: verzachting, 'tgevoel dat men mint; Woensdag: verklaring, ik wensch u tot vrouw; Donderdag antwoord, ik schenk u mijn trouw Vrijdag: bedenking, er scheelt toch iets aan; Zaturdag zwarigheid, 't kan zoo niet gaan Zondag verklaring, ik heb nooit u bemind Maandag ontmoeting, een ander lief kind 'tis met de Waarheid te Breda gedaan, nl. met een clericaal weekblad, dat daar 16 jaar heeft bestaan Te Noord, is ten tooneele gevoerd een drama in 4 bedrijven 1ste bedrijf, heeren eu dames onder de perenboom2de bedrijf, naar de keuken verdreven 3de bedryf, de scherven in de keuken4de bedrijf, de bloedende Jood. Daarna een blijspel met zang in 1 bedrijf, getiteld: een dag later in de dorpsherberg. Twee jongens te Ba., moesten hunne babbeltongen wat in toom houden en niet zoo praten over jongens en meisjes, waarvan niets te zeggen valt. De eerste is een Hu. De S. die kent men nu. Maar hoe ze zyn of niet. Zegt toch een ieder die hen ziet: Ze zijn en blijven toch mismaakt, Al doen zij nog zoo'n valsche praat, En bovendien is 't zoo gesteld Zakken vol wind, maar geen geld. Jacob te Stavenisse is zeer verblijd dat de Poort- vlietsche jongens daarom meisjes komen. Helzwarte Keetje te Noord, wordt verzocht haar babbeltong wat stil te houden en niet zooveel onwaarheid te schry ven van een boerenknecht. Het was beter dat zij zich eerst reinigde en haar eigen schuld afdeed, vóór zjj een ander belasterde. En nu zegt men Kee, veel te praten deugt toch niet, Last'ren past nooit, zoo men ziet. En de buren hebben last, Gjj doet wat u niet en past, En wat gij nog meer verrigt, Daarvoor houd ik 'toog maar digt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1886 | | pagina 1