Zlllfiv/MSCIII NIEUWSBODE. 4L2s,e Jaarg. No. 5125. 2%aturdag 5 September 1885. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURÜAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post f 1,60. ADVERTENTIËN van 1—3 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. POSTERIJEN. De DIRECTEUR van het Postkantoor te Zierikzee heeft de eer ter kennis te brengen, dat met ingang van 6 September e. k., de dienst van het kantoor op Zondapen en de algemeen erkende Christelijke Feestdagen namelijk de 2de Paaschdag, de Hemelvaartdag, de 2de Pinksterdag en de Kerstdagen eenige beperking on dergaat. De gewone bestelling binnen de kom der gemeente zal te 7 ure des morgens en te 2 ure des avonds; De gewone bestelling buiten de kom der gemeente te 7 ure des morgens; De gewone bestelling der postpakketten te 2 ure des avonds, aanvangen. De openstelling van het kantoor blijft voorloopig on veranderd, d. i. 8—9 m. 1—3, 7—9 ure avond. De Hg ting der hulpbus op het Kraanplein geschiedt te 1 en te ÏO ure 's avonds. De ligting der bus aan het Kantoor blijft geschieden te 11,45 ure avonds, 4,45 ure 'smorg. £2 en 3,143 ure avonds. Wanneer op die dagen een post aankomt die den zelfden dag niet meer besteld wordt, kunnen belang hebbenden hunne brieven en andere stukken tot een kwartieï na aankomst van dien post aan het kantoor doen afhalen. De Directeur voornoemd. MAREEUW. Zierikzee, 3 September 1885. PATENTEN. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee verwittigt de belanghebbendendat de Patcut- t>la<leii voor het dienstjaar 18S5/SG (le kwartaal) ter Secretarie dezer gemeente zullen worden uitgegeven van heden af tot en met Zaturdag den 12 September e.k. Belanghebbenden worden derhalve uitgenoodigd om in persoon hun Patent blad te komen afhalen, zullende aan hendie hierin nalatig mogten blijvenhet pa tentblad worden te huis bezorgd door den deurwaarder der directe belastingentegen betaling van 10 cent voor elk patentblad, ingevolge de wet. Zierikzee, den 4 September 1885. J. P. N. ERMEEIM Nieuwstijdingen. Londen, 2 Sept. In verband met de „onthul lingen" der „Pall Mall Gazette", verscheen heden Rebecca Jarett voor het hot van politie te Londen, beschuldigd van ontvoering van Eliza Armstrong, een meisje van dertien jaren. De behandeling der zaak is uitgesteld tot Maandag. Het hof weigerde cautie aan te nemen. Het Openbaar Ministerie vroeg tevens magtiging eene vervolging in te stellen tegen Stead, redakteur, en Jacques, een geëmplooieerde van de „Pall Mali", onder betichting van medepligtigheid aan de ontvoering. Een niet alledaagsche en zeer vernuftige wijze van smokkelen is onlangs te Huil ontdekt. Bij het lossen van het stoomschip „Elizabeth" uit Hamburg, vonden de werklieden eenige balken. Door het stooten tegen een ander voorwerp, werd een der halleen aan een einde beschadigd en merkten de douane-beambten, dat de balk hol en met tabak en sigaren gevuld was. De overige balken, acht of negen in getal, waren eveneens met tabak vol gestopt. Een Zeeuwsch boertje had dezer dagen in Brussel een niet onaardig buitenkansje. Hij was met vrouwen een paar dochters op reis en zat een oogen blik uit te rusten in een café van goeden naam, waar de kleur rijke dracht van het frissche vrouwvolk natuurlijk veel bekijks had. Zelfs was er eene Amerikaanscbe jonge damedie er zoo door bekoord werd dat zij, naar Amerikaanschen trant, op staanden voet een pakje wilde koopen. Het boertje stond op slechten voet met zijn Engelsch, maar gelukkig had hij kennis gemaakt met een landgenoot, die de onderhandelingen voor hem leidde, en deze kwamen in het logement der landlie den tot zulk een bevredigend einde, dat er sprake kon zijn van eene voordeelige reis. Ook de schoone Ame- rikaansche heeft geen reden tot klagen, want het pakje zat haar als geschilderdgeen twijfel of zij maakt dezen winter furore in het land der grillige Yankees. GJ-roningen2 Sept. Het stille gehucht Midlaren, aan alle Groningers bekend, is gisteren voor midder nacht het tooneel geweest van eene vreeselijke ramp. Door eene tot nog toe onbekende oorzaak is het huis van den herbergier en slager Jacob Stel, mede bewoond door Kroese, tot den grond afgebrand, evenals een nabijzijnd huisje ook aan Stel behoorende en bewoond door den machinist van de Zuidlaarder boot. Drie kinderen van Stel zijn in de vlammen omgekomen. De oude, hulpelooze vader, sedert weken ernstig on gesteld en op den rand van 't graf, werd wakker en bemerkte het onheil. Ofschoon zijne stramme leden hem den dienst bijna weigerden, had hij nog de kracht zijne huisgenooten te wekken. Een meisje, ter nauwer- nood de kinderschoenen ontwassen, greep, toen zij den brand zag, haar broertje van zes jaren, dat nog te bed lag. Doch de vlammen sloegen om haar heen en verbrandden haar de oogen. Zij liet dientengevolge het jongske vallen, dat jammerlijk omkwam, evenals zijn zusje van acht en zijn broertje van tien jaren. Het meêdoogenlooze vuur hield eerst op te woeden, toen er niets meer over was gebleven. De arme slagtoffers hebben alles verloren. Een koe, een schaap en twee varkens werden ook een prooi van het vernielend element. Werkzaam als ze waren, trachtte ieder het zijne bij te brengen om het gezin in stand te houden, ook de oudste zoon die, voor een paar jaren door een ongeval het gebruik van zijn linkerhand verloor, nu tijdens de ramp afwezig was en zjjne spaarpenningen, .ongeveer f 165, moest verliezen. De ellende is met geen pen te beschrijven terwijl bovendien gefluisterd wordt van kwaadwilligheid, die in het spel zou zijn geweest, 'tgeen het onheil nog treuriger zou maken. Zwolle, 2 Sept. Gisterenavond omstreeks 8 ure begon het weder onrustig te worden in de stad. Eene groote menigte volks, voorafgegaan door kinderen, trok zingende door de stad langs het Stadhuis, alwaar zij te vergeefs door de politie tot rust werd aange maand, terwijl een steen uit de menigte tegen de deur van het Stadhuis vloog, waarna men bij een tweetal ingezetenen in het Wezenland eenige glasruiten in wierp. De burgemeester vond het toen noodzakelijk, de hulp der alhier in garnizoen zijnde artillerie en infanterie in te roepen, terwijl de politie inmiddels, aangevoerd door den commissaris en inspecteurs, de gierende menigte met de blanke sabels uiteendreef en in verschillende rigtingen verspreidde, waarna men, geassisteerd door de militaire magt, sterke patrouilles formeerde en daarmede tot circa iOV3 ure de stad in alle rigtingen doorkruiste en de zingende menigte (waarvan er een paar werden gearresteerd) uiteendreef. Algemeen roemt men het flink en krachtdadig optreden van den burgemeester, die den geheelen avond met het Dagelijksch Bestuur present was en zich overal ver toonde ook de Commissaris des Konings, Officier van Justitie, kantonregter en garnizoens-commandant waren tegenwoordig. Vóór 11 ure had men de tapperijen en koffijhuizen doen sluiten en te 11 ure was bijna alles van de straten opgeruimd, zoodat de militairen en versterkte politie vóór middernacht konden inrukken. Door den burgemeester werden heden bij proclamatie alle samenscholingen verboden en zijn een 25-tal kavalleristen uit Deventer ontboden. Zwolle3 Sept. Gisterenavond is hier alles rustig gebleven. De troepen en de politie waren op eenige punten geplaatstde cavalerie had de markt afgezet en vertoonde zich in de straten. Nergêris ont moette men echter eenig verzet. Haarlem, 2 Sept. Omtrent de ongeregeldheden, waarvan gedurende de twee laatste avonden zich een aantal ontevredenen ten aanschouwe van een overgroot getal nieuwsgierigen hebben schuldig gemaakt, kan nog worden vermeld, dat door de politie gisterenavond veertien personen zijn in hechtenis genomen wegens verzet, waaronder twee, die beschuldigd worden van het inwerpen van glasruiten. Deze oproerigen zullen hunne geregte straf niet ontgaan. In het gebouw van de Provinciale Griffie zijn vijf ruiten ingegooid, in het Diaconiehuis ééneverder zijn op de Groote Markt bij den manufacturier A. von der Möhlen, in de Groote Houtstraat bij den winkelier G. Roling, groote spiegel ruiten en bij enkele bewoners in straten, ver van het eigenlijke tooneel der onlusten verwijderd, ruiten inge worpen. Behalve met steenen, heeft men, door verre gaande baldadigheid gedrevenook met ijzeren klinknagels, stukken van staafijzer, ter grootte van ca. drie centimeters, enz., geworpen. De politie was der halve gedwongen, verscheidene malen charges met de sabel te doen. Menigeen heeft daarbij eene gevoelige les ontvangen. Heden is eene kennisgeving van den burgemeester aangeplakt, waarbij een ieder uitgenoodigd wordt zich verwijderd te houden van de plaatsen waar de zamen- scholingen mogten voorkomen, terwijl aan de politie bevel is gegeven die zoo noodig met geweld uiteen te drijven. Slechts weinige uren hadden de ingezetenen hunne nachtrust gehad toen de brandklok zich deed hooren. Te 2'/j ure brak namelijk een hevige brand uit in het koffijhuis en danshuis genaamd„het Leidsche Fontein", aan de Riviervischmarkt no. 11 en bewoond door C. W. Faas. De brand is ontstaan door het vallen van een brandend petroleumtoestel dat door de vrouw naar boven werd gedragen. Het perceel is geheel uitge brand. De bewoners hebben zich met moeite over de daken kunnen redden. Een aantal spuiten hebben water gegeven, terwijl men omstreeks 4 ure het gevaar meester was. Alles was tegen brandschade verzekerd. Omstreeks vijf uren in den morgenstond werd bekend, dat er nog een brand was ontstaan in het huis, staande Rozeuprieelstraat no. 47, bewoond door een winkelier in matten. Gelukkig kon de brand door de bewoners met hulp van eenige buren worden gebluscht. Haarlem, 3 Sept. Gisterenavond waren weder alhier een groot aantal personen op de been, meest nieuwsgierigen, maar de orde is geen oogenblik gestoord geworden, en geen glasruiten zijn er ingeworpen 9 patrouilles huzaren, te zamen 56 man, doorkruisten van 7 uur af de stad om verderen oploop te voorkomen Nu en dan was de politie genoodzaakt een kwaad willige in bewaring te brengen. Zeventien personen zijn wegens dronkenschap en verzet gearresteerd, waaronder een 17-jarige jongeling met een houten been, die werd betrapt op het werpen met steenen op de huzaren. De twee steenengooiers van gisteren zijn reeds gedagvaard, om zich deswege voor de regtbank te verantwoorden. Te ruim 12 uren zijn de huzaren ingerukt, op welk tjjdstip alles rustig was. Gravcnliage3 Sept. Voor het geregts- hof alhier stond heden teregt P. K., gewezen brieven gaarder te Westdorpe, beklaagd van misbruik van vertrouwen. Het O. M. eischte tegen hem 6 maanden celstraf benevens 20 boete, subs, een dag celstraf. Het Hof zal Zaturdag uitspraak doen. Jeanne Lorette viel bij de voorlezing van de akte van beschuldiging flauw. Ook heden was zij zeer zenuwachtig. Voor het proces zijn 17 getuigen opgeroepen. TJtreclit2 Sept. De heer J. A. H. Borret, notaris en lid van de Provinciale Staten voor het hoofd kiesdistrict „Amersfoort", heeft sedert eenigen tijd deze stad verlaten, naar het schijnt zonder orde op zijne zaken te stellen, zoodat naar men verneemt, het O. M. zich gisteren verplicht heeft geacht aan de regtbank een requisitoir in te dienen, ten einde een notaris worde aangewezen om het protocol van den heer Borret over te nemen en de hangende zaken van het nota riaat te behandelen. De regtbank zal waarschijnlijk hierover heden beschikken. Sas -van Gent, 2 Sept. Eergisteren overleed alhier de heer Marinus Hollebrands, die, den 24 Nov. 1802 te Sluis geboren, den leeftijd van ruim .82 jaar mogt bereiken. Na sinds 16 Sept. 1882 als hoofdonder wijzer te St. Jan Steen, bij Hulst, gefungeerd te hebben, aanvaarde hij den 8 Aug. 1825 die betrekking aan de openbare school te dezer plaats, welke hij volijverig waarnam, tot dat hij, op zijn verzoek, met 1 Mei 1868 op eervolle wijze ontslagen werd. Hij deelde in de algemeene achting der ingezetenen. Ternenzen, 1 Sept. In de heden gehouden raadszitting werden de herkozen leden beëedigd, uit gezonderd de heer Schuijlenburg, die afwezig was. De lijdensgeschiedenis van den bouw eener onder wijzerswoning schijnt thans geëindigd. Nadat eerst over de al of niet noodzakelijkheid langen tijd was geharreward, werd het hoe een nog grootere struikel blok, en toen ook dit eindelijk uit den weg was ge ruimd en de aanbesteding had plaats gehad, kwam de aannemer en wilde de spade in den grond steken, doch mocht nietwant de grond waarop hij stond was heilig land. Evenals menig andere plek gronds hier, behoort ook dit terrein aan het Departement van Oorlog. Nu was er indertijd wel machtiging verleend tot het bouwen van een schoollokaal aldaar, doch schoollokaal en onderwijzerswoning is niet één, en zoo kwam het, dat de aannemer de spade weder over den schouder wierp en van het gemeentebestuur toestemming vroeg en verkreeg tot het bouwen 'van eene onderwij zerswoning. De aanvang van den bouw kan dus waar schijnlijk spoedig worden te gemoet gezien. Goes, 3 Sept. Een der knechts van de weduwe R., Dingsdagavond per rijtuig kermishouders thuis brengende, liet voor de herberg te Kapelle even zijne paarden uitblazen, terwijl hij zelf naar binnen ging om eene verversching te gebruiken. Nauwelijks was hij evenwel binnengekomen, of er werd hem door een onbekende hand een bierglas tegen de slaap van het hoofd geworpen, tengevolge waarvan hij vieeselijk bloedde en hij niet in staat was zijn dienst voort te zetten. W olfaartsdij k, 1 Sept. Nadat in de gemeen teraadsvergadering van 27 Aug. jl. de beide aftredende leden, de H.H. J. Noteboom en J. J. van Weel, voor het laatst zitting hadden, aan wie toen door den Voorziter eene treffende toespraak gericht werd in bewoordingen, welke tintelen van achting en waardeering, zoo werden heden de hen ter vervanging gekozen raadsleden, C. Jacob Cz. en C. Philipse, door den Voorzitter beëedigd en met een alleszins passend, woord geïnstalleerd, waarbij speciaal gewezen werd op hetgeen voor de be langen der gemeente gedaan was door hen, wier plaatsen zij thans kwamen innemen. St.-Maartensdijlï. In de Dingsdag 11. gehouden vergadering van den gemeenteraad zijn de onlangs her kozen leden de Heeren J. Gakeer en I. Hage, ICzn. op de gewone wijze beëedigd en geinstalleerd en is eerstgenoemde tot wethouder en ambtenaar van den burgerlijken stand herbenoemd. Eene dienstbode uit deze gemeente begaf zich deze week naar de kermis iu het naburige Sint-Anna- land. Aan de zijde van haar kermis-cavalier, die een vroegere minnaar van haar was, doch welke verkee ring later weer afgebroken is, smaakt zij aanvankelijk veel genoegendoch later in den avond, door drank en dans eenigszins opgewonden, beging zij de onschul dige daad van met een ander jongmensck een glaasje te ledigen, waardoor haar beminde zoo in toorn ont stak, dat hij haar met een mes een niet onbelangrijke wonde in de dij toebragt, tengevolge waarvan zij per rijtuig huiswaarts moest gebragt worden en genees kundige hulp dadelijk vereischt werd. Naar wij ver nemen moet de zaak in regtershanden zijn. In de maand Aug. zijn aan het Rijkstelegraaf kantoor te Tholen 405 telegrammen behandeld, zijnde 95 verzonden, 141 ontvangen en 169 opgenomen en verder geseind. Te Oud-Vosmeer 64, als29 verzonden en 35 ont vangen. De Unie-collecte heeft te Tholen f 59,56'/» op- Oud-Vosmeer, 1 Sept. De heer J. van As is herbenoemd tot Wethouder en tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Oud-Vosmeer, 3 Sept. Aan het voornemen der Zangvereeniging „Zanglust en Veredeling" alhier, om eene afdeeling van fanfarenmuzijk daar bij te voegen, zal gevolg kunnen worden gegeven. Bij het Zangge zelschap zelve kwamen in den laatsten tijd verscheidene nieuwe leden, 'tls zeer te hopen, dat dit in bloei moge blijven toenemen en dat ook het Fanfaren-gezel- schap zich in veler medewerking moge verheugen. Uitspanning toch, moet er zijn, en als men den lust daarvoor op den goeden weg wil leiden, kan dit niet anders dan met ingenomenheid worden begroet. Stavenisso, 3 Sept. Gelijk wij onlangs berigtten, heeft de Raad dezer gemeente besloten, te beginnen met 1 Jan. 1886, de jaarwedden der onderwijzers (alleen het hoofd der school uitgezonderd) met ƒ100 te verlagen, en dus van 625 op 525 te brengen. De aanleiding tot dit, in de onderwijswereld eene ware paniek veroorzakend besluit, is curieus genoeg. Men wil hier nl. eene vroedvrouw aanstellen, op eene jaar wedde van ƒ300. en weet in dezen nieuwen post op de begrooting niet anders te voorzien dan door het tractement der drie onderwijzers met 100 te besnoeijen. Zierikzee, 3 Sept. In den vroegen morgen van heden ontstond brand op het zoogenaamde „Zandhoef je", bewoond door Joz. v. d. Houten, onder deze gemeente. Een bergplaatsje, benevens eenig stroo en gereedschappen werden een prooi der vlammeu. De oorzaak is onbekend. Alles was verzekerd bij de Tielsche Brandwaarborg-Maatschappij De heer F. Heiërman, vroeger onderwijzer aan de openbare school te Zonnemaire, is door den raad der gemeente Nederhorst den Berg met algemeene stemmen benoemd tot gemeente-secretaris aldaar. Bij het dezer dagen gehouden admissie-examen tot het gymnasium te Doetinchem, slaagde o.a. voor de 2e. kl. de heer N. Bouman Jz. van Oosterland, waar genoemde zijne opleiding heeft ontvangen. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der dir. bel. en accijnzen te St. Odilienberg c.a. de heer J. H. Blankert, thans surnumerair te Amsterdam. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der invoerregten en accijnzen en der haven- en schutgelden op het kanaal van Walcheren te Veere c.a. de heer P. C. v. d. Vliet, thans surnumerair te Groningen. Door Z. M. is de inspecteur van politie te Vlis- singen J. C. Fanoy tevens benoemd en aaugesteld tot commissaris van Rijkspolitie. Te Tiel viel Maandag een man uit een boom en overleed kort daarna. In tijden van werkeloosheid drukt deze meestal dubbel zwaar op de groote steden, omdat vele gezinnen van het platteland en uit andere steden zich daarheen begeven, in de hoop dat zij daar nog wel werk zullen vinden. Gelukt dat niet, dan komen zij vaak al spoedig ten laste van de armenverzorging aldaar. Dit wordt vooral te Amsterdam, maar ook te Rot terdam sterk gevoeld. Het heeft aan de Vereeniging tot verbetering van Armenzorg, aldaar, aanleiding ge geven om nu reeds bij aanplakbiljetten bekend te maken, dat werkliedeu van buitenaf thans moeielijk op werk en zeker niet op onderstand kunnen rekenen, daar deze Vereeniging in den aanstaanden winter niemand zal ondersteunen, die eerst in den loop van het jaar te Rotterdam kwam wonen. Zij hoopt, dat deze maat regel zal bijdragen om den toevloed van overbodige werkkrachten te stuiten. In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft het op de Veluwe zeer hard gevroren. Het loof van den aardappel is geheel zwart geworden, en wat het ergste is, de zoo mooi te veld staande spurrie is geheel weg. Met het herfstvoeder ziet het er treurig uit. De tweede spoorlijn tusschen Vlissingen en Mid delburg is thans voltooid en opgeleverd. Den 4den dezer was dat traject in exploitatie. De zeer gunstig bekende acteur L. B. J. Moor heeft zich aan het gezelschap van den heer Van Lier verbonden. De werklieden eener fabriek in Zeeland waren gewoon wekelijks een kwartje uit te leggen, teneinde met kermis een zakduitje te hebben. Natuurlijk stond het ieder vrij welk gebruik hij van die spaarduitjes wilde maken. Eenige jaren is dit goed gegaan, doch anno 1885 liep de boel verkeerd. De penningmeester had, toen het op een deelen gaan zou, een aanmerkelijk tekort in de kas. Met veel moeite is er'van eiken gulden 60 cent teregtgekomen. Wanneer men weet dat sommige der werklieden de spaarduitjes voor een beter doel zouden gebruikt hebben, dan er alleen kermis van te houden, dan zal men zich kunnen voorstellen hoe woedend zij op hun oneerlijken kameraad waren. De trouwelooze penningmeester is uit de fabriek ontslagen. Zouden de werklieden door dit voorval nog niet geleerd hebben om hunne spaarpenningen daar te brengen, waar zij veilig zijn voor oneerlijkheid, op de postspaarbank namenl. Dingsdagochtend had de ter aarde bestelling plaats van een aanzienlijken Israëliet uit Amsterdam op het kerkhof te Muiderberg. Een oude, gebrekkige Israëliet, een bekende schoenpoetser van den Dam, begeleidde de begrafenis, om daar in de gebruikelijke aalmoezen te mogen deelen. De arme man, die niet spoedig ge noeg voor den Gooischen stoomtram uit den weg kon komen, raakte onder het voertuig en werd zoo deerlijk verwond, dat hij spoedig bezweek. Een 15-jarige jongen uit Middelburg afkomstig, die zich te Weert den 24 Augustus bij ongeluk door middel van een revolverschot ernstig verwondde, is nu tengevolge dier verwonding overleden. Zijn lijk wordt van Weert naar zijne familie te Middelburg overgebragt. In de gemeente Oldenbroek is eene verordening afgekondigd, waarbij op boete van 2 tot 10 gulden verboden wordt te rijden met trapwagens. Naar wij vernemen heeft de Utrechtsche Ijzer gieterij, firma A. F. Smulders aldaar, eene belang rijke bestelling ontvangen voor de werken te Panama en wel de vervaardiging van tien baggerwerktuigen (zoogenaamde excavateurs) welke ieder per dag 2000 meter grond kunnen verwerken. Elk dezer werktuigen heeft vier stoommachines (gezamelijk van ongeveer 100 paardenkracht) zoodat in het geheel veertig stoom machines op deze toestellen aanwezig zijn. Een stukje land met paardeboonen bezaaid werd dezer dagen door een landbouwer te Wissenkerke aan zijn buurman ten geschenke gegeven, omdat de op brengst zoo slecht zal zijn, dat 't den schenker de moeite en het arbeidsloon niet waard is KERKNIEUWS. Uit een staat, overgelegd op de thans gehouden Synode der Chr. Ger. kerk blijkt, dat zij thans bijna 150,000 leden in Nederland telt, waarvan ruim '/5 in de provincie Groningen. predikbeurten bij db CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te Zierikzee, Afdeeling Sint-Domusstraat. Zondag; 6 September 1885. 's Morgens 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. 's Avonds 6 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Cat. Zondag 27. Gemengde Berigten. Een der Indische bladen heeft de onbescheidenheid gehad 't volgend liefdesbrieije af te drukkenLieve mijnheerAlle dag ik denk om u en kan u niet ver geten. Wanneer toch u komt terug van die nare Ambarawa? u zoo lang weg, mijn hart is mij niet lekker, altijd maar piker met u, ik ben een rare meisje, ik gehoord, u houdt veel met mij maar u durf niet spreken; ben u nog ziek? Waarom toch u komt niet naar Semarang? u moet op Ambarawa niet naar de mooije meisjes kijkenals u denkt om uw Mien ik geloof u is spoedig gezon. Als ik met u getrouw ik vind niet lekker vuurtorenmachinees lekkerder waarom jij niet machinees, ik gehoord vroeger jij machineeswaarom nou vuurtore is altijd zooveel trappenlopen, jij ziek; als jij mij wil schrijven jij moet adres jufvr. Hansen die is mijn kameraadwaarom ze noeme jou frikkie ik vin niet mooimaar ik gehoord jou naam Frederik die is meer mooi. Nu dag lieve mijnheer mag ik Frederik noeme ik zend u veele zoentje uw lief h. Mien. Een brievengaarder op een dorp in Limburg heeft eigendunkelijk zijn loop veranderd. Hij is met een pakket aangeteekende brieven, waarin eene waarde zat van ƒ1320, een verkeerde weg opgegaan, waarheen Dat weet men nog niet. 't Is overal 't zelfde. Bij de Russische Bank zijn 220 duizend roebels zoek en, zooals men dat ook daar gewoon is, ook de langvingerige ambtenaar, die de kas voor dat bedrag heeft bestolen. Een Parij zenaar vond op den open baren weg een pas geboren kind, dat daar te vondeling was gelegd. In de kleeren was een som van 7500 gld. aan bankpapier verborgen. 'tZou niet kwaad zijn als allen, die kinderen te vondeling leggen, zich aan dat gebruik hielden. Een wethouder te Wolfsdorp is zoo zeer getroffen in de laatste weken, dat hij zijne burgerlijke beleefdheid niet meer in acht neemtde woorden blijven hem in de keel hangen. Zou het niet beter zijn, dat hij de gemeente verliet? Te R. wordt een boonenakker aangetroffen, waarop men een roos vindt, die de krachtdadige ontwikkeling der boonen zeer in den weg staat. Een weggeloopen ouderling te Bommelendorp heeft bekend gemaakt., dat hij geene betaling meer voor zijne vrouw doet't was beter dat hij voor den dag kwam met zijn geld en de menschen betaalde, dan zou hij meer gezien zijn. De meid van een kruidenier te Axel is ook schoon aangekleedmisschien kan zij met Nieuwjaar wel zingen Mijn korporaal, Mijn korporaal enz. Een schoenlapper te Z. verzoekt voortaan van ver leiding verschoond te blijven. Dus, Jansje! voortaan beter opgepast, Ge krijgt de schoenlapper toch niet vast. Een onderwijzer te T. N. zegt: „wat ben ik van een groote last ontslagen, door met Janneke te loopen zij hebben mij in het eerst altijd ingelokt, maar nu wil ik er niets meer van weten. Want elkeen, die haar ziet, Zegtmeisje ik begeer u niet Want het is toch maar zoo gesteld; Veel beweging en geen geld, Eene Keizerin te Axel wordt aangeraden haar groote lastermond wat digt te houden, want iedereen is daar niet op gesteld. Dus, Pietje! doe nu naar behooren, Voor ditmaal zijt gij zacht geschoren. Prijzen eter Boter eu Eijeren. Zierikzee, 3 September 1885. Boter hoogste koers 0,72' en laagste koers 0,67'/2 per 5 Hectogram. Kip-Eijeren hoogste koers f 0,95 en laagste koers /0.80. STOOMBOOTDIEN ST Middelburg en Zierikzee. SEPTEMBER 1885. Van MIDDELBURG Zaturd. 5 's morg. 8, Maand. 7 8, Woens. 9 Dond. 10 Vrijdag 11 Van ZIERIKZEE Zaturd. 5 'smidd. 12,n Maand. 7 3,30 igsd. 8 3,30 Woens. 9 3,30 Dond. 10 3,30 Vrjjdag 11 3,30 Schipper A. v. d. HUCHT vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vrijdag-namiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1