ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Ao. 5115. Zaturdag 8 Augustus 1885. 4Llste Jaarg. Verschijnt DINGSDAG, DONDEEDAG en ZATUEDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30franso per post f 1,60. ADVEETENTIËN van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Aan Ouders en Voogden wordt herinnerd, dat bij het hervatten der lessen op 10 Augustus nieuwe leerlingen op school O worden toegelaten. Het Hoofd der School, BASTMEIJER. EERETEEKEN voor eervollen langtlurigeu en wer- Itelij 1 teil dienst Iby de Selvutterlj. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van zie rikzee, Gelet op de Circulaire van den heer Comm. des Konings in deze Provincie van den 19 January 1852 (Prov. blad no. 11), in verband met Z. M. besluit van den 5 December 1851 (Staatsblad no. 149), houdende instel ling van een Eereteeken -voor eei'vollen langdiu'ïgen en werkelijlten dienst lbij de Scluitterijeii Roepen by deze op de leden der Schutterij dezer gemeente, die in de termen van voornoemd besluit verkeeren, en bet Eereteeken verlangen, om zich vóór den IT'en Augustus o. k., met overlegging van dienststaten ter Gemeente-Secretarie aan te melden. Zierikzee, den 7 Augustus 1885. De Burgemeester en Wethouders, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. van der LEK de CLERCQ. Nieuwstijdingen. üÜmetUïtt. Een hevige orkaan heeft in de Amerikaansche Staten Pennsylvanië, Maryland en Dalaware gewoed. Een groot aantal vaartuigen op de Delaware werden zwaar beschadigd. Te Philadelphia en te Camden (aan den anderen oever van de Delaware), werden huizen geheel vernield. Vijf menschen moeten er gedood en vijftig gewond zijn. De schade raamt men op 2.500.000. Volgens nadere berigten, zijn te Chicago door den zwaren regen (51/., Eng. duimen in 12 uren tijds), waarvoor de afvoerbuizen niet berekend waren, de meeste kelders ondergeloopen. Duizenden ratten kwamen uit hunne schuilplaatsen te voorschijn en liepen over de straten. De geheele Chineesche bevolking, die meest in ondergrondse he vertrekken verblyf houdt, werd ook uit bare woningen gedreven. De cycloon begon in Maryland, Maandagmiddag te 2 uur, en ging in noordelijke rigting voort. Huizen en fabrieken werden totaal vernield of van de daken beroofdveel vee werd gedood en de oogst verpletterd in Maryland en Dalaware. Geheele spoortreinen werden van de spoorstaven geslingerd, van een paar stoombooten werd bet geheele dek, met al wat er zich op bevond, opgeligt en ver woest. Verscheidene strandingen hadden plaats. De zaken staan zoo goed als stil, zegt de berigtgever van „The Times". Dingsdag was het weer bedaard en helder. Zaturdag zal de begrafenis van generaal Grant plaats hebben. Hiertoe worden reusachtige toebereidselen gemaakt. Dingsdag is bet lijk over Saratorga naar Albany gebragt, om daar op het kapitool tentoonge steld te worden. Woensdag ging bet per specialen trein van Vanderbilt naar New-York. Generaal Hancock, die den lijkstoet beeft georgani seerd, beeft opgave ontvangen van 75,000 deelnemers. Men twijfelt er aan, of deze in één dag kunnen defi leer en langs den bepaalden weg. De stoet zal tien mijlen lang zijn, de afstand van City-Hall naar Rivier- side Park slechts de helft. Iu alle steden der Unie zullen Zaturdag lijkdiensten gehouden worden. JFranÊrijfe. Den 27n July hield voor de woning van doctor Moreson te Parijs een rijtuig stil, waaruit een heer kwam, die den knecht van den geneesheer een geldstuk gaf en hem verzocht om hem, vóór de overige aan wezige patiënten, bij den doctor toe te laten en vooral te willen zorgen dat bij niet werd gestoord. Toen de vreemdeling met den geneesheer alleen was, voegde hij hem toe„sedert zes jaren heb ik eene longziekte, ik heb dag nog nacht rust en geen enkel middel helptthans heeft een bekende mij gezegd, dat ik beter zoude worden wanneer ik de nog warme lever van een mensch opat. Offer u thans ter wille van de wetenschap op en veroorloof mij, dat ik met u de proef neem". De vreemdeling haalde een dolk te voorschijn en naderde den geneesheer met fonkelende oogen. Deze laatste was aanvankelijk hevig geschrikt maar kwam spoedig tot bezinning en zeide: „ik heb ook reeds van dit middel gehoord, bet is zeer goed, maai de lever moet gezond zijn en ik lijd sedert jaren aan een leverziekte. Wanneer ge het goedvindt, zal ik met u naar een mijner collega's gaan, waar gij de proef neming kunt bewerkstelligen". De man vond dit zeer goed en de doctor riep spoedig eenige patiënten te hulpde vreemdeling werd gebon den en door politieagenten naar een krankzinnigenge sticht gebragt. De ongelukkige heet Rhiel, is Hannoveraan van geboorte en moet zeer vermogend zijn. De telepboon heeft onlangs te Aix bij een inbraak ten huize van een koopman goede diensten bewezen. De vrouw des huizes, die alleen was toen twee in brekers het buis binnendrongen, riep door de telepboon om hulp. De telepboonbeambten snelden toen onmid delijk te hulp en zij kwamen nog juist tijdig genoeg, om de dieven op de vlucht te dry ven, en de dame, die half verworgd op den grond lag, van den dood te redden. Parijs5 Aug. De Senaat heeft het handels-trac- taat tusschen Frankrijk en Nederland met 154 tegen 84 stemmen aangenomen. Marseille5 Aug. Tot heden 5 uur zyn gedu rende de afgeloopen 24 uren aan den burgelijken stand aangegeven 85 sterfgevallen tengevolge van cholera. Eenige dagen geleden stond te Weenen een ge huwd man voor den regter, die beschuldigd was zijne buurvrouw, Laura Kantner, te hebben mishandeld. Toen de regter den beschuldigde, den kleedermaker J. Waclavik, vroeg of bij het feit had gepleegd, ant woordde de man: „mijnheer de regter, het was maar eene proefneming, daar zal men mij toch niet voor willen straffen." „Wat", sprak de regter verbaasd, „eene proefneming wat meen je daarmede „Dat kan ik enkel in geheime zitting vertellen", verklaarde de kleermaker, „wat ik te zeggen heb is een geheim, dat niemand mag weten." „Is het iets dat in strijd is met de openbare zede lijkheid, dan zal ik aan uw verzoek gehoor geven," sprak de regter. „Wat denkt u wel van me antwoordde de be schuldigde, zoo iets is het niet, het is maar enkel een geheim, waar mijn vrouw niet achter mag komen." De regter werd ongeduldig„vertel nu zonder om wegen, waarom ge vrouw Kantner hebt mishandeld." „Als ik het vertel dan is het uit met mijn rust en geluk. Maar kom, laat ik het maar vertellen, al ga ik er dan ook beelemaal door te gronde I Mijn vrouw is een best schepsel, maar eene helleveeg gelijk er geen tweede te vinden ishoeveel kopjes en glazen ze al tegen mijn hoofd stuk beeft gegooid, dat is niet meer te tellen. Nu heeft een vriend mij aangeraden om mijne vrouw eens duchtig af te ranselen, maar daar ik haar nog niet goed aandurfde, ben ik er maar mede be gonnen om mijne buurvrouw een pak slaag te geven dan kon mijne vrouw zien dat ik moed heb; nu zijn al de klappen, die ik vrouw Kantner gegeven heb, voor de poes." „Waren zij maar vuor de poes geweest," zeide de aanklaagster, „dan bad bet mij niet kunnen schelen, maar ik heb ze allemaal gehad." De kleedermaker werd tot groote voldoening van het slagtoffer zijner proefneming, tot eene boete van vijfhonderd gulden veroordeeld. Amsterdam, 5 Aug. Door zoogenaamde ron selaars, die zich als wervers voor bet leger hier te lande en in de kol. voordoen, wordt tegenwoordig alhier de handel in valsche papieren op vrij groote schaal gedreven. De vele gevallen in den laatsten tijd geven daarvan een sprekend bewijs. Zij gaan in hunne kwade praktijken met een sluwheid te werk, die elke verbeelding over treft. Zij trachten door handlangers geholpen te weten te komen, waar de adressen zijn van personen, die reeds den leeftijd van 23 jaar bereikt hebben, onge huwd en om de eene of andere reden van den mili tairen dienst zijn vrijgesteld. Zij begeven zich derwaarts en, onder voorwendsel dat zij vermoedelijk eene goede betrekking of werk kunnen bezorgen, vragen zij inlich ting omtrent alles wat voor bet zamenstellen van de benoodigde papieren noodig is. Met die gegevens wordt de persoon die de valsche papieren moet gebruiken, naauwkeurig in kennis gesteld. Kent hij de les goed, dan wordt bij er op uitgezon den om de vereischte stukken, die natuurlijk den ander betreffen, bij provincie- of gemeentebesturen te ligten. Aangezien elk individu, dat een certificaat van goed gedrag bij de politie aanvraagt, dit op het politiebureel moet onderteekenen, wordt dengeen, die met valsche papieren dienst wil nemen, door zijn raadgevers steeds zooveel mogelijk het consigne gegeven: te verklaren, dat hij niet kan schrijven, zoodat hij met het stellen van een kruisje kan volstaan de zwendelaars maken hem diets, dat hij dan geen valschheid in geschriften pleegt, eene misleiding waardoor velen zich maar al te ligt laten medesleepen. De politie, aan wier scherp zinnig uitvorschen het gelukt is het zamenweefsel van deze bedriegerij te ontdekken en daarvoor komt haar een woord van lof toe beeft thans ook het middel weten te vinden, om dergelijke kwade prak tijken te verijdelen. Rotterdam, 6 Aug. De zoogenaamde kwartjes vinders hebben Dingsdag namiddag hier hunne practyk eens weder uitgeoefend. Thans was bet een schipper, dien zij in den val, of liever in eene tapperij aan den Westzeedijk hebben weten te lokken, als lokaas ge bruikende een zakje, inhoudende een paar kwartjes, een dubbeltje en vier centen, hetwelk door een hunner (de bende bestaat uit vijf personen) quasi op straat was gevonden. De argelooze schipper, door hun spel verleid, was al spoedig een bankbiljet van 100 kwijt, hetwelk zij op behendige wijze uit zijne handen wisten te spelen. Zij hadden echter te veel buiten de politie gerekend, die, van bet voorgevallene onderrigt, de daders en medepligtigen, onder welken de tapper, opspoorden. Zij zijn heden namiddag gevankelijk naar de cellulaire gevangenis alhier overgebragt en ter beschikking der justitie gesteld. Melissant, 5 Aug. De uitslag van de verkie zingen voor den Gemeenteraad is, dat bij de herstem ming met 18 van de 20 stemmen werd gekozen de heer J. Schilperoort. In de vacature door bet bedanken van den heer L. Driendijk Jr. werd met 6 van de 10 stemmen be noemd de heer W. Lokker. Mlï<l<leTt>xiï*g-, 5 Aug. Heden had op de Groote Markt alhier een vrij ernstige vechtpartij plaats tus schen vier militairen en twee verkoopers van gerookte paling. De laatsten kwamen er niet best af, dewijl een dezer een gebroken voet en vrij wat sabelhouwen be kwam, welke laatsten ook het deel van zijn confrater waren. De gebroken voet werd op bet politie-bureau verbonden en de patient naar bet Gasthuis vervoerd. Bij de komst van de politie namen de militairen de vlucht. Een niet alledaagsch werk werd vóór een paar dagen te 's Heerenboek uitgevoerd, nl. het verplaatsen van een regenbak. Zulk een ligchaam van steen, ge metseld op een tamelijke diepte in den grond, circa 2500 Ned. pond wegende, eenige ellen te verzetten, zonder bet te beschadigen, ia waarlijk geen kleinig heid te noemen. Als een bewijs, hoezeer de landbouw kwijnt, kan dienen, dat bij een verkooping van een hofstede onder Wissen kerke, groot 7 bunders, geen enbel bod werd gedaan. Wolfaartsrtijlc, 5 Aug. Bij de herstemming voor de periodieke aftreding van 2 gemeenteraadsleden, zijn gisteren 113 van de 115 kiezers ter stembus op gekomen, van welke 4 een blanco biljet hebben inge leverd. De uitslag was beden, dat, van de aftredende leden, de heeren J. Noteboom en J. J. van Weel res pectievelijk 50 en 52 stemmen bekwamen, en C. Jacob Cz. en C. Philipse 59 en 57, zoodat door de ongehoorde pressie, welke is uitgeoefend, de beide laatstgenoemden zijn gekozen. Te Borssele zal bij gunstig gevolg ook oester cultuur in exploitatie komen. Op den vooroever van den polder, niet ver van de haven, zijn eenige hon derden oesterpannen gelegd om aanslag van zaad te beproeven. Het betrokken terrein is eigendom van de Barony van Borssele, die de uitbreiding van de voor genomen teelt belangrijk kan bevorderen. Tliolen.. Woensdagavond, ongeveer 7 ure, reed een zoon en een knecht van den landbouwer H. Uijl op een wagen met twee paarden bespannen naar zijne hoeve. Door schrik sloegen de paarden op bol en sprongen in den watergang achter de gemeente Poort vliet en wel zoodanig dat de paarden tegen een wei- brug bekneld raakten. Onmiddelijk kwam hulp opdagen. Alvorens men de paarden redden kon, moest eerst een gedeelte der planken van de brug weggebroken worden; waarna alles ongedeerd op het droge werd gebragt. De personen waren intijds van den wagen gesprongen. Door bet rijkstelegraaf kantoor alhier zijn in de afgeloopen maand 4-39 telegrammen behandeld, zijnde 115 verzonden, 134 ontvangen en 190 opgenomen en verder geseind. Het vorige jaar bedroeg het aantal in dezelfde maand 319. Zierikzee, 5 Aug. De reden van de aftreding van den heer Yan Erp Taalman Kip, als minister van marine, wordt aan voortdurende ongesteldheid toege schreven. Omtrent zyn opvolger deelt het „Vad." het volgende mede De nieuw opgetreden Minister van Marine is by onze zeemacht geen onbekend manby behoort tot de kundigste officieren van onze vloot en bij kan, als een man in de volle kracht van zijn leven hij werd 10 Julij 1836 geboren groote diensten bewijzen door zijn kennis van de inaterieële en intellectueele be hoeften onzer marine. Willem Lodewijk Adolf Gericke behoorde onder de eerste jongelingen, die in 1850 aan onze Kon. Mil. Academie te Breda werden geplaatst. Drie jaren later, op 1 Sept. 1853, tot adelborst benoemd, doorliep bij van 1 Jan. 1856 als 2e luitenant, van 1 Febr. 1866 als le luitenant, van 1 Julij 1875 als kapitein-luitenant en van 1 Febr. 1882 als kapitein ter zee alle rangen -■ ?n alle takken van den dienstdegelijk kommandant en flink krijgsman, onderscheidde hij zich aan boord en in de koloniën, in vredestijd en in den strijd voor de eer des Vaderlands. Vandaar, dat hem den 8n Febr. 1859 ook de Mil. Willemsorde 4e kl. ten deel viel wegens zijn waardig en beleidvol gedrag op Djambi. Nadat hij in Oost en West vele diensten bad be wezen, keerde bij bier te lande terug, om zich in een sedentaire werkkring aan de belangen der marine te wijden, nl. als instructeur aan het Marine-instituut. Van 1869 tot 1875 was bij als zoodanig werkzaam en zyn verdiensten in die betrekking gebleken, werden beloond door zijne benoeming tot ridder der orde van den Ned. Leeuw. Na zyn terugkeer uit Willemsoord trad hij aan bet Departement van Marine als inspec teur der artillerie op, en in die hoedanigheid viel hem thans de eer te beurt tot Minister van Marine te wor den benoemd. Als eene bijzonderheid kan worden vermeld dat in de gemeente Brouwershaven op eene bevolking van pl. m. 1800 zielen, er sedert 29 Mei 11. geen sterfgeval beeft plaats gehad en dat er in de gemeente Duiven- dyke op eene bevolking van pl. m. 600 zielen sedert 6 Maart jl. geen personentot de bevolking dier ge meente behoorende, zijn overleden. Naar men verneemt zullen de acte-examens voor onderwijzers en onderwijzeressen, ten tweede male in dit jaar te houden, den 2den October eerstkomende aanvangen. Wegens gebrek aan kazerneering wordt te Bergen op Zoom een groot kamp betrokken op het exercitie terrein in de nabijheid der stad. De heer Job v. d. Have Cz., is bij herstemming gekozen tot lid van den Gemeenteraad te Ouwerkerk met 22 van de 23 geld. st. Dat de z. g. Zwarte Bende" nog steeds werk zaam is, blijkt uit het volgende dat door de» Dordtsche Crt." wordt medegedeeld Zekere D. v. D., te Puttersboek, passeerde Maandag de Voorstraat te Dordrecht, in gezelschap van een houtkoopersknecht. Een winkelier aan de Voorstraat, die v. D. kent, zendt terstond iemand bet tweetal na, een einde mogelijk nadeel te voorkomen en met succes. D. v. D. bad bij een houtkooper te üordt een partij hout gekocht voor hooischelven, dat hem terstond was afgeleverd en reeds werd scheep gebragt. Toen bij nu op bet kantoor van den leverancier terug kwam, werd hem natuurlijk terstond betaling gevraagd, doch v. D. zou die binnen enkele dagen laten volgen, omdat hij geen geld bij zich hadwel wilde bij een accept geven, maar dit werd geweigerd. Onmiddelijk werden maatre gelen genomen om het reeds scheep gebragte hout terug te nemenv. D. kon ten dezen opzichte onverrichter zake huiswaarts keeren of elders zyn praktijken beproeven. Hoe uitgeslapen deze persoon te werk gaat, bleek de »D. Crt." uit bet volgende voorval: v. D. komt bij een sigarenwinkelier en vraagt hoeveel hij nog te be talen heeft. Op een antwoord dat hij niet te boek staat, verklaart bij nog 100 sigaren te moeten betalen en voldoet in werkelijkheid daarvoor/2,50. Tevens vraagt bij om hem van hetzelfde merk nog 1000 sigaren te zenden en, door zoo groote eerlijkheid misleid, wordt het bestelde afgezonden, waarvan de betaling zich echter nog laat wachten. Zierikzee, 7 Aug. Bij besluit van ZEx. de Minister van Justitie zyn met ingang van 10 dezer van hier naar Vlissingen verplaatst de Brigadier bij de Rijksveldwacht J. Spuijman, en van Vlissingen naar Zierikzee de brigadier der Rijksveldwacht P. v. d. Plaat. Door de arrondissements-regtbank te Assen, is Annecbien Gelmers uit Emmen, beklaagd van ver giftiging gepleegd op baren vader, vrijgesproken, als hebbende in dezen gehandeld zonder oordeel des onder- scheids, met last evenwel, dat zij zal worden overgebragt naar een verbeterhuis tot 10 December 1893. KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN bij de CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te zlekikzee, Af deeling Sint-Domusstraat. Zondag' 9 Augustus 1885. 's morgens 10 ure, LEESKERK. 's avonds 6 ure, LEESKERK, Cat. Zond. 23. Gemengde Berig-teu. Wederom heeft een Russische prins, na belangrijke verliezen geleden te hebben aan de speelbank te Monaco, zich doodgeschoten. De staatsschuld van Noord- Ainerika is in de maand Julij met ruim S'/2 millioen Dollars verminderd. Schuld afdoen is tegenwoordig anders weinig in de mode. Te Zierikzee wordt een „draai-jongen" gevraagd. Buurman Neptunus beeft zich daarvoor aangemeld, zeggende„ik heb al zoo veel jaren gedraaid, dus ik zal dat vak wel kennen", maar 't was misde oude beer werd afgewezen, want baosje zeide „je bint te lang, ik mot der een bebbe vau de groate van Kees, 21/a voet". Z. W. te Y. zal voor hare daad ook wel betaald worden, want in plaats dat zij kermis kan houden met een jongen met een paar centen, krijgt zij misschien een zwarte magere smid. Kees veel praats te Wolfsdorp zal over last krijgen door aanzoek van werkvolk, nu hij in de publieke vergadering heeft gezegd, dat iedere arbeider bij hem 600 per jaar verdient. Zou de man zelf ge- looven, wat bij toen vertelde Aldaar beeft de vos zich verdienstelijk gemaakt door als verdediger voor de twee raadsleden op te treden; bet derde raadslid was zoek geraakt. Men dacht dat de man heel wat anders was, dan bij zich thans vertoonde. Janna van den bakker te Oesterke begint ook eyeren voor baar geld te kiezen Vroeger weigerde ze de hand aan een flink en degelijk jongmensch, en nu sluit zij zich, o, zoo graag! in de armen van een lossen pikdraad, die gelijk zoovelen van elders is komen aanwaaijen. Op de Oester bank van Yerseke zingt men tegen woordig op eene nieuwe wijze Duizend gulden voor 'n cent, Honderd duizend voor 'n gulden, Zit je benaauwd of hebt ge schulden, Morgen ben je 'n rijke vent. Joodje was ik in je stee, 'k Zou je lootjes zelf maar bouen, Want d' elleboog steekt door je mouwen En je broek wil niet meer meê. Hoeveel lummels moet men aanspannen om een oud paard uit een sloot te trekken? Toe, lummels trekt nu zelf, want 't paard staat wel voor den wagen, maar bet trekt niet. Karei met de moffenpet te St. Anna wordt aange raden zich niet zoo belagchelijk aan te stellen, door iemand, die voor zijne zaken reist, bet dorp uit te zenden, want daartoe beeft hij geen regt, Dus, Karei met uw papengezicht. Houdt voortaan uw mondje digt. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur! Beleefdelijk verzoek ik U voor 't onderstaande een plaatsje in uw veel gelezen blad. Omdat het niet mijne gewoonte is, in een Nieuws blad te schrijven, zoo bad ik verwacht, dat door iemand anders, een meer bevoegde, de pen was opgenomen daar dit echter niet bet geval is, kan ik eerst beden bet onjuiste van den verslagever in de Nieuwsboden van den 28 en 30sten Juli j.l. onder 'toog brengen. Men vond dan n.l. in die nummers een beknopt overzicht van bet feest, dat op 27 Juli te Nieuwerkerk plaats bad, bij bet 25jarig jubileum van onzen Ed.Acbtb. Heer Burgemeester. Velen met mij, vonden het verslag in het eerste nummer al heel voorbarig, èn in het eerste èn in het tweede al vrij onvolledig. Want wat toch is het geval Met voorbijzien van andere personen, werd er maar alleen gewag gemaakt van de onderwijzers, die by monde van het Hoofd, den beer van Oost, Z.E.A. met korte maar hartelijke woorden toesprak. Wat biervan werd gezegd, alsook van de geschenken, versieringen, eerewacht, rederijkers en zangvereeniging, beaam ik volkomen, maar waarom dan ook niet een origineel verslag gegeven van den gebeelen loop van 't feest V Men zou baast vermoeden, dat de heer verslaggever, alles wel beeft bijgewoond, maar dat alles niet zijne geheele goedkeuring wegdroeg. Ik wil dan trachten aan te vullen, wat door bedoelden heer niet is vermeld. Zoo als reeds bekend is, werd Z.E.A. met eene eere wacht afgehaald, waarbij *eene prachtige coupé, waarin de secretaris met de tweede wethouder plaats namen. Voor dat de burgemeester zich hierin begaf, werd door den beer K., commandant dier wacht, een flink en krachtig woord gesproken, wat even hartelijk door den jubilaris werd beantwoord onmiddelijk hierop liet de muziek zich hooren en de stoet stelde zich in be weging. Aan het Raadhuis gekomen, werd hem onder eene schare volks, door mej. v. N., met een gepast woord een bouquet overhandigd, waarbij ook nog de hh. S. en B.uit naam der rederijkers en uit die dei- commissie van versiering, den burgemeester een har telijk woord toespraken. Door de muziek weer binnen geleid, was bet de eerste wethouder, die hem hartelijk welkom heette en ongeveer 't navolgende sprak„dat hij de aangewezen persoon was, om uit naam van de medebestuursleden, hem hunne oprechte gelukwenschen met dezen dag aan te bieden, dat bij die taak gaarne op zich had genomen, omdat de gemeente onder zijn bestuur, op vele verbeteringen kon wijzen, waarom dan ook elk ingezetene hem daarvoor oprecht dank baar was; maar in 'tbijzonder ook bet gemeentebe stuur, daar hij door zijnen aangenamen omgang en voor lichting de vergaderingen zoo wist te leiden, dat ieder lid van 't bestuur hem de meeste hoogachting toedraagt ja dat een paar jaar geleden bij bet lijden van den burgemeester, een ieders gemoed met vrees vervuld werddat hij nog lang voor de gemeente moge gespaard blijven, en of bij ook bun geschenk wilde aan vaarden, als blijk van hunne erkentenis en vriendschap." Hierna werd Z.E.A. door den predikant, als lid dei- commissie uit de burgerij, ook hunne geschenken op vereerende wijze en met geheele toewijding overhandigd, waarna door den jubilaris, met bewogen gemoed, op treffende wijze dank werd gezegd voor alle huldeblijken hem op dezen dag, zoo ruimschoots aangeboden; voor die gemeente die hem lief en dierbaar was geworden, wensebte bij nog vele jaren met vrucht werkzaam te kunnen zijn. Velen maakten nu van de gelegenheid gebruik, om Z.E.A. ook hunne gelukwenschen aan te bieden, de muziek liet zich andermaal hooren en gaf weer een paar stukjes ten beste, waarna de stoet zich weer in dezelfde orde naar des burgemeesters woning begaf. Daar waren de leden van 't gemeentebestuur, en die der commissie uit de burgerij, met nog vele anderen uitgenoodigd, die allen gebruik maakten van bet gulle onthaal, ben op zoo een onbekrompene wijze aangeboden. Ook per sonen uit andere gemeenten kwamen hunne belang stelling toonen en maakten den avond mede recht aangenaam, door ook op hunne beurt, evenals zoovelen, een toost te weiden aan den jubilaris, zijn gezin en vele anderen. De illuminatie maakte goed effect, en de muziek verplichtte zich het feest zooveel mogelijk op teluistereu. De houding der burgers bleef tot op 't laatste oogen- blik onberispelijk, wat zeker ook getuigt van de goede boedangheden, waarmede de burgemeester zich bij de minder bevoorrechten weet bemind te maken. Tot laat in den nacht bleef men gezellig bijeen, enbet feest was geëindigd; jaren voorzeker zal dieu dag bij Nieuwerkerks ingezetenen in herinnering blijven. Zelf boog ingenomen Mijnheer de Redacteur met het schitterend succes vau dit feest, kon ik tot myn spijt, om ook anderen recht te laten wedervaren, niet nalaten om aan het eenmaal gegeven verslag, eenige woorden toe te voegen hetgeen reeds was medegedeeld heb ik zooveel mogelijk trachten te vermijden. U bij voorbaat dankzeggende voor de opname, ver- blij ve hoogachtend Uw Dienaar, X. Burg. Stand -van Brouwershaven. geboeen: 2 Junij. Een zoon van H. J. Schoolland en H. E. Westerbuis. 18 dito. Eene dochter van S. van de Velde en M. A. Weijler. 21 dito. Een zoon van J. F. v. Puijvelde en M. M. Bolkenbaas. Een zoon van S. Dekker en B. Platteschorre. 22 dito. Eene doch ter van J. Blom en J. van Beveren, (van Gorincbem). 25 dito. Eene dochter van G. Hanse en M. Blom. 12 July. Eene dochter van P. Beekman en J. Gil- jamse. 25 dito. Eene dochter van Jan de Leege en M. Vermeulen, (van Sliedreekt). Eene dochter van M. Kroon en T. Arnold. 31 dito. Een zoon van Jb. vau Dijke en L. van de Velde. gehuwd: 17 Junij. M. van Beveren, jm. en A. van den Berge, jd. 8 Julij. M. Kroon, jm. en T. Arnold, jd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1