Zllltlk/IISIIII NIEUWSBODE. No, 5107. 4Lis,e Jaarar. Zat ur dag 25 Julij 1885. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIËN, van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Cts.kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berelcend. BEKENDMAKING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van zie rikzee 5 Gelet op artikel 8 der wet van den 2 Junij 1875 (Staatsblad No. 95) MAKEN BEKEND dat bij Koninklijk besluit van den 7 Julij 11. No. 20, in beschikking op het verzoek van JOHANNES JA COBUS VERBEKE, te Zierikzee, dat de voorwaarde sub 5 van het Koninklijk besluit van den 30 Mei 1882 No, 10, waarbij hem vergunning is verleend tot het oprigten eener bewaarplaats van lompen aldaar, moge worden weggelaten en vervangen door de be paling dat in het gebouw geen vuur en geen ander dan vaststaand licht mag worden gebruikt, dit verzoek is ingewilligd onder de volgende voor waarden 1°. de verlichting mag niet anders geschieden dan door gas 2°. dit licht mag alleen aanwezig zyn in de lokalen van het gebouw, waar gewerkt wordt; niet in het tot magazijn ingerigte lokaal 3°. boven de vlam moet worden aangebragt een bord van plaatijzer, hangende aan ijzerdraad, zoo danig ingerigt, dat de hitte der vlam niet regt- streeks in aanraking komt met de zoldering 4°. de geheele gasleiding moet van ijzer zijn 5°. behalve de in het gebouw bij den gasmeter te stellen kraan, moet buiten het gebouw door den Concessionaris een kraan worden geplaatst, ter beschikking van het Gemeentebestuur van Zie eikzee, waarmede de geheele in het gebouw aan wezige gasleiding kan worden afgesloten 6°. de aanvoerbuizen der gasleiding moeten zooveel mogelijk van buiten af in de werkplaatsen worden aangebragt, en mogen in geen geval worden geleid door of aan de binnenzijde van het voor Magazijn gebruikte lokaal. Zieeikzee, den 22 Julij 1885. De Burgemeester en Wethouders J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. van dee LEK de CLERCQ. Nieuwstijdingen. New-York, 23 Julij. Generaal Grant is over leden. In de Yereenigde Staten heerscht een drukkende warmte langs de geheele Atlantische kust. De ther mometer staat op 100° Fahrenheit. Er kwamen ver scheidene gevallen van zonnesteek voorte New-York 5, te Philadelphia 4. Door de droogte hebben boomen l veel geleden. Londen23 Julij. Het huwelijk van Prinses •Beatrice met Prins Heinrich von Battenberg werd heden in de kerk van Whippingham, in de nabijheid van het Koninklijk kasteel „Osborne" op 't eiland Wight, vol trokken. De Koningin, de Ministers, de leden van het corps diplomatique en een groot aantal hooggeplaatste personen woonden de plegtigheid bij. Een noodlottige aanvaring heeft bij Longshore niet ver van Plymouth plaats gehad. -Daar is Dings- dagnacht in een dichten mist de Britsche torpedo boot „Hecla" in aanvaring gekomen met de stoomboot „Cheerful", welk vaartuig na verloop van 4 minuten zonk. Van de passagiers, die allen te bed waren, kwamen tien en van de bemanning drie personen om het leven. De overigen werden door de mannen van de „Hecla" aan boord genomen en te plymouth aan wal gezet. De Londensche „Morning Post" verneemt, dat gedurende de laatste dagen aanhoudend telegrammen worden gewisseld tusschen Lord Salisbury, Sir. E. Thornton, den heer De Staal en den heer De Giers, en dat de Russische Regeering nieuwe voorstellen betref fende de Afghaansche geschilpunten gedaan heeft. Dit komt niet geheel overeen met de Regeermgsver- klaringen. In het Lagerhuis werd Dingsdag namelijk door den heer Morgan Lloyd tot de Regeering de vraag gerigt of het waar is, dat Rusland, terwijl het bij zijne aanspraken omtrent Zulficar volhardt, in werkelijkheid Meruschak verlangt en dienovereenkomstig voorstellen aan Engeland denkt te doen. 'Hierop antwoordde Lord Randolph Churchill, dat aan de tegenwoordige Regeering geen voorstellen van dien aard zijn gedaan, en dat zij harerzijds evenmin voornemens is, dergelijke voorstellen aan Rusland te JFrantir ij Men berekent, dat de kosten van de Tongkin-espeditie, waarvoor tot hiertoe 270 millioen francs is toegestaan, reeds 470 millioen bedragen, terwijl nog veel te be talen is. In de volgende zitting der Fransche Kamer zal dit deficit moeten worden gedekt. Een „kostelijke" gelegenheid voor een fel debat. Met 30 millioen francs meent de Minister van Marine in Frankrijk de vloot der Republiek in orde te kunnen brengen. Te Parijs heeft eene dame een moordaanslag ge pleegd op haar schoonzoon, met wien zij, ten haren huize, een hevige twist had gehad. Zoodra haar dochter en schoonzoon huiswaarts keerden, ging zij hen na. Zij wist hen vooruit te komen, verschool zich op den trap van hunne woning en loste onverhoeds vier schoten op haar schoonzoon. Deze werd door één kogel gewond, maar niet doodelijk. De wraakzuchtige schoonmoeder is onrniddelijk in hechtenis genomen. Amstex'dam, 22 Julij. Ten huize van den heer Abgpoel, N'assaukade alhier, doet zich een eigenaardig en pikant verschijnsel voorzijn huisdeur, schelknop, ramen en andere gedeelten worden eenige dagen achter een geregeld door duizenden en nogmaals duizenden bijen tot verblijfplaats uitgekozen. Alleen gedurende den nacht zoeken zij een ander verblijf. Het verschijnsel is zeker eigenaardig, maar voor de bewoners ontzaglijk lastig en gevaarlijk. Geen middel om de dieren te verdry ven helpt zij dringen door tot binnenshuis en worden daar by duizenden gedood, doch dat is van geen invloed op het aantal. De politie verklaart zich machteloos, en de houders van bijen in den omtrek beweren de zwerm niet te kunnen vangen, wijl de koningin ontbreekt. Hoe lang deze toestand nog moet voortduren, is niet te voorspellen. Intus- schen kan men er uit leeren dat het houden van bijen in de bebouwde kom van een gemeente niet geoorloofd moest zijn hoogstwaarschijnlijk zijn de bijen afkomstig van een bijenstal uit de buurt. In een der nauwe „scheuren" alhier, die soms tal van huisgezinnen een verblijfplaats moeten ver schaffen, werd in den nacht van Maandag op Dingsdag een bloedig drama afgespeeld. 'tWas in de Gooijersteeg, aan den O. Z. Voorburg wal, waar de 65-jarige schoenmaker J. van der Pels met zijn ongeveer 5 jaar jongere vrouw, Kaatje, woonde. Des nachts om 2 uur, toen een porder aldaar zijn gewone ronde deed, vond hy beneden aan de trap der woning van Van der Pek het ontzielde ligchaam van diens vrouw liggen. Onmiddellijk heeft hij de buren gewekteen rechercheur der politie komt en begeeft zich naar het woonvertrek ran den schoen maker. Hetgeen hy daar ziet, overtuigt hem spoedig dat hij zich ter plaatse bevindt, waar kort te voren een verschrikkelijk tooneel moet plaats hebben ge vonden. Wel zijn van den vloer de bloedsporen zooveel mogelijk verwijderd, doch het bloed aan de wanden van het vertrek en aan de handen en kleeren van Van der Pels laten bijna geen twijfel over of hij be vindt zich in tegenwoordigheid vau een moordenaar. Ook de buren, die mede naar boven zijn gedaan, deelen dit vermoeden, dat door hunne verklaringen nog wordt verzwaard. Bijna dagelijks had het echtpaar twist, meer dan eens uitte Van der Pels tegen zjjn buren bedreigingen, gerigt aan het adres van zijn vrouw en zoon. Deze laatste verliet daarom de ouder lijke woning en vestigde zich elders. In den nacht van Maandag op Dingsdag 't was ongeveer" één uur hóórde een der buurvrouwen, weder een erge woordentwist, die een noodlottig einde schijnt genomen te hebben. „O Jezus, help mehoorde ze uit Kaatje's mond, daarna de doffe dreun van een vallend ligchaam, en alles was stil, tot ze eenigen tijd later een ligchaam van den trap hoort vallen. Een angstig gevoel maakt zich van haar meester, ze ver moedt dat er iets verschrikkelijks moet zijn gebeurd, maar ze durft niet naar boven om zich van de waarheid van haar vermoeden te overtuigende vrees voor den woesten Van der Pels houdt haar in hare woning op gesloten. 'tWas toen dat de porder op zijn tocht het lijk vond. Van der Pels werd onmiddellijk op vermoeden de bedrijver te zijn der verschrikkelijke daad, in hechtenis genomen en naar het politieburean in de Oudebrug steeg gebragthet lijk is ter geregtelijke schouwing naar de celgevangenis gevoerd. In tegenwoordigheid van den commissaris van politie behield Van der Pels zijn kalmte. Bij het lijk gebragt, antwoordde hij toen hem gezegd werd„Ziedaar uw slagtoffer", „Daar weet ik niets van." Hij ontkent elk aandeel aan den dood zijner vrouw, hij heeft, zegt hij, haar uitgezonden om een borrel te halen, en verder weet hij van niets af. Met welk voorwerp de ongelukkige om het leven is gebragt, is nog onbekend, vermoedelijk is haar met een veger de noodlottige slag op het hoofd toegebragt. Het stelen van oorbelletjes wordt weder meer in praktijk gebragt dan in de laatste maanden. Maandag middag was een achtjarig meisje, dat door hare moeder naar de school in de Haarlemmer Houttuinen gezon den werd, weder het slagtoffer van een bedriegster. Deze nam het kind mede naar het Westerdok, waar zij het een paar centen gaf om kersen te koppen, en de gouden versierselen ontvreemdde. Leiden, 21 Julij. Een inwoner dezer stad, wonende op de Lagegracht, wilde eens beproeven in hoeverre het aangenaam is zich op te hangen. Hiertoe had hij gistermorgen om zes uren een touw aan den zolder gebonden, een strik om den hals gemaakt en den stoel van onder de voeten weggeschopt. Blijkbaar scheen de gewaarwording die hij toen ondervond, hem niet aangenaam aan te doen. Hij riep ten minste om hulp. Zijn buren maakten toen aan deze eigenaardige lief hebberij een einde. Breda, 22 July. Gisterenavond werd er in de beruchte buurten alhier weer strijd gevoerd op leven en dood. Een tweetal vrouwen aldus heet het hadden haar „contract" verbroken, en vandaar een op stootje, zooals er nog zelden hier te aanschouwen is geweest. De strijd werd heftig en er vloeide bloed by stroomen, doch dooden zijn er, gelukkig, niet gevallen. De politie heeft van het gebeurde proces-verbaal op- InhetR.-Katholiek gasthuis alhier is een poklijderes opgenomen, die de ziekte uit Brussel heeft overgebragt. Er zijn maatregelen genomen om de verspreiding der besmetting tegen te gaan. Te Klundert viel Dingsdagnamiddag eene 19jarige schippersvrouw over boord in het Hollandsche Diep. Haar man greep haar terstond bij een rok, doch hij mogt haar niet redden. Het kleedingstuk, dat vermoe delijk losgegaan was, bleef in de hand van den man achter. "VTissiixgyen, 23 July. Heden trachtte een onder officier van de klasse van discipline zich door ver drinken het leven te benemen. Te nauwernood door eenige personen, met behulp van een schuitje gered, sprong hij andermaal te water. Weder op het drooge gebragt, werd hij onder zeker geleide naar de kazerne gevoerd. Vrees voor straf moet de oorzaak dezer wan hopige handeling zijn. Middelburg, 23 Julij. Met genoegen vernemen wij, dat het gunstig békende fanfarengezelschap van IJzendijke, ruim 30 leden sterk, weldra eene matinèe zal geven in den tuin van 't Schuttershof. Bij de muziekuitvoering op het Molenwater op 11. Zondag heeft zich een ergelijk feit voorgedaan. Een der muziekanten namelijk, werd door de brooddronken jeugd met een steen geworpendie hem gevoelig in den nek trof. Onrniddelijk deed de Luitenant-Kapel meester ophouden en werd de politie er mede in kennis gesteld. Deze mocht het, zonderling genoeg, niet ge lukken den dader te ontdekken. We meenden aanvan kelijk over deze baldadigheid te zwijgen, doch het woest getier, dat bij elke muziekuitvoering op het Molenwater is waar te nemen, is te ergerlijk dan dat wij het op den duur mogen onopgemerkt laten. Het schijnt dat het Middelburgsche publiek moeielyk kan leeren genieten van goede muziek. De politie schijnt •niet bij magte iets aan die bandeloosheid te doen. Moet het dan maar zoo voortgaan? Ons dunkt van neenDe schutterij muziek, die zich voortdurend met ijver ontwikkeld en waarop nooit vergeefs wordt ge rekend, verdient daartoe te veel waardeering en het goed gezind publiek verliest door het gewoel en getier te veel, om althans niet te beproeven het kwaad tegen te gaan. Wij geven daarom in bedenking of niet eenige in vloedrijke personen genegen zouden zijn, om, in het algemeen belang, zich gedurende de muziekuitvoerin gen onder de menigte te bewegen en de jeugd tot orde en stilte aan te manen. Waar de politie onmagtig blijkt, zou deze maatregel, eenigen tijd volgehouden, wellicht nog gunstig kunnen werken. Y'er»eke. 't Is al Yerseke wat de klok slaat op Zuid- en Noord-Beveland. De halve uren op Tholen, Duiveland en Schouwen slaan Yerseke, zelfs las men dezer dagen gedrukt met kapitale letter „Yerseksche Courant." Yerseke met 3200 zielen en zieltjes, de tweede gemeente van Noord- en Zuid-Beveland, zal het er nog van komen dat onze gemeente Goes in bevolking overtreft als de toeneming op denzelfden voet blijft voortgaan als in de laatste jaren dan onge twijfeld. 't Is al nieuw wat men hier ziet behalve de kerk en den toren met zijn uurwerk, dat toch door een niet klakke smid met glans is opgelapt. De heer Zacharias Bouwens heeft daar alle eer van. Met een gerust gemoed en rustigen stap kunnen de Yersekenaren tegenwoordig hunne reis naar Kruiningen (station) aanvaarden of liever de koetsier kan de rust in zijn paarden houden. Want loopen doet hier niemand meer dan een enkel heer. Al wat opzicht houdt rijdt. We spraken van nieuwe huizen, nieuwe daken. Er is nog geen kalk uit de voegen gevallen, nog geen ziertje mos op die daken, kwade tongen zeggen dat mos niet groeit op een papieren dak. Hoe dat ook zij, voor den vreedzamen wandelaar is het een aangenaam gezicht, voor den onschuldigen wandelaar die niet een aandeel in eenig zaakje heeft. Hij, die aandeelen maakt, verkoopt, koopt of negocieerd is niet vreedzaam. Hij is als een roover op de straat, in de herberg in uw huis, in Mind jour pocket als je hoort van Yerseke en zijne verbazende ontwikkeling, alles gaat slecht, de oester gaat goed. Steek je duiten in de oesters, 't is daarom niet alles lood wat er blinkt, met een glans van een dag en die weggevaagd wordt door eene bui. Wel neen. Er is goud bij ook, de nieuwe pannen belooven al vast weer veel. Mooi weer, warm weer, stilte. Men hoort de oesters kakelen die hunne eieren leggen, dat is sirenenzang inde ooren van oesterheeren, oesterboeren en oesterknechts. Ja, ook van de knechts. Daarvan moet de arbeid en het dage- lijksch loon komen. Waar zou het anders dezen winter heen met die groote arbeidersbevolking, die op het hooren van looneu van ƒ1,25 daags en enkele weken hooger, zich met der woon te Yerseke vestigde. Eene zware slag zou het voor haar zijn als Belgische pannen met Belgische kalk in Belgie werden bewerkt, als op eene telegrafische order geheele reeksen tjalken hunne last van gekalkte pannen op de oesterperceelen wierpen. Wee dan, gij arbeiders te Yerseke, uwe zakken en uwe magen, het Zeeuwsche tarwebrood verdrongen door den Brabantschen rogLaten wij voorloopig het beste hopen en dat de ƒ2,50 voordeel per duizend stuks pannen, nog geene revolutie zal brengen in de arbei derskrachten van Yerseke. Goes, 23 Julij. Heden maakten 397 leerlingen der openbare scholen onder geleide hunner onderwijzers en de leden van het comité tot wering van school verzuim per extra-trein een uitstapje naar Vlissingen. Dat de kinderen met van blijdschap stralende ge zichten zich naar het station begaven dat alles hunne onverdeelde aandacht trok, spreekt van zelf. Maar niet minder dat de leden van het comité den dank der oudera verdienen voor hunne bemoeijingen. Dingsdag kwam iemand bij een bakker tevens kiezer vopr den gemeenteraad met de vraag of hij zijn stembriefje al bezorgd had. Op het ontkennend antwoord van den bakker en diens mededeeling dat hy niet van zijn oven weg kon, bood de vrager aan zoolang bij den oven te blijven tot de baas zich van zijn pligt had gekweten, terwijl hij de mogelijke schade aan het baksel zou vergoeden. De bakker evenwel weigerde. Tlxolerx23 Julij. Woensdagavond was oud en jong op de been, het gold het brengen van eene sereuade door het muziekgezelschap „Concordia" aan de herkozen raadsleden, de HH. A. van den Burght en I. van Gorsel. Na bij genoemde heeren voor de woning gespeeld, te hebben werd het binnen onthaald en gaf daar nog eenige stukken ten gehoore. Na afloop hier van trok het door de voornaamste straten der gemeente en begaf zich zoo al spelende, voorafgegaan en gevolgd door eene talrijke menigte, naar het repetitie-lokaal. Heden geslaagd voor de hoofdacte te Breda, de heer K. van Dijk te Tholen, Zierikzee, 24 Julij. Programma van het derde Zomer-Concert in Parklust, op Dingsdag 28 Julij e.k., 's avonds 8 uur precies. Le vainqueur, Pas redoublé, Canives2. Ouver ture „die Amazone", Kieslêr3. Fantaisie sur Lucrezia Borgia. Opéra de Donizetti, Flahaut4. Une fête champêtre. Divertissement, Labory5. Les 3 Franpois. Pas redoublé, Martin; 6. Le Brugeoise. Polka voor Piston, Christophe7. Les petits oiseaux. Fantaisie variée. Voor Saxophone Alto, Christophe; 8 Souvenir de Belisaire, Donizetti. Z. M. heeft op zijn verzoek eervol ontslag ver leend aan den heer A. Kloet, als gezworen van den Oud-Kempenhofstedepolder; benoemd tot plaatsverv.- dijkgraaf van den Emanuel-polder P. Kakebeeke tot plaatsverv.-dykgraaf van den Henriëtte-polder J. A. Stols Johz., in het bestuur van den Kramers polder tot dijkgraaf, H. Geelhoed en tot plaatsverv.- dijkgraaf J. A. Stols Jz. Als een bijzonderheid kunnen wij melden, dat reeds op Donderdag 11. door de heeren Dekker Vriesendorp te Dordrecht ontvangen zijn de eerste monsters gezwingeld Wit Zeeuwsch Vlas, gewas 1885, van zending den Heer Bastiaan de Witte, Vlasboer te Eikerzee, eiland Schouwen. Te Groningen werd Dingsdag aan de Beurs de eerste gerst te koop aangeboden. Dit is eene bijzonder heid, omdat anders steeds koolzaad voor de gerst kwam. Nu heeft het omgekeerde plaats. Gerst levert ditmaal een ruim beschot, terwijl daarentegen velden koolzaad verloren zijn gegaan. Een vader in Rotterdam had er zijn elfjarig zoontje op afgerigt om in de woningen te sluipen en daar te stelen al wat voor de hand lag, bij voorkeur kostbare lijfsieraden. De door het kind gestolen voor werpen werden dan door den vader te gelde gemaakt. De vader en het ongelukkige kind zijn beiden dooi de politie gevangen genomen. In 'tFriesche stadje Sloten had dezer dagen een tumult plaats. Zekere inwoner L. had het pleizier- vaartuig van den burgemeester geheel met koolteer beklad, en de bevolking, hierover ten zeerste ontstemd, wilde wraak nemen. Tegen den avond eischte men hem op uit zijne woning, die aan alle kanten gesloten was. Er kwam geen antwoord. De deur werd daarop stuk geslagen, men drong in huis, doch al spoedig bemerkte men, dat hij op den zolder was gevlucht. Toen men hem ook daar wilde achtervolgen, wierp hij met dak pannen naar beneden en verwondde enkele personen vrij ernstig. De belegeraars echter weken niet, wachtten den dag af en namen hem toen onder groot gejuich in hechtenis. L. werd daarop op last van de justitie gevankelijk naar Heerenveen gevoerd. Dingsdagmorgen is bij Egmond aangespoeld het lijk van den heer H. J. C. de Jonge, advocaat te 's Gravenhage, die Zaturdagnacht met een zijner vrien den en een zeeman uit Katwijk vertrok. Twee bezoekers van Wijk aan Zee deelen mede dat zij het ranke vaartuigje, waarop de heer De Jonge zich bevond, hebben zien omslaan, vlak voor het café genaamd „Zee-café", gelegen op en tusschen het duin aldaar. De heeren waren de eenige in het café en deden hun best hulp te erlangen, maar 't duurde zeer lang eer dat die kon worden verleend. De reddingboot werd niet uitgehaald, want daartoe zou, volgens den berigt- gever, vergunning van den burgemeester van Beverwijk noodig zijn, en eerst na geruimen tijd zag men lieden met touwen en haken en met een paard de zee ingaan naar de boot. Van de beide schippers zwom een door de branding heen met een paar roeispanen in de handen naar het strand, de ander werd door de hulpbiedenden van de kiel der boot, waaraan hij zich had vastge klemd, gered. De heer De Jonge, die niet kon zwemmen, had zich ook aan de kiel vastgehouden, maar zijne krach ten begaven hem en hij werd weggespoeld. De geredden werden zeer goed opgenomen en verzorgd, evenals de redder van den tweeden schipper, die ook door een particulier geldelijk werd beloond. In het café werd alles gedaan wat mogelijk was om versterking en lafenis te geven. Het lijk van Jhr. Mr- B. J. C. de Jonge, die Zondag te Wijk-aan-Zee verdronk, is aangespoeld te Egmond. Zijn horloge wees 9 u. 20 m. Dingsdagmor gen is het lijk per spoor naar Den Haag vervoerd en aldaar Woensdag ter aarde besteld. Thans zal toch ten slotte mr. Ph. A. Haas als verdediger van Jeanne Loretto optreden. Na de weige ring van mr. Miehiels van Verduinen heeft zij op aan- drang harer familie, er in toegestemd mr. Haas te ontvangen en hem hare verdediging opgedragen. In het kamp bij Oldebroek is bij het houden der practische oefeningen door het eerste regiment veld artillerie een affuit met kanon omgeslagen. De beide bedieningsmanschappen, die zich op het affuitkistje bevonden, geraakten er onder, met het noodlottig ge volg, dat de millicien-plaats vervanger P. F. op de E laats dood bleef en de millicien-plaatsvervanger L. F. gekwetst werd en zyn regterarm brak; de toe stand van laatstgenoemde is niet direct levensgevaarlijk. Beide manschappen zijn van de 5de battery van ge noemd regiment, in garnizoen te Amersfoort. Uitslag der Verkiezing VOOB LEDEN VAN DEN GEMEENTERAAD. in onderstaande gemeenten St. Amxalaixtl. Getal kiezers 124. Ingeleverde geldige biljetten 78. Herkozen de H.H. W. Pape met 68, M. Elenbaas met 6L en C. van Luijk met 61 stemmen. Cats. Getal kiezers 30. Ingeleverde geldige bil jetten 13. Herkozen de H.H. Jan Tazelaar met 13 en Aart Markusse met 9 stemmen. Col ij Etsplaat. Getal kiezers 108. Ingeleverde geldige biljetten 49. Herkozen de HH. N. Taze laar met 47 en K. Schippers met 43 stemmen. Cortgene. Uitgebragt 45 stemmen. Hiervan ver kregen de H.H. S. Rademaker 43 en A. C. Danckaerts 40 stemmen. Biirltslaiicl. Herkozen de H.H. M. Grootenboer, C. Driendijk en F. O. Vervoorn, allen met 37 van de 38 geldige stemmen. Droiselior. Getal kiezers 69. Ingeleverde geldige biljetten 40. Herkozen de H.H. J. Doelman Zz. met 26 en P. Goemans Jz. met 26 stemmen. Eikerzee. Getal kiezers 30. Ingeleverde geldige biljetten 21. Gekozen de H.H. H. Hanson, aftr. lid, met 19 en J. J. van den Bout met 11 st. Berlcin^on. Herkozen de H.H. D. Kardure met algemeene stemmen (8) en C. Kameraad met 7 stemmen. Kerkwerve. Getal kiezers 50. Ingeleverde gel dige biljetten 14. Herkozen de H.H. J. der We duwen en P. J. van der Cingel, ieder met 13 st. Melissaixt. Geldige stemmen 18. Herkozen de heer L. Diendijk Jz. met 11 stemmen. Herstemming tusschen de H.H. J. Schilperoort met 9 en H. van Rossum met 4 stemmen. ]Nfiotiw©x*lcerk. Getal kiezers 72. Ingeleverde geldige biljetten 47. Herkozen de H.H. F. Bouman met 45 en P. van Westen met 29 stemmen. Noordgouwe. Getal kiezers 37. Ingeleverde geldige biljetten 20. Herkozen de H.H. R. Groe ne veld de Kater met 18 en G. van Rhee met 14 stemmen. INToorclvroll©. Getal kiezers 31. Ingeleverde geldige biljetten 24. Herkozen de H.H. Jacob Hoogenboom Mz. met 22 en Marinus Hoogenboom met 22 stemmen. Oosterland. Getal kiezers 89. Ingeleverde gel dige biljetten 72. Herkozen de H.H. C. A. Brouwer met 51 en C. Struijk met 61 stemmen. Ouwerkerk. Getal kiezers 48. Ingeleverde gel- dige biljetten 30. Gekozen de heer B. Giljam, aftr. lid, met 28 stemmen. Er zal een 2e vrije stemming voor de 2e vaca ture herstemming plaats hebben. Oud-Vosmeer. Aantal kiezers 107. Uitgebragt 66 geldige stemmen. Herkozen de H.H. Arij van Be '.ooyen met 66, Jeremias van As met 64 stemmen. Poortvliet. Getal kiezers 99. Ingeleverde gel dige biljetten 40. Herkozen de H.H. J. Boogaart met 37 en M. Bruijnzeel met 36 stemmen. Sclierpenïsse. Getal kiezers 97. Ingeleverde geldige biljetten 54. Herkozen de H.H. J. N. udesluijs Az. met 53 en D. Bolier met 49 st. Stavenisse. Getal kiezers 78. Ingeleverde gel dige biljetten 69. Herkozen de H.H. L. Hage met 41 en N. Kodde met 43 stemmen. Tex'ixoxxsEeix. Herkozen de H.H. G. Dees Pz. met 147, Joz. de Feijter Pz. met 143 en M. Schuij- lenburg met 92, van den 182 uitgebragte stemmen. Op G. Wieland waren 63 en op C. B. Schuurman 37 stemmen uitgebragt. Wissenkerke. Getal kiezers 163. Uitgebragte geldige stemmen 115. Volstrekte meerderheid 58. ekozen zijn de H.H. W. J. Vader met 107, Q. J. M. Jansen met 85 en A. van Damme met 65 stemmen. De candidaat der kiesvereeniging verkreeg 40 stemmen. "Wolfiiax-ts<Jij Bij de opening der stembus bleek, dat 110 van de 115 kiezers gestemd hebben. Wijl er 2 blanco stembriefjes waren, was 55 de volstrekte meerderheid, welke door geen der can- didaten verkregen is. De aftredende leden J. No- teboom en J. J. van Weel Dz. behaalden respectively k 49 en 48 en de tegengestelde candidaten C. Phi- lipse en C Jacob Cz. 48 en 45 stemmen, zoodat tusschen de 4 eene herstemming moet plaats hebben. Yerseke. Gekozen de heer P. Sandee met 54 van de 64 uitgebragte geldige stemmen. Herstemming tusschen de H.H. C. D. Klos met 24 en W. van Oeveren met 28 stemmen. Zonnemuire. Getal kiezers 51. Ingeleverde gel dige biljetten 20. Herkozen de heer J. A. Bolle met 15 stemmen. Herstemming tusschen de H.H. J. M. van den Bout Fz. met 10, C. F. van den Bout Cz. met 4 en J. M. van den Bout Mz. met 4 stemmen. Het aftredend lid N. Krijger wenschte buiten aanmerking te blijven. KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN bij de CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te Zierikzee, Af deeling Sint-Domusstraat. Zoiulag S6 Jxxlij 1885. s Morgens 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. s Avonds 6 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Cat. Zondag 22. Ingezonden Stukkeu. ,,'t Is al vergeefsch dit huis verdedigd." Gijsbrecht van Amstel. „Mijn plicht gebiedt mij 't zwijgen, „Een snuifje bood ik U, „Gij werpt met smirna vijgen.'''' de GeNESTET. „Over zulke gevallen met dames te disputeeren, „Is de moriaan gewassen,- 't baat niet meneeren, „Wat meer zegt, ge weet hoe ik zweeg, „En toch een pot duizend-bloemengeur van mijn ega [over mijn knikker kreeg Socrates. Lieve dameGij beweerd Dat mij streelt en amuseert, Slechts wat lief isdaarop dame, Zeg ik vrolijk: Ja en ame. Wat, wanluidend, decreteerd Ikke ben ge- he?) mancipeerd Haat ik, meer dan 't vrouwlijk streven, Om op hoogen hak te leven Meer nog dan al 1t valsche haar. Meer nog dan uw poef; hoé naar, Ook dat uitwas, als een kliere, Uw schoon lichaam ook ontsier e. Dat gij lacht, met bitt'ren spot, In schade vreugde vind genot. Is treurig en dat doet my zeer, Wat meer zegt, strekt U niet tot eer, Bewijst weer, duid me niet ten kwa, Der vrouwen onzin logica. Slechts daarin erken ik schuldig te wezen, Dat ik stommerikbeproefd heb de dames van hunne [dwaasheên te genezen. En nu lieve dame, wier rondborstige geestigheid mij [bekoord, Laat ik, als een galant man past, aan U het [laatste woord. Met hart en hand, Uw JAN GALANT. VERSCHEIDENHEID. Een gevaarlijk persoon. Dezer dagen werd te Stolberg bij Aken een 26 jarig man al3 gevangene opgebragt. Pas had hij den kerker na een zevenjarig verblijf verlaten en een achttal dagen bij zijn stiefmoeder te Stolberg vertoefd. Zon dagochtend verzocht hy deze met hem voor plezier naar buiten te gaan, waarin zij toestemde. Zij noodigde echter een buurvrouw en haar man mede, doch dit scheen den stiefzoon minder te bevallen, hij ging alleen heen, keerde 's avonds terug en poogde toen zyn stief moeder te worgen. Zij ontkwam en riep om hulp. Een jongmensch schoot toe, zocht den woesteling te doen bedaren, doch kreeg tot loon een dolksteek in de zijde. De snoodaard ging er van door, vroeg een arbeider, die hem onderweg tegenkwam, naar de woning van zekeren Schutz en gaf dezen tot dank daarvoor twee doodelijke steken. Niet minder dan vijf aanslagen volgden nog, waarvan een der slagtoffers een slagersknecht, die hem den weg gewezen had onrnid delijk een lijk was. Toen het gerugt van deze moord aanslag zich verspreidde, toog al wat een wapen kon vinden, op weg. Hij werd gevat, doch moeilijk kon de politie hem voor de volkswoede beveiligen. Pryzen der Boter exx Eyeren. Zierikzee, 23 Juli 1885. Boter hoogste koers 0,64 en laagste koers 0,60 per 5 Hectogram. Kip-Eijeren hoogste koers 0,8773 en laagste koers 0.70. Schipper A. v. d. HUCHT vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vx-ïj dag-namiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. STOOMBOOTDIEN ST Middelburg en Zierikzee. 8,— u. 6, Van MIDDELBURG Zaturd. 25 'smorg. Zondag 26 Maand. 27 Maand. 27 's nam. Dingsd. 28 Woens. 29 Dond. JULI 1885. Van ZIERIKZEE Zaturd. 25 's nam. 12,u. Zondag 26 5,30 Maand. 27 12, 4,— J 4,— 4,— 4,— Vrijdag 31 'smorg. 11, Dingsd. 28 's morg. 7,30 Woens. 29 7,30 Dond. 30 6, Vrijdag 31 6,30 Vrijdag 31 'snam. 3,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes wor den getelegrafeerd. CORRESPONDENTIE. Aan den inzender van het artikel getiteld „Drei- schor" berigten wij, dat naar ons oordeel reeds genoeg gezegd is over het oprigten van een muzijkgezelschap aldaar. Laat men er niet te veel over praten of schrijven, maar liever handelen, alleen daardoor kan iets tot stand komen. TJiAx-g-ex-lVjke Stand van Zïex-ibzee. geboren: 13 Julij. Eene dochter van C. A. Wisse en J. P. Rombouts. Een zoon van F. C. van Meteren en C. Teljeur. 14 dito. Een zoon van P. van der Jagt en A. Kouwen. 15 dito. Een zoon van F. Maijs en N. Cappelle. 17 dito. Een zoon van Th. F. Wisse en W. P. Hopmans. 19 dito. Een zoon van O. Put en H. Wiltenburg. Eene dochter van J. Viergever en J. Leeuw. Een zoon van H. Hening en H. M. Hoppenbrouwer. 21 dito. Eene dochter van A. Jong- mans en P. Lokker. Een zoon van D. Schoenmaker en A. Willemse. 23 dito. Een zoon van W. J. Kögeler en P. J. Rijkse. overleden: 5 Julij. C. van den Boom, 68 j., wede. J. deBruijne (overleden te Duivendyke). 6 dito. J- van Beilanus 54 j., wedc. J. van Huizen, (overleden te Duivendijke). 12 dito. M. Wessel8, 9 m., d. 13 dito. H. van der Valk, oud 72 j., man van L. But. 17 dito. M. Evertse, oud 58 j., man van M. Keuvelaar. P. Tuijtel, 71 j., man van R. Vooren. 19 dito. K. den Dekker, 23'j„ ongeh. z. 20 dito. I. Willemsen, 18 d. z. als levenloos aangegeven 20 Julij. Een dochter van M. R. Jongmans en C. D. Breugelmans.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1