ZIEBIKZEESCHË NIEUWSBODE. Donderdag 9 Julij 1885. j\o. 5100. 4Iste Jaarg. GEABONNEERDEN BEKENDMAKING. BEKENDMAKING Nieuwstijdingen. ©rt Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post f 1,60. ADVERTENTIËN van 1—3 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. "buiten deze stad gelieven hunne ABONNE MENTSGELDEN per postwissel over te maken, na aftrek der kosten, die 5 cts. bedragen De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend dat op Vrijdag den ÏO J«.lij e. k., bet gedeelte der wandeling, tusschen de Noordhavenpoort en de Nobelpoort, dat alsdan zal zijn afgebeind, van des middags 12 uur af, voor het publiek gesloten zal zijn. Zierikzee, den 8 Julij 1885. De Burgemeester J. P. N. ËRMERINS. DRANK W E T. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend, dat bij ben een verzoekschrift is ingekomen om vergunning tot verkoop van sterken drank in bet klein, van JACOB KORT, voor de benedenvoorkamer van bet buis, staande op den Dam, wijk B. no. 357. Zierikzee, den 8 Julij 1885. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. van der LECK de CLERCQ. Dat bet begraven van scbijndooden niet tot de zeldzaamheden behoort, blijkt uit bet volgende geval, dat door de Zweedsche courant „Nya Vexiöbladet" wordt medegedeeld. Een spoorwegarbeider was naar bet scheen doodelijk gewond. Men bespeurde althans geen leven in hem en timmerde eene eenvoudige kist, waarin bet lijk naar bet kerkhof gedragen werd. Daar werd bet in den kuil neergelaten, maar deze bleef open, dewijl er geen predikant aanwezig was, om den lijkdienst te verrigten. Na eenigen tijd rijst bij een der opzichters de gedachte op, of men ook te haastig met bet begraven kon geweest zijn. Hij begaf zich naar het kerkhof en zijn vermoeden werd bewaarheidhjj boort in bet graf een gestommel. In allerijl roept bij eenige mannen en de kist wordt uit bet graf opge haald. Het deksel van de kist wordt losgebroken en een afgrijselijk gezicht slaat allen met schrik. De vermeende doode had zich in de kist omgekeerd en zich daardoor aan de uitstekende spijkers de huid open gereten, zoodat op verscheidene plaatsen bloedvlekken aanwezig waren. Maar de hulp kwam te laat; de ongelukkige was nu werkelijk dood. Londen, 7 Julij. In het Hoogerhuis zeide lord Salisbury, dat de onderhandelingen met Rusland waren voortgezet op het punt, waar zijn voorgangers die hadden gelaten. Bovenal moeten de beloften worden nagekomen, om te bewijzen, dat het woord van Enge land wordt gehandhaafd. De onderhandelingen worden door Rusland in vriendschappelijkeu geest gevoerd, zoodat men op een vriendschappelijke oplossing mag hopen. Maar men moet aan die onderhandelingen niet een al te afdoend gewigt toekennen. Wanneer zij zijn afgeloopen, moet aan de verdediging onzer kostbare belangen, aan maatregelen ter verdediging van onze grenzen worden gedacht. Wat Egypte betrof, zeide lord Salisbury, moest men zijn stappen overwegen, opdat men niet gedwongen werd later terug te gaan. Men moest deskundigen raadplegen. Allereerst moest de financiëele quaestie worden opgelost, de grenzen worden beveiligd tegen een barbaarschen vijand en de politieke betrekking tusschen Soedan en Egypte vastgesteld. De oplossing van al die moeielijkheden vereischt tijd. De Khedive is altijd loyaal jegens Engeland geweestwij zijn tegen over hem gebonden door onze eer. De regeering is niet voornemens de parlementsontbinding uit te stellen. Zij hoopt, dat de verkiezingen ongeveer 17 November zullen plaats hebben. Lord Carnarvon zeide, dat het voornemen niet bestond, de exceptioneele wetgeving voor Ierland te verlengen, maar met de gewone wetten krachtig te regeeren. HtsiUie. Zeven jaren geleden werd, ten nadeele van de Italiaansche Nationale Bank, op den weg van Aucona naar Rome, een koffer gestólen, die twee millioen lires in bankbiljetten bevatte. De dieven werden gevat en tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld, maar van het geld was geen spoor te vinden. Een der verdedigers der dieven, zekere Lopez, maakte, korten tijd na het proces en niettegenstaande hij kort te voren door schuldeischers werd belegerd en op punt stond bankroet te gaan, goede sier, schafte paard en rijtuig aan en trok, door zijne dwaze verspilling, zeer de aandacht. Men kwam tot het vermoeden, dat Lopez van ver trouwelijke mededeelingen van een der beschuldigden gebruik gemaakt en zelf het geld behouden hadhij werd dan ook gearresteerd, maar een ingesteld onder zoek bragt niets ten zijnen nadeele aan het licht, zoo dat hij weder op vrije voeten werd gesteld. Hij verwierf als advocaat veel vermaardheid en was in de laatste dagen voor het geruchtmakende proces Sbarbaro werkzaam, toen hij plotseling den 26 Junij op bevel van den regter van instructie te Ancona weder werd gearresteerd en naar die stad gebragt. Naar men verneemt zijn in de woning van Lopez brieven gevon den, die zeer compromitteerend voor hem zijn en honderd zeven en negentig duizend francs in bankbiljetten, waarvan hij de herkomst niet wist aan te wijzen. Op de brieven en het geld werd beslag gelegd en te Ancona werden, naar aanleiding van de zaak, zeven personen gearresteerd. voor in de gewesten, verwijderd van de cholera- middenpunten. De grootste verwarring in den genees kundigen dienst heerscht allerwege. Zondag kwamen in geheel Spanje G60 cholera- sterfgevallen voor, waarvan 3 te Madrid (op 5 gevallen), 56 te Aranjuez en 358 in Valencia. De berichten in de Engelsche bladen omtrent het toenemen der ziekte en het steeds angstiger worden der bevolking luiden zeer ernstig. De lieden vlugten bij honderden, maar worden vaak in de spoortreinen aan getast en dan aan het eerste station uitgedragen, waar zij dikwijls hulpeloos sterven., Aranjuez is geheel verlaten zelfs de apothekers sloten hunne winkels. De Regeering te Madrid heeft vruchteloos getracht, door groote geld sommen, doctoren en oppassers te bewegen naar Aran juez te gaan. Verscheidene enkele gevallen komen jBtoUssss-laitt', Bij de volksstemming in het kanton Zurich is de wederinvoering der doodstraf met 27,577 tegen 21,377 stemmen verworpen. Een vermogend rentenier te CoburgTheodor Koeppen, stelde zich sedert eenige jaren ten doel de nachtegalen, die in zijne woonplaats geheel verdwenen waren, op kunstmatige wijze weder aan te kweeken. Dit gelukte hem boven verwachting, en daarom legde hij de resultaten van zijn streven neder in eene brochure, welke den titel draagt van„Handleiding tot het kweeken van nachtegalen." Zijne pogingen strekten zich in twee rigtingen uit. Hij legde groote volières aan, waarin hij de vogels liet paren en hunne eieren uitbroeden, en hij liet oude en jonge nachtegalen importeeren en zette ze in zijne tuinen in vrijheid. De oudste vogels moest hij echter kortwieken, om ze aan hunne nieuwe woonplaatsen te wennen. In het begin keerden de vogels in 't voor jaar niet terug, ja zelfs de eenjarigen bleven uit, en men zag ze slechts terugkomen, wanneer de ouden gedurende den winter in gevangenschap gehouden waren. Dit feit wordt nog raadselachtiger, wanneer men weet dat de ouden en jongen niet tegelijk weg gingen, noch tegelijk terugkeerden. Later gelukte het den heer Koeppen steeds beter de nachtegalen naar Coburg terug te trekken. Thans houdt hij ieder wijfje gedurende drie winters in zijne studeerkamer, terwijl hij ze 's zomers in de vrije natuur laat nestelen. In den herfst trekt het mannetje met het jonge broedsel weg en het wijfje zoekt haar kunst matig winterkwartier weder op. Thans hoort men op schoone zomeravonden den slag der nachtegalen over het geheele Itzdal, waarin Coburg ligt, uit den tuin van Koeppen weerklinken. In een Beiersch dorp is een man, een onderwijzer, door bp en aangevallen en zoo gestoken, dat hij aan de gevolgen overleed. De geneeskundige, die te hulp geroepen werd, verwijderde niet minder dan 1240 angels uit het ligchaam van den ongelukkige. Arnhem, 7 Julij. Regeling, die aanvankelijk cassatie had aangeteekend van het tegen hem gewezen arrest, heeft dat beroep in cassatie weder ingetrokken en zal dus weldra naar het tuchthuis te Leeuwarden worden overgebragt, om eerst in het jaar 1915 weder in vrijheid te worden gesteld. Amsterdam, 6 Julij. Zooals men zich herin neren zal, werden gedurende geruimen tijd valsche coupons Ned. W. Schuld en van de Leening der Stad Amsterdam in betaling gegeven zonder dat men zelfs bij de ijverigste nasporingen er in kon slagen den dader te vinden. Een toeval heeft de politie den dader op het spoor gebragt. Bij familieleden van een agent van politie in een der nieuwe wijken had een jongmensch eene kamer gehuurd. Bjj een bezoek van den agent van politie kwamen de vreemde handelingen van „meneer" ter sprake, zoodat onze agent besloot eens te gaan snuffelen. Op de kamer, door dien „meneer" in gebruik, werden werkelijk valsche coupons en gereedschappen gevonden. De man is in zijne woning, in de Saenredamstraat in hechtenis genomen en naar de celgevangenis over gebragt. Hjj heeft reeds bekend herhaalde malen het misdrijf gepleegd te hebben en beweert de eenige schuldige te zijn. Daar velen, welke nagemaakte cou pons ontvingen, hem echter niet herkend hebben, wordt vermoed, dat er medepligtigen zijn. Tot binnenvader en moeder in het weeshuis te Sommelsdijk, zijn benoemd de heer E. van Yeen en echtgenoote, te Zaandam. Het „Adder"-monument, op de begraafplaats te Huisduinen, werd Zondag op den herinneringsdag van het vergaan der monitor, door een groot aantal vrienden van de omgekomenen en door andere belangstellenden bezocht. Door een der onderofficieren van de marine werden eenige treffende woorden aan de nagedachtenis der slachtoffers gewjjd. In den Houtrakpolder is op de bouwhoeve van de Gebrs. "Verbeek een klopjacht gehouden op...... ratten. Ruim 700 werden er gedood. In de koren- tasschen hadden zij zich te goed gedaan, en in som mige hoeken was geen korreltje meer te vinden en alleen maar stroo overgebleven. Mr. Joan Bohl heeft voor de benoeming tot lid der Maatschappij van Letterkunde te Leiden bedankt. Het doet ons leed, dat een onheuschheid wordt aan gedaan aan het bestuur, dat toch wel niet geacht kan worden in de eerste plaats schuldig te zijnmaar aan den anderen kant is het te begrijpen, dat mr. Bohl, de alom geprezen vertaler van Dante, die sedert een reeks van jaren als vertaler en dichter en als hoogst wetenschappelijk regtsgeleerde bekend is, weigert een benoeming aan te nemen geljjk en op denzelfden dag, waarop anderen worden aangenomen, die of door een nauwelijks gelezen boekje, of alleen door een disser tatie zich bij enkelen bekend maakten, of wel nooit iets van zich deed hooren, dan hun naam bij een be vordering. (Portef.) Terneuzeu, 6 Julij. 't Was prettig van avond op de markt. Reeds lang hadden we den muziektempel zien staan, maar hij had van dezen zomer nog geen dienst gedaan. De eenige keer dat was aangekondigd, dat de harmonie een uitvoering zou geven, had de regen dit verjjdeld, en toen weer het gerucht zich verspreidde, ,,'tis muziek op de markt," keek er al menigeen met angstigen blik naar boven, naar de strakke blaauwe lucht. Maar 't weer was en bleef mooi, en toen om 8 uur de eerste tonen zich hooren deden, was het vol, erg vol op de markt en heerschte er een blijde, opgewekte stemming, die tot half elf duurde, en nu en dan verhoogd werd, door het afsteken van bengaalsch vuur. Hier, waar zoo weinig amusementen zijn, is deze avond voor velen een feestavond geweest, en van harte hopen we, dat de harmonie moge be sluiten, gedurende dezen zomer, nog vele malen zich op het marktplein te doen hooren. Neuzen gaat bepaald vooruit. De vorige week kwamen niet minder dan 14 groote zeebootenbe stemd om te lossen en te laden aan den spoorweg, alhier aan en bragten en brengen heel wat drukte. Jammer is het, dat het aantal werklui, noodig voor den arbeid, niet altijd aanwezig is, of zooals dit na Zaturdag tot nu geschiedt, weigert om te werken en loonsverhooging eischt, partij trekkende van den nood der makelaars. Deze lieten Zondag werklui uit het naburige Selzaete komen, die door hunne collega's alhier niet al te amicaal werden ontvangen, zoodat men gisteren in plaats van arbeid aan het spoor elk oogenblik vechten zien kon. Jammer dat de werklui zelf niet begrijpen, dat het in hun eigen belang is om de schepen hier spoedig te lossen en te laden duurt dit hier te lang, dan ligt het voor de hand dat de reeders andere havens zoeken en wel is waar gaan dan eenige cargadors misschien te gronde, maar ook missen de 3 a 400 arbeiders, die thans aan het spoor werken, hunne verdiensten. Door Z. M. is pensioen verleend ad ƒ667 aan den heer A. Waeghaert, hoofd der openbare school te Hoek. Goes7 Julij. De leerlingen der openbare scholen, die dit door trouw schoolbezoek in 1884 verdiend heb ben, zullen Donderdag 23 Julij een uitstapje doen naar het badhuis te Vlissingen. Voor de meeste kinderen zal het wel de eerste maal zijn dat zij echte duinen en een werkelijke zee te zien krijgen. Daarom verdient het voornemen van het comité om meer dan eene reden toejuiching. Aan den schietwedstrijd te Vlissingen, uitge schreven door de vereeniging „Medioburgum", werd ook deelgenemen door onze schietvereeniging. In den korpswedstrijd behaalde zij 196 punten. Ook de majoor- kommandant der d.d. schutterij woonde de wedstrijd bij. Uitslag der door den architect A. Ie Clercq te Kruiningen, namens den WelEdel geb. Heer Neuman te Ginneken op den 4 Julij 1885 gehouden aanbeste ding, van het bouwen van een nieuw woonhuis op het hof Nicke, in den Anna-Jacobapolder te St.-Philipsland. Ingeschreven werd door de Ileeren P. van Beveren, St.-Philipsland, ƒ10,775. H. C. van den Ende, Zierikzee, - 9,537. J. Elenbaas, Bruinisse, - 9,530. M. Krijger, Idem - 9,500. W. Brouwer, Nieuwerkerk, - 9,108. A. Menheere, Hansweerd, - 8,598. H. Hoppenbrouwer, Steenbergen, - 8,200. B. van Verre, Noordgouwe, - 7,944. J. Tiberius, Kruisland, - 7,796. A. Goeclemond en Koch, Hansweerd, - 7,629. M. Lindhout, Oud-Vossemeer, - 7,348. J. L. Lindhout, Idem, - 7,324. Aan laatst genoemde is het werk gegund. Wolfaartsdijk, 6 Julij. Het berigt van hier omtrent het bezwarende van den hoofdelijken omslag, opgenomen in no. 5097 van den »N.Bode'dd. den 2 dezer, heeft in hooge mate de verontwaardiging op gewekt vau de weldenkende ingezetenen dezer gemeente. De gewone correspondent gevoelt zich dan ook ge drongen, dit berigt bepaaldelijk tegen te spreken, en te verklaren, dat de inzender daarvan blijkbaar niets minder beoogt dan om ontevredenheid op te wekken, ten einde bij de aanstaande periodieke aftreding van twee gemeenteraadsleden hunne herkiezing tegen te werken. Zoo die inzender alzoo den moed bezit, zich kenbaar te maken, dan is de correspondent bereid, met open vizier, de valschheid van zijn berigt duidelijk aan te toonen. Terwijl Vrijdagmorgen 11. het tjalkschip „Maria Jetje", schipper J. Steketee, van Middelburg even voorbij het groote hoofd te Dordrecht voor anker lag, kwam de Tielsche stoomboot „Gelderland", bij het achteruit- stoomen, daarmee in aanvaring, zoo ernstig dat van de „Maria Jetje" de steven is gespleten, drie boorden werden stukgeslagen en van voren een groot gat werd veroorzaakt. Schipper Steketee heeft assistentie moeten vragen en den volgenden dag moest de tjalk omhoog worden gezet, ten einde haar voor zinken te beveiligen. Na voorloopige reperatie is het vaartuig Zondag morgen met een sleepboot naar Middelburg gebragt. De stoomboot „Gelderland" kreeg van achteren ook eenige averij. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Oolïjnsplaat, 7 Julij. In de vergadering dooi den Raad dezer gemeente op gisteren gehouden werd behalve de mededeeling van ingekomen stukken als voornaamste punt op de agenda vermeld, behandeld een adres van den kerkeraad alhier die zou wenschen dat op a.s. Zaturdag bij gelegenheid der kermis des avonds ten 12 ure alles, zonder onderscheid, werd gesloten. Zij verklaart volgens het adres dat het hun leed doet dat wederom gedurende eenige dagen de ge legenheid wordt gegeven aan de ongebondenheid onmatigheid en onzedelijkheid, om den vrijen teugel te vieren en spreekt den wensch uit dat aan dit bar- baarsche jaarlijksche gebruik spoedig een einde moest worden gemaakt. Nadat het adres ernstig was over wogen bij Burgemeester en Wethouders en een paar Leden van den Raad hun gevoelen hierover duidelijk hadden kenbaar gemaakt, werd met algemeene stemmen besloten het verzoek van den kerkeraad van de hand te wijzen. Het kan gerust gezegd worden dat de Gemeenteraad met deze beslissing aan den wensch der meeste inge zetenen heeft voldaan. Moge de kerkeraad in andere opzichten gelukkiger zijn. Ziex*ilrzee, 8 Julij. Het rijtuig-ongeluk dat jl. Zon dagavond nabij Loopers-Kapeïle plaats had, heeft gis teren morgen een derde slagtoffer geëischtzijnde een meisje van vijf jaren. Heden werden de lijken der twee omgekomen vrouwen ter aarde besteld uit het ziekenhuis, alwaar gisteren eene lijkschouwing heeft plaats gehad door de H.H. Doctoren de Bruijne en van der Starp. Naar wij vernemen zijn gisteren de regter-commis- saris, belast met de instructie van strafzaken, vergezeld van den officier van justitie en bijgestaan door den beëedigden klerk ter griffie, vertrokken naar de ge meente Duivendijke, ten einde een onderzoek in te stellen op de plaats waar Zondag j.l. het ongeluk plaats had. De machinist P. v. d. B., die bij het tramongeluk op de Groote Markt te Bergen op Zoom, hevige brand wonden kreeg, is aan de gevolgen overleden. Behalve de vermelde ovatie ter zake van de Duitsche stoomvaartlijnen was den heer Arie Smit te Vlissingen nog een groote verrassing bereid. Het dagelijksch bestuur der gemeente bood hem nl. een prachtig album aan met al de namen van hen, die in hoogeren of lageren rang, gedurende zijn burgemees terschap (1 Juli) 1879 tot 1 Mei 1885) bij het gemeen tebestuur werkzaam waren, met een prachtig gecalli- grafeerde opdragt als titelblad. Te Schiedam, aldus verhaalt men, werd onlangs het volgende middeltje op art. 17 der drankwet toe gepast. Een politiebeambte ziet een jongen, gewapend met een fleschje, een tapperij binnengaan. Hij wacht even, gaat binnen en ziet den kastelein jenever iu het fleschje gieten, het geld opstrijken en het stopje op de flesch doende politiebeambte schiet toe, want het is zijn tijd. Maar de kastelein steekt het fleschjein zijn zak en zegt„Jongen, je moet mij den weg wjjzen, ik weet je moeder niet te wonen." De heer V., aan den N. W. Binnensingel te 's Hage, heeft zich in den nacht van den 4n op den 5n Julij door ophanging van het leven beroofd. Geldelijke ver liezen die hij leed bij de onlangs gefailleerde firma van O. in de Nieuwstraat worden als de aanleiding beschouwd tot zijn wanhopige daad. In de nabijheid van Heerenveen verhuurde iemand sedert eenige jaren aan een landbouwer een perceel hooiland voor ƒ1000 'sjaars. Toen de huurder be merkte, dat de hooilanden veel goedkooper werden verpacht, bood hij ƒ900 aan den eigenaar, die het daar voor evenwel niet wilde afstaan. De huurder weigerde echter meer te geven, en daarop is nu het pand publiek door een notaris verhuurd voor 450. De heeren dr. J. W. Gunning, W. Dul, H. N. Teding van Berkhout en H. J. F. De Waal te Amster dam, en jhr. mr. G. S. Th. Beelaarts van Blokland te s Hage, hebben thans een verslag in het licht gegeven betreffende de onderneming van den heer J. H. Janson jr., om in Zuid-Afrika een kolonie te vestigen. Daartoe werden gekozen de plaatsen Groot-Suikerboschkoop en Elandslaagte, in het district Lydenburg. Hoewel men aanvankelijk met veel wederwaardigheden had te kampen, is de uitslag niet onbevredigend; althans de grondslagen der onderneming zijn gelegd, en wanneer de oogsttijd zal ingetreden zijn, acht de heer Janson den tijd gekomen voor nieuwe bewoners, om naar de kolonie te trekken. Bij moed, geestkracht en ijver, zegt hij, zullen en moeten de nieuwe kolonisten vooruit komen. Hij waarschuwt ten slotte tegen allerlei on gunstige berigten, welke over zjjne onderneming en de Zuidafrikaansche Republiek in het algemeen ver spreid worden. Niet alleen uit Parijs en omstreken, maar uit verschillende andere plaatsen komen weder berigten van hevige onweders en overstroomingen. Te Berlijn heeft een hevig onweder, vergezeld van zware hagelbuien, groote schade aangerigt. Vooral de Plantentuin heeft veel geledenal de uitheemsche planten zijn daar vernield of zwaar beschadigd. De tuin moet eenige dagen gesloten blijven. In de straten werden verscheiden personen door de zware hagelsteenen gewond; er moeten zelfs eenigen gedood zijn. Te St. Goarshausen aan den Rijn heeft een onweder, zoo hevig als men zich niet herinnert in de laatste vijftig jaren gehad te hebben, aanmerkelijke verwoes tingen aangerigt. Een aantal wijnbergen werden ver nield de velden werden overstroomd en alles wat daar groeide, ging verloren, zoo dat in dit jaar niet op een oogst valt te rekenen, en ook de spoorweg werd op drie plaatsen beschadigd, zoodat het verkeer zeer belemmerd werdde weg is voor een groot gedeelte voeten hoog met slijk en steenen bedekt. Te Willmich werden verscheiden huizen geheel of gedeeltelijk over stroomd en sommige der bewoners konden slechts met moeite gered worden. Te Pest woedden een orkaan en een waterhoos. De kanalen werden buiten hunne oevers gedreven en over stroomden verscheiden straten. De boomen langs de Donaukade werden door den wind ontworteld. Een drijvende zweminrigting werd losgerukt en dreef de rivier af, tot grooten schrik van een honderdtal per sonen, die er in waren, en die men slechts met moeite in veiligheid bragt. Wij vernemen, dat mr. Michiels van Verduijnen na eenig beraad verklaard heeft, zich niet te kunnen belasten met de verdediging van Jeanne Marie Lorette. K ERKNIEUWS. Ds. A. de Joode te Eikerzee, heeft bedankt voor het beroep naar Oosterwolde c.a. Bedankt voor het beroep naar Wolfaartsdijk door Ds. G. Lampen, predikant bij de Chr ger. gemeente te Kruiningen. De predikant J. Kuyper te Nunspeet, die door het Hof van Gelderland van de aanklacht van hoon en laster in het openbaar is vrijgesproken, is thans door het klassikaal bestuur van Harderwijk in zijn bediening geschorst, gedurende welken tijd het provinciaal kerk bestuur een onderzoek zal instellen naar den twist tusschen dien predikant en de leden zjjner gemeente. Gemengde Berigten. Geld makenOp dezelfde wijze als de vogelmestklip- pen in Oost-Indië verhuurd worden door de Regeering, denkt men er ernstig san ook de inzameling van schildpadeijeren te verpachtenmen berekent dat dit 10,000 gld. per jaar zal opleveren. Te Amsterdam is eene flinke jonge moeder bevallen van een meisje met één armpje, waaraan 10 vingers en één beentje, waaraan 10 teenen. Het kind is overigens flink en groeit voorspoedig. Ook een katjeTe 's Hage heeft eene jeugdige weduwe in een twist over eene liefdes geschiedenis haar zwager met den hak van haar laars zoo op het hoofd geslagen dat hij een hevige bloeding kreeg. Dezer dagen zeide een kastelein tot een bedelaar„Zeg eens kerel, drink niet zoo veel, anders vergeet je weer je krukken meê te nemen." Te Vermoor in het land van Bremen, houdt men er een paard op na van 30 jaar. 't Beest trok in 1866 mee ten strijde, ontving eenige sabelhouwen en kreeg ook een kogel, die nog in het vleesch zit, bij wijze van medaille of ridderkruis. Later heeft het negen jaar voor de postkar geloopen en verrigt thans op zijn hoogen ouderdom het werk in de kleidobbe van een steenbakkerij, 't Gaat met dat paard ook al, als met zoo menig oudgediende. Onder de niet bestelbare brieven voor de ramen van het postkantoor te Maas tricht is er een die tot opschrift heeft„Voor mijn geliefde vrouw." De schrijver heeft misschien gedacht, dat het aan de geheele wereld bekend was hoe geluk kig hij met zijne vrouw leefde. „Wel wel" zegt Thijsje te Wolfsdorp, wat ben ik toch nieuwsgierig naar de aanstaande verkiezing, want er is voor mjj veel aan gelegen. Als er nu maar weer een strooibiljet in de wereld gestuurd wordt, dat vol laster en leugen is, maar waardoor de kiezers toch zand in de oogen gestrooid wordt, dan zullen wij ons doel weêr wel be reiken. Eenige nette luidjes aldaar zijn tegenwoordig altijd zoo netjes aangekleed, dat laatst op een partijtje een zeker heertje zulke zachte voering in zijn broek had, dat zij van onder door de pijpen te zien was. Bram te Baarveld wordt aangeraden zooveel verbeel ding niet te hebben, als zou hij de dochter van een plantsenier krijgen omdat hij de planeet van Saartje getrokken heeft bjj de waarzegster. Eene modepop aldaar moest geen praatjes uitstrooijen van vier fat soenlijke jongens, want het zal haar toch niet geluk ken één van deze in de fuik te krijgen; het was beter dat zij zich beter gedroeg. „Wel, wel" zegt Dina, „zou men denken dat ik er om gaf, al hebben de menschen er praats van dat ik op de zangvereeni- ging ga." Neen, als ik Jantje citroen er maar meê vast kan krjjgen, want het is toch maar zoo Ter wille van de smeer Lekt de kat de kandeleer. STOOMBOOTDIENST Vlissingen, Middelburg en Rotterdam. «JULI 1885. Vrijdag Zaturdag Zondag Van Van Rotter Vlissingen Middelburg dam n. Mid naar naar delburg en Rotterdam. Rotterdam. Vlissingen. 10 voorm. 8.30 voorm. 9.45 voorm. 9.45 11 8.30 9.45 9.45 12 9.45 13 8.30 9.45 14 8.30 9.45 9.45 15 8.30 9.45 9.45

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1