ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5095. Dingsdag 25 Juni] 1885. 41ste Jaarg. Hoogere Burgerschool. Hoogere Burgerschool. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30franco per post f 1,60. ADYERTENTIËN van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Ct., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. De COMMISSIE VAN TOEZIGT op het MIDDEL BAAR ONDERWIJS te Zierikzee maakt bekend, dat het examen voor hen die wenschen toegelaten te worden op de Hoogere Burgerschool, zal plaats hebben op Dingsdag den 14 «Xulij e. k. des morgens te 9 xu*e eu dat zij, die dit examen wenschen af te leggen, zich daartoe vooraf in persoon moeten aan melden bij den Heer F. F. LEUPEN, waarnemend Directeur, aan een der localen der Hoogere Burger school op Donderdag den 9 Julij k. des namiddags tusschen een en twee ure. Zierikzee 22 Junij 1885. De Commissie voornoemd, SCHNEIDERS van GR., Secretaris. De COMMISSIE VAN TOEZIGT op het MIDDEL BAAR ONDERWIJS te Zierikzee maakt bekend, dat de Overgangs-examens aan de Hoogere Burgerschool, zullen worden gehouden op Zaturdag den 11 Julij en Maandag- den 13 Julij e. k., telkens aanvangende des voormiddags te 9 ixire. Zierikzee 22 Jung 1885. De Commissie voornoemd, SCHNEIDERS van GR., Secretaris. Nieuwstijdingen. Londen, 19 Junij. In het Hoogerhuis verklaarde lord Salisburydat de onderhandelingen over de zamenstelling van het Kabinet nog niet zóóver gevor derd zijn om, van welken kant ook, eenige verklaring te kunnen afleggen. Hij stelde daarom voor, de zitting tot aanstaanden Dingsdag te verdagen. Verder wenschte hij, dat ook tot Dingsdag gewacht werd met het in overweging nemen der amendementen op het ontwerp betreffende de nieuwe indeeling der kiesdistricten, omdat, ook wanneer het ontwerp is aangenomen, een parlement9ontbinding vóór November toch onmogelgk is en tot zulk een constitutioneelen maatregel kan niet overgegaan worden, wanneer er geen verantwoordelijke regeering aan het bewind is. Kimberley bestreed het voorstel, dat echter met 124 tegen 56 stemmen werd aangenomen. Het Huis ging daarop tot Dingsdag uiteen. In het LagerliuiB stelde Gladstone voor, de zitting tot aanstaanden Dingsdag te verdagen. Labouchère vroeg of het waar was, dat de Kabinetsformatie nog niet tot stand kwam, omdat Salisbury van de liberalen geen toezegging kreeg wat betreft de ondersteuning, die hij verlangde. Gladstone antwoordde, dat Salisbury gisteren ope ningen gedaan en vorderingen gesteld had. Mogten de onderhandelingen tot een resultaat voeren, dan zal hij, Gladstone, van alles wat daarop betrekking heeft, in hoofdzaak mededeeling aan het Parlement doen. Salisbury wa3 het daarover met hem eens. Het Lagerhuis schorste daarop de zitting tot Dingsdag. l&Mslttnïi, De Russische regeering ziet de noodzakelijkheid in om krachtig de ontwouding binnen de grenzen des lands tegen te gaan, die reeds van 1850 dagteekent, het jaar der eigenlijke ontwikkeling van de stoomvaart op de Wolga, en daarmede ook het jaar dat het vellen een aanvang nam. Weinig tijds daarna bespeurde men reeds den nadeeligen invloed dezer ontwouding, en dat het kwaad snel toenam blijkt uit de volgende cijfers. Nog in 1850 leverde de rogge aldaar een 16-voudig bedrag opin 1855 kon men slechts het 10-voudige bekomen vijf jaar later daalde de opbrengst tot het 8-voudige, en in 1870 tot het 5-voudige bedrag. Alleen de teelt van Noordsche tarwesoorten was nog mogelijkvan al de vroeger aldaar verbouwde tarwe-variëteitenuit zuidelijke streken afkomstig, mislukte de oogst. In Odessa bedroeg in 1879 de uitgevoerde tarwe nog 15'/o millioen hectoliter; thans niet meer dan de helft. Madi'id, 19 Junij. Tengevolge van de officieel e afkondiging van het verschijnen der cholera in de hoofdstad heeft er eene zeer rumoerige manifestatie plaats gehad, waarbij hard geschreeuwd en gefloten werd, zwarte vaandels rondgedragen werden, en met steenen naar de gendarmen geworpen werd. Nadat een twintigtal personen gearresteerd was, werd de menigte uiteengedreven. De Koning staat er op naar Murcia te gaan, maar de ministers ontraden het hem. JFranfertjfe. Er valt niet meer aan te twijfelen, of het Fransche transportschip ;-Renard" is te grondegegaan bij de cycloon, welke kort geleden in de nabijheid van Aden woedde. De geheele equipage is omgekomen. Vreeseljjke bijzonderheden deelen de bladen mede omtrent de gevolgen der instorting van de hoofdtrap in het regtsgebouw te Thiers. Er werden 23 personen door die ramp gedood en meer dan 100 kregen zware verwondingen. De treden, bij de hoeken afgebroken, scherp en snijdend als scheermessen, hadden het vleesch aan stukken gereten, de hersenpannen doorboord. De hartroerendste tooneelen vielen, gelijk men denken kan, voor, bij de herkenning van de slagtoffers door do familieleden. Een der gekwetsten was een stuk hout dwars door den buik gedrongen en in den rug uit gekomen bovendien was hem de regterarm afgerukt, en een dag later leefde deze nog. Een ander werd letterlijk het hoofd van de romp gescheiden. Vrijdag ochtend had de begrafenis plaats van de 23 lijken. In den stoet bevonden zich de leden der regtbank, de advocaten en procureurs, de leden der regtbank van koophandel, de prefect, de onderprefect, de eerste pre sident en de procureur-generaal. In 19 lijkwagens werden de kisten vervoerd gevolgd door de familie van elk slagtoffer, waarop de gemeenteraadde amb tenaren de plaatselijke vereenigingenhet onderwij zend personeel enz. volgden. Meer dan 6000 personen vergezelden den stoet naar het kerkhof. 't Kint, die tot de kosten van het proces was ver oordeeld, (deze bedroegen 33,000 frs.), kan die niet betalen en zal derhalve nog 5 maanden gevangen moeten blijven, d. w. z tot in het begin van 1886. SUcïiieiiriamlf. Winschoten, 20 Junij, Den 17den April U, ■\yerd door de arrondissements-regtbank alhier vonnis gewezen tegen B. H. B., koperslagersknecht te Veendam, waarbij hij ter zake van geweldpleging tot 10 dagen cel straf werd veroordeeld. Woensdag moest hij zich in arrest begeven. Daartoe was hij hoogstwaarschijnlijk den vorigen dag reeds te Winschoten gekomen. Den nqpkt bragt hij in 't wandelbosch door. Immers op het zoogenaamde „bergje" zag men het volgende in het zand. geschreven„Heden middag 12 uur ben ik niet meer10 dagen ons chuldige gevangenis, B. H. Bok, Veendam." Iets verder las men 't zelfde, met de bij voeging „'8 morgens 4 uur", waaruit men dus moet opmaken, dat hij op dien tijd in 'tboscli was. Des namiddags zag men een persoon op ,,'t bergje" zitten, die bezig was met een mes zich aan den pols te verwonden. Zekere A. B., zoo zegt men althans, gaat op hem toe, grijpt hem voor de borst en zoekt hem het mes afhandig te maken, 'twelk hem ook eindelijk gelukt. Nu echter wil de onbekende nog maals eene poging doen om een ander mes uit den zak te halen, doch men slaagde er na eenige oogen- blikken in, hem te binden. De politie werd er bijge haald, de pols werd> hem zoo goed als het kon ver bonden, en 't bleek nu, dat de schrijver van boven omschreven regelen en deze persoon een en dezelfde was. 'Onder geleide van de politie en ten aauschouwe van eene talrijke menigte is hij naar de gevangenis overgebragt en daar werd hij verbonden door den chir. Rinsema. Nijmegen, 19 Junij. Een aantal drankverkoopers en slijters zijn betrapt op het afleveren of verkoopen van sterken drank aan kinderen beneden de 16 jaren (art. 17 der Drankwet). De wijze echter hoe eenige dier overtredingen door de politie moeten zijn uitge lokt, verdient afkeuring. Zoo hebben politie-agenten zich niet ontzien, aan vreemde kinderen centen te geven om voor hen in een aangeduiden drankwinkel jenever te halen, teneinde aldus onnoozele menschen, die zelfs van het bestaan der gewijzigde drankwet niets wisten, te calangeeren. Een ging zelfs zóóver, bij een jufvrouw. 8 centen te leenen, om daarvoor wat „sterk bitter" te laten halenhij had zoo'n hevige buikpijn en een glaasje sterk bitter zou hem stellig goed doen; de jufvrouw, niets kwaad vermoedende, gaf hem de 8 centen en etond zelfs toe, dat een harer kinderen het „bittertje" haalde, waarna de „buik pijnlijder" kon verbaliseeren. 3?apencli-eclit20 Junij. Heden brak hier op den vollen middag een geduchte brand uit. Vijfhuizen met aanbehoorende schuren werden binnen één uur tijds een prooi der vlammen. Aan den burgemeester en de flinke brandweer is het te danken dat de brandwelke bij den hevigen wind aller hart met schrik vervulde, tot genoemde panden bepaald bleef. De burgemeester ging zelf voor met het afrukken van het dakriet eener boerenwoning, wat spoedig navolging vond, terwijl aan de andere zijde, door het dekken met zeilen en het gieten en spuiten, de vlammen werden in bedwang gehouden. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het vliegen van vonken uit de smidse van de scheepstimmerwerf van H. v. d. A. op het rieten dak eener nabjjstaande woning. Het gebouw waar de brand uitbrak, was verzekerd bij de Brandwaarborg-Maatschappij „Holland" te Dor drecht, een ander met inboedel bij de Assurantie- Maatschappij tegen brandschade te Zutfende overige moeten met hunne inboedels niet of zeer laag verze kerd zijn. Hoelt, 20 Junij. Heden had alhier de aanbesteding plaats van het bouwen van eene onderwijzerswoning. Minste inschrijver was de heer G. J. Balkenstein te Terneuzen, voor 19,438. Oostbnrjg, 20 Junij. Benoemd met ingang van 1 Juin tot brieven- en telegrambesteller te Terneuzen L. J. Pauw, thans als zoodanig alhier werkzaam. Terneuzen, 20 Junij. Sedert eenigen tijd is men hier onder leiding van den lsten luitenant der Artillerie Hesta, bezig twee stukken geschut te plaatsen. Nadat de voorbereidende werkzaamheden zijn geëindigd en men begonnen was met een der stukken te plaatsen, bleek het, dat de wal daar ter plaatse niet geschikt is om het te dragenalthans er worden thans ver zakkingen geconstateerd, die het noodzakelijk zullen maken, eene andere plaats voor het opstellen te kiezen. "Vlissing-en, 20 Junij. Bij herhaling hoorden wij namen noemen van personen, die zouden optreden als Burgemeester van Vlissingen. Nu waren ze uit onze omgeving, dan weêr kwamen zij van verre. Daar er, naar het ons voorkwam, weinig grond was om aan die geruchten te hechten, hebben wij ze niet vermeld. Thans echter vernemen wij uit goede bron, dat eerlang als zoodanig zal worden benoemd de Heer A. H. J. Diemont uit Arnhem, bij onze ingezetenen niet onbekend. Oostli&pelle, 21 Junij. Alhier is eene buks- scliieterij opgerigt, waartoe reeds 12 personen zijn toe getreden. De Heer Jhr. de Jonge van Ellemeet heeft eene schietbaan doen aanleggen op zijne buitenplaats „Overduin". Zaturdag a.s. zullen de oefeningen aan vangen. Ylissingen, 21 Jung. Nog altijd zien wij reik halzend uit naar de beslissing in zake het aandoen onzer haven. Naar wij vernemen hebben onze oud- Burgemeester en de Directeur der Maatsch. de Schelde een adres gericht aan Dr. Stephan, Directeur-Generaal van het Duitsche Rijkspostwezen, wiens invloed op het te nemen besluit overwegend wordt geacht. Ook in dit adres worden de voordeelen in het licht gesteld, die voor de nieuwe Duitsche gesubsidieerde Stoomvaart lijnen zullen gelegen zijn in het aandoen van Vlissingen, boven Antwerpen en Rotterdam. Middelbiu'g', 21 Junij. Onlangs maakten wij melding van een camera-obscura, vervaardigd door onzen stadgenoot de Heer W. van Enst. Thans ver nemen wij, dat waar zoodanig toestel werkt met lenzen en spiegels, hierbij is gebruik gemaakt van prisma's, waardoor de beelden veel scherper worden weerkaatst. Onder den naam van camera-lucida zal het weldra op de tentoonstelling te Antwerpen prijken. Yerseke. Naar wij uit goede bron vernemen zou onze gemeente weldra de benoeming van eenen anderen burgemeester mogen te gemoet zien, wegens het aangevraagd ontslag van den tegenwoordigen. Met zekerheid kan thans gemeld worden, dat het zangersfeest te Wemeldinge op 2 Julij a. s., dank zij den financiëelen steun van alle welgezinde Wemel- dingers, zal doorgaan. Door verscheidene zanggezelschap pen uit Zuid Beveland en Walcheren, die reeds hunne sporen verdiend hebben, is medewerking toegezegd de lommerrijke boomweide van onzen Burgemeester biedt een bijzonder geschikte gelegenheid, en, houdt het weer zich goed, dan durft men een genot vollen na middag voorspellen. Door de zangvereeniging van Wemeldinge, die in dezen het initiatief nam, zullen herinneringsmedailles worden uitgereikt. Oïoes, 20 Junij. Het ledental van ons departement van 't Nut neemt voortdurend afhet bedraagt thans slechts 35. Vermoedelijk bedankt menigeen omdat er geen lezers van buiten kunnen komende kas van het Departe ment laat dat niet toe; maar door hun bedauken wordt de onmogelijkheid om den een of anderen let terkundige uit te noodigen voortdurend grooter. Het is vermoedelijk om die reden dat de verdienste lijke voorzitter van het departement, dr. A. W. van Campen, als zoodanig zijn ontslag nam. Jongere krach ten zouden, meende hijbeter propaganda kunnen maken. Welverdiend was de hulde, die den afgetreden voorzitter door een der leden werd gebragt. Ook de bibliothecaris, de heer G. J. v. d. Poll, meende niet langer te moeten aanblijven. In hunne plaats werden gekozen de heeren Jonquière en Hildernisse. Een der instellingen, door het departement in het leven geroepen, de schoolspaarbank, werd met opheffing bedreigd, omdat van de 10 leden der commissie niet minder dan 7 hun ontslag genomen hadden. Gelukkig waren andere leden bereid hun steun en medewerking aan die instelling te verleenen zoodat deze dreigende wolk verdween. De heer L. M. van Campen werd als bestuurslid herkozen. Goes, 20 Junij. Heden viert een geacht ingezeten, •le heer A. Koopman, zijn tachtigsten jaardag. Hebben sleehts weinigen het voorrecht zoo'n hoogen leeftijd te bereiken, de weerga van den heer Koopman, in wat men gewoonlijk noemt „kras" zal men tevergeefs zoeken. In levenslust- een jongeling, in lichamelijk voorkomen een vijftigjarige, oefent hij nog dagelijks zijn gewoon handwerk, horlogemaker uit. De kolfsocieteit „Prins van Oranje" maakte hem eerelid, gelijk hij dit reeds was van de zustervereeni- ging „Prinses Maria." Verscheidene buren hadden ter eere van den krassen ouden heer de driekleur uitgestoken. Oolij nsplaat. Het telefoonkantoor met de geleiding zijn gereed, terwijl de proeven om met Cort- gene te spreken, verrassend geslaagd zjjn. Wij zullen ons dus, dank zij de énergie van onzen geachten Burgemeester, spoedig in de opening van het kantoor verheugen. Zieriliseee, 20 Junij. Bij de opening der stem biljetten op heden bleek, dat bij de verkiezing voor een Hoofd-Ingeland van het Waterschap Schouwen waren uitgebragt 107 stemmen. Hiervan verkregen de H.H. Mar. Gast Johz. 25, F. v. d. Bout Az. 23, W. ten Haaf 13, M. Vis Lz. en M. Hoogenboom ieder 12, D. Q. Mulock Houwer 10, S. B. Vis en M. A. Visieder 3, N. de Bruijne Wz., S. J. de Bruijne Nz. en L. Beije ieder 2 st., zoodat tusschen de beide eerstgenoemde heeren eene herstemming moet plaats hebben. Het vergunningsregt heeft te Rotterdam in het vorige jaar opgebragt 48,287,50. Te Middelharnis is een drenkeling gered door een Iraëlitischen onderwijzer, wiens geslachtsnaam „helper" en wiens familienaam „man der hulpe" be- teekent. Ziex'ilczee; 22 Junjj. Jl. Zaturdagavond werd de 78jarige Wed. L. op het Havenplein alhier door eene beroerte getroffen en was onmiddelijk een lijk. Volgens den almanak begon gisteren de zomer de thermometer teekende des middags ten 12 ure, 52 gr. Fakr. Naar wij vernemen is eene der vermiste bank noten uit een brief, geadresseerd aan J. v. Dalsem te Selierpenisse, nl. F. N. N. 3973, in handen gekomen van den Directeur van het postkantoor te Tolen. De ju stitie doet verder onderzoek naar hetandereF.N.N.9516. Ziex-ilizee22 Junij. Gisteren had alhier een treffend voorval plaats. Op de reede voor deze stad, nabjj de Val, lagen geankerd de Vlissingsche loods- sckoeuer No. 4 en de loodskotter No. 7. Omstreeks 10 ure des morgens zag men van laatstgenoemden kotter een lijk drijvenonmiddelijk werd eene sloep bemand en het lijk opgevischt, dat reeds in vergevorderden staat van ontbinding verkeerde. Maar wie schetst de onsteltenis der bemanning, toen men aan de kleederen en de daarop voorkomende naamletters bemerkte, dat dit het lijk was van den broeder en zwager van twee der in de sloep aanwezige personen, tevens zoon van den gezagvoerder van eerstgenoemden loodsschoener Het was het lijlc van W. Meijnderts, die in den nacht van 27 op 28 Febr. (destijds aan boord van den loods schoener No. 6) buiten het zeegat de Wielingen, nabij Ostende, bij het uitlaten eener jol om aan een Engelsch stoomschip een loods te geyen, verdronk. Het lijk werd gebragt aan boord van den schoener, waarna het, na de gebruikelijke formaliteiten, gekist en gisteren avond ten 6 ure op de Burgerlijke Begraafplaats ter aarde besteld werd. De kameraden van den overledene be nevens de hier aanwezige loodsen droegen het ljjk grafwaarts, waarna de oude vader een roerend woord sprak tot zijne aanwezige zonen en bedankte voor de eer door de overigen aan het lijk bewezen. Een talrijk publiek was op de begraafplaats aan wezig, dat getroffen was door hetgeen het had gehoord en gezien. In de zitting van den geneeskundigen raad van Zeeland, de vorige week gehouden, werd door den heerBertel, geneesheer te Koudekerk, de volgende mede deeling gedaan, welke wel overweging verdient: Een groot deel der kippen op een buitenplaats te Koudekerke leden aan diphteritis en de meeste der dieren waren gestorven. De eigenaar, een liefhebber van kippen, belastte zich meestal zelf met de behandeling dezer dieren, door het exsudaat uit de keel te verwijderen, de zieke oogen te wasschen, enz. Zonder aan gevaar van besmetting te denken, begaf hij zich daarna weder in zijn gezin en kwam natuurlijk in aanraking met zijn kinderen. Opvolgend werden vier zijner kinderen door diphteritis aangetast. Een van deze overleed. Een der aanzienlijkste handelshuizen te Rotterdam heeft een vergelijkenden staat opgemaakt van de kosten, die een schip met volle lading vroeger moest maken toen het langs Brouwershaven en het Voornsche kanaal Rotterdam bereikte en thans, nu het langs den Nieuwen Waterweg voor de stad komt. Daaruit blijkt, dat de oude weg ƒ3023,43 aan onkosten vorderde en de nieuwe weg 343,87 vordert, hetgeen een besparing van 2679,56 per schip geeft. Te Rozendaal is een vergadering gehouden van het Beetwortelsuikerfabrilcantenbond in Nederland teneinde te beraadslagen of het Bond, dat op lo. October a. s. eindigt, al dan niet weder voor drie jaren zal worden voortgezet. Algemeen werd deze vraag bevestigend beantwoord, onder reserve, dat bij het nieuwe contract maatregelen genomen zouden worden, ter beveiliging der regten van de leden tegen oneerlijke concurrentie van buiten. Te Amsterdam is opgerigt een „Maatschappij tot Huwelijks verzekering". Zij heeft ten doel aaö personen die den huwbaren leeftijd bereikt hebben, tegen beta ling eener vaste wekelijksche premie, een uitkeering te verzekeren van 100 tot f 400 bij het aangaan van een huwelijk, en van f 25 tot 100 bij de geboorte van ieder kind uit het huwelijk gesproten. Eene ijverige huismoeder te Schoonhoven, die deze week, op eene ladder staande, ?enig huiswerk wilde verrigten, viel en bekwam daarbp zulke belangrijke wonden, dat zij aan de gevolgen is overleden. Aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam heeft zich vrijwillig aangemeld de matroos 3ekl, J. P, H. G., die 26 jaren geleden van Zr. Ms. fregat „Zee land" te Curasao is gedeserteerd. KERKNIEUWS. Volgens het „N. en Adv. Blad" is het navolgende adres bij den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier ingediend »Eerw. Heeren De hier ondergeteekenden, stemge- regtigde manslidmaten der Ned. Herv. Gem. alhier, met droefheid kennis genomen hebbende van de laatste dwalingen en werken van den WelEw. Zeer Gel. Heer ds. D. M. P. Huet, als het verwekken van gestorve nen raadplegen van dezelveeu om door hunne hulp kranken te genezen, hetwelk overeenkomstig Gods eeuwigblijvend en onbedriegelijk Woord den Christenen verboden is, en ook in hetzelve, als werk des duivels veroordeeld wordtzooals fé zien is 1 Sam. 28 Pred. 9 5, Jes. 8 19 ook blijkt ons uit de Schrift dat zulks geen het minste nut tot bekeering van zondaars kan afwerpen. (Luk. 16 2731.) Krachtig worden wij dan ook tegen alle deze dingen gewaarschuwd in Deut. 18, om geen meerdere schriftuurplaatsen te noemen. En waar nu ons formulier van het H. Avond maal, alle dezulken van de tafel des Heeren, en dus ook van de gemeenschap der Heiligen uitsluit, tenzij zij zich van alle deze dingen opregtelijk bekeeren, zoo meenen zij dat het onbehoorlijk is, iemand die in bovengenoemde dwalingen vervallen is, ongestoord in het heilige predikambt te laten doorgaanredenen waarom zij zich eerbiedig tot uwe Eerw. vergadering wenden, met het verzoek zoodanige maatregelen te willen nemen, dat deze ergernis uit het midden der gemeente worden weggenomen. Aangezien zij zich overeenkomstig de artt. 3, 39 en 42 van het reglement van Kerkelijk Opzicht en Tucht tot deze aanklacht geregtigd achten, laten zij het hoe van de verdere behandeling dezer zaak volgaarne aan Uw Eerwaardes meerdere wijsheid over en bidden zij u van den Heere der Gemeente wijsheid toe om deze zaak niet alleen tot een goed, maar bovenal tot een Hem verheerlijkend einde te brengen opdat ook bij vernieuwing door deze zaak de Ned. Herv. Kerk niet verder tot aller aanfluiting en spot moge worden." 't Welk doende enz. (Volgen 30 handteekeningen.) Goes, 12 Jung 1885. Donderdag a. s. zal te Zierikzee per spoorboot arriveren Z. D. H. de Bisschop van Haarlem, om Vrij dag aldaar het H. Vormsel toe te dienen. Ds. W. Cannenburg van Ingen, pred. te Urmond, heeft voor het beroep naar Nieuwvliet bedankt. Beroepen te Sirjansland, de Cand. M. J. Sanders te Utrecht. Gemengde Berigten. Een man van zijn tijdDe Rijks-ontvanger te 's Hee- renberg heeft zich „verwijderd" eene som van ƒ1200 tekort in zijne kas achterlatende. Men vermoedt dat ZEd. tot herstel van gezondheid naar Duitschland is. Ongeveer 1800 Duitsche grasmaaijers hebben zich de vorige week over de Noordelijke provinciën ver spreid, terwijl de inwonende arbeiders geen werk kun nen krijgen. Te Sliedrecht worden pogingen in het werk gesteld om brave en ijverige werklieden, die geen werk kunnen bekomen, in hun nood te steunen, o. a. door gratis- of zeer goedkoope verkrijging van brood. Te Berlijn zal eene Maatschappij worden opgerigt, tot leening van parapluies. Door de geheele stad zullen bureau's worden opgerigt, waar de leden, bij eene plotselinge regenbui, parapluies kunnen be komen. „Kasteleins-karaktervastheid." In een koffie huis zitten drie heeren aan een tafel. Een hond ligt er onder. Buigend treedt de kastelein nader. Is dat lieve beestje van u vraagt hij aan nommer één. Neen is het antwoord. Een aardig fidelletje, herneemt de kastelein, zich tot nommer twee wendend. Heeft u hem al lang Hij isniet van mijis het bescheid. Ja, zoo'n beest, daar hecht een mensch zich aan dus keert de kastelein zich eindelijk tot nommer drie. U houdt zeker veel van hemIk geef niets om het beest. Hij is niet van mij Waarop de deur geopend wordt en de veelgeprezen viervoeter met een „Vort. mormelwat heb je hier te zoekendoor den kastelein eigenvoetig verwijderd wordt De meid van een winkelier te Drie. moest ook wel altijd onder eene parapluie loopen, dan kon men zoo niet zien en hooren dat zij om een ander lacht en met hare lastertong van een ander spreekt, waarmede zg niets te maken heeft. Want Zij lacht om ieder die zij ziet, Waaromdat weet zij zelf niet, Zg is gelijk een oliphant Een groot hoofd, doch weinig verstand. Een hondenslagerszoon te 's Graven, is wat in zgn schik dat hij weêr een meisje aan de hand heeft, waar - mede hij dagelijks werkt. Doch, meisje! zie toch uit uw oogen, Eer gij eens naar de kennis gaat, Want gij zult zeker zijn bedrogen, Voor U is hij toch niet in staat. Een kleermaker te Ho. moest zich zoo niet in de weer stellen om den onderwijzer G. aldaar te krijgen, want het is toch maar om Mietje te doen en deze operatie zal toch niet gelukken als de historie van den sigaren-koopman aan het licht komt. De koren meisjes onder Noord, worden aangeraden als zij weer te R. komen, dan wat vriendelijker tegen een arm mensch te zijn, want zij moesten toch ook bedenken „waar de varkens zoovelen zijn, is de spoeling erg dun." Zóó, meisjesis 't met u gesteld Een groote stoet en weinig geld Neem dus deez' raad van uwen vriend, Minacht daarom den armen niet, Een schippersknecht te Ter Neuzen moest altijd niet op een meisje schelden, als hij bg een ander is, want hij kan er toch niet vandaan blijven. Laat hij voortaan maar over haar zwijgen, want al is zijn neus lang, zij zal toch wel met een ander mede gaan.' Twee meisjes te Baarland worden in haar eigen belang aangeraden geen praatjes uit te strooijen van jongens en meisjes, waarvan niets te zeggen valt, want als zij zich zeiven bekijken, hebben zij meer dan genoeg. De gemeente Za. wordt tegenwoordig bezocht door een vreemd heer, eigenaardig gekleed, heeft loerende oogen en breede dikke lippen, dit laatste zeker een gevolg van het drinken van water of whisky. Dit heerschap is gewoonlijk vergezeld door eene nogal corpulente dame met bescheiden kneveltje. Men vermoedt dat het is de directeur en zijne echtgenoote van een kermistent, die met de kermis voorstellingen zullen geven met een Transvaalschen aap, welke zullen plaats hebben buiten de gemeento, daar de aap geen lawaai kan verdragen en alsdan te woest wordt. Bij ongesteldheid van den aap, dat nog al eens voorkomen kan, zal de directeur optreden. Een pikdraad te Baarveld wordt ver zocht zijn mond in toom te houden en geen praatjes uit te strooijen van een smids- en eene plantseniers- dochter, want het begint in het oog te loopen bij het fatsoenlijk publiek en zoodoende zou hij klauten ver liezen. Aldaar zal met de kermis gehouden worden 1 een velocipède-wedstrijd. Bewijzen van deelneming zijn te bekomen a 25 Cts. bij de witte haarbolLaat P, verstandig zijn, dat zal haar geen nadeel wezenr

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1