ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5062. Xuturdag 4 April 1885. B E BI G T BEKENDMAKING. Nieuwstijdingen. Stoomboot „ZEELAND." Zierikzee en Rotterdam Middelburg en Zierikzee. Schipper A. v. d. HUCHT AANBESTEDING. AANBESTEDING. Msle Jaarar. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURD AG. De prijs per 3 maanden is f 1,3^, franco per post 1,60. ADV ERTENTIËN, van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Cis., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote tetter wordt naar plaatsruimte berekend. het PAASCHFEEST zal de Nieuwsbode op aanstaanden Maandag avond niet worden uitgegeven. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rikzee maken bekend dat zij aan JAN KOK, van beroep kok en banket bakker, wonende in deze gemeente en zijne regtver- krjjgenden, vergunning hebben verleend tot het oprigten van eene BANKETBAKKERIJ in het huis, staande op* het Havenplein, plaatselijk gemerkt wijk A no. 311, kad. bekend Sectie A no. 529. Zierikzee, den 30 Maart 1885. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. van dee LEK de CLERCQ. €lngctan^. Londeu, 3 April. Gisteravond is hier in de St. James Hall eene groote meeting gehouden, om tegen de voortzetting van den oorlog in Soedan te protesteeren. Dynamietmannen in Amerika denken niet gunstig over den Prins Van Wales. De correspondent te New- York van de „Standaard" meldt, dat in een Maandag onder voorzitting van O'Donovan Rossa, gehouden vergadering van vijfhonderd dynamietmannen een motie is aangenomen, houdende verklaring dat de prins Van Wales, al3 hij den Ierachen bodem betreedt, be schouwd moet worden als een vreemde overweldiger en dus den dood verdient. JFranferijfc, Verleden Vrijdag trad een 21-jarige jongeling, Tiburce Hauterive, licenciaat in de regten, te Parijs een koffiehuis binnen. Hij vroeg een Amerikaanschen grog, goot er wat vergif in, dronk alles uit en begon toen te schrijven, totdat de dood hem zulks belette. Eenige personen die naast hem zaten, zagen den jon gen man een papiertje uit zijn zak halen en een poeder, dat het bevatte, in zijn glas gieten. De ongelukkige viel eenige oogenblikken later als van den bliksem getroffen ten gronde. In een brief die op de tafel lagmeldde hij aan zijne oudersdat hij zich den dood gaf om eene gedeelde liefde niet te moeten brekenNeven den brief lag een papier, waarop de jongeling eerst met vaste hand, daarna bevendde volgende zinsneden geschreven had „Ik vermoord mijvergeef mij in een Amerikaan heb ik een dertigtal grammen potascyanuur geworpen; de dosis is meer dan voldoende. Zij is bijna gesmolten, het vocht behoudt zijnen citroenreukWanneer alle zoutspoor verdwenen is, zal ik den grog in eens uitdrinkenAlles is gesmoltenhet glas riekt naar bittere amandelnoten. Eene schoone toekomst stond voor mij openik sterf liever. Ik zou nochtans niet willen lijden. Ik zal drinkenik zal den moed hebbeneen glas is aanstonds uit. Ik heb eenen eer sten teug genomen't is slecht, 't Is zeer bittermijn hart klopt geweldig. Zal ik schrik hebben? Neen, ik wil sterven, het brand den mond, de lippen, tot weder- ziens, vaarwelDe familie heeft het lijk van den jon gen zelfmoorder opgeëischt. De beide Fransche Kamers hebben met algemeene stemmen de som bewilligd, door het afgetreden Kabinet aangevraagd ten behoeve der voortzetting van den oorlog in Tonkin en China. Die som, weet men, be draagt 50 millioen francs. Daarop is men voorloopig ©wttarlWiMtpfr. Reeds in het vroege morgenuur stonden Donderdag te Berlijn voor het paleis van prins Bismarck tal van menschen, in de hoop dat de vorst zich aan het ven ster zou vertoonen. Om 11 uur opende de keizer, ge volgd door den kroonprins en alle koninklijke prinsen den stoet van hen, die den rijkskanselier gingen ge- lukwenschen. De ontmoeting tusschen den keizer en prins Bismarck was zeer treffend. De geheele familie van den rijkskanselier was hierbij tegenwoordig. Tot alle deputaties, die den prins hare opwachting kwamen maken, richtte de 70-jarige jubilaris eenige hartelijke woordenvooral de toespraak van den rector der lerlijnsche universiteit, alsmede die van de deputatie it den Bondsraad werd zeer vleiend beantwoord. Het is nog niet bekend, waartoe prins Bismarck t geld zal bestemmen, dat hem, behalve het kasteel 'lönhausen, als feestgave is aangeboden. Wellicht zhy den keizer hierover laten beslissen. e bladen bevatten uitvoerige beschouwingen over merkwaardige feest, dat de rijkskanselier thans Om zich een denkbeeld te maken van de alge- ?ie^ deelneming, zij slechts gemeld, dat tot Woens dag ^rmiddag niet minder dan 1700 telegrammen ïtvangen. Ook het aantal geschenken is ver ba^ groot. Het geschenk van den keizer en al de ^nklijke prinsen bestaat in een groote kopie Tan w schilderij, welke de verheffing te Versailles van W.u|m t0t keizer voorstelt. j°+'t nationaal huldeblijk had zich een talrijke deputati aangemeiclde aanvoerder sprak prins Bis marck hiigijjk toe en zeide o. a. »Elzas-Lotharingen is door de^jjkskanselier voor Duitschland herwonnen; en net isqug nje^ meer dan billy k dat hem nu in zyn ouder m het oude stamslot Schönhausen terug- geschonken^Qj-^gj)e Rijkskanselier antwoordde glimlachend, ofschoon Schönhausen niet zoo groot als de Elzas is, verheug ik er mij in, nu ook werkelijk Bismarck-Sohikausen te zjjn, en het niet alleen meer te heeten. Tot de Duits^ studenten zeide prins Bismark, dat hy voor de toelmst des Rijks steeds de grootste hoop op de jeugd bo^de. Den Rykskan.Her is het prachtig uitgevoerde diploma van doet. honoris causa der juridische facul teit te Erlangen a^geb0den. Een zonderliLe verwarring is in een huisgezin te Dusseldorf ontstav,. Daar werden moeder en dochter bijna gelijktijdig m3der van een meisje. Voor de aardigheid gaf men an de beide kleintjes geheel gc- lyke kleertjes en zij \erden in dezelfde wieg gelegd. Maar bij het gedurig bewonderen, het opnemen en weer neerleggen van »e kinderen, is men met de zuigelingen in de war graakt, en men weet volstrekt niet wie van beiden de ante of de nicht is. i 5 1 Afril. Alsof de doodenlijst der slachtoffers van den brand Vittenburg niet reeds groot genoeg was, blykt heden, dat nog een kind er het leven by heeft verloren. Het is hei driejarig jongske Louis Charles George Groesbeek. Voor de vacante betrekking van directeur der stadsreiniging te Amsterdam hebben zich reeds een vijfhonderdtal sollicitanten aangeboden, waarbij een groot aantal lste luitenants en kapiteins. Er moeten onder dat groote aantal slechts enkele rakmannen zyn. In de diamantslijperij van den heer J. Metz te Amsterdam zal eerstdaags een begin gemaakt worden met het slijpen van den grootsten tot nu toe bekenden diamant. Deze werd onlangs in de Kaapsche mijnen gevonden en weegt 475 karaat. Zij overtreft in wit heid van kleur al zijn voorgangers. „De groote Mogol" van den schah van Perzië weegt geslepen slechts 280 karaat; de „Orloff" van den czaar slechts 195 de En- gelsche „Kohinoor" 102*/4de Fransche „Regent" 136~/4 karaat enz. Voor het slijpen van den nieuwen steen is een atelier ingerigt en men vleit zich door de toepassing der nieuwste uitvindingen bij het slijpen, dat hij de grootste diamant der wereld zal blijven. Visser, de voormalige makelaar te Haarlem, die op zoo arglistige wijze zijn bewakers in de gevangenis te Haarlem, waar hij wegens frauduleus bankroet op de pistole zat, wist te ontsnappen, heeft dezer dagen een brief geschreven, waaraan het volgende is ontleend. Als aanleiding tot zijn vlucht noemt V. de zucht tot vrijheid, die meer en meer rijpte, naarmate hij be merkte, dat de deuren, die hem van de vrije, open lucht scheidden, alleen gesloten, niet gegrendeld wer den, terwijl hij tevens wist dat hij een vriend had die alles voor hem doen zou om de vrijheid te her nemen. Een paar teekeningen van de sleutels, die hem het gebruik van zijn vrijheid ontzegden, wist hij zijn vriend in handen te spelen en weldra werden die on feilbare middelen om de deuren te openen zorgvuldig in een pak tabak hem door een bewaker overhandigd. Even na elf uur des avonds, toen de ronde gedaan was, kwam hij ongehinderd buitentoch wilde hij niet vluchten alvorens de valsche sleutels in een vensterkozijn te hebben nedergelegd, ten bewijze dat niemand binnen de gevangenis hem behulpzaam was geweest bij de ontvluchting. Tevens wilde hij den direc teur sparen, daar deze hem steeds goed behandeld had. Den eersten stalhouder den beste had hij aangenomen om hem naar Beverwijk te brengen, doch onderweg naar Velsen, had hy, zonder dat de koetsier het merkte, het rijtuig verlaten, en was hij voortgewandeld naar IJmuiden, waar de vriend hem reeds angstig verbeidde. Deze vriend roemt de schrijver hoog, want zonder diens hulp had het waagstuk nooit kunnen worden vol- bragt, maar zou ook zijn vrijheid van korten duur zijn geweest. Deze toch had te IJmuiden by zich een geheel stel vrouwenkleeren en het noodige reisgeld. Nog dienzelfden nacht of in den vroegen ochtend na zijn ontvluchting ging hij, mede door bemiddeling van zijn vriend, aan boord van een schip bestemd naar En geland. Een tweede drijfveer of prikkel om te ontvluchten was gelegen in de schaamte, als hij bij eventueele over brenging naar Amsterdam, niet onopgemerkt zou blijven, waarna de vier zijden lange brief ongeveer aldus eindigt: „Ik schrijf u deze eerst thans uit Londen, zooals gij uit het postmerk zien kunt, omdat ik op het punt sta, weder te vertrekken, want als deze brief op de Noord zee is ben ik ook weder op de wijde wateren. Ik zeg u niet waar heen, doch als ik gekomen ben waar ik on gemoeid denk te leven, dan schrijf ik u wêer." Gravenhage, 1 April. Een soldaat van het regiment grenadiers en jagers, die eenige dagen ge leden in de Spruistraat alhier, door een voorbijganger met een mes in de borst werd verwond, omdat hij een meisje wilde omhelzen, en sedert in het militair hos pitaal verpleegd werd, is stervende. De officier van justitie en de rechter van instructie hebben gisterenmiddag in het hospitaal den stervende een laatste verklaring omtrent het gebeurde doen af leggen. De dader, een jongeling van 18 19 jaren, is in hechtenis genomen. Goes, 3 April. Heel vlot met het sluiten van contracten voor het zaaien van suikerbieten schijnt het niet te gaan. De verhooging tot ƒ9,die boven dien nog niet voldoende is, is te laat gekomen, omdat een groot deel der beschikbare gronden als vlasland verhuurd is. De aanhoudende droogte in Maart is den boeren zeer ten goede gekomen, omdat zij een schoone ge legenheid gehad hebben hunne akkers te wieden. De felle nachtvorsten der laatste dagen hebben den groei wat getemperd en de vruchtboomen belet wat al te vroeg uit te botten. Eenige regen zou nu evenwel welkom zijn. Het oude rijmpje zegt tochEen drooge Maart en een natte April, dan doet de boer wat hij wil. Met medewerking der landbouwvereeniging te Heinkenszand, Kapelle en Kruininge zal op 14 April hier eene voorjaarsveemarkt worden gehouden. Ver moedelijk zullen de boeren van deze gelegenheid wel gebruik maken om zich van' een gedeelte van hun vee te ontdoen. We hopen dat het dan anders gaan zal dan bij de laatste tentoonstelling van paarden voor de legercommissie. Toen waren er heel veel kijkers en geen enkele kooper. Mocht het op 14 April juist andersom zijn. Niet heel veel sympathie schijnt men hier te hebben voor de Nederlandsche vereeniging om werklieden een pensioen te verzekeren. Wel is hier eene afdeeling opgerigt, maar nieuwe leden treden niet toe, en toch geldt het hier een zaak, waarbij zoowel de werkman als de werkgever belang heeft. Namens den Koning, is door den Minister van waterstaat, handel en nijverheid, aan den heer mr. L. A. Bijbau, te Colijnsplaat, tot wederopzeggens vergun ning verleend tot den aanleg en het gebruik voor pu- pliek verkeer van eene telegraaflijn tusschen Colijnsplaat en Kortgene, met bevestiging van een telephoonkantoor te Colijnsplaat. Uit Ellewoutsdijk gaan in de volgende maand eenige werklieden naar het Panama-kanaal. Als week loon kunnen zij ƒ30 bedingen. Wolfaartsdijlr, 2 April. Op Paasch-Maandag den 6 dezer, zullen de leerlingen der openbare school op het dorp, 's namiddags, voor het belangstellend publiek, proeven geven van hunne vorderingen in den muzikalen zang. Naardien in de gemeente, uitgaande van den landbouwer Adr. op't Hof, een adres ter onderteekening circuleert, blykt, dat sommige ingezetenen verlangen, dat de heer E. P. Lenshoek tot burgemeester be noemd worde. St.-Maarteiis<ljjk. Door den gemeenteraad alhier is benoemd tot haven- en marktmeester de heer J. van Nieuwenhuize, gemeente-veld wachter te dezer plaats. Den 9en April a. s. hoopt Izaak Daniëlse, oud- strijder van Waterloo, voor zoover ons bekend de eenige nog op het eiland Tholen, zyn 91e verjaardag te her denken. Wij hopen, dat het den jubilaris op dien dag niet aan blijken van waardeering moge ontbreken. Meer met aardsche goederen bedeelden wordt zoo een dag een feest bereid, maar als men het min benijdbare lot toegedeeld is, het brood der liefdadigheid te moeten etendan gebeurt het veelal dat zulke dagen onopge merkt voorbijgaan, zonder dat men er aan denkt, hoe vergenoegd en opgeruimd zoo een oudje zou wezen bij eenig blijk van deelneming der burgers van datzelfde vaderland, voor wiens rechten hij eenmaal optrad en zijn leven in de bres stelde. Zierikzee, 3 April. Bij de gisteren door het Dagelijksch Bestuur van het Waterschap Schouwen ge- houdene aanbesteding van het herbedelven der water leiding langs den weg tusschen Loopers Capelle en den Langendijk, aanvangende ten noorden van Loopers Capelle op het punt waar de waterleiding loopende ten zuiden, ten oosten en ten noorden het gehucht Loopers Capelle den weg bereikt en eindigende bij de brug of heul, Bh 86, op het noordeinde van den Ca- pelleweg nabij het westeinde van den Langendijk, over 1380 M. lengte, bij enkele inschrijving, is aannemer geworden Tonis van der Weele te Duivendijke, voor 144,—. Naar wij vernemen zullen eenige grenadiers wor den gedesigneerd ter bewaking van de Nederlandsche afdeeling op de internationale tentoonstelling te Ant werpen. In den moord te Wageningen is thans ook geble ken, dat de voetstappen van Regeling juist overeen komen met die, welke by de woning van den vermoorde zijn opgemerkt. De verdachte blijft, niettegenstaande er nog meer bezwarende getuigenissen zijn ingebragt, zijn schuld ontkennen. De oudste dienstdoende burgemeester in ons land zal wel die van Bellingwolde zijn, de heer L. Kars, die zijn 85sten verjaardag vierde. Zïeriltzee3 April. Ter correctionele teregt- zitting der arrondissements-regtbank van 27 Maart 11. stonden teregt lo. P. F., C. A. van H. en M. F., schippersknechts te St. Maartensdijk, ter zake dat zij in den nacht van den eersten op den tweeden Januarij 1885 te St. Maar tensdijk aan C. B. te zamen en met elkander vereenigd moedwillig slagen hebben toegebragt, tengevolge waar van B. uit de neus en mond bloedde en aan de lip is verwond geworden, en de beklaagde P. F. bovendien ter zake dat hij eenige oogenblikken te voren in dien zelfden nacht te St. Maartensdijk genoemden C. B. moedwillig heeft geschopt en geslagen. De substituut Officier van Justitie, Mr. van Hoytema, achtte de feiten bewezen en requireerde veroordeeling van den len en 2en elk tot 8 dagen en van den 3en beklaagde tot 3 dagen celstraf. De verdediger, Mr. A. J. F. Fokker, wees voor den len en 2en beklaagde op verzachtende omstandigheden en concludeerde tot vrijspraak van den 3en beklaagde. De regtbank, heden uitspraak doende, veroordeelde den len bekl. tot 2 geldboeten elk van ƒ6 subs. 3 dagen gevangenisstraf voor elke boete, den 2denbekl. tot eene boete van ƒ12 subs. 6 dagen gevangenisstraf en sprak den 3en bekl. vrij. 2o. M. B., huisvrouw van W. v. d. B., wonende te St. Annaland, ter zake, dat zij op den 3den Februarij 11. te St. Annaland aan W. v. d. G. moedwillig eenige vuistslagen tegen het hoofd heeft toegebragt. Het Openbaar ministerie requireerde 5 boete, subs. 3 dagen gevangenisstraf. Mr. A. J. F. Fokker, die als verdediger optrad, wees op verzachtende omstandigheden. De regtbank veroordeelde beklaagde tot 3 boete, subs. 3 dagen gevangenisstraf. Verder werden nog veroordeeld: lo. E. K., huisvrouw van D. W. arbeidster te Zierikzee, wegens eenvoudigen diefstal, bij verstek, tot 15 dagen celstraf. 2o. C. A., arbeider te Poortvliet, wegens mishan deling tot 6 dagen celstraf. 3o. M. van S., sjouwerman te Brouwershaven, bij verstek, wegens eenvoudigen diefstal tot 14 dagen gevangenisstraf. 4o. G. van B., schippersknecht te Zierikzee, wegens mishandeling, tot 5 boete, bij nietbetaling te vervan gen door 3 dagen gevangenisstraf, en tot betaling van 4,95 als schadevergoeding aan de beleedigde party. Naar wij vernemen is zekere J. S., laatst wonende te Rotterdam, krachtens bevel van den Regter-com- missaris belast met de instructie van Strafzaken, naar het huis van arrest alhierovergebragt, beklaagd van bedelarij in het eiland Tholen. Voor de betrekking van directeur der stoomboot maatschappij Groningen—Rotterdam hebben zich, op eene jaarwedde van ƒ1200, 350 solicitanten aangemeld. Een grenadier te 'sHage, die zich in voorloopig arrest bevond in afwachting dat hij voor den krijgsraad zou teregt staan heeft in den nacht zeer handig de sluiting zjjner arrestkamer (een cachot, waarvoor men het niet noodig acht een schildwacht te plaatsen) weten te verbreken en de kazerne waarschijnlijk door overklimming verlaten. De sergeant der wacht, toevallig juist degene op wiens aanklacht hy werd gearresteerd, stond niet weinig verwonderd in plaats van. den delinquent een beleefd schriftelijk vaarwel van dezen te vinden, verder nog het verzoek behel zende ook den sergeant-majoor te groeten. Volapük bestaat eerst vier jaar en reeds is er weder eene nieuwe wereldtaal uitgevonden. In tegen stelling met Schleyer, wil Steiner geen nieuwe taal bij de bestaande voegen, maar eene wereldtaal, geschoeid op de taaieigens der meest gesproken levende talen. De Gemein- oder Weltsprache, Pasilingua, zal men uit grammatica en woordenboek in twaalf uur ge makkelijk kunnen leeren. TELEGRAMMEN. Antwerpen, 4 April. Victor Driessens, die gisteren-avond op het tooneel door eene beroerte werd getroffen, is heden overleden. Londen, 4 April. De beurs is heden zeer gedrukt, daar in politieke kringen het antwoord van Rusland op de voorstellen van Engeland onvoldoende wordt geacht. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar Stad aan 't Haring vliet (Flakkee) door ds. Ph. Peter te Ginneken. Ds. C. v. d. Weijde te Dreischor heeft het beroep naar Zuidzande aangenomen. Door het kiescollege der Herv. gem. te Zierikzee zijn herbenoemdtot Ouderlingen de HH. Dr. H. M. de Bruyn de Neve Moll, F. J- V. Labrand en C. J. van den Bouttot Diakenen Jhr. Mr. van Kinschot en M. Boogaartbenoemd tot Diaken, tengevolge de perio- dike aftreding van den den heer W. Koole, de heer Mr. J. P. Cau. Ds. S. Zégers, pred. te Haamstede, heeft toezegging van beroep ontvangen naai de Herv. gem. te Zuid- Scharwoude. PREDIKBEURTEN bij de CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te zlerikzee, Afdeeling Sint-Domu-sstraat. Zondag; 5 April 1885. 's Morgens 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. '8 Avonds 6 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Cat. Zond. 11. Maandag 6 April 1885. 's Morgens 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Gemengde Berigten. Onze oude vriend Cornelis, die helaas Zierikzee heeft verlaten en thans getatoueerd te Ter Neuzen zijne pligten vervult, zij berigt, dat zijne oude bekende bruid op de Nieuwe Haven den Witten Donderdag vierde in het blanke kleed der onschuld. Moge dit voortaan ook het lot van vriend Kees zyn en hij, zonder witte duiven, het voorjaars-bloed in zijne aderen krijgen. - In 's lands kas te Buitenzorg (Indië) is een tekort ontdekt van 45,000. De ontvanger heeft het tekort zelf wezen aangeven, doch verklaart dat hij niet weet hoe het geld is verdwenen. Zeker door de warmte Er zijn in de dames-modes wederom mooije sl&pen in aantogt. Bij een op 12 Maart door Koningin Vic toria gegeven feest waren er aan de toiletten van de dames sleepen van 4'/j Ned. el in de lengte en even zooveel in de breedte. Naar men verneemt bestaat te Yerland het plan om per telegraaf te ontbieden Dr. Metzger, ten einde het leesgezelschap aldaar de knijp- kuur te doen ondergaan, 't Lijdt sedert geruimen tijd aan verval van krachten, een kwaal die geen zeld zaamheid is bjj oude wijven en daarom ook daar geene verwondering kan baren, aangezien volgens 't gezegde van een der leden, het gezelschap toch alleen daaruit bestaatO, tempora, o mores. Te Col. vondt men dat die verzen zeker niet van een wijsgeer afkomstig waren, maar waarschijnlijk nog een overblijfsel van de jongelings-vereeniging uit U., of de bewaarschool te O., veel smaak was er niet aan. Maar vanpligtgesproken: Doe wel degenen die U haten, Want dat is onzer aller pligt, Leer dan te jagen naar het wezen Van eerlijkheid en liefde en deugd. Leer alle schijn van haten vreezen Want die berooft U al uw vreugd. Te Baar. zal eerstdaags eene voordragt worden ge houden in het lokaal bij Betjede opbrengst zal strekken ten voordeele van Bram, om verscheidene kasteleins een aangenaam oogenblik te kunnen bezorgen. „Wel", zegt het veermeisje aldaar, „als die gladde pikdraad op straat is, durven de oude vrouwen niet buiten te komen." Een weduwnaar met zes kinderen, landbouwer onder Kloetinge, wenscht in kennis te komen met eene weduwe, die minstens acht of negen kinderen heeft, teneinde met onderling goedvinden een wettig huwelijk aan te gaan. Brieven franco postkantoor aldaar. Twee jongens uit de gespannen ploeg te T.N. moesten hun mond wat digt houden om een ander te belasteren, want anders moeten zy de gevolgen maar afwachten. Twee schippersjongens en een jonge bigge te St. M. moesten zich wat fatsoenlijker gedragen en zooveel praatjes niet hebben van fatsoenljjke meisjes, want als zij op zich zelven zien, hebben zij meer dan genoeg. Prjjzen dei- Boter en Eyex*en. Zierikzee, 2 April 1885. Boter hoogste koers 0,57'/jen laagste koers ƒ0,4772 per 5 Hectogram. Kip-Eijeren hoogste koers f 1, en laagste koers ƒ0.65. Eendeijeren hoogste koers 1.05 en laagste koers 1, EN TUSSCHENGELEGEN PLAATSEN. APRIL 1885. Van ZIERIKZEE: 7 'smorg. 8. 9 8. 8. Dond. Zaturd. 11 Van ROTTERDAM: Maand. 6 'smorg. 11.30 u. Woens. 8 11. Vrijd. 10 11. De Directeur, van GASTEL. STOOMBOOTDIEN ST APRIL 1885. Van MIDDELBURG Zaturd. Zondag Maand. Dingsd. Woens. 4 'smidd. 3,u- 5 3, 6 3,— 7 3,— 8 'smorg. 11, Dond. 9 Vrijdag 10 Van ZIERIKZEE Zaturd. Zondag Maand. Dingsd. Woens. 4 'smorg. 7,30 u. 5 7,30 6 7,30 7 7,30 8 x. 7,30 Woens. 8 's nam. 3,30 Dond. 9 3, Vrijdag 10 3, vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vry" dag-nainiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. WELDADIGHEID. DIAKENEN der Hervormde Gemeente alhier geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat by hen is ingekomen een© g-itt, tot het houden van eene Soeptoetleeling- aan de Armen van alle Ge zindten, welke bedeeling zal plaats hebben op a.s. Zondag 5 April, des middags 12 uur, aan het Ver- plegingshuis. Zierikzee, 3 April 1885. Diakenen voornoemd VAN KINSCHOT, Voorzitter. H. LAKENMAN, Secretaris Den 5 April hopen onze geliefde ouders J- ADRIAAN BLOK Hz. 1 2 J MARIA VOGEL hunne 35-jarige Echtvereeniging te- te herdenken. Kruiningen, Hunne dankbare Kinderen, April 1885. Behuwd- en Kleinkinderen. -g> Stë Op den 7 April hopen onze geliefde H Ouders Sfê ABRAHAM van den BERGE Jzn. 8! 'MARIA van 't HOF Kd. hunneSS-jarigoEchtvereeniging W. te herdenken. H Hunne dankbare Kinderen. Bruinisse, April 1885. Ondertrouwd H. HAGE en A. van WESTEN. Zeebikebe, 3 April 1885. Ondertrouwd WILLEM de VRIEZE en JOHANNA de WITTE. Noordgouwe, Elkerzee, 3 April 1885. Getrouwd JACOBUS MARKUSSE en MAATJE ROELOF, die tevens ook namens wederzijdsche betrekkingen - hunnen dunk betuigen voor de zeer vele en gewaar deerde blijken van belangstelling bij de voltrekking van hun huwelijk ondervonden. Brouwershaven, CSÏSSÏT^2 Apnl 188S' Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mejufvrouw CORNELIA JACOBA SNOUCK Wed. wijlen den Heer A. Knaap, Az., in den ouderdom van ruim 84 jaren. Zierikzee, Uit aller naam, 29 Maart 1885. A. J. KNAAP. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde Dochter en Zuster ELISABETH PIKTER- NELLA BLOM, in den ouderdom van bijna 34 jaren, te Delft is overleden. Zierikzee, Uit aller naam, 30 Maart 1885. C. BLOM. Heden overleed mijn geliefd jongste Kind REBEKKA GEERTRUIDA, in den aanvalligen leeftijd van ruim twee jaar. Zwaar valt mij op nieuw deze slag. Kruiningen, C. J. ANEMAET, 31 Maart 1885. Weduwnaar van B. H. le Clercq. Heden behaagde het den Heere van onze zijde weg te nemen, onze veel geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader ANDRIES BIL, na een kort stondig lijden van slechts 10 dagen, in den ouderdom van 61 jaren en 11 maanden. Wy hopen te berusten in den wil van Hem, wiens doen is Majesteit. Wed. A. BIL, geb. van Westenbrugge, Kinderen en Kinds-Kinderen. Kerkwerve, 1 April 1885. Na een langdurig en geduldig lijden, overleed heden mijne geliefde Echtgenoote GEERTRUIDA van WESTEN, in den ouderdom van ruim 69 jaren. Dreischor, J. C. MODDERKREEKE. 1 April 1885. Heden overleed mijn geliefd Zoontje JOOST, in den aanvalligen leeftijd van ruim 3 jaar. Brouwershaven, M. E. van de WALL. 2 April 1885. Gevoelig voor de hulp gedurende de ziekte en deelneming na het overlijden van onze geliefde Dochter iEGIDIA JOHANNA van HOUTEN, betuigen wij, ook namens onze Kinderen, onzen liartelü- ken dank. Uit aller naam, P. van HOUTEN. St.-Annaland, 3 April 1885. De ondergeteekende betuigt zijn oprech ten dank, voor de vele blyken van belangstelling tijdens de ziekte en het overlijden van zijne geliefde Echtgenoote ondervonden. Brouwershaven, A. van der SLUIJS Cz. 4 April 1885. De BURGEMEESTER van Bruinisse roept BBr ter reclame oprechthebbende op ©en® MAST van een Aakschip, gevischt in het Hellegat. De mast is ongemerkt en zijne herkomst onbekend. Bruinisse, den 1 April 1885. Het BESTUUR der Waterkeering van den calami- teuzen BURGH- en WESTLANDPOLDER, zal op Vrydag 34 April 1885, des voormiddags ten 11 ure, in het Gemeentehuis te Burgh, volgens 1 der A. B., aanbesteden Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1886, van de Aarde-, Kram-, Rijs- en Steen- glooijingwerkenaan de water keering van bovengemelden cala- miteuzen polder. Bestek en voorwaarden liggen ter lezing in het Directielokaal, in het Gemeentehuis te Burgh en zijn op franco aanvrage te bekomen bij den Secretaris- Ontvanger van af 10 April tegen betaling van 53 Ct. Aanwijzing geschiedt door het Djjksbestuur, op Vrij dag 17- en Maandag 20 April 1885, van 10 tot 12 ure. Zamenkomst in de Directiekeet. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Burgh, den 30 Maart 1885. J. M. de GLOPPER, Voorzitter. W. BOOT Wz., Secretaris-Ontvanger. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap SCHOUWEN, zal op Donderdag 16 April 1885des namiddags te één uur, aan 's Lands- kamer te Zierikzee, AANBESTEDEN: Het leveren van 2400 Scheepstermen STORTSTEEN en het maken van 1025 M®. ZINKWERK op den oever van het Waterschap Schouwen, in 2 perceelen. Het bestek ligt tex* inzage in de localen van het Bestuur en is voor 0.35 te verkrijgen bij den Boekhandelaar Van DISHOECK te Zierikzee. Inlichtingen en aanwijzingen in loco worden gegeven met uitzondering van den'Zondag van 10- tot 15 April 1885, van 's morgens 10- tot 's namiddags 1 uur. Buitendien geschiedt g-©eix aanwijzing. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, J. L. de JONGE, Voorzitter. C. van der VLIET Dz., Ontv.-Griffier. s

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1