ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Xalardag 14 Maart 1885. BEKENDMAKING. KA DASTER. VERPACHTING. Nieuwstijdingen. JFranftrtjfi. Middelburg en Zierikzee. Schipper A. v. d. HUCHT Stoomboot „ZIERIKZEE". Zierikzee en Rotterdam No. 5055. 41sle Jaai'ff. Verschijnt PINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is f 1,30, franco per post f 1,60. A D E R T E.N TIENvan 1—3 regels. 30 Cfcs., meerdere regels 10 Cis. kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee, maken bekend dat zij aan HENDRIKUS FINDSON, worende in deze gemeente en zijne regtverkrijgenden, vergunning hebben verleend tot het maken van eene bewaar plaats -voor petroleum op het erf achter zijn pakhuis staande aan de Noordzijde der Minderbroeder straat wyk B. no. 219, kad. bekend Sectie A. no. 155. Zierikzee, den 11 Maart 1885. De Burgemeester en Wethouders, J. P. N. ERMERINS. De Secretaris, J. F. van dee LEK de CRERCQ. Opmeting "Verandering'© n. De BURGEMEESTER van Zieeikzee brengt ter ken nis van de ingezetenen, dat de jaarlyksche rondreis, ter opmeting der kadastrale veranderingen in deze gemeente, door den landmeter van het kadaster zal aanvangen op den 19 dezer maand. Zieeikzee, den 3 Maart 1885. De Burgemeester, J. P. N. ERMERINS. Op Maandag den 16den Maart 1885, de3 namiddags te 121/» uur, zullen BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee, ten Raadhuize in het openbaar voor één jaar verpachten „Het land tussehen den Provincialen Straatweg en de woning van C. J. van „den BOUT, nu gedeeltelijk met op- boomen beplant. met den dag der goedgekeurde verpach ting, en eindigende den 31 December van dit jaar. De voorwaarden liggen ter lezing op de Gemeente- Secretarie. Sltwcrtfest, Volgens telegram uit New-York woedt er op de kust van Halifax een hevige cycloon. Vermoedelijk kan deze storm de Britsche, Fransche en Noordsche kusten bereiken tussehen 14 en 16 Maart. Een zesdaagsche wedstrijd op rolschaatsen is dezer dagen te New-York gehouden. De overwinnaar was een 18-jarige courantenombrénger, Donovan genaamd. Hij legde in 124 uren 1090 mijlen af en zijn mededingers -1025, 1022, 1000 enz. De «Sporf'liefhebbers zijn algemeen verbaasd over het groot aantal afgelegde mjjlen. De Californische millionnair en volksvertegen woordiger Seland Stanford, die onlangs zijn eenigen zoon verloor, heeft nu besloten, zijn geheele vermogen, "dat hij op 15 millioen dollars schat 37,500,000) te vermaken aan den Staat Californië, tot het afdoen van staatsschulden en het bouwen van scholen. Londen, 11 Maart. De Times" heeft grond tot de onderstelling, dat een treffen aan de Afghaansche grëns aanstaande is, aangezien de Russchen opnieuw in de rigting van Herat verder zijn voortgedrongen. De Afghanen zijn op raad en met hulp van den Engelschen vertegenwoordiger voorbereid op het bieden van weer stand tegen den inval, die onder den dekmantel van plechtige onderhandelingen zonder oorlogsverklaring wordt beproefd. Onder deze omstandigheden zond de Engelsche Regeering instructies aan Lumsden om de organisatie van de Afghaansche verdediging op zich te nemen. De Times" gelooft dat het gros van Lumsden troepenmacht een stelling in den Robat-pas innam. De Emir van Afghanistan riep officieel de hulp an Enge land in tot versterking van de fortificaties van Herat tegen een eventuëelen aanval. De Engelsche regeering zal aan het Parlement een post van 20.000 pd. st. voorleggen, ter uitkeering aan de naaste betrekkingen van Gordon. Te Douai is eene vrouwzekere weduwe Leleu haar 103de jaar ingetreden. Zij is nog heel gezond, en behalve dat zij van tijd tot tjjd eenige lichte aan doeningen van rheumatiek gevoelt, heeft zij geen on gemak. Haar 103de verjaardag is door de familie prettig gevierd. De wed. Leleu had twee zusters, van welke de eene 104 jaar en de andere 96 jaar oud was geworden. De moeder had den leeftijd bereikt van 101 jaar. Een kassiersbediende, uit een magazijn in de Rue de Rivoli te Parijs, zekere Louis Sarret, reed Donder dagavond in een tramwagen met een zak bij zicb, waarin zicb 12,800 francs bevonden. Twee heeren kwamen er bij en bet drietal bleef eenigen tijd alleen. Onderweg verhaalde een der laatstaangekomenen, dathy eenfleschje rozenolie gekocht had voor 10 francs. De andere lachte hem uit en zeide dat men hem beetgenomen had want dat rozenolie veel meer kostte. De man hield echter vol dat het rozenolie was, rook aan het fleschje, liet ook den ander er aan ruiken en ten slotte werd Sarret aangesproken om te beslissen of de parfumerie niet echt was. Deze bragt bet fleschje onergdenkend aan den neus en was terstond bewusteloos. De gauw dieven namen hem het geld af en verlieten den wagen, zonder dat de conducteur iets vermoedde. Maar bij het afstappen struikelde de man, die het geld droeg en viel dit laatste op de straat. De conducteur, die nu begreep wat er gebeurd was, greep den dief vast en riep de politie, die weldra verscheen om|de zaak verder in han den te nemen. Uit de kolenmijn te Karwin in Bohemen, waarin Vrijdag 11. een hevige ontploffing heeft plaats gehad, zijn reeds 65 lijken opgehaalc1. De meesten zijn zoo ver minkt, dat zij nagenoeg niet herkenbaar zijn. Volgens een officieele opgave bedraagt het aantal verongelukten 104 man. Het ongeluk heeft enkele familiën zeer hard getroffen, uit eenige gezinnen hebben drie en meer personen het leven hierbij verloren. Veertig gezinnen zijn van hun hoofd en kostwinner beroofd. Berlijn, 12 Maart. De Rijksdag heeft bij de tweede lezing van het wetsontwerp, betrekkelijk de subsidiën aan stoomvaartlijnen, het voorstel aange nomen, dat de stoombooten eene Belgische of Neder- landsche haven moeten aandoen. Van den Duitschen consul te Adelaide (Australië), heeft iemand te Berlijn het volgende schrijven ont vangen: »In antwoord op uw brief van 6 November doet het mij leed u beslist te moeten ontraden naar hier te komen, wanneer gij in nw vaderland ergens een betrekking kunt bekomen. Datgene, waarover gij klaagt, is ook hier het geval. Alle jongelieden, die naar hier komen, zijn koopliedenonze eigene jeugd hier wil koopman worden, zoodat, met het oog op onze kleine bevolking, er dan te veel komen. "Wanneer in in een zaak alhier een jongmensch wordt verlangd, zijn er minstens 50 a 60 solicitanten. Daarbij smacht" onze kolonie naar werklieden, timmerlieden, metselaars, smeden enz. Zoolang het aantal ambachtslieden niet toeneemt, kan de industrie niet verbeteren. 'f5 Gravenliage, 11 Maart. Naar wij vernemen, zullen H.H. M.M. de Koning en de Koningin den 13n April van Amsterdam Haar Berg vertrekken en van daar den 18n Mei naar Carlsbad. Zr. Ms. aankomst aldaar is op 20 Mei bepaald. De heer Dotnela Nieuwenhuis heeft zijn ontslag genomen als voorzitter van de Haagsche afdeeling van „V olksonderwijs." 's Gravenhage12 Maart. De begrooting voor Binnenl. Zaken is door de Tweede Kamer met algemeene stemmen op één na, die van den heer Keucheniusaangenomen, nadat bij de afdeeling On derwijs nog aangenomen waren twee amendementen cot schrapping der posten voor het schoolmuseum en voor hoofdopzigters bij den schoolbouw, terwjjl ver worpen werd een amendement tot schrapping der subsidie aan de kweekschool voor bewaarschool-hou deressen te Leiden. Aan de Tweede Kamer is een wetsontwerp aan- len, om aan het comité ter bevordering van de totstandkoming van een stoomtramweg van Breskens naar Maldeghem, voor den aanleg van een tramweg van Breskens naar de Belgische grenzen in de rigting van Maldeghem, uit 's Rijks schatkist, onder voor waarden, eene bijdrage te verleenen van ƒ400,000. Dit ontwerp houdt verband met de bekende zaak van het voor den aanleg van een spoorweg van Rot terdam naar de Duitsche grenzen, in de rigting van Munster, gedeponeerd en in 's Rijks schatkist gestorte waarborgkapitaal. Gedep. Staten van Zeeland beschou wen het totstandkomen dier onderneming als eene levens-quastie voor het voormalig vijfde, maar vooral voor het vierde district, dat tot nu toe geheel van S"zeren wegen is verstoken. Voor de uitbetaling van it subsidie zullen belanghebbenden in het waarborg kapitaal verklaren afstand te doen van alle regten tegen den Staat. Belanghebbenden hebben met die voorwaarde genoegen genomen. Door den heer N. M. Bosdijk te Goes, is bij de Tweede Kamer ingezonden een ontwerp van eene nieuwe Staats-Loterij. In een logement te Delft werd, bij het weg ruimen eener verstopping van het privaat, een trommel ontdekt, inhoudende een 70tal coupons van het ver- loopen halfjaar, de talon van een Russisch effect, be nevens eenige familiepapieren en bewijzen. Bij onderzoek is gebleken, dat een en ander afkomstig is van een diefstal, in het vorige jaar in Den Haag gepleegd. Hoe die trommel daar gekomen is zect nog niemand. Breda11 Maart. Onze lezers zullen zich nog herinneren, dat ten vorige jare door den ontvanger dei- registratie en domeinen te Tilburg, de heer H. D. Jans sen aldaar werd beboet wegens afgifte eens van 27 en later van 40 ongezegelde quitanties. Niet anders was men van oordeel dan dat de heer J. de op die afgifte gestelde hoeten, ten bedrage van 1700, zou moeten betalen. De arrondisseraents-regt- bank alhier, die jl. Dingsdag in deze twee zaken vonnis wees, was echter van een ander gevoelen. De regtbank besliste in beide zaken, dat de heer Janssen was goed opposant tegen het dwangschrift van 10 Julij '84, alsmede tegen dat van 9 Augustus van het zelfde jaar. Het eerste werd door den ontvanger der registratie tegen hem uitgevaardigd wegens afgifte van 27 gequiteerde nota's, voor aan verschillende personen geleverde winkelwaren, zonder dat daarvoor zegelrecht was voldaanhij werd daarbij aangemaand tot betaling van 1,40 zegelrecht en 700 aan zegelboeten. Het tweede dwangschrift betrof een zelfde aanmaning voor gelijk feit, gepleegd door uitgifte van een 40tal qui tanties, en bevatte eene aanmaning tot betaling van f 2 aan zegelrecht en 1000 aan zegelboeten. De regtbank was van oordeel, dat de met paraaf ge- teekende nota's niet als quitanties waren te beschouwen en verklaarde daarom den beer Janssen goed opposant. Bij dezelfde vonnissen zijn buiten effect gesteld de dwangschriften met veroordeeling van het bestuur der registratie en domeinen in de kosten der gedingen. "Willemstad, 7 Maart. Gisteren bad alhier een veiling plaats van eene hofstede met lande rijen, in bet geheel groot 8,43,00 hectaren, gelegen in den Juffrouwenpolder van het naburige Fijnaart. Met de gebouwen mede (die ongeveer 15 jaar geleden nieuw zijn gesticht) had die bezitting den tegenwoor- digen eigenaar, toen ter tijd meer dan 22,000 gekost, De tegenwoordige waardevermindering van landerijen was oojj bij die veiling zeer merkbaar. Op een strijk geld van 1 pCt. kon geen hooger bod gekregen worden dan 9085, waarvoor dit vastgoed dan ook is ingezet. Alhoewel er bij den toeslag waarschijnlijk nog wel wat bij zal komen, zal toch de tegenwoordige eigenaar daarop een groot verlies lijden. - Nieuw-Vosmeer10 Maart. De gemeente raad heeft zich bij adres tot den Minister van water staat gewend, ten einde het Rijk een keiweg over den dam door het Slaak aanlegge, en aan de gemeente verleene eene bijdrage van 40 pet. in de kosten van aanleg van een keiweg, aansluitende aan den dam. Mlxlcïelltmrg;10 Maart. Door het bestuur der liberale kiesvereeniging «Eendracht maakt macht" al hier is het presidium aan den heer mr. E. Fokker en het secretariaat aan den heer H. Snijders opgedragen, terwijl de heer J. J. H. Doorenbos als penningmeester optreedt. Goes, 11 Maart. Voor de Rijks-Normaallessen hebben zich aangegeven 19 candidaten, onder welke 9 voor de vacante beurs van 300. Buitengewoon druk was de paardenmarkt bezocht. Ruim 100 paarden waren aan de lijn. Bijna alle waren van echt Zeeuwseh ras, dus buitengewoon zwaar en voor veldarbeid uitmuntend, doch voor het leger minder geschikt. Vooral uit de Engelsche polder waren een paar schoone dieren aangevoerd. De commissie voor het leger heeft evenwel geene aankoopen gedaan, en ook particulieren dreven geen handel. Toch is deze eerste paardenmakt boven verwachting geslaagd, en het bezoek aan bet terrein, waar de dieren tentoongesteld waren de Beestenmarkt was zeer levendig. Dit geeft hoop voor de toekomst. Goes, 12 Maart. De voorjaars-vergadering van Burgemeesters en Secretarissen op Zuid- Noord- Beveland zal gehouden worden alhier op 23 April. Als vraagpunten worden voorgesteld: lo. Is het niet meer in overeenstemming met den geest der wet, dat ieder raadslid een vast presentie geld voor het bijwonen van iedere vergadering geniet, dan dat het volle bedrag wordt verdeeld? Inleider de heer Hartman, secretaris van Goes. 2o. Moest, waar aftrek van een gedeelte belastbaar inkomen bij den aanslag voor den hoofdelijken omslag voor inkomsten wegens arbeid of nijverheid wordt toegestaan, geen onderscheid worden gemaakt tussehen inkomsten, voortvloeiende uit arbeid, en die welke voortvloeijen uit industrieëele ondernemingen. Inleider de heer de Marees van Swinderen. 3o. Moet een gekozen raadslid dat geen open bare betrekkingen bekleedt, bij zijne geloofsbrieven eene negatieve verklaring daaromtrent verzenden? Inleider de heer v. d. Bilt La Motthe. 4o. Zou het niet goed zijn het doctoraat in de Staats-"W"eten8chappen verkrijgbaar te stellen aan de Academiën, zonder voorafgaande klassieke studie? 5o. Notariëele toestemming tot het aangaan van een huwelijk, zonder dat daarin de naam van den echtgenoot wordt genoemd. Op de aanbevelingen ter verkiezing van twee be stuursleden zijn geplaatst lo. J. Verecke, B. D. Filet en J. Welleman. 2o. La Matthe, Timans en v. d. Manderen. Het cóntraeteeren van suikerbieten wil niet vlotten. De- landbouwers zijn van oordeel, dat 8 gulden—te weinig is, en als dat zoo is, dan hebben ze gelijk, dat ze tot dien prijs niet contracteeeren. Men schijnt dan ook voornemens dit jaar in het groot uijen te gaan telen. Ook worden grooter oppervlakten dan vorige jaren in gebruik genomen voor de teelt van wissclien of z.g. teenen ten gebruike van mandemakers en anderen. Men kan van de landbouwers tegenwoordig met alle regt verklaren, dat „zij alle dingen onderzoeken mogten zij er eindelijk in slagen „om het goede te behouden". De slag is gevallenmet één stem meerderheid heeft onze „geachte" afgevaardigde Lohman gezegevierd in zijn sloopings voornemen. Het subsidie aan de meisjessohool is ingetrokken en daardoor deze inrig- ting feitelijk opgeheven. "Wel is tegen Zaturdagavond door jhr de Marees van Swinderen eene meeting uit geschreven om maatregelen te nemen, die noodzakelijk zijn geworden door het genomen besluit. Vermoedelijk zal men besluiten tot het zenden van een adres aan de Eerste Kamermaar wat zal dat bateD Ons Hoo- gerhuis zal daarom Hoofdstuk V niet verwerpen. Het beste zal vermoedelijk zijn de school te doen herleven onder den naam, waaronder zij by het volk leeft, die van Fransche meisjesschool, met behoud natuurlijk van hetzelfde damespersoneel. St.-Maartensdijk. Door den gemeenteraad alhier, is het kohier van den hoofdelyken omslag vast gesteld op f 2799,96s. De 279 aangeslagenen hiervoor zyn over 40 klassen verdeeld. De minst aangeslagenen zijn die een vermoedelijk inkomen van 300 350 hebben hiervoor bedraagt de aanslag 0,49s. De hoogst aangeslagenen zijndie een vermoedelijk inkomen heb ben van 7000voor die bedraagt de aanslag 147,19S. Wij gelooven met recht de opmerking te mogen maken, dat onze ingezetenen niet zuchten onder den druk, door de belastingen hen opgelegd. Nu men de werkzaamheden in het vlas hier als geëindigd kan beschouwen, is het misschien niet onbe langrijk een kort overzicht te geven van de hoeveel heid van dit product, die te dezer plaatse verwerkt wordt. Er werd gedurende dezen winter verkocht 26157 steen gezwingeld vlas, gemiddeld tegen den prijs van ƒ1,75 per steen. Hiervan werd naar België verzonden 23657. steen en naar Holland 2500 steen. Aan werkloon werd, gedurende de zes maanden, dat er aan vlas ge arbeid wordt, uitbetaald ƒ20925,60 't welk een gemid deld bedrag van ruim 800 per week is. 't Is voor deze plaats te hopen, dat wij wat de vlas verbouw betreft, bevryd mogen blijven voor dergelijken toestand, als waarin de suikerbieten-teelt op 'toogenblik verkeert. Zierikzee13 Maart. Tot leeraar in de Engel sche taal en letterkunde aan de H. B. S. voor jongens met 5-jarigen cursus te Rotterdam is met algemeene stemmen benoemd de heer J. G. van Santen, leeraar aan de H. B. S. alhier. Door de suikerfabrikanten te Zevenbergen wordt reeds 9 per 1000 K.G. voor de beetwortelen betaald. Verleden jaar werd daar in den omtrek 11 betaald. Zierikzee 13 Maart. Door de arrondissements- regtbank zijn heden veroordeeld lo. C. J. D., arbeider te Zierikzee, wegens diefstal, tot een maand celstraf; 2o. D. van der B., arbeider te Stavenisse, wegens feitelijken en gewelddadigen wederstand tegen- en beleedigen van een bedienend beambte, bij verstek, tot 3 dagen celstraf en 8 boete, subs. 1 dag celstraf 3o. A. den H., arbeider te St.-Annaland, wegens lo. moedwillige mishandeling en 2o. beleediging met woorden van een bedienend beambte, tot 8 dagen celstraf en 8 hoete, subs. 1 dag celstraf 4o. M. den H., arbeider te St.-Annaland, wegens opzettelijke verbreking van afsluiting, tot 3 boete, subs. 2 dagen gevangenisstraf 5o. J. den B., schippersknecht te St.-Philipsland, wegens feitelijken en gewelddadigen wederstand tegen een bedienend beambte tot 8 dagen celstraf 6o. M. van D., landbouwer te Serooskerke, wegens twee wanbedrijven van het moedwillig toebrengen van stooten aan iemand, tot 2 boeten, elk van ƒ3, subs. 2 dagen gevangenisstraf voor elke boete. Naar de »H. Ct." verneemt, zijn de regter-com- missaris en de officier van justitie naar Beverwijk ge weest, en bebben zjj aldaar de makers ontdekt van de valscbe sleutels, welke G. Visser bij zijne ontvluchting uit het Huis van Arrest te Haarlem heeft gebruikt. Tevens zyn zij tot de wetenschap gekomen, dat die sleutels zijn vervaardigd op last van een zwager van den ontvluchten persoon. Het kan wellicht zijnnut hebben, bij deze gelegen heid het publiek te herinneren, dat het verbergen van ontkomen gevangenen bij de wet strafbaar is gesteld. In de gemeente Schoterland nam een vijftienjarig meisje deel aan een bal na een tooneelvoorstelling. Zij bad de onvoorzichtigheid met ongedekten hoofde in de buitenlucht te gaan, waarop zy eene keelontsteking kreeg, die, in weerwil der aangewende geneeskundige hulp, binnen twee dagen den dood tengevolge had. Dezer dagen overleed te Gouda een vrouw, die het in de laatste dagen van haar ziekte zeer benauwd had. Om haar wat lucht te geven, achtte men het geraden haar kleederen los te maken en haar ligchaam van boven eenigszins te ontblooten. Dit geschiedde en toen bleek op een verrassende wijze van baar gehechtheid aan bet aardsche slijk in den vorm van muntstukken, althans men vond 600 aan zilvergeld, 40 aan centen, benevens een drietal gouden tientjes op haar ligchaam bevestigd. Zierikzee, 13 Maart. Het regt gaat langzaam in Nederland In ons No. van 10 Aug. 1882 deelden wij mede, dat "Wouter van den Berg, oester handelaar te Bruinisse, aan wien bij raadsbesluit voor 5 jaren was toegestaan om de aan de gemeente Zierikzee be- boorende buitengronden of vooroevevs, ten zuiden van den zeedijk van Schouwen, na bekomen vergunning van dat Waterschap, ten deele te beleggen met ge kalkte pannen tot uitoefening van de kunstmatige oesterteelt, daarin werd belet door het Bestuur der Visscherij op de Schelde en Zeeuwsche Stroomen, welk verzet door den Min. van Financiën werd bekrachtigd en namens den Staat voor de Arrond.-Regtbank alhier door den rijks-advocaat werd verdedigd. De "Voorzitter der Regtbank, zich bevoegd achtende van het geschil kennis te nemen, wees op 7 Aug. 1882 den eisch van den Staat (om de pannen weg te doen nemen) af en magtigde v. d. Berg, desnoods met den sterken arm, het wegnemen van pannen te beletten. Van deze uitspraak kwam het Hooger Bestuur in cassatie en het einde is, dat heden op den 13 Maart 1885, de uitspraak van den President der Zierikzeesche Regtbank door den Hoogen Raad is bevestigd. W. v. d. Berg werd bij den President onzer Regtbank bygestaan door Mr. J. P. N. Ermerins, Adv. alhier en bij het Hof te 's Hage en den Hoogen Raad door Mr. B. M. Vlielander Hein, Adv. te 's Hage. Naar we vernemen zal de spreekbeurt in het Nut alhier voor deze maand en wel den 24sten vervuld worden door den heer W. J. van Gorkum van Goes. KERKNIEUWS. PREDIKBEURTEN bij de CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te Zierikzee, Afdeeling Sint-Domussiraat. Zondag 15» Maart 1885. 's Morgens 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. 's Avonds 6 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Cat. Zond. 8 Gemengde Berigten. Voor de Keizerin van Oostenrijk, die wederom wordt geknepen door Dr. Metzger te Amsterdam, doch veelal te Zandvoort verblijft, is een jacht in Engeland ge huurd voor 60,000 gld. per maand om met H. M. kleine tochtjes te maken op zee H. M. had dezer dagen trek in karnemelkspapdaar die melk niet te Zandvoort te bekomen was, werd terstond een paar kan uit Amsterdam ontboden, die met inbegrip der kosten op circa 10 kwamen te staan. Dezer dagen werd in den Helder de proef genomen met een nieuw stuk geschut; 40 schoten van 60 het stuk werden gedaan, zoodat dit proefje, aan de schrale schatkist 2400 kost. Een „heer" werd onlangs door de regtbank veroordeeld tot 14 dagen celstraf. Hij weet eenige koffij huis-vrienden te bepraten om een rekest te teekenen met verzoek aan den Koning om de ge vangenisstraf te veranderen in een geldboete, maar het antwoord op het rekest is een groote nul. Pietje te Go., die door zyn tergen oorzaak werd, dat hij de deur werd uitgewezen, houdt zich nog maar voort durend of hij de hand bezeerd heeft, maar dat is zoo weinig erg, dat hij den eenen dag met zyn linkerhand en den anderen dag met zijn regterhand in een doek loopt. Hij weet dus zelf niet welke hand bezeerd is. Zie jeAan zekere mevrouw te Y. voegen wy het volgende versje toe Als laster booze pijlen schiet, Leer die geduldig dragen, Het zijn de slechtste vruchten niet Waaraan de wespen knagen. Heintie uit Bakendorp wordt aangeraden geen brieven te schrijven voor een zeker meisje te Baarveld, want ze worden bij ontvangst toch dadelijk ten vure gedoemd. Een sluiswachtersdochter te 's Gravendorp wordt aan geraden haar babbeltong wat in toom te houden, want zij is nog veel te jong om zoo te praten. De won deren houden nog niet op te Stellendamdat was de vorige week op de kaai te zien toen zeven van de voornaamste schippers bemerkten dat hunne schüitjeB losgewaaid en terzelfder tijd verdwenen waren, terwijl de dertien andere boerenschippers bunne touwtjes nog zoo wisten vast te maken, dat de Maartsche wind hen niet hinderde. Lena uit ,de laan te R. wordt in haar eigen belang aangeraden, niet zooveel praats te hebben van een meisje, dat haar volstrekt niet deert, want dat zou wel eens verkeerd nit kunnen komen. Dus, Lenahoudt u voortaan stil, Daar Koo u toch niet hebben wil, Want ieder die u kent en ziet, Zegt: Lena ik begeer u niet. Jane te Sch. moet zich niet verbeelden dat elke jongen haar hebben wil, want Veel beweging, zonder geld, Daar is toch niemand op gesteld. Een meid van een sluismeester te T. N., moest zooveel praatjes niet uitstrooijen van jongens, waarvan niets te zeggen valt, want met al dat praten kan zij Jan toch niet krijgen. Groote verloting te Baarveld bij „Saartje", van haring, stokvisch en zoutevisch deze laatste net gesneden, zonder graten. Loten a 5 Cts. te bekomen by de goedaardige Bram. Na afloop gekookte wolkammers met gestoofde uijen. Biu'gerlyke Stand van Zierikzee. 19 Febr. Een zoon van P. H. van Gastel en J. Hen- drikse. 21 dito. Eene doebter van M. Roskam en M. van Splunter. 23 dito. Een zoon van A. Holm en F. Wilson. Een zoon van W. Houtkamp en_C. M. Muste. 25 dito. Een zoon van D. Mulder en S. J. Scbeele. 26 dito. Een zoon van A. van Blop- poel en A. Pypeling. 27 dito. Eene doebter van J. Quant en J. Boogerd. 1 Maart. Eene dochter van B. Verhulst en J. van Oorschot. 2 dito. Eene dochter van D. van den Houten en M. Bakker. Eene dochter van J. W. Vorstheuvel La Brand en C. T. Steur. 3 dito. Een zoon van A. J. de Looze en J. J. Brouwer. Eene dochter van C. Aleman en L. de Masier. o vi iled en 20 Febr. J. Mathijsse, 9 j., d. 25 dito. A. M. van Bezooijen, 6 j., d. 28 dito. A. Flikweert, 56 j„ man van J. Moermond. H. de Graaf, 50 j., man van J. Berrevoets. 4 Maart. C. L. Heijericks, 77 j., Weduwn. M. Jaspers, 69 j., Wed. P. Proost. Prjjzen dei* Boter en Eyeren. Zierikzee, 12 Maart 1885. Boter hoogste koers 0,65 en laagste koers 0,60 per 5 Hectogram. Kip-Eijeren hoogste koers f 0,90 en laagste koers ƒ0.80. STOOMBOOTDIEN ST MAART 1885. Van MIDDELBURG Zaturd. 14 'smorg. Zaturd. 14 'smidd. Zondag 15 Maand. 16 Dingsd. 17 Woens. 18 Dond. 19 Vrijdag 20 Van ZIERIKZEE 7, 7,— 7,— 7,30» 6,-» 6,30» 3,— 3, Zondag 15 3,— Maand. 16 3,— Dingsd. 17 3,-» Woens. 18 3,-» Dond. 19 3,— Vrijdag 20 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee,vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de oohtendreizen op den voorafgaanden avona vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes wor den getelegrafeerd. vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Viqj dag-namiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. STOOMBOOTDIENST MAAKT 1885. Van ROTTERDAM Zaturd. 14 'smorg. 11, u. Zondag 15 10, Maand. 16 12, Dingsd. 17 11,— Woens. 18 11, Dond. 19 11, P. O- OLIVIER. Van ZIERIKZEE Zaturd. 14 'smorg. 9, Zondag 15 10, Maand. 16 8, Dingsd. 17 10, Woensd. 18 11, Vrijdag 20 8,30 <8- Op Zondag 15 Maart hopen onze geliefde -8> J Oudersg f J. C. F. PANKOW -8» t en g P. M. de GRAAF hunne 20Jarige Echtvereenigiiig; <8- te herdenken. Zierikzee, 13 Maart 1885. Hunne dankbare Kinderen. 9- -© ©- A. s. Zondag gedenken onze waarde -© Ouders: A. BLOK en -© M. BOUTERSE ®- hun SO-jarige Echtvereeniging. Zierikzee, 13 Maart 1885. 3 Q. -0 J 30-jarige Echtvereenigiug p van C JAN BAKKER ^en LENA BRABER. Renesse, 16 Maart 1885. Ondertrouwd MARINUS JOHANNES MOL Az. en CORNELIA DANA KOSTENSE Bd. Nieuwerkerk, Bubgh, -12 Maart 1885. Bevallen van een Zoon, JACOMIJNA GE LUKV. d. Vate. 10 Maart 1885. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Vader en Behuwd-Vader JAN DOURLEIJN, in den ouderdom van vier-en-zestig jaar en acht maanden. Namens de Familie, F. C. de ROO. Algemeene kennisgeving. Heden overleed mijne geliefde Echtgenoote en onze Moeder MAATJE DROOGERS, in den ouder dom van bijna 60 jaren. Dat zij in vrede is ontslapen blijft ons tot veel troost. Oud-Vosmeer, J. QUAKKELAAR 10 Maart 1885. en Kinderen. Heden overleed ten mijnen huize onze waarde Vader en Behuwd-Vader SAMUËL van LEEUWEN, in den ouderdom van 79 jaren en 6 maanden. Namens Broeders en Zusters, Zierikzee, P. B. van KRIEKEN. 11 Maart 1885. D. v. KRIEKENvan Leeuwen. Strekkende deze tot algemeene kennisgeving zoowel binnen als buiten deze stad. Onzen dank aan allen die belangstelling betoonden by de geboorte van onzen Zoon. Aalsmeer. P. LEDEBOER en echtgen. Voor de vele en hartelyke blijken van belang stelling, ondervonden met mijnvijf-en-twintig jarig Jubilé als Notaris, betuig ik mijnen oprechten «Tank. C. de VRIES te Middelharnis. Mijn hartelyken dank zoowel binnen als buiten deze stad, voor de belangstelling op 11 Maart jl. ondervonden. Mejufvr. M. van WAGE. De DIRECTIE der Dorcas-Loterij betuigt haren hai'tely ken dankvoor de medewerking en de belangstelling, die zij weder beeft mogen onder vinden zij heeft de eer, mede te deelen, dat de zui vere opbrengst van de Loterij is de som van ƒ289,70. De Directie, Mevr. SCH. BOEIJE, de JONGE. Mevr. van CITTERS, van der LEK de CLÊRCQ. Jonkvrouwe SCHUURBEQUE BOEIJE. Mevr. CAU, de VULDER van NOORDEN. Zierikzee, 13 Maart 1885. De ondergeteekende brengt zijnen oprechten dank aan hem of haar, voor het aan hem gezonden Cadeau op 28 Februari 1. 1. Den Dijkbaas KRISTALIJN. Duivendijke, 13 Maart '85. DEELGEREGTIGDEN van het fonds ge- naamd de „Slavenkas", worden uit- ^enoodigd ter by woning van de V ergaderiug, die gehouden zal worden op Maandag; den 16 Maart 1885, des middags ten 12 ure, ten huize van den Boekhouder, A. van de POLDER. De ondergeteekende verzoekt dringend attentie voor zijn adres, nogmaals kennis gevende in geen betrekking te staan tot den Heer de Crane, noch tot de Firma de Bondt Co. Heden werd my door den Heer de Crane een brief uit Hol land bezorgd, geopend en gelezen?! niettegen staande zeer duidelijk adres, van wegebet Postkantoor aan genoemden Heer de Crane afgegeven. Zierikzee, J. de BONDT Jl'. 12 Maart 1885. Platteweg.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1