ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5047. Zaturdag 28 Februarij 1885. ilsle Jaarg. AANBESTEDING. Nieuwstijdingen. TELEGRAM. Middelburg en Zierikzee. Schipper A. v. d. HUCHT VERGADERING STRANDVONDERIJ. AANBESTEDING. SUIKERBIETEN, Verschijnt DINGrSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post 1,60. ADV E RTENTIEN, van 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Cts., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en® Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letter wordt naar plaatsruimte berekend. Op Maandag den 9 Maart 1885 des namiddags te 12ys uur, zal ten Raadhuize van Zierikzee worden aanbesteed „Het LEVEREN van Materialen „voor het onderhouden der defeueie- „werken van den Oost- en Westha- „vendijk en het leggen van winter- „krammat." De aanwijzing zal plaats hebben op Maandag den 2den en Zaterdag den 7en Maart 1885, telkens des voormiddags te 10 uur, waartoe de gegadigden moeten bijeenkomen ten kantore van den Gemeente-bouwmees ter, bij wien inmiddels nadere inligtingen te bekomen zijn. Bestekken zijn voor ÏO cent verkrijgbaar ter Secretarie en bij den Gemeente-bouwmeester. ®rau3vaal. Aan een particulier schrijven uit Pretoria ontleenen wij de volgende bijzonderheden „Vrijdag 23 Januarij 1.1. is de Nederlandsche Her vormde Kerk alhier plechtig geopend. Verscheidene predikanten hebben bij die gelegenheid gesproken, n.l. uit Bloemfontein, Heidelberg, Standerton en Pot- chefstroom. De kerk zelve is uiterst net, alleen wat bont beschilderd. Uit alle plaatsen, van heinde en verre waren boeren naar Pretoria gestroomd, om deze plechtigheid bij te wonen. „Thans is ook het laatste lijk van de onlangs onge lukkig omgekomenen, na een tijdsverloop van 14 dagen binnengebragt, n.l. dat van de jonge dame, die mede passagier was, Miss W. (ebb). Het lijk was geheel gaaf, met de kleederen, oorringen, broche enz. nog aan het ligchaam. Waarschijnlijk is het onder het zand bedolven geweest en door eene herhaling van hetgeen toen voorgevallen is, naar boven gespoeld. Op dezelfde plaats is namenlijk een dergelijke massa water komen aanrollen. Wat de oorzaak kan zijn zal eerst na on derzoek met juistheid op te geven wezen. Men houdt hier in zulke zaken niet van spoed, en de boer zegt gewoonlijk„Alles zê wè rech kom." „Het onderwerp van de meeste gesprekken is de be noeming van een nieuwen postmeester-generaal en de nieuwe verkiezingen voor den Volksraad, die vóór de zitting van Mei moeten plaats gehad hebben. Nieuws van eenig belang is hier anders niet. De toestand is en blijft zeer gespannen en wij kunnen niet met zeker heid zeggen wat ons boven het hoofd hangt. Dat alles echter ontzettend lijdt onder dezen onzekeren, fatalen toestand, behoeft geen betoog. Van onzen kant zal alles in het werk gesteld worden om den vrede te bewaren, hetgeen zeer gewenscht is in alle mogelijke opzichten. SÏ-OTcrtHii, De hevige koude welke tegenwoordig in het groot ste deel der Vereenigde-Staten heerscht, veroorzaakt een groot aantal branden, des te heviger, omdat het water in de spuiten bevriestsneeuw en ijs zijn de oorzaak van vele spoorwegongelukkenzware stormen op de kusten doen vele schepen stranden. De havens aan den noordelijken Atlantischen Oceaan zijn grooten- deels door ijs versperd. Zlïi Twee Britsche troepenschepen geven aanleiding tot" ongerustheid. Er loopt een gerucht, dat de >Lijdiean Monarch" welk schip met 220 man soldaten en 12 officieren aan boord uit Kingstown vertrok, met be stemming naar Suakin, verongelukt zou zijn. Het be- rigt werd nog niet bevestigdmen houdt het alge meen vóór onwaar, doch er is tot dusverre nog niets van het schip vernomen. Het andere schip, de „Poonah", dat met 750 man schappen aan boord, uit Ierland naar Portsmouth werd gesleept, om daar in orde gebracht te worden en ver volgens naar Malta te vertrekken, is in een hevigen storm onklaar geraakt; het kon niet verder gesleept worden. Een der twee sleepbooten van het schip kwam te St.-Ives aan om het gebeurde te berichten. Maar toen men van daar hulp zond, waren de Poonah" en de andere sleepboot niet meer te vinden. Er zijn nu verscheidene vaartuigen uit om het vermiste schip te zoeken. Het volgend tragische voorval heeft in de ge vangenis te Exeter plaats gehad. De executie zou geschieden van den wegens moord op zjjn meesteres mrs Keyse ter dood veroordeelden Jhon Lee. De delin quent beklom met vasten tred het schavot, waar hij met den strop gestraft zou wordenmaar het luik weigerde te vallen, en met de strop om den hals en de kap nog over de oogen moest Lee wachten tot het defect verholpen was. Ten tweede male op het luik geleid, bleef dit wederom onbeweeglijk, en na vijf lange minuten moest de veroordeelde het schavot an dermaal verlaten. Men bragt hem nu in de gevangenis terug om op zijn gemak den toestel te herstellen. Een half uur later verscheen de ongelukkige nogmaals op het schavotmaar wederom weigerde het luik en bleven ook alle verdere pogingen om er beweging in te krijgen vruchteloos. Men zag zich toen wel verplicht de exe cutie te schorsen en de Minister van Binnenl Zaken kennis van het incident te geven. Op diens voordracht heeft nu de delinquent, die reeds doodsmarteling ge noeg heeft uitgestaan, van de Koningin verandering van de doodstraf in levenslangen dwangarbeid gekregen. 2&usianb Digt bij het dorpje Olchanka, in het Russische district Koersk, is dezer dagen een gruwelijk drama voorgevallen. Een boschwachter, aan den rand van het bosch wonende, ontmoette, van huis komende, digt bij zijne woning een boer, die, verkleumd van koude, hem zijn nood klaagde. Hij verwees hem naar zijne woning en ging verder. De boer vond in die woning de vrouw des boschwachters en twee kinderen en kreeg goed te eten en te drinken. Toen eischte hij plotseling geld van de vrouw, die echter snel naar den zolder vlugtte en de ladder ophaalde, zoodat hij haar niet kon be reiken. Daarna klom zij op het dak en trok door hare kreten de aandacht van twee ambtenaren uit het dorp, die niet ver van hare woning voorbijgingen. Eén van de twee ging er heen, om te zien wat er te doen was, maar werd nauwelijks binnengekomen, door den boer overhoop gestoken, en viel zonder een kreet; de schurk had in dien tijd reeds de twee kinderen vermoord. Na eenig wachten ging de andere voorbijganger zien, waar zijn makker bleef, maar werd eveneens met een mes steek begroet, die echter niet doodeljjk was. Hij trok zijne sabel en bragt den boer eene doödelijlce wond aan den hals toe; Op dat oogenblik komt de bosch wachter tehuis, ziet zijne kinderen vermoord en de gewonden, begrijpt de toedracht der zaak verkeerd en jaagt den ambtenaar een kogel door het hoofd. jFtanllrijfe. Te Parijs zijn in den laatsten tijd groote diefstallen gepleegdbij de Sociéte Financière, bij de heeren Ro drigue en Gabriel Lévy. Zij trokken de aandacht niet alleen wegens het bedrag van 't ontvreemde, maar ook omdat blijkbaar al die diefstallen volgens hetzelfde stelsel waren begaan. Het is thans gebleken, dat men te doen heeft met eene Engelsche dievenfirma die in 't groot hare zaken drijft en zich ten taak schjjnt te hebben gesteld te Parijs de brandkasten der financieële instellingen en der groothandelaars te lichten. Na den diefstal in de Société Financière schreef een Engelsch agentschap, op keurig papier met naam en zegel, een brief aan den directeur, inhoudende het voorstel om hem de ontstolen waarden weder te doen toekomen met eene korting ten voordeele der gent lemen-dieven van vijf-en-dertig percent. Het agent schap noemde zich „Michael Abrahams, Son and Co." en verklaarde, dat zekere heer Samuels in 't bezit was van de waarden. De Société Financière ging aan 't onderhandelen en bood den agent der dieven tien duizend francs, maar deze weigerde als een eerlijk man en solied handelaar zich, te laten afdingen. Toen moest de Société Financière Wel toegeven en zij kreeg, wat de dieven goedvonden haar terug te geven. De „Temps" geeft nadere inlichtingen. De talrijke en groote diefstallen van den laatsten tijd, zegt net blad, worden begaan door welingerichte vereenigingen. Zij hebben een talrijk en bekwaam personeel. Personen die „inspecteurs" genoemd worden, bereizen voortdurend de groote steden van 't vasteland, leven op grooten voet, logeeren in de voornaamste hotels en zoeken de gelegenheden om een goeden slag te slaan. Als zij een magazijn vinden, dat geplunderd kan worden, gaan zij in de buurt wonen, doen daar aankoopen en zenden een' uitvoerig verslag van hunne bevindingen naar Londen. Dan bemoeien zij zich verder niet met de zaak. Op het rapport van den inspecteur zendt „het huis" te Londen een paar handige slotenmakers, die een zekere som in voorschot ontvangen. Deze mannen, wezenlijke kunstenaars in hun vak, belasten zich met de iqbraak, die zij op de handigste wijze uitvoeren. Andere „beambten" van de dievenfirma kiezen de voor- werpen uit, die het stelen waard zijn en doen dit aan de helers toekomen. Die „verdeeling van den arbeid" maakt de ontdekking van de misdadigers zeer moeie- lijk en daar zij dikwijls ongestraft big ven, neemt hunne stoutmoedigheid toe. "Voor eenigen tijd trachtten zij een brandkast weg te nemen uit heb Noorder-station te Parijs aan de brandkast was echter eene electriache schel verbonden, die een wachtpost alarmeerde. De misdadigers konden echter vluchten. De heer Rodrigue, die vernam wat met de Société Financière was voorgevallen, wendde zich ook tot het Londensche agentschap en kreeg een deel van het ge- stolene terug van de gentlemen. Men heeft inderdaad met gentlemen in het vak te doen, want de vinger vlugge heeren, die bij Rodrigue inbraken, verklaarden hem, dat zij na den diefstal in een der beste Parijsche restaurants hadden gesoupeerd en zij voegden er bij „Wjj lagchen met de Fransche politie. Al onze onder nemingen zijn goed voorbereid. Wij zullen nog vijf- en-dertig brandkasten plunderen. Wij zullen die wel krijgen ook." Parjjs 25 Febr. De Kamer van afgevaardigden heeft, na eene verdere beraadslaging over het ontwerp tot verhooging der graanregten, dat opnieuw door den minister van landbouw werd verdedigd, het regt van 3 fr. op de buitenlandsche tarwe met 316 stemmen tegen 175 goedgekeurd. Hierna heeft de Kamer het regt op tarwe van buiten Europa ingevoerd bepaald op fr. 6.60. De beroemde Weener hoogleeraar Bilroth gaf onlangs in een vergadering van geneesheeren te Weenen verslag van een merkwaardige operatie, welk met goed gevolg door hem was verricht. Voor eenige dagen kwam een vrouw bij hem, die haar gebit had ingeslikt. Teneinde te zien, waar het voorwerp was gebleven, moest de hoogleeraar eerst eene opening in het middenlijf maken. Na een nauwkeurig onderzoek van lever en nieren, werd het gezochte gebit aan de achterzijde van de maagstreek gevonden. Daarop volgde de operatie van de maag om het voorwerp te verwijderen, die eveneens uitsluitend gelukte. Het gebit kwam weer voor den dag en de vrouw genas volkomen zonder koorts. iOuUscHlaufr. Te Berlijn heeft een 12-jarige jongen uit een arbeidersgezin zich opgehangen, omdat hij op verlangen zijner ouders aan zijn ouderen broeder, die een bezoek moest brengen, zijn zondagsche pak moest afstaan. Te Berlijn herdachten verleden week drie broeders, drieling, hun 50sten geboortedag. De drie broeders waren omringd door hunne 37 kinderen. Een der drie broeders heeft 16, de tweede 12 en de derde broeder 9 kinderen. ®s Gravonhage25 Febr. Dingsdagavond is H. K. H. Prinses Hendrik met de Rijnspoor van 7 u. 47 min. in de stad terruggekomen. Graaf Pourtalès, de tijdelijke diplomatieke vertegenwoordiger van den Keizer van Duitschland te dezer stede, was de eerste die de Prinses begroette en met haar verloving geluk wenschte. Mevrouw de douairière Van Hall, grootmees- teresse van het Huis der Prinses, bood H. K. H. een bloemruiker aan. Verder waren de burgemeester de heer Patijn, baron Schïmmelpenninck v. d. Oye, groot meester des Konings, en voorts de dames en heeren der tegenwoordige en eenige van de vroegere hofhouding van H. K. H. in de wachtkamer vereenigd. Bij hare aankomst ten paleize vond de Prinses de vestibule van het gebouw feestelijk met levende sierplanten en bloe men getooid. Wij vernemen, dat de voorstellen tot wijziging van dé kiestabel in verband met de aanvulling van het getal leden der Tweede Kamer, van den Raad van State bij de Regeering zijn teruggekeerd. 's Graveuliage26 Febr. Bij het hoofdstuk buitenl. zaken werd sterk gelaakt de benoeming van eén diplomaat cot consul-generaal te Alexandrië. De Minister verklaarde, dat Pruisen gunstiger gezind schijnt voor toelating tot de kustvaart door Neder landsche schepen; dat het verbod tot invoer van rijst in China als krjjgs-contrabande door Frankrijk nader beperkt is tot de havens benoorden van Cantondat Duitschland en Engeland erkennen de grenslijn van onze Indische be zittingen in Nieuw-Guinea en dat op Borneo enkel ons rest met de Noord-Borneo-maatschappjj een grensrege ling te maken, daar de questie van recht tot vestiging reeds onder het voorgaand Kabinet is beslist. Het Hoofdstuk is aangenomen met 64 tegen3 stemmen. Het hoofdstuk Justitie is aangevangen, waarbij vooral het ontwerp-Sannes omtrent het notariaat sterk werd bestreden. Breda, 25 Febr. Heden-nacht, te circa 12'/s uur, werd een der kinderen van den heer Fol, eigenaar van het „Zuid-Hollandsch koffiehuis" op de Markt alhier wakker, tengevolge van geritsel, eerst in en toen nabij de slaapkamer. Het kind ging naar beneden en gaf van zijne bevinding kennis aan zijne ouders, waarop de heer Fol naar boven ging en al zeer spoedig de oorzaak van het rumoer ontdekte. Er had zich n.l. een persoon, door middel van insluiping, toegang tot de bovenverdieping verschaft en dat deze daar met geen goede bedoelingen vertoefde bleek maar al te zeer. Nadat de hulp van een paar militairen was ingeroepen, werd de indringer spoedig naar de hoofdwacht getransporteerdvanwaar hij door den inmiddels ingeroepen bijstand der stedelijke politie naar den amigo werd gebragt. Hier bleek het, dat men met een bekende der politie te doen had, n.l. met zekeren Zuidgeest, die, hoewel onderzocht, niets anders bij zich had dan een paar kinderkousjes. Het kwam der politie evenwel vreemd voor dat zich geen andere voorwerpen in zijn bezit bevonden en daarom werd in de hoofdwacht een nader onderzoek ingesteld, dat tot de ontdekking leidde van een zilveren vork, het eigen dom van den heer Fol. De politie achtte het raadzaam den gearresteerde in arrest te houden en bragt hem daarom heden over naar het huis van arrest. Het is nu ook gebleken dat diezelfde persoon, welke eerst Zaturdag jl. was ontslagen, wegens gemis aan bewjjs van diefstal van kleedingstukken, gisteren ook een jas uit de „Groote Sociteit" heeft gestolen, welke door hem bij een uit drager reeds was verkocht. Breda25 Febr. Heden heeft alhier de eerste verificatie-vergadering plaats gehad in het faillissement der naamlooze vennootschap „De Zevenbei gsche Sui kerfabriek" te Zevenbergen. Het geheele passief be draagt ƒ183,000, waaronder ƒ121,000 wegens door de directie opgenomen gelden, doch waarvoor de aandeel houders zijn borg gebleven. Het actief kon niet worden opgegeven, daar dit geheel en al afhangt van de prijzen die voor de aanwezige en nog te fabriceeren suiker te maken zal zijn. Zevenbergen24 Febr. De handel in aard appelen is en blijft in den geheelen omtrek alhier buitengewoon stil. Men hoort bijna van dit artikel niet spreken. De prijs is ongeveer 1,50 a 1.75 per HL. Het is wel te bejammeren voor de boeren dat dit product zoo laag in prijs is, daar nog duizende hecto liters gekuild zitten. Oud-Vosmeer, 27 Febr. De hier bestaande rederijkers- en zanggezelschappen hebben j.l. Woensdag avond te zamen, menigeen een regt genoegen- bereid. Aardige tooneelstukjes en met niet minder zorg ge kozen zangstukken wisselden elkaar af bij de toen gegeven uitvoering. Jammer dat het publiek niet in grooter getale opkomen kon; de uitvoering verdiende dat wel, want zij getuigde van zorgvuldige studie en geschiedde volstrekt niet zonder talent. Iedereen waar deerde dan ook wat door actrices, acteurs, zangeressen en zangers tot het feestje bijgedragen werd, en alge meen hoopte men op eene herhaling in 't vervolg. Daartoe dan ook verder eendrachtig gewerkt, met ijver, met lust, zooveel maar mogelijk, en bij alles, zooals nu, met orde. Dan kunnen de vereenigingen „Eendracht" en „Zanglust" zich van de sympathie en den steun van velen verzekerd houden. Zierikzee27 Febr. Door Z. M. is W. van den Berg, schipper te Viane, benoemd tot broeder in de orde van den Nederl. Leeuw. Voorzeker zal het vele ingezetenen dezer eilanden aangenaam zijn te vernemen, dat deze onderscheiding is te beurt gevallen aan den wakkeren post- en veer schipper, die reeds zoovele meuschenlevens heeft gered. Bij den Donderdag te Christiania gehouden wed strijd op schaatsen tusschen den Noor Paulsen en den Fries Van der Zee, heeft de eerstgenoemde gewonnen. Paulsen legde de baan af in 11 minuten en 8 seconden; Van der Zee in 12 minuten en 11 seconden. De volledige uitslag van den later gehouden inter nationalen wedstrijd op schaatsen te Christiania was als volgt B. Kingma (Friesland) 1ste prijs, 12 min. 25, C. Werner (Noorwegen) 2de prijs, 12.37, Kolstad (Noor wegen) 14,32, Groth (Denemarken) 14.44, J. van But- tinga Wichers, secretaris van den Ned. schaatsenrij- dersbond 17.23. Zooals men weet, is B. Kingma dezelfde, die op de Groote Wielen den Engelschman Smart heeft afgereden. Een boer, die zjjn varken langs den weg onder 's-Heer-Arendskerke vervoerde, kreeg 't te kwaad met zijn reisgezel; het dier viel hem nl. op een gegeven oogenblik eensklaps aan en wierp hem een paar maal tegen den grond. Niet minder dan zeven wonden bragt het woedende dier hem met de slagtanden in zijn been toe, zoodat de boer zich eindelijk genoodzaakt zag te vluchten. Door de heeren P. Verburg Jrz., kassier te Cort- gene, en G. Verburg, oesterhandelaar te Yerseke, zal ook in de Zandkreek de oester-en mosselteelt beproefd worden. Zij hebben daartoe een perceel gehuurd en het door deskundigen laten onderzoeken de uitslag van dat onderzoek was zeer bevredigend. Bereids is eene lading pannen aangebragt om de noodige werkzaamheden te ondergaan. Door den gemeenteraad van Cortgene is vergunning verleend om een gedeelte der kade daar voor in beslag te nemen. Het is voor die gemeente te hopen dat deze onderneming naar wensch moge Onder het opschrift„Honden heimwee" meldt de Haagsche berigtgever der Pr. Gr. Ct.In de Oran jekazerne bevond zich, eenigen tijd gelëden, onder d.e tot het garnizoen behoorende honden een, die door zijn meester moest worden achtergelaten, omdat deze naar Indië vertrok. Ofschoon die dieren bij zulke gelegen heden, gewoonlijk een algemeen eigendom worden, zich aan allen aansluiten en door velen verzorgd worden, zoodat zij waarljjk een goed hondenleven hebben en zich in de buiten- of burgerwereld niet meer te huis gevoelen, sloot Puck, zoo heette onze hond, zich alleen bjj de onderofficieren der grenadiers aan. 't Kwam, omdat zijn meester dien rang had bekleed en hij na diens vertrek onder zijne kameraden was gebleven. Ieder kende Puck. Zoo dikwerf het garnizoen uitrukte, was Puck er bij. Op 's Konings verjaardag zag elk hem met een oranjestrik versierd, en hoewel de hond vol strekt niet mooi en voor ieder vriendelijk was, ieder stelde belang in Puck. Neen, vriendelijk voor elk was Puck niet. Hjj was alleen de vriend der onderofficieren. Dat was zijn volk. Van anderen wilde hij niets weten, en zeer goed wist hij hen van de gewone grenadiers en korporaals te onderscheiden. Wie geen gouden strepen droeg was zijn kameraad niet. Men mogt doen wat men wilde, met minderen van rang liet hij zich niet in. Zooals wij zeiden, vriendelijk voor ieder in de kazerne was Puck niet en dat was zijn ongeluk. Een der kleinen van de gehuwde militairen werd eens door hem onvriendelijk bejegend. Of het iets te betee- kenen had, weet ik niet, doch er werd geklaagd en Puck moest de kazerne verlaten. Bitter afscheid, ook van de zijde der sergeants, die hun trouwen vriend ongaarne misten. Zij besloten hem uit te besteden, opdat Puck het in de buitenwereld zoo goed mogelijk mogt hebben. Zoo geschiedde het. De militair kwam bjj éen burger in huis, doch gevoelde zich daar volstrekt niet te huis. Wat men beproefde, om hem het leven aangenaam te maken, het baatte niets. De fleur was er uit. Het voedsel smaakte niet en werd geweigerd, en toen eenige dagen later een der sergeanten dén ouden vriend kwam bezoeken, was Puck niet meer in het land der levenden. ®s Gravenhage, 27 Februarij. Tweede Kamer. Bij het voortgezet debat over Hoofd stuk Justitie, heeft de Minister verklaard, dat eene nieuwe Notaris-wet bij het Departement zelf zal bewerkt worden en zachter bepalingen zal bevatten dan het ontwerp-Sannes. KERKNIEUWS. Bedankt voor het beroep naar Dinteloord c. a. door ds. J. A. van Boven, te Oost- en West-Souburg. PREDIKBEURTEN bij db CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te zlerikzee, Af deeling Sinl-Domusstraat. Zondag 1 Maart 1885. 's Morgens 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. 's Avonds 6 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Cat. Zond. 6. Gemengde Berigten. Te Nijmegen betaalde men Maandag 11. op het einde der markt 9 Cts. voor 4 eijeren. Te Franeker is iemand met 1 stem tot lid der Kamer van Koophandel benoemd de man bedankte voor de hooge onderschei ding. Te Groningen was er onder de lotelingen één die man en vader van twee kinderen is. Te Adri- anopel is onlangs van wege de stedelijke overheid het verbod uitgevaardigd om op straat te rooken, daar dit in strijd is met de goede zeden en gevaarlijk met het oog op de mogelijkheid van brand. Dezer dagen liet zich een jong paar in den echt vereenigen. „De vrouw is verpligt den man overal te volgen, zeide de ambtenaar van den burgerlijken stand, het gewone formulier uitsprekende. „Dat kan ik niet beloven," antwoordde het bruidje zeer beslist. „Hoe bedoelt u dat vroeg de ambtenaar. „Mijn man is brievenbe steller" antwoordde zij. Door een Rotterdamschen tuinbaas is aan Z. M. een mandje met jonge postelein aangeboden. Aanbiedingen van woningen begint men ook al op rijm te zetten. In de Nieuwe Spiegelstraat te Amsterdam las men dezer dagen het volgende Volgens opgaaf van mijn onderbuur, Is ƒ325 de huur, En wie die prijs zou lijken, Kan Maan- of Dingsdag komen kijken, Maar dan alleen van 1 tot 3, Wil ik dat men mijn huisje zie. Een meid van het Kloosterhof te B. moest zich niet verbeelden dat zij zooveel vrijers kan krijgen, want alle jongens kijken van haar afhet staat van haar ook niet mooi te laten vragen of Piet niet eens komt, want dat zal Kees toch wel te weten komen. „Het is maar bitter tegengevallen" zegt de meester te Oud S. „want ik had gedacht naar Biezelinge te gaan en nu moet ik mijn troost maar zoeken bij Kaatje." Een huishoudster te Melissant moest de boel wat beter bij elkaar houden en 's avonds geen bal geven, want anders zal zij de koekkoek nooit op zijn nestje vangen en daar is het toch maar om te doen. Prijzen der Boter en Eyeren. Zierikzee 26 February 1885. Boter hoogste koers 0,62l/s en laagste koers 0,55 per 5 Hectogram. Kip-Ejjeren hoogste koers 0,82 '/2 en laagste koers 0.65. ZBRTIJDINGR "N". Binnengekomen: Eng. Schoener Bisphan, kapt. Rounsefell van Run corn naar Zierikzee. STOOMBOOTDIEN ST FebruaryMaart 1885. Van MIDDELBURGVan ZIERIKZEE Zaturd. Zondag Maand. Dingsd. Dingsd. Woensd. Donder. Vrijdag 28 smorg. 8,— u. 1 8,— 2 8,— 3 8,— 3'smidd. 3, 4 3,— 5 3,— 6 3,— Zaturd. 28'smidd. 12,u. Zondag 1 2,3C Maand. 2 2,30 Dingsd. 3 'smorg. 11,30 Woensd. 4 7,30 Dond. 5 6- Vrydag 6 6,30 Indien reizigers van Zierikzee naar Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de oehtendreizen op den voorafgaanden avond vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes wor den getelegrafeerd. vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des Vry dag-namiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. ^v«rt«nticn. Ondertrouwd NICOLAAS BOOT JANNA van WOUWE. Burgh, -27 Februari 1885. Elkerzee, Alg emeene kennisgeving. Ondertrouwd HARDENBURGH MOSCH van Rotterdam. en JANNA SMALHEER. Brouwershaven, 26 Februari 1885. Op aanstaande Maandag 2 Maart hoopt onze waarde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ADRIANA van den HEM, Wed. J. Dooge, haar OOsten Ge boortedag te vieren. Uit aller naam M. DOOGE. Oosterland. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein-Kinderen. Op Zondag 1 Maart a. s. hoopt DIRK WAGE NAAR, zijn 84=ste Geboortedag te beleven. De toestand van den Oud-Strijder is treurig. Bevallen van een Zoon A. van BLOP- POEL—Pijpeling. Zierikzee, 26 Februari 1885. Voorspoedig bevallen van een Meisje J. QUANT—Boogerd. Zierikzee, 27 Februarij 1885. Heden overleed onze waarde Moeder en Be- huwdmoeder GEERTJE GEELHOED, Wed. Johan nes Gast, in den ouderdom van vier en zeventig jaar en circa vier maanden. Ellemeet, Uit aller naam, 25 Februarij 1885. A. GAST. Heden werd ons ouderhart zwaar getroffen, door het overlijden van ons veel geliefd jongst Doch tertje ADRIANA MARIA, in den aanvaïligen leeftijd van 6 jaar en 3 maanden. Zierikzee, F. van BEZOOIJEN. 25 Februari 1885. F. A. van BEZOOIJEN— Guinee. •Eenige en algemeene kennisgeving, zoowel binnen als buiten de stad. Voor de vele bewijzen van belangstelling op heden ontvangen, betuig ik mijnen li artelykeu dank. J. HOOGENBOOM mz. Noordwelle, 24 February 1885. if' Voor de vele bewijzen van deelneming, zoo wel van buiten als binnen de stad, gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijnen dierbaren Echtgenoot CAROLUS CORNELIS ASSELBERGS ontvangen, be tuig ik met dezen, ook namens mijne wederzijdsche Familie, mijnen liar telïjken dank. Weduwe C. C. ASSELBERGS—Daverveldt. Bergen-op-Zoom, 24 Februari 1885. Onzen hartelyken dank aan allen, voor de menigvuldige blijken van belangstelling, on dervonden bij het overlijden van mijnen Echtgenoot DANIEL SCHIPPERS. Zierikzee, Namens de Familie, 27 Februarij 1885. de Wed. J. SCHIPPERS, geb. v. d. Veke. Onzen hartelyken dank aan allen die op den 20 dezer van hunne belangstelling hebben doen blijken. Tholen, C. LAMMERSE. 28 Februari 1885. E. C. LAMMERSE Meerman. Die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen Mejufvrouw JOHA. HOCKE te Noordgouwe, ge lieven daarvan opgaaf of "betaling- te doen, ten huize van den Heer Corns. HOCKE te Noordgouwe, vóór* of op den 4 Maart 1885». Sociëteit CONCORD/A. BALLOTAGE Zondag 1 Maart, 's namidd. 1 ure. der Landbouwsoeieteit te Noordwelle. op Maandag 3 Maart a. s.'s avonds De BURGEMEESTER der gemeente Haamstede roept voor de eerste maal ter reclame op, recht hebbenden op Ongeveer 300 Plankjes, lang 2 tot 6 M. en breed 6 tot 25 c. M. 3 Rondhoutenlang 6 M. ÏO Kolders lang 3 tot 7 M. een Matrozenkist en een partij IJzer en Wrakhout, geborgen bij den heer I. van ZUIJEN te Westen-Schouwen. 65 Planltj eslang 1 tot 5 M. een Dekbalk, lang 8 M. een Rondhoutlang 5 M.geborgen bij den heer J. BOOT Wz. te Burghsluis. De Burgemeester voornoemd, M. BOLLE Lz. De door Z. M. den Koning goedgekeurde Verloting van Handwerken en Voorwerpen der "DORCAS- V ACRUIJ±2]NJEGrJLlNrG zal plaats hebben op Maandag den Oden Maart aanst. Men zal in de gelegenheid gesteld worden de prijzen der Loterij te bezigtigen in de Raadzaal van het Stadhuis op Donderdag den 5den Maart van één tot vier uur en op Zaturdag den 7den Maart van twee tot -4= nxvr. Men zal zich daar van loten kunnen voorzien, als ook bij den Boekhandelaar van DISHOECK, 1 liet ILot. Men wordt vriendelijk verzocht de bijdragen tot de verloting uiterlijk 4 Maart te bezorgen ten huize van Mevr. H. C. W. SCHUURBEQUE BOEIJE. Mevr. A. E. S. van CITTERS. Jonkvrouwe J. E. SCHUURBEQUE BOEIJE. Mevr. M. CAU. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen, tevens namens de COMMISSIE voor de GRINTWEGEN in Schouwen, zal op Donderdag 19 Maart 1885, de9 namiddags te één aar, bjj enkele inschrijving aanbesteden lo. Het leveren van 1250 M3. ge wone Grint voor de kruinen q/i bermen der dijken 2o. Het leveren van 800 M3. idem voor de Grintwegen in Schouwen. 3o. De kerbedelving der Waterlei ding langs den Ringdijk tusschen de wegen naar den Oudendijk en naar Loopers Kapelle over 2013 M. lengte in twee per- ceelen. De bestekken liggen ter inzage in de localen van het Bestuur en zijn voor 0,35 per exemplaar te hekomen hjj den Boekhandelaar van DISHOECK te Zierikzee. De aanwijzing geschiedt gedurende drie dagen vóór de besteding van 's morgens 10 tot 's namiddags Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Het Dagelyksch Bestuur voornoemd, J. L. de JONGE, Voorzitter. C. van der VLIET, Ontv.-Griffier. A. LIEVENSE, Jz. te Nieuwerkerk, contracteert weder tot concurreerende prijzen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1