1 l lll kZI IM III NIEUWSBODE. No. 50M. 41ste Jaarg. Zaturdag 21 Februarij 1885. ballotage AANBESTEDING. aanbesteding^ Verschijnt DINGSDAGDONDERDAG- en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post- 1,60. A D V E RT ENTIË Nvan 13 regels 30 Cts., meerdere regels 10 Cis., kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letter ioordt naar plaatsruimte lerehend - KENNISGEVING. De COMMISSARIS des KONINGS in ZEELAND gezien liet besluit der Gedeputeerde Staten van 13 Fe bruari 1885, no. Ill; gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857Staatsblad no. 87 maakt bekend dat l.o de jacht op houtsnippen en waterwild op 14 Maart en die op watersnippen op 15 April zal gesloten zijn; 2.o het weispel van kwartelen alleen van 2 Mei tot en met 14 Juli zal geoorloofd wezen; 3.0 de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 31 Maart tot en met 1 Mei en van 4 Juli tot de opening der jacht op waterwild; 4.0 de visscherij van 31 Maart tot en met 30 Mei zal gesloten zijn, voor zooveel betreft het visschen met de zegen of met het sleepnet 5.0 de visscherij met de overige voor deze provincie geoorloofde vischtuigen zal gesloten zijn van 14 April tot en met 14 Mei 6,o gedurende den gesloten vischtijdsub 5 vermeld, in de waterenwaarop i de sluiting der visscherij toepasselijk is, het visschen van paling, doch alléén met aalkorven van wisschen of teenen gevlochten, zal mogen plaats hebben. Middelburg, 16 Februari 1885. De Commissaris des Konings voornoemd, W. M. DE BRAUW. Nieuwstijdingen. Slmcrita, Omtrent een verschrikkelijken brand in het krank zinnigengesticht voor onvermogende mannen te Phila delphia worden de volgende bijzonderheden vermeld. Het gesticht bevatte 668 verpleegden, waarvan er 28 om den hevigen aard hunner ziekte in veiligheidscellen gesloten waren en, toen de brand Donderdag-avond uitbrak en zoo snel toenam, niet geholpen konden worden. Men vreest althans dat deze allen verbrand zijn. Vele verpleegden sprongen door de ramen, anderen echter bleven binnen en hieven een afgrijselijk ge schreeuw aan, dat ver in den omtrek gehoord werd. Hoeveel er zijn omgekomen is niet te zeggen, omdat er verscheiden ontsnapt schijnen te zijn. Men heeft er althans reeds eenige teruggevonden, die men eerst verloren waande. Zaturdag had men 19 lijken gevon den; men miste toen in het geheel 75 personen. Een Amerikaansche tegenhanger van het Engel- sche Tichborne-proces komt eerlang te Chicago voor het geregt. Daar ter stede overleed onlangs eene dame, Mrs. Peck, die haar vermogen, 800,000 dollars, aan de stad vermaakte, tot stichting van een gasthuis voor krankzinnigen. Maar de wettigheid van haar testament wordt nu betwist door een 21-jarig jonkman, George Peck, die beweert de kleinzoon van de overleden Mrs. Peck te zijn en regt te hebben op hare erfenis. Hij moet het kind zijn van den laatstovergeblevenen zoon der weduwe Peck, die op 21-jarigen leeftijd met een jong meisje, Muggie Campion, een verbintenis aan knoopte. Volgens den jongen George Peck was zijn vader wettig met Muggie getrouwd, maar hij zal dat huwelijk moeten bewijzen en vervolgens overtuigend aantoonen, dat hij werkelijk een uit dat huwelijk geboren kind is. Want men beweert, dat Muggie, (die ook reeds overleden is) zich indertijd een kind. uit een vondelin gengesticht verschafte, om dat voor het hare uit te geven en aanspraken op het vermogen der weduwe Peck te laten gelden. Intusschen gelijkt de jonkman op den man dien hij beweert dat zijn vader was. Eenige invloedrijke burgers van Chicago hebben zich het lot van den jongen Peck aangetrokken en zij zullen hem behulpzaam zijn bij de pogingen om zijne aanspraken te doen erkennen. De Londensche „werklieden zonder werk" hielden Maandagmiddag onder een gietenden regen op de Theemskade eene bijeenkomst, waarna zij zich met hunne muziekkorpsen en vaandels in optocht op weg begaven om hunne grieven aan Sir Charles Dilke bloot të leggen. Eerst werd hun echter door verschillende sprekers verteld wat die grieven waren, en wat men verlangde, namelijk verkorting der werkuren in alle Regeerings-inrigtingen tot op 8 uren daags, waardoor aan 40 a 50 duizend personen meer werk kon worden gegevenhet dadelijk beginnen van groote publieke werkenhet bouwen van arbeiderswoningen, en van publieke bad- en waschhuizenhet in cultuur brengen van de nu aan de aristocraten toebehoorende woest liggende landen, en eindelijk een wet waarbij spoor weg-, tramweg en omnibusmaatschappijen strafbaar worden gesteld, als zij hunne employés langer dan hoogstens tien uren daags in dienst houden. Toen men in Downingstreet aankwam was er juist Kabinetsraad en Dilke was dus zelf niet te spreken. De heer George Russel, secretaris van den Lacal Go vernment Board, stond echter eene deputatie der werk lieden te woord. Hij betuigde zijne opregte sympathie met het lot der werkeloozen, maar moest hun tot zijn leedwezen antwoorden dat de meeste hunner eischen aan het verkeerde adres waren gerigt, of niet konden worden ingewilligd. Men keerde, daarop weer in optocht naar Cleopatra's Naald terug, en na eenige heftige redevoeringen werd eene motie aangenomen, waarin niets meer of minder verklaard werd, dan dat de heer Russell en de andere leden der Regeering voor zich zeiven en gezamenlijk schuldig zullen zijn aan den moord van degenen, die in de eerstvolgende weken van honger zullen sterven, en wier leven gered had kunnen worden als de eischen der deputatie waren ingewilligd. Aan de Engelsche kust in de nabijheid van Do ver is, naar de Hamb. Corresp. mededeelt, door een vis- schersvaartuig van Ostende, een walvisch van zestig voet lengte gevangen. Het reusachtig dier werd te Ostende op strand ge sleept, en het skelet er van is door de universiteit te Leuven voor vijf duizend francs aangekocht. Daar de overeenkomst bestaat, dat de geldelijke waarde van al hetgeen gevangen wordt, voor de helft aan den eigenaar van het schip en voor de helft aan de equipage van het vaartuig ten goede komt, ontving ieder der vijf visschers, die zich tijdens de vangst aan boord bevonden, eene som van vijfhonderd francs. JFtttttfirtjft. Eene vrouw, naar gissing vijftig jaar oud, sprong Zaterdagavond nabij de brug van Austerlitz te Parijs in de Seine, waarna een jongmensch zekere Robert Cralin de wanhopige daad ziende, baar zonder eenig aarzelen nasprong. Reeds had hij eenige malen te vergeefs gedoken toen hij eindelijk iets te pakken kreeg en boven water bragt. Maar het was niet het lijk der vrouw, wel dat van een jongen man. Terwijl de politie het lijk naar dén hulppost liet brengén, begaf de moedige Cralin zich andermaal te water en mocht er ten slotte in slagen het lijk der vrouw boven te brengen. Jammer dat zijn edel streven niets meer baatte. Na de gebruikelijke vormen te hebben in acht ge nomen, werden beide lijken naar de Morgue overgebragt. Dat van den jongen man was niet meer te herkennen en scheen reeds lang in het water te hebben gelegen. In een der zakken van de kleeren der vrouw vond men een briefje, waarop geschreven stondIk heb niets om te leven, ik zie geen uitkomst meer en ik verzoek aan God en aan de menscheh mij vergiffenis te schenken voor mijne daad. Te Parijs viel een werkman bij een in aanbouw zijnd huis in een buil, onder een balk. Toen men hem kort daarna vermiste, werd hij ras gezocht en gevonden, maar in een verschrikkelijken toestand, want honderden ratten deden zich aan den nog levenden man te goed. De ongelukkige bezweek. IPuÜ£stllil«ira!r. Twee jonge meisjes, het eene 14, het andere 15 jaren oud, verdwenen dezer dagen van hare kostschool te Koningsbergen, met hare spaarpenningen, welke een aardig sommetje bedroegen. De dametjes wilden naar Amerika gaan, om daar in de geneeskunde te studeeren en vrouwelijke doctoren te worden. Maar zij werden te Hamburg aangehouden en naar hare woon- teruggebragt. Er woont te Pont a Celles, in Henegouwen, een echtpaar, dat vijf kinderen heeft die allen in verschil lende landen geboren zijn. Het oudste zag het levens licht in Pruisenhet tweede in Nederlandhet derde in Frankrijkhet vierde in Amerika en het vijfde in België. Amsterdam, 29 Febr. De laatste trein van Arn hem naar Utrecht, Amsterdam, Rotterdam en 's Gra- venhage is Woensdagavond tusschen Veenendal en Epe dus weer ter plaatse was reeds vroeger over den toestand van den weg is geklaagd ontspoord, een belangrijke schade aan materieel en weg veroor zakende. Het ongeval had helaas den dood ten ge volge van den conducteur van Van Gend en Loos, die den trein vergezelde. De ongelukkige, een knap, jong man, pas gehuwd, Van Rees geheeten, die in den wagen was, welke onmiddellijk achter den tender reed, was onmiddellijk dood. Zijn lijk werd, bijna onkenbaar, Donderdag naar Utrecht overgebragt. Twee conducteurs van den Rijnspoorweg werden zwaar gekwetst; een heeft zijn been verloren. De schrik en ontsteltenis waren natuurlijk zeer groot, vooral daar de duisternis en de onbekendheid met de omstreken en den weg, de reizigers beletten zich naar een der naastbij ge legen gemeenten te begeven. Het duurde zeer lang voor hulp kwam opdagen; een extra-trein uit Utrecht verscheen eerst te 12 uren circa 3 uren na het ongeval op de plaats des onheils en 'twas half twee voor de reizigers te Utrecht aankwamen. Zij die naar Rotterdam gingen, kwamen aldaar Donderdag nacht te 3 uren aan. Daar de personenrijtuigen niet of slechts gering beschadigd waren, vermoedt men, dat geen der .reizigers eenig ernstig letsel heeft be komen. De weg was Donderdagmorgen nog versperd. Nadere berigten melden, dat de goederenwagen ge heel uit elkaar geslagen isde stoker en de machinist bleven ongedeerd. De beide conducteurs der Rijnspoor wegmaatschappij die gekwetst werden, zijn te 's Hage woonachtig. De passagiers voor 's Hage kwamen aldaar Donderdagnacht te half drie aan. Maandagavond had të Den Helder een treurig voorval plaats. Een gehuwde vrouw sprong in het kanaal en benam zich op die wijze het leven. Haar echtgenoot, die haar nasprong om haar te redden, werd behouden weer op het droge gebragt. Later werd het lijk der vrouw opgehaald. ®s Gravenhage ,19 Febr. Het huwelijk van prinses Hendrik der Nederlanden zal kort na Paschen worden voltrokken. Dit zal plaats hebben in het paleis harer ouderB te Berlijn,uitsluitend in den familiekring, zonder het gebruikelijke Pruisische hofceremonieel. Nadat de gezonken stoomboot „Oude Maas II" geligt is, heeft men de drie lijken, die nog steeds ver mist werden, in de voorkajuit der boot gevonden, en naar Vlaardingen vervoerd. Op een der lijken werd een belangrijke som gelds gevonden. De drie lijken zijn herkend als Jan van der Schoor, Teunis Baars en Willempje van Yliet, allen uit Oud- Beierland. Vlïssingen, 19 Febr. Met ingenomenheid wordt door velen de aanvraag tot concessie om ook Vissin gen in het Middelburgsche Telephoonnet op te nemen begroet. Er bestaat hier groote symphatie voor de zaak, overtuigd als men is, dat het krachtig kan medewer ken om handel en nijverheid op te wekken en te ge rieven. We vernemen dat velen het plan hebben zich aan te sluiten. Het lijdt-geen twijfel of onze wakkere gemeenteraad zal gaarne het goede plan in de hand werken. St. Maartensdijk. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter hebben zich alhier 7 6 sollicitanten Tholen, 19 Febr. Het fanfarengezelschap „Con cordia" gaf heden avond ter eere van 's Konings ver jaarsdag zijne eerste uitvoering op de Groote Markt. Wanneer men nagaat dat het gezelschap slechts drie maanden geleden opgericht is, kan men niet anders zeggen als dat de uitvoering der stukken uitstekend was en ieders verwachting verre overtrof. Zïex-ikzee, 19 Febr. De 68ste verjaardag van Z. M. den Koning werd heden alhier op de gebruike lijke wijze gevierd. Van alle openbare en vele parti culiere gebouwen wapperde de Nederlandsche- of de Oranjevlag. Het carillon deed zich bij afwisseling hooren,. terwijl de d.d. Schutterij des namiddags parade hield. De Schutters-Sociteit „Ter Ee-e van den Koning" hield des avonds haar gewoon jaarlijksch feest. Tot afgevaardigden naar de op 5 Maart a. s. te houden vergadering der „Liberale Unie" zjjn door het Bestuur der Liberale Kiesvereeniging alhier benoemd, de HH. Mr. J. Moolenburg, Lid der Eerste Kamer, en J. H. C. Heijse, lid der Gedep. Staten van Zeeland. Bij kon. besluit is aan den heer J. J. van den Berge, officier van administratie bij de marine, lste kl., geboren te Zierikzee, vergunning verleend tot het aan nemen en dragen van het Eereteeken 4de kl. van het Borstbeeld van den Bevrijder, hem geschonken door den President der Vereenigde Staten van Venezuela. De heer C. Hoogenboom, geb. te Renesse, zal zich als geneesheer vestigen te Oosterhout. Twee zusters te Eestrum (Fr.) werden onlangs beschuldigd, in een betrekkelijk nietige zaak valsche getuigenis te hebben afgelegd, ten gunste van den landbouwer A. G. H.,_te__Drogelmm, die haar daarvoor 50 had beloofd. Zij zijn thans door het Geregtshof te Leeuwarden ieder tot '/a jaar celstraf veroordeeld. De oudste telt 22, de andere 18 jaren. Zij hadden een onbesproken verleden. In de gemeente Grootebroek in „De Streejk" werd sedert vele jaren een bedaagd echtpaar onderhouden door de Diaconie der Herv. gemeente. Dezer dagen zouden de oudjes om de een of andere reden verhuizen, maar schenen er weinig op gesteld te zijn, daarbij door goedhartige en gedienstige buren te worden ge holpen. Deze sloegen evenwel toch de handen aan het werk en zoo kwam aan het licht, dat de gealimen- teerden de gelukkige bezitters waren van eene betrek kelijk aanmerkelijke som aan zilvergeld, groot genoeg om hen in staat te stellen de overige dagen huns levens zich een onbekommerd bestaan te verschaffen. De heer H. te Tilburg, die gewoonlijk voor zijne zonen loot, had Maandag voor den derden keer het geluk een der hoogste nummers te trekken en aldus zijn zoon vrij te loten. Te Bruinisse zou Zaterdag jl. een paar jonge lieden in 't huwelijk treden. Heel deftig wordt het jonge paar en de getuigen per rijtuig naar 't gemeente huis gebragt, de ambtenaar van den burg. stand ver schijnt met zijn registerser is veel volk op de been, zooals dit vooral op 'tplatteland het geval is; alleen de vader van den bruidegom, die van Zierikzee af komstig is, ontbreekt. Men wacht, maar te vergeefs. Ten laatste blijkt dat hij ziek is. De bruidegom wist niet eens dat hij de toestemming van zijn vader noodig had en onverrichter zake kon het paar terugrijden; grooter pret buiten De stoomtramdienst tusschen Vlissingen en Mid delburg die, zooals reeds vroeger gemeld is, in handen van een nieuwen concessionaris overgaat, zal met het einde dezer maand tijdelijk gestaakt worden. Men zal dan een aanvang maken met de werkzaamheden tot vernieuwing der rails enz. De herhaalde ontsporingen, die nu tengevolge van den slechten toestand van den weg plaats hebben, en die het een waagstuk doen zijn om van den tram gebruik te maken, terwijl het altijd twijfelachtig is of men wel op den bestemden tijd zal aankomen, doen de bewoners dier plaatsen wel naar verbetering verlangen. Te Nijmegen is een carnavalvierder op minder prettige wijze ontmaskerd, nl. door den cipier der ge vangenis. De politie ontdekte, niettegenstaande zijne vermomming, in hem iemand die nog een aantal dagen gevangenisstraf had te ondergaan, doch aan de op roeping daartoe niet had voldaan en zich wellicht daaraan zou trachten te onttrekken. In maskerade kostuum, als generaal met steek en épauletten, werd hij daarop naar de gevangenis overgebragt. Het proces tusschen de twee colleges van kerk voogden te Nijkerk over het beheer der kerkelijke goederen is door het Hof te Leeuwarden in tegenover- gestelden geest van het arrest der Regtbank aldaar beslist. Het Hof verklaarde het door de lidmaten ge kozen college geregtigd de kerkgoederen te beheeren en de kerkvoogden, gekozen ingevolge reorganisatie uitgegaan van den kerkeraad, ongeregtigd, met ver oordeeling aan de eerste rekening en verantwoording te doen van 1 Jan. 1881 af en hem alle goederen, gelden, titels en papieren over te geven. De „Stand." acht het gewezen arrest een uitspraak van belang. Eene moderne kerkvoogdij stond tegenover een ortho doxe. Nu had de regtbank te Leeuwarden de moderne in het gelijk gesteld, maar thans heeft het Hof te Leeuwarden dit vonnis vernietigd en uitgemaakt, dat men zich voor het stoffelijk beheer in niets heeft te storen aan de kerkelijke reglementen der synode of hare besturen, en alsmede dat geen organisatie voor het beheer wettig is dan die, welke rust op den wil van de meerderheid der gemeente. Het Hof heeft mede nog bepaald, dat, indien geïn timeerden aan deze veroordeeling niet roldoen, zij daartoe zullen worden genoodzaakt door inbeslagne ming en verkoop van hun goederen, ieder tot een bedrag van 4500, en ook zullen kunnen gedwongen worden bij lijfsdwang. TELEG RAM. Londen, 20 Februari). Generaal Stewart is in Egypte aan de gevolgen eener kogelwonde overleden. Zijn dood baart groote ver slagenheid. De Regeering is onderrigt, dat in Ierland eene oproerige beweging aanstaande is, dientengevolge zullen de lersche garnizoenen geen troepen voor Soedan leveren. KERKNIEUWS. I' K E D I K li K L' K T K bij de CHRISTELIJKE GEREFORMEERDE GEMEENTE te zleb.ik.zee, Afdeeling Sint-Domusstraat. Zondag 33 February 1885. 's Morgens 10 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. s Avonds 6 ure, Ds. J. A. GOEDBLOED. Cat. Zond. 5. Gemengde Berigten. In een dorpje in Belgie is een persoon overleden, die zeker wel de vetste man der wereld was hij was 35 jaar oud, woog 300 kilo, was 1 M. 97 c. M. lang en had een omvang van 2 Meters. Sedert eenige dagen worden in den Haag kleine blikken plaatjes voor dub beltjes uitgegeven. Gemakkelijker wijze om aan een patrijs te komen dan de predikant van Asch had, zal zeker niet dikwijls voorvallen. Terwijl hij in zijne kamer zat te schrijven, hoorde hij eensklaps een bons tegen zijn raam, waardoor een ruit verbrijzeld werd en vond eenpatrijsvoorzijne voeten liggen. In een Zwitsersche gemeente is eene vrouw tot secretaris en plaatsvervan ger-burgemeester benoemd. Dezer dagen las men Bidder, Docter, Doodgraver en Apotheker, Dat zijn vier vrienden, dat is zeker, Wanneer zij bidden om hun dagelijks brood, Zoo bidden er twee om de ziekte en twee om den dood. „Wel wel" zegt een meisje uit de Wilhelminastad, „wat ben ik nu weer bitter teleurgesteld nu die jonge heer uit Goes mij ook al niet wil hebben om reden ik zoo leelijk en zoo mager ben, maar nu zal ik nog maar wat geduld houden en mij met Paschen laten verloten voor 10 cent het lot." Janna te Yerscke moest niet zooveel brieven schrijven aan Jan, want zij kan hem toch niet krijgen. Te II. is eene bokkenfamilie niet erg in hun schik dat haar zoon laatst is wegge stuurd door een boer, die tevens zijne dochter bij hem kwam weghalen, waarop zij thuis nogal gesteld waren. Nu zingt men Marinus wees voortaan op uw hoede, Wanneer gij 's avonds Keetje vergezeld, De hooge boer die wordt het moede En uw familie is er nog al op gesteld. „Ik ben regt blijde" zegt een boerendochtertje te Baarveld, „dat ik mijn dienst heb verlaten, want nu zal ik mijn vrijer spoedig terug hebbenhet plantse- nieren is toch al vergeten en nu wordt hij koopman in geitebokken." Een boerenzoon aldaar wordt ver zocht zijn babbeltong wat in toom te houden van zijn buurvrouwtje en de gesuikerde. Te Poortvliet moest eene weduwe zich wat fatsoenlijker aanstellen, want om van twee poldergasten t' huis gebragt te worden als de kinderen slapen, dat past toch niet. Maria te B. z. 1. moest zooveel praats niet hebben van een jon gen waarvan niets te zeggen valt, want als zij zich zeiven beziet, dan heeft zij meer dan genoeg. Een boer uit E. moet. niet zoo dikwijls naar B. komen, want dat begint in 't oog te loopen. Te Noord, zal worden opgevoerd een blijspel in drie bedrijvenlste bedryf, de gedropen vorst en de dienstmeid 2de be drijf, de onverwachte verhuizing der .dienstmeid3de bedrijf, met het QOg op de. kist gevallen, of door een ander uit de deur gesmeten. Na afloop bal. Kaartjes zijn te bekomen bij Johannes te Zo. Ingezonden Stukken. Haamstede, 18 February. Gisteren avond werd alhier eene voorstelling gegeven door den heer J.Bonefang. Het ongunstige weêr was oor zaak, dat de opkomst niet grooter was, daar men reeds met lof van genoemden kunstenaar had hooren spreken. De voorstelling dié doof verscheidene voorname ingezete nen werdbijgewoond, verschafte de aanwezigen eenen ge noeglijken avond. De verschillende nummers van het programma werden langzaam en prachtig uitgevoerd; vooral zijne Equlibre en Acrobatische kunstuitvoering was prachtig. Ieder ging zeer voldaan huiswaarts, met den wensch nog meermalen zulk een avond bij te wonen. "Wij wenschen den heer Bonefang verder in deze eilanden een goed succes toe en kunnen gerust ieder aanbevelen zijne voorstellingen bij te wonen. Namens eenige kunstvrienden J. BOM, L. v. d. STAM. Pryzen tier- Boter en JEeren. Zierikzee, 19 February 1885. Boter hoogste koers f 0;57'/2 en laagste koers ƒ0,50 per 5 Hectogram. Kip-Eyeren hoogste koers f 0,85 en laagste koers ƒ0.60 STOOMBOOTDIEN ST Middelburg en Zierikzee. February 1885. Van MIDDELBURG Zaterd. 21 'smidd. 2,30 u- Maand. 23 'smorg. 11, Van ZIERIKZEE Zaterd. 21 'smorg. 7,30 u. Maand. 23 7, Maand. 23 'smidd. 2,30 2,45 Dingsd. 24 8,— Dingsd. 24 Woensd. 25 8,Woens. 25 2,óü Donder. 26 6,30Dond. 26 2,30 Vrijdag 27 8,Vrijdag 27 2,30 Zaterd. 28 8,— IZaterd. 28 12, Indien reizigers van Zierikzee naax Goes, bij den Agent te Zierikzee, vóór het vertrek der boot, (tijdig voor de ochtendreizen op den voorafgaanden avond vóór 8 uur) plaats nemen voor den wagen van Catsche veer, zal om een bijwagen zoo noodig naar Goes wor den getelegrafeerd. Schipper A. v. d. HUCHT vertrekt Woensdags van ZIERIKZEE naar MID DELBURG en des ~Vrjj dag-namiddags van MIDDELBURG naar ZIERIKZEE. SDfvcrtentictt. Op Maandag 23 February a. s. hopen onze geliefde Ouders JACOB den BRABER Besmanszoon en Jj PIETERNELLA SLOOTEMAKER Cornelisd. jg hunne Sö-jarige Eclitvereeniging U te gedenken. jjj) f? St.-Philipsland, Hunne dankbare Kinderen. U 21 Februari 1885. (g Ondertrouwd JAN SAMAN van Zierikzee, en WILHELMINA de JONGE van Brouwershaven. Brouwershaven, 19 Februari 1885. Voorspoedig bevallen van een Zoon, J. van GASTELHendrikse. Zierikzee, 19 February '85. Eenige kennisgeving Onzen hartelyksten dank aan allen, voor de zoo menigvuldige blijken van belangstelling, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moe der en Zuster Mevrouw de Wed. H. W. I. BOOM Andreessen. I. N. BOOM. C. P. ANDRIESSEN. Tholen, 19 February 1885. De ondergeteekenden betuigen hunnen har« telyken «Tankvoor de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bij het overlijden van hun geliefd Zoontje JOHANNES. Zierikzee, J. GLOUDE. 20 February '85. D. GLOUDE—Enzlin. De ondergetëekende betuigt zijnen harte- lïjken dank, voor de vele blijken van deelne ming ontvangen gedurende de ziekte en bij het overlijden zijner Echtgenoote. Noordwelle, N. DALEBOUT. 20 February 1885. DANK aan allen die blijken van belang stelling gaven op 18 dezer. Noordgouwe, R. G. de KATER. 20 Februari 1885. DANKBETUIGING voor de vele bewijzen van deelneming, by onze jongste verliezen ondervonden. H. van der BAAN en Vrouw. Mede uit naam van Broeders en Zuster. Zierikzee, February 1885. Voorlezing-Gezelschap te IWEIVESSJE op Dinsdag' 34 Februari 1885 des avonds ö'/a ure, bij L. J. KAPPERS. Spreker Mr. J. A. BOLLE. Sociëteit Ons Genoegend BALLOTAGE Zondag 22 Februari 's nam. 1 ure. op Zondag 22 Februari 's nam. 1 uur bij W. KANAAR. De ondergeteekenden hebben gemeend, met het oög op den uitslag der stemming van voorleden jaar, zich ditmaal te moeten onthouden van het stellen van candidaten voor het Kiescollegie der Herv. Gemeente alhier. Zierikzee, 17 Febr. 1885. P. J. ROMIJN. Jhr. Mr. M. J. SCHUURBEQUE BOEIJE. G. KOK. W. KOOLE. Vrijheid en Geweten. De Kiesvereeniging „VRIJHEID en GEWETEN" heeft in hare Vergadering van 18 Februari 1.1. de navol gende Heeren tot candidaten gesteld voor Gemagtigden in het Kiescollege 1. J. T. BETHE. 2. A. BUIJZE Dz. 3. A. BULJZE Mz. 4. Mr. J. C. van der LEK de CLER.CQ. 5. Mr. H. van MANEN. 6. J. C. van MERVENÉE. 7. Mr J. MOOLENBURGH. 8. S. J. OCHTMAN Joh.Zn. 9. J. RENSEN. 10. W. J. RENSEN; 11. J. D. STETTEROGGE. 12. J. W. VORSTHEUVEL LABRAND. 13. H. de VOS, Zierikzee, 18 Februari 1885. Het Bestuur der Vereeniging MOLL. S. G. NAUTA van der GRIJP. Jhr Mr. A. R. P. van KINSCHOT. H. LAKENMAN. M. KOOLE Rz. Beleefd wordt verzocht by het stemmen de namen alphabetisch te rangschikken. Die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen Mejufvrouw JOHN HOCKE te Noordgouwe, ge lieven daarvan opgaaf of betaling te doen, ten huize van den Heer Corns. HOCKE te Noordgouwe vóór of op den 4 Maart 1885. f bl De RENTMEESTER der AMBACHTS- IP"P HEERLIJKHEID VOSSEMEER en VRIJ- BERGHE verzoekt dringend betaling van clijk- hu.ur en tienden, verschenen 1 October 1884, en waarschuwt ieder, die zulks zal nala ten, dat na 1 April aanstaande zijne borgen zullen worden aangesproken. Oud-Vosmeer, 17 Februari 1885. De door Z. M. den Koning goedgekeurde ■SP Verloting van Handwerken en Voorwerpen der DORCASVEREENIGING, zal plaats hebben op Maandag den Oden Maart aanst. Men zal in de gelegenheid gesteld worden de prijzen der Loterij te bezigtigen in de Raadzaal van het Stadhuis op Donderdag den 5den Maart van één tot vier uur en op Zaterdag den 7den Maart van twee tot vier* uur. Men zal zich daar van loten kun nen' voorzien, als ook bij den Boekhandelaar van DIS- HOECK, a 1 liet Dot. Men wordt vriendelijk verzocht de bijdragen tot de verloting uiterlijk 4 Maart te bezorgentenhuize van Mevr. H. C. W. SCHUURBEQUE BOEIJE. Mevr. A. E. S. van CITTERS. Jonkvrouwe J. E. SCHUURBEQUE BOEIJE. Mevr. M. CAU. No. 1. No. 2. No. 3. No. 4. No. 5. lo. 2o. 3o. 4o. "5o. De DORPSVEREENIGING te i vraagt prijsopgave vau 3375 Kilogram Chili Salpe ter, 13 a 16 pCt. 10150 Kilogram Superphos- phaat, het gehalte oplosbaar in water 11 a 13 pCt. De prijs moet worden bepaald per - 100 KG. per graad). 750 KjLlogr. Zwavelzure Amoniak, SOa31pCt. 840 Kilogr. Guano (opgeloste) 7 pCt., stikstof O pCt., (oplosbaar phosphorzuur in water). S900 K. G. Gemalen Grips. Onder de navolgende voorwaarden Contróle Proefstation Wageningen Het gehalte van No. 2 en 4 oplosbaar in water. Levering uiterlijk 1 Maart 1885, in balen van 100 KG., vrij op den wal te Stavenisse Betaling contant na onderzoek. Inzending der biljetten met prijsopgave, 24 Februari 1885, aan den Voorzitter L. J. DORST te Stavenisse. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap Schouwen, tevens namens de COMMISSIE voor de GRINTWEGEN in Schouwen, zal op Donderdag lO Maart 1885, des namiddags te één uur, bij enkele inschrijving aanbesteden lo. Het leveren van 1250 M3. ge wone Grint voor de kruinen en bermen der dijken. 2o. Het leveren van 860 M3. idem voor de Grintwegen in Schouwen. 3o. De herbedelving der Waterlei ding langs den Ringdijk tusschen de wegen naar den Oudendijk en naar Loopers Kapelle over 2013 M. lengte in twee per- ceelen. De bestekken liggen ter inzage in de localen van het Bestuur en zijn voor 0,33 per exemplaar te bekomen bij den Boekhandelaar van DISHOECK te Zierikzee. De aanwijzing geschiedt gedurende flx*ie dagen vóór de besteding van 's morgens 10 tot 's namiddags één uur. Buitendien geschiedt geen aanwijzing. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, J. L. de JONGE, Voorzitter. C. van der VLIET, Ontv.-Griffier. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Stave nisse, zullen op Zaterdag denQ8Febru- ai*y a. s., des middags ten 13 ux*eu, in het Gemeentehuis aldaar aaulbestecleu Het leveren van 200 M?'. grove Onderhoudsgrint. Nadere inlichtingen zijn te hekomen op den dag der aanbesteding. Stavenisse, 17 February 1885. Burgemeester en Wethouders voornoemd, C. DORST Lz., Burgemeester. A. F, HANSSENS, Secretaris.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1885 | | pagina 1