B IJ VOEGSEL Zierikzeeschen Nieuwsbode van Zaturdag 4 Augustus 1883. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD behoorende bij den TE ZIERIKZEE, gehouden den 30 Julij 1883. Voorzitter Mr. J. P. N. ErmerinsBurgemeestet. Afwezig de HH. Moolenburgh, Boeije en dc Loozc. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en na eene opmerking van den heer de Crane, goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een brief van den heer J. Borghsteijn, houdende kennisgeving, dat hij zijne benoeming tot lid der Commissie van Toezigt op het Middelbaar Onderwijs aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Burgemeester en Wethouders stellen voor op het verzoek van Mr. A. Heemskerk om ontslag uit zijne betrekking van lid der Plaatselijke Schoolcommissie, dit ontslag eervol te verleenen en de Schoolcommissie tc verzoeken om eene aan beveling ter voorziening in de vacature. Dienovereenkomstig wordt besloten. Afschrijving van Hoofdelijken Omslag wegens vertrek naar elders wordt verleend aan de volgende personen Wed. Lette-Bicnefelt, voor 11 maanden 2,56s Mr. A. Heemskerk, n 5 - 23,336 D. Otsen, 5 u 3,50 A. Dekker, 6 - 2,80 De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een verzoek van de wed. A. van Verre, om afschrijving van den aanslag in den Hoofdelijken Omslag over 1883, van wijlen haren echtgenoot. Burgemeester en Wethouders stellen voor, overeenkomstig art. 16, al. 3, van het besluit tot heffing van den Hoofdei. Omslaghierop gunstig te beschikken en dc afschrijving te verleenen van af 16 Maart 11,, ten bedrage van/6,675. Alzoo besloten. Is ingekomen een verzoek van den heer E. W. Mus, om eene toelage van ƒ109 per jaar voor zijne Ambachts-en Industrieschool, welke soua ook door de Staten dezer pro vincie is toegestaan, onder voorwaarde dat de gemeente geliike bijdrage verstrekt. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit adres te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, ten einde daarop bij dc behandeling der begrooting te adviseren. De rekening van liet Bnrgerweeshuis en die der dd. schut terij beide over 882worden in handen gesteld der zelfde Commissiedie zal worden benoemd voor de gemeente rekening, terwijl de begrooting der dd. schutterij voor 1884 zal wordeu gevoegd bij de later aan te bieden gemeente- begrooting voor dat jaar. Alsnu komt in behandeling het voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot wijziging van het Reglement op het Lager Onderwijs, in verband met het in de vorige ver gadering genomen besluit, omtrent het verzoek van den heer Dr. W. C. van Manen. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan het slot van art. 1 van het Reglemcut op het Lager Onderwijs, tc lezen//Meisjes, die de Iloogere Burgerschool willen be zoeken zullen bij uitzondering op de hoogste klasse der 1ste school voor gewoon en meer uitgebreid Lager Onderwijs worden toegelaten, mits zij de vereischte kundigheden be zitten om de lessen dier klasse met vrucht tc volgen en in het voor die klasse bestemde locaal voldoende ruimte zij om behalve de jongensleerlingen dier schoolook meisjes op te nemen." Dientengevolge zal ook gewijzigd moeten worden het Raadsbesluit van 27 Junij 1881bepalende het getal scholen en de daarop te onderwijzen vakken. Dit voorstel wordt gesteld in handen eener Commissie bestaande uit de HH. de Jonge, W. A. Ochtman en S. J. Ochtman, om daarop staande ae vergadering rapport uit te brengen. De geloofsbrieven van de op nieuw gekozen Raadsleden W. A. Ochtman, Jhr. Mr. J. W. D. Schuurbeque Boeije, M. C. de Crane en S. J. Ochtman, worden gesteld in handen eener Commissie, tot leden waarvan de Voorzitter benoemd de HH. Mulock Houwervan Manen en Goemans. De vergadering wordt daarop geschorst en na heropening met gesloten deuren voortgezet. Na de heropening brengt de heer Houwer, namens de Commissie, rapport uitstrekkende lot toelating der ver kozen Raadsleaenwaartoe wordt besloten. Namens de daartoe benoemde Commissiebrengt de heer de Jonge rapport uitstrekkende tot goedkeuring der voor gestelde wijziging van het reglement op het Lager Onderwijs. De heer van Manen vraagt of het niet wenschulijk zou zijn daarbij te voegen den tijd van opname op de school, nl. bij den aanvang van den nieuwen cursus. De Voorzitter wijst er op dat daaromtrent bepalingen bestaandoch van deze wenlc kan gebruik worden gemaakt. De heer Zuurdeeg wenscht de woorden //bij uitzondering" weg te laten; hij begrijpt niet waartoe zij dienen. De Voorzitter geeft inlichtingen omtrent de bedoeling dezer woorden. De school zal namelijk niet bepaald ook voor meisjes toegankelijk worden gesteldwant dan zouden daar ook dc handwerken moeten worden onderwezen en dat zou de kosten verre opvoeren. De beslissing over de al- of niet toelating moet worden overgelaten aan Burgemeester en Wethouders. Het voorstel wordt hierop aangenomen. De Voorzitter deelt mede dat 6 verzoeken zijn ingekomen tot plaatsing van meisjes op do school van den onderwijzer Dikschei, nl. van dc II.II. Tissot van Patot, M. S. Polak, J. C. Conradi (2 meisjes)P. R. Phemambucq B. Legemaat en J. M. Gasillc. Deze aanvragen wordeu gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders. De heer Houwer zegt dat met de beste wil thans niet zal kunnen worden voldaan aan al die aanvragen wegens gebrek aan ruimte. De Voorzitter deelt mede, dat, naar aanleiding der ge nomen besluiten Burgemeester en Wethouders in overweging zullen nemen om het schoolgeld van de Meisjesschool in overeenstemming te brengen met dat van de school van den heer Bastmeijer. Iu overeenstemming met het advies der Commissie van Toezigt op het Middelbaar Onderwijs, stellen Burgemeester en Wethouders voor de jaarwedde van den heer J. G. van Santenleeraar in de Fransche en Engelsche taal aan de Hoogeic Burgerschoolte verhoogen van 1800 tot ƒ2000, in tc gaan op 1 Sepember a. s. Alzoo besloten. De Voorzitter deelt mede dat bij de gehouden verpachting de jagt van Rengerskerke heeft opgebragt /'26 per jaar voor 3 jarende visscherij in een gedeelte der haven voor 10 jaren, ƒ55 per jaar en de tienden met op-en blokgeld 1876,96 en eindelijk dat op 20 dezer zijn opgenomen de kas en boeken van den Geineenle-Ontvangerwelke volgens het proces-verbaal in orde zijn bevonden en zich in kas bevond f 6454,S65. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Burgemeester en Wethouders bieden den raad dc gemeente rekening over 1882 aan. Tot leden der Commissie van onderzoek dier rekening en van de bovengenoemde rekeningen worden gekozen de heeren van ManenW. A. Ochtman en de Crane. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een brief

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1883 | | pagina 3