De algemeene beraadslagingen worden geopend. De heeren Moolenburgh en de Crane verklaren zich bij de beslissing omtrent het eerste verzoek buiten stemming te zullen houden. Ten opzigte van het voorgestelde terrein voor den heer van der Vliet aan de Kraan vraagt de heer de Crane of er toezigt zal worden gehoudendat de lossing der wagens zoo zindelijk mogelijk zal geschiedenopdat de straat aldaar zoo weinig mogelijk vuil worde gemaakt. De heer Boeije verklaart dat hij ook over deze zaak heeft gedacht. Als de wagen gelost isrijdt hij weg. Men moet zorgen dat zoo min mogelijk vuilnis op de haven wordt gebragtwantindien daarvoor niet wordt gezorgd verkrijgt men op de Oude Haven een verzamelplaats van peeën en vuilnis. De heer Zuurdeeg heeft met verbazing den vorigen spreker gehoord. Hij moet zich bepaald vergissen. Men vraagt toch niet eene bergplaats voor suikerbietenmaar wel eene plaats voor weegtoestellen daarvoor. Men ziet overal de wagen wegen en onmiddeliik de lading in het schip werpenmaar het is volstrekt de bedoeling niet om die daar op een hoop te gooijen. De lieer W. A. Ochtman meent dat het belang van den ontvanger der bieten ook niet met-brengt 0111 die op een hoop te werpen en dan later weêr in een schip te doen dragen. Ook op de Nieuwe Haven is geen vergunning ge geven om die daar op te stapelen. De lieer Boeije zegt af tc gaan op het door den betrokken persoon aan hem medegedeelde omtrent de wijze van lossing der wagens. De lieer Moolenburgh meent dat de heer Boeije zich de zaak verkeerd voorstelt. De peeën worden van den wagen door een schuif in het schip gestort. Alleen als er geen schepen zijndan zouden ze moeten geborgen worden doch daartoe is nog genoeg particulier terreino. a. dat van den heer Bevelanderdat de gemeentehelaasvoor 800 heeft verkocht. Dc Voorzitter verklaart, dat zooveel mogelijk zal worden zorg gedragen voor de zindelijkheid der straten. Alsnu worden in omvraag gebragt de verschillende aanvragen. Het verzoek van den lieer J. A. Bolle wordt toegestaan met algemeene stemmenwaarbij zich de HH. Houwer en de Crane buiten stemming hebben gehouden. Bij de behandeling van de aanvrage van den lieer C. van der Vliet om bij noodzakelijkheid een gedeelto van den dam aan de 1ste bouten binnenbrug weg te nemen neemt de heer Schneiders het woord. Zijne meening isdat dien dam daar gelegd is om de onaangename en ongezonde lucht, die uit de haven opstijgt, te doen verminderen, en thans zou men gedurende eenige maanden weêr voor dezelfde zaak komen; liet afbreken en op nieuw leggen van dien dam zou al weêr dien stank veroorzaken waarvoor verschei dene bewoners van dat gedeelte der Oude Haven hunne ramen moeten sluiten. Hij stelt dus voor hieromtrent af wijzend te beschikken. De Voorzitter zegt, dat alleen in de hoogste noodzake lijkheid door den verzoeker daarvan gebruik zal worden gemankt. De heer Gocinans meent dat de zaak wel in overweging mag worden genomen. Dc lieer Schneiders heeft gezegder wordt te veel vrijheid gegeven aan een particulier en dat wenscht hij niet vorder uit te breiden. De Nieuwe Ilaven is in liet najaar geheel onbegaanbaar; doch die is nu eenmaal hesmetwaarom die besmetting nog overgebragt op de Oude Havendie toch altijd liet netste gedeelte dezer stad is P De lieer Zuurdeeg heeft ten opzigte van dit adres tweeërlei bezwaren gehoord 1dat van den heer Schneiders omtrent liet mogelijke wegnemen van een gedeelte van den dam dit aclit hij niet bezwarendwant thans koincn de grootste, schepen met kolen door de brug zonder eenige moeiteen indien dit bij aanhoudende oostcwind noodzakelijk mogt zijn in October of November (dc tijd van suikerbieten laden) dan zou er toch geen bezwaar bestaan voor onaangename lucht uit dc haven. En ten tweedeIndien men bang is voor vuilnis op de. havensdan moet Spreker erkennen dat dit vuil hein aangenaam is, want dat geeft geld. Velen onzer ingezetenen loopen liever langs eene vuile haven met een gevulde maagdan langs eene zindelijke haven inet eene ledige maag. //Laat ons bedenken" zegt spreker, //dat aan de suikerbieten door velen in onze aan industrie zoo arme ge meente geld verdiend wordt en ik vertrouw dat de laad plaats aan de Kraan geen hindernis voor de wandelaars zal geven." De heer Schneiders is ook voor bevordering van industrie, doch wil die niet ten koste der gezondheid en het genoegen der ingezetenen. Dc Voorzitter wijst op de groote uitbreiding die de suikerbietenteelt in dit jaar heeft ondergaan. Waarschijnlijk zal de aflevering het dubbele van liet vorige jaarbedragen, waardoor verdeeling van het traject tot lossing welkom is. Hij geeft nadere inlichting omtrent de losplaats der schepen aan het Kraanplein en verklaart dat de heer van der Vliet dat gedeelte van den dam niet zal doen wegnemenindien zulks niet noodig iseen en ander zou dan toch ook geschieden ouder opzigt van het Dagelijksch Bestuur. De heer Moolenburgh verklaart zich voor het voorstelji hij zou wel wenscken dat de gehecle Oude Haven steeds i vol met schepen lag. De heer Boeije stelt voor 0111 gedurende 1 jaar aan den lieer C. van der Vliet het regt te verleenen op de aange geven voorwaardenzoo noodig, een gedeelte van den bedoelden dam weg te nemen ten einde dan kunne blijken of zulks al dan niet hinderlijk is. De Voorzitter verklaart dat Burgemeester «1 Wethouders dit voorstel overnemen. De heer S. J. Ochtman ondersteunt het voorstel van den heer Schneiders. Op grond van het oordeel van deskundigen, meent hij dat die afneming van den dam zeer zelden nood zakelijk zal zijn cn alleen bij aanhoudende Ooste winden zou het mocijelijk vallen voor diep geladen schepen uit dc binnenhaven te koinen. De heer de Crane stelt daarop voor, dat dan een gedeelte der Nieuwe Haven worde beschikbaar gesteld. Over het voorstel van den lieer Schneiders slaakten dc stemmen; tegen stemden de HH. Zuurdeeg, Moolenburgh, Boeije, W. A. Ochtman, Houwer en dc Jong, zoodat dit in eene volgende vergadering zal worden beslist. Het verzoek van den heer J. Lopso Hocke wordt aan genomen met algemeene stemmen. Op voorstel van den heer W. A. Ochtmanwordt thans in behandeling genomen de voordragt van Burgemeester en Wethouders om aan den heer C. van der Vliet een gedeelte van het Kraanplein op de bekende voorwaarden voor boven genoemd doel 111 gebruik te geven. Dit wordt aangenomen met 11 tegen 1 stem, die van den heer Goematis. Aan den lieer J. B. Notermans wordt op zijn verzoek wegens vertrek naar elders remissie van Hoofdelijken Omslag verleend ten bedrage van ƒ9,80. De lieer van Kinschot bragt namens dc Commissie rapport uit a. op de rekening en de balans der gasfabriek over 1882, strekkende tot goedkeuring der rekening, ill ontvang op f 41,257,54$ in uitgaaf op 42,651,64batig saldo 575,90 L Dc balans en de rekening worden daarop goedgekeurd. b. de rekening van de Commissie voor den Straatweg van Zierikzec naar Brouwershaven wordt goedgekeurd in ontvang op f 2849,63, in uitgaaf op 2490,99 batig saldo 358,-33 L De lieer Boeije brengt rapport uit op de rekening van liet Burgerlijk Armbestuur strekkende tot goedkeuring in ontvang op 10,465,48 en in uitgaaf op f 8844,26 en alzoo sluitende met een batig saldo van f 1612,21 Tot leden van het bureau van stemopneming voor dc verkiezing van vier raadsleden op 17 Julij a. s. worden benoemd de hccren Moolenburgh cn Gocmans en de overige leden tot plaatsvervangers. Na omvraag sluit de Voorzitter de vergadering. Uitgevers: DE LOOZE WA ALE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1883 | | pagina 4