BIJVOEGSEL Zierikzeesclien Nieuwsbode van Donderdag 14 Junij 1883. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD behoorende bij den ZIEKIKZK 12, gehoudeu den 9 Junij 1S83. Voorzitter Mr. J. P, N. ErraerinsRurgemeestcr. Afwezig de heer de Looze, met kennisgeving. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen twee brieven van Gedeputeerde Staten, houdende goedkeuring van: I. het kohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1883, en II. raadsbesluiten, betredende af- en overschrijvingen van posten der gemeente-begrooting voor 1882; voor kennisgeving aangenomen. Is ingekomen een brief van Mr. J. P. N. Erinerins, hou dende verzoek om ontslag uit zijne betrekking van lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs in deze gemeente. Het Voorzitterschap wordt bij de behandeling van dit punt waargenomen door den oudsten Wethouder, de heer Mulock Houwer. De Raad besluit het gevraagde ontslag op de meest eer volle wijze te verleeneningaande met den 15 dezer maand. Het verslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1882 wordt ter visie van de leden gelegdom daarna in de boekerij te worden geplaatst. Is ingekomen een verzoek van Dr. W. C. van Manen, om zijne dochter toe te laten voor de thans alleen voor jongens toegankelijke hoogste klasse der school van den hoofdonderwijzer Öastmeijer. Burgemeester en Wethouders stellen, op advies der Plaat selijke Schoolcommissie voor, daarop afwijzend te beschikken. De Voorzitter licht dit nader toe en wijst er op, dat adressant weet dat deze klasse alleen voor jongens is inge- rigt; het geheelc onderwijs is daarop ook gebaseerd. De Raad heeft zelf daaromtrent een besluit genomenterwijl adressant op de Meisjesschool voldoend onderwijs voor zijne dochter kan verkrijgen. Mogt echter de Rand daarover nader willen nadenken, dan zullen de stukken ter visie voor de leden worden gelegd. Op een daartoe gedaan voorstel wordt besloten de behan deling dezer zaak aan te houden tot de volgende zitting. De Voorzitter deelt mede dat is ingekomen een adres van den heer J. G. van Santenleeraar in de Fransche en Englsche talen aan de Hoogcre Burgerschool alhier, om verhooging zijner jaarwedde. Adressant verzoekt dat zijn salaris in overeenstemming worde gebragt met het aantal les-uren dat hij geeftin verband met de bezoldiging die andere leeraren genieten terwijl hij door zijne vele dienst-uren weinig gelegenheid heeft om privaat-lessen te geven. Dit adres wordt gesteld in handen van Burgemeester en Wethouders, om, in overleg met de Commissie van Toezigt op het Middelbaar Onderwijs, daarop nader advies uit te brengen. Alsnu komt ter tafel een brief van den commandant der dd. schutterij, houdende verzoek om eenc toelage van 125 uit de gemeentekas, als tegemoetkoming in de kosten voor den te houden Provincialen Schietwedstrijd te Middelburg. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze toelage te verleenen. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt dat steeds gebleken is dat de vorige verleende toelagen ontoereikende waren zoodat thans de gevraagde som iets hooger gesteld is. De heer Schneiders meent dat die wedstrijden ook nog al uit andere fondsen worden gestijfd. Hij zou er niet voor zijn de vroeger toegestane som van 100 te verhoogen, niet om die kleine vermeerdering van 25 maar uit prin cipe, want is men eenmaal op dien weg, dan wordt de vraag telkens hooger. Hij stelt dus voor dat de Rand ook thans weer voor dat doel ƒ100 zal toestaan. De Voorzitter zegt, dat Burgemeester en Wethouders eerst na rijp beraad zijn overgegaan om deze verhooging voor te stellen. l)e commandant der schutterij heeft verklaarddat de verschillende bijdragen niet voldoende zijnen steeds door de officieren uit hunne eigen fondsen moet worden bijgepast. De heer Zuurdeeg kan zich vereenigen met het voorstel van den heer Schneiders; hij meent dat men eenc bijdrage die ook voor pleizier dientniet moet verhoogen. De beer Moolenburgh kan zich, na liet gehoorde van den Voorzitter, met het voorstel vereenigen; indien men later weêr meer verlangdezou hij zich daartegen verklaren. De Voorzitter wijst op het nut dier wedstrijden en hoe zij medewerken tot opwekking van den ijver bij het kader. De heer Schneiders handhaaft zijn voorsteler op wijzende hoe telkens verhooging is gevraagd, eerst 50, toen 100 en thans 125. Het voorstel van den lieer Schneiders, om de toelage op ƒ100 te bepalenwordt daarna aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de HH. Moolenburgh, Boeije S. J. Ochtman en Mulock Houwer. Is ingekomen een brief van de districts-commissie ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden. De Commissie stelt voor haar getal leden met twee tc vermeerderenomdat bij afwezigheid of verhindering van een of meer der tegenwoordige leden het moeilijk valt de verschillende wijken dezer stad naar be- hooren tc bedienen. Zij beveelt daartoe aan de volgende dubbeltallen a. de liccrcn J. M. Koole en M. Boogaart en b. M. C. Mulock Houwer en M. Koole Rz. De heer .1. M. Koole wordt benoemd met nlgcwecne stemmen en de lieer M. C. Mulock Houwer met II tegen 1 stemdie op den lieer M. Boogerd was uitgebragt. Dc rekening der bewaarschool voor minvermogenden over 1882 wordt gesteld in handen eener Commissie, tot leden waarvan de Voorzitter benoemd dc licercn Mulock Houwer, Zuurdeeg en S. J. Ochtman. Burgemeester en Wethouders brengen thans verslag uit omtrent dc adressen van de hecren J. A. Bolle te Zonne- maiieJ. Lopse Hockc te Brouwershaven en C. van dor Vliet Dz. alhier, tot het plaatsen van weegtoestellen. De Voorzitter zegt, dat de heer Bolle vroeger verzocht heeft een terrein buiten de Zuid havenpoortnabij de hout- loods doch dat genoemde heer later in overleg is getreden met de firma NardtenLuckerhof en Co.tot aankoop van hun magazijnnabij genoemde poort. De lieer Bolle zou dit gebouw -zooveel noodig doen afbrekenzoodat hij slechts een gedeelte straatpl. in. 1J M.van de gemeente noodig heeft. De straat blijft alsdan daar nog over ccne breedte van 5 Meter vrij, zoodat Burgemeester en Wethouders voorstellen de benoodigde gemeentegrond aan den heer Bolle gedurende 20 jaar af tc staan voor 1 per vierkante Meter per jaar. De heer C. van der Vliet had terrein gevraagd op een der havens. In overleg met adressant hebben Burgemeester en Wethouders voorgesteld aan hem af te staan een gedeelte van het Kraanplein ter grootte van 2030 vierkante Meters. De heer Lopse Moeke is aangewezen een terrein tusschen het Kappellestraatje en het Lange Groenendnalterwijl liet benoodige huisje zou komen te staan over wijk D, no. 19. Dit terrein zou aan adressant ook voor 20 jaar worden afgestaan tegen een prijs van 1 per ver vierkante Meter per jaar, onder bepaling, dat indien dc gemeente die grond noodig heeft zij opzegbaar is, terwijl voor alle onderhoud van straten, muren enz. deze daartoe beschikbaar moet zijn terwijl bii liet eindigen van dc zaak alles moet worden opgeleverd in goeden staat. De heer C. van der Vliet heeft nog verzocht om indien zulks noodig is voor diepgaande schepen een gedeelte van den dam aan de eerste houten binnenbrug te mogen doen wegnemenom na liet eindigen van den teelt weder in orde te brengenzullende zulks geschieden op zijne kosten en onder toezigt van het Dagelijkse!) Bestuur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1883 | | pagina 3