Schouwen. Hij vindt de voorgestelde bijdragen der buiten gemeenten zeer hoog. Natuurlijk moeten de leden van den Raad iedere geldelijke opoffering overwegen doch hij meent dat deze uitgaaf in het belang ouzer gemeente zal zijn. De heer Moolenburgh meent dat nog steeds hetzelfde belang bestaat bij de verbetering der wegen als in 1865 en alzoo meent hij dat de bijdragedie thans voor Zierikzec wordt voorgesteldvolstrekt niet onbillijk is. De Wethouder Boeije verklaart gewoonlijk huiverig te zijn voor uitgavendaar deze toch reeds zoo zijn gestegen. Hij heeft echter alle beraadslagingen omtrent deze zaak bijgewoond en is tot de overtuiging gekomen dat onze gemeente belang heeft bij de verbetering dezer wegen. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt daarop aangenomen met 8 tegen 2 stemmendie van de HH. W. A. Ochtman en van Manen. De Voorzitter brengt nu ter tafel het verzoek van het gemeentebestuur van Dreischor om eene toelage voor het maken van een kunstweg van Dreischor tot Weelzigt. Burgemeester en Wethouders stellen voor gedurende 20 jaren eene subsidie te verleenen van 50 'sjaars, daar zij meenen dat de verbetering van dien weg in bet belang der stad is. De heer Moolenburgh meent dat dit eene der beste ver beteringen in ons eiland is en zal dus daar voor stemmen. De heer Boeije zegt dat hij voor het voorstel zal stemmen uit billijkheidhij meent echter dat de weg er toch wel zou gekomen zijnook zonder deze bijdrage. De heer van Manen zalna het gehoorde van den heer Boeijetegen het voorstel stemmenindien de weg er toch komtwaarom zullen wij dan ƒ50 's jaarlijks aan de gemeente Dreischor cadeau doen De heer Boeije wil het aan het billijkheidsgevoel der heeren overlaten, hij heeft zijne meening gezegd. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt aan genomen met 9 tegen 1 stemdie van den he< van Manen. Alsnu komt in behandeling een verzoek van J. J. de Kijkt om vergoeding voor geledene schade aan zijn vaartuig tengevolge van het stooten op een .hard voorwerp in d Nieuwe Haven. De Voorzitter zegt dat er geen rtgt bestaat om dit vei zoek toe te staanhet zou alleen billijkheidshalve kunne worden ingewilligd. Omtrent het feit zelf is echter no geen voldoende zekerheid en daarom stelt hij voor het adres t stellen in handen van Burgemeester en Wethouders tot nade onderzoek. Aldus besloten. Op het adres van A. Pondsehoudende verzoek om ee perceel gemeentegrond aan den ingang van het Tweed Weegje in den Zuidhoek in gebruik te mogen hebben wordt afwijzend beschiktdaar dit perceeltje is opgenomei onder de gewone grasverpachtingen. De Voorzitter deelt mede, dat het geëffende gedeelte vai het Zuidzelketerreiu voor één jaar is verpacht aan P. Bakke voor 47,25 en dat het maken van een nieuw windwerl aan de brug buiten de Zuidhavenpoort is aangenomen doo A. Anker Wz. voor 294,90. Tot leden der Commissie voor de zaken der Schutten worden benoemd de heeren Boeije en Schneiders en tol fdaatsvervangers de heeren de Looze en van Manento' eden der Commissie tot onderzoek der in te komen recla mes tegen de aanslagen op het Kohier van den Hoofde lijken Omslag de heeren de Jonge, van Manen en S. J. Ochtman. Het Kohier der Belasting op dc Honden wordt vastgesteld op f 456. Na omvraag sluit de Voorzitter de Vergadering. Uitgevers: DE LOOZE WA ALE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1883 | | pagina 4