saris voor de Vischmarkt te doen vervallen, daarbij bet nut van die betrekking niet inziet. De heeren Mulock Houwer en Mr. Moolenburgh vinden bet wel noodig, dat ook dadr een gedelegeerde van den Raad is, zoowel tot bet houden van toezigt als tot beslechting van mogelijke geschillen. Mr. Schneiders trekt daarop zijn voorstel in. Alsnu worden gekozen De beer H. G. Mulock Houwer tot lid der Commissie voor de Viscbmarkt en tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De beer Mr. J. Moolenburgh tot lid der Commissie voor de verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd; tot lid der Commissie tot wering van bouwvallen entot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De beer D. B. P. Zuurdeeg tot Commissaris voor de Viscbmarkt eu tot lid der Commissie tot wering van bouw vallen. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een request vau Dr. P. Schuringa, leeraar in de wis-, natuur- en werk tuigkunde en kosmografie aan de II. B. S. alhier, houdende verzoek om ook zijne jaarwedde gelijk tc stellen met die van den leeraar in de Scheikunde, die onlangs door den Raad is bepaald op f 2000 adressant meent dat door die verbooging eeiie in betoog loopende wanverhouding veroorzaakt is tusscben deze bezoldi ging en die van hem (ad f 1700), wiens betrekking geheel dezelfde bevoegdheid en zeker niet minder werkzaamheden vereischt en daarenboven van den aanvang der inrigting alhier met dezelfde bezoldiging is beloond geweest als de andere; daareuboven meent bij te mogen opmerken dat zijne be zoldiging in geene evenredigheid staat tot die aan andere gelijksoortige scholen daarvoor wordt verleend. Dit verzoek is in banden gesteld van de Commissie van Toezigt en van den Inspecteur op bet Middelbaar Onderwijs. Beiden adviseren gunstig daarop te beschikken en dringen aan op een algemeeno herziening der jaarwedden van de leeraars aan de Hoogere Burgerschool alhier. De Vergadering wordt voor ceuigen tijd geschorst. Na heropening besluit de Raad met algemeene stemmen de jaarwedde van Dr. P. Schuringa te verboogen tot/"2U00, in te gaan met dezen cursus. Niets meer aan de orde zijndesluit de Voorzitter na omvraag de Vergadering. Uitgevers: DE LOOZE WA ALE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1881 | | pagina 4