B IJ VOEGSEL Zierikzeeschen Nieuwsbode van Zaturdag 10 September 1881. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD •behoorende bij den TE ZIERIEZEE, gehouden 6 September 1881. Voorzitter Mr. J. Mauritsz Gandcrhcijdcn, Burgemeester. Afwezig de HH. Mrs. van ManenSchneiders van Greijf- fenswerth en van Nes van Meerkerk. De notulen der vorige vergadering worden gelezen cn goedgekeurd. Op verzoek van den Voorzitter worden door den Secretaris binnengeleid de op 10 Julij 11. gekozen leden van den Ge meenteraad, de HH. II. G. Mulock Houwer, Jhr. Mr. A. P. R. van Kinschot en Mr. J. Moolenburgh. Nadat zij in handon des Voorzitters hebben afgelegd de cedenvoorgeschreven bij art. 83 der Grondwet cn bij art. 39* der Gemeentewet, wenscht de Voorzitter hen geluk met het vertrouwen hun op nieuw door de kiezers geschonken. Hij drukt het vertrouwen uit, dat zij hunne .betrekking steeds zullen bekleeden tot nut en heil dezer gemeente en hoopt dat de goede harmonie, dio tot nog toe dezen gemeenteraad bezield heeft, zal blijven bestaan. Mr. Moolenburgh dankt den Voorzitter, ook mede namens zijne medeleden, voor de welwillende woorden door hem gesprokenzij dnnken ook den kiezers voor liet op nieuw in hen gestelde vertrouwen en bevelen zich bij voortduring aan in den steun van het Dagelijksch Bestuur. De beëedigden nemen vervolgens zitting. Alsnu is aan de orde de benoeming van een Wethouder ter voorziening in de vacature, ontslaan door de periodieke aftreding van den heer Mulock Houwer. Bij stemming wordt de heer II. G. Mulock Houwer herbenoemd met 7 tegen 1 stem (blanco). De benoemde verklaart deze benoeming aan te nemen. De Voorzitter wenscht hem geluk met de herbenoeming, overtuigd dat hij de op hem rustende vcrpligtingen met denzelfden ijver zal vervullen als dit tot nu toe door hem is gedaan en hopende dat de goede harmonie, die tusschen de leden van het Dag. Bestuur bestaat, zal voortduren. De heer Houwer dankt den Voorzitter voor de hem toe- gesprokene woorden en de leden van den Raad voor het op nieuw in hem gestelde vertrouwen. Hij belooft steeds zijne beste krachten te zullen aanwenden tot heil dezer gemeente, waartoe hij aller medewerking iuroept. JDe Voorzitter deelt mede dat zijn ingekomen Zeven brieven van Gedeputeerde Statenhoudende o. goedkeuring van vijf raadsbesluiten; Bij de mededeeling der goedkeuring van het Raadsbesluit tot nadere regeling van het getal openbare scholen, deelde dc Voorzitter mede dat teu opzigte van het bouwen cener nieuwe school, Burgemeester en Wethouders eerst voornemens waren deze op te rigten achter de Kleine Kerkdaar tegen waren echter verschillende bezwaren. Toen is ingekomen een aanbod van de Directie der Ga- rancinefabriek alhier, om eene oppervlakte van 38 Ares dier fabriek aan de gemeente over te geven tot liet bouwen cener nieuwe school. Naar aanleiding daarvan heeft bet Dagelijksch Bestuur gevraagd, op welke conditiën de Vennootschap dit terrein zou willen verkoopen en daarop is ingekomen een tweeledig voorstel de gebouwen en erven langs de Nieuwe Boogerdstraat met de gebouwen en erven daarachter gelegen en den uitgang naar de Lange St.-Jansstraat, met uitzondering van het pakhuis naast den beer Óchtman, voor de som van ƒ6000; 2.° de vorengenoemde pcrceelen onder bijvoeging der gebouwen langs de Lange St.-Jansstraatvoor de som van ƒ7600 alles met uitzondering der kuipen macbineriün enz. j. Nor i( gtkomen eene aanbieding der in liquidatie zijnde firma Na,Aten, Luckerhof Co., waarbij zij de gebouwen hunner fabriek aanbieden voor de som van ƒ4500. Burgemeester cn Wethouders geven aan liet eerste aanbod der Directie van de Garancincfabriek de voorkeur en stellen voor deze zaak in eene volgende vergadering te behandelen. De stukken hieromtrent zullen ter visie voor de leden gelegd worden. Mr. Schneiders van GreijiVenswertli, tegenwoordig zijnde, wordt door den Secretaris binnengeleid en legt iu banden des Voorzitters de vereisclite eeden af. De Voorzitter wenscht hem geluk met zijne herbenoeming en beveelt hem de belangen der gemeente op nieuw aan. De heer Schneiders herinnert dat net thans voor de derde maal is dat hii zitting in den Raad neemt en verklaart ook voortaan te zullen trachten zijne taak naar pligt en geweten te vervullen. b. bcrigt van ontvangst van het raadsbesluit tot wijziging van bet reglement van het Burgerlijk Armbestuuren c. toezending van een afschrift van het Kon. besluit, waarbij het geschil over de bestemming van het Burger- NY eeshuis" is beslist. De "Voorzitter zegt dat de Raad zich zeker zal verheugen in deze beslissing; deze is echter hoofdzakelijk te danken aan ijverige bcmoeijiiigen van Mr. J. P. N. Ermerins, die de gemeente bij den Raad van State heeft vertegenwoordigd hij stelt dus voor aan genoemden heer eene vergoeding te verlccnen van ƒ100. Mr. van Kinschot vraagt of vroeger geen ƒ200 is toegestaan? Mr. Moolenburgh zegt dat indien die som als gratificatie te beschouwen is, zij dan niet te laag is; doch moet men haar aannemen als bezoldiging, dan meent hij dat die som aanzienlijk hooger zou hebben moeten zijnals men een regtsgeleerdc had moeten afvaardigenhij meent dus dat de beer Ermerins minstens 200 toekomt en doet in dien zin een voorstel. Mr. Schneiders ondersteunt dit; ook hij vindt de aange- boden som veel te laag. Mr. Boeije herinnert, dat hij juist heeft aangedrongen op een blanco-credietbij vindt dc som van ƒ200 volstrekt niet te hoog, doch Burgemeester en Wethouders zijn tot ƒ100 gekomen, omdat zij de beslissing hieromtrent liever aan den Raad overlieten. Zij hadden ook het oog op de betrekking als secretaris van den beer Ermerins, waarin hij vele werk zaamheden in deze zaak moest verrigten. Hij wil volgaarne medewerken om de som op ƒ200 te stellen. Nadat ook de Voorzitter zijne ingenomenheid met het voorstel van Mr. Moolenburgh had betuigd, wordt dit met algemeene stemmen aangenomen. Deze som zal gevonden worden op den post voor Onvoor ziene Uitgaven. Gedurende de behandeling dezer zaak was Mr. Ermerins niet tegenwoordig. Dr. Goemans verlaat dc Vergadering. De Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een brief van Z.Exc. den Min. vau Biuuenl. Zakenhoutlende goed keuring van het raadsbesluit tot verhooging der jaarwedde van den leeraar in de Scheikunde aan de H. Burgerschool. Komt ter tafel de rekening van liet Burger-Weeshuis over 1880, die door den Voorzitter gesteld wordt tot onderzoek in handen eencr Commissie, bestaande uit dc HH. Mulock Houwer, Mr. van Kinschot en S. J. Ochtman. Remissie van Hoofdelijke» Omslag wordt verleend aan de Erven Wed. B. L. Moolenburgh ad 22,09s S. den Hartigh ad 2,83. De Voorzitter doet mededeeling van den uitslag der op 15 Aug. 11. plaats gehad hebbende aanbesteding der levering van 10,000 stuks keijen. Minste inschrijver was de heer F. J. Smits te Dordrecht h, ƒ59,18 per 1000 stuks. De Voorzitter stelt voor over te gaan tot de vervulling der verschillende betrekkingen en Com missiënopengevallen tengevolge van de aftredingen van de raadsleden - H. G. Mulock Houwer, Mr. -J. Moolenburgh en D. B. P. Zuurdeeg. Mr. Schneiders stelt voor om de betrekking van Commis-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1881 | | pagina 3