ZIEBIKZEESVHE NIEUWSBODE. J J \o.4272. Zaturdag 14 Februari1880. 30sleJaarg. Verschijnt DINGSDAGDONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIÉN 10 Cts. pei regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Herijk der maten en gewigten op hot Raadhuis te Zierikzeein het gewone IJklokaal, van den 16SIS3—£Ï8 February 1 en Maart a. s.telkens van O—IS en van 1—3 uur. NATIONALE MILIT 1 10. Bekendmaking. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee Lettende op het bepaalde by art. 9 van het Kon. besluit van 17 December 1861 (Staatsblad no. 127); roepen de ingezetenen die verlangen als Vrijwilliger by de Militie op te treden, op, zich tot dat einde op Woensdag 18 Februari/ e. k.des voormiddags van 1012 ureter Secretarie op het Raadhuis aan te melden onder kennisgeving, dat om als Vrijwilliger te worden toegelaten men moet zijn ongehuwd of kinderloos weduwnaar, ingezeten, ligchameljjk voor de dienst geschiktton minste 1,56 centimeters langop den 1 January jl, zyn 20ste levensjaar zjjn ingetreden en zjjn 25ste jaar niet volbragt hebben tot op het tydstip der optreding aan zjjne verpligtingen ten aanzien van de Militie, voor zoo ver die te vervullen waren, vol daan en een goed zedelijk gedrag geleid hebben en dat het bezit dier vereischten met uitzondering van de ligchamelyke gesteldheid en de gevorderde lengte wordt bewezen door een getuigschrift van den Burgemeester, welk getuigschrift op Zaturdag den 21 February e. k. des voormiddags van 10—12 ure, ter Gemeente-SecretarieaaD de daartoe geregtigden zal worden afgegeven terwyl hy die bij de zeemagt, bij het leger hier te lande of by het krijgsvolk in 'a Ryks overzeeache be zittingen heeft gediend moet overleggen een bewys van ontslag, een getuigschrift van den bevelhebber, onder wien hy laatstelijk heeft gediend inhoudende dat hy zich gedurende zijnen diensttyd goed heeft gedragen. leder die by het verlaten van den dienst zulk een getuigschrift heeft ontvangenkan tot dat zyu 40ate jaar volbragt is, als Vrywilliger by de Militie worden toegelaten. En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende zal deze worden afgekondigd en io den Zierikzeeschen Nieuwsbode geplaatst. Zierikzee, don 4 February 1880. De Burgemeester en Wethouders J. MAUR1TSZ GANDERHEIJDEN. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. BRAN DSCHOU WING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee brengen tor kennis van do Ingezetenen dat op Maandag den 16 February e. k. en volgende dageneene Algeineene Braudschou wiutf door de Directie dor Brandweer in de woningen der Ingezetenen zal worden gehouden overeenkomstig de bepalingen dor Verordening tot voorkomiüg en blussching van brand afgekondigd den 6 December 1855. Zierikzee den 13 February 1880. De Burgemeester en Wethouders J. MAURÏTSZ GANDERHEIJDEN. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. N ieuwstij dingen. Onder de 384 godsdienstige secten, welke Engeland telt, is die der Shakers of schudders een der voor naamste zy leven rustigals broeders en zustersin volkomen gemeenschap van goederen en hebben het raadsel opgelost hoe men kan bestaan zonder te wer ken. Die leefwyze lacht menigeen toeen de secte der schudders heeft dan ook reeds talrijke aanhangers en neemt voortdurend in omvang tóe. Even voordat verleden Maandag een middag voorstelling in den Koninklyken Schouwburg van Dublin oeginnen zouia er brand ontstaan in het gebouw. Een groot ballet, jAU Baba" genaamd, zou worden opgevoerd en alle plaatsen wareo genomen, daar de hertogin van Marlborough tegenwoordig zou zyn en ieder had opgewekt om te komen, daar de opbrengst voor het fonds tot leniging van den hongersnood be- Btemd was. Om één uur barstte eensklaps de vlam uit in do loge der Hertogin, naar raen vermoedt door de onvoorzigtigheid van een werkman, die de laatste hand legde aan de versiering van de loge van den Onder koning. In vyf minuten stond het geheele geboilw in brand, daar de vlam ineens was overgeslagen van deze loge naar het scherm eer dit opgehaald kon worden. Het scherm deeldo de vlam mede aan de decoraties en weldra bleek, dat er niet aan te denken was om het gebouw te redden. De heer Egerton,. de directeur, poogde de- waterkranen, de vergaarbakken to gaan ope nen, doch kwam in de vlammen om. Twintig minuten na het begin van den brand viel het dak in en om twee nur was er niets van het gebouw meer over. Een 5-tal kinderen, die in het ballet moesten optreden, schynen ook te zyn omgekomen; de luitenant van de brandweer werd doodelyk gewond door het instorten van een muur, doch het ontzettendste lot trof een ongelukkigen schildersgezel. Dtf directeur had 's morgens gezien, dat digt by de gaskroon een deel der zoldering er zwart en onooglyk uitzag. Daarom had men den schilder omhoog gehescben, om dit gedeelte even by te verven. Hy zat op een klein plankjehet touw liep over een kastrol en was beneden vastgesjord. Toen ieder zich redde, vergat men den armen man, wiens stem niet te hooren was. Hy kon niet bij het touw komen en hiog dus zestig voet boven de vlammen. Toen men aan hem dacht was het te laat en was het geheele gebouw in brand. Ontzettender lot kan men zich bjjna niet voor stellen dan dat wat dezen armen man trof. Het stoomschip «Chimborazzo," van de «Oriental Company vertrok van Plymouth naar Australië den 8sten February, met lading en 363 passagiers. Spoedig na het vertrek kreeg men hovig stormweder uit het Z. en Z.W.met hooge zeewaardoor men echter geene schade leed. Den 9den February liep de wind voortdu rend met stormweder naar het westen, en ontzettende hooge zeeën kwamen van den Atlantischen Oceaan aanrollen. Even voor 9 uren des ochténs kwam eene buitengewone hooge zee op het schip aan die men met bezorgdheid gadesloeg, terwyl men hoopte dat, voordat zy het schip bereikte, de grootste kracht zoude gebroken zyn. Een paar minuten na negen uur brak deze echter gedeolteljjk over het Bchip heen aan stuur- boordszjjde, juist vóór den schoorsteen en achter de brug, waardoor alles wat eenige tegeustand kon bieden vernield en overboord geslagen werd Men verloor zes van de acht groote sloepen, die op bet stoomschip waren, met de davits, de kappen van de kombuis, van de machinekamer, de rookkamer, de Te Smichow in Bohemen heeft dezer dagen de 81- jarige baron S., die tot een der oudste adelljjke geslach ten van Bohemen behoort, patent genomen als orgeldraaier. Hy kwam op jeugdigen leeftyd in het bezit zyner aanzienlijke familiegoederen en ging een buwelyk aan met de schoone schatrijke gravin M. Het ongeluk wilde, dat zy zyn huwelyksleven door slecht gedrag vergalde, zoodat hij wilde scheiden. Toen zyne familie, uit vrees voor schandaal, alles in het work stelde om dat te voorkomen, begon hy een ver kwistend leven te leiden. Hy ging in het buitenland reizen en keerde, toen hy zyn vermogen geheel verteerd had, naar Bohemen terug. Daar kwam het eindelyk tot eene echtscheiding en daarna yerkreeg hy te Przibram een postje als klerk. T-hans, nu hy ruim twintig jaren die betrekking had vervuld, is zjjn post opgeheven en zal de arme oude man beproeven om als orgeldraaier aan den kost te komen. 8chapehokkende kajuitskappen de ventilators van de achterste .stookplaats en in het algemeen alles wat zich op dat gedeelte van het dek bevondwerd weg geslagen. De schok was vreesoljjk, en algemeen dacht men, dat ieder die zich op die hoogte bevond mot de wrakstukken overboord zou geslagen zijn. Gelukkig be vond men dat slechts drie personen overboord geslagen, doch al de overige min of meer gewond waren. Men nam onmiddellyk maatregelen om do gewonden te ver zorgen, en de door het wegslaan der kappen veroor zaakte openingen in het stoomschip door presenning en zeilen zoo goed mogelyk digt te maken, dewjjl voort durend nog zeeën, die overkwamen, naar beneden rolden. Een eerste klasse passagier en twee matrozen wai'en overboord geworpen. Een tweede klasse passagier over leed aan inwendige kneuzingen, terwyl zestien perso nen gewond werden en oüder deze eenige zeer gevaarlyk. De gezagvoerder besloot weder naar Plymouth terug te keeren om de schade te herstellen en de gewonden te kunnen laten verplegen, en zoo liep de «Chimborazza" den lOden weder te Plymouth binnen, waar zy zal moeten lossen, dewjjl de ladiüg vermoedeljjk bescha- I digd zal zijn. De onbeschadigde lading en de passagiers zullen met het stoomschip «Sorata," beboorende aan dezelfde Maatschappij, naar Australië worden vervoord. J Het stoomschip «Strathleven met eene groote lading versch ossen- en schapenvleesch uit Amerika is te Plymouth binnengeloopen bd men verzekert dat bet vleesch (in koel en droog gehoudens lucht bewaard) j zich in uitmuntenden toestand bevindt. Bevestigt zich ditdau zullen de Engelsche veefokkers tegen een nieuwen en goduchten mededinger te kampen hebben. Het vleosch bovenbodoeld zou met behoorlyke winst j tegen 5 of 6 stuivers per Eng. pond aan den man gebragt kunnen worden. In sommige graafschappen van Engeland heerscht een groote sterfte onder de schapenin een district van Somorset zjjn van de 50,000 schapen nog slechts 5000 overgebleven. Men schryft dit toe aan een leverparasiet. üttslttttir. Hoe achterlyk Rusland in vele opzigten nog is, blykt uit het feit dat slechts een vijfde gedeelte van het land bebouwd ishet overige ligt braak. En zelfs dat vyfde gedeelte geeft nog slechts een betrekkelyk ma gere opbrengst. Men schat de graanopbrengst van Rusland jaarlyks op 650 millioen hectoliter; stond de landbouw op een zelfde trap van ontwikkeling als by v. in Engelanddan zou het thans bebouwde gedeelte moeten opbrengen 5000 millioen hectoliter, een opbrengst voldoende om 500 millioen menschen te voeden. In die verhouding staat tennaasteby elk ander product alleen de veeteelt heeft het op een vrjj aanzionlyke hoogte gebragt. Madrid9 Febr. Francisco Gonzales Otero heeft bet doodvonnis, door ophanging., waartoe hij wegens don aanslag op het leven des Konings veroordeeld- is met volkomen onverschilligheid vernomen en alleen gevraagd of het spoedig zou voltrokken worden. Het Hof heeft aangenomendat Otero volkomen verant woordelijk was voor de door hem gepleegde misdaad en dat geene verzachtende omstandigheden in aanmer king konden komen. Morgen zal zyne zaak in hooger beroep behandeld worden. By een winkelierster te Berljjn kwam dezer dagen een jong man een kleinigheid koopen voor 10 pf.en wilde betalen met een 2 mark-stuk, dat der vrouw verdacht voorkwam. Zy verklaarde den kooper ronduit, dat zy het voor valsch hielden de man haalde een stuk van 10 pf. uit zyn zak, en verlangde zyn 2 mark stuk terug. De kloeke vrouw wilde het echter niet teruggevenmaar verzocht hemmet haar naar het p'olitiebureau te gaan. Verontwaardigd stemde hy eerst daarin toeging met haar medemaar trachtte toch ondorweg zyn geleidster te ontloopen. Deze greep hem echter by don arm en duwdo hem het politiebureau in. Daar bleek het dat de vrouw een bekenden dief had gearresteerdmen vond in zyn zakken verscheidene inbrekersgereedschappen en een aantal valsohe munten en gipsvormen, waarin hjj ze goot. Het flinke gedrag der winkelierster wekt algerneene bewondering óp en men acht het een gelukdat' zy by die zonderlinge gevangenneming geen letsel had bekomen want het gevaarlyk sujet had haar licht onschadelyk kunnen maken. iXefcerlanfr. Zwolle, 10 Febr. Door het Duitsche gouverne ment is ten aanzien van vee-invoer uit Nederland de navolgende bepaling gemaakt, waarvan echter de vee handelaar geen gebruik kan maken. Alleen veehouders kunnen vergunning verkrygen tot aankoop van Hol- landsch vee. Dit vee moet by invoer voorzien zyn van bewyzen van herkomst en goedgekeurd door de betrok- keu veeartsen. Aangekomen ter bestemming, wordt het vee opgestald en dit terrein 6 maanden lang be waakt. Na die 6 maanden wordt het ingevoerde vee van rykswege herkeurd en daarna by goedkeuring aan de willekeur van deu eigenaar overgelaten. Mogt iu- tusschoo het aangevoerde vee in die 6 maanden ziek wordenlongziektemond- en klauwzeerenz. dan wordt het vee zonder vergoeding afgemaakt. Na de ryksherkeuring heeft alle vee by eventueel ziek worden en afmaken aanspraak op vergoeding. Haarlem 11 Febr. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een 26-jarige onge huwde moeder, wegens het dageljjks en verregaand mishandelen van haar 3-jarig zoontje, dat aan klier- tering lydende isdoor het te schoppen en op het vermagerde ligchaampje te stompenwaardoor dit op verschillende plaatsen met wankleurige vlekken is bedekt. 's Gravenhaffe, 11 Febr. In de raadsverga dering van heden heeft de Voorzitter medegedeeld, dat het lid van den Gemeenteraad G. F. C. Rose kennis had gegeven, dat hy zyn ontslag neemt als raadslid, omdat het hem niet mogelyk is geweest in de laatste mana den tegenwoordig te zyn en hot hem ook niet mogelyk zal zyn in de eerstvolgende maanden de zittingen bjj te wonen. De prjja der paarden die in Hongarye voor ons leger zullen worden aangeschaft, ia bepaald op 500 per stuk, terwyl alle risico vóór de aflevering ter plaatse van bestemming voor rekening komt van den leveran cier ie Pesth. Botterdam10 Febr. Een talryke menigte was Maandag alhier met de politie aan het nieuwe werk aanwezigwachtende op de aankomst van een stoomschip uit New-York, dat een moeder zou mede brengen, die, haar man te Rotterdam verlaten hebbende, met haar twee kinderen en zeker persoon naar Ame rika ging en toen de kinderen onderweg over boord wierp. De kinderen zijn niet gered kunnen worden, doch de ontaarde moeder is niet aan Amerikaanschen wal gezet, maar aan den Nederlandschen regter over geleverd. Rotterdam 12 Febr. 't Geluk is toch do- wereld Dog niet uit, en Fortuoa is niet altyd onbilljjk. Een jong werkman alhier, die gaarne in het huwelijks bootje wilde stappen, maar wie de middelen ontbraken om het behoorlyk uit te rusten, werd verblyd met een twintigste gedeelte van den prjjs van ƒ25,000 in de Staatslotery hy kan dus niet klagen dat de goden hem, niet genegen zyn als Amor en Fortuna beiden hem in bescherming nemen. Alblasserdam 12 Febr. Volgens heden ont vangen telegrafisch berigt van New-York is aldaar aangekomen de Vlissingsche zeeloods van Drielen, welke met het Nederlandsche schip «Graafstroom", kaptein Rösiogh den 28en November van Vlissingen vertrok en den 4en January overgezet werd op de «Aleppo" naar New-York. Hy komt met het Nederlandsch stoom- Bchip «Maas" terug. JEÏans-woert12 Febr. Zooals men zich wel zal herinneren werd den 5 Oct. van het vorige jaar het Bchip «De vrouw Maria", schipper L. Mouthaan door de stoomboot «Archimedes" in den grond gevaren.# Aan arbiters werd toen opgedragen te onderzoeken aan wie de schuld dezer aanvaring te wjjten was en de hoegrootheid der schade. Dezer dagen is de uit spraak der arbiters gevolgd, luidendedat het onge val moet geweten worden de «Archimedes" en deze de schade moeWdragen. Bjj minnelijke schikking is deze zaak beëindigd ec door schipper Mouthaan ge noegen genomen met de hem aangeboden en d<?or de reedery der «Archimedes" te betalen schadevergoeding ten bedrage van frs. 8240. 's Heer* A.ren<lölterl<.e12 Febr. Gisteren eischte de sterke drank alhier weder een slachtoffer. Zekere S. van Heinkenszandwerd in den morgen even buiten de kom van het dorp, waar by den gehee- lon nacht onder den blooten hemel had doorgebragt, in een beklagenswaardigen toestand gevondeD. Hoewel by terstond onder dak gebragt en genees kundige hulp ingeroepen werd, is het evenwel niet mogen gelukken hem tot bewustzjjn te brengen en is hy in den middag overleden. Do ongelukkige laat een hulpbehoevende weduwe achter met twee kinderen waarvan het eene pas vier weken oud is. Goes, 10 Febr. Gedurende dezen winter worden in onderscheidene omliggende gemeenten verschillende diefstallen van kippen en koojjnen gepleegd, zonder dat het gelukken mogt de daders te ontdekken. In den afgoloopen nacht echter werd zekere P. G., een zwervend persoondoor den brigadier A. Baan te 's Heer Arendskerke en den brigadecommandant de Leeuw der ryksveldwacht alhier bjj een dergolyken diefstal betrapt. Hjj is naar hot huis van arrest te Middelburg overgebragt en ter beschikking der justitie Zonnetnaire 13 Febr. Op 4 February 11. heb ben zich in deze gemeente 2 gevallen van typhus voor gedaan bij kinderen van L. de V.arbeider, wonende binnen den bebouwden kom der gemeenteterwyl op 8 dezer één der kinderen daaraan is bezweken. Door den Burgemeester zyn do noodige maatregelen genomen, ten eiode de verdere verspreiding der ziekte togen te gaan. Zieriltscee13 Febr. Steven de Rijke, landbou wersknecht vroeger rondzwervende te Serooskerke DuivendykoElleme.et enz.thans gedetineerd in het Huis van Arrest alhier, stond op 23 January 11. voor deze Regtbank teregt wegens diefstal van 2 kielen, een paardendeken en een regenjas, gepleegd ten nadeele van den landbouwer J. Steur te Ellemeet. Niettegenstaande de pertinente verklaringen van vier getuigeDbleef de beklaagde alle schuld ontkennen o. a. ter verdèdigicg aanvoerende, dat hy den paarden deken en regenjas van zyn vader had geërfd en de kielen van een hem onbekend persoon had gekocht. Het O. M. eischte eene gevangenisstraf van 3 maan den, in eenzame opsluiting te ondergaan. Bjj vonnis van 28 January 11. veroordeelde de Regt bank den beklaagde tot 2 maanden gevangenisstraf, te ondergaan in eenzame opsluiting. De beklaagde is van genoemd vonnis gekomen in hooger beroep. Door Z. M. is aan jhr. mr. J. W. M. Scborer, op verzoek, eervol ontslag verleend als lid van het college voor de zeevisscheryen, en tot lid van dat college be noemd R. J. Verschoor van Nisse, te Middelburg. Bjj Kon. besl. is bepaald, dat voortaan aan alle onderofficieren bjj de maréchauasée de toestemming tot bot aangaan van een huwelyk kan worden verleend terwyl van het overige personeel het een vyfde ge deelte gehuwd mag zyu. Te Leiden werd binnen een stoephek dezer dagen dos avonds eene vrouw gevonden in een verregaanden staat van dsonkenschap. Te vergeefs trachtte men haar te doen opstaat), totdat eindelyk een dor helpers haar een «half maatje jenever" beloofde als zy mede ging. Hoewel met moeite stond zy toen onmiddellijk op en werd met vereende krachten over het tamelyk hooge yzeren hek geheschen. Juist was zij er over, toen een viertal agenten kwamen opdagendie haar op hun schouders voor dien nacht naar het politiebureel bragten. Kerknieuws. Ds. J. Hulsebospred. te Wissenkerkeheeft het beroep naar Lemmer c. a. aangenomen. De LeidBcho Ouderlingen bljjven meerendeels by hun besluit om niot tegenwoordig te zyn by de aanneming van moderne lidmaten. Gemengde Berigten. Een schipperszoon te Sinte-P. is nu bezig om eene bakkersdochter in de fuik te krjjgen, doch men weet niet wie het verstandigste doet. Maar lieve Koos bedenkt 't wel, 't Is niet om u noch om uw vel, 1 Maar om de tjalk, begrypt dat wel, Te doen, dus loopt niet al te snel. Het is nu onlangs gebleken te Dr. dat Neeltje niet bevreesd is van twee mannen, terwyl Mina, die zoo graauw ziet als een turf, ook niet veel beter is. Kees onder S.-M. wordt aangeraden geen brieven meer te schrjjven aan een meisje te S. Hy moest be denken dat hy te min \b voor haar en er niets goeds van zou kunnen komen. Eene boerenmeid to B. is zoo gek naar oen jongen, dat zy hem overal opzoekt en naloopt en toch wil de jongou niets van haar weten. Te Bo. moesten twee boerendochters zoo niet roe men op hun fatsoen en zoo gek niet handelen mot hunne vryers, want die zyn van plan niet meer terug te komen. Dus meisjes als ge toch wilt trouwen, Ziet die jongens vast te houwen. Eene boerin te O.V. wordt aangeraden hare kinderen zoo mooi niet op te schikken, want dat kan geen stand honden. Zy moest de geldkast eens nazien ot er nog geld genoeg in is voor de Bergsche modenaaister. Dus vrouwtje beter opgepast, Want 't zal u eens bezuren, De hofstee is te veel belast, 't Kan zoo niet lang meer duren. Te K. wordt een gistboer aangeraden zooveel snaps niet te hebben van de dienstmeid van een zekere hoe<, daar or van haar niets te zeggen valt. Ook moest by niet zeggen dat zjj zin in hem heeft, want daar is niets van aan. Finantiëel Overzicht. De laatste weken was er veel animo aan de beurzen en voor het meerendeel der- fondsen kon betere koersen bedongen worden. Ook in de afgeloopen week had de. markt over 't algemeen een vry geanimeerd en gun stig verloop. BusisiNclie fondsen hielden zich ferm op de verhoogde prjjzenvooral voor Fransche en Duit sche rekening waren veel orders aan de Amsterdamsche beurs. Oostenrijkers ondergingen eenige reductie, doch dit kan meer als van tydelyken aard beschouwd worden. In de Turken bljjft het steeds dobberen. Het eene berigt belooft wathet andere neemt de belofte weêr weg en alzoo bljjft de zieke man altyd ziek. Kjg-yptenaren wonnen in prjjs. Men hoopt op het goede, dat daar belooft is en alzoo stegeD de koersen l/2 a s/< pCts. De INederlundsolie fondsen houden zich steeds fermafwisselend naar vraag of aanbod maar toch steeds op koers. In Binnenl. Spoorwegwaarden was niet vool handel en dientengevolge de koers weinig verschillend. De Russische Spoorvveg-aandeelou vonden over 't algemeen ook weinig aftrek. Doch op de markt der Amerikaansohe Spoorwegen heerschte een echte speculatie- woede. De koersen slingerden tot eene hoogte, die vóó- enkele dagen onzinnig zouden worden geho.udenen van die koopers mag men gerust zeggen: de menschen wisten niet wat zjj deden. Als men nagaat dat Oblig. Port Royal, die in jaren lang niet op de beursnotering is voorgekomen thans op 2 Febr. 19 pCt. genoteerd stonden on den volgenden dag 38 tot 60 pCt. haalden, dan moet men toch zeggen dat geen enkele kooper wist wat hjj kocht en dat het alzoo dobbelspel werd. Op dit oogenblik heeft de beurs een gevaarlyk ka rakter; dat wil zeggen dat men zich niet wage aan de hooge koersen van sommige fondsen, die zeer waar schijnlijk spoedig zullen dalen. Prijscourant der Efïecten. Amsterdam, 12 February 1879. Nederland. Cert. N. W. Schuld dito dito dito dito Stad Amsterdam 100 3 Stad Rotterdam 3 Gemeonte Crediet 3 Öongarije. Goudleening 1867 5 Staatsleening 1870 Oostenrijk. Obl. Papier Mei/Nov. 5 dito dito Febr,/Aug. 5 dito Zilver Jan./July 5 dito dito April/Oct. 5 dito Goud4 Fr.-Oost. Spw. Obl. 3 Portugal. Obl. Buitenl. 1853/1878 3 dito dito 1876 6 Rusland. Ob. Hope C°. 1798/1816 5 Cert. Inschr. 6e ser. 1855 5 Obligatiën 1864 1000 5 dito dito 100 5 dito 1866/1000.5 dito 1872 cons.p.50—100 5 dito 1860 2e Leen. 100 4% dito 1875cons.oe50-100 4'/, Obl.-Leening 1867/69 4 Gr. Sprw. Maats. Aand. 5 dito Hypoth. Obl. 41/- dito dito dito 4 Chark.-Azow Obl. pd. 100 5 Jelez-Griasi dito5 Losowo-Sew. dito 1000 5 Poti-Tiflis dito 1000 5 dito dito pd. 100 5 Riaachk-Wiasma Aand. 5 Spanje. Obl. Buitenland 1867/75 1 Obl. Buitenland 1876 2 Binnenl. Esc. 5000-10,000 1 dito Esc. 100-2000 1 dito 1876 2 Turkije, Obl. Alg. Sch, 1865 5 dito'1863/65 6 dito 1869 6 Vereenigde Staten. Obl. 1877 4 dito 1876 41/. dito 1871 5 dito 1861/64. 6 dito 1865 Jan./Juli 6 Peru Obl. Leening 1870 6 dito dito 1872 5 Laagste koers. 65"/,. 78 'U 102 107»/, 103'/, 96 68'/ s Hoogst, koers. 65'/, 78'/, 108 103'/, 96»/, 59»/,. 59"/,, 60»/,, 60»/ 59"/,, 60'/. 72'/, 70'/, 51"/,, 99 96»/, 80'/, 70'/, 51'/. 99»/, 80'/, 90'/,. 92»/, 86'/, 8Q3/ 90»/, 87'/,. /4 If1' 77 133 78'/, 133'/, 87'/, 85'/. 80'/,, 87'/, 87»/, 80'/, 88 61»/, IT'" 39 15'/, 62 16*/,. 39'/, 35»/, 10'/, 10'/ 1"/, 10'/, 106»/, 101'/, 102 18'/. 16'/,, 18»/, 16'/, Prjjzen tier Boter eu Ely eren. Zierikzee, 12 February 1880. Boter laagste koers ƒ0,60 en hoogste koers ƒ0,725 per 5 Hectogrammen. Kip-Eyeren laagste koers 0,75 en hoogste koers 0,90 per 25 stuks. Voor ST -PHILIPSLAND, Op verzoek van belanghebbenden verklaren wjj, dat de personen M. van BENDEGOM, Secretaris-Ontvangor en J. van SPLUNTER, Mr. Schilder te St.-Philipsland, niet zyn de inzenders der twee betigten, voorkomende in ons blad van den ,-5 dezerno. 4268als een van St.-Philipsland betreffende de zamenkomst op een ver jaringsparty, en een, geplaatst in de Gemengde Berig- ten betrokking hebbende op een gekozen notabel bjj de Ned. Herv. gemeente aldaar, en dat gezegde per- Bonen nimmer of nooit zulke of dergelijke berigten hebben ingezonden. DE REDACTIE. oum uier en aaav biljetten aangeplakt tot opschrift voerendo geen Werk, waarbij verder de werklieden nitgenoodigd werden tot hot bijwonen eener vergade- "zijn drie beurzen van J 3Ö0, vier van ƒ80 en vyf van 30 verbonden torwjjl nog 200 per jaar is toege staan om gratificatiën aan de jongelui uitxte reiken. -ft"" "O - TuuinuemuB voorwerpen zoude hêbbën ontvreemd en sprak hém daarvan vrij. $jj gelegenheid van '9 Konings jaardag op 19 dezer, zal 's namiddags om 3 uur door de dd. schutterij echtgenoot A. van SLUIS, in den ouderdom van ruim 53 jaar. Brouwershaven, Wed. A. van SLUIS, 14 February 1880. de Jonge.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1880 | | pagina 1