BIJVOEGSEL Zierikzeesclien Nieuwsbode van Zaturdag 2 Augustus 1879. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD behoorende bij den TE ZIBRIKZEE, gehouden den BO July 1879. Voorzitter Mr. J. Mauritsz Ganderheijden, Burgemeester. Afwezig zijn: de HE. de Jonge en Mulóck Houwer, met kennisgeving, en de HE. LabrijnGiljam en Boeije. De notulen van het verhandelde ter vorige vergadering worden, behoudens eenige wijziging, goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat zijn ingekomen de gemeente verslagen over 1878 van Delft, RotterdamLeiden en Goes. Zullen voor de leden ter visie worden gelegd en daarna in de boekerij worden geplaatst. Overeenkomstig de ingekomen aanvragen besluit de Raad ontheffing van hoofdelijken omslag voor het loopende jaar te verleenen aan 1.° L. den Blaauwen, aangeslagen voor ƒ2,80, wegens vertrek naar elders in Junij, voor 6 maanden of 1/10; 2.° P. P. Heijtink, aangeslagen voor ƒ5,60, wegens ver trek naar elders in Januarij, voor 11 maanden of ƒ5,135; 3.° de elders wonende erfgenamen van Mejufvr. Cornelia Lukaart, wed. Jac. ten Haaf, 11 Junij jl. alhier overleden en aangeslagen in de 25ste klasse voor ƒ35. Aangezien van de 3 nagelaten kinderen 2 buiten deze gemeente woon achtig zijnwordt afschrijving verleend voor s/3 van den aanslag, berekend van 12 Junij tot 31 December, of ƒ12,975; 4.° J.a E.a Bakker, wed. J. Bethe; wijlen haar echtgenoot, aangeslagen voor 16,80is 13 April jl. overledenzonder bestaansmiddel of andere inkomsten na te laten. De ont heffing wordt verleend voor 262 dagen, of 12,06. De rekening der dd. schutterij over het dienstjaar 1878 wordt gesteld in handen eener Commissie van onderzoek, bestaande uit de HH. Moolenburgh, Houwer en Schneiders van Greijffenswerth. De Voorzitter brengt ter tafel het verzoekschrift van P. Aalbregtse, om bij voorkeur in eigendom, doch des noods in erfpacht te verkrijgen eene oppervlakte gemeentegrond, groot bij raming 47,58 centiares, grenzende aan het hem toekomend perceel op het Bolwerk, sectie B, no. 1595. Burgemeester en Wethouders hebben geen bedenkingen tegen den afstand van dien grondhet komt hen raadzaam voor dien niet in erfpacht uit te geven, maar in eigendom af te staan, daar de verzoeker ook eigenaar is van het aan grenzend woonhuis en toebekoorenwaarvoor hij aan de gemeente alleen eenige rente of cijns betaalt. Burgemeester en Wethouders stellen dus voor om, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten, den bedoelden grond aan den ver zoeker af te staan tegen een koopprijs van ƒ1 per centiare, onder bepaling, dat de overdragtskosten voor koopers rekening blijven. De Voorzitter legt eene teekening over, waaruit de plaatselijke gesteldheid blijkt. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt zonder discussie aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat van denzelfden adressant nog een verzoekschrift is ingekomen, waarbij hij van de gemeente wenscht in eigendom te verkrijgen het geheele terrein van het Bolwerk, dat hij thans in pacht heeft, voor eene koopsom van 450 en af te koopen den cijns op zijn huis, ten bedrage van ƒ16,20 per jaar, voor ƒ324. Het komt Burgemeester en Wethouders voor, dat er geen redenen bestaan om het verzoek toe te staan; zij stellen mitsdien voor afwijzend te beschikken. De heer Schneiders vraagt of de verzoeker ook in pacht had, wat hem thans reeds in koop is toegestaan. De heer Fokker antwoordt namens Burgemeester en Wet houders, dat zich hier eene bijzondere zaak voordeed. De adressant was niet juist bekend met zijne regten op den grond. Tengevolge daarvan heeft hij een varkenshok gebouwd op gemeentegrond. Hieruit ontstond deze moeije- lijkheid, dat de gemeente de grondlasten van het gebouwtje zoude moeten betalen. Burgemeester en Wethouders hebben gaarne willen medewerkenom door afstand van den ingenomen grond deze zaak te regulariseren. Doch nu verlangt Aal bregtse bovendien het geheele Bolwerk te koopen en hier zijn Burgemeester en Wethouders tegen. Zij achten het tegen het belang der gemeente hare gronden te verkoopen. Het perceel strekt zich uit over het geheele Bolwerk tot aan de rei huizen, die de Hoofdpoortstraat tot ingang hebben. Het is verpacht aan den verzoeker. Hij geeft geene bijzondere redenen op, waarom hij eigenaar wenscht te worden en voor de gemeente is er geen grond om het terrein af te staan. De pachtsom bedraagt 25 per jaar, welke de adressant converteert in eene koopsom van 450. Op de vraag van den heer Zuurdeeg of ook onderhoud drukt op het perceel, antwoordt Spreker ontkennend. De heer Moolenburgh wijst er op, dat het adres van Aalbregtse een tweeledig verzoek bevateenerzijds betreffende den koop van het perceel, van de andere zijde den afkoop van een cijns, dien hij niet behoeft te vragen, maar krach tens een vroeger Raadsbesluit zelf kan aanbieden. Wordt op het geheele verzoek afwijzend beschikt, dan zoude dit ook den afkoop van den cijns betreffen. Na eenige bespreking over den vorm der afwijzing, waaraan ook de heeren Fokker en de Voorzitter deelnemen, wordt zonder hoofdelijke stemming besloten overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders afwijzend te be schikken op het verzoek tot verkoop van den grond, doch adressant vrij te laten ingevolge de bestaande bepalingen den cijns af te koopen. Namens Burgemeester en Wethouders biedt de Voorzitter aan den Raad de rekening der Gemeente aan, over het dienstjaar 1878. De ontvang bedraagt125,911,91 i/ uitgaaf i/ - 120,983,71s blijvende alzoo een batig saldo van 4928,19s De Raad benoemt tot Commissie van onderzoek, de heeren Moolenburgh, Zuurdeeg en Pilaar. De Voorzitter doet de volgende mededeelingen: 1.° dat bij de verkiezing van Jjeden voor den Gemeente- Raad op 15 Julij jl. zijn gekozen de heeren Mr. J. M. ISEBRÉE MOENS. Mr. IJ. van MANEN. G. A. de LOOZE. Dr. HENDRIK GOEMANS. 2.° dat op 19 Julij jl. de opname der kas en boeken van den Gemeente-Ontvanger heeft plaats gehadwaarbij gecon stateerd is dat over 1878 en 1879 is ontvangen ƒ164591,465 uitgegeven- 161133,605 alzoo meer ontvangen3457,86 waarbij komt het goed slot over 1877, voor zoover niet in ontvang gebragt- 2079,3S er moest dus in kas zijn5537,24 welk bedrag overeenkomend is bevonden met de vertoonde gelden en geldswaarden; 3.° dat de plaats gehad hebbende tiend verpachting met inbegrip der opgelden heeft opgebragt f 2393,32. De schat ting bedroeg 2386,28; 4.° dat van mejufvrouw M. A. Steketee berigt is ont vangen dat zij hare benoeming tot gemeente-vroedvrouw aanneemt en op 1 Augustus a. s. in functie zal treden. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot be schikking over den post voor Onvoorziene Uitgaven, be grooting 1879tot een bedrag van ƒ382 voor het verbouwen der bergplaats van de brandspuit no. 2, in de Hooge Molenstraatwaarvoor de Raad vroeger een crediet van ƒ450 had verleend, wordt zonder stemming aangenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1879 | | pagina 3