BIJVOEGSEL Zierikzeesclien Nieuwsbode van Zaturdag 15 Maart 1879. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD behoorende bij den TE ZIERIEZËE, gehouden den 12 Maart 1879. Voorzitter Mr. J. Mauritsz GanderheijdenBurgemeester. Afwezig de HH. de Jongevan Nes van MeerkerkSchnei- j ders van GreijffenswerthQchtman en Pilaar. De notulen van het verhandelde ter vorige vergadering j worden voorgelezen en goedgekeurd. De Voorzitter brengt de volgende ingekomen stukken in behandeling I. Zes brieven van Gedeputeerde Staten, houdende goed keuring van Raadsbesluiten: a. tot beschikking over den post voor Onvoorziene Uitgaven, I begrooting IS78 b. tot beschikking als voren, begrooting IS79; c. tot af- en overschi-ijving, begi-ooting 1878; d. tot verkoop van boomen. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat de laatstgehouden verkooping van boomen op '22 February jl., heeft opgebragt ƒ69,60; e. tot verhooging der toelage ten behoeve van eene der twee kweekelingen voor het onderwijs in nuttige handwerken; (alle besluiten van 27 January jl.) tot regeling der opheffing van het Armhuishet Gasthuis en het Oude Mannen- en Vrouwenhuis en der toekenning van de bezittingen en inkomsten dier instellingen aan het Burgerweeshuis, (besluit van 6 December jl.) II. Drie brieven van Gedeputeerde Staten tot terugzending van a. de goedgekeurde gemeenterekening over 1877 b. het goedgekeurde 2de suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1878; c. het goedgekeurd suppletoir kohier van de hondenbelasting voor 1878. III. Brief van den Kamerheer van dienst van H. K. H. Mevrouw de Prinses Hendrik, houdende dankbetuiging voor de hartelijke gevoelens van deelnemingbetoond bij het over lijden van Haren Gemaal. IV. Brief van mej. Jacoba Karreman, ter dankbetuiging voor de toegestane verhooging van toelage als kweekeling aan de naai- en breischool. Al deze brieven worden voor kennisgeving aangenomen. V. Brief van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, ten geleide barer rekening over 1878 en ter mededeeling dat de HH. II. G. Mulock Houwer en C. van der VlietDz. zijn herbenoemd, respectivelyk als Voorzitter en plaatsver vangend Voorzitter. Wordt, voor zooveel de mededeeling van de bestuursbe- noeming betreft, voor kennisgeving aangenomen. De rekening wordt gesteld in handen van eene Commissie van onderzoek bestaande uit de heeren Labrijn, Boeije en Giljam. VI. Rekening van het pensioen- en weduwenfonds der gemeente-ambtenaren over 1878 VII. Rekening der openbare brei- en naaischool over 1878 De beide rekeningen sub VI en VH worden gesteld in handen van dezelfde Commissie in sub V genoemd. VIII. Verzoekschriften van M. C. Voorbeitel en P. H. de Rijke, pachters van den dienst der straatreiniging, om die pacht te mogen overdragen uitsluitend aan den eerstgenoemde. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt beslo ten dit verzoek toe te staan. De lieer Moens heeft zich wegens aanverwantschap van medewerking tot dit besluit onthouden. IX. Verzoekschrift van J. F. Eekelaar, C. Bierens, F. J. Scheffer, G. J. van de Graaf, F. van Strijp en G. L. van Wachem, ambtenaren by 's Rijks belastingen om vrijstelling of vermindering van hoofdelijken omslagop grond dat het is gebleken, dat in vele gemeenten voor de Rijks-ambtenaren zoodanige vrijstelling of vermindering wordt toegepast ter belooning hunner diensten wegens toezigt op de Personele belastinggrootendeels in het belang der gemeente. Burgemeester en Wethouders zijn van meening, dat de opgegeven motieven geen aanleiding kunnen geven tot inwil liging van het verzoek en adviseren derhalve afwijzend te beschikken. Conform dit voorstel wordt besloten. X. Verzoekschrift van J. M. de Glopper om afschrijving van Hoofdelijken omslag voor de elders wonende erfgenamen van wijlen den heer Johs. Moolenburgh, alhier den 15 Fe bruary 1878 oveiieden en aangeslagen geweest in de 25ste klasse, voor 35,625 Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat volgens de vigerende bepalingen van dezen aanslag verschuldigd is 35,62°. Zij adviseren mitsdien remissie te verleenen tot een bedrag van 27,24. De Raad besluit overeenkomstig dit advies. Hierop komt aan de orde de benoeming van een vee- schutter, ter voorziening in de, .vacature, oxxtstaan door het ontslag van P. Manni. De sollicitatiën ingekomen van K. Mahni, Pz.Jacob Manni, H. Slegt, W. Gilden M. Bakker, Mz., C. de Haas, A. C. F. Trijzelaar en B. Verkaart, hebben ter visie gelegen. Bij de eerste stemming verkrijgt K. ManniPz. 2Jacob Mannis 4 en W. Gilden 2 stemmen. Bij herstemming wordt benoemd Jacob Manni met 6 stem men, zijnde 2 uitgebragt op K. Manni, Pz. De Voorzitter doet mededeeling van den afloop van de volgende plaats gehad hebbende aanbestedingen: a. Op 29 January jl.het maken eener puinglooying langs het Dijkwateraan den zuidkant bij het Saswaarvoor het minst is ingeschreven door J. de Rijke, voor 472. Voor dit werk was slechts uitgetrokken ƒ450. Om de geringheid van het vei'schil hebben Burgemeester en Wet- liouders gemeend de gunniixg niet te moeten onthouden vertrouwendedat de Raad zich daarmede zal kunnen vereenigen. Bij de uitvoering van dit werk is gebleken dat de paal werken eene ongerekende voorziening vereischtendie eene uitgaaf van ƒ200 vordert, waarvoor de goedkeuring van den Raad wordt gevraagd. De Raad verleent zijne goedkeuring voor deze uitgaaf en voor het gunnen van het werk; b. op 5 February jl., het verdiepen van een gedeelte der haven tusschen de brug buiten de Zuidhavenpoort en het Sas. De eenige inschrijver was C. Mallander, voor ƒ1849,50. Deze inschrijving was ongeveer ƒ1000 boven de be grooting; Burgemeester en Wethouders hebben alzoo het werk niet gegund en, daar het ïxiet urgent is, het uit gesteld tot later; c. op 5 February jl.het vernieuwen van een gedeelte be strating van den grachtweg, tusschen de Nobelpoort en de Zuidwellebrug. Dit werk is gegund aan J. van dei- Linden, voor 1799, zijnde aanmerkelijk beneden de begrooting; cl. op 12 February jl.de levering van 10,000 stuks straat- keijen. Gegund aan T. J. Smits, Jz.te Dordrecht, voor f 67,96 per 1000. Deze mededeelingen worden voor notificatie aangenomen De Voorzitter deelt mededat op 31 January de opname van de kas en boeken van den gemeente-ontvanger heeft plaats gehad. De ontvang over 1878 en 1879 bedroeg 120860,61 de uitgaaf - 99463,17 de ontvang overtrof de uitgaaf met 21397,48 het goed slot der rekening van 1877, voor zoo ver dit niet op de loopende begrooting in ontvang is gebragt, beloopt- 2079,38 er moest dus in kas zijn23476,86 overeenkomende met de aanwezig bevonden gelden en geldswaarden. Voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens besluit de Raad, op voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot de volgende af- en oversclirijvingen Van Hoofdstuk IXart. 1 (Onvoorziene Uitgaven), op H. I, afd. 3, art. 4. (Collecteloou voor den ambtenaar, belast met. de heffing van het keurloon van vee en vleesch), ,445

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1879 | | pagina 1