Zlllllk/IISUII NIEUWSBODE. 55ste Jaarg, No. 4120. Dingsdag 18 Fehruarij 1879. Verschijnt DINGSDAGDONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Afkondiging. Kohieren pluatselijlce belasting. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend dat het tweede suppletoir kohier van den hoofdeljjken omslag en het suppletoir kohier van de belasting op de honden dezer gemeente voor het dienstjaar 1878 door de Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurdop heden worden gesteld in handen van den Gemeente-Ontvanger ter invordering, ingevolge de wet. Zierikzee den 17 February 1879. De Burgemeester en Wethouders J. MAURÏTSZ GANDERHEIJDEN. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Nieuwstijdingen. Een landlooperdie by een plattelands-station in Michigan zonder penning aankwam, huurde een kamer aan eene voorname straat, hing in hooge kleuren ge schilderde biljetten uit de ramen bekend makende dat hy een »nieuw, vreemd, wonderlijk, nooit te voren gezien dier haddat geleerd was vele behendige kun sten uit te voeren." Dit dier werd genoemd de »Gias- ticutus" en zou vertoond worden des namiddags te 2 uurvoor de kleine som van 10 cents. Hij stond in de deur, deed zjjn eigen schreeuwen en zamelde de lOcent- stukjes in van de nieuwsgierigen. Nu en dan ging hy achter een gordynschudde een ketting en deed een vreesselyk gehuil hooren. Toen de zaal goed gevuld was met toeschouwers en zyn zak met lOcentBtukjosging hy achter de gordyn enplotseling zich vertoonende riep hy met groote ontzetting»redt uw levende Giasticutu8 ia losgebroken." Daarop uit oen geriefelijk raam springendezette hy zyn reisonder verbeterde omstandigheden voort, terwijl de nieuwsgierige menigte zich uit de voeten maakte. De »Giasticutus" loopt nog los. Vijftien groote stoomschepen zijn door de Regeering gehuurd tot het overbrengen van troepen naar de Kaap. Minstens eene week moet echter nog verloopenvóór de eerste divisieen nóg eene weekvóór de rest onder zeil ban gaan. De reis van Londen naar Kaapstad kost de mail booten van 20 tot 26 dagen. De afstand van Kaapstad tot Natal kan in drie of vier dagen worden afgelegd. Met het oog op de schaarschte van paarden aan de Kaap, moeten al de bereden manschappen cavalerie en artillerie, hunne paarden meenemen. Enorme hoe veelheden ammunitie en andere benoodigdheden worden in de arsenalen ter inscheping verpakt. Charles Peace de behendige inbreker, die nu wegens deD moord van den heer Dyson veroordeeld is en op 25 February zal opgehangen worden had kort vóór zjjno gevangenneming door listige onbeschaamdheid een naauwkeurigen plattegrond van het kasteel Chie- lehurstde verblijfplaats van beizeriu Eugénie, weten to verkrjjgen. Hy schroef, terwyl de keizerin op reis was, aan den eigenaar, vergunning vragende om »met zynen architect" het gebouw eens te komen opnemen. Hy gaf voor, zelf eene villa in dien trant te willen bouwen. Hy kreeg diewerd zeer beleefd ontvangen liet zich alles aanwyzen, teekende een plattegrond van het gansche gebouw en vertrok daarmede, ongetwyfeld met het plan om vroeg of laat er een behendig gebruik van te maken. In den toestand te Liverpool is nog geen veran dering gekomen. De sjouwerlui bljjven werk weigeren tegen 3 gulden per dag of 40 cent per uur en dit, terwyl er duizenden elders gaarne voor de helft van dit loon de handen uit de mouwen zouden steken. Daar de heeren sjouwers echter met een weekgeld van min stens ƒ18 niet tevreden zyn, moet een van Engelands voornaamste havens gesloten blijven als ware zjj ge blokkeerd. Rusland. Het spoorwegverkeer wordt in Rusland op ontzag gelijke wjjze belemmerd door sneeuwstormen. Vertra gingen van een dozyn uren waren gering geacht en de reizigers rekenen zich gelukkigals zij er daarmede afkomen. Een drie dagen aanhoudende sneeuwstorm heeft onder anderen den KursbCharkoff—Azoff spoor weg aan beide uiteinden geheel ingesneeuwd; 7000 arbeiders onderhielden 2 dagen lang een zwak verkeer voor personen aan goederentreinen was niet te denken totdat ten slotte ook dit gestaakt moest worden. Ook op andere spoorwegen is dit geschied terwyl op enkele lynen slechts, met de grootste inspan ning en toch kolossale vertragingenhet verkeer kan worden gaande gehouden. In de stad .Taslowice in Gallicie is een Joodsch gezin, bestaande uit zes personen, vermoord geworden. Het hoofd van het gezin, Izer genaamd, bezat een groot vèrmogen en leende geld uit tegen buitensporigen interest, waardoor een aantal landlieden tot den bedel staf werden gebragt. Men schryft dan ook deze ver schrikkelijke daad aan wraakneming toe. Onderschei dene personen van wie bekend was, dat zij zaken met. Izer hadden uit te staan, zyn in hechtenis JFritttftrtjft. Zelfs in de deftige wyken van Parijs hoort men in den laatsten tyd van aanrandingen. Een bediende word des nachts te 1 uur in de rue de la Chausseé d'Antin door drie manspersonen aangevallen op zyn geschreeuw kwam een voorbijganger hom te hulp en de dieven vluchten de man kwam er met een mes steek af. De actrice Alice Lavigne werd de rue Mau- beuge doorrijdende des nachts te l'/a uur aangehouden. De koetsier werd met steenen gegooid, maar verweerde zich dapper en het rumoer deed anderen toesnellen waarop de dieven het hazenpad bozen. Op de Place du Tróne werd zekeren Hellmann die juist van den commissaris van politie kwam en te vergeefs vergunning had gevraagd 's nachts een revolver te mogen dragen, op den grond geworpen en geplunderd. In de laatste acht dagen zyn ongeveer 15 personen te Parjjs spoor loos verdwenen. Dezer dagen trok een Parysch kindermeisje op een lot der tentoonstellingslotery een geweer. Toen ze do goede tjjding vernam vroeg zeof er geen soldaat by was. stierf. Het stofielyb overschot werd op kosten der ge- i meenteop een afgezonderd deel van haar kerkhof begraven, met toestemming van den raad tot eene ter aardebestelling overeenkomstig de begrippen ou regelen van den stam. De oudste der Zingaris leidde de pleg- tigheid, maakte eigenhandig een bruis en het ljjk werd niet liggendemaar regt overeind bjjgezetmet een stuk geldeen kam en een zeepbal in elke hand. Als een treffend staaltje van buitengewone geest- kracht wordt meegedeeld dat een Belgisch werkman by oen spoorwegongeluk zyn regterarm verloor en hy dien toen koelbloedig opnam, om er meê naar'tgast huis te Brussel te wandelen. Te Antwerpen is in het laatst der vorige week uit Amerika aangekomen een scheepslading van 150 stuks vette ossenwaarvan er 90 bestemd waren voor de markt te Brussel. Deze aanvoer i6 niet zonder in vloed geweest op de vleeschpryzen. Er worden meer transporten vee uit dat werelddeel verwachtzoodat welligt ook hier te lande de prijzen van het vee zullen daleu. Uit Luik wordt gemeld, dat een bende Zingaris zich van Huy naar Awans begevendeonderweg volgens gewoonte een kamp opsloegdat een der mannen ziek werd en met den besneeuwden grond tot legerstede Sueek 15 Febr. Een treffenff ongoluk heeft Don derdag in eene zilversmidswerkplaats alhier plaats gehad. In die werkplaats was Bengaalsch vuur gereed ge maakt om dat te gebruiken voor eene feestelyke ge legenheid. Een 14jarige knaap, in die werkplaats alleen gelaten, schijnt, ofschoon door zyn baas gewaarschuwd er niet aan te bomenmet een der potjes naar den kagchel te zijn gegaan en misschien wel een deel van den inhoud daarin geworpen te hebben. Althans er heeft een geweldige ontploffing plaats gehad. Eene hand werd den knaap afgeslagen en ook in het aangezigt werd hij zwaar gewond, zoodat hy kort daarop overleed. De ontploffing was zóó hevig, dat de meeste venster ruiten in het vertrek werden verbrijzeld. Sleeuwvitr12 Febr. In den afgeloopen nacht is alhier ingebroken ten huize van de gebroeders van Kruchten, twee menschen van 81 en 79 jaar oud, die zeer welgesteld zijn en slechts met hun beiden een huis bewonen. De inbrekers hadden eerst den hond dood gestoken, hadden daarop de voordeur met een stuk hout digt gemaakt, om de bewoners te beletten hulp in te roepen en waren toen door den koestal het woonhuis binnen gedrongen. De bewoners hadden al spoedig onraad bemerkt en waren opgestaan, terwyl beiden, met gela den geweer gewapend, de personen afwachtten, die komen zouden. Reeds wa9 de deur van het binnen vertrek, waarin zy zich bevonden, gedeeltelijk dooi de inbrekers ontgrendeldtoen de bewoners waar schuwden, dat zij hen, indien zy nog een stap verder kwamen, zouden neerschieten. Deze waarschuwing schjjnt effect gehad te hebben; althans, na nog wat heen en weer geloopen te hebben, zijn de inbrekers weer vertrokken. Tot heden zyn zy onbekend gebleven. 'sGraveiiliage, 14 Febr. Heden voormiddag, ten 101/* ure, heeft de eedeaflegging van den nieuwen Minister van Oorlog, aanvankelijk op 11 dezer bepaald, plaats gehad. De heer den Beer Poortugael verscheen in de aan den rang van luitenant-kolonel hoofd-intendant ge dragen tenue bij den Koning, op audiëntie. Na afloop daarvan heeft de Minister zich naar zijn ambtgenoot van Marine, tydclyk belast met het bestuw van het Departement van Oorlog begevendie aan laatstgemeld Ministerie den nieuwen titulaires het beheer heeft overgedragen zoodat de heer den Beer heden zijne functie heeft aanvaard. Mr. D. van Eek, die Vrjjdag dertig jaren lid der Tweede Kamer was, ontving by deze gelegenheid vele gelukwenschen en bewyzen van vriendschap. Zijne kiezers wenschen hem zooals men weeteen stoffelijk bewijs hunner erkentelijkheid te schenkendit zal later aan geboden worden, daar het nog niet gereed is. Als bewys der algemeene waardeering, waarin de heer van Eek zich mag verheugen, mag strekken, dat hy ook onderscheidene brieven ontving van kiezers uit zyn district, die, ofschoon zij verklaarden steeds op den tegen-candidaat hunne stem te hebben uitge- bragt, toch gaarne van hunne belangstelling wilden doen blyben in een jubilé, dat gevierd wordt door een man, die altijd eerljjk voor zijne overtuiging en voor zyne beginselen uitkwam en de belangen van zyn ge west met onvermoeiden jjver behartigde. IN en we Touge, 15 Febr. Zoo dikwerf krygen de onderwijzers de schuld van het niet-leeren der kin deren. Het is daarom niet ondienstig het volgende onder de oogen der ouders te brengen In de klassen van den hoofdonderwijzer bevinden zich 54 leerlingen waarvan de oudste 14 en de joogste 9 jaar telt. Met de meeste naauwgezetheid werden gedurende het afgeloopen jaar 1878 de absenten der leerlingen aangeteekendzoodat het volgende lijstje in alle op- zigten zuiver mag genoemd worden. Gedurende 1878 werden gehouden 520 schooltijden. 2 leerlingen ver zuimden van 400—450 schooltyden. 6 van 350—400. 6 van 300-350. 3 van 250—300. 3 van 200—250. 7 van 150 200. 4 van 100—150. 7 van 50—100. 5 van 25 50. 10 vanl—25, en 1 leerling verzuimde 0 schooltyden. Allen zyn leerlingendie in den aanvang van 1878 de school bezochten en thans nog ter school gaandie in den loop des jaars voor goed de school verlaten hebbenzyn buiten rekening gelaten. Breda, 15 Febr. Een paar jaar geleden huwde alhier met een löjarig meisje een jongeling, wiens tyd om als milicien in militairen dienst te treden toen nog veraf lag. Met kommer werd die tyd tegemoet gezien te meerdewjjl het jeugdig echtpaar inmiddels met kinderen gezegend werd. Dezer dagen nu behoorde het hoofd des huisgezins onder de lotelingen voor de ligting van dit jaar. Maar wat gebeurt Hy trekt het hoogste nommer van hen die geen reclames hebben ingediendzoodat by vermoedelyk niet zal worden op geroepen en alzoo buiten alle verwachting de verzorger van zyn gezin zal kunnen bljjven. Bergen-op-Zoom, 13 Febr. Naar wy verne men is de schipper Adriaansen uit Bergen-op-Zoom onder Zwaluwe in het water geloopen en verdronken, nalatende eene weduwe mot twee kinderen. Zierikzee, 17 Febr. Het verbod van het met voertuigen beryden der kunstwegen in deze provincie, is ingevolge de door Gcdeputoerde Staten gemaakte bepalingbuiten werking getredenmet middernacht tuaschen den 16 en 17 dezer. De bekende vaderlandsche dichter en letterkun dige de heer W. J. van Zeggelen is gisteren te 's Hage overleden. De eerste vronwelyke ambtenaar by de posterijen en telegraphic in 009 landisnaar wij vernemen benoemd en wel aan het post- en telegraafkantoor te Fraoeker. De benoemde dame is eene schoonzuster van den directeur van dat kantoor. Uit Hansweert berigt men, dat de schipperij aldaar het voornemen heeft een request aan den Minister van WaterstaatHandel en Nijverheid in te dienentot opheffing van de bezwarende bepaling dat het sleepen van schepen door het kanaal alleen door stoomschepen geschieden mag. Een verversknecht te Schiedam heeft Zaturdag bij den Burgerlyken Stand aldaar aangifte gedaan van de geboorte van zijn 34ste bind. De mandie met zyn derde vrouw gehuwd ishad by zyn eerste twee huwelijken 8 kinderenzyn derde vrouw beviel thansin haar 24ste huwelijksjaarvan het 26ste kind. Als eene curiositeit wordt berigt dat bij de erven JansseD hotel de Gouden Leeuw, te Venray, een varken geslagt ishetwelk 2.15 meter lang was en 1.90 meter in omtrek had. Het beestje was twee jaren oudwoog levend 710 en behaalde schoon aan den haak 615 halve kilo's. De Israëliten nemen langzamerhand wederom bezit van het land hunner vaderen. Vóór 80 jaren mogten er, ingevolge bevel der Porte van Turkye niet meer dan 300 Joden in Jeruzalem wonen; 40 jaren later werd die bepaling opgeheven en mogten zooveel Israëliten daar komen als wilden, doch gjj moesten in eene bepaalde wyk wonen. Tien jaren geladen werd hun toegestaan te wonen waar zjj wilden en van dien tyd af hebben de Joden in Jeruzalem alle terreinen gekochtdie zy konden koopen en bouwden geheele straten, zeïf3 buiten de muren der stad. Synagogen, Joodsche gasthuizen en instellingen van weldadigheid vermenigvuldigden zichen alleen de Duitsche Israë liten hebben niet minder dan 16 instellingen van wel dadigheid. Twee Joodsche dagbladen verschynen gere geld in de heilige stad; in de Israëlitische hospitalen worden jaarljjks 6000 zieken verpleegdeene Jodin uit Venotie heeft 60,000 francs gegeven tot oprigting eener landbouwschool in Palestina, en eindelyk heeft baron Rothschild, toen hy de laatste leening van 200 millioen francs met Turkye sloot, tot waarborg eene hypotheek op geheel Palestina gesloten. Doordien uit alle oorden der wereld de Joden naar Palestina stroomen is de bevolking in de laatste tien jaar verdubbeldsteeds wordt er in Jeruzalem gebouwd en opmerkeljjk is het dat al de landverhuizers vol geestdrift zyn voor de godsdienst hunner vaderen. De dienstmeid van de familie v. A. te Hasselt, daartoe door anderen aangezet, eischte verhooging van loon, met bedreiging dat zy by weigering zou vertrek ken. De eisch werd evenwel niet ingewilligd. Toen nu de familie Dingsdag nacht in ruste lag, word de vrouw des huizes op eens verschrikt wakker door een knetterend geluid in de kamer. By onderzoek bleek er een test met vuur in 't vertrek te staan, waarop een handvol lucifers lagen te smeulen. Een gerucht in den gang deed den heer v. A. daarop zyn onder zoek ook buiten de slaapkamer voortzetten. Hij vond de meid in de keuken en ontdekte daar ook een emmer met brandende spaanders en lucifers by een trap. De meidgevraagd wat zy in don nacht opdeed, ant woordde dat een gerucht van menschelijke voetstappen in den gang haar uit 't bed had gejaagd. De heer v. A. was echter met deze verklaring niet tevreden en bragt het voorgevallene ter konnis van den Burgemeester. Onderwyl werd de dienstmeid ten gemeentohuize ontbodendoch was nergens te vin den. Na eenig zoeken vond men haar lyk in 't Diep. Bevreesd voor ontdekking had zy de handen aan zich zelve geslagen. De schryver der brieven uit de hofstad in de Arnh. Cl. deelt mede, dat dezer dagen te 'sGraven- hage 35 man, grenadiers of jagers, tot acht dagen provoost8traf verwezen door een hooggeplaatst officier, die hen op de straat tegenkwam met opgeslagen broeks pijpen (wegens den modder), wat verboden is. Gelukkig kon die straf niet uitgevoerd wordenomdat de provoost maar op een man of vier was ingerigt. TELE GRAM MEN. J?ar4j|s17 February. Gambetta ontving gisteren het verkiezinga-comité uit Belleville en raadde het ernstig aan tot wysheid Botterdam, 17 Febrüary. Meekrap. Tot vorige pry zen vonden enkele kleine partijtjes afnemers. Kerknieuws. Aangenomen het beroep naar Wemeldinge door D8. C. J. L. Ruisch van Dugteren pred, te Rijnsburg. Gemengde Berigten. Een weduwenaar te Sint. wordt door een weduwe naar verzocht, geen brieven meer te schryven aan zyne dochter, want zij wil niets van hem weten. Haar af te schryven was onnoodig, want hy wist zeer goed dat hy door haar vader aan den dyk was gejaagd met zyn paspoort. Aldaar heeft een weduwenaar zyn hoofd geBtooten bij Keetje, doch hy zegt dat het niet waar is, en dat hij de weduwe op de Kaai ook niet wil hebben, doch jonge meisjes willen hem niet hebben, zoodat hy wel ongetrouwd zal moeten bljjven. Een metselaars-zoon te Sint. heeft zulk een spijt, omdat hy zyn Keetje te Noordwelle moet verlaten, daar hy moet gaan leeren om commies te worden. Antje uit de stoof te D. B. is het bitter tegengevallen te Oplaat want zy heeft gedacht een kasteleins-zoon in de fuik te krygen van Den Bommel, maar als hy haar tegen komt, keert hy om en laat haar Btaan, zoodat er van trouwen niets zal komen. De dochters van een droó- ger te D. B. hebben gedacht om met de Mei te gaan trouwen, doch de meisjes hebben eene verkeerde reke ning gemaakt, want zjj worden maar voor den gek gehouden. Burgerlijke Stand te Zierikzee. geboren: 25 Jan. Eene dochter van L. M. van den Ende en J. Mays. Een zoon van J. E. Mulock Houwer en F. J. Ochtman. 28 dito. Eene dochter van J. H. C. Heyse en L. E. Isebree Moens. 3 Febr. Een zoon van N. flejjboer en C Catshoek. Een zoon van W. H. Appel en M. Huson. 4 dito. Een zoon van M. van Vessum en J. Anker. Eene dochter van H. Willemse en E. Berrevoets. 5 dito. Een zoon van F. C. de Roo en J. Dourleijn. Een zoon van A- Uil en J. M. Dekker. 6 dito. Een zoon van E. Freeke en A. Njjs. 9 dito. Een zoon van G. Robjjn en E. J. S. Le Sage ten Broek. 10 dito. Eene dochter van B. de Vlieger en J. Leeuw. 11 dito. Eene dochter van J. Klaasse on A. van Schyndel. geduwd: 29 Jan. A. van den Borg, 24 j., jm. en E. van Be- veren, 28 j., jd. 31 dito. H. J. de Putter, 22 j., jm. en H. F. Berwald, 25 j.jd. 5 Febr. W. C. de Looze, 29 j., jm. en B. Hodde, 24 j., jd. overleden: 23 Jan. D. de Blokoud 7 m., z. 24 dito. P. Arnold, oud 22 d., z. 26 dito. A. F. Hoogenboom, oud 15 j.d. 30 dito. M. van 'tHof, oud 40 j. vrouw van F. de Feiter. 5 Febr. C. Kwist, oud 79 j., wed. van D. Brandenburg. 7 dito. P. L. Ruselaar, oud lj., z. 9 dito. J. Vogeloud 59 j.weduwD. 10 dito. J. Fondse, oud 63 j., man van J. van der Horst. als levenloos aangegeven: 30 Jan. Een zoon van F. de Feiter en M. van 'tHof. Correspondentie. De Haagsche Brief en eenige Advertentiën moeten wegens plaatsgebrek tot het volgend No. blijven wachten. SVbbettttititn* 95-jarige Eohtvereeuiginfj' wan BAREND van der WERF en MACHALINA GOUDZWAARD. g fS Ouwerkerk, 18 February 1879. Hunne dankbare kinderen, gj 95-jarige Eehtvereeniging van ADRIANUS de VRIES CORNELIA POELMAN. Hontenisse, 18 February 1879. Hunne dankbare kinderen. Ss-iïs ïi iÖ ais SsS? 15 SsaiS S sfeSsiS 3» ife Bevallen van eene I>ocl*ter, M. H. van der VALK—OrnéÈ. Zierikzee, 16 February 1879. Bevallen van een' ZoonJ. v. d. WELLE- Hofman. Zierikzee den 16 February 1879. Algemeene kennisgeving aan FamilieVrienden en Bekonden zoowel binnen- als buiten de«e Stad. Heden overleed tot diepe droefheid van my en mjjne kinderen, mjjne geliefde Echtgenoote JOZINA KAALE, in den ouderdom van 60 jaar en 9 maanden. Met het volste vertrouwen is zy de eeuwige ruBt I. B. DIERIJCK. Hansweert, 14 February 1879. Heden overleed tot diepe droefheid van my mijne kinderen en behuwd-zoonna eene langdurige ziekte, in den ouderdom van 68 jaren en 10 maanden, de Heer CORSTIANUS WILHELMUS van der BEEK, lid van den Gemeenteraad en Vele collegiën dezer gemeente. Gorinchem, I. M. H. van der BEEK. 15 February 1879. Schultze. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na circa acht jaren bedlegerig geweest te zyn door langzaam verval van krachten mijn geliefde echtgenoot, de Heer ADR. van BLOOIS Jz., in den ouderdom van vier-en-tachtig jaar en acht dagen, na eene echtvereeniging van bjjna drie-en-vyftig jaar. Mede uit naam mijner kinderenbehuivd- en kleinkinderen, 16 February 1879. PRIENTJL' de VRIEZE. Wed. Adr. van Bloois. u Voor de vele en hartelyke bewyzen van deel neming, ondervonden by het overlyden van onzen ge liefden vader en behuwd-vader, betuigen wy onzen kartelijken dank. Zierikzee, Uit aller naam, 17 February 1879. P. J. van TILBURG den BOER. Hartelijk dank aan allen die hunne deelneming betoonden by de ziekte en het overlyden van mijne geliefde echtgenoote en onze beminde moeder. Brouwershaven, J. BOSLOPER en kinderen. 17 February 1879. Waterschap Schouwen. Dringende aanbeveling tot aanzuivering van het DjjkgeBchot Pachten enz. dienst 1878. De Ontvanger-Griffier, G. van der VLIET Dz. Zjj die iets te vorderen hebben van of versohwldigjd zyn aan den boedel van wjjlen Mevrouw de Wed. F. KELLER— Voordendag, worden nogmaals dringend verzocht, vóór 1 Maart aanst. daarvan opgave te doen aan den Zierikzee, 17 February 1879. J. J. KELLER. De tweede bijeenkomst ter verificatie van schuldeischers in het Faillissement van P. KORZELIUS, koopman in aarde werk wonende te Zierikzeezal plaats hebben op Woensdag 26 Fehruarij e. k., 's voormiddags teil ure, in het Geregtsgebouw te Zierikzee. De Curator J. van der KREKE. VRIJHEID en GEWETEN. Als Candidaten voor het College van NOTABELEN der Hervormde gemeente te Zierikzee worden door de Vereeniging aanbevolen de Heeren S. G. NAUTA VAN DER GRIJP en Dr. de BRUIJN de NEVE MOLL. Het Bestuur der Vereeniging, Mr. B. C. CAU. E. SNELLEN. R. KOOLE. J. BETHE. H. J. BASTMEIJER. pJSEuwyeü*» De onderget6ekenden hebben de eer hunne ifgflay geëerde cliënten te berigtendat zjj den heer GEORG MERZ te Mainz van heden aan voor zyne agentuur bedankten. Door belaDgryke inkoopen persoonlyk aan RIJN- en MOEZELWIJN gemaakt, zjjn zjj instaat gesteld tot de meest concureerende pryzen en met volkomen garantie ruime sorteering aan te bieden en bevelen zich tot levering beleefd aan. UGOEMANS C°. Disponibel f 6000 ad 41/., pCt. op LANDERIJEN (eerste Hypotheek). Adres C. VEP.KERKE Tholen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1879 | | pagina 1