Hierop wordt het voorstel met algemeene stemmen aan genomen. De Voorzitter deelt mede, dat van do Commissie van toezigfc op hefc Middelbaar onderwijs eene aanbeveling is ingekomen van een dubbeltal ter benoeming van een lid in die Commissie, ten gevolge der periodieke aftreding op 1 January a. s. van den heer Mr. J. P. N. Ermerins. Hij stelt voor dadelijk over te gaau tot benoeming, waarbij de heer Ermerins met algemeene stemmen wordt herkozen. Voorts wordt cvenzoo herbenoemd tot Regent van het Burgerlijk Armbestuur de heer D. van der Maas, die mede op 1 January a. s. aan de beurt van aftreding is eu waarvoor door Burgemeester en Wethouders een dubbeltal is aanbe volen, bestaande uit de HH. D. van der Maas en F. «J. V. La Brand. Namens Burgemeester en Wethouders stelt de Voorzitter voor af te schrijven van Hoofdstuk IX, afd. art. 1 (Onvoorziene uitgaven) en over te schrijven op a. Hoofdst. I, afd. I, art. 1. Jaarwedde van den Bur gemeester (bij besluit van Gedeputeerde Staten verhoogd van 1200 tot ƒ1400, ingaande 1 Julij 1878) voor zes maan den ƒ100; b. Hoofdst. Iafd. 1art. 3. Jaarwedde van den Secre taris (mede verhoogd bij besluit van Gedeputeerde Staten van ƒ1200 tot ƒ1400, met ingang 1 Julij 1878) voor zes maanden ƒ100; c. Hoofdst. VII, art. 3. Aandeel der gemeente in de verevende uitgaven voor kwade posten op de grond- en personele belasting, wat betreft de gemcente-opcenten 305,40 d. Hoofdst. VII, art. 4. Aandeel der gemeente in de verevende uitgaven voor kwade posten op de personele belas ting, wat betreft de uitkeering van het 4/s gedeelte van de opbrengst der belasting ƒ43,87. De heer Zuurdeeg kan zich wel met deze voorstellen ver eenigen, maar acht het voor het vervolg wenschelijk, dat de af- en over te schrijven posten in de oproepingsbrieven vermeld worden, ten einde die posten vóór de vergadering gezet te kunnen overwegen, in verband met de daartoe ver- eischte administratieve bescheiden. Hij vertrouwt, dat liet daaruit voortvloeiend meerder schrijfwerk geen bezwaar zal zijn voor het personeel der secretarie. Nadat de Voorzitter heeft geantwoorddat aan dit verlangen zal worden voldaan, voor zoover daartegen geen bezwaren bestaanwordt conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten. De Commissie tot onderzoek der begrooting voor het Bur gerweeshuis voor 1879 rapporteert bij monde van den heer Moens, dat bij haar geene bedenkingen zijn gerezen en dat zij mitsdien adviseert de begrooting goed tc keuren, met een ontvang en uitgaaf van 8658. Overeenkomstig dit advies besluit de vergadering. De Voorzitter stelt aan de orde de behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot regeling der opheffing van eenige vervallen instellingen van Weldadigheid, waarvan de inkomsten worden genoten door bet Burgerweeshuis. Deze zaak is toegelicht bij de behandeling der laatste rekening van het Burgerweeshuis, waarbij eenige intresten bleken niet te zijn ontvangen tengevolge van bezwaren door de directie van het Grootboek geopperd wegens onvoldoende regeling dezer zaak. In 1811, 1814 en 1820 zijn achter volgens het Armhuis, het Gasthuis en het Oude Mannen- en Vrouwenhuis opgeheven en de bezittingen en inkomsten daarvan toen toegekend aan het Burgerweeshuisdat die tot heden heeft genoten. De formele overschrijving der kapitalen heeft niet plaats gehad en zal nu door een besluit tot op heffing en overdraft der eigendommen moeten tot stand gebragt worden. Het voorstel strekt alzoo niet anders dan tot bestendiging van verkregen regten en tot betere regeling van den bestaanden toestand. Op grond van art. 9 der Armenwet stelt dc Voorzitter den Raad voor: 1.° te verklaren, dat de vroeger hier aanwezige Godshuizen het Armhuis, het Gasthuis en het Oude Mannen- en Vrou wenhuis zijn opgeheven 2.° de bezittingen en inkomsten dier instellingen toe te kennen aan het Burgerweeshuis dezer gemeente, om die te gebruiken ten zijnen nutte cu hierop de goedkeuring van Gedeputeerde Staten te vragen. Dit voorstel wordt zonder discussie bij hoofdelijke stem ming, met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat op 4 dezer de aanbesteding beeft plaats gehad van de uitgave van liet Gemeenteblad voor 1879. De minste inschrijver, aan wicn het werk gegund is, was de heer H. Lakemnan, voor de volgende prijzen voor een heel vel 8,15 n t/ half - 4,30 it kwart - 2,20 ,i achtste n - 1,15 bladzijden waarin tabel werk voorkomt, voor liet dubbel dier prijzen. Voor ccn uitslaande tabel 8,20 u de gemeenterekening per vel - 14,25 a u omslagen- 1,25 alles berekend voor eene oplaag van 50 exemplaren. Wordt voor kennisgeving aangenomen, even als een brief van den heer P. O. van de Velde Olivier, leeraar aan de Hoogere Burgerschool alhierbelast met het onderwijs in de Staats wetenschappen ter raededeelingdat hij acte van bekwaam heid heeft verkregen voor Middelbaar Onderwijs in dc gronden van Gemeente-, Provinciale- en Staatsinrigting van Nederland. Nog deelt de Voorzitter mede, dat hij eene bespreking heeft gehad met de burgemeesters van Brouwershaven cu Steenbergen en dat dientengevolge eene bijeenkomst heeft plaats gehad van burgemeesters in de eilanden Schouwen en Duiveland en in Noord-Brabautspeciaal om te trachten eene verbetering der gemeenschapsmiddelen te land door middel van stoom te verkrijgen. Eene commissie is benoemd, om voorloopige gegevens te verzamelen door onvoorziene om standigheden is deze zaak nog niet verder gevorderd. Spreker stelt voor die mededeeling voor notificatie aan te nemenwaartoe besloten wordt. Nadat de gewone omvraag is gedaan, sluit de Voorzitter de Vergadering. UitgeversDE LOOZE WAALE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1878 | | pagina 4