Buitenland. daartoe strekkeude nota in bel Journal Official zal echter als zoodauig de publieke opinie wel niet vol- j doen. Er moet wel wat meer aan de hand geweest I zijn dan een eenvoudige, hoogst onschuldige aan schrijving ann de generaals om zich gereed te houden voor 't mogelijke geval vau ongeregeldheden te Parijs. Voor de tegenwoordige regeering is het al heel moeielyk om openhartig te zijn over een zaak waariu toch in de eerste plaats Mac-Mahon zou betrokken geweest zyn. Men verwacht nu dat in de aanstaande zitting der kamer dit puut wel ter sprake zal komen en dat dan op een wet zal worden aangedrongen om voor 't vervolg de uitvoering van militaire staatsgrepen zoo goed als onmogelijk te maken. De Oorlog in het Oosten. Door de geruchten over vredes-onderhatidelingen dreigt van deu oorlog het raar af te gaan. Mocht het maar wezenlijk zoo uitkomen I Vooreerst gaan de vech tenden nog hun gang, en wat zullen ze ook nuders doen 1 De Russen en Serviërs vorderen al meer en meer op den weg naar Sofia, ondanks de onbegrijpelijke moeiclyklieden van den winter-veldtocht in liet ruwe Balkan-gebergte. Het was voorbarig gezegd dat Sofia door de Turken was opgegeven; doch de plants zal het wel niet kunnen houden en tot een nieuw Pievna worden. Op de Roetschoeck-Schoemla-linie gaan de Turken achteruit, zij 't ook niet zonder bloedig verzet. Het drijtijs brengt op den Donau de bruggen en daardoor de gemeenschap der Russen met huu maga zijnen in ernstig gevaar. Een drietal bruggen is reeds weggeslagen. Mochten eens alle zes de bruggen komen te bezwijken, dan zou de toestand van het Russische leger ontzettend gevaarlijk kunnen worden. in Azië vorderen de zaken niet veel door het ruwe winterweder. Toch acht men Erzeroem voor de Turken verloren. Mockhtar-pnchn heeft die plaats dan ook reeds vóór acht dagen verlaten. De Russen zijn or evenwel nog niet in. De zorgeloosheid der Russische intendance is bijzouder groot en voor zoover hierby het lot der duizenden arme Turksche krijgsgevangenen betrokken is, is zij ergerlijk. Het kleine Roemenië heeft een betere veld-admini- stratie dan het machtige Ruslaud. Op menschenlcvens en roebels schynen de Russen niet te zien. Kerk- en Sclioolnieuws. Beroepen te Kleverskerke ds. J. G. Ormel te St.-Manrlensdijk. De heer W. O. Swaving te Oegstgeest, alhier be noemd tot leeraar, voor den lijd van een jaar, aan de hoogere burgerschool, is in dergelijke betrekking ook benoemd aan de hoogere burgerschool te Haarlem. De heer I. H. Klnppert, hoofdonderwijzer te Nij megen, heeft bij zijn vijftigjarige ambtsvervulling als hoofdonderwijzer een zilveren medaille gekregeu met zija naam en bet borstbeeld van Z. M. den Koning er op. Snelperadrukkerij van H. Lakenman te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1878 | | pagina 4