hebben opgedragen aan den heer P. O. van de Velde Olivier en dat zij voorstellen voor de waarneming dier lessen de belooning vast te stellen op f 400 's jaars. Alzoo besloten 3.° dat van Dr. K. H. Mertens de mededeeling is ontvan gen, dat hij beuoemd zijnde tot leeraar te Samarang, zijne benoeming tot leeraar in de scheikunde en natuurlijke historie aan de Hoogere Burgerschool alhier niet aanneemt. Tengevolge daarvan worden door Burgemeester en Wet houders voor die betrekking, na verhoor van den heer Inspec teur voor het Middelbaar Onderwijs aanbevolende heeren 1°. Dr. W. D. Gratama te Groningen; 2.° H. A. J. Meijer te Assen3.° Dr. J. D. R. Scheller te Sappemeer. Wordt besloten tot de benoeming over te gaan. Bij stemming worden uitgebragt 6 stemmen op Dr. Gratama en 4 stemmen op den heer Meijer, zoodat de eerste is benoemd. De Raad gaat over tot het benoemen der vaste Commissiën voor 1878, bedoeld bij art. 54 der gemeentewet. Tengevolge der gehouden stemmingen zullen zij zijn zamengesteld als volgt: Commissie belast met het ontwerpen en horzien van de plaatselijke verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigdde HH. Mr. Fokker en Mr. Moolenburgh. Commissie van fabricage, de HH. Labrijn, Ochtman en Blankert. Commissie voor de gasfabriek en straatverlichting de HH. Mulock Houwer, Labrijn en Ochtman. Commissie voor de uitgraving en aflevering van zelkasch de HH. Labrijn en Ochtman. Commissarissen over de vischmarkt, de HH. Mulock Houwer en Zuurdeeg. Zullende de eerste Commissie worden gepresideerd door den Burgemeenster ingevolge de wetde tweede en vierde Commissie door den Wethouder Mr. Moens en bij diens ver hindering door den Burgemeester en de derde Commissie door den Burgemeester en bij diens verhindering door den Wethouder Mr. Moens. Votfr de benoeming van Commissarissen over de vischmarkt, gaf de heer Mr. Schneiders te kennen dat hij verleden jaar tot de betrekking van Commissaris benoemd, moest erkennen dat die betrekking door hem niet naar behooren wordt waar genomen, waarom hij die gaarne in betere handen zag. Bij de eerste stemming werd als Commissaris gekozen de heer Houwer met 9 stemmen tegen 1 blanco. Daarop werden uitgebragt voor de tweede plaats 4 stem men op Mr. Schneiders1 op den heer Zuurdeeg, 1 op Jhr. de Jonge en 1 briefje in blanco. Bij tweede stemming werden uitgebragt 7 stemmen op den neer Zuurdeeg en 3 op Mr. Schneiderszoodat de heer Zuurdeeg was benoemd. Deze gaf daarop te kennendat hij gaarne voor de be noeming zou bedanken als dit geschieaen kon doch mogt er als beginsel aangenomen zijn dot de leden de door den Raad opgedragen betrekkingen aannemendan verklaart hij het alleen daarom te doen dan doet hij dit omdat het gebruik of de verordeningen het hem voorschrijven. Nadat de Voorzitter en Mr. Fokker als hun gevoelen hadden te kennen gegeven dat de heer Zuurdeeg verpligt was de betrekking aan te nemenlaat de heer Zuurdeeg zich de benoeming welgevallendoch verzoekt aanteekening zijner verklaring in de notulen. Tot lid van de Commissie voor de zaken der Schutterij in de plaats van Jhr. Mr. Macaré uit de gemeente vertrok ken wordt benoemd Jhr. Mr. Schuurbeque Boeije en tot plaatsvervangend lid in plaats van Jhr. Mr. Boeije, de heer Mr. Schueiders van Greijflenswerth. De Voorzitter deelt mede 1°. dat Burgemeester en Wet houders aanbevelen ter voorziening in de vacatures van Regent en Boekhouder op den I Januarij e. k. bij het Burgerlijk Armbestuur te ontstaan, ten gevolge van de aftreding van den heer C. J. van Zandijk als regent en van den heer F. W. Loewer als boekhouder, a. voor de betrekking van Regentde HH. C. J. van Zandijk en F. J. V. Labrand b. voor die van Boekhouderde HH. F. W. Loewer en C. J. Kijn. Bij stemming worden herbenoemd tot regent de heer C. J. van Zandijk met algemeene stemmen en tot boekhouder de heer Loewer met 9 stemmen de heer Labrand verkreeg 1 stem. De lieer Zuurdeeg verlaat de vergadering. 2.® dat nog zijn ingekomen a. een schrijven van de Regenten van het Burgerweeshuis, houdende aanbeveling van een dubbeltal ter benoeming van een lid in dat collegie, ter voorziening in de vacature op 1 Januarij a. s. te ontstaan door de periodieke aftreding van den lieer Mr. C. J. Fokker. Aanbevolen zijn de HH. Mr. C. J. Fokker en H. G. Mulock Houwer. Eerstgenoemde wordt benoemd met 7 stemmen1 stem was uitgebragt op den heer Houwer en 1 op den heer Kijn. b. een brief van de Plaatselijke Schoolcommissiehoudende aanbeveling 1.° van de HH. Dr. J. K. de Bruijne en P. van der Veen ter voorziening in de vacature op 1 Januarij a. s. te ontstaan door de periodieke aftreding van Dr. J. K. de Bruijne en 2.® van de HH. P. van der Veen en Mr. A. Heemskerk ter voorziening in de buitengewone vacature ontstaan door het bedanken van den heer Mr. II. van Manen. Voor de eerste vacature wordt benoemd Dr. de Bruijne met 8 stemmende heer Heemskerk verkreeg 1 stem. Voor de tweede vacature wordt benoemd de heer P. van der Veen met 7 stemmenMr. Heemskerk verkreeg 2 stemmen. Zonder beraadslaging of hoofdelijke stemming wordt over eenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten geeue adhaesie te verleenen aan het adres van den gemeenteraad van Nieuwleusen aan Z. M. den Koning gerigt, om eene wijziging te verkrijgen van art. 242 der Gemeente wet, waarvan de behandeling in de vorige vergadering is aangehouden. De Voorzitter sluit na omvraag de vergadering. UitgeversDE LOOZE k WAALE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1878 | | pagina 4