B IJ VOEGSEL Zierikzeeschen Nieuwsbode van Dingsdag 1 Januarij 1878. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD behoorende bij den TE ZIERIKZKE, gehouden den 28 December 1877. Voorzitter Mr. J. Mauritsz GanderheijdeuBurgemeester. Afwezig zijn bij de opening der Vergadering, de heeren Mr. MoolenburghJhr. Mr. Boeije en van Nes van Meerkerk, buiten de gemeente en de heeren Ochtman, Zuurdeeg en Jhr. de Jonge, die onder het lezen der notulen zijn binnen gekomen. De notulen van het verhandelde in de vorige Vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede: a. dat zijn ingekomen 1.® van de Gedeputeerde Staten, twee brieven, houdende berigt van de goedkeuring der Raadsbesluiten van den 3 De cember 11. tot het doen van betalingen uit den post voor Onvoorziene Uitgaven, begrootiug 1877 en tot af- en over schrijving van- en op puston der gemeente-begrooting voor 1877 2.P van den heer J. H. C. Heijseeene kennisgeving dat hij zijne herbenoeming tot lid der Commissie van toezigt op het Middelbaar Onderwijs aanneemt; 3.° van den heer L. Karremanhoofdonderwijzer aan de Tusschensohooleene dankbetuiging voor de verhoogiug zijner jaarwedde; b. dat de nieuwe straatweg bij het Zuidzelketerrein in beheer en onderhoud is overgenomen door het Provinciaal bestuur c. dat het uitgeven van een gemeenteblad voor 1878, bij openbare aanbesteding van den 12 dezer is aangenomen door de uitgevers van den Zierikzeeschen Nieuwsbodede Looze Waale, zijnde de minste inschrijvers; namelijk: voor een vel druks f 8,25. u n half vel - 4,50. u kwart u - 2,40. u u achste a u 1,25. bladzijden waarin tabelwerk voorkomt voor het dubbel dier prijzen voor een uitslaande tabel 8,50. de gemeenterekening per vel - 14,80. omslagen - 1,50. gerekend tegen eene levering van vijftig exemplaren rl. dat op den 12 dezer is aanbesteed hei maken ecner kade op den Oosthavendijk, en dat het werk is gegund aan J.Roedoe voor 275. Voor dit werk is een crediet verleend van 750 met het oog op te maken heiwerkdat echter niet in deze be steding begrepen is. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt verder inede, dat Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van de in de vorige vergadering gevoerde beraadslagingen en tengevolge van nadere bespre kingen, ook met den heer Mazure, adviseur-keurmeester, voorstellen, de betrekking van adviseur-keurmeester op te heffen en te bepalendat er zullen worden benoemd een keurmeester en een adsistent-keurraeester, elk op eene jaarwedde van 125. Dienovereenkomstig wordt met algemeene stemmen besloten. Daarna wordt besloten tot de benoeming over te gaan en worden achtereenvolgens met algemeene stemmen benoemd tot keurmeester de heer C. MazureRijks- en Provinciaal veearts en tot adsistent-keurraeester, de inspecteur van politie J. A. Le Kluse. Op voorstel van Mr. Fokker wordt besloten, dat de laatste zal moeten deelnemen in het pensioen- en weduwen- fonds voor gemeenteambtenaren. In handen van eene Commissietot leden waarvan de Voorzitter benoemt de HH. Mr. Schneiders, Zuurdeeg en Blankertworden gesteldvoorstellen van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Instructie voor den Keur meester van vee en vleesch en tot intrekking der Instructie voor den adviseur-keurmeester. De vergadering wordt daarop voor eenige oogenblikken geschorst. Na de heropening wordt door Mr. Schneiders namens de Commissie rapport uitgebragt, strekkende tot aanneming dier voorstellen. Het eerst komt in behandeling, bet voorstel tot wijziging der Instructie voor den keurmeester. Over het voorstel in zijn geheel is door niemand het woord gevraagd. De afzonderlijke artikelen worden aangenomen met alge meene stemmen. Jhr. de Jonge vraagt of het de bedoeling is dat de beslissing van den keurmeester voor geen hooger beroep vat baar is en of het voldoende uit de verordening blijkt, dat dit beginsel aangenomen wordt. De Voorzitter antwoordt hierop bevestigend. Het gehecle voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. Zonder beraadslaging wordt met algemeene stemmen be sloten, dc instructie voor den adviseur-keurmeester van vee en vleesch in te trekken. Naar de Commissie voor de strafverordeningen wordt ver zonden, een voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening van politie op het verkoopen van vjeesch. Een voorstel van Burgemeester en wethouders gedaan op vóordragt der Commissie voor de gasfabriek en straatverlich ting, om 1.° de Instructie voor den Directeur der fabriek en 2.° de verordening regelende den werkkring der Commissie, te wijzigen, wordt ter visie gelegd van dc leden, om in eene volgende vergadering te worden behandeld. Namens Burgemeester en Wethouders stelt de Voorzitter voor, met ingang van 1 Jan. a. s. op te heffen de betrek king van Ontvanger der begrafenisregtenopengevallen door het overlijden van den heer P. Kijn en de inning dier regten aan den Gemeente-ontvanger op te dragen, i Burgemeester en Wethouders zijn met den Gemeente-ont vanger van oordeel, dat deze regeling aldus zeer geschikt kan plaats hebben. Met algemeene stemmen wordt dienovereenkomstig besloten. In handen van eene Commissie bestaande uit de HH. Labrijn, Ochtman en Pilaar, worden daarop tot onderzoek en verslag gestold voorstellen van Burgemeester en Wethouders 1.° tot wijziging van de verordening op de invordering der begrafenisregten 2.° tot intrekking der instructie voor den onlvauger der begrafenisregten 3.° tot wijziging van de instructie voor den opzigter der gemeentebegraafplaats 4.° tot wijziging der instructie voor den Gemeente-ontvanger. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders besluit de Raadtot beschikking over den post voor Onvoorziene Uit gaven, begrooting 1877, tot ccn bedrag van 171,32 ter betaling der kosten wegens het inrigten van een lokaal in het Raadhuis tot bureau voor den Ambtenaar van het Open baar Ministerie bij het Kantongeregt. De Voorzitter deelt mede, dat voor aanleg en beplanting van de wandeling langs de zoute grachtwaarvoor een crediet is verleend van f 1000 is besteed f 1079 voorts ddt aan die wandeling is geplaatst eene af heining om het toebrengen van schade aan bet plantsoen te belettenen dat deze nog tot Mei aanstaande dient te blijven staan; de kosten daarvan zullen f 160 bcloopen. Hij stelt voor bet door Burgemeester en Wethouders ver- rigtte goed te keuren en verderjaf te schrijven van Hoofdstuk IX (Onvoorziene Uitgaven), begrooting 1877 op Hoofdstuk 3, afd. 2, art. 5, (voor aanleg en beplanting van het terrein langs de zoute gracht) 1239. Alzoo besloten. Het suppletoir kohier der hondenbelasting voor 1877, waar tegen geen reclames zijn ingekomen, wordt vastgesteld op een bedrag van f 18,50. De Voorzitter deelt mede, 1.® dat Burgemeester en Wet houders, na verhoor van den beer Inspecteur Voor bet Middel baar Onderwijs, ter benoeming aanbevelen voor leeraar in de teschiedcnis aan de Hoogere Burgerschool, in plaats van en heer G. de Bruijne, ae eenige sollicitant, de neer W. O. Swaviug te Oegstgeest en zulks voor den tijd van dén jaar. De voorgedragene wordt benoemd met algemeene stemmen 2.° dat Burgemeester en Wethouders tengevolge van het vertrek van den leeraar G. de Bruijne de waarneming der lessen in de staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschooj voor den tijd van zes maanden, ingaande 1 Januarij 1878

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1878 | | pagina 3