eigen beheer doen uitvoerenwaardoor de kosten nog beneden de raming zullen blijven. Wordt besloten hiermede genoegen te nemen 2.° dat de aan de gemeente toekomende tienden over den oogst van dit jaarbij de dezer dagen gehouden verpachting met inbegrip van blokgeld en rantsoenpenningen hebben op- gebragt ƒ2853,50. Voor kennisgeving aangenomen; 3.° dat op den 28 dezer zijn opgenomen de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger en dat toen gebleken isdat over 1876 en 1877 ontvangen is 169474,31 en uitgegeven- 167405,27 zoodat meer ontvangen is2069,04 waarbij komt het goed slot der rekening over 1875 voor zoover dit niet op de loo- pende begrooting in ontvang is gebragt - 3652,97 Br moest dus in kas zijn5722,01 overeenkomende met de vertoonde gelden en geldswaarden. "Voor kennisgeving aangenomen; 4.° dat bij de verkiezing van Raadsleden op den 17 Julij 11. gehouden, is gekozen in plaats van den heer Jhr. Mr. P. J. P. Rethaan Macaré, uit de gemeente vertrokken de heer E. R. van Nes van Meerkerk en dat voorts zijn herkozen de leden die met den eersten dingsdag van Sep tember aan de beurt van aftreding zijnnamelijkde HH. Ochtmau, Pilaar, Jhr. Mr. Boeije en van Nes van Meerkerk. Aangenomen voor kennisgeving; 5.° dat is ingekomen de geloofsbrief met de daarbij behoorfende stukken van den heer E. R. van Nes van Meer kerk als benoemd lid van den Raad in de plaats van Jhr. Mr. Macaré. Deze stukken worden tot onderzoek en verslag gesteld in handen eener Commissie, tot leden waarvan de Voorzitter benoemt, de HH. Blankert, Zuurdeeg en Houwer. De vergadering wordt daarop voor eenige oogenblikken geschorst. Na de heropening deelt de heer Blankert namens de Commissie mede, dat zij de stukkken heeft nagezien"erf in orde bevonden, waarom zij tot toelating van den gekozene adviseert. Alzoo. besloten. Bij de daarop volgende omvraag, zegt Jhr. de Jonge, dat van wege de Vereeniging tot afschaffing van sterken drank eenigen tijd geleden aan den Raad eene circulaire is gerigt; dat hij echter niet heeft bemerkt dat deze ter tafel is gebragt. Hij vraagt nu of dit stuk wel ontvangen is. De Voorzitter antwoordt, dat dit stuk wel ontvangen is, doch dat het bij Burgemeester en Wethouders is verbleven en dat er bij het maken van het nieuwe politie-reglement acht op geslagen zal worden. Jhr. de Jonge meent, dat het boven alle bedenking was, dat de circulaire aan den Raad en niet aan Burgemeester en Wethouders was gerigt. Hij hoopt evenwel, dat er bij het maken van het nieuwe politie-reglement op zal worden gelet en verzoekt dat die circulaire voor de Raadsleden ter visie zal worden gelegd. De Voorzitter zegt dat hieraan zal worden voldaan en sluit daarop de vergadering. UitgeversDE LOOZE WAALE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1877 | | pagina 3