ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. iVo.5826. 55steJaarg. Dingsdag 20 Maart 1877 Verschgnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prjjs per 8 maanden ie l,8ü, tranco per post 1,60. ADVERTENTIJÈN 10 Cts. per regel, kunnen nitêrlpk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags vooraiiddags 10 ure bezorgd worden. Door het POSTKANTOOR te ZIERIKZEE zijn gedurende de tweede helft der maand February 1877, de navolgende brieven verzondengeadresseerd aan personen, wier namen op het adres vermeld, ter plaatse van bestemming onbekend zynals J. MEIJER, Amsterdam. PHILIPS, Amsterdam. C. MUSTE, Rotterdam. Nieuwstijdingen. Gmerifea, Dezer dagen maakte een telegram melding van een paniek, die iu de kerk te New-York was ontstaan en tengevolge waarvan zeven personen het leven hadden verloren. Nader blykt nu, dat een valsch brandalarm aanleiding gaf tot de paniek. In het gedrang naar de uitgangen werden verscheiden personen onder den voet geloopen. Zevon personen werden dood uit de kerk ge dragen en velon ernstig gekwetst. De kerk was met ongeveer 2500 vrouwen en kinderen gevuld. Er worden in de schouwburgen vaak hooge som men betaald voor goede plaatsen maar de kerken althans de Amerikaansche, schijnen daarmede nu te willen concurreren. In de kerk van Henry Ward Be e- cher Stowe te New York zynblykens de laatste van daar ontvangen dagbladen, de voorste banken verhuurd voor 720 dollars, d. i. 1800, terwijl nog eene premie van 1500 er by werd gevoegd. Een ander betaalde f 7600 en 1500 premie; een derde 1250. Degehoele som voor zitplaatsen betaald bedroeg 121,000, terwyl de predikant ze maar op 100,000 had geraamd. Uit de inkleeding van het berigt maken wy op, dat dit geld voor don predikant is en deze daarvan de kosten der exploitatie bekostigt. Is dit zoo, dan blykt, dat het predikersambt in de Nieuwe Wereld betore, althans geldelijkevrachten oplevert dan in de Oude. Toen president Hayes zyn woonplaats, Columbus (Ohio) den 1 Maart verlietom naar Washington te gaan, sprak hy aan het station de volgende woorden: »Pyna 16 jaar gdleden marcheerde ik met duizend anderen uit deze stadom alles te doen wat wy konden, om de unie der staten en het gezag van de constitutie te herstellen. In dat werk slaagden wy by uitnemen- heidvoor zoover het mogelyk was door geweld van wapenen.i Ik wil hier geen woord zeggenwat zou kunnen verkleinen hetgeen volbragt is door wakkere mannen uit verschillende deelen van het landdie met my uittrokken. Van myn kamerdden keerden een derde en niet meer terug. Zy kwamen om by het volbrengen van hun pligt, opdat de Republiek zou leven. Maar er was iets, wat geweld niet vermogt. Wy wilden dat onze Unie een unie van harten zou zyn en wy wilden dat onze constitutie gehoorzaamd zou worden, niet. slechts omdat het met geweld tot gehoorzaamheid werd gedwongen maar omdat het volk de beginselen der constitutie liefhad. En heden ben ik geroepen waartoe Abraham Lincoln zestien jaar geleden werd geroepenmaar onder gelukkiger omstandigheden en bljjder vooruitzigt. Ik hoop en ik geloof, dat met de hulp der Goddelijke Voorzienigheid wij in deze dagen van vrede door de werken des vredes iets zullen kan nen doenom in de harten onzer landgenooten een ware en bartelyke gehechtheid aan de constitutie 2ooals zy nu isen aan do Uniezooals zy nu is te doen herleven." De gevreesde runderpest heeft zich te Londen ver toond. Zij brak uit in een stal van den heer Alexan der te Stepney. Al de beesten in dien stal123 schoone melkkoeyenzyn onteigendafgemaakt en in bytende kalk begraven. By den laatsten storm zyn in de Noordzee zes- en-dertig Engelsche viaschers-vaartuigen met man en muis vergaan. Zy waren bemand met 215 visschers, die 88 weduwen en 164 kinderen nalaten. Londen17 Maart. De Times deelt mede, dat generaal Ignatieff Maandag a. s. naar Parjjs terugkeert en de onderhandelingen tot het gewenschte resultaat hebben geleid. JFrankrijfe. JPar^js15 Maart. Voor het Hof van Assises is de zaak behandeld van den beruchten Billoirbeschul digd van moord op Marie Le Manach, wier lijk hy in twee deelen had gesneden. Billoir geeft zelf een afgryselyke besohrjjving van de wijzewaarop hy zich van het lyk heeft ontdaan. Na het ontkleed en het op zaagmeel gelegd te hebben, dat hy' van den spoorweg waar hij werkte had mede- gebragtheeft hy het lyk meteen scheermes in stakken gesneden met een bijtel en een hamer heeft hy de ruggegraat gebroken. Des avonds nog bragt hy het bovenste gedeelte naar Clichy, gewikkeld; in papier een kleed en een lap waterijproef. De'armen bondhy aan dèn romp vast'; evenzoo deed hjj op zijn tweeden togt met de beenen. De haren had hy afgesneden en evenals de ingewanden in het gemak geworpen. Afschu welijker moord kan men zich bjjna niet voorstellen. Billoir is ter dood veroordeeld. Eerst zal hy worden gedegradeerd en de medaille voor dèn veldtogt in Italië en die voor militaire verdiensten hem worden ontno men. By 't aanhooren van 't vonnis zag hy er zeer teneergeslagen uit, maar sprak geen woord. &cbctlttnb. Amsterdam16 Maart. Gisteren stond voor de crimineele kamer van het geregtsbof alhier Paulus Thiemann teregt. Deze oude kennis der justitie had zich thans voor de zesde maal wegens bedrieglijke op- ligting nu in verband met valschheid in geschriften, te verantwoorden. Op 9 Dec. uit de cellulaire gevan genis ontslagen met een uitgangskas van ƒ49,80, werd j 30 door den directeur aan den vader van beschul digde ƒ19,80 aan hemzelf ter hand gesteld. Voor dat geld kocht hy zich ëen sierlijke kleedijdie het mo gelyk maakte hem voor een aanzienlijk heer aan te zien en zoo ging hy aan 't zwieren met een meisje en met vriendenkocht allerlei voorwerpen van waarde en van smaak onder den naam van jhr. Berg van Dussen Muilkerk, dineerde en soapeerde met champagneia gezelschap van vrienden die hij voor baronnen liet doorgaanen passeerde als 't op betaling aankwam accepten op naam van jhr. Berg. Aan het hof trachtte beschuldigde nog wys te maken, dat hy mathesis- en prapaedoutisch examen had gedaan en voor marine-ingenieur had gestudeerd. De advocaat-generaal mr. Kist requireerde vier jaren correctionele gevangenisstraf met zes geldboeten van ƒ25 en vier van ƒ50. Donderdag-avond is het voorstel van dr. van Ron- kel ter tafel gebragt in een vergadering van den grooten Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente te Amsterdam wegens het ver gevorderde uur is het voorstel evenwel tot een volgende by eenkomst aangehouden. Arnhem 17 Maart. Thuis logementhouder te Zevenaar, en onlangs veroordeeld wegens vergiftiging zyner vrouwheeft eene poging aangewend om zijne gevangenschap althans zoo kort mogelyk te doen duren Aan zyne tweede vrouw heeft hij een briefje geschréven of liever gepriktwant de letters zyn op die wijze op het papier gebragtwaarin hy haar aanraadt zyn vader te bewegen de schuld op zich te nemen. Deze moest de be kentenis dat hy de vader de misdaad had gepleegd waarvoor zyn zoon was veroordeeld in zyne portefeuille leggen en na zyn dood welke aanstaande schijnt, zou dan bet papier worden gevonden en de onschuld van den veroordeelde aan het licht komen Om zyne straf to verminderen, wilde Thuis dus de nagedachtenis van zyn vader bezoedelen. Dit is voor zeker een zeldzame tegenhanger van hetgeen somtyds door zonen gedaan wordt om de nagedachtenisook van een schuldigen vader, van smet te zuiveren. De poging kwam echter aan het licht; het briefje werd in de pet verborgen van een medegevangene, die de vorige week te regt moest staan maar de zaak werd aaDgebragt enhet eenige uitwerksel van den brief van, Thuis zal wezendat er nog minder twyfel overblyftzoo die nog mogt bestaan, aan zyne schuld. Tiel 16 Maart. Waarschynlyk zal men zich nog wel den naam herinneren van hot achtjarig meisje dat in 1861 te Leeuwen na de doorbraak acht dagen op de golven rondzwalktegezeten op een gedeelte van het dak der ouderlyke woning en gedekt door een ouden jas van haren vader. In die dagen werd by de wed. Wermeskerken alhier een boekje uitgegeven door Ds. H. C. Ribbiuspred. te Druten en getiteldJo hanna van Beek wonderdadig gered. Dit geredde meisje werd uit de liefdegaven, die voor haar afgezonderd werdenop eene kostschool eene goede opvoeding gegeven. Later werd zy verloofd aan een candidaat- notaris en nu dezer dagen haar vorloofde tot notaris benoemd iszal zij in de plaats waar haar zooveel leed als kind trof, als vrouw zich voortaan vreugde kunnen bereid vinden. MiAclclolbttrg;17 Maart. In eene gisteren avond gehouden vergadering van de alhier gevestigde afdoeling der Verecniging tot bevordering van Fabriek en Handwerksnijverheid werd rapport uitgebragt over de ingezonden voorwerpen voor een door het Bestuur uitgeschreven weclstryd van werklieden beneden de 18 jaren. Door tien jongelingen waren verschillende der bekrooning waardige voorwerpen ingezonden zooals een ratelbooreen trapje een Zeeuwsch ploegjesiga ren schilderwerk enz. Aan die inzenders werden belooniDgen in geld benevens een vleyend getuigschrift uitgereikt. Zondag en Maandag zullen de voorwerpen voor het publiek ter bezigtiging worden gesteld. Uit eene mededeeling van den Voorzitter bleekdat het Bestuur voornemens isdezen wedstryd in den volgen den winter te herhalen. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Mid delburg heeft een uitvoerig adres gerigt tot de Tweede Kamer waarin zj)onder overlegging van de daarom trent vroeger met den Minister van Binnenlandsche Zaken gevoerde correspondentie over de onregelmatig heid van den dienst op de Zulderlyn der Staatsspoor wegen zich beklaagd over het onvervuld blyven van al haar in 't algemeen belang geuite wenschen voor noodwendige verbeteringen en de Tweede Kamer dan ook verzoekt de door haar herhaaldelijk aangewende pogingen om een flinke exploitatie der Zuiderlyn te verkrjjgenen de door den Staat op Walcheren bestede millioenen voor de schatkist productiefvoor Zeeland een bron van welvaart te makenals een natinaal belang te willen ondersteunen, Groes16 Maart. Alhier circuleert een adres aan de Eerste Kamerwaarin verzooht wordt het wetsont werp no. 5 op de regterlyke organisatie niet aan te Zierikzee, 19 Maart. In den afgeloopen nacht omstreeks 1 ure, werd in het kerkgebouw der Ohr. Geref. gemeente alhier brand ontdektwelke reeds vry aanzienlijke vordering bad gemaakt. Door onmiddelyk toegesnelde hulp mogt men er in slageD den verderen voortgang te stuiten zonder dat men gebruik behoefde te maken van de twee aanwezige brandspuiten. De brand schjjnt ontstaan te zyn in de gisteren gebruikte vuuratoven welke niet op de daarvoor bestemde plaats In de beden gehouden Raadsvergadering is aan den heer Dr. P. J. A ndreceop verzoekeervol ontslag verleend als lid van bet Collegie vaa Curatoren der Latynsche school en van dh Commissie van Toezigt van het Middelbaar Onderwijsonder dankbetuiging voor de in die betrekking aan de gemeente bewezen diensten. Voorts is medegedeeld een verzoekschrift van den heer D. Q. Mulock Houwer, dat hy er geen prys meer op stelt om de betrekking van makelaar in granen langer te vervullen maar dat hy zyne zaak als Com missionair en Handelaar wenscht voort te zetten, waarom hy eervol ontslag verzoekt uit die betrekking. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend. In beschikking op ingekomen verzoekschriftenis de jaarwedde van den hulponderwijzer J. Buijk ver hoogd met ƒ100 en van de hulponderwijzers A. H. Lemson, J. Kanaar en J. Aalbregtse met ƒ50. In verband met de verandering van den duur der kermis of jaarmarkt te Goes, is besloten, dat de kermis in deze gemeente voortaan zal aanvangen den eersten Maandag in September en elf dagen duren zal. Overeenkomstig het advies der regtskundige Com missie is besloten, tegen den heer J.W. B. van Nieuwland eene regtsvordering in te stellenten einde betaling te erlangen van de afkoopsom en koston van tienden, ten behoeve der gemeente gevestigd op zyne gronden in den Adriana-Johanna-polderwelke betaling door hem is geweigerd Volgens de thans door de Tweede Kamer aange nomen tractement8regeling zullen de tractementen by de regtbanken der 2de klasse (waartoe Zierikzee be hoort) bepaald zyn als volgtpresident 3500 regtere 2500 officier van justitie 3500 subst.-officier ƒ2500, griffier 1600 subst.-griffier ƒ1200. Te Zierikzee kan voortaan één regter meer geplaatst worden By de kantongeregten der 2de klasse (waartoe Goes en Zierikzee behooren) kantonregter 2500griffier 800 ambtenaar van het Openbaar Ministerie 1200. Bij de kantongeregten dor 3do klasse (waartoe Tholen behoort) kantonregter 2200 griffier f 800, ambtenaar van het Openbaar Ministerie ƒ1200. Z. M. heeft de jaarwedden van de rijksveldwach ters nader vastgesteld als volgtVoor die der lste kl. op 750; voor die der 2de kl. op 650 voor die der 3de kl. op ƒ550; voor die welke byzonder belast zyn met het toezigt op de jagt- en visscberya. der 2de kl. op 620; b. der 3de kl. op 525; een en ander te rekenen van 1 January jl. Te Middelburg is er sprakedat het garnizoen naar de gevangenis zal worden overgebragt. Dit zou wel bet sterkste bewys zyn voor de beweriDg, dat in ons land de gevangenen wat buisvesting betreft, het over het algemeen beter hebben dau de militairen Bij deze gelegenheid wordt ook medegedeeld, dat een gevangene te Middelburg aan den Staat jaarlyks 1200 kostdus meer dan een eerste luitenant en menig ambtenaarterwyl verreweg de meeste hoofdonder wijzer zulk eene jaarwedde niet TEL EGR AM MEN. 'es Grnvenhnse ,19 Maart. Heden had in de Tweede Kamer de interpellatie van den heer Hoffmanplaats omtrent de opheffing der Pausoïyke consulaten. De interpellant vroeg of en welk feit zich in den laatsten tyd heeft voorgedaan dat die opheffing noodzakelijk maakt eu de bestendi ging van hét status quo sedert 1871 niet gedoogde. Hy liet vooral doorblinken hoe bitter de Katholieken door de handelingen van een' Katholiek Minister waren teleurgesteld. De Ministervan der Does de Wïlleboïswenschte hier niet als Katholiek of protector der Katholieken te staan. De intrekking van het exequatur was een nood zakelijk gevolg van den onhoudbarea toestand dat een consul-generaal van den Kerkelyken Staat te Amster dam bestond nevens een consul van Italiëwaarvan de Kerkelyke Staat eene provincie is. De Kamer zelve had den eersten wenk daartoe gegeven en de Itali- aansche gezant daarop aangedrongen. Eerst na niet- voldoening door den consul-generaal aan het verzoek om zich terug te trekkenhad de Regeering tot intrek king van bet exequatur besloten. Na discussion waarbij de heeren Haffmans en van Nispen zich onvoldaan verklaardenliep de interpel latie af. Morgen de regterlyke wetten. Born 19 Maart. Gisteren hadden hier ernstige ongeregeldheden plaats door leden der Internationale, by gelegenheid der viering van den verjaardag der Parjjsche Comune. Met sabel en mes werd gevochtenwaardoor vele gekwetsten kwamen. Kerknieu ws. Door het kiescollegie der Herv. gemeente te Zierikzee is ter voorziening in do weldra te ontstane vacature door het vertrok van Ds. Remy naar Hengelo het volgende zestal van predikanten zamongesteldDr. J. Groenewegen te Almkerk c. a.C. P. Gronemeijer te ApeldoornIP. IJ. D. Muller Massinte Wichmond P. C. van Oosterzee, te HeinoDr, J. Riemenste Driebergen on Dr. F. L. Rutgers, te Vliasingen. Bedankt voor het 4 beroep naar de Herv. gemeente te Bruinissedoor Ds. G. H. van de Kasteelte Gieasen- Nieuwkerk. Op het drietal te Kwadjjk (N.-Holl.) komt voor Ds. L. G. Oldemanpred. Ouwerkerk in Duiveland. Aangenomen het beroep naar de Chr. Geref. gemeente te Tholen, door Ds. L. Tabi, pred. te Serooskorke in ."Walcheren. Te Briellewaar oen predikantsplaats vacant was geworden door hot vertrok van den eenigen orthodoxen predikant en het beroeping3werk aan een vryzinnigen kerkeraad is opgedragen was ran orthodoxe zjjde een voorstel aan de Synode gedaan om de gemeente in drie kerspelen (modern liberaal orthodox) te ver- deelen die gezamenlyk regt zouden hebben op het gebruik der kerkelyke eigendommen enz De Synodale Commissie heeft op die adressen ge antwoord dat zy geen vrijheid vindt tot byeenroeping der Algemeene Synode voor de behandeling van een verzoektot welks inwilliging de hooge kerkvergade ring zelve naar de bestaande kerkorde buitep magte Gomengtle berigten. Een boerin onder Wissenkerke moest hare zuster niet op den uitkyk zetten om te zien waar haren maii naar toe gaat. Die man is veel te braaf om hem van kwaad verdenken. Onder K. wordt oen boeren meid aangeraden, zich wat beter te gedragen met de paschenals zy heeft gedaan met den koopdag, want toen heeft zy het er maar slecht afgebragt. Eene boerenmeid onder C. moest zooveel soaps niets niet hebben van meisjeswaar niets van te zeggen valt daar zy anders iu moeite zal komen. Eene boeren meid te '8 Gr. is zoo verblyd dat zy vier jongens heeft gehad op den Hoedekenskerkschen koopdag, dat zjj er niet van kan slapenmaar du is zy weer al zonder. Te O. wordt eene oude jonge dochter verzocht zooveel snaps niet te hebben met haar oude kameraad over de j'ongens, want zjj kunnen er toch geen krygen. Leentje onder Kloetingen moest zich zoo niet op- honden met een jongenheerwant het begint in bet oog te loopen. Eene dienstmeid op de hoogstraat wordt verzocht, desavonds, wanneer mynheer en mevrouw van huis zyn met geen heeren te praten. Kees te W. moest des Zondags avonds zoo niet in den donker achter een meisje loopen, want zekere vrouw zal op hem gaan passen. Te 's Gr. is een rentenierszoon zoo lomp dat by achter een zeker meisje gaat loopen, en zyn fatsoenlyk meisje daarvoor nu heeft afgeschreven. Dus man gjj doet geheel verkeerd. Eène boerendochter te 's Gravenpolder heeft zooveel spjjtdat zy van haren vryer af isdat het kind er niet van kan slapen, en nu zal zy den kleermaker van het hoekje maar zien te krygen. Te Kapelle zegt een slagter, dat hy de meid van den bakker wel zal vast zien te krygen als de kermissen aankomen, maar nu wil zjj maar niet byten. Ingezonden Mtulclien. Mijnheer ae Redacteur I Dagelyks wordt my gevraagdhoe de uitkomst myne proef met de cichoreiteelt is en op al die vra„ is steeds myn antwoord »Ik zal er U in een of ander blad zoo getrouw mogelyk verslag van geven." Daarom mynheer de redacteurzou U mij zeer veel genoegen doen met onderstaande regelen in Uw blad een plaatsje te geven. Einde April ben ik begonnen het zaad in den grond te brengen. Ik had daartoe 2 Gcmoten (Duivelandsche maat) gerstestoppel in gereedheid gebrachtna het vooraf stevig geniest te hebben. Het weder was aan vankelijk veel te droog, daar men het zaad nooit te ondiep in kan brengen om een spoedig opkomen te bevorderen zoodat het wel 3 weken duurdeeer ik iets zag, dat naar een cichoreiplantje geleek, maar eindelykze kwamen dan tochdoch het onkruid zoogenaamde opslagdatzooals ieder landbouwer weet, onder.de ongunstigste omstandigheden welig tiert, was ook hier zeer goed, zelfs overdreven vertegenwoordigd. Nu wilde het ongeluk dat de zaadjeB die ik op ryen had gezaaid over de breedte van de stukken maar die ik over de lengte met een klein eggetje had ingewerkt, zoo precies over heel 't land verdeeld waren of ze met de hand waren gezaaid in plaats van op ryzoodat het wieden my daardoor op ƒ15 per Gemet te staan kwamhetwelk by ryenteelt volgens myne opinie wel op vyf zou gebracht kunnen worden. De zomer waszo bals ieder weetdroog maar ik befcwyfel of dat voor de cichorei nu wel zoo direct schadelyk iszooals sommigen meenen alleen geloof ikdat ze er dieper door in den grond gaan om voed sel te zoeken even als de méekrap en daardoor het I uitdelven meer geld kost. In November ben ik begonnen met delvenik had wat betrefc de plantwel eerder kunneD beginnen maar doordien do arbeiders nog aan 't mee delven waren kon dat niet vroegerzoodat ik het in 't kortst van de dagen heb moeten doenwelk bezwaar bij totale opheffing vaD de meekrap-cultuur natuurlijk ook wordt opgeheven. Door de vele regensdie ik by het delven had en door het niet op rijen staan, kostte het delven my 79 por Gemethetwelk by gunstiger gèlégenheden voor 50 of 60al naar gelang de zwaarte der grondenkan gedaan worden. Daarbij nu komt van het afsnijden der kroppen 14 per Gomet en van het wasschen der gedolven wortelen 11,20 per gemetdan eindelyk nog by eene opbrengst van 3000 kilo 105 van rt drogen per Gemet. Nu kan ieder wel nagaandat het drogen in Fries land waar byria iedere boer er zyne uitstekend voor in gerichte drogery heeft, veel goedkooper gebeurt dan hier. Ik heb mij moeten behelpen met een kleed over den eersten zolder van den toren te leggen en daarop de gestampte wortelenzoodat de warmtedie eenmaal door de laag wortelen heengegaan wasgeen dienst meer deedmaar in Friesland worden ze gedroogd op gewone vloerleyen met gaatjes er door geboord die altijd eene groote hitte hebbenzoodat de wortels daardoor als ware het geroosterd worden en één mud kolen misschien meer effect doet dan by myne gebrek kige inrichting 3 mud. En was er nu maar eene betere markt onder bet gedroogde artikel, maar hoor! wat my een Peekoffij- fabrikant uit Ossendrecht dienaangaande schreef »Het artikel cichorei is in den laatsten tyd zeer slap geweest en alhoewel even als de meekrap niet geheel verlaten, moeten alle zaaiers hier zich verlies getroosten, doordien de arbeidsloonen en landpachten veel te hoog zyn om tegen de Vlamingen te kunnen concurreeren." Zoodat ik door een en ander tot het volgende resul taat kom .- Wieden 15,— per Gemet. Delven - 79.— Afanjjden - 14, Wasschen - 11,20 Drogen - 105, Te zamen 224,20 Ala men nu weet, dat de marktprys tegenwoordig van 9 tot 10 per 100 kilo staatkan ieder belang hebbende die maar een beetje van de cyferkunst verstaatbest uitrekenen hoeveel 2uivere opbrengst ondergoteekende met zyne proef per Gemet heeft behaald. Ieder doe er zyn voordeel mede. Ouwïrkerk. B. GIL JAM. StobcrUittuii. Ondertrouwd Noordweli-R, 16 Maart 1877. JOB BOOT Cz. en ADR1AANTJE van dï REPE Jd. Bevallen van een' Zoon, R. de DOES—Bloppoel. Zierikzee, 18 Maart 1877, Heden overleed tot bittere droefheid zijner nagelaten betrekkingenmyn aanbehuwden zoon JAN STEUR Jz.in den ouderdom van ruim 38 jaren en 11 maanden, in leven Gemeente-Ontvanger alhier. Vyf jeugdige kinderenonbewust wat ze eenige maanden te voren in hunne moeder en nu in huij vader verliezen, in hem ontberen zy thans den eenigen verzorger, behoudens den verslagen grootvader, die met de naaste betrekkingenden overledene mqt diepen weemoed nastaart. Renesse, (get.) M. JOB BLOM. 14 Maart 1877. Heden overleed alhier onze geliefde zoon JOHANNES MARINUS, Polytechnisch Student. Zierikzee, J. BAL Cz., Apotheker. 16 Maart 1877. J. W. BAL—Was. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden morgen overleed op het aller onverJ- wachts, tot diepe droefheid van mjj en myne tien kinderen, mijn Echtgenoot FRANSISKUS THEODORUS den BOER, in den ouderdom van 46 jaren. Een ieder zal kunnen beseffen dat dit verlies met een zoo groot tal van nog zeer jeugdige kinderen ons allen bjjzondey zwaar treft. Zierikzee, Namens kinderen en behuwd-kinderen\ 17 Maart 1877. Wed. F. T. den BOER, geb. Hbibinkx.| Heden overleed, tot onze diepe droefheid,, ons jongste Zoontje WILLEM, in den aanvalligey leeftyd vaa 2 jaar 8 maanden eD 16 dagen. j Brouwershaven J. van NIEUWENHUIZEPi, 18 Maart 1877. L. van NIEUWENHUIZE, Wd,^ Berrevoets. Heden overleed ons geliefd kind WILHElif MINA, slechts 4'/j maand oud. A. VERJAAL. J. VERJAAL—Verwest. 'g De ondergeteekenden roepen by hun vertrek naar N.-Indie aan salie vrienden en bekenden een hartelijk VAARWEL toe. N. ELENBAAS en Echtgenoote. .-j Nieuwediee a/b. Stoomschip KONING DER NEDERLANDEN, 17 Maart 1 8 7 7. Onder «Saukasegmriiijf aan allen, die de Directie der Dorcas-Vereeniging in staat hebben ge stold de onlangs gehouden Verloting te doen plaats hebbenwordt berigtdat de opbrengst is geweest zuiver het bedrag van ƒ3530,30. Tweede aankondiging. By vonnis der Arrondissements-Regtbank te Zierikzei uitgesproken ter openbare civiele teregtzitting van den,'- 13den February 1877, behoorlyk geregistreerd en by verstek gewezenis de schoirtius; van tafol en bed uitgesproken tusschen ANNA JOHANNA, SMITS, zonder beroep, wonende te Tholen, Bischeres/ en JACOBUS BAL, Horologemaker, wonende te Tholen gedaagdeter zake van buitensporigheden mishande lingen en grove beleedigingen door den gedaagde jegens, de eischeres begaan. De procureur der eischeres Jhr. Mr. J. W. D. SCHUÜRBEQUE BOEIJE.' Schuldoischers in het Faillissement van j. PADMOS Koopman te Oosterlandworden b opgeroepenom te verschynon op de eers»t»jjs Vergadering ter verificatie derj sehuldvorderingeuwelke zal plaats hebben op Douflerflaer 5 April a. des morgens ten elf unr, in het Geregtsgebouw te Zierikzee. De Curator Mr. H. van ADRICHEM.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1877 | | pagina 1