ZlllllkZIISdll NIEUWSBODE. No. 5802. Dingsdag 25 Januarij 1877. 55steJaarg. TELEGRAMMEN. Verechjjnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATTJRDAG. De prjjs per 3 maanden is 1,80, franco per post 1,60. ADVERTENTIÉN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrjjdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Nieuwstijdingen. SïmctHta, De New-York Herald deelt mede, dat op dit oogen- blik in New-York niet minder dan 50 duizend arbeiders met hunne gezinnenmitsdien een aantal van ongeveer '200 duizend zielenbroodelooa zjjnongerekend nog diegenen, welke reeds door liefdadige inrigtingen wor den verzorgd. De invoer van versch vleesch uit Amerika in Engeland neemt gestadig toe. In de maand October van het vorige jaar werden gemiddeld per week 1000 geslachte runderen uit Amerika (Illinois) naar Groot- Brittannie verscheept. Maar sedert is er de invoer nog aanzienljjk grooter geworden. Zoo hebben de handelaren te Liverpool de vorige week niet minder dan 700,000 kilo's vleesch, afkomstig van 3000 ossenontvangen. Deze hoeveelheid werd door drie stoombooten aange- bragt. Dat de prjjzan van het Amerikaansch versch vleesch aanzienljjk goedkooper zjjn dan van het vee uit Engeland of net vasteland van Europa, is bekend. Doch hier komt bydat de qualiteit gezegd wordt beter te zyn dan van de runderen die gemiddeld in Engeland geslagt worden. üttglttnb. In een klein Russisch stadje stond een koopman als groot smokkelaar bekend. Hjj was te weten gekomen dat de autoritei hem in 't oog had en nu mankte hy van zyn koopwaren verscheiden pakken. Toen de beambte, belast met hot onderzoek kwam, stopte hy dezen een enveloppe met een bankbillet van 1000 roe bels in de hand, waarop de beambte verklaarde dat er geen sluikgoederen waren onder dé pakketten. Dit bankbillet kon echter niet gemakkelijk gewisseld worden in zulk een klein stadje. By de Bank zelve moest hy te regt komen. De koopman spoedde zich inmiddels derwaarts en verklaarde een bankbillet van 1000 roebels te hebben verlorenhet nummer gaf hy daarby aan. De douane-beambte stondtoen hy met het billet ter inwisseling kwam, leeljjk op den neus te kijken. Het werd natuurlyk aangehouden als verloren en de ambtenaar moest er in berustenwilde hy zich zelf niet van ontrouw beschuldigen. De Sultan heeft 564 paardendie in de Keizerlijke stallen overtollig waren voor de te Konstantinopel in garnizoen liggende cavaleristen beschikbaar gesteld. De gelden door zyn voorganger Abdul Aziz byeengebragt voor een zeer kostbare verzameling van wilde beesten, zyn van de begrooting geschrapt. De dieren zullen aan de zoölogische tuinen te Londen en te Parys ten ge schenke worden gegeven. Konstantinopel18 Jan. De heden gehouden groote Nationale Raad bygewoond door tweehonderd leden (ex-grootviziers, leden van het kabinet, generaals, pacha'sulema'sde patriarchen der GriekenArme niërs Bulgaren en Katholiekenbenevens den opper rabbijn), verwierp na eene beraadslaging van drie uren, de twee hoofdpunten der conferentie, namelyk de benoeming der provinciale gouverneurs en de instel ling eener commissie van toezicht. De grootreferendariB der Porte las een overzigt voor van hetgeen de Porte, van den aanvang van den opstand in de Herzegowina tot aan de byeonkomst der conferentiehad gedaan tot behoud des vredesten bewjjze daarvan werden verschillende stukken bjjge- bragt. Voorts werd gewezen op de onverenigbaarheid van de besluiten der conferentie met de nationale eer van Turkye. Daarop lichtte Midhat-pachain drie verschillende redevoeringenEuropa's aanspraken op onpartijdige wjjze toe; hjj somde de concessiën op, welke door de Porte aan de mogendheden gedaan warenhy wees er opdat ingeval eener weigering de ambassadeurs en gevolmagtigden Konstantinopel zouden verlaten en stelde de gevaren, welke Turkye, van elk bondge nootschap verstoken hy een oorlog dreigdenin een byna overdreven licht. Oostenrijk's onzijdigheid noemde hy onzeker, wegens do groote Slavische bevolking van dezen Staat. Hy wydde uit over de groote offers, welke een oorlog onder alle omstandigheden kostte ook met het oog op den financiëolen toestanden drukte aan de vergadering op het hart, haar besluit wel te overwegen. Deze aanmaning had echter eene tegenovergestelde uitwerking; zy lokte eene buitengewone geestdrift uit. Voor de verwerping der voorstellen spraken: de ex-Grootvizier, die de aanneming van de besluiten der conferentie als den ondergang van Turkye verklaarde voorts Savas-pachaMahmud-pachade Katboliek- Armenische bisschopvooral echter de vertegenwoor diger van het rabbinaatdie verklaarde dat de Joden goed en bloed voor Turkye veil hadden. Herhaalde kroten van instemming klonken door de vergaderzaal de Turken vergoten tranen van geestdrift. Midhad- pacha hield zich zeer kalm. Do vergadering besloot, de voorstellen der mogend heden als onverenigbaar met de onschendbaarheid de onafhankelykkeid en de waardigheid des Ryks, te verwerpen. Ten slotte werd een zittingsprotocol opgesteld, dat door allen werd geteekend. Buiten wachtte oen groote menigte nieuwsgierigen op den uitslag der zitting. Zaturdag zal het officieele antwoord aan de mogend heden overhandigd worden; daarin wordt het resumé, met uitzondering van de bovengenoemde twee punten, verklaard voor beraadslaging vatbaar te zyn. De Porte brengt nieuwe voorstellen in gereedheid. 19 Jan. Door Grieksche comité's waren toebe reidselen gemaakt, om Thracië, Macedonië, Thessalië, EpirasGandia en andere Grieksche eilanden in op stand te brengenindien de Porte zich vereenigde met hot programma der conferentiewaarby aan de Slavische bevolkingen voorregten worden toegekend. Door haar gisteren genomen besluit is de Porte aan dit gevaar ontsnapt. Het doel der Grieksche comité's was niet tegen de Porte gerigtmaar Btrekte slechts om, met de wapenen in de hand, tegen de beslissing van Europa op te komen. 20 Jan. In de zitting der conferentie op heden weigerde de Porte alle voorstellen der Mogendheden. Lord Salisbury constateerde de weigering der Porte en zeide dat hy de conferentie gesloten achtte. Ignatieff sprak in denzelfden zin. Ignatieff en Salisbury zullen Maandag vertrekkenen de overige gevolmagtigden in den loop der volgende week. Elliot zal Donderdag vertrekken. Het vertrek der gezanten sluit niet in zich een afbreken der betrek kingen met de Portedaar het overig personeel der ambassade met de behandeling der zaken belast blyft. JFtanftrijjft. De buitengewoon zachte temperatuur heeft in Frank- rjjk tengevolge, dat de jagt vroeger dan gewoonljjk zal gesloten worden. Men heeft nl. opgemerktdat de patryzen zich thans reeds in paren vertoonen en de broeitijd dus wordt vervroegd. Derhalve eischt het be houd van het wilddat de jagttyd verkort worde. ©MUstklamb. Een vereeniging te Lüneburgdie in alle deelen der stad bussen heeft geplaatstom de overblijfselen van sigaren op te zamelen, beeft voor de opbrengst daarvan, gedurende het vorige jaaraan 25 kinderen die de Bchool getrouw bezocht haddenoen paar schoenen uitgedeeld. it, Professor Laurent kwam in 1866 op het denkbeeld, om in de lagere scholen te Gent schoolspaarbanken op te rigten en reeds in het eerste jaar waren er te Gent 4182 deelnemers onder de leerlingen, die gezamenlijk 23014 francs gestort hadden. Den 1 Aug. 1875 bedroeg het getal spaarbankboekjes aan de scholieren uitge reikt, 10354 waarop 188444 francs waren ingebragt. Slcberlttwb. Vriezenveeu, 19 Jan. Terwijl heden morgen een ingezeten hout haalde van een stuk grondin de onmiddellijke nabyheld der woning van den gemeente ontvanger gelegen, werd door hem oen blikken trommel gevonden, gevuld met papieren. Vermoedende, dat deze trommel de vermiste effectendoos was van den gemeente ontvanger werd ze onmiddelyk naar diens woning gebragt en werkelijk als de vermiste doos herkend. Met uitzondering van de contanten, eene inschrijving 4 pCt. werk. schuld ten name der gemeente Vriezenveen, groot ƒ500, en verschillende ingewisselde coupons, zijn, voor zoover men heeft kunnen nagaan al de stukken (hypothecaire inschrijvingen, schuldbekentenissen enz.) in de doos aanwezig. De met geweld opengebroken en stak getrokken trommel was verborgen geweest in het water onder een weinig rijsde papieren waren nat. Deventer 19 Jan. De dievenbende van jongens van 9 tot 15 jaren bljjkt bestaan te hebben uit een 20talwaarvan er tot heden 18 bekend zyn en waar onder zich één hoofdman bevond. Des avonds gingen zy op roof uit en plaatsten zich met drie of vierman voor een winkel, waarin een hunner iets kocht. Zoodra hy uit den winkel kwamtraden de voor den winkel staanden de deurdie de vorige had losgelaten binnen. Zy gingen dan naar de toonbanklade en namen er geld uit; vervolgens maakten zy zich van oenige win kelgoederen meester, als: o. a. van kistjes sigaren, koekgebakworstwyn enz. In een der wallen hadden zy een hol gemaakt, waarin zy van tyd tot tyd te zarnen kwamen en het gestolene verborgenom het daar te consumeren. Amsterdam20 Jan. Een zonderling geval heeft zich hier voorgedaan in een faillieten boedel. De curator ontdekte namelijkdat er minder bezit was aan te wyzen uit de boeken dan er feitelijk bestond. Dit nu komt meer voor. Het bleek echter bjj onderzoek dat deze vergissing volkomen ter goeder trouw was ofschoon zy nog wel liep over het gedeelteljjk bezit van een huisdat den faillietzonder dat hy 't wist al sedert jaren by erfenis toebehoorde door de gemeen schap waaronder hy getrouwd is. Nog merkwaardiger wordt dit feitals men weet dat de gefailleerde zelf zyn gedeeltelyk eigendom be woonde en er geregeld ae huur voor betaald heeft. Griivenliage20 Jan. Na aannemingen van de verschillende hoofdstukken der staatsbegrooting is do Eerste Kamer heden tot nadere byeenroeping ge scheiden. Brerïa, 19 Jan. Naar men verneemt, zal het der justitie nog al veel moeite kosten de bewyzen te leveren voor de schuld van den stuurman Schoorl die zooals men weet verdacht wordtden heer do Graauw alhier te hebben opgeligt. Schoorl toch ont kent alles pertinent en is dan ook voor een klein gerucht niet vervaard. Daarenboven heeft de heer de G. niet het minste bewjjadat hy de bewuste ƒ700 aan S. heeft geremitteerd. De eene bijzonderheid na de andere komt thans aan den dag omtrent verschillende andere opligterijen, gepleegd door den bovengenoemden Schoorl. Zoo heeft hy zich o. a. indertyd te Middelburg uitgegeven voor den kapitein Bakkervan de Celebesen den heer E. aldaar onder dien naam opgeligt. Te Nieuwediep oefende hij zyne praktijken wederaltjjd met gunstig gevolg onder andere vormen uit, terwyl hij zich te Rotterdam voordeed als kapitein Bik, van het stoomschip Fries land en ook o. a. door zyne geheele houding zoo danig het vertrouwen wondat men er de dupe van werd. De bijzonderheden omtrent de wyzewaarop hy by een en ander te werk ginggetuigen van eene zeldzame geslepenheid en doortraptheid, waarmede hy zyne offers naar believen in de val liet loopen. Vlissiiififen18 Jan. Sedert de vestiging van verschillende maatschappijen en meer andere indus- triëele instellingen in deze stad is het aantal burger ambtenaren hier zóó toegenomen, dat er op dit oogen- blik, zelfs voor hoogen prjjs, geen gemenbeleerd kwartier meer te krjjgen is. Nu doet zich het geval voor; dat drie onlangs by het garnizoen alhier overgeplaatste officieren reeds dagen uitzien om een kwartier al was het slechts één kamer te bemagtigen, maar tot dusverre zonder resultaat. Yan deze omstandigheid is aan de Regering kennis gegeventen einde door ver mindering van garnizoen hierin verandering te brengen. Middelburg;18 Jan. De oester-en mosselteelt, welke voor - zeer velen in onze provincie belangryke voordeelen afwerpt, neemt van lieverledegrooterever houding aan. Onze gemeenteraad heeft thans weder een verzoek ingewilligd van M. J. van Bevorenton- nenlegger in het naburige Veeredie de oude Middelb. haven verlangde te pachten tot het aankweeken van mosselenniettegenstaande vroegere pachters van dat terrein indertijd van hunne pacht ontslagen zyn, omdat het ongeschikt bleek voor het beoogde doel. Genoemde persoon meent echterdat in dien toestand verandering is gekomen on wil een nieuwe proef nemen. De Raad heeft hem daartoe in de gelegenheid gesteld door het bedoelde terrein aan hem voor vjjf jaren in pacht af te staan voor eene som van 25 voor het eerste jaar en telken jare opklimmende met 25 zoodat hij in het laatste jaar (1881) ƒ125 zal moeten betalen. Hy is echterindien de ouderneming tegenvaltbevoegd ieder jaar de pacht te doen eindigen. Middelburg;19 Jan. Eergisteren werd uit het huis van verzekering alhier naar de gevangenis te 's Hage overgebragt de persoon van Izaiik Timmerman, geboren te Biervliet, laast gewoond hebbende te Oostburg. Hy wordt door den procureur-generaal te 's Hage beschuldigd: dat hy in den namiddag van den 11 October, des vorigen jaars zyne vrouw in hunne gemeenschap pelijke woning zou hebben gesneden of gestoken dat zijne vrouw met haar kind van 4 jaar op den arm even daarna de deur is uitgegaante kennen gevendedat zy niet langer in huis durfde blyven dat zy buiten door den beschuldigde is aangegrepen en door het wor stelen op den grond is gevallen; dat beschuldigde haar de knie op hot lijf heeft gezeteen mes te voorschyn heeft gehaald en men al spoedig veel bloed op de plek zag, waar de worstelenden lagen, dat de vrouw even daarna is opgestaan en de gang is ingegaan, die naar het vertrek der voorburen leidt; dat zij door be schuldigde aldaar is aangegrependie haar doodelyke wonden toebragtwaaraan zij onmiddelyk is bezweken. En wordt Izaiik Timmerman alzoo beschuldigd van moord met voorbedachten rade. Beschuldigde bekent den moord te hebben gepleegd maar ontkent vroeger dan dien dag het plan daartoe te hebben opgevat. Beschuldigde staat in zijne woonplaats als zeer on gunstig bekendis slechts 30 jaar oud en heeft reeds 9 (zegge negen) vonnissen ondergaan. Hy verdacht zyne - vrouw van verboden omgang met een anderen man en heeft daarom het feit gepleegd. Volgens het visum repertum zou het hoofd van de vermoorde byna geheel door den beschuldigde zyn af- Midrlelburg;, 22 Jan. Bij de heden alhier gedane opening der bussen voor de verkiezing van een com missaris in het polderbestuur van Walcherenin de plaats van den heer A. de Nooddie tot lid van het dageljjksch bestuur is benoemdis gebleken dat is gekozen de heer W. A. baron van Lijndente Koude- kerkemet 156 van de 310 geldige stemmendus met 1 Btem boven de, volstrekte meerderheid. Wolfïiartsdjjli19 Jan. Gisteren-avond werd hier eene byeenkomst gehouden van ruim een 30tal personen die zich voorloopig verbonden hadden tot het oprigten van eene >Dorpsvereeniging ter bevorde ring van den landbouw in den uitgestrektsten zin." Er werd besloten tot het benoemen van eene commissie bestaande uit de beide ontwerpers, de heeren G. de Jager en C. Zuidwegaan wie by stemmingworden toe gevoegd de heeren J. P. SnoepJ. J. van WeelDz. en C. van Damme, teneinde de statuten te ontwerpen en deze, in eene volgende vergadering, aan het oordeel der leden voor te stellen. Het is zeer te hopen dat die Vereeniging zich alsdan verder zal mogen consti tueren en van lieverlede vrucht afwerpen tot algemeen welzjjn onzer landbouwende gemeente. Nog tydens die byeenkomst ontving men een aangenaam bezoek van den heer A. F. Marletdie, na het houden eener voordracht te Biezelingehier doortrok naar N.-Beve- land voor een geljjk doel op hedenen die met zjjne gewone welwillendheid nog menigen nuttigen wenk ten beste gaf, en zich tevens disponibel stelde tot het houden van eene tweede voordracht alhier op Vrydag den 2 Febr. e. k.en waartoe dan het schoollokaal zal ingeruimd worden. Zieriliasee20 Jan. Gisteren avond hield de Afdeeling Zierikzee van «Volksonderwijs" ten huize van den heer Kanaar, hare gewone January-vergadering. Door verschillende omstandigheden was de opkomst der leden geringzoodat men zich bepaald heeft tot de voor deze vergadering aangewezene huishoudelijke werkzaamhedenvoornamelijk bestaande in 't jaarver slag door den secretarisde rekening en verantwoording door den penningmeester en de vervulling der plaatsen, in 't bestuur opengevallen door de periodieke aftreding. Wat dit laatste punt betreft: de vier aftredende be stuursleden werden allen herkozen. Op voorstel van den president zoowel als ten gevolge van een wensch des hoofdbeBtuurs is besloten in het begin der volgende maand eene buitengewone afdeelings- vergadering te houden, ter bespreking van 't aanhangige wetsvoorstel Heemskerk op het lager onderwys, eene bespreking die alom in de afdeeling plaats zal vinden om alsdan gevolgd te worden door eene buiten gewone algemeene vergadering der vereenigingen welligt door eventueel noodig geachte stappen by de vertegenwoordiging. Ter verzekering van de regelmatigheid van den dienst op de zuider-spoorweglynen waarover onlangs in de Tweede Kamer zooveel gesproken is heeft de Regeering beslotenop den weg van Rosendaal naar Wouw een gedeelte dubbel spoor aan te leggen en op het station RoBendaal door vermeerdering van wissels en toevoeging van spoorbanen de beweging gemakke lijker en minder afhankelyk van de doorgaande treinen in verschillende richtingen ;te maken. Een der conducteurs op den treinwelke de vorige week van Gronau naar Enschedé stoomde, mag waarlyk van geluk spreken. Hij zag op den spoorweg een hondje loopenen terwyl hynieuwsgierig naar den affoop, naar het hondje keek, had hjj het ongeluk te vallen en onder den trein te geraken. Hjj bleef plat op den grond liggen, tot de trein over hem heen was, en kwam er met eene lichte kneuzing aan het been af. Hot hondje was vermorseldiets verder vond men eene kip, eveneens dood. Weinige dagen geleden is te Beesd de vrouw van een arbeider bevallen van een kind van het vrouwelyk geslachtdat geen tong heeftoverigens is het welge schapen. Het ongelukkige wichtje kan natuurlijk niet zuigenmaar wordt tot nogtoe in het leven gehouden door het melk in de keel te gieten. Zierikzee, 20 Jan. In de heden gehouden ver gadering dezer Afdeeling dor Zeeuwsche Maatschappij van Landbouw en Veeteelt, welke zeer goed bezocht was, hield de heer Marlett van Hontenisse zyne tweede voordragt over den Veeteelt. Nadat de Voorzitter dezer Afdeelingde heer B. G. v. d. Have, deze eerste vergadering in dit jaar had geopend met een heilwensch aan do leden herinnerde de heer Marlett wat hy in de vorige lezing had medegedeeld omtrent de cellen in het dierljjk ligchaam, als de grond slag yoc~ /vet leventerwyl hij voor ditmaal hoofd zakelijk .Coding der dieren zou bespreken. Die voeding moet hoofdzakelijk gerigt zijn op flinke ontwikkeling der cellen hetwelk van het grootste be lang voor de dieren is. Ieder dier heeft behoefte aan eene zekere hoeveelheid stikstof, daarom moet al hetgeen men het dier geeft die stof bevatten. Doch niet alleen moot men nagaan wat men voedertmen moet ook het verteeringsver- mogen der dieren by de voedering in acht nemen. Alleen de theorie kan ons hierbjj geen voldoend licht ver schaffen maar de praktijk moet den landbouwer doen zien welk voedsel voor zijn dier het best geschikt is en hem alzoo de meeste voordeelen afwerpt. De vee bascule kan hem daartoe van groot nut zyn wanneer hy weet wat hy voedert kan hy zien hoe het vertee- ringsvermogen werkt. Evenzoo de roommeter ten opzigte der melk. Melkgevendheid is echter met alleen afhankelyk van goed voedsel, maar ook van de gezond heid van het dier, die bevorderd kan worden door flinke beweging, maar bovenal door zindelijkheid zoo van het dier zelve als van de stallen. Na deze practische wenken gaf de spreker eene ex plicatie der verschillende weefsels bjj elk waarvan hy hare werking verklaarde en tevens aantoonde hoe voor het dier geschikte voeding een grooten invloed uit oefent op de gezondheid en daardoor op het voort- brengingsvermogen. Ook ten opzigte dor voeding van jong vee gaf de Spreker belangrijke wenken en beval ten zeerste aan om daaraan dikwjjls voedsel te geven en niet te veel tegelykwaardoor vele ongesteldheden zouden worden voorkomenterwyl by volwassen dieren voeding op geregelde tyd eene behoefte is. In hot tweede gedeelte zyner rede besprak de Spreker de voedingstoffen in het algemeen ten einde daaruit zooveel mogeljjk voordeel te trekken. Daarbij gaf hy eenige algemeene wenken omtrent de voodering en verklaarde op duidolyke en bevattelijke wyze, hoe het voedsel in het ligchaam verteerd wordt en de gevolgen daarvan. Kennis der voedingsmiddelen, nl. weten waaruit zy bestaan, is voor den landbouwer van het hoogste ge- wigtmaar daarbij moet hy nagaan wat het verteerings- vermogen zyner verschillende dieren behoeftom niet te weinig, maar ook niet te veel aan hen te verschaffen. Iedere landbouwer moet beslissen wat hem te doen staat, doch in overeenstemming met de wetenschap, In deze lezing werd den landbouwers wederom een schat van nuttige wenken gegevendie wy hopen dat door hen niet alleen op prjjs gesteld, maar ook ter harte genomen zullen genomen worden. Een «practicus" geeft in de Landb. Ct. het vol gende middel aan de hand tegen de rupsendie hem als het eenige afdoende bekende is «Zuiver uwe boomeneer de lentezon voor den dag komtvan die duizende nesten waar de rupsen zjju verpoptdan is het wis en zeker, dat men dit jaar geen last van dat lastige goedje hebben zal." Zierikzee22 Jan. Het tydstip waarop de heryk der maten en gewigten in het loopende jaar zal plaats hebben is door de Gedeputeerde Staten van Zeeland voor de gemeente Zierikzee vastgesteld van 27 February3 Maart510 en 1216 Maart. De loting voor de Nationale Militie in het loo pende jaar, zal plaats hebben in deze gemeente op Vrydag den 16 February e. k. Het wrak van het de vorige week op de Roompot gestrande Grieksche barkschip «Emboriani" heeft heden in publieke veiling opgebragt de som van 801 kooper is de heer J. v. d. Berg Mz. te Bruinisse. In het jongste No. van de Wekker vindt men do volgende «gepaste vraag" opgenomen BurgemeesterHeft de glazen op, mjjne heeren en laat onB drinken op de gezondheid van onzen voor- treffelijken onderwijzer BakelLang moge hjj leven Bakel(wiens uiterlyk oen scherp contrast vormt met dat van den burgervaderdie klaarblykelyk het vette der aarde geniet)Ik ben u ten zeerste verpligt heer Burgemeestermaar Waarvan f Parus, 21 Januarij. In de zitting der Conferentie op Zaturdag jl. voerde Ignatieff eene dreigende taal. Hy gaf te kennendat Turkye niets tegen Montenegro of Servië moest onder nemen en verpligt was de Christenen te beschermen. Heden is het slotprotocol onderteekendton huize van den Oostenrjjkschen gezant. De RussischeOostenrjjksche en Duitsche gezanten vertrekken Dingsdag. Brussel22 Januarij. Een particuliere brief in Vindépendance uit de Trans vaal dd. 26 Dec. wordt gemeld dat de toestand aldaar veel verbeterd is. Binnen zes maanden verwacht men alles in normalen toestand. De herkiezing van president Burgers wordt als zeker beschouwd. Kerknieuws. Tengevolge van de Synodale bepalingen in de aannemings-quaeBtie heeft een der predikanten te Zalt- Bommel aan zyne catechisanten bekend gemaakt, dat er in het voorjaar geen aanneming tot lidmaat zal plaats hebben. Gemengde berigten. De kastelein uit eene herberg naby Neuzen is tot ontvanger van den rietdjjk benoemd. Die betrekking heeft ny te danken aan eene dikke dame van den zoogenaamden dyk van Antwerpen. Het is echter nog maar een gering baantje voor zoo iemand, die altjjd zoo groot wil zijn. Twee zusters te N. moest geen onwaarheden vertellen van een persoon als zy uit de kerk komen want zoodoende ware hot maar beter dat zy t'huis bleven. Eene slagtersdochter te Tb. wordt aangeradenom geen praatjes te verkoopen op Nieuwjaarsdag, daar men haar anders nog naar R. zal sturen voor predikantwaar er nu nog een moet wezen. Te Kapelle moest een boer zyne arbeiders wat meer loon geven daar zy anders nog van gebrek zullen omkomen. Mietje te Kamperl. moest zooveel snaps niet hebben van andere jonge lieden waar niets van te zeggen valt. Een veldwachterszoon te Kapelle moest zoo boos niet zyn op een boerenzoon, omdat hjj bjj zyn meisje op Nieuwjaar koffij heeft gedronken. Een smidsknecht te Noordwelle wordt aangeraden wanneer hy nog meer op Zaterdag-avond in de herberg kaart gaat spelen, niet te vertellen met welke personen hjj heeft gespeelddaar hjj anders niet meer zal toe gelaten worden. Iemand te Poortvliet wordt beleefd uitgonoodigd des Zaturdags-avonds, naby «Evenbuiten", waar de meisjes hem zullen komen bezoekeneen pleiziorwandeling to doen langs den molen. Te P. zal eerstdaags ten tooneele gevoerd worden: «Klein duimtje". De liefhebbers worden dringend uitgenoodigd dit kluchtspel te komen bjj wonen, daar de opbrengst ter beschikking zal worden geBteld van een smidszoon. Een arbeiderszoon te Oud-Sa. wordt aangeraden zich zoo kinderachtig niet meer aan to stellen op eene bruiloftzooals hij heeft gedaan waar hy hartelyk over werd uitgelagchen. Te Yerseke moest eene vrouw geene Ijjdingen brengen aan zeker jongmensch, aangaande de lossing van het schip de vriendin. Men zou zulks niet verwachten van een mensch dat nog al meent een Christeljjk leven te leiden. Ingezonden stukken. WAARSCHUWING aan de bewoners van het Havenplein en andere pleinen om toe te zien dat de vele wandluizen in de ge strande goederen aanwezigniet eene verblijfplaats in hunne woningen zoeken. Gelukkig zyn die diertjes in den winter nooit zoo vlug als in den zomer. S. Stfehcttintun* 60-jarige Eelitvereeniging S van ABRAHAM THEUNISSE, g rustend Beurtschipper) g) ANNA van 'tHOFF. §j St. Annaland, 22 Januarjj 1877. g j|| Hunne 84 dankbare kinderen behuwd- klein- en achterkleinkinderen die dien f4 dag met hunne vrienden feestelijk hopen te vieren. W Geboren PIETER KORNELIS, zoon van J. A. GELUK Az. en W. GELUK, van Daalïn. Vrouw Belia bjj Tholen, 20 Januarjj 1877. Algemeene kennisgeving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1877 | | pagina 1