ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5795. 55steJaarg. Zaturdag 6 Januarij 1877 Verschgnt DÏNGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prgs per 3 maanden ie /1,80, franco por poet 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cte. per regel, krmnen uiterlijk tot des Maandags, "Woensdags en Vrijdags voonniddags 10 nre bezorgd worden. Kennisgeving. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter kennis .Lu uo ingezetenen-, dat er op Alaandag den January v. 1des namiddags te twee uur. ophot Raadhuis alhier, eene openbare Vergade ring van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee den 5 January 1877. De Burgemeester, J. MAURITSZ GANDERHEIJDEN. Zaken ter tafel te brengen Mededeeling ingekomen stukken. Voorstel tot verkoop van boomen enz. Algemeen Overzicht. Het ligt wel in den aard der zaak, dat er niet veel nieuws is en zulke dagen als wy nu achter den rug hebbenwaarin ieder met de tijdsgelegenheid vervuld is enzoo er geene byzondere omstandigheden zijn men meer met het huiselijke dan met het algomeene bezig is. En wy mogen het met blijdschap zeggenwy deden den overstap van het oude in het nieuwe jaar onder velerlei gelukkige teekenen. Zondert men de zaken in het OoBten uit, dan is er overal orde en rust ten minste geen oorlog in den eigenlijken zin. Strijd is er en zal er wel blijven maar er is nog een hemels breed verschil tusschen strijdzooals wy meermalen in zulke oogenblikken beleefdentusschen volken en volkeneen strijd die niet anders brengt dan dood en verderf en een zoodanigen als wy in alle landen waar nemen de onbloedigedie wel dikwijls de gemoederen in vuur en vlam zet, maar toch geene verwoestingen aanricht. Mochten wij in het nieuw begonnen jaar den vrede zien voortdurende volken tot elkander zien naderen en onder den invloed van een en ander de ontwikkeling zien toenemon het welvaren vermeerde ren on dus grond leggen tot eone duurzame vereeniging, die den rampzaligen oorlog voor altyd onmogelijk maakt. Wat het nieuwe jaar voor de Oostersche quaestie opleveren zal is moeielijk te berekenen. Vooralsnog is er niet reel van te zeggen en mogen wy ons gelukkig achten als het berigt waarheid isdat de wapenstilstand tot 1 Maart werd verlengd. Over het algemeen zijn de verwachtingen van de Porte niet hoog gestemd. Sommigen beweren dat zjj alles zal aannemen onder voorbehoud van de goedkeuring van het Parlement. Maar als men daarbij in aanmerking neemtdat er nog geene sprake is van zoodanig Par lement en dat dit in den aanvang nog we) wat onhan dig zal wezendan laat zich begrijpendat eene aan neming van de voorstellen der mogendheden onder zulk voorbehoud al zeer weinig beteokent. 't Is ook de vraag of de mogendheden daarmede genoegen zullen nemen en niet aan doortastende maatregelen zullen denken. Doch het eenige wat zich op dit oogenblik met zekerheid zeggen laat is, dat men eigenlyk niets weet, want indien geene particuliere berichten iets omtrent den gang der onderhandelingen kwamen verhalen dan zou men in volslagen donkerheid zyn vermits de telegraaf ons niets meldtnaar men zegtomdat de "Turksche regeering daarvoor waakt, dat niets buiten haren wil wordt geopenbaard. Nog eene byzonderheid wordt uit het GCurltigclie vjjk ons medegedeeld, die ver melding verdient. Het is een besluit van den Sultan dat de strekking heeft orde in de finantiën te brengen. De vele schuldeischers der Porte zullen dit zeker met welgevallen vernemenvooral wanneer men waarde mag hechten aan de verklaring dat het de regeering te doen ia de eer des rijks te waarborgen en de rechten en belangen der schuldeischers te behartigen. De berichten uit Fraukryk zijn van zeer vrede- liovenden aard. Er is geen lust tot stryden en daarom is het vrede. Of het echter op den duur zoo kalm en rustig blyven zal laat zich betwijfelen. Ten minste bij de stemming over het recht van den Senaat hebben Gambetta en Louis Blanc zich duchtig doen gelden en te kennen gegevendat zjj zich volstrekt niet veree- nigden met die machtsuitbreiding van dit hoogere Staatslichaam. Later zullen er wel gelegenheden bomen waarin de strjjd der partyen een ernstiger wendiDg neemt. De clericale vrienden in Frankrijk zitten ook niet stil. Zoo heeft de aartsbisschop van Toulouse het plan gevormd daar ter stede eene katholiekeeigenlyk Roomsche Hoogeschool op te richten en is by reeds druk in de weer om van zyne onderhoorigen de noodige vooral klinkendemedewerking te verkrygen. Aan den anderen kant hoort men van dingen die minder stich telijk zijn. Zoo is de vice-president van het bestuur der Roomsche Hoogeschool te Parys niet alleen aange klaagd van aanranding der openbare zedenmaar door de rechtbank veroordeeld tot eene gevangenisstraf van twee maanden. Die heilige mannen bewijzen alzoo dat er op den roem hunner heiligheid wel wat af te dingen valt en waar bestuurders van inrichtingen voor onder wijs van het opkomend geslacht zich aan zulke wan daden schuldig makendaar mag men voor het minst aannemendat de leiding der jeugd aan hunne handen maar slecht kan worden toevertrouwd. Ia DuitsahtaiMf l houdt men zich druk bezig met de verkiezingen, die 10 Januari moeten plaats hebben. Alle partyen doen hun bestdaarby de zege praal te behalen maar over het algemeen gaat de zaak vry kalm voort. Waarschjjnljjk is ieder zich bewust van de mate zjjner kracht en verstandig is hetalthans tot nog toedat men geene hartstochten in beweging brengtwaardoor de goede zaak wel belemmerd maar geenszins bevorderd kan wordeD. De Keizer vierde op 1 Januari den zeventigsten verjaardag van zjjne komst by het leger. Er zullen niet velen zyn die hem in zoo langen diensttijd op zyde komen. Maar er zyn ook niet velen die zoo rustig kunnen dienen en zoo weinig de gevaren en lasten van den krijgsdienst ondervinden zoodat er weinig verdiensten in deze overigens zeld zame ervaring gelegen is. De laatste finantiëele ramp in Belfijië schijnt nog al tot een goed einde te zullen komen. Ten minsten nu alles nauwkeurig opgemaakt isschynt het wel dat de schade niet zoo groot zal wezen als men vreesde en de Union du Crédit zal wel in stand blyven, zoodat er gelegenheid zyn zal nog veel te herstellen van hetgeen in don aanvang onherstelbaar scheen. Te Brussel moet eerstdaags een lid voor den Senaat gekozen worden, maar men houdt voor zeker dat daarover geen ernstigen stiyd zal worden gevoerddaar de clericalen reeds besloten hebben zich van de stemmiug te onthouden wel bewust, dat zy toch het onderspit delven zouden. Elngrelaurï vermaakt zich met een soort feest dat op 1 Januari in Britsch Indié' werd gevierdbn gelegenheid der afkondiging van don keizerlyken titel van Hare Majesteit de Koningin, 't Is nog al eene onschuldige zaak al was er ook eenmaal veel beweging over en dat de gedachten van allen nu daarop gericht zyn is wel een bewjjs dat de staatkunde geene moeie- lyfee 6D ernstige vraagstukken aan de orde heeft, zoodat men zich rustig aan die van ondergeschikt belang kan wyden. In Spanje zyn de Cortes zoo vreedzaam niet. 't Gaat doorgaans in hunne zittingen nog al heftig toe en dat is nu vooral het gevalnu er sprake is van conetitutioneele waarborgen een punt dat zeor verschil lend wordt opgevat en waarby zy vooral op den voor grond komen die meenen dat zij in hunne rechten zyn verkort. Voor dat laud mag men wel hopendat het nieuwe jaar wat kalmte en wjjsheid aanbrengen zal opdat men eindelijk eens de gevolgen van vroegere schokken te boven kome. Doch dien wensch mogen wy wel voor geheel Europa, voor geheel de wereld uiten. De rust, die bij den aan vang des jaars heerscht, blyve bestendig. Het zy niet de rust die roestzooals men zegtmaar diewelke gelegenheid geeft om kracht te ontwikkelen tot vooruit gang en alles wat het volksgeluk ban bestendigen. Vol hoop en vertrouwen treden wy de toekomst tegen. Wij houden vast aan een wereldbestuur, dat aller geluk bedoelt en wenschen niet anders dan dat wy aan bet einde weder zullen kunnen zeggenhet heeft, alles medegewerkt tot het goede 1 Nieuwstijdingen, flitter tft«, De Time» heeft do volgende bijzonderheden per tele graaf ontvangen van een spoorwegongeluk bjj Ashtabula in 't noordelijk gedeelte van Ohio. Vrydag-avond ging een expres-trein des avonds ten 8. nur over de ijzeren brug over de Ashtabula-kreek in eon bevigen sneeuw storm De trein, uit zeven wagens bestaande, getrokken door twee locomotieven, ging, hoewel te laat zijnde, langzaam over de brug, om bij het station Ashtabula, dat onmiddellyk op de brug volgt, te stoppen. Do brug69 voet boven het 6 voet diepe waterstortto eensklaps in; al de wagens behalve de voorste loco motief violen naar benedende verbrijzelde wagenB geraakten in brand en van de 179 personendie met den trein vervoerd werden, zyn er slechts 7 ongedeerd gebleven. Ruim honderd personen zijn omgekomen, sommigen werden dadelijk gedood velen verdronken andereu zyn verbrandweer anderen doodgevroren want door de verschrikkelijke koude, de diepe sneeuw en in het verbrijzelde ijs was redding uiterst moeielijk. Vijftig lyfeen lagen zóó ellendig op één hoop vermor zeld en verbrand, dat slechts drie herkenbaar waren. Een 60tal personen zyn zoo ernstig gewond dat velen hunner er het leven niet af zullen brengen. De brag, die een spanning van 150 voet had, was 11 jaar oud, nog pas geleden geïnspecteerd en in goeden toestand bevonden. Van 19 tot 25 December hebben in SleeswykJut land, de Deensche eilanden, ZwedeD en Noorwegen hevige stormen gewoedwaarby zooveel sneeuw is ge vallen dat de communicatie op spoor- en andere wegen ten eonenmale onmogelyk was. Ook de stoomvaart tusschen Kopenbage en Zweden moest eenige dagen gestaakt worden. Langs den spoorweg op Funen alsook tusschen Fredericia on Aarhuus, ligt de sneeuw 12tusschen Randers alsook tusschen laatstgenoemde plaats en Aalborg 14, te Vendsysel 17 voet hoog. Het Russische leger schynt verre van tot den oorlog toegerust te zyn. Onlangs bevatte een blad het ver bazingwekkend berigt, dat verscheiden van de belang rijkste Russische kruitmagazijnen in plaats van buskruit met fijn gemalen houtskool gevuld waren. De N. fr. Presse ontvaDgt uit Berlijn de fydingdat men daar in militaire kringen de zekerheid heeft, dat 't Rusland vooral aan een voldoenden kruitvoorraad ontbreekt. Overigens gaan de Russen voort met het opkoopen van krijgsvoorraad. Eerst eenige dagen geleden ont ving de Duitsche leger-administratie van Rusland een aanvrage om 800,000 achterlaadgeweron te verkoopen. Wat het antwoord is geweest, ia niet uitgelekt. Voorts werden in Berlijn reeds lang voor de feestdagen groote voorraden pelzen aangekocht. Moslcau 2 Jan. Het Dagblad van Moskau zegt Engeland en Oostenryk zyn er niet onschuldig aan, indien de Porto zich niet toegeeflijk toont. Beiden heb ben door hunne houding de Porte in de hand gewerkt; zij zouden zich echter bedriegenindien zij meenden, dat Rusland slechts wilde dreigen. Alleen tot bedreigen van Turkije, vormde Rusland geen mobiel leger aan zyne grenzen. De Turksche Regering heeft aan de Ottomanische bank de volgende mededeeling betreffende de Turksche staatsschuld gedaan »By de invoering der nieuwe constitutie moet Turkye noodwendig zijne wetten daarmede in overstemming brengen. Om deze reden is met heden (27 December) geheel vervallen en ingetrokken de wet van 6 October 1875welke de geldmiddelen des lands in verwarring gebragt, het krediet van het keizerrijk geschokt en het algemeen gevoel van regt en eerlijkheid geschonden heeft. De Regering iB voornemens, zoodra de Kamen zullen bijeengekomen zijn, na overleg met hare schuld eischers in te dienen een wets-onwerpwaarmede zy zal trachten de regton en belangen van de houders der schuldbrieven van het Ryk zooveel mogelyk in het oog te houden en de eer deB Rjjks te handhaven." By de hierbedoelde wet werden zekere bronnen van inkomst speciaal voor de aflossing en rente-betaling dor schuld verbonden, en de rente voor een vyfjarig tijdvak ten halve betaalbaar gesteld in specie en ter wederhelft in schatkistbiljetten, na 5 jaren vervallende en 5 percent rente dragende. Konstantinopel3 Jan. De onrust is een weinig gewekenin het algemeen is de stemming vre delievender. Do Turksche gedelegeerden zullen waar- schynlyk morgen niet de voorstellen der gevolmagtig- den verwerpen, die hunnerzijds ook, naar 'tschynt, tot eenige kleine concessies bereid zyn. De onderhan delingen zouden dan morgen op de conferentie hervat en geregeld worden voortgezet. Men kan nog op eene vredelievende oplossing bopen. Buoharoüit4 Jan. De Kamer heeft besloten niet op re908 te gaan. In oene zittingwelke van gis teren avond 8 uur tot 2 uur in den nacht duurde deelde de Minister van Buitenlandsche Zaken mede dat de Porte in antwoord aan de Regering te kennen gegeven haddat de artt. 1 en 7 der nieuwe constitutie ook op Rumenië betrokking hebben. (Deze artikelen spreken van »geprivilligeerde provinciën" en van den naam »Ottoinanen" voor alle onderdanen des Sultans.) De Kamer nam met algomeene stemmen eene motie aanwaarby zy do houding der Regoring goedkeurde en een krachtig protest verlangdo tegen de opvatting der Porto van de positiewelke Rumenië als afzon derleken Staat inneemt. De Minister-president Bratianu verzekerde, dat de Regering haren pligt doen en niet rusten zou, vooraleer Turkye door een even plegtige akte als de constitutie zelve is de verklaring zal hebben gegevendat Rumenië geen deel uitmaakt van het Turksche Ryk. ic, Dezer dagen had de heer Nevejansbakker huiten de Brugsche Poort te Genthet geluk voor de 27e maal als vader te mogen verschijnen op het stadhuis. Te dezer gelegenheid hadden een 27 tal zijner confraters zich vereenigd, ten einde de plegtigbeicl van het doopsel bij te wonen. Daarna hebben zij zich te zamen naar het huis van den vader begevenalwaar zij gedronken hebben op de gezondheid van moederkind en geheel het huisgezin en heeft men den vader een schoon ge schenk gedaan, bestaande uit 12 lepeR, 12 vorken, suiker- tang, dien- en soeplepel. Wat zonderling is, de heer Neve jans is geboren op 27 Mei, heeft No. 27 getrokken in de loting, is getrouwd op 27 Juny, 27 jaar zijnde, heeft een zoon van 27 jaaroene schoondochter van 27 jaar en een schoonzoon van 27 jaar en woont in No. 27. Alvorens te scheiden heeft de heer Nevejans zyne vrien den uitgenoodigd om dit jaar op 28 December zich op nieuw te vercenigenten einde voor de 28ste maal dezelfde plegtigheid te vieren. Mlcbcrliutï». Hengelo, 3 Jan. In de vorige week werd zekere Wil mink een jongman van 27 jaren die by zijn vader inwoondedood in zyn bed gevonden. Het heette dat hij beschonken te huis gekomeuvoorover in bed gevallen en zoo gestikt was. Daar echter zyn vader niemand bij- het Ujk wilde toelaten, in der haast eene doodkist bestelde zelf het lyk daarin legde en verzocht om het spoedig te mogen doen begraven ontstond er, in verband met zekere vreemde uitdrukkingen door den vador gebezigd vermoeden dat er iets onbehoor lijks gebeurd was. Op bevel van de Arrond-regtbank te Almelo had eene regtelyke lijkschouwing plaats en werd de oude Wilmink in verhoor genomen. Men wil weten dat er werkelijk teekenen van gepleegd geweld op het lijk zigtbaar waren. Haarlem 2 Jan. Z. D. H. Gerardus Petrus Wil- nierbisschop van Haarlemis gisteren avond bij de ontvangst der geestelyken die hem hunne Nieuwjaars groeten kwamen aanbieden, plotseling overleden. Reeds goruimen tyd leed hy aan een hartkwaaldie na ver moedelijk de oorzaak van zyn dood is geweest. De overledene wa9 geboren te Boxtel den 3 Maart 1800. Zyn dood is een groot verliesniet alleen voor de R. Catholieken maar voor allen die liefdevolle ver draagzaamheid op godsdienstig gebied op pry's stellen. Breda, 3 Jan. Heden-namiddag, ten 2 ure,heeft in de beetwortel-suikerfabriekbuiten de voormalige Waterpoort alhier, een droevig ongeluk plaats gehad. De persoon van L. Smitsoud 38 jatenwonende in de Ginnekenstraat alhierwas in de fabriek op don zolder besig om met een yzerdraad eene buis die verstopt wasdoortesteken. Bij het uithalen van dien draad uit de buis, liep hij achteruit en had hy het ongeluk met zijn been in de opening te geraken alwaar het jagtwiel doorloopt; onmiddellyk werd hij door den dryfriem medegesleept en een zijner beenen van het ligchaam afgerukt. De ongelukkige viel ach terover en word door de machine een paar malen tegen den muur geslingerd, zoodat, toen men ter hnlpe toeschooteen geheel misvormd ligchaam werd te voorschijn gehaald. De man was dadelijk een lyk. Hy laat eene weduwe met 4 kinderen achter. Het lyk van den ongelukkige is naar het stedelijk zie kenhuis alhier overgebragt. Bergen op-Zoom 2 Jan. Van de drie alhier bestaande suikerfabrieken zyn er reeds tweedie de werkzaamheden hebben moeten staken, terwyl de derde nog deze week dit voorbeejd zal moeten volgen. Gebrek aan beetwortels is oorzaak, dat men de fabrioken dit jaar eerder heeft moeten sluiten. Gemiddeld vonden ongeveer 150 personenzoowel mannen als vrouwen aan elk dier fabrieken een middel van bestaan. Men kan aannemendat nagenoeg 500 menschen binnen weinige dagen broodeloos zullen zijn. De daggelden bedragen voor een man ƒ1, voor eene vrouw of kind ƒ0,60, terwyl velen niet per daggeld werken en tot ƒ10 a 12 per week hebben. De grootste der drie fabrieken betaalt elke week ongeveer 2500 uit, onder welke som niet begrepen zijn de salarissen van vaste geëmplooyeerden. Vliseiugfeti3 Jan. Het Engelsch stoomschip Agnes Willievan Middlesbro naar Caenis op nieuw jaarsdag naby Goodwindsand vergaan een man der equipage is gered door de Nederlandsche loodsschooner No. 4; dio man dreef reeds 18 uren in de sloep rood, twee zyner makkers waren reeds in die boot gestorven. Mirt «3 el burg;4 Jan. Toen het bekend werd dat de kastelein uit het Schuttershof »de Edele Hand boog" alhier, die gedurende 25 jaren in die betrekking is werkzaam geweestdoor een ander vervangen zou worden vonden een 80tal liefhebbers daarin aanleiding om zich omtrent de baten en lasten daaraan verbonden, op do hoogte te stellen. Ruim 20 hunner schreven in waaronder eenige stadgenooteD. Dezen laatsten was de fortuin echter niet gunstigwant de door de «Confrérie van St.-Sebastiaafi" uitverkorene is de gewezen kaste lein van het Yachtclubgebouw te Rotterdam, P. Oosthout, laatstelijk logementhouder te Aalton in Gelderland en thans te Arnhem wonende Hy was de beBt aan geschrevene en te gelijk de hoogst inschrijvende. Gfoe#3, 3 Jan. Ia den nacht van Zaturdag op Zondag, omstreeks 5 uren, heeft by den bakker Z. C. alhior een brutale poging tot diefstal plaats gehad. De eigenaar, die met'vrouw eu kinderen nog te bed lag, werd wakker door hot rammelen van sleutels. Hy vermoedde toendat oen persoon bezig was pogingen aan te wenden, om de secretaire te openen. Van den dader kon hy niets gewaar worden, daar deze, toen de bakker uit het bed sprong, oogenblikkelyk is wegge) oopen en het huis door de achterdeur heeft verlaten. Met zekerheid te vermeldenhoe allee in zyn werk is gegaan, is onmogelyk. De justitie zal over deze zaak, naar wij hopen en waaraan wy niet twyfelenhet noodige licht doen opgaan. Tot dusver berust alles slechts op vermoedenswaarmee men uiterst voor zichtig moet zijn. Dat de dader brutaal te werk is gegaan, is zonder twjjfel. Uit de broek van den bakker, welke op een stoel vlak voor de bedstede lag, waarin de eigenaar sliepis door den dief eeD ring met sleutels gehaald, waarmee hij getracht heeft de secretaire te openen. De sleutel stak reeds in 't slotmaar in zyn verder pogenom geld te stelen werd de dief verhinderd. Dat het alleen om geld was te doen, blykt voldoende uit het feit, dat er niets werd gemist. In tegenspraak met een vorig berigt, kunnen wy melden, dat de heer C. Snijder, niet bedankt heeft voor de betrekking van hoofdonderwijzer te Wilhelminadorp. Wolfaartsdijli, 4 Jan. De aangewende poging, om ook hier eene voordracht over den landbouw, te houden is naar wensch geslaagdzoodat de heer A. F. Marlet van Hontenisse, als daartoe uitgenoodigd, den 12 dezer die spreekbeurt zal vervullenten huizo van don herbergier M. Minnaar. Zieriltasee4 Jan. Verloor de Nod. schilder school in den laatsten tyd velen harer waardige vertegenwoordigersZeeland moest in dit opzicht gis teren ook zyn tol betalen, door het overlijden ran den te Middelburg wonenden 73jarigen kunstschilderden heer C. Kimmel. Menig portret en crayon, menig land schap, door hem vervaardigd en ten hoogste gewaardeerd, zullen gewis den man in de herinnering van velen doen voortleven, die ib de laatste jaren vrywillig op den achtergrond getreden was van het kunsttooneel, waarop hy zoovele belangryke rollen verdienstelijk vervulde. De werkzaamheden aan het te stichten stoomge maal in bet waterschap Schouwen zyn zoover gevorderd dat de machinerieën geplaatst en de gebouwen onder dak zyn. Deze bestaan in een gebouw voor de stoom machines, twee gebouwen voor de schepraderen en een gebouw voor do kotels. Verschillende omstandigheden hebben er toe bijge dragen om het geheele werk niet op den bepaalden tyd (9 December 11.) voltooid te kunnen opleveren. Tydens den hoogen vloed in den namiddag van den Isten dezer is in den Nieuwen Neuzenpolder de keerdam, aangelegd tot keering van het invloeiend water door de opening van den gezonken zeedijkop onder scheidene punten bezweken. Alsnu wordt alleen door een inlaagdjjkdie met alle kracht moet worden ver sterkt, het water teruggehouden. TELEGRAM. Konstantinopel5 January. Iu de gisteren gehouden zitting der conferentie hiel den de Turksche govolmagtigden hunne bezwaren vol. De vergrooting van Servië en Montenegro weigerden zij beslist. Men beweert, dat Bir Elliot (Engelsch gezant alhier) den tegenstand der Turken heimelijk aanmoedigt. Aanstaanden Maandag houdt de Conferentie weder zittiDg. Gemengde berigten. Door het armbestuur te Berlyn zyn de verschillende armenverzorgers aangeschreven alle aanvragen van kle dingstukken voor arme kinderen als urgent te beschouwen teneinde het schoolverzuim zooveel mogelyk trachten te voorkomen. Een meisje te N. zit in zak en assche, nu Jan, na haar eerst trouwbelofte te hebben gedaan, haar in een treurigen toestand laat zitten Maar zegeilievezoo ontrouw Te blyven geeft u vaak berouw Zoo menigmaal gebleken Neem haar nu toch tot uwe vrouw »"Wel! wel!" zegt de meid van een vrachtrijder te Baarland, »wat heb ik een spijt dat ik hier niet kan blyven wonenik kan er 's nacht niet van slapen en by dag kan ik er niet van werken." De zoon van een weduwenaar te 's Gravenpolder moest zich niet verbeelden dat hy een zeker meisje in de fuik kan krygenwant het kind wil niets van hem weten. Mina te 's Gravenpolder wordt verzocht haar babbel tong wat in toom to houden, en zooveel onwaarheden niet te vertellen van twee meisjeswaar niets van te zeggen valt. Eene boeren-dienstmeid onder B. wordt aangeraden, zooveel snaps niet te hebben en niet te vertellen dat zy vyf gulden heeft kunnen krygen als zjj haren vryer bedankte en een anderen in de plaats namwant dat zyn maar verzinsels. Wie met het begin van het jaar 1877 uit het ronselen wil gaan kan klaar komen by den veld lapper te Y. tegen een hoog loonmitshy moet finaal drankvry zyn. Iemand te Colynsplaat wordt aangeraden wat voorzigtig te zyn met zyn meisje, waar groote reden voor bestaan. Dus man ziet beter uit uw oogen Eer gy haar ten huwelyk vraagt, Want gy wordt hier zoo mooi bedrogen, Door de kleederen die zy draagt. Zjj kaD niet stoppen en niet naayen En niet koken en niet braajjen En dat is schadelijk en verdriet, Aardappels jassen kan zy niet. STOOMBOOTDIENST Middelburg en Zierikzee. CORRESPONDERENDE VAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. January 1877. Van MIDDELBURG: Zaturd. 6 's nam, 1, Zondag Maand. Dingsd. 1, 1,— 1»— 1 Dond. 11 's morg. 7,— Van ZIERIKZEE: Zaturd. 6's morg. 9, u. Zondag 7 9, Maand. 8 7,15 Dingsd. 9 7,15 Woensd. lOtotCortg. 'smor. 10,— u. terug 4^0 u. Woensd. 10 'a nam. ^30 Dond. 11 1,30» Pr\jzen «lor Boter en Eycren. Zierikzee, 4 January 1877. Boter laagste koers ƒ0,75 en hoogste koers ƒ0,87' per 5 hectogrammen. Kip-Eyeren laagste koers ƒ1,00 en hoogste koers 1,27s per 25 stuks. &fcbcvtcttUcu. vj SO-jaritfo Eolitvereeniglng VAN K J. VERHOEK fl I BN ff M P. ZEIJLER. g Haamstede, 6 January 1877. P Hunne dankbare kinderen. A. VERTON—van Nieuwenhuijzen, iB bevallen van een Meis^jeden 5den Januari. zonnemaire 1877. Algemeene kennisgeving. Heden verloor, nabij deze gemeente, op eene droevige en ongelukkige wyzo, in de golveD, het leven, mijne zoo dierbare geliefde echtgenootezuster en behuwd-zuster MACHELINA HENDRIKA REIJN- GOUDT, Cd., oud ruim 28 jaar en hare twee kinderen, oud 4 en 2 jaar, alsmede den knecht JAN van DOM MELEN, oud bijna 21 jaar. Hoe zwaar ons dit hart verscheurend verlies treft, zal ieder beseffen, doch wy hopen in den wyzon wil des Heeren te berusten. St. Philipsland, 1 January 1877. CORN. FAASSE. Cz. ABR. REIJNGOÜDT, Cz. ADR.» REINGOUDT, Kramer. ARN. van den BOS. JOH.» van den BOS, Reijngoüdt, Cd. AALTJE REIJNGOÜDT, Cd. (Spr. 14, vers 10a.) Op den 1 January 11. is nabij St. Philips- land verdronken de persoon van J. van DOMMELE. Zyne kleederen waren ongemerkt, doch is kenbaar aau een blaauw wolion hemd. zeêmen breuk band met 6 graauwe lintjes er aan en blaauw dimeton onderbroek. Wie het lijk mogt opviaschen kan daarvoor eene belooning ontvangen en wordt verzocht dadelijk kennis te geven aan den Burgemeester dezer gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1877 | | pagina 1