verlammend werkende op de uitoefening harer taak dat zij geheel en al ten ouregte den Commissaris van Politie be schuldigen van meening te zijn, dat de geheele directie der brandweer en daarbij ook de gecommitteerde uit den Raad onder zijne bevelen staat en de directie te belemmeren of te willen belemmeren in de uitoefening harer taak, dat zij derhalve zonder'eenigen grond beweren, dat de toestand niet houdbaar is en dat conflicten van ernstigen aard te wachten zijn, indien er geen maatregelen worden genomen. Adressanten betreuren het, dat de noodzakelijkheid hen dwingt tot dezen stapomdat zijovertuigd dat de politie den zedelijken steun der burgers behoeftniet den schijn willen hebbendoor te klagen over de politiealsof het hunne bedoeling was dien steun te ondermijnen. Burgemeester en Wethouders van hunne zijdeverklaren het te betreuren dat adressanten zich op zulke onbeduidende gronden hebben diets gemaakt dat die noodzakelijkheid bestond. Al ware nu evenwel de klagt even gegrond als zij thans ongegrond is gebleken te zijnonderzoek van den werkkring van den Commissaris van Politie tegenover de brandweer kan tot geen resultaat leiden en maatregelen om conflicten als adressanten vreezente voorkomenkunnen door den Raad niet genomen worden. De zaak is eenvoudig genoeg en be hoorde beter bekend te zijn. De bevoegdheid van den Commissaris van Politie is ge regeld bij de wet en strekt zich uit over alle politie-vcrorde- ningen m de gemeente geldende. Gecne instructiegeene verordening van den Raad kan in die bevoegdheid eenige verandering maken. Hij staat, wat de gemccutc-politie be treft onder de bevelen van den Burgemeester en wel van den Burgemeester alleen. Noch eenig lid der directie van de brandweernoch die directie als ligchaamnoch de gecom mitteerde uit den Raad geeft derhalve den Commissaris van Politie bevelen. De bevoegdheid van de directie der brandweer, geregeld bij de plaatselijke verordeningenstaat zooals adressanten ook stellen als die van een zelfstandig college vast. De Commissaris heeft ook haar geen bevelen te geven. De twee magten alzoo naast elkander staande en van elkander onafhankelijk, d. i. met andere woordenelkander geen bevelen mogende geven, hebben beide hetzelfde te behartigen, 11.1. de beveiliging van het algemeen belang en daarom is zamcn- werhngvrijwillig gemeen overleg noodig. Indien nu die samenwerking, dat vrijwillig gemeen overleg te wenschen heeft overgelaten, door wiens schuld zij in het midden gelatendan mcenen Burgemeester en Wethouders zich te mogen vleijen, dat zulks in het vervolg niet meer zoo zijn zal. Brandweer en politie, eenmaal ver trouwd met de vaste wetenschap, dat zij elkander niet te bevelen hebben, doordrongen als beide zijn van het pligtbesef dat zij het algemeen belang te beveiligen hebben, kunnen niet anders dan den goeden weg opgaan van zamenwerking en vrijwillig gemeen overleg. Burgemeester en Wethouders adviseren, dat de Raad aan de adressanten, in antwoord op hun adres te kennen zal geven 1.° dat de bevoegdheid van den Commissaris van politie krachtens de wet zich uitstrekt over alle gemeentelijke ver ordeningen, dus ook over die welke speciaal betrekking heb ben op de brandweer. Dat die bevoegdheid evenwel niet in zich sluit, het geven van bevelen aan de directie der brand weer of aan de manschappen, veel min aan den gecommit teerde uit den Raad; 2.° dat de directie van de Brandweer als zelfstandig col- legie werkzaam is, geen bevelen, van den Commissaris van politie ontvangende en hein ook geen bevelen gevende 3.° dat geen wijziging van verordeningen, maar alleen zamenwerking en vrijwillig gemeen overleg, conflicten als de adressanten vreezen, kuunnen en ook behooren te voorkomen 4.° dat de Raad, vertrouwen hebbende in de burgerdeugd der adressanten, verwacht dat zij het aan die noodzakelijke zamenwerkiug en dat vrijwillig gemeen overleg niet zullen laten ontbreken. Wordt besloten, de stukken tot deze zaak betrekking hebbende, ter visie te leggen van de leden, om later te worden behandeld. Tot leden eener Commissie, in wier handen zal worden gesteld de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1877, gewijzigd in verband met de toegekende verhoogde subsidie, in ac vergadering van 25 October 11., worden benoemd, de HH. Koole, Zuurdeeg en Pilaar. Dc Voorzitter verzoekt die Commissie het onderzoek dier stukken dadelijk te doen plaats hebben, omdat de zaak eenigszins spoed eischt en schorst daartoe de vergadering. Heropend zijnde, brengt de heer Koole namens de Com missie rapport uit van haar onderzoek, strekkende tot goed keuring der begrooting zooals zij is ingediendin ontvang en uitgaaf op f 10788,51. Dienovereenkomstig wordt besloten. Tot dc behandeling van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1876, gaat de openbare vergadering in ccnc beslotenc over. Na de heropening der openbare vergadering, wordt dit kohier met algeinccne stemmen vastgesteld op f 73,05 en do vergadering daarop na omvraag door den Voorzitter gesloten. Uitgevers DE LOOZE WAALE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1876 | | pagina 4