ZIERIKZEESCBE NIEUWSBODE. No. 5660. Zat ur day 4 Maart 1876 52steJaarg. Verecbjjnt DING8DAG, DONDERDAG en ZATÜRDAG. De prjje per 3 maanden is 1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIÈN 10 Cts. per regel, tonnen uiterlijk tot des MaandagB, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Kt De COMMISSARIS DES KONINGS IN DE PROVINCIE ZEELAND gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Staten, van den 25sten February 1876, no. 104; gelet op art. 11 der wet van den 13den Junjj 1857 (Staatsblad no. 87) MAAKT BEKEND: 1°. dat de jagt op houtsnippen en tcaterwild op den 15den Maart en die op watersnippen op den lsten April van dit jaar zal gesloten zjjn 2°. dat het toeispel van kwartelen alleen van den 1 sten Mei tot en met den 15den July dezes jaars zal geoorloofd wezen 3°. dat de visscherij van den 15den Maart tot en met den 15den April aanstaande zal gesloten zyn, doch dat ook gedurende den gesloten vischtyd zal mogen gevischt worden a. in het kanaal door Zuid-Beveland; b. in hot Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Neuzen naar Gent; e. in het kanaal van Neuzen naar de Othensche kreek; d. in de Axolsche vlakte, en e. in de kreek in den Sophiapoldergemeente Oostburg 4°. dat gedurende den gesloten vischtyd, in de wateren, waarop de sluiting der visschery toepasselijk is, het visschen van paling, doch alleen met aalkorven van wisschen of teenen gevlochtenzal mogen plaats hebben. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad ge plaatst en afdrukken daarvan zullenin planoaan de gemeentebesturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg den 28sten February 1876. De Commissaris des Konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. PATENTEN. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat de over het 3de kwartaal, dienstjaar 187</i«, ter secretarie ingevuld gereed liggen, en van Maandag den 6 tot en met Zaterdag den 11 Maart e. k. aldaar kunnen worden afgehaald, waarna de onafgohaalde aan den Deurwaarder der Directe belastingen zullen worden ter hand gesteld, om door hem te worden to huiB bezorgd, tegen betaling van 10 centvoor elk patent blad ingevolge de wet. Zierikzee, den 3 Maart 1876. De Burgemeester voornoemd v. CITTERS. AANBESTEDING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rilczee, zullen op Woensdjij; «len lo Mnnrt e. Ir., des namiddags te half twee uur, ten Raadhnize AANBESTEDEN: »Het gedeeltelijk verdiepen van de versche gracht »en het daarmede in verband staande dempen van »den put buiten de Nobelpoort aan de Oostzijde »van den Blofaveg." De lokale aanwyzing zal plaats hebben op Don«ler- <lntr, 'len t» Maart. e. It., des voormiddags te 10 uur, waartoe de gegadigden moeten byeenkomen ten kantore van den Gemeentebouwmeesterby wien ook inmiddels de noodige inlichtingen te bekomen zyn. Bestekken zyn verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie, tegen betaling van 15 Cent. Zierikzee, den 3 Maait 1876. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. N ieuwstijdingen. ijmerifia. Een spoorweg-avontuur. De Grondwet uit Michigan bevat het volgende: Ongeveer eene week geleden ontving de heer Cone, superintendent der Vereenigde Stalen expres compagnie ter dezer plaats, eene aandniding, dat er eene poging zou gedaan worden, om binnen kort de expresse op den Air Line spoorweg te berooven. Een complot van eenige personen zon namelyk zich op den trein begeven te Wausteon, zou zich, door eene opening in de deur te maken, een ingang verschaffen, in den expres-waggon en dan den expres-boodschapper binden, hem een'prop in den mond duwen en daarna de geldkist berooven. De expres-beambten, de heeren Cone en Chapin, namen zich voor ongenoodigde gasten te zyn by het karweitje en verzochten tevens de tegenwoordigheid van kapt. Purdy en eon zjjner meest vertrouwde beambten. Men begaf zich op den sneltrein. De heeren Cone en Chapman begaven zich in den expres-waggon, de expres-bood schapper zou voorgeven te slapen. Kapitein Purdy, sergeant Nohl en de geheime politie-agent Cavanaugb, Tibbits en Tim Hart zouden hnnne positie innemen in den bagagewagen. Cone en Chapin zouden den arm grypen van hem, die eene opening in de deur zou trachten te maken Cone hield de belkoord in zyne hand en zou driemaal trekken, als sein voor de anderen. Zooals men verwacht had, kwamen de roovers, vier in aantal, L. H. Hartwell, Frank en Charles Dwight en Joe Emery, op den trein te Wauseon. Drie er van zyn denkelyk van het dak der houtloods of van de waterkuip op het dak van den expres-waggon gesprongen. Hartwell stond alleen op het platform. De drie kwamen eenigen tjjd daarna naar beneden. Kort nadat men Delta gepasseerd was, hoorden de beambten in den bagage-waggon stemmen op het platform. Eenigen tyd daarna hoorden zy hen twisten over hot maken eener opening in de deur. Hartweil schyut de man geweest te zyn, die moest boren. Hy boorde eerst een opening van 3/JI duim en zag daardoor, dat de boodschapper te slapen lag en men gemakkelyk by de geldkist kon komen. Daarop werden er andere gaten geboord en eindelyk werd er met een klein, scherp zaagje eene opening gemaakt, waardoor by zyn hand en arm steken kon. Hy stak zyn hand er in en begon naar het slot te zoeken, toen de hand vastgehouden wercl door mr. Chapin, terwijl mr. Cone aan de bel trok en de beambten in den bagage-waggon het sein gaf. Deze kwamen daarop toegeschoten. Het tooneel, dat toen op het platform plaats had, ban niet beschreven worden, daar het niet gezien kon worden. De nacht was donker. De regen viel in stroomen neder en de trein legde 35 40 mylen per uur af. De roovers waren goed gewapend en hadden hunne revolvers in de hand, toen zij door de beambten aangevallen werden. Sergeant Nohl greep de gebroeders Dwight, waarvan de een op het platform van den expres- en de ander op het platform van den bagage-waggon stond. Detective Cavannaghgreep Emery, den grootste der vier roovers. De roovers legden het er op toe, om hunne aanvallers van het platform af I te trekken en waren er bjjua in geslaagd met sergeant Nohl, toen laatstgenoemde vastgegrepen werd door kapitein Purdy, die dacht dat hy een der roovers vast had en op het platform teruggetrokken werd. Dit abuis heeft ongetwijfeld verhinderd, dat de drie van den trein gevallen zyn Kapitein Purdy greep eender Dwights, duwde hem achteruit iu den bagage-waggon, maar viel zelf achterover, de roover boven op hem. Een oogenblik later lag laatstgenoemde onder, die uitriep«Raak my niet, PurdyIk zal my opgeven". Daarop werden den roover de handboeyen aangedaan. Emery vocht wanhopend, doch kreeg van Nohl een slag met de politieknods, waardoor hy neerviel. Toen de beide Dwights en Emery geboeid waren, werd Hart well, wiens hand in de deur vastgehouden werd, door Chapin geboeid, en de vier gevangenen in den bagage- waggon gebragt. Hartwell zeide daarop»Wel, hier zyn wy. Ik ben bierin gelokt en de wet moet syn loop hebben". Hartwell was conducteur op een vraebttrein op dien weg geweest en eenige maanden geleden ontslagen. Hy was vroeger van onbesproken gedrag. Hy verloor door de een of andere omstandigheid zjjno broodwinning, kon zyne huishouding niet onderhouden en geraakte in slecht gezelschap. De drie anderen waren allen geëmployeerden op den weg geweest. Zy waren met alles goed bekend en zonden oogetwyfeld geslaagd zyn in hnn doel, zonder de tusschenkomst der politiebe ambten. In de geldkist bevond zich ongeveer 150,000 dollar in papieren gold en 14,000 dollar in ongemunt goud en zilver. Zy waren op alles toebereid, en hadden proppen, touwen, koord en vermommingen by zich By de aankomst van den trein te Toledo werden de roovers naar de stadsgevangenis gebragt en zullen eerstdaags hun verhoor ondergaan. ©ngelunïr. Londen, 1 Maart. De firma Dent Palmer annon ceert dat zy niet in staat is de rente en aflossing van do Turksche leening van 1858 te betalendaar het ontvangen bedrag van 46,385 p. s. onvoldoende is. Omtrent de schipbreuk van de «Strathmoro," welke verleden jaar April met landverhuizers van Dundee naar Aastralie uitzeildeverneemt men thans het vol gende De «Siërra Morena" heeft twaalf passagiers en acht man van de eouipage der «Strathmoro" te Dundee aan wal gezet. Het schip was op den len July verleden jaar op een rots, der Crosetgroep" vergaan De go- noemde personen en 24 anderon waren gered door de «Yoang Phoenix," een Amerikaansch schip, dat op22 January van dit jaar daarlangs zeildeen 20 hunner cingen den 26 January op de «Siërra Morena" over. Het landverbnizersschip' had bij een dikken mist op die rots gestooten. Van do 84 liedendie aan boord waren verdronken er 45; do overigen hebben een half jaar op het eiland geleefdvoordat do walviBchvoar- der hen nit hun treurigen toestond kwam verlossen. Spittq* Dat hot vertrok van don Carlos naar Frankryk aobrik gezaaid heeft in do gemoedorén dor Navarroexon bljjkt meer en meor. Do ondorworpingen zyn zóó talrjjk dat er geen bjjhonden meer aan is. De Cnrlisten onder werpen zien, volgenB de verzekering van Cunovas dol Castillo, onvoorwaardelijk; zy worden volstrekt niet door beloften gepaaid. Nog steeds omigreeren er Car- listen naar Frankrjjk; daarentegen komon tal van liberale families in Spanje terugmeestal vinden deze hunne bezittingen verwoest. Omtrent do terugkomst van de ex-Koningin Isa bella loopen de geruchten nog steeds uiteen. Van do eene zjjdo hoort men dat Koning Alphonsus naar St. Seba8tiaan zal temgkeeren om zyne moeder te ontvangen uit Madrid daarentegen meldt mendat hij die quaestie geheel aan do beslissing van den Ministerraad overlaat. Deze heeft ovonwel nog geen besluit genomen. Mnilrid27 Febr. Koning Alfonso is Beasain doorgetrokken en te Alsasua aangekomen. Hy zal ver scheidene steden in het Noorden bezoeken eene revue houden over de troepen, welke tegen do Carlisten heb ben gevochten, en dan naar Madrid terugkeeren. Madrid, 1 Maart. De Politica meent dat de soldaten van de ligting van 1870 spoedig naar hnis zullen worden gezonden. De Jmparcial zegtEen aanzienlyk porsonage (ex- Koningin Isabella) zal weldra nit Parys naar Madrid terugkeeren. ©uitschlanb. De berigten omtrent den waterstand in de Pruisi sche provinciën Saksen West-Pruisen en Silezië zyn nog steeds onrustwekkend. Te Breslau heeft in een der overstroomde straten een verzakking plaat» gehad, waarbjj in den grond een diepe kloof is ontstaan zoodat de politie ter voorkoming van ongelukken den geheelen omtrok heeft moeten doen afsluiten. In een andere straat verzonk eeD glaslantaarn. Van de drie zweminrigtingen aan de rivier is geen plank overge bleven. Te Frankfort a/M. ié een groot gedeelte der stad en omstreken ondergeloopon. Men vreest dat bet water in do magazynen aan den linker-Mainoever groote schade heeft aangerigt. Het gerucht dat to Montplaisir, Pömmelte en Glinde (prov. Saksen) de dammen waren doorgebroken heeft zich bevestigd. Het geheele graafschap Barby ligt onder water. Te Posen heeft de bevolking van het lage gedeelte der stad de vlucht moeten nemen. Allen zyn in openbare gebouwen onder dak gevlucht. Berl(ju 29 Febr. Sedert den stormvloed, welke voor eenige jaren de Oostzeekusten verwoestteis Pruisen niet zoo ernstig door natuurverschijnselen geteisterd als thans door overstroomingen by Schöne- beck en in het graafschap Barby. De ellende in die streken gaat alle beschryving te boven. Hier en daar hebben zich reeds commissiën gevormdom in den nood te gemoet te komen. 'sGravcnlingo, 1 Maart. Blykens eenheden by het Depart, van Koloniën ontvangen telegram van den Gouv.-Gen. van Nederl. Indië, zal do generaal- majoor Wiggers van Kerchem den 3n dezer van Java naar Atchin vertrekken, om als militair en civiel be velhebber op te tredenen heeft hy in last om de operation met kracht voort te zetten. Voorts houdt het telegram een tyding in die den Gouverneur-Generaal waarscbijnlyk Rchriftelyk uit Atchin is geworden, namelijk dat op don 13den Febr. (dus op den dag toen met de operatiën tegen de XXVI Moekin een aanvang is gemaakt) een detachement van 3 officieren en 57 man, waarvan 10 ongewapend, tus- scben de op 3 en 4 Febr. bezette posten Pager Ajer en Atoa door den vjjand is overvallen, met het onge lukkig gevolg dat 2 officieren (de kapitein van Swioten en de luitenant Baudion) en 42 man sneuvelden. 27 Febr. De Gemeenteraad heeft gis teren beslotenhet voorstel der zes Raadsleden om aan te vaDgen in 1877 de kermis in deze gemeente af te schaften, te verzenden naar de Kamer van Koop handel om rapport. Lnngstruat, 2 Maart. De aanvraag voor geperst hooi is sedert de heropening van de vaart zoo ontzettend groot, dat op de meeste plaatsen gebrek is aan personeel en voorraadom aan alle commissiën te kunnen voldoen. De pryzen zyn dientengevolge aanmerkelijk gestegen en wordt thans t' 26 a ƒ28 de 1000/2 kilo's voor le qual. besteed. Mindere soorten Vinden in dergelijke oogenblikken grage koopers. Stroo wordt ook zeer gezocht en men besteedt voor dit artikel thans ƒ16 a 19 de 1000/2 kilo's. De verzendingen zyn speciaal voor EngelandFrankrjjk en Duitschland. Kil. FlaUliee, 29 Febr. De pokkenwelke reeds meer dan anderhalf jaar op dit eiland geheerscht en in sommige gemeenten een aantal offers weggerukt hebben blyven nog maar voortwoeden. Sedert eenigen tyd worden de gemeenten Oude- en Nieuwe Tonge hevig door deze riekte bezocht en rigt zy ook daar haar verwoestingen aan zoodat het nog niet te voor zien is, dat deze ziekte het eiland vooreerst zal verlaten. GIo«s, 2 Maart. Door 179 van do 396 kiezers word gisteren hun biljet ingeleverd, ter verkiezing van een lid in den gemeenteraad alhier, in plaats van den heer G. H. Kakebeeke. De heer G. J. Besseling verkreeg 73, de heer W. de Liefde, 54, de heer J, Proost 27 en de heer Mr. P. v d. Meer Mohr 9 stemmen. Tusschen beide eerstgenoemde heeren moet alzoo eene herstem ming plaats hebben. Zierilizce3 Maart. «Kunst en Eer" gaf gis teren haar gewoon winterconcert. Het programma, bjjna uitsluitend uit nieuwe nummers bestaande, werd flink uitgevoerd en getuigde van ijverige en degelijke studie. De orchest-stukken werden met veel eenheid en aplomb uitgevoerd de stemming was vrjj goed vooral de 2de afdeelingen in het byzonder de Fantaisie uit Martha" en de Cavatine Maria Stuart" werden zeer goed geblazen. De solostukken waren uitnemend gekozen en werden allerliefst uitgevoerd. Twee nieuwe solisten deden zich hoorendie beide zeer goed voldeden. Het lied voor Trombone" en do variations voor Clarinet voldeden uitmuntend. Het «in diesen heilgen Hallen" was in drukwekkend schoon waartoe zoowel de breede, diepe toon der Tuba en de zeer goede voordragt als de onvergelykelyke muziek bydroegen. De solist, die het Schlummerlitd uitvoerdeen jong van hartdoch oud van dienstjaren ons zoo menigmaal op zyne gevoelvolle toonen veTgaatte blies of liever zong het lied zeer lief. Het geheel werd uitstekend uitgevoerdwy brengen daarvoor onzen lof en dank aan den Directer Ezerman, doch ook aan het Orebestdat geheel uit liefhebbers bestaandezich tot die hoogte heeft kunnen verheffen. De leden waren vry wel opgekomen eene zoo goede opvoering had echter wel een talryker bezoek verdiend. De miliciens van de ligting 1875, die nog bjj hot bataillon mineurs en sapeurs onder de wapens zyn zullen niet vóór 1 July huiswaarts gaan. Gonoraal-majoor Pel, opperbevelhebber onzer lcgor- mogt in Atchio wiens plotseling overljjden wy in ons vorig No. mcdedoolden bereikte den ouderdom van 59 Uit nodorigen stand gesprotenvertrok hy in 1839, 16 jaren oud als vrijwilliger niuir Indië en werd 9 jaren later tot 2de luitenant der infanterie bevorderd. Achtereenvolgens do vcrschillendo rangen doorloopend, was hy in 1865 als mtyoor bevelhebber van bet 9de bataljon en later, in 1870 als luitenant-kolonelmili tair kommaudant te Pulembang. In 1871 bragt hy tot herstel zyner gezondheideen tweejarig verlof in Nederland door; in 1873 teruggekeerd, trok hy aan hot hoofd van het 14de bataljon naar Atchinwaar hy den 9 December voet aan wal zette en spoedig met den vjjand in aanraking kwam. Nadat de kolonel de Roy .van Zuidcwyn door eene verwondiog genood zaakt was geworden het bevel over de tweede brigade nedor te leggen volgde hy dezen daarin op. Tot kolo nel bevorderd bleef hij na van Swieten's vertrek, als bevelhebber te Kotta-Radja achter. Reeds sedert, den 22 Jnnij 1860 (bjj gelegenheid der Bonische expeditie) ridder der Militaire Willemsorde, werden zyne schit- teronde diensten in Atchin door bet kommandeurekruis dier orde en door den generaal-majoorsrang erkend. Naar aanleiding van het berigt, dat er valsche bankbiljetten van ƒ100 zyn aangeboden, deelt men ons mede, dat het verschil met de echte alleen daarin zou bestaan, dat bjj deze in den regterhoek bovenaan de lelie niet aan het lofwerk raakt, terwjjl dit bjj de valsche wel het geval zou zjjn. Yoor eenige dagen zag men te Gouda een zeld zaam schouwspel. Twee lykwagens bragten tegelyk twee echtgenooten naar het graf. De man was weinige uren na de vrouw overleden. Na 40 jaren huweljjk zyn de beide oudjes elkander tot in den dood trouw geblevenook in het graf blyven zij aan elkanders zjide. KerUiiieuw«. Beroepen by do Chr. Geref. gem. te Dordrecht Ds. Dvan Brummen pred. te Ond-Bejjerland. Iuguzoniliui Stukken. Mijnheer de Redacteur 1 Naar aanleiding en ter aanvulling van een onlangs in Uw geëerd blad voorkomend ingezonden stuk van den Hoer M. LOCKER de BRUIJNEhoudende voor namelijk eene opwekking aan de Landbouwers om door het nemen van proeven te onderzoeken, welke de beste mestsoorten zjjn (een streven dat ik hoogst nuttig en noodig acht en daarom gaarne onderschrjjf) komt het mij niet geheel overbodig voor hier zoo beknopt moge- ljjk te geven een uittreksel uit eene ten vorigen jare gedruktekleine doch zeer belangrijke Brochure van den Heer Dr. J. ARIËNS KAPPERSDirecteur van het Scheikundig Laboratorium dor Hooge School te Groningen en wel betrekkelijk de Groninger Compost. Op pag. 7 lezen wij: »»Dat eene dergelyke mest »(de Compost te Groningen) beter moet zjjn dan de «gewone Stalmestspreekt, met het oog op de gebrek- «kige wjjzo van het mestmaken die op het land nog «bjjna overal gevolgd wordt, wol van zelf."" Op pag. 8 staat: ««Dat zelf de stalmest met dezelfde «voorzorgen gemaakt als Compost nog daarmede niet «kan wedjjveren;" dit wordt daar ter plaatse verder bewezen door eene scheikundige analyse van beide mestsoorten. Op pag. 16 en volgende, vinden wy: »»ala resultaat «van het onderzoek naar do handelswaarde van be- doelden Compost, dat 1000 Kilogrammen zouden «moeten kostenvolgens «Dr. Grandeau14.30 «Johs. de Kujjper Co"- 12.66 »Dr. Bobiere - 10.89 «Stöokhardt- 9.— «Dr. Blomejjer- 8.35 «terwjjl de Groninger Compost gedurende «de laatste zes jaren volgens de officiëele «opgaven gemiddeld opbragt inede per «1000 Kilogrammen4.56s «Zoodat," zegt Dr. Arlëns Kappers, ««hoe ook de «prijsberekeningen uiteenlooptn, de Groninger Compost «niet naar zyne mestwaarde wordt betaald, aangezien «de werkeljjke opbrengst nog verre beneden de laagste «prijsberekening staat." ((Gros a mora wordt gewoonlyk 1200 Kilogram gelijk gesteld met één kubieke meter.)) De Heer Ariëus Kappers besluit zyne toelichting »»mel het gebruik van genoemden Compost ten zeers ten >aantebeveienom aldus niet slechts dojr Scheikundig «maar ook door Landbouwkundig onderzoek me6r en «meer de overtuiging te vestigen van de hooge waarde »dier meststof voor den Landbouw Als leek onthoud ik my van elke beoordeeling der cjjfers en aanbeveling; doch indien er quaestie is van het nemen van proevenzullen de Landbouwers, ver trouw ik, deze opgaven weten te waardeeren en er hun voordeel mede doen. UEd. dankzegende M. d. R., voor de my toegestane ruimte, heb ik de eer met achting te zyn Een voorstander van den Landbouw." 8TOOMBOOTDIEN8T TUSSCHEN Middelburg en Zierikzee. CORRESPONDERENDE VAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. Maurt 1876. Van MIDDELBURG: Zaturd. 4 's nam. 2,80 n Zondag 5 2,30 Dingsd. 7 2,30 Dond. 9 's morg. 6,30 Vry dag 10 7,30. Van ZIERIKZEE: Zaturd. 4 's morg. 7,30 u. Zondag 5 10,45» Dingsd. 7 10,45 WoenedHfj 8 tot Corlg. 'e morjf. 10,45 terag midd. 12 a. Woensd. 8 's nam. 2,30 Dond. 9 2,30 Vrjjdag 10 2,30 Ri'tourkuarteu uitgezonderd Wolfaarts- dyksche veer tot de helft der stoombootvracht voor de terugreis, geldig gedurende veertien dagen. Dito vry van stoombootvracht voor de eerstvolgende terugreis. Marktberigt. Botterdam, 1 Maart 1876. De aanvoer van Zeeuwsche U\jeii was deze week 8000 hectoliters, en de prjjs voor de beste kwaliteit 75 Cts. per heet. l'rjjzen dor Boter en Ejjeren. Ziektezee, 2 Maart 1876. Boter laagste koers 0,67'/, en hoogste koers 0,80 per 5 hectogrammen. Kip-Eyeren laagste koers ƒ0,77'/s en hoogste koers ƒ0,821/, per 25 stuks. 3kbcttenticn. lS'/Jarige Eclitvoreoniglng j* Svan F. van hen BOUT Az. m EK 'i J. dek WEDUWEN. Zonnehaike, 2 Maart 1876. Getrouwd ADRIAAN LEEUW Bz. JOHANNA van GASTEL, die namens hunne wederzjjdscbe familie Bfirtelij- ken «Ir»nlx betuigen voor de vele bljjken van belangstelling bjj de voltrekkiug van hun huweljjk ondervonden. noordgouw e, 1 Maart 1876. Getrouwd P. ELENBAAS Pa. en J. WALRAAVEN Jd., die tevens hunnen harteljjkeu dank betuigen voor de vele bewyzen van belangstelling bjj hun huwe ljjk ondervonden. Rilland, 2 Maart 1876. Getrouwd CORNELIS van der CINGEL met Noordgoüwe, KAATJE de JONG. 3 Maart 18 7 6. Bevallen van een' Zoon C. van der MAAS—Agthoven. Oosterland, 2 Maart 1876. Heden morgen ten 7 ureoverleed na eone kortstondige doch hevige ziekte, myn veel geliefde Echtgenoot CORNELIS van den HOEK, in leven hulp onderwijzer alhier, in den ouderdom van ruim 30 jaren, mji nalatonde een kind te jong om dit verlies te be seffen. God hoop ik sterke my en 'zyne reeds bejaarde ouders, broeder en zusters in deze zware bcproevings- weg, dien God wiens doen enkel wjjsheid en majesteit is. Wzstkappelle, ADR. TAZELAAR, 29 Februarjj 1876. Wed. C. v. d. Hoek. Strekkende deze tot algemcene kennisgeving zoowel buiten als binnen deze gemeente. t Heden overleed tot onze innige droefheid onze geliefde moeder en behuwd-moeder DIN A MEIJER, wed. M. Viergever, in den ouderdom van ruim 59 jaren. Zierikzee, Uit aller naam, 1 Maart 1876. J. VIERGEVER. Heden overleed onze moedor en behuwd- moeaer, Mejufvrouw CORNELIA JANSEWeduwe D. Geerlink, in den ouderdom van ruim 77 jaar. Zierikzee, M. D. KIJN, Geerlink. 2 Maart 1876. C. J. KIJN. C. R. D. GEERLINK. Heden overleed tot mjjne en myner kinderen diepe droefheid, myn veel geliefde Echtgenoote COR NELIA ROTTE, in den ouderdom van 29 jaar en ruim 2 maandenmij nalatende drie kinderendie nog te jong zjjn om dit groot verlies te beseffen. Wjj hopen te berusten in den wil van Hem, die geen rekenschap van zyne daden geeft. Uit aller naam, Kerkwerve, L. van der LINDE 2 Maart 1876. en kinderen. J. ROTTE, geb.-Kloet. W. ROTTE. Zondag 5, Woensdag 8* en Zondag 1££ Maart zal in de Chr. Geref. Kerk te Brouwers haven gepredikt worden door Ds. de BRUIN van Goes.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1876 | | pagina 1