BIJVOEGSEL Zierikzeeschen Nieuwsbode van Dingsdag 14 December 1875. AANKONDIGING. KUNSTWEGEN. behoorende bij den BEPERKING van het met voertuigen berijden VAN De BURGEMEESTER der Gemeente Zib&ïkzbb; Gezien het besluit van de Staten dezer Provincie de dato 4 November 1870 no. 7 Provinciaalbiad no. 155 luidende als volgt 1.® Het mot voertuigen berjjden der kunstwegen in deze provincieter openbare dienst bestemd en in onderhoud bp de provinciogemeentenwaterschappen of bjjzon- dere ligchamen en personen is by invallend dooiweder verboden. Dit verbod geldt telkens en in elke gemeentezoo dra dit, na invallend dooiweder, is aangekondigd door den betrokken Burgemeesterop last van Gedeputeerde Staten. Het treedt iederen keer buiton werking, op het tijd stip door Gedeputeerde Staten te bepalen en door den betrokken Burgemeester bekend te mnkon. 2.° Dit verbod is niet van toepassing o. op spoorwegen j b. op wegen die, op verzoek van de onderhondpligtigen, door Gedeputeerde Stntenvoor zoover het provin ciaal belang dit toelaat, worden uitgezonderd. 3.° Het is mede niet van toepassing op a. voertuigen uitsluitend gebezigd tot vervoor van per sonen en met geene meerdere goederen-vracht dan van 200 kilogrammen beladen b. brievenpost-karren c. voertuigen, tot het leger bohoorendo, onder militair geleideof door militairenin hunne betrekking vervoerd cl. voertuigen, met twee wielen en velgen van 5 tot bo neden 6 centimetersbeladen met eene vracht van ten hoogste 400 kilogrammenof een vat meekrap e. voertuigenmet twee wielen en velgen van 6 tot benedon centimeters, beladen met eene vracht van ten hoogste 500 kilogrammenof een vat meekrap voertuigenmet twee wielen en velgen van 9 tot be neden 12 centimeters, geladen met eene vracht van ten hoogste 600 kilogrammen of een vat meekrap g. voertuigenmet twee wielen en velgen van 12 centi meters of daarboven, beladen met eene vracht van ten hoogste 700 kilogrammen h. voertuigen, met vier wielen en velgen van 5 tot be neden 6 centimetersbespannen met niet meer dan twee paardenen beladen met eene vracht van ten hoogste 500 kilogrammen of een vat meekrap voertuigenmet vier wielen en velgen van 5 tot be neden 9 centimetersbespannen met niet meer dan twee paardenen beladen met eene vracht van ten hoogste 650 kilogrammen, of een vat meekrap; k. voertuigen, met vier wielen en velgen van 9 tot be neden 12 centimeters, bespannen met niet meer dan twee paarden en beladen met eene vracht van ten hoogste 850 kilogrammen l. voertuigenmet vier wielen en velgen van 12 centi meters en daarbovenbespannen met twee of drie paarden, en beladen met eene vracht van ten hoogste 1000 kilogrammen m. voertuigenmet vier wielen on velgen van 22 centi meters of daarboven, en een ongelijk spoor, ofschoon bespannen met verscheidene paarden, mits met geene meerdere vracht dan van 1600 kilogrammen beladen n. diligences met wielbanden van ten minste 7 centi meters ingerigt voor niet meer dan negen personen behalve den conducteur en voerman mits met geene meerdere vracht dan van 200 kilogrammen beladen de passagiers niet mode gerekend o. diligences met wielbanden van 12 centimeters of daar boven ingerigt voor twaalf personen behalve den conducteur en voerman mits met geene meerdere vracht dan van 300 kilogrammen beladende passa giers niet mede gerekend. De geldspeciën van 's Rjjks schatkist of van han deldrijvende personenzullen echter binnen de dili gences mogeu worden geladendoch in geen geval zal er boven de voor- en achterwielen eenige last of zwaarte mogen gelegd worden. 4.° Overtredingen van het verbod worden gestraft met eene boete van 1 tot ƒ10, onverminderd de verplig- ting der overtreders tot vergoeding der aan de wegen toegebragte schade. Kondigtop last van Gedeputeerde Staten dezer provincie, aan, dat het voorschreven VERBOD in deze gemeente geldt, te beginnen met middernacht tusschcn den 11 en den 12 December 1875. Gedaan te Zibrikzbe den 11 December 1875. De Burgemeester voornoemd v. CITTERS. Uitgevers: db LOOZE k WA ALE. Drukkerij: OCHTMAN, PIETERSE VAN DISHOECK.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1875 | | pagina 3