ZlllllkZHS<lll NIEUWSBODE. No. 5479. 5lsleJaarg. Zaturdag 19 December 1874. Kennisgeving. n ieu wstij dingen. VERGADERING VERGADERING VERGADERING Openbare Verkooping 45 stuks JJPEN BOO MEN, Verschijnt DINGSD AG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, iranco per post ƒ1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Door het POSTKANTOOR te ZIERIKZEE, zijn gedurende de 2de helft der maand November 1874, de navolgende brieven verzonden, geadresseerd aan per sonen wier namen op het adres vermeldter plaatse van bestemming onbekend zijnals DIENTJE PONTERS, Breda. H. OOGERHIJT, Haarlem. RUSSE, Feijenoord. BOOMMIJ, Rotterdam. Briefkaart: BOGERMAN, Rotterdam. Sluiting der Jagt op klein wild DE COMMISSARIS DES KONINGS IN DE PROVINCIE ZEELAND, Gezien het besluit van heeren Gedeputeerde Staten, van den llden December 1874, no. 91; Gelet op art. 11 der wet van den 13den Junij 1857 (Staatsblad no. 87); Maakt bekend, dat de sluiting der jagt op klein wild, met uitzondering van die op houtsnippen, ook met schiet geweer, in deze provincie is bepaald op Donderdag den 31 sten December 1874, met zonsondergang, en dat het tijdstip van .de sluiting der jagt op houtsnippen en waterwild nader zal worden vastgesteld. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad ge plaatst, en afdrukken zullen, in plano, aan de gemeente besturen ter aanplakking gezonden worden. Middelburg, den 14 December 1874. De Commissaris des Konings voornoemd, R. w. VAN LIJNDEN. JFrttnfertjjfe. jPiutsdiittttfr. Uit Cannes in het zuiden van Frankrijk wordt ge meld, dat het kerkhof aldaar grootendeels in de diepte is verdwenen. Onderscheidene grafkapellen zijn ingestort. Er was juist een begrafenisstoet op het kerkhof. Twee der [geleiders verloren het leven. Uit Parijs wordt gemeld, dat de Spaansche Re gering bij het huis Rothschild eene som van 7'/a millioen francs had opgenomen, waarvan 11/2 millioen bestemd was voor de betaling der rente op de Pagares. De beslissing op de onderhandelingen met het Fransche Crédit Mobilier over een leening van 50 millioen francs was door de genoemde credietinstelling aangehouden voor een week, en zal afhankelijk zijn van den voort gang der krijgsverrigtingen in het noorden van Spanje. Berlijn, 15 Dec. Na repliek van het Openbaar Ministerie en dupliek van den advocaat Holtzendorff is het woord verleend aan den heer Dockhorn voor zijn pleidooi. Hij concludeerde daarin, dat de geïncri mineerde feiten niet bewezen waren en dat al datgene, wat bewezen werd, niet tot de zaak behoort. Pleiter requireerde daarom vrijspraak. Het proces von Amim is na het eindigen der pleitredenen, gesloten. De uitspraak zal Zaturdag a. s., des namiddags ten vier ure, plaats hebben. Amsterdam16 Dec. Gisteren-ochtendom streeks 5 uur, is alhier brand ontstaan in een pakhuis op de Brouwersgrachtbij de Prinsengracht. Dit pak huis evenals het daarnaast gelegenwas gevuld met hennep, graan, tabak, kajapoetolie, meekrap enz., en toen. de brandweer met den meesten spoed ter plaatse kwam, hing een haast verstikkende rook over de gracht. Met kracht werden de vlammen aangegrepen. Zeven handspuiten en een drijvende handspuit, later versterkt met twee stoomspuiten werden in werking gebragt en zekerlijk had het vuur zich bij de middenverdiepin gen der beide pakhuizen bepaald, als niet door het springen der vaten kajapoetolie de brand opnieuw met volle kracht was begonnen. Toen deze verraderlijke brandende vloeistof naar bene den stroomde liepen eenige brandwachten, die zich in de brandende perceelen gewaagd hadden, groot gevaar voor hun leven; vier hunner werden met lijnen gered, een werd letterlijk uitgehakt. Gelukkig zijn allen onge deerd gebleven. De brandweer slaagde er nu in, zonder de controle over de bovenverdiepingen te verliezende onderste verdiepingen onder water te zetten, zoodat de vlam men werden gestuit. Tegen acht uur in den morgen was zy den brand meester. De beide stoomspuiten werkten nog tot het middaguur. Het water in de Brou wersgracht heeft door den brand het aanzien gekregen van een groot bassin met zeepsop. De drijvende olie, rood gekleurd door de meekrap en door de hitte tot blazen'en bellen gevormd, ligt op het water, en een wit schuim omringt die gekleurde massa. De brand is dus beperkt tot eenige verdiepingen. Een groote hoeveelheid tabak is, hoewel zeer nat, behouden gebleven. De pakhuizen zijn gelegen weinige voetstappen van de plaats, waar eenige jaren geleden twee pakhuizen geheel door brand werden vernield. Op het erf is thans een petroleumbewaarplaats. Door de zorg der brandweer werd het gevaarlijke element tijdens den brand, van deze plaats verwijderd. Hiiarjem, 15 Dec. Drie kleine kinderen, twee knaapjes van 11 en 5 en een meisje van 8 jaar zijn Zondag 11. te Overveen in de duinen verdwaald. De kinderen waren 's ochtends te 10 uren uitgegaan en 's avonds ten half tien nog niet teregtgekomen. Maan dagmorgen te half acht werden de kinderen eindelijk in de nabijheid van Zandvoort ontdekt. Zij hadden den langen guren winternacht onder regen- en sneeuw buien in de duinen doorgebragt. Te Zandvoort werden zy met liefde behandeld en van het noodige voorzien, vóór zij in den middag door hunne betrekkingen werden afgehaald. Utrecht, 16 Dec. Sedert eenige weken leefde alhier een jong echtpaar in alles behalve goede har monie met elkander, door dat de man telkens in hoogst beschonken toestand thuis kwam en zijn vrouw dan wilde mishandelen. Zoo was het ook Zondag-avond en na de gewoonlijk plaats hebbende tooneelen verwij derde hij zich met eenige kleine meubelstukken. Hierop nam zij het besluit om het voorbeeld van haar man te volgen en droeg er zooveel uit als maar mogelijk was. Eergister-morgen vertoonde zich een ander tooneel, toen zij beiden in huis kwamen en verder zamen het overige verkochten. Tot niet geringe verbazing der buren namen zij voor goed afscheid van elkander na een huwelijk van ruim een jaar. Oudenbosch, 13 Dec. Een der werklieden in de beetwortelsuiker-fabriek der firma Daverveld, Rinck Co. wilde dezer dagen, terwijl alles in vollen gang was, een losgeschoten drijfriem weder op zijn plaats brengen en haakte daarbjj met zün kleêren aan het wiel. Eer men kon stoppen, was de ongelukkige met ijzingwekkende snelheid een 20tal keeren in de rondte geslingerd en tegen balken en palen verbrijzeld. De ongelukkige laat eene weduwe en drié jeugdige kin deren na. Middelburg, 17 Dec. Wij vernemen uit goede bron dat men met de opmetingen voor het droogdok alhier, op nieuw en nu definitief, begonnen is. De heer Dirkshoofdingenieur te Amsterdamheeft zich welwillend bereid verklaard om zijne hulp te verleenen aan de firma van Zeijlen Decker, zoodat spoedig een goed en definitief plan kan verwacht worden. Goes16 Dec. De broodquaestie isgelijk de meeste zaken hier, geëindigd in een groote zeepbel. In de vergadering van gisteren is berichtdat er één bakker is, die het brood voor 16 cent verkoopt en dat dus dit was de gevolgtrekking ieder maar naar dien bakker gaan moet. Het treft nudat deze bakker niet de geliefde door het publiek is en dat menigeen vooroordeel heeft tegen zijn product, omdat het minder blank isdan dat van anderen. Men wil dus maar liever bij den ouden sleur big ven, de bak kers vetmesten en zelf duur brood etenmaar inmid dels tochklagen. Opmerkelijk was het dat er in de samenkomst van Dinsdag schier niemand het woord voerde en ieder maar zoetsappig berustte. Hoe zou ook Goes mede gaan ora een eigen bakkerij te stichten Men hangt hier veel te veel aan elkander en heeft veel te weinig zelfstandigheid om eens flink door te tasten. Waarom geen proef genomen. Bleek dan dat de bakkers gelijk haddenwij zouden de eersten zijn om te zeggen: laat ons tevreden wezen. Maar nu klaagt ieder, heeft veel op de bakker te zeggen en als hét er op aankomt kruipt ieder in zijn schulp. Men moet van eene bizondere natuur zijn om zoo spoedig om te rollen. Tot secretaris der gemeente Ovezande is benoemd de heer J. G. P. Timans, ontvanger dier gemeente. Renesse, 17 Dec. Naar wij vernemen zal in de "Vergadering van 't Voorlezings-gezelschap hier, op Dinsdag 22 Dec., Ds W. Bax van Zierikzee als spreker optreden. Zierikzee, 18 December. Z. M. heeft pensioen verleend, ten bedrage van ƒ353 'sjaars, aan J. de Back, eervol ontslagen hoofd onderwijzer te Grijpskerké. De te 'sHage gevestigde commissie voor de lijkenverbranding heeft op hare oproeping ter verkrijging van wettelijke bepalingen dienaangaande 138 berigten van toetreding ontvangen. In verschillende plaatsen hier te lande heeft de justitie wederom onderscheidene van valschheid ver dachte geldstukken in beslag genomenalste Groningen een gulden met de beeltenis van Koning Willem III jaartal 1854; te Lopik een 25 centstuk met de beeltenis van Koning Willen Hljaartal 1849te Winschoten gelijk stuk met de beeltenis van Koning Willen II en het jaartal 1849; te Herkingen (Flakkee) een gulden met hetzelfde kenmerk en het jaartal 1845. Al deze stukken zijn bij uitspraak van 's Rijks Munt-college dat ze onderzocht heeft, valsch en nagebootst verklaard. Volgens het Noord-Amerikaansch Ëandmaniblad is aldaar eene fabriek opgerigt ter vervaardiging van gomelastieke schoenen voor paarden, ter vervanging der hoefijzersze worden vervaardigd in 16 verschil lende grootten om altijd passende te kunnen bekomen; ze worden gemakkelijk af- en aangedaan, zoodat ze in de weide en op stal niet gebruikt behoeven te worden. De prijs is wel {/3 duurder dan het tot heden gebruike lijke ijzeren hoefbeslagmaar daarentegen wegen ze 40 pCt. ligter, zijn duurzamer en minder nadeelig voor de hoeven. Als een bijzonderheid kan vermeld worden, dat in deze koude dagen, door een paar duiven (hoogvliegers) bij den heer Mostman te Alblasserdam, het twaalfde koppel in dit jaar zijn uitgebroeid, en zoowel deze als alle vorigen het leven behielden. V erscheidenlieden. Kerknieuws. Beroepen te Stavoren Ds. C. Rogge, pred. te Retran- chementte Groote Lindt, c. a. Ds. M. M. de Lint, pred. te Yerseke. Ds. J. Kromsigt, pred. te Cortgene, heeft bedankt voor de beroepen naar Harderwijk en Amersfoort. Gemengde berigten. I Het zou mooijer geweest zijn van den pas getrouwden i kastelein, dat hij zijne bruiloft gevierd had in zijne gemeente, daar hij van velen zoo menig dubbeltje heeft opgestreken. Maar hij is met zijne rijke boeren-dochter nog verwaander geworden als hg ooit is geweest; en: Niets kan nu dien trotschaard stuiten, Nu hij heeft een kind met duiten. Eene boeren-dochter uit den Westpolder moest zoo- veel snaps niet hebben van een molenaars-knecht te i Oud-Sabbingewant zij is zelf vol gebreken. Een j zoon van een boeren-knecht te Dirksland wordt ver zocht wat te zwijgen van meisjes, die hun fatsoen te goed kennen om zich met hem op te houden, want j hij begrijpt dat zelf wel. Te Oosterland zegt men 1 dat het Maatje niet is gelukt om op Sint-Nicolaas j Marinus in de fuik te krijgen. Maar daar moet zij tocb nooit op rekenen, want hij wil wel met meisjes in hoeken en kanten loopenmaar waar geld noodig is daar is hij niet te vinden. Eenige commissie-leden te Biezelinge moesten den bakker C. niet willen dwingen tot het bijdragen van gelden, daar de man zeer goed weet wat te doen; maar het zijn opgeblazen mannen, en nu zij eene bediening hebben, loopen zij over van hoogmoed; maar het zal wel koelen zonder blazen. Te Swordt de meid van den dominé aangera den, zulke praatjes niet uit te strooijen van Johannes omdat zij hem uiet kan krijgen. Hij zegt dat hij haar niet wil hebben al had zij geld om een zaak te be ginnen. »Ik wou dat Andries met de kersmis maar naar mij toekwam," zegt Geertje te Brouwershaven. Hij is wel niet in trek, maar ik ook niet, maar daar ik goed met zijne moeder ben, zal die ons wel kop pelen." Een jong meisje te Brouwershaven moest des avonds zoo lang niet in de kou staan praten met een boeren-zoon die veel ouder is als zij en niets voor haar over heeft. Dus meisje laat u raden eer het te laat is. Te A. heeft een diaken Sint-Nicolaas hard laten rijden. Over zijn theewater zijnde, kwam hij bij zijne vrouw, en in plaats van suikergoed gaf hij haar schoppen en klappenterwijl hij des Zondags als een braaf man weder onder het gehoor was van een ortho dox predikant. De dochter van een timmerman te Heinkenszand heeft zooveel spijt dat de knecht ver trokken is, dat zij er niet van slapen kanen zal nu den stukadoor maar nemenals hij haar hebben wil dan heeft zij toch wat. De vrouw van een bakker te Kap. en hare zuster moesten zooveel praats niet hebben van alle menschenwant als zij eens wisten wat er van hen verteld wordtdan zouden zij hun mond wel digt houden. Een speelman te K. moest zulk een goeden dunk van zijn meid niet hebben, want als zij zit te naaijen, ontvangt zij gezelschap van den knecht. Zes jongens te Kapetié moesten des avonds zoo laat niet over straat loopen om onwaarbeden rond te venten van jonge meisjes, omdat zij niets van hen willen weten. Het verbranden van het Engelsehe schip Euxine en het lot van een gedeelte der bemanning. Bovengenoemd schip was êen ijzeren fregat en ver liet op 12 Juni j.l. met een lading van 2,500,000 kilogram steenkolen de haven van North Shields. Het was bemand met 32 koppen en uitmuntend geproviandeerd. Aan vankelijk was de reis voorspoedig en had men in de laatste dagen van Juli reeds de linie bereikt. Den 3den Augustus werd het vaartuig echter door een storm beloopen, waardoor het schip geweldig werkte, zoodat de lading al spoedig naar stuurboord overhelde en de Euxine plat op zijde viel. Bij dit ongeval kwam nog, dat er dien dag een man over boord sloeg en het schip aanmerkelijke schade aau zeilen en tuig bekwam. Alle pogingendie werden aangewend om den bodem voor den wind te brengen waren vruchteloos, zoodat niets anders overbleef dan te trachten door het ver werken der lading het schip regt te krijgen. Dit vorderde ten volle drie dagen en nachten, toen eindelijk de bemanning genoodzaakt werd, door de ontzettende gasontwikkeling der kolen, het werkte staken. Intusschen trachtte men daarvan zooveel mogelijk over boord te werpen, maar ook daarmede moest men eindigen omdat hier en daar reeds ontvlamming te bespeuren was. Toen stopte men zoo goed mogelijk alle luiken en openingen digt; de steven werd gewend en koers gezet naar St. Helena. Zoo bragt men twee dagen aan boord in de grootste spanning door, totdat de groote hitte een langer ver blijf ondoenlijk maakte en de gezagvoerder met zijne bemanning in den morgen van Zaturdag 8 Augustus besloot de Euxine te verlaten. Men verliet het schip in 3 booten en wel de kapt. met 13 man in de groote boot, de 1ste stuurman met 8 man in de middenboot en de 2de stuurman met 7 man in de sloep. Zij bleven dien geheelen dag in de nabijheid van het schip en bevonden zich toen op 31 gr. 5 min Zuiderbreedte en 7 gr. 58 min. Wester lengte en dus op 850 Eng. mijlen afstand van St. Helena. Toen des avonds van dien dag de vlammen van alle zijden uit de Euxine sloegen, werd besloten koers te zetten naar genoemd eiland en ter meerdere veiligheid bepaald, dat de booten zoo digt mogelijk bij elkander zouden blijven. Reeds den eersten nacht werd de boot, waarin de 2de stuurman met 7 man was, van de andere gescheiden en zagen zij zich plotseling toen de dag aanbrak, geheel alleen op den uitgestrekten oceaan. Na een negendaagsch verblijf in de sloep kreeg men de overtuiging, dat te veel westwaarts was gestuurd en daar wind en zee hun niet toe liet van koers te veranderen besloot men zoo door te blijven varen in de hoop een schip te ontmoeten, of anders de kust van Zuid-Amerika te bereiken. Ondertusschen begon de provisie sterk te verminderen en hoewel daarop het strengste toezigt gehouden en de grootste zuinigheid werd betracht, moest men zich weldra tevreden stellen met een rantsoen van een halve beschuit en een glas drinkwater in het etmaal. Zoo naderde de 28ste Augustus, die voor hen zoo noodlottig zou worden. Des avonds woei er een stevige koelte en de zee stond zeer hol. 't Was tegen midder nacht. De matroos Sandstrom had het roer aan den bootsman de Jager overgegeven en de overige zochten verkwikking in den slaap. Eensklaps sloeg de sloep om en lagen de 8 mannen in zee, waarvan de licht matroos Reynold onmiddelijk in de diepte verdween. Aan wien dit ongeluk te wijten was is nog niet opge helderd hetzij de slaap den roerganger had overmeesterd hetzij de sloep in den wind liep en omsloeg of dat hier aan moedwil moet worden gedacht, wie zal'tzeggen? Zeker is het dat de moedelooze bootsman reeds twee malen had gedreigd een gat in het vaartuig te slaan om zoodoende aan aller ellende een einde te maken, maar daarin telkens verhinderd was. Na het omslaan der sloep klemde iedereen zich zoo goed mogelijk aan het rondslingerend touwwerk vast en hadden vier der mannen het geluk op de kiel te kruipen en zich daar vast te houden. De bootsman en twee matrozen werden door de rollende zeeën spoedig van de sloep geslagen, terwijl de matroos Schutt, die een voortreffelijk zwemmer was, zich al zwemmende van zijne kleederen ontdeed en zyn makker Vermeulen bereikte, die reeds zinkende was. Terwijl hij met inspanning van alle krachten naar de sloep zwom, werd hg plotseling door den bootsman bij het been gegrepen, zoodat de wakkere zwemmer toen twee personen te redden had. Zucht tot zelfbehoud gebood hem echter zich van dien last te ontdoen en rukte hij zich van den bootsman los, die zich daarna aan de in de nabijheid drijvende broodkistvastklemde. Toch bereikte hij de sloep en na zijn makker Vermeulen daarop te hebben gezet, begaf hij zich nogmaals te water om den andere te redden. Hij vond evenwel niemand meer en zag bij het heldere maanlicht alleen nog de ledige broodkist drijven, terwijl de bootsman een oogenblik te voren was gezonken. Zoo hingen dan nu van de acht man nog zes aan de omgeslagen boot, zonder eenig voedsel of hoop op redding, toch elkander steunende en moed insprekende. Eerst tegen den morgen, na vier bange uren in dien toestand te hebben doorgebragt, gelukte het hun de boot weder regt te krijgen, waarna onmiddelijk, om herhaling van het ongeluk te voorkomen, besloten werd de masten te kappen en de zeilen af te nemen. Den daarop volgenden Zondag morgen werd van eenig zeildoek een kleiner zeil gemaakt, dit aan een stuk hout bevestigd en zoo kon men weder regt voor den wind sturen. Honger en dorst kwelden hen echter geweldig en de laatste werd nog verergerd door het drinken van zeewater. De Zondag werd jammerend gesleteniedereen liet den moed zakken en bij de flauwe hoop een schip te ontmoeten, durfde zich niemand aan den slaap overgeven. Een van hen, geheel uitgeput, wilde zich in vertwij feling doorsteken. Hiervan werd hij echter door de anderen teruggehouden, die voorstelden, dat in de gegeven omstandigheden het lot zou beslissen wie van de zes. als eerste offer zou vallen om de kameraads voor een poos van den hongersnood te redden. Er werden, in overeenstemming daarmede, zes houtjes gesneden van verschillende lengte; de stuurman hield die in de hand en ieder der mannen trok daarvan één die het langste houtje trok zou vallen. Francis Shufus, een Italiaan, was de ongelukkige, die daartoe werd aangewezen. Gedwee en zonder morren gaf hij zich over en had weldra onder het mes der hongerigen den geest gegeven. Eenige uren daarna en toen men nog pas aan den afschuwelijken maaltijd begonnen was, werd een zeil aan de kim ontdekt, waarheen onmiddelijk koers werd gezet. In dien avond van dienzelfden dag, den 31 sten Augustus, ongeveer te 5V2 uur, betraden de 5 geredden, in den hoogsten graad uitgeput, het dek van de Java Packet, en stelden kapt. Trappen en zijn onderhoorigen onmiddelijk alles in het werlc, om door een zorgvuldige verpleging de vijf ongelukkigen zooveel mogelijk de doorgestane ellende te doen vergeten. Zij zgn den 3den November te Batavia aangebragt, natuurlijk van alles beroofd. Zij hadden 23 dagen ia de sloep door gebragt en ongeveer 2300 Eng. mijlen afgelegd. Hunne overige makkers, verdeeld in de twee sloepen, zijn zonder ongelukken behouden te St. Helena binnen- Ingezonden stukken. Brouwershaven, 15 Dec. 1874. Mijnheer de Redacteur Met genoegen zag ik dezer dagen in uw blad ge annonceerd dat de Rederijkerskamer Jacob Cats" alhier, op den tweeden Kerstdag eene volksvoorstel ling zal geven. Ik herhaal dat ik dat met genoegen zagwant wanneer ik mg herinner hoe op vorige jaren dien tweeden Kerst-avond werd doorgebragt, dan verheug ik mij dat er eens een middel aangewend wordt in het belang der zedelijkheid en hoop ik van ganscher harte dat de heeren Rederijkers krachtig mogen worden ondersteund in hun edel doel, en hetzelve rijke vruchten mogen dragen voor onzen stand. Een arbeider. STOOMBOOTDIENST tusschen Middelburg en Zierikzee. CORRESPONDERENDE YAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. December Van MIDDELBURG: Zaturd. 19 's morg. 10,30 u. Zondag 20 's nam. 2, Dingsd. 22 's morg. Woensd.23 Dond. 24 Vrijdag 25 Van ZIERIKZEE: Zaturd. 19 's morg. 7,— u. Zondag 20 10,30 Maand. 21 to' Cu'sacl"' vi-ci' 'a mora. 7,30 u. tenia 8,50 u. Maand. 21 's morg. 10,30 u. Dingsd. 22 's nam. 2, Woensd.23 2, Dond. 24 2, Vrijdag 25 's morg. 10,3 Retour kaar ten uitgezonderd Wolfaarts- dijksche veer tot de helft der stoombootvracht voor de terugreis, geldig tot 31 December. Dito vrij van stoombootvracht voor de eerstvolgende terugreis. Prijzen der boter en eïjeren. Zierikzee, 17 December 1874. Boter laagste koers ƒ0,671/» en hoogste koers ƒ0,7772 per 5 hectogrammen. Kip-eijeren laagste koers 1,50 en hoogste koers ƒ1,621/.,. Bevallen van een Meissje, H. van den BERGE—v. d. Weel. Colijnsplaat, 15 December 1874. Heden ontsliep zacht en kalm, mijne geliefde Ecbtgenoote J. C. M. de GLOPPER, in den ouderdom van 27 jaar en 7 maanden, na eene echtvereeniging van slechts 7 maanden eu mij nalatende een jeugdig kindje, te jong om het verlies te beseffen. Nieuwerkerk, JAN LINDHOUT. 16 December 1874. Voor de vele bewijzen van deelneming, ont vangen bij het overlijden mijner geliefde echtgenoote, betuig ik mijnen hartelyken Hank. Elleheet, S. KREPEL. 19 December 1874. De ondergeteekendeHoofdonderwijzeres w aan de Bewaarschool te Brouwershavenbe tuigt bij deze haar hartelyken dank aan allen die haar den 16den dezer zoo vele blijken van belang stelling hebben gegeven; en inzonderheid is zij den ouders der kindeven in nieren dank verschuldigd voor het prachtige geschenk, dat haar zoo welgemeend werd aangeboden. Mej. «J. M. S. de "VRIES. Brouwershaven, 17 Dec. '74. Bekendmaking. De BURGEMEESTER der gemeente Renesse brengt ter kennis, dat op heden in de raadkamer dier gemeente gedurende dertig dagen ter inzage is nedergelegd eene opgaaf bevattende de uitkomsten der herziening van de belastbare opbrengst der gebouwde eigendommen. Renesse, den 18 December 1874. De Burgemeester voornoemd J. HOOGENBOOM Bz. van de Afdeeling DUIVELAND der Maatschappij TOT NUT VAN yTALGEMEEN op DINSDAG 33 December 1874, des avonds om halt zes ure, in het lokaal van den Heer v. d. Vlugt te Nieuwerkerk. Namens het Besuur, de Secretaris, J. ROMEIJN. Lezingde Heer J. FLOHIL. Bijdragede Heer J. J. HOCKE. Voorlezingsgezelschap te Renesse, op Dinsdag: 33 December e. des avonds te 6 ure. M. LOCKER de BRUIJNE, Secretaris. der LANDBOUW SOCIËTEIT te NOORD WELL E, op Woensdag: 33 December ÏÖ'J'A, 's avonds ten 6 uur. ZEER GESCHIKT VOOR WERKHOUT, staande op het dorp Renesse, op Maandag: 31 December 1874, des voormiddags 10 ure. De Burgemeester, J. HOOGENBOOM Bz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1