ZIERIkZEESCp NIEUWSBODE. No. 5472. 51sleJaarg\ Donderdag 5 December 1874. Verschijnt DINGSD AG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post ƒ1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. K ennisgeving. De BURGEMEESTER van Zierikzee brengt ter ken nis van de Ingezetenendat er op Zaturdag den 5 December e. k.des namiddags ten één uurop het Raadhuis alhiereene openbare Vergadering van den Gemeente-Raad zal gehouden worden. Zierikzee den 2 December 1874. De Burgemeester v. CITTERS. Zaken ter tafel te brengen Mededeeling van ingekomen stukken. w lid Commissie van toezigt op het middelbaar onderwijs. Benoeming regent Burgerlijk Armbestuur. Be noeming hulponderwijzer aan de lste school voor gewoon- en meer uitgebreid lager onderwijs. Wijziging Reglement van Politie. Voorstel tot verpachting van het ophalen der straatmestasch en vuilnisenz. ld. tot wijziging der Verordening houdende maatregelen tegen de gevolgen van hooge vloeden. ld. tot vast stelling eener instructie voor den bewaarder van het gebouwter afzondering en verpleging van lijders aan besmetteljjke ziektenenz. Kennisgeving. SUPPLETOIR KOHIER DER BELASTING OP DE HONDEN OVER 1874, De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend dat het suppletoir kohier der belasting op de honden van deze gemeenteover het loopende dienstjaarop heden door hen voorloopig is vastgestelden van den 3den tot dén 17den dezer maand ter Secretarie dei- gemeente voor een ieder ter lezing zal liggen en dat ieder die op dat kohier is aangeslagenbin nen dien tijd, tegen zijn aanslag bij den Raad bezwaren kan inbrengen, bij verzoekschrift op ongezegeld papier. Zierikzee, den 2 December 1874. De Burgemeester voornoemd, v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Algemeen Overzicht. 't Is al lang uitgemaakt dat groote rijken niet altijd groote dingen te zien geven, maar waar uit den aard der zaak althans belangrijke beraadslagingen kunnen verwacht worden, omdat een grooten omvang ook groote belangen omvat, daar is het wel eenigzins teleurstellend als men genoegzaam niets verneemt. Zoo dachten wij onwillekeurig toen wij de berichten uit Duitsehland's rijksdag lazen. Tal van wetten worden daar aanhangig gemaakt, over alle zaken wordt er gesproken, maar tot hiertoe leverde de discussie nog niets belangrijks op. Of men zou daartoe moeten bren gen eene petitie van grondbezitters in Saksen, die be scherming vragen van jacht en visscherij en van insecten etende vogels. Voor de belanghebbenden is dat zeker zeer gewichtig, maar zoolang de rijksdag zich met dergelijke zaken kan bezig houden, is het wel zeker, dat geene zaken van algemeen belang op den voorgrond treden. Geen wonder dan ook dat de zaak van den graaf von Arnim weder in hooge mate de aandacht trekt, vooral nu hij op nieuw gevangen genomen is en Prins Bismarck persoonlijk de leiding der zaak op zich heeft genomen. Wat op den duur ook in het Duitsche rijk de aandacht bezig houdt is de verhouding der geestelijkheid tot de regeering. Men verwacht dat de Aartsbisschop van Keulen wel spoedig weder eene boete beloopen zal, daar hij zich natuurlijk niet aan de landswetten wil onderwerpen. Opmerkelijk is het hoe die geestelijkheid op allerlei wijzen de wetten zoekt te ontduiken. Zoo correspondeeren de hoogere en lagere geestelijken door middel van delegaten, door brieven in cijfers of door geschriften waaraan de gewone aan- vangsformule en de onderteekening ontbreekt. Het mag wel opgemerkt worden dat juist zij, die door hun ambt geroepen zijn om gehoorzaamheid aan de overheid te leeren, het voorbeeld geven van een hardnekkig verzet tegen orde en wet. De gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk zijn zooals te begrijpen is slechts naar den zin van eene enkele partij uitgevallen. Meestal hebben de republi keinen gezegevierd, slechts in de grootere plaatsen moesten zij voor de radicalen plaats maken. De Bona- partisten en legitimisten, al hadden zij zich geene andere uitkomst voorgesteld, zijn weinig gesticht en de conser vatieven roepen luidt, dat het nu wel duidelijk is, dat de maatschappij in gevaar verkeert, terwijl zij de enkele overwinningen der radicalen zeer breed uitmeten. Intus- schen behoeft men zich over een en ander niet al te zeer te ontrusten. Het is waar dat de republikeinen de overhand behielden, maar wij weten wat Fransche repu blikeinen zijn. Heden achten zij hunne stellingen de hoogste waarheid en morgen gaan zij met eene tegen overgestelde richting mede wanneer deze slechts de overhand krijgen kan. De regeering is, zooals zich ligt begrijpen laatzeer 'tevredenzij gevoelt zich vaster maar ontwikkeld daarom niet meer kracht en wat zij doet strekt niet om haar populair te maken. Zoo heeft zij dezer dagen eene ridderorde geschonken aan den hoogleeraar tegen wien de studenten in opstand zijn gekomen, omdat zij hem als een hevig clericaal kenden. Dergelijke handelingen trotseeren de openbare meening. Doch ook dit gaat goed voor eenen tijdop den langen weg moet uit dergelijke handelingen een ernstiger ver zet voortkomen. Wat nieuws uit Spanje? Zoo is ieder sedert lang geneigd te vragen, niet uit bloote nieuwsgierigheid, maar omdat ieder den wensch deelt, dat er toch ein- deljjk eens een einde komen mocht aan dat ellendige broedermoorden. Mocht men nu het bericht dat reeds zoo dikwijls is verspreid geworden gelooven, dan zou er eene ernstige oneenigheid tusschen de Carlistische opper hoofden uitgebarsten zijn, die slechts tot verzwakking der partij zou kunnen leiden. Maar wij durven er ons niet mede vleien, daar reeds zoo dikwijls gebleken is, dat wat men wenschte eenvoudig als waarheid is voor gesteld. Inmiddels heeft in de laatste dagen weder een gevecht plaats gehad, dat ten slotte zeer nadeelig voor de Carlisten is uitgeloopen, schoon zij voorgeven, dat zij de overwinning behaalden. Al verder hebben zij weder een aanvang gemaakt met de belegering van de stad Irun, welke zij genoegzaam geheel omsingeld hebben. Het blijkt daaruit dat zij verre zijn van den strijd op te geven, ofschoon van den anderen kant gezegd wordt dat Don Carlos zelf zeer ontmoedigd is. En geen wonder! Want moge hem ook dè sympathie bij voor beeld van een lid der Nederlandsche Staten-Generaal ten deel vallen, hij wint zoo weinig in kracht, dat hij zelf bijna zijne zaak voor hopeloos moet houden. Uit Engeland ontvingen wij de bevestiging van het reeds medegedeelde bericht, dat vele Roomschen uit dat land den Paus zijn gaan raadplegen wat zij doen moeten als de regeering hem gaat bemoeilijken. Het resultaat, dat zich trouwens wel laat raden, is niet bekend. Voorts wordt daar te lande, bij gebrek aan politiek nieuws veel gesproken over een geschrift Nieuwstijdingen. Ofschoon langzaambeginnen toch meer en meer bijzonderheden bekend te worden aangaande den ver- schrikkelijkeu typhoon, welke 28 Sept. heeft gewoed. Het aantal personendie te Hongkong en te Macao verdronkenof onder de puinhopen werden verpletterd, was volgens berekening op 15 October tot het ontzettende cijfer van 8000 gestegen. De stoomschepen Albay en Leonor waren toen nog onder water en men meendedat 80 of 40 passagiers in het salon van laatst genoemd stoomschip zich bevonden, toen het zonk. Eiken dag berigten de scheepskapiteinsdie uit zee komendat zij ver van de kust een aantal lijken zagen drijven, en eiken dag spoelt de zee op het eiland en op het vaste land van China de droeve overblijfselen aan. Men berekent de geldelijke schadewelke alleen te Hongkong werd geledenop meer dan 25 millioen frank. Bij een gewonen typhoon heeft de Chinees door een Avonderbaar instinct geleid, meestal zijn jonk of zijn sampan in veiligheid gebragt. Doch ditmaal drong de orkaan tot in de veiligste havens en de meest ge dekte baaien door. Een ooggetuigeofficier op dè Alaskaverhaalt dat hij in een enkel oogenblik honderd jonken, die zich in veiligheid waandentegen elkander geslingerd, verbrijzelt en door de zee vezwolgen zag. De ellendedie thans te Macao en te Hongkong keersckt, is onbeschrijfelijk. Doch zij wordt nog overtroffen door de onzekerheid en den angstwaarin honderden aan gaande het lot hunner betrekkingen verkeeren. De strijd over het groote vraagstuk van den dag neemt nog steeds in verhouding toe. Het aantal Katho lieken die de verklaring afleggen dat zij de ultra- montaansche leer geenszins zijn toegedaanvermeerdert met eiken dagmaar nog altijd wacht monsign. Capel te vergeefs op iemanddie de pen opvat om zijne ultramontaanscke stellingen te verdedigen. Ontegen zeggelijk zal een onmiddelyk gevolg van de brochure des heeren Gladstone zijn, dat er in Engeland eene scheuring in de Katholieke Kerk zal ontstaan. Het baart in de City van Londen groot opzien, dat de hertog van Argyllbroeder van den markies van Lome (schoonzoon der koningin), ondanks zijn onafhankelijk vermogen makelaar in fondsen is ge worden. Te Londen zijn verscheidene personen tengevolge van de dikke mistverongelukt. JFiramfeïiltl. Men schrijft uit Parijs De politie heeft dezer dagen de hand gelegd op eene zonderlinge dame, die zegt gravin de Doilies te heeten en de dochter van barones de Trémois te zijn. Hoe haar vader heet of heeft geheeten weet zij niet, en ofschoon getrouwd, kent zij ook den naam van haren man niet. 'ok z|jn de dag en de plaats van hare geboorte kaar onbekend. Z|j zegt schatrijk te zijn en uitgestrekte goederen te bezittenmaar de titels van hare schatten kan zij evenmin aanwijzen als de streek waar hare goederen liggen. Intussc-hen kocht z|j op crediet een groot aantal diamanten en verkocht ze weer tegen con tant geldzelfs zag zij er niet tegen opop dezelfde voorwaarden wjjn bij groote hoeveelheid op te doen en dan terstond weder aan de markt te brengen, alles als gravin de Doilies. Zij betaalde nooitnu zij meer dan 400,000 fr. schuldig is, hebben de leveranciers eerst begrepen dat het tijd werd voor de dame om kaar geheugen eens te hulp te roepen en zich te herinne ren waar hare schatten zijn. De politie heeft haar in de gevangenis een plek voor stille overpeinzing aange boden en twijfelt geen oogenblik of zij zal kennis heb ben gemaakt met eene doortrapte avonturierster. 'u. Het huwelijk van prinses Louiseoudste dochter van den koning der Belgen met hertog Philip van Saksen, zal in de aanstaande maand February plaats hebben. Maastricht, 27 Nov. Alhier werd dezer de dienstbode van den Lutherschen predikant, den he er Lagersdoor de politie gearresteerd en naar het huis van verzekering gebragt, onder vermoeden van poging tot vergiftiging. Bij herhaling had men het middag eten wegens den zeer onaangenamen smaak op zijde moeten zetten. Door de vroeg-ingevallen schemering zag meu bij het openen der schaal en het omroeren met den lepel een aantal blaauwe vlammetjes in het eten hetgeen natuurlijk tot een nader onderzoek aan leiding gaf. De scheikundige, aan wien de spijs, appel moes, werd ter hand gesteldgaf onmiddelyk kennis van het gebeurde aan de justitie. Hij vermoedde eene fosforus-vergiftiging, terwjjl in het huis van den predi kant niet anders dan Zweedsche lucifers waren te vinden van den bekenden pater Hyacinthe over de hervorming der Roomsche kerk, voor welk werk door den heer I Stanley eene voorrede geschreven iswaarin beweerd wordt dat de oud-Roomsche kerk eenmaal het middel zal zijn tot hereeniging der nu verdeelde christenheid. Uit Italië schrijft men dat het ministerie groote kans heeft om in de kamer door eene groote meer derheid gesteund te worden. Eerlang zullen de learners geopend worden met eene troonrede door den Koning en het zal dan spoedig blijken of men door de onder vinding wys geworden is en door samenwerking de regeering in de gelegenheid stellen wil om wat goeds tot stand te brengen. Uit Rome schrijft men dat de Paus zich bezig houdt met de aanwijzing van nieuwe kardinalen, die eerlang zullen benoemd worden. In Zwitserland wil men den arbeid in de fabrieken ook door eene wet regelen en niet alleen die der kinderen. Omtrent deze laatsten wordt in de wet bepaald, dat zij niet voor hun 14de jaar mogen worden toegelaten en hoogstens 6 uren per dag mogen arbeiden. Wat in andere landen nog niet is ingevoerd, werd daar voorgeschreven, namelijk dat de contröle op de richtige handhaving der wet door een tweetal inspecteurs zal worden uitgeoefend, terwijl, ieder kanton voor de uit» voering moet zorgen. De Sultan van Turkije gaat steeds voort toebe reidselen te maken voor een mogelijken oorlog. Gelukkig bestaat de vrees daarvoor voor 'het meerendeel in de verbeelding van den vorst, die te midden van die toe bereidselen toch ook niet vergeet welke hervormingen in zyn gebied dringend gevorderd worden. Zoo is hjj voornemens, eene belangrijke verandering te brengen in het postwezen, naar aanleiding van het postcongres onlangs te Bern gehouden. De vorsten zyn nu eenmaal gaarne met krijgs- en oorlogszaken bezig en men mag dus den Sultan niet hard vallen, als hij groote uitgaven voor eenen moge lijken oorlog maakt, maar 'tis een verblijdend ver schijnsel dat andere meer nuttige zaken niet vergeten worden. Mocht dit slechts in alle landen het geval zyn! ook al ten gevolge van een begin van brand, waardoor ongeveer 3 weken geleden een gedeelte van het bed der meid was verbrand. Bovendien is een veertien dagen geleden het jongste kind van genoemden predikant ge storven. Het is natuurlijkdat men deze beide gebeur tenissen thans gaat beschouwen in verband met het laatst gebeurde. 's Gravenliage, 1 Dec. De Tweede Kamer heeft heden het geheele Hoofdstuk Justitie aange nomen met algemeene stemmen. Vlissingeu, 30 Nov. Het besluit van onzen gemeenteraad om het aanstaande jaar een hoofdelijken omslag te heffen van 34,000 heeft natuurlijk alhier vele gemoederen in beweging gebragt. D.oor ongeveer 400 ingezetenen dezer gemeente is dan ook een request tot Z. M. den Koning gerigt, met verzoek dit besluit te vernietigen en het tekort op do begrooting te dek ken door eene leening. Ook bestaat het voornemen by eenige officieren van het garnizoentengevolge van de hoog opgevoerde inkomsten-belasting aan den Minister te verzoeken om persoonlijke oveqflaatsing of verplaat sing van het garnizoen. ■i Wenschelijk is het dat de hooge regering spoedig de gevreesde ramp voor het reeds zoo zwaarbeproefd wordende Ylissingen doe wijken. Staveuisse2 Dec. Wjj vernemen, dat op Woensdag den 9 dezer in deze gemeente als spreker zal optreden de heer S. C. Coenraads Pieterse van Middelburg. Zierikzee2 Dec. De Kamer van Koophandel heeft zich gewend tot den Minister van Financiën met verzoek om de Zierikzeesche en Middelburgsche stoom- booten te benuttigen voor het brievenvervoer en tevens om aan den postilj on van hier op Bergen-op-Zoom een conducteur toe te voegen. Voorts heeft zij een adres ingezonden aan de Tweede Kamer en den Minister van Finantiënhoudende ver zoek tot afschaffing van den zeepaccijns. Blijkens een bij de Kamer ingekomen berigt zal op 31 Maart tot uiterlijk S April 1875 te Parijs een aardrijkskundig Congres geopend worden, waaraan tevens een tentoonstelling van voorwerpendie op aardrijks kunde betrekking hebbenverbonden wordt. De punten die ter behandeling aldaar worden voor gesteld loopen over al de vakken der aardrijkskundige wetenschap met name over wiskundige aardrijkskunde practische landmeetkundeterreinopneminghydrogra- phie physische aardrijkskundemeteorologie, geologie, botanischo en zoölogische aardrijkskundeanthropologic, geschiedkundige aardrijksbeschrijvingvolkenkennis aardrijkskundige taalstudiestaathuishoudkundige sta tistische en handels-aardrijkskundeaardrijkskundig onderwijsontdekkingsreizen en de reizendie voor wetenschaphandel of natuurgenot ondernomen werden. Tot de zittingen van het Congres en tot het bezoeken der Tentoonstelling zullen als Leden toegelaten worden zydie voorzien zijn van eene toegangskaartwelke tegen betaling van 15 francs te verkrijgen is. Hun worden later de gedrukte verhandelingen toegezonden en al wat verder van wege het Congres zal worden uitgegeven. Zij die wenBchen deel te nemen aan de werkzaam heden van het Congres worden verzocht hunnen naam hunne voornamentitels en woonplaats op te geven benevens de wetenschappelijke genootschappen waarvan zij Lid zijn tevens met de bijvoeging of zij ah Lid dan als Donateur wenschen toe te treden. De Tentoonstelling zal geopend worden op 31 Maart en geopend blijven gedurende de maand April. Door den Gouv.-Gen. van Ned. Indië is benoemd tot lste hulponderwijzer aan de openb. lagere school te Soerakarta, de heer J. Kastelijn. Te Monster zijn in den stal van den landbouwer A. P. Koppertin de vorige week drie runderen aan getast door eene ziektewaarvan niemand noch den aard noch de oorzaak weet te vatten. "Verschijnselen van longziekterunderpest of miltvuur waren niet aanwezigen van vergiftiging was ook geen spoor te ontdekken, terwijl de inrigting van den stal niets te wenschen overlaat. Dadelijk werd de districts-veearts van het geval in kennis gesteldden uitslag van wiens onderzoek met belangstelling wordt tegemoet gezien TELEGRAM. 'si Gravenhay;e2 December. Tweede Kamer). De discussie over de onderafdee- lingen en artikelen der begrooting van Binnenlandsche Zaken is voortgezet. Er is f 6000 verhooging aange- bragt voor de tractementen der ambtenaren der pro vinciale griffiënzoodat ook zymet de verhooging van verleden jaar, thans ook 10 °/0 verhooging genieten zullen. De Minister heeft in den loop der discussie verklaard, dat van dit Ministerie geen legerorganisatie by de wat te wachten is. De militiewet zal in het voor jaar worden aangeboden. De .Minister is tegen het denkbeeld van den heer de Roo om militie en schutterij by ééne wet te regelen. Kerknieuws. Het kiescollege der Herv. gem. te Zierikzee heeft her benoemd als Ouderlingen de heeren Dr. H. M. de Bruijn de Neve Moll en C. Hofmanen als Diakenen de hee ren J. E. Mulock Houwer en P. J. Buijzeterwijl in plaats van den heer C. van Schelven Az. tot Diaken gekozen is de heer W. Koole. Beroepen bij de Herv. gem. te Oosterland, de Cand. II. van Druten. Ds. B. Bakkerpred. te 's Heer Hendrikskinderen heeft bedankt voor het beroep naar Zwartewaal. Bevestiging van den Cand. K. W. Vethake te Wil- helminadorp door Dr. J. Groenewegenpred. te Fort Bath c. a., den 13 dezer, 'svoorm., en 'a nam. intrede. Gemengde berigten. Te Mariakerke zal eerstdaags eene verloting plaats hebben van oude boeren-meidenvan 30 jaar en daar bovenongeveer een 25 stuks en Engelsch ras. Die de oudste loot zal eene premie hebben van 10 cent. Eene boeren-meid te Meliskerke wordt verzocht, zooveel kwaad niet te spreken van jongens, waar niets van te zeggen valt. Beter ware het dat zy zoo hoog moedig niet was, en naar zich zelf keek wie en wat zij is. Johannis te Nisse moest zijn verstand wat beter gebruiken en zooveel meiden niet voor den gek houden, daar hij anders nooit getrouwd zal raken, dat hij toch eigenlijk niet zoekt. Keetje te Brouwers haven moest een ander niet laten vragen om een vrijer beet te krijgenwant dat zal toch niet baten. Een boerendienstmeid op eene hofstede onder Cortgene heeft zulk eene groote verbeelding van zichdat zij denkt een boeren-zoon in de fuik te zullen krijgen maar dat zal niet gelukken. Er zal nog wel eens een oude vos op haar afkomen die nog drie tanden heeft. Te Brouwershaven is voor eenige dagen ten tooneele gevoerd: het complot groote zuipers of de misleide vrouwen na hetzelveeen schip aan den grond. Een 30jarige boeren-dochter te Brouwershaven wordt aangeraden, zooveel onwaarheden niet rond te venten van zekere personendaar er anders een geschiedenis van haar, die niet veel jaren geleden is, openbaar zal gemaakt worden. Onder Duivendyke zijn vele meisjes zoo verbitterd op Mietje dat zy een vrijer heeft met schijven dat zy verzocht zal worden maar t'huis te blijven als het meisjes bezoek is, waaraan het van den winter niet zal ontbreken. Dus Mie geluk met uw vrijer. Twee boeren-meiden te Kapelle worden aangeraden hun mond wat digt te houden van een arbeiders-zoon, want als zy geld hadden zouden zij hemof een ander wel willen koopen, zoodat er niets van hem te zeggen valt. Een boer te E wordt aangeraden des Zaturdags-middags met zijne arbeiders af te reke nen, daar hij 's avonds op de jagt gaat om een duifje te sprekendie zoo laat om boter gaat om met hem te staan praten, en de tijd dan verstreken is om met zijn volk te rekenen, die dan meest zonder geld naar huis moeten. Te Cortgene moest een boeren-zoon zooveel snaps niet hebbenen zich niet verbeelden dat ieder meisje zin in hem heeft. Want al heeft hij nog wat 9chyven, Yan een goede moet hy blijven Want met al zyn zot gepraat Wordt hij toch overal gehaat. Een boeren-zoon van een oud beroemd slot zal nog dol wordennu hy niemand meer in de fuik kan krijgen nu hij zijn Pietje kwijt is; dus: Keesje houd u maar bedaard, Als gij weer ter kermis vaart Pas dan beter op uw meid, Anders raakt gij haar weer kwijt. De groote prater van Oudelande heeft er niet veel eer bij ingehaald, om een man op de Goessche kermis uit te schelden, waar niets van te zeggen valt. Nu kan hij eens goed uit gaan rusten in het groote loge ment. Een arbeiders-dochtertje in het pad te Wissen- kerke moest zooveel snaps niet hebben van anderen, daar zij zelf vol gebreken is. Een straat-meisje te Kapelle moest des avonds zoo niet in den donker loopen om jonge lieden te bespieden, die niets kwaads doen, en dan kwaad van hen sprekenomdat zij niets van haar willen weten en niet tegen haar spreken. Gebruikt dus beter uw verstand En blijft nu maar te Heinkenszand. STOOM BOOTDIE N ST van Middelburg op Rotter darn December 187 4. Van MIDDELBURG: Vrijdag 4 's morg. 7,— u. Vrijdag 4 's morg. 7,30 u. Zaturd. 5 8, Zaturd. 5 7,30 Maand. 7 9, Maand. 7 8,15 Woensd. 9 9,— Woensd. 9 8,15 Vrjjdag 11 9,- Vrijdag 11 8,15 Zaturd. 12 8,15 Maand. 14 7,— Dingsd. 15 8,15» Van ROTTERDAM: DIRECT CORRESPONDERENDE WAGENDIENST Van Zierikzee, Hotel van OPPEN, afrid 1 >/4 uur na af vaart van Middelburg en 2 uur na afvaar vau Rotterdam. Afvaart van Zijpe naar Rotterdam nimmer vroeger dan 3 uur na afvaart van Middelburg. STOOMBOOTDIENST tusschen Zierikzee en Rotterdam en tusschen gelegen plaatsen. Afvaarturen in December 187 J. Van ZIERIKZEE: Zondag 6 's morg. 9,u. Dond. 10 10,a Zondag 13 7, Dond. 17 7, cS-5?* Van Vrijdag 18 December zal de DIENST tot nadere aankondiging worden gj t a a If t. Van ROTTERDAM: Dingsd. 8 's morg. 7,— r Vrijdag 11 7,30 Dingsd. 15 7,30 Correspondentie De Haagsche brief zal in het volgend No. worden opgenomen. Bevallen van een' Zoon A. de VRIES, Tholen, 29 November 1874. b. de Looze. Heden ontvingen wij het treurig bericht dat onze oudste Zoon en Broeder HENDRIK DOUWES de i BOER in den ouderdom van ruim 17 jaar aan boord I van het fregatschip Industrie" op een noodlottige wijze zyn leven heeft verloren. Wed. H. H. de BOER—-Broeksmit, en kinderen. Heden morgen omstreeks 5 ure trof mij en I mijne kinderen en behuwd-kinderen de gevoeligste I slag mijns levens, door het afsterven van onze veel j geliefde" vrouw en moeder HENDRIKA STRIJD, in den ouderdom van bijna 61 jaren. God sterke mij en mijne kinderen in ons groot verlies. Wij hopen te berusten in Zijn ondoorgrondelijken wil. Zierikzee, Ook namens mijne kinderen en 27 November 1874. behuwd-kinderen, JOH. van der JAGT Wz. zoowel Strekkende tot algemeene buiten als binnen de gemeente. Wissenkerke, 29 November 1874. Heden overleed zeer plotselingtot diepe droefheid van mij en myne hoogbejaarde behuwd- moeder, myne geliefde echtgenoote REIJNA BRUINIER, in den ouderdom van 51 jaren. J. L. KLUIJT. Heden overleed zacht en kalmmijne geliefde I Echtgenoot BARBARA HODDE, iu den ouderdom van l 64 jaar. Zierikzee, M. van den ENDE. 2 December 1874. Algemeene kennisgeving. j DfLtilc voor de bewijzen van belangstelling, j ondervonden van kinderen, kleinkinderen, vrienden en bekenden, op miju 70sten geboortedag. Oosterland, Wed. C. KLEPPE, 28 November 1874. geb. J. van Vessem. j De ondergeteekende getuigt gaarne, dat •jif&SEjr de schadenwelke hem zijn veroorzaakt door den plaats gehad hebbenden brand, op 13 No vember jl.door de Assurantie-Maatschappy »L A. BELGIQUW," gevestigd te BRUSSEL, waarvan Hoofd-agent de heer D. Q. MULOCK HOUWER I te Zierikzeemet den in eesten spoed en op j rojjale wijze zijn vergoedzoodat hij die Maatschappij by zijne Landgenooten met vol vertrouwen lmn aanbevelen. Renesse, 27 November 1874. C. HODDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1