ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Dingsdag 1 December 18741. No. 3471. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De pry's per 3 maanden is 1,30franco per post 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per leger, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. 31sleJaar&\ LOTING voor den dienst der Brandweer op Woensdag den 9 December 1874, 's voormiddags ÏO uur. BEKENDMAKING. GRONDBELASTING. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend dat hem, ingevolge art. 15 der wet van den 26 Mei 1870, (Staatsblad no. 82), door den heer Bewaarder der hypotheken en het kadaster in deze gemeente ia toegezonden een Staat, aanwijzende de uitkomsten der schatting naar de artikelen 11 tot 13 dat die staat, te rekenen van heden af, gedurende dertig dagen voor belanghebbenden ter Secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd; en Herinnert aan art. 16 derzelfde wet, waarbij is be paald dat de belanghebbendeten koste van ongeljjk in een aan de Gedeputeerde Staten gerigt verzoek schrift (op ongezegeld papier) hermeting of herschatting kan vorderen, binnen den tijd voor het ter inzage liggen bepaald. Afgekondigd van het Raadhuis den 28 November 1874. De Burgemeester voornoemd v. CITTERS. Afkondiging. Het HOOFD van het Gemeentebestuur te Zierikzee maakt bekend: dat het kohier voor de belasting1 op l*et Personeel van deze gemeente, dienst jaar 18t4/75» 2de kwartaal, no. 6, den 25 dezer maand door den heer Provincialen Inspecteur der Directe Be lastingen te Middelburg executoir verklaard, op heden aan den heer Ontvanger der Directe Belastingen alhier wordt ter hand gesteld ter'invorderingen dat ieder verpligt is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Zierikzee, den 28 November 1874. v. CITTERS. Nieuwstijdingen. Londen, 26 Nov. De Times heeft berigt uit Konstantinopel over den strengen winter in Klein-Azië, waardoor het verkeer is gestremd, terwijl men zeer ongerust is over de provinciën, waar de hongersnood heerscht. Een Engelsch schrijver Charles Kingsly zegt van de hedendaagsche jongejuffers naar de mode het vol- «Arme schepseltjes,roept hij Arme schepseltjesIk zie er honderden dagelijks die haar nietigheid van postuur trachten te verbergen door de vieze massa valsch haar (of wat er voor door gaat), en door den leelijken en nutteloozen hoed er bovenop die 't hoofd nog belagchelijker groot en zwaar doet schijnen. De hooge hakken moeten óók meehelpen. Da&r dribbelen ze op voort zij die de eenvoudige kunst van gaan vergeten zijnof ze nooit geleerd hebben. Haar ligchamen zijn onbevallig voorover ge bogen; en om ze in die onbevallige houding te doen blijvendienen corsettendie elke gracieuse en gezonde beweging van heupen en zijden beletten. Zoo die chig non en die hooge hakken werden weggenomen wat zou er overblijven 'i Vaak niet veel meer dan de nietige gestalte van eene zestienjarige. En toch waren die vrouwen niet slechts volwassen; maar sommige helaas 1 waren echtgenooten en moedersDan 't gezicht onder den chignon en den hoed Soms is 't mooi of aardig; maar hoe zelden 9choon! 't Zijn ook zon derling genoeg, geen weldoorvoede trekken. Handen vol geld wordt aan fraaije kleeren verkwist, 't "Ware beternaar de gelaatskleur te oordeelendat een ge deelte van dat geld besteed ware voor degelijke gezonde spijs.'1 Een levensverzekering-maatschappij in Engeland heeft een verdienstelijk werk verrigt, door ieder in de gelegenheid te stellen nauwkeurig de waarde van zijn ligchaam te berekenen. Is men toch bij die Maatschappij voor ƒ12,000 verzekerd, dan betaalt zij voor het ver lies van een oog of een arm ƒ1680, voor beide oogen of armen ƒ2400, voor een of me^r vingers 4-20, voor een been 480, voor beide beenen f 4200, voor een hand ƒ840, voor een voet ƒ1680, voor een of meer teenen ƒ840. Voor een dubbele beenbreuk betaalt de Maatschappij ƒ840, voor een enkele slechts ƒ510. Alle ligchaamsdeelen zijn behoorlijk vermeld, alleen de neus is niet genoteerd, die schijnt vergeten te zijn. Dezer dagen ontving de stationschef te Clapham bij Londeneen aan zijn adres gerigte manddie dadelijk bij ontvangst door hem geopend zijndebleek een levend kind te bevatten. Daar de stationschef met dit onverwacht geschenk maar weinig ingenomen was en ten stelligste weigerde het in ontvangst te nemen vroeg een besteller van het stationdie medelijden met het arme wicht hadof hij het mogt hebben hetgeen hem door den chef werd toegestaan. Hij nam mand en kind mede naar huis doch men oordeele over zijne verbazing toen hijde kleine er uitnemende, een som van ongeveer tienduizend gulden in bankpapier vond. Zoodra de chef dit vernamvorderde hij de mand met deszelfs geheelen inhoud terugmaar nu weigerde de besteller op zijne beurt, en teregt, daaraan gevolg te geven. Madrid26 Nov. Men verzekert, dat onder de voornaamste aanvoerders der Carlisten volslagen oneenig- heid heerscht. In het Noorden heeft Dorregaray het hem op nieuw aangeboden opperbevelhebberschap van de hand gewezen. Santa Cruz voert bevel over twee bataillons. Don Carlos heeft in Tolosa zijn doel niet bereikt en maakt zich gereed om zoo spoedig mogelijk naar Navarra terug te keeren. Hoe gevaarlijk een zoen soms worden kan, zelfs als er geen critiek mede wordt omgekocht, bleek onlangs weer uit het volgende voorval in het kanton Freiburg. Een jongmensch, bakker te R., kreeg twee jeugdige meisjes, zusters, in zijn winkel, die een rekening kwamen betalen. Aan het geld ontbrak 1 centime. Met een scherts, waarin misschien volstrekt geen ernst school, vroeg de jonge bakker nu in plaats van die centime een zoen en kreeg dien ook van de oudste der zusters, die den hoopvollen leeftijd van 16 jaren telde. De jongste lachte daarom, en kreeg toen ook een zoen. Te huis gekomen, verhaalden de meisjes geheel argeloos het voorgevallene aan hun vader, maar deze was zoo argeloos niet. Hij liep naar den predikant om dezen het geval bloot te leggen. De predikant ging daarop naar den burgemeester, die toen den gemeen teraad bijeenriep. Bij de prefectuur te Chatel werd een aanklagt ingediend wegens poging tot verleiding. De bakker vlugtte naar Genève om de preventieve hechtenis te ontgaan, maar vergeefs. Genève stemde toe in de uitlevering van den verdachte aan Freiburg en de jongeling moest zijn zoen boeten met 18 dagen preventief zitten in de gevangenis te Chatel, eer men inzag dat er geen reden bestond om de strafvervolging voort te zetten. Sedert twaalf jaar leefde in het quartier Grenelle te Parijs een oud gediende, die vele veldtogten van Napoleon had medegemaakt en daarvan onuitputtelijke verhalen kon opdisschen. In 1813 had hij op 16jarigen leeftijd dienst genomen. In de buurt kende iedereen vader Charles en hij leed aan niets gebrek. Dezer dagen werd hij door eene beroerte getroffenmen snelde hem te hulp en ontdekte nu dat hij eene vrouw was. De vraag is thans of zijdesniettemin, inderdaad de veldtogten heeft medegemaakt als soldaat, dan wel in deze of gene betrekking tot eenig krijgsman van hooger of lager rang heeft gestaan. 5Pwitsidkl«tt&. Te Berlijn trok een jong architect schertsend den stoel weg van zijn buurmantoen deze zou gaan zitten. Een homerisch gelach volgde, maar plotseling maakte dit voor gansch andere gewaarwordingen plaatstoen het bleekdat de gevallene zich niet meer kon op- rigten. Hij had de ruggegraat gebroken en de genees- heeren vreezen zeer voor zijn behoud. Nieuwediep, 27 Nov. Dingsdag is op nieuw een matroos op het wachtschip alhier afgestraft, en wel met niet minder dan zeventig slagen. Ten einde het kermen en om genade roepen van den delinquent voor het publiek minder hoorbaar te maken, deed men het «ranselen11 vergezeld gaan van de muziek van trom en flageolet. De bewoners van het Ankerperk aldaar worden ook dikwijls op het gezigt van soortgelijke executiën onthaald. Onmiddelijk achter hunne woningen, in het zoogenaamde «Boerenverdriet11 ligt een Instructie vaartuig waarop men de jeugdige schepelingen reeds vroeg met die straf eigen maakt. Amsterdam27 Nov. Eergisteren avond is zekere T., tuinierszoon, wederom in hechtenis genomen. Die gevaarlijke persoon had zich reeds herhaalde malen schuldig gemaakt aan brutale oplichterij en had dan ook onderscheidene vonnissen achter den rug. Door zich uit te geven beurtelings voor baron van Zuylen, Graaf van Hogendorp of andere aanzienlijken, wist hij relatiën aan te knoopen met verschillende voorname ingezetenen alhier en onder allerlei voorwendsels zich gelden te doen afgeven. Zoo knoopte hij eergisteren in het Poolsche koffiehuis alhier, een gesprek aan met een jongmensch en gaf zich toen uit voor Baron van Ittersum. Het jonge mensch, die in deze stad vreem deling was, gevoelde zich zeer vereerd met de welwil lendheid van den Baron, die zich bereid verklaarde den dag verder met hem door te brengen. Om allen schijn van bedrog te vermijden, begaf onze held (met 7 centen in den zak) zich bij een zadelmaker, kocht daar onderscheidene zadels en tuigendie bezorgd moesten worden bij een voorname familie alhier, waar hij voorgaf te logeeren. Ook koo9 hij zich daar twee kostbare wandelstokken uit, waarvan hij een aan zijn nieuwen vriend aanbood, om diens genegenheid nog meer te winnen. De zadelmaker haastte zich het be stelde aan 't adres te bezorgen, doch vernam daar, dat er volstrekt geen Baron van Ittersum logeerde, en ook niet verwacht werd. De goede man kreeg terstond vermoeden dat hij bedrogen was, en vreesde het verlies zijner beide prachtige wandelstokken. Tegen den avond meende hij evenwel gezien te hebben dat de beide heeren zich naar het théatre van den heer van Lier begaven en waarschuwde de politie. Voor deze was 't nu zeker niet gemakkelijk in een volle zaal de twee nog onbekende heeren alleen op eenige aanwijzing uit te visschen. Zij begreep evenwel, dat de beide heeren, na de vermoeienissen van den dag allicht in de pauseering eens de buitenlucht zouden genieten en bijv. bij Roetemeijer een glas bier zouden gebruiken. Dit vermoeden werd reeds na het eerste bedrijf be vestigd de held, die toen een oude bekende der politie bleek, viel in den val, en het jonge mensch, dat niet weinig verheugd was van zulk een welwillend vriend ontslagen te zijn, was daardoor bevrijd van wellicht nog grooter onaangenaamheden. 's Gravenhagre27 Nov. Aan het Ministerie van Binnenlandsche Zaken is heden herbesteed het maken van een gebouw voor ambtenaren der belas tingen op bet haventerrein te Vlissingen. Daarvoor waren vier biljetten van inschrijving ingekomen. Het minst was ingeschreven door den heer M. Rottier van den Brink te Kats (Zeeland), voor ƒ35,300. De nieuwbenoemde raadsheer in den Hoogen Raad Mr. M. F. Lantslieerlaatstelijk raadsheer in het pro vinciaal Geregtshof van Zeeland, is te dezer stede aangekomen en heeft heden in handen van Z. M. den Koning den gevorderden ambtseed afgelegd. Men ver neemt dat de installatie van dat nieuwbenoemde lid in het hoogst regterlijke college, Zaturdag 5 December, in een plegtige openbare algemeene vergadering van den Hoogen Raad zal plaats hebben. Hillegersberg27 Nov. Dezer dagen kwam by den ambtenaar van den burgerlijken stand alhier iemand aangifte doen van zijn eerstgeboren kind. Hij was zeer verheugd melding te kunnen maken, dat hem een »zoon" was geboren, althans naar het zeggen der baker (de geneeskundige had het kind niet gezien, wijl het reeds was geboren toen hij arriveerde) was het een «flinke jongen11. Daags na de aangifte bleek het den gelukkigen vader echter, dat men zich had vergist en hij eene «dochter11 had. Teleurgesteld en verlegen kwam hij bij den ambtenaar terug, die hem echter naar de regtbank verwees. De noodige rectificatie zal nu aan gevraagd worden. Retranohem ent26 Nov. Eenige lieden hebben den predikant, die naar een andere gemeente is beroepen tijdens zijn afwezigheid, een partij winter provisie afhandig gemaakt, wat voorzeker niet gunstig werken zal op zijn besluit om hier langer te blijven. De politie doet jjverig onderzoek. Wolfaartsdijli28 Nov. Kerkvoogden der Herv. gemeente alhier hebbenin hunne vergadering van 25 dezer, den jongeling Jan Goelheer, Pz. tot organist benoemdmet ingang van 1 January 1875. De heer1 G. J. van den Boschvan Wilhelmina- Polder, deelt in de Landb. Ct. mede dat in dien polder vroeger suiker-sorgho voor groenvoeder verbouwd, doch wegens de nadeelige resultaten welke het gewas op den duur opleverde, later door maïs vervangen werd. De heer van den Bosch geeft aan maïs voor groenvoeder by ons te lande de voorkeur, dewijl die lang zoo onzeker niet is als de sorgho, welke elders in Frankrijk bijv. misschien groote waarde heeft. De gemeenteraad van Kapelle c. a. heeft onlangs de tractementen der hoofdonderwijzers te Kapelle en te Biezelingerespectivelijk van 600 en 550 gld., beide tot 800 gld. verhoogd. Colynsplaat, 25 Nov. De Heer S. C. Coenraads Pielerse van Middelburg trad heden avond als spreker op in de vergadering van het departement Noord- Beveland der Maats, tot Nut van ^Algemeen. Door eene flinke voorlezing en luimige bijdrage be zorgde hij den aanwezigen een waar genoegen, terwijl de Heeren Baart en Dancaerls door hunne bijdragen het genot van den avond verhoogden. Haamstede27 Nov. De vischhoeker, genaamd Burgemeester van Ostendeaan de kust alhier ge strand en door de firma P. de Vries Co. aangekocht is met goed gevolg in vlot water gebragt en thans liggende in de haven te Burghsluis. Zierikzee30 Nov. Vrijdag avond had van wege 't Nut de eerste wintervergadering plaats met dames. De zaal was goed bezeten geen wonderde heer Slellwagen is als schrijver reeds te gunstig bekend dan dat zijn optreden niet met belangstelling zou zijn te gemoet gezien. In een keurig uitgewerkt stuk be handelde de spreker achtereenvolgens Vondel als hekel dichter bruiloftzanger en lofredenaar. Mogen we met den heer Stellicagen al aannemen dat het auditorium niet onbekend was met de werken van den Prins der Hollandsche dichtkunst, voorzeker zoo hadden velen hem niet gewaardeerdniet zoo begrepen. We gevoelen thans eerbied voor den dichter als hij gloeyend van verontwaardiging naar de pen grijpt om in zijn Ziekentrooster" de laagheid en het verraad het masker af te rukken en de «magtigen der aarde" die er zich aan schuldig maaktente kastijden symphatie voor den zanger dier frisscke bruiloftsliederenvooral nu we die hebben leeren beschouwen in het licht der 17de eeuw,lie fde voor den grijzen bard, als we hem onzen Frederik Hendrik hooren verheerlijkenniet uit gunst- of winstbejag, maar uit innige zucht voor alles wat goed isedel en schoon. De heer Stellwagen heeft een goed werk verrigt waarvoor de vergadering hemop ondubbelzinnige wijze dank betuigde. Naauwelijks is de winter begonnenof reeds onder vinden wij het onaangename van onzen geïsoleerden toestand. Gisteren namiddag arriveerde de Hollandsche post een paar uren later dan gewoonlijk en heden morgen ontvingen wij slechts een gedeelte der Hollandsche nieuwsbladen. Wanneer zal hierin eens verbetering gebragt worden Benoemd tot hulponderw. aan de Chr. school te Delft de heer P. van Poelje van Zierikzee. In de zitting der Tweede Kamer van jl. Zaturdag is de discussie over Hoofdstuk IV (justitie) voortgezet. Tal van sprekers hebben op nieuw een aantal juridieke punten en vragen van wetgevingorganisatieregts- pleging en codificatie hetzij meer of minder uitvoerig besproken. De heer Kuyper heeftmet het oog op het geval van den heer van der Laanspeciaal aange drongen op herziening der wet op de krankzinnigen voorts op vrijmaking der Hervormde Kerk en van het kerkelijke beheer, en eindelijk op de regeling der arbeiderskwestie in den zin van codificatie uitgaande van het beginsel van bescherming van den arbeiders stand tegen de overmagt van het kapitaal en tegen de betere conditiënwaaronder de bourgeosie in betrekking tot de beschermende wetgevingnaar de eigenaardigheid van haar levensvorm en behoeften verkeert. Maandag voortzetting. In de eerste 10 maanden van 1874 heeft de accijns op het gedistilleerd in Nederland opgebragt 14,567,695 tegen ƒ13,813,192 in die maanden in 1873 dus ruim ƒ750,000] meer. In de verschillende gemeenten van Zeeuwsch Ylaanderens westelijk deelcirculeert in deze dagen een adres aan den Minister van Binnenlandsche Zaken waarin op den aanleg van een spoorweg in die streek wordt aangedrongen. Vrijdag 11. ontstond er op een hofstedeke onder Nieuwvliet brand. Schuur en wagenhuis werden in de asch gelegd. De gebouwen waren verzekerdde in de schuur voorhanden oogst niet. Men schrijft uit Sas-van-Geut van 26 Nov. jl. «Sedert zeven dagen zwerft alhier de lieve schooljeugd, de hoop van het toekomend geslachtin deze veste laugs 's Heeren straten rond uit hoofde de onderwijzer aan de gemeenteschool op nieuw goedgevonden', heeft het onderwijs te staken." Tot groote bevreemding van zijne burenhad de smid H. te Leiden dezer dagen de vlag uitgestoken. Toen zij hem daarvan de reden vroegengaf hij ten antwoorddat het was uit blijdschap over het wegloopen van zijne vrouw. Reeds heeft het ijs een slagtoffer gekost. Te Breda is een lOjarig knaapje er door gevallen en verdronken. Te Zwolle is iemand bij het inslikken van een stuk vleesch gestikt. Onmiddelijk ingeroepen genees kundige hulp was vruchteloos. Te Smilde doet zich het zeldzaam geval voor dat de schoenmaker R. reeds sedert den 22 dezer in een diepen slaap is verzonkenzonder dat het iemand mogelijk is hem te doen ontwaken. De geneesheer acht den toestand van den patient zeer gevaarlijk. In den jongsten storm is met man en muis vergaan het sloepschip »Op hoop van Zegen," schip per A. Meijboom, toebehoorende aan de reederij onder directie van de firma "Wed. Zwanenburg, te Pernis. Zes weduwen en twee en twintig weezen zijn daardoor broodeloos. Kerknieuws. 25jarige Eehtvereoniging van A. van der MAAS en J. van der MAAS, geb. Oole. Noordwellk, 1 December 1874. Hunne dankbare kinderen. Getrouwd Beroepen bij de Herv. gemeente te Amersfoort Ds. J, Kromsigtte Cortgene. Beroepen te Enschedé Ds. W. Vlivgentliartte Goes te Biggekerke de Cand. J. D. van Arkel. Bedankt voor het 13de beroep te Wemeldinge door ds. Baai t de la Faillete Ridderkerk. Bedankt voor het beroep naar Vlissingen door Ds. Gronemeijer, pred. te Apeldoorn; voor dat naar de Chr. Geref. gem. te Axel door Ds. B. J. v. d. Berg, te Britzuin en Stiensvoor het beroep naar Colijnsplaat door Ds. G. de Braai, pred te Apeldoorn. Beroepen bij de Chr. Geref. gemeente te 'sGraven- hageDs. A. Brinkte Neuzen. Bedankt voor het beroep naar Heinkenszand door Ds. P. den Boer te Veere. JAN OTTE Cz., van Bruinissc, vlanen, 27 November 1874. JACOBA VISSER Cd. if.* Bevallen van een' Zoon A. de VRIES, geb. de Looze. Tholen 29 November 1874. a Heden morgen omstreeks 5 ure trof mij en mijne kinderen en behuwd-kinderen de gevoeligste slag mijns levens, door het afsterven van onze veel geliefde vrouw en moeder HENDRIKA STRIJD, in den ouderdom van bijna 61 jaren. God sterke mij en mijne kindereu in ons groot verlies. Wij hopen te berusten in Zijn ondoorgrondelykeu wil. Zierikzee, Ook namens mijne kinderen en 27 November 1874. behuwd-kinderen, JOH. van der JAGT Wz. Strekkende tot algemeene kennisgeving zoowel buiten als binnen de gemeente. a. Gisteren overleed, na bevalling eener Doeh- tei% welke heden nacht mij werd ontnomen, mijne geliefde echtgenoote Mejufvr. KORNELIA JOHANNA BOOGERD, in den ouderdom van 31 jaren en 10 maanden. Ellemeet, S. KREPEL. 28. November 1874. n.* Heden overleed mijn oudsten broeder Mr. N. W BLOM, in den ouderdom van zeven-en-vijftig jaren. Gorinchem, W. BLOM. 28 November 1874. Onzen liarteljjlteti danlt aar» allen voor de vele bewijzen van belangstelling en liefde ondervonden bij het vieren van ons :i5jaritf Huwelijlisfeesfc, den 28 dezer. M. L. VOORLOOP, Zierikzee. R. VOORLOOPGtjdde Kinderen en Familie. if* De ondergeteekenden betuigen hunnen liai-- telijkeu dauk aan de schippers van der KLOOS TER te Burghsluis, voor hunne krachtige hulp bij het afhalen van de Belgische Vischsloep van het strand, zoo ook liet werkvolk van Haamstede en Burgh. P. de VRIES en FRANKE. De ondergeteekende getuigt gaarne, dat de schaden, welke hem zijn veroorzaakt door den plaats gehad hebbenden brand, op 13 No vember jl., door de Assurantie-Maatschappij «LA. BELGIQUL," gevestigd te /MUSSET waarvan Hoofd-Agent de heer D. Q. MULOCK HOUWER te Zierikzee, met den meesten spoed en op r-o\j«le wijze zijn vergoedzoodat hij die Maatschappij by zijne Landgenooten met vol vertrouwen kan aanbevelen. Renesse, 27 November 1874. C. HOPPE. Geregtelijke Aankondiging. Bij brieven van meerdeiyai'igverklaring: verleend door den Hoogen Raad der Nederlanden den 12 November 1874, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 21 November 1874 N°. 24, zyn aan: MARINUS TONUS van den BOUT, gedomicilieerd te Eikerzee, gegeven AL DE KEGTEN bij de wet aan meerdeijarigen toegekend behoudens de bepaling van Art. 478 van het Burgerlijk Wetboek. C. J. FRANCOIS, Procureur bij den Hoogen Raad. J. C. BAL, St. Domusstraat, beveelt zich aan tot het KOOPEN en VER- KOOPEN van Effecten, Coupons, enz. Deverkoopingvan BOOMEN op de Buitenplaats «Zorgvliet" onder B'oordgouwe, is UITGESTELD tot Vrijdag 11 December* 1874, des voormiddags 10 ure. De ver hooping van BOOMEN op de Hofstede van den heer JOB van der HAVE Cz. onder Ouwerkerkis Uil?GrESTELD tot Zaturdag 5 December 1874, des voor middags 10 ure. De Notaris J. van der BENT zal, op Woensdag dei» 3 December 1874:, des voormiddags ten 10 ure, op de hofstede van A. OOLE te Renesse, publiek verkoopen: Eene aanzieulijke partij drooge MUTSAARDS, BLOKKEELHOUT, drooge KNODSEN en doornen MUTSAARDS, 600 bos ROGGEGLUI, 800 bos TARWE- STROO 2 KALF VAARZEN 1 vare KOE, 2 KALVERS, 4 lamdragendo SCHADEN, eenige magere "VAR- KEIN S en eene party AFBRAAK enz. - De Deurwaarder W. van de LINDE zal i..|r, op Woensdag den S December 1874, des voormiddags om 10 ure, te Zonnemaire, publiek verkoopen: 2 Kabinetten, 1 Kagchel, 1 LATAFEL, TAFELS, STOELEN, SPIEGELS, SCHIL DERIJEN PORCELEINGLAS- en AARDEWERK KOPER-, TIN-, BLIK-, IJZER- en HOUTWERK, enz. Mi*. J. MOOLENBURGH, Notaris, resi derende te Zierikzeezalten verzoeke fm» van zijn principaalop Donderdag ïesüw 3 December e. k., des namiddags te 1 ureaan de Balie te Zierikzeepresenteren te verkoopen EENE PART IJ BEES TI AL EN, bestaande in MELKKOEIJEN en eenig jong VEE. Verkooping van Beestiaal. De Deurwaarder J. FRANSE zal Donderdag 3 December 18745s voormiddags te balf twaalf ureop den boek van den Watermolen te Zierikzee.publiek verkoopen 1 MELKKOE 1 vare KOE 1 tweejarige OS 1 jarige VAARS1 HOKKEL1NG en 2 stoepen MEST van ongeveer 40 voer. Qetauldng 1 November 1875.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1