ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5470. 5IsleJaarg. Xaturdufj 28 November 1874. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prjjs per 3 maanden is 1,30franco per post 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per leger, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. LOTING voor den dienst der Brandweer. BEK ENDMAK I N G. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rikzee maken bekend dat de loting" -voor den dienst der* Brandweer, die volgens de bestaande Verordening uit de daarvoor benoembare personen moet geschiedenter voorziening in de plaat sen, die door ontslag of op andere wijze zijn open gevallen zal plaats hebben in het openbaarop Woensdag den 9 December aaust. op het Raadhuister Kamer van Burgemeester en Wethouders, te beginnen des voormiddags om 10 uur. Zij noodigen de ingezetenendie op de lijst van benoembaren zijn geplaatst, uit, bij die loting tegen woordig te zijn, en herinneren hendat zy regt hebben zelve hun lot uit de bus te nemen, en dat voor de afwezigen door een der leden van het Dagelijksch Bestuur zal worden geloot. Zierikzee, den 25 November 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris J. P. N. ERMERINS. Algemeen Overzicht. Sloten wij een vroeger overzicht met de opmerking dat kleinigheden dikwijls de wereld beheerschen, wij zouden thans met dezelfde opmerking kunnen aanvangen. De berichten die in de laatste dagen uit Duitsch- laud kwamen spraken van een incident in de ver gadering van den rijksdag, dat schyubaar onbeduidend al aanstonds een politiek karakter aannam. Er ontstond verschil over de uitlegging van het reglement van orde door den Voorzitter en deze was aanstonds gereed zijne betrekking neder te leggen. Zoo dreigde eene botsing te ontstaan die zeker voor den gang der zaken niet voordeelig zou geweest zijn. Gelukkig is de zaak ge schikt. Een aantal deputatiën vervoegden zich bij den vergramden president om hem tot de wederaanneming zijner betrekking te bewegen. Zelfs von Bismarck ver voegde zich bij hem om hem van zijn besluit te doen terugkomen. Volgens latere berichten is de zaak ge schikt en den heer von Forckenbeck weder opgetreden. Men verhaalt daarbij een niet onaardig zeggen van Bismarck, die den president zou toegevoegd hebben: >Hoe dikwijls had ik wel niet moeten aftredenindien ik zoo teergevoelig geweest was." De zaak van den graaf von Arnim is in zooverre gevorderddat de acte van beschuldiging aan hem bekend ismaar omtrent den inhoud van deze worden geene mede- deelingen gedaan. De graaf, die in zjjn huis arrest heeft, mag van tijd tot tijdonder opzicht van een politie-beambte, gaan wandelenmaar het paardrijden is hem verboden. In den ryksdag is nog al eene scherpe woordenwisseling geweest over de behandeling die sommige Franschgezinde Elzassers van Duitsche be ambten hadden ondervonden. De zaak heeft echter weinig gevolg gehad. Voorts wordt daar beraadslaagd over de oprichting van een rijksbank, over eene wet op den landbouw en meer andere meer of min belang rijke onderwerpen, die echter meer uitsluitend belang hebben voor het land zeiven en daarom daar buiten minder de aandacht trekken. Nu de tijd nadert dat de wetgevende Kamer in Frankrijk weder bijeen zal komenbegint men er over te spreken of van wege den president bij de opening eene boodschap zal worden gezonden, betref fende den toestand des lands en de ervaringen en plannen der Regeering. Omtrent den vermoedelyken inhoud kan men natuurlijk niets zeggenmaar het schijnt wel zeker, dat de president geen plan heeft een ander ministerie te laten optredenook al moest het kabinet eene nederlaag lijden. Intusschen beweert men dat er toenadering bestaat tusschen rechter- en linkercentrums en dat men zich weldra verwachten mag op een programmawaardoor beiden zouden be vredigd worden. De gemeenteraads-verkiezingen hebben in de laatste dagen veel beweging veroorzaakt en de Regeering was daaromtrent niet op haar gemak. Het schynt dat de republikeinen en radicalen zich op ouderscheiden plaatsen nog al goed kunnen verstaan en dit zal natuurlijk niet zonder invloed op den uit slag blijven. De Regeering heeft nu weder eene daad gedaandie zeer de verbolgenheid der clericalen heeft opgewekt. Zy heeft namelijk besloten een standbeeld op te richten voor Mirabeau in zijne geboorteplaats Aix. Hoe ook overtuigd van de redenaars talenten van den grooten man was hij immer de geestelijkheid in den weg en zij handelt zeer consequent dat zij hem nu ook niet wil zien verheerlyken. Onlangs spraken wij van den strijddie tegen de dagbladpers door de Regeering wordt gevoerdniet onbelangrijk achten wij daarom de mededeelingdie wij dezer dagen lazen dat sedert het einde van Mei '73 maatregelen genomen zijn tegen 253 dagbladen, 28 daarvan werden opge heven, 20 geschorst, 165 mochten niet meer op straat verkocht worden. Van deze bladen waren 204 repu- blikeinsch, 5 legitimistisch en 4 bonapartistisch. Uit Spanje hoorden wy van geene gevechten in de laatste dagenmaar des te meer van toebereidselen door de Carlisten gemaakt voor nieuwe aanvallen en belegeringen. Als men zich daardoor bevreesd wilde laten makendan zou het waarlijk eene donkere toekomst zijn, maar wy weten reeds by ondervinding, dat zy meer doen met woorden dan met wapenen. Van andere zyde be gint men al te sprekenwat er gebeuren zou als de strijd eens eindigde en don Carlos van het tooneel verdween. De meeste meenen dat de strijd over constitutioneele instellingen dan eerst recht zou aanvangen. En inder daad het laat zich begrijpen, dat men nu zich in de republiek vereenigdomdat alleen samenwerking iets tegen den gemeenschappelijken vyand vermag. Maar was deze eens van de baan,' dan zouden zich zeker de monarchalen en anderen weder doen gelden en misschien zou dan de stryd niet veel minder zijn, dan die tot nu toe was, althans de vrede zou er niet door verkregen worden. In Engeland blijft de twist onder de Katholieken zeer levendig, Terwyl nu de hoofden dier party zich zeer duidelijk voor de onfeilbaarheid van den paus verklaard hebben, komen vele Roomschen daartegen op en beweren dat de Engelsche Katholieken nooit in dit leerstuk hebben ingestemd. Zij protesteeren dan ook tegen het voorgeven der Katholieke Curie, als zoude deze uit naam der Engelsche Roomsche kerk mogen spreken. Vreemd is het dat de ultramontanen, die zoolang getoond hebben, dat zij hunne plannen wisten te bemantelen, thans telkens weder met vraagstukken voor den dag komen, die juist geschikt zijn om de hartstochten in beweging te brengen, een onderzoek en ernstig nadenken uit te lokken en alzoo misschien meer afbreuk te doen aan de Roomsche kerk, dan het handhaven dier leerstellingen haar voordeel zou aan brengen. De party der ultramontanen is inmiddels niet zeer rustig en men zegt dat er reeds Engelsche bisschoppen naar Rome zyn geweest om te overleggen wat zij zullen doen, als de Engelsche regeering ook eens mocht overgaan tot maatregelen tegen de Roomsche In Itwlie doet Garibaldi weder van zich booren, maar op andere wijze dan vroeger. Het geldt thans geene politiek of gevechten. De oude generaal schijnt in geene gunstige finantieele omstandigheden te ver- keeren en nog al van eene en andere zijde aanbiedingen tot ondersteuning te ontvangen. Hij beschrijft nu zyn toestand en wyst de redenen aan van zijn verminderden rijkdom evenals de mate van het fortuin vroeger door hem bezeten. Edelmoediglijk wyst de generaal do aan geboden hulp van werklieden af en zou het eene misdaad noemen daarvan gebruik te maken, omdat hij overtuigd is, dat deze lieden meer gebrek lijden dan hij. Volgens de berichten uit de Argeutynsehe republïelt is de opstand daar nog niet geëindigd, zooals men gezegd had en het blijkt nu wel, dat het karakter daarvan vrij wat ernstiger was, dan velen hadden gedacht. Nog altijd worden de vijandelijkheden voortgezet, maar de regeering zej; ook hare onderhan delingen met de opstandelingen voort, zoodat men niet zonder hoop is, dat lang9 dezen weg eene overeenkomst zal kunnen getroffen worden. Het ergste van alles is dat de handel natuurlijk ljjdt onder deze omstandig heden en voor dezen, waarbij ook andere werelddeelen zooveel belang hebben, is het te hopen dat men spoedig in een of ander vergelijk mogt slagen. Ten bewijze dat de beroering der volken overal wordt waargenomen, vermelden wij een bericht uit Afghanistan, dat de Schach zyn zoon zou hebben laten gevangen nemen, tengevolge van eene quaestie over de troonsopvolging. In Engeland meende men een oogenblik, dat de vijandige houding slechts in schijn was aangenomen, maar het blykt thans, dat de zaak van ernstiger aard is. Uit de Kaapkolonie vernemen wij, dat velen daar verbaasd staan over den geest van vooruitgang die de regeering daar kenmerkt. Terwijl men in som mige streken van Zuid Afrika goud en diamanten zoekt en vindt en naar stoffelijken rijkdom jaagt, wordt in de Transvaalsche republiek wat anders op den voorgrond gezet. Daar bekommert men zich over de uitbreiding van onderwijs, spoorwegen, telegrafen, in een woord over alles waardoor de beschaving bevorderd worden kan. Wel ontwikkelt zich daartegen eene sterke oppositie van de zyde der behoudsmannen, die niet vooruit willen, maar de invloed van den president overwint dezen tegenstand. Het is een gelukkig verschynsel tegenover zooveel wat in Europa en elders onaangenaam aandoet. Van den verstandelijken vooruitgang is toch voor de volken het meest te wachten. Nieu wstij dingen. geval had plaats te Caenmet een acteur van den schouwburg. Deze was voor eenige weken door zijn hond gebetendoch sloeg geen acht op de,, wond. Zondag jl. evenwel gaf hij duidelijke kenteekenen van dolheid en hij stierf onder de hevigste smarten terwyl hij iedereen zocht te bijten die hem genaakte. Door den vreeselijken storm, die op het einde van Augustus aan de kust gewoed heeft zijn verschrikkelijke verwoestingen aangerigt. Vele groote schepen gingen te gronde, waaronder het Japansche pantserschip Sto newall, benevens honderden jonken, waarbij 200 men- schen het leven verloren. Te Shirakawa Ken werden 10,000 huizen vernield, waardoor 1000 menschen om kwamen. Te Mahsoema Ken steeg het water in de rivier 15 voet, waardoor 18,725 huizen weggespoeld werden; 500 menschen werden gedood; 625 gewond; daarenboven stortten door den wind 8625 huizen in. Ook in andere districten is de schade groot. Het tele grafisch vorkeer ten zuiden van Kabi heeft geheel opgehouden en zelfs do stoombooten konden haar dienst niet voortzetten. Onbegrijpelijk is de roekeloosheid der Engelsche mijnwerkers. Een der gevaarlijkste kolenmijnen is die van Rawmarsh, nabij Barnsley. Om van vroegere ram pen niet eens te gewagen, dient slechts vermeld, dat in Dec. 1866 eene ontploffing in die mijn niet minder dan 390 menschenlevens kostte; en thans eischte een dergelijke ramp er weder 23 slachtoffers. In beide gevallen droeg verregaande roekeloosheid de schuld, daar de werklieden bij naakte" lichten verkozen te arbeiden, en de verzoeking niet konden weerstaan van in de mijn te rooken. 't Loshakken van een stuk kool of steen deed myngas ontsnappen, en één kleine vlam, onbeschut door Davy's gaaswerk, deed 't overige. Niemand wist beter dat 'tzoo wezen zou, dan de slachtoffers zelf. Dezer dagen is door eene deputatie van jonge Engelsche dames aan de Hertogin van Edinburg een prachtigen bijbel aangebodenwaarvoor het fonds was verstrekt door 7572 inschrijvingen. Deze uitgave van het O. en N Testament heeft eene niet te bepalen waarde. Het eenige exceruplaar tochis getrokken op velijn papieren verrijkt met gravuren van de hand der voornaamste Engelsche artistenalsmede met 100 miniaturen welke ieder op zich zelf ware kunststukken zijn Al dè gegraveerde platen zyn vernietigdnadat het gewenschte exemplaar was getrokken. De kostbare band is een meesterstuk. Het geheel heeft 60 duizend gulden gekost. Twee der wachters van den ex-maarschalk Bazaine toen deze nog op St.-Marguérite wasGigoux en Plan tin werden respectievelijk tot één en tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Zij kwamen tegen dit von nis in appèl. Het hof te Aix heeft thans Gigoux vrij gesproken en de straf van Plantin in een gevangenisstraf van twee maanden veranderd. Dat men niet te omzigtig kan zijn na 't ontvangen van een hondenbeetbewijzen de volgende feiten Een 27-jarige buffetjufvrouw in een der koffijhuizen te Parijs, was voor 45 dagen even in de lip gebeten door een hondje van nog geen twee maanden oud. Zij sloeg er geen de minste acht op daar de jonge honden gewoon zijn in alles te bijtenwat onder hun bereik komt. Doch voor een paar dagen deden zich bij de vrouw vreemde verschijnselen voor: zij was zeer zenuwachtig en teergevoeligom de nietigste dingen begon zij te schreijenen haar gestel gaf blijken van de hoogste overspanning. Toen men haar naar 't ziekenhuis bragt zag de dokter dadelijk wat de ongelukkige scheelde. Om zich evenwel stellig te overtuigenliet hij een glas water brengen. Op 't gezigt daarvan werd de vrouw woedend 't geen nog erger werdtoen de dokter haar zijn horlogie voorhield. Zij leed dus aan hondsdolheid. Men bragt haar in een afzonderlijke celen deed haar dag en nacht bewaken. Den laatsten nacht sprong zij uit haar bed, aangegrepen van de hevigste pijnen. In haar benauwdheid sloeg zij de ruiten stuk en reet zij zich de vingers en de handen open aan de traliën van haar vensterterwyl zij tegen de wanden der cel opsprong. Men riep om hulpdoch niemand waagde zich by haardaar haar krachten vertiendubbeld schenen. Een oud oppasser evenwel aarzelde niet. Hy wierp zich op de arme vrouw en een laken over haar heenwerpendekreeg hij ze in zijne magt. Men deed haar een dwangbuis aanen eenige uren daarna gaf zy onder duldelooze smarten den geest. Het andere 2$«lgU. Wij vernemendat er zich in de hoofdstad van Belgie een aardige bond gevormd heeft. De modisten, de hoedenmaaksters en de eigenaarsters van »magasins de nouveauté" zijn overeengekomen om aan de toilet artikelen der dames die hare rekeningen in geen twee jaar betaald hebbeneen zeker geheim teeken te makendat alleen .voor de bondgenooten kenbaar is. Wanneer zij langer uitstellenwordt dit door een ander teeken aangegeven. Er schijnen in andere landen en ook by ons reeds vertakkingen van dien bond te zijn opgerigt. Het volgende curieuse voorval heeft dientengevolge reeds te Brussel plaats gehad. Eene damedie in geen twee jaren de rekening harer modiste betaald en vernomen had dat de bond bestond dacht eene andere modiste op de volgende wijze te verschalken. Zij verzocht aan een harer vriendinnen van wie zij dacht dat ze altijd prompt betaalde, haar geheele toilet voor een paar uur te leen, om er een model naar te knippen. Zij deed het aanreed dadelijk naar de modiste en bestelde een nieuwzeer keurig toilet. Toen zij echter wilde vertrekken fluisterde de modiste haar in: »Met uw verlof, mevrouw, ik kan u de artikelen moeijelijk leveren, daar ik vernomen hebdat gij uw eigen modiste in geen vier jaar be taald hebt." Zij was dus in plaats van bij hare vriendinby den drommel te biecht geweest. Haarlem25 Nov. Alhier heeft dezer dagen een treurig voorval plaats gegrepen. In een gezin, welks hoofd koopman in verfstoffen wasschijnt mendoor een ongelukkig toeval, in het eten of drinken vergift gedaan te hebben, althans een dochtertje van 11 jaar en eene inwonende tante zynhoogst vermoedelijk door het gebruik van arsenicum, gestorven. De man en de vrouw verkeeren beiden in een zeer zorgvollen toestand; alle teekenen zyn aanwezig om aan het behoud van hun leven te wanhopen. De justitie doet onderzoek naar de oorzaak; naar het schynt is aan moedwil niet te denken. Lagcmeer (bij Eindhoven), 20 Nov. De zout- smokkelarij wordt nier op groote schaal gedreven; met geheele benden trekken de sluikers over de grenzen, en hun brutaliteit neemt nog toe, nu de commiezen door de slacht en de suikerfabrieken grootendeels in beslag worden genomen. Dezer dagen werd nu een bende van ruim 20 smok kelaars door de commiezen, 2 in getal, aangehouden. Doch de Rijks-ambtenaren werden bij die gelegenheid door de sluikers zoodanig mishandeld en verwond, dat een hunner verscheidene dagen het bed zal moeten houden. De commiezen waren gewapend met karabijnen met vuursteenen en konden geen vuur geven! Mi<l<lelburg25 Nov. Door het provinciaal geregtshof van Zeeland is eene aanbevelingslijst opge maakt ter aanvulling der vacature, ontstaan door de benoeming van Mr. M. F. Lantsheer tot lid van den hoogen raad, waarop geplaatst zyn de Heeren Mrs. Jonkheer G. L. Schor er, regter in de arrondissements- regtbank te Zierikzee; Jonkheer A. van Reigersberg Versluijs, regter in de arrondissements-regtbank te Middelburg; J. de Clercq van Weelkantonregter te Haarlem; E. P. Schorcr, substituut-griffier bij het hof van Zeeland; Jonkheer J. J. Pompe van Meerdervoort, regter in de arrondissements-regtbank te Goes; Jonkheer D G. van Teijlingen, regter in de arrondissements- regtbank te Dordrecht. Naar wy vernemen is de in de vorige week van hier vertrokken de zonderlinge Engelschman uit Ipswich, de heer Bedfort, weder zoek. Namens de familie is gisteren bij de politie alhier berigt ontvangen, dat hij te Ipswich nog steeds te vergeefs gewacht werd. Hij schynt van zijn geleider, 't zij door toeval, 't zy opzet telijk gescheiden te zyn geraakt, zoodat laatstgenoemde alléén te Ipswich is teruggekeerd. 27 Nov. Gisteren is te Ylissingen binnengekomen van New-York het atoomschip W. A. Scholten, kapt. Huss, van de Amerikaansche stoomvaartmaatschappij. "Veere, 25 Nov. Bij stemming voor een lid van den gemeenteraad alhier is met 25 stemmen gekozen de heer Lancester, terwijl de heer van Rijsoort van Meurs 19 stemmen verkreeg. 'tls onbegrijpelijk dat de Yeerenaren niet beter hun belang in 't oog houden. De gekozene toch is een zeer goed en braaf man, doch heeft nog nooit iets voor de ontwikkeling of welvaart van ons klein, arm plaatsje gedaan, terwyl de niet-gekozene bewijzen geeft, de wetenschap en doortasting te bezitten om eene zaak, niettegenstaande veel tegenwerking en waarvan veel de welvaart, van Veere afhangt, door te zetten. Yeerenaren wordt wakker en helpt mede uwe ver diensten te verbeteren!! Zierikzee, 27 Nov. Aan een particulier schry- ven uit New-York, dd. 11 dezer, ontleenen wij het volgende, ter waarschuwing van hen die het voor nemen mogten hebben zich derwaarts te begeven: »Het is tegenwoordig in Amerika verschrikkelijk slecht; duizende menschen loopen zonder werk en niemand weet wat er dezen winter gebeuren zal. Daarenboven is de winter reeds vrij streng ingevallen. »Dat toch niemand in dezen benarden tijd overkome. Men kan zich in Europa geen denkbeeld vormen van een geldcrisis in de Vereenigde Staten, want het drukt meest den werkman. >De verkiezingen zijn ten gunste der democraten uitgevallen en hieruit wil men beweren dat het beter zal worden; doch dit zijn maar gedachten; niemand weet hoe lang de tegenwoordige ellendige toestand nog zal duren." Het Engelsche barge-schip >Parragon'"\ dat op het Noordland was gestrand en waarvan de inventaris hier was aangebragt, is door eenige visschers afgebragt en ligt thans hier in de haven om te repareren. Z. M. heeft goedgekeurd de benoeming van den heer J. Luijk, burgemeester van Scherpenissetot secretaris dier gemeente. Naar wij vernemen heeft 't voorlezingsgezelschap te Renessein zijne vergadering van 24 Nov. jl., met acclamatie het voorstel aangenomen, om een adres van hulde en dank te zenden aan Z.E. den gen. van Swieten. Als een staaltje van enorme prysverhooging der landerijen in den tegenwoordigen tijd, vermeldt men, dat voor eenige dagen in de nabijheid van Kuinre, een boerenplaats is verkocht voor pl. m. ƒ86000, welke in 1822 door den verkooper was aangekocht voor pl. m. ƒ16000. Door de groote hoeveelheid sneeuw zijn de wegen over den St. Gothard en den Simplon voor 't oogenblik gestremd en voor het verkeer gesloten. Een aantal reizigers zitten te Goschmen gevangen; zij kunnen noch voor- noch achteruit. Men hoopt ze nogtans uit dien toestand te kunnen verlossen. TELEGRAM. Sss Gravenhage, 27 Nov. Tweede Kamer. Bij de voortzetting der beraadsla gingen over de motie van Eek en Bredius, ten voordeele der internationale arbitage, is na velerlei discussie en voorgestelde motiën van orde, die motie aange nomen met 85 tegen 30 stemmen. De Minister van Buitenlandsche Zaken heeft met nadruk er op gewezen, dat hij even als zijn voorganger wil medewerken tot beslechting der internationale geschillen door middel van arbitrage, maar dat het initiatief daartoe niet ligt op den weg der kleine mogendheden. Bij de voortgezette discussie over Hoofdstuk Hl verklaarde de Minister dat de Nota over de Oud-Ka- tholijkenwelke volgens gerucht door onze Regering aan de Pruissische legatie zou zijn verstrekt, noch onder zijn voorganger, noch onder hem is afgegeven of verstrektterwijl de heer van de Putte daar bij voegdedat noch officieel noch officieus de nota of de bouwstoffen daartoe aan den Duitschen gezant zyn gesupplediteerd. Ten slotte is Hoofdstuk Buitenlandsche Zaken met algemeene stemmen iiangeuonieu en de discussie over Justitie begonnen. Gemengde berigten. Een dienstmeisje te Z. zegt dat zij nu wel een vrijer zal krijgen. Dus jongens! handen uit de mouw, Er is een aardig duifje Het vliegt veel rond en is zeer gaauw, En heeft een aardig kuifje Het woont, o jadan hier en daar En is nu reeds van zessen klaar Het wil van vrijen weten, Dus wil dat niet vergeten. De schoolmeester te P. heeft bedankt voor het baantje van grafdelverdoch een aantal kleine baan tjes zal hy behouden. Er wordt hier veel op éénen wagen geladen, maar het geeft weinig vracht. Eene dienstmeid te Oud-Sabbinge was verleden week zoo blij dat zij een slokje ging pakkenen zeide dat te doen omdat het zoo lekker is; maar: Als haar vrijer dat eens wist, Wat of zij ging beginnen, Hij zou wel zeggen: schei toch uit, Gij raakt nog van uw zinnen. Maar wie zou dat durven denken Van zoo'n dikke lieve meid. Dat zy ging met glaasjes klinken, Maar o! zij-is vol aardigheid. Twee jonge lieden uit een naburig dorp kwamen dezer dagen te Ycrseke, en voorbij de plaats van den zoogenaamden driehoek kwamen, zagen zij wel den boom staanmaar niet den driehoekbank der jongheid. Dat is een bewijszeiden zij, dat daarvoor geen geld over is. Het kan niet anders ook, want des Zondag9 zijn het heeren die hun geld daar verteren. Op Zondag moet alles op. »A1 zuchtende zal ik nu maar vertrekken," zegt eene winkelmeid te Oud-S.»waut nu zeggen ze dat ik de geregtigheid niet geef, en als men dat moet gelooven, dan zal ik maar heengaan." Een arbei ders-jongen te Biezelinge, moest zich wat fatsoenlijker gedragen en zooveel snaps niet hebben van een ander, daar hij anders in moeite zal komen. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur! In het door UEd. uitgegeven wordend blad »de Nieuwsbodeeene mededeeling gelezen hebbende be treffende den heer M. te Ylissingenneem ik de vrijheid UEd. mede te deelendat er eene onjuistheid is ingeslopen, nl. dat bedoelde heer M. niet is, zoo als daarin werd gemeldouderling der Chr. Geref. ge meente maar wel die betrekking vervult in de Neder- duitsche Hervormde gemeente aldaar. M. W. A. i>. R. STOOMBOOTDIENST tusschen Middelburg en Zierikzee CORRESPONDERENDE VAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. NovemberDecember 1874. Van MIDDELBURG: Zondag 29 'e morg. 10, u Maand. 30 7,— 9 30 s nam. 2, 2,— Dingsd. 1 Woensd. 2 2 Dond. 3 2,— Vrijdag 4 2,— Zaturd. 5 morg. 10,30 Van ZIERIKZEE: Zondag 29 's nam. 2,u. Maand. 30 's morg. 10,30 Dingsd. 1 Woensd. 2 Dond. 3 Vrijdag 4 Zaturd. 5 7, 7,— 6,30 7,— 7,— Pryzen der boter en eyeren. Zierikzee, 26 November 1874. Boter laagste koers 0,80 en hoogste koers 0,85 per 5 hectogrammen. Kip-eijeren laagste koers l,37'/s en hoogste koers 1,62 '/3 per 25 stuks. Ü-toWtlewtum. SSjarïge Echtvereeniging van WOUTER van NIEUWLAND en ELIZABETH SMIT. Zierikzee, 27 November 1874, Hunne dankbare kinderen. Heden morgen ten tien ure overleed zacht en kalm, na een langdurig maar geduldig lijden en een slechts korte echtvereeniging, mijne geliefde echtgenoote WILHELMINA JAKOBA van HOEVE, in den kracht vollen leeftijd van 29 jaar en 10 maanden, mij nalatende een kind, nog te jong om dit verlies te beseffen. Sirjansland, JOH. DIJKMAN. 25 November 1874. Algemeene kennisgeving. Heden morgen omstreeks 5 ure trof my en mijne kinderen en behuwd-kinderen de gevoeligste slag mijns levens, door het afsterven van onze veel geliefde vrouw en moeder HENDRIKA STRIJD, in den ouderdom van bijna 61 jaren. God sterke my en mijne kinderen in ons groot verlies. Wij hopen te berusten in Zijn ondoorgrondelijken wil. Zierikzee, Ook namens mijne kinderen en 27 November 1874. behuwdkinderen, JOH. van der JAGT Wz. Strekkende tot algemeene kennisgeving zoowel buiten als binnen de gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1