ZIERIKZIESCHE NIEUWSBODE. No. 5467, 51sleJaar&\ Zaturdag 21 November 1874. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kunnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. AANBESTEDING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rikzeezijn voornemens op Woensdag; den O December 1STP4, des namiddags te 1 uur, AAN XE BESTEDEN: Het vernieuwen van het deksel van den kleinen gashouder Oer Gemeente-Gasfabriek. De inschrijving-biljetten moeten vóór of op den 8 December 1874 behoorlijk onderteekend en gesloten, franco worden,ingeleverd ter Gemeente-Secretarie op het Raadhuis. Inlichtingen zijn te bekomen bij den Directeur der Gasfabriek, bij wien ook de bestekken te verkrijgen zijn tegen betaling van IS Oent. Zierikzee, den 18 November 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Bekendmaking. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend, dat bet gewijzigd reglement van policie voor het Kanaal door Walcheren en Zijtakbij Koninklijk besluit van den 21 October jl. voorloopig van toepassing wordt verklaard op de voor malige Marine-Haven te Vlissingen, en bet voorloopig plaatselijk reglement voor clie haven, vast gesteld bü Koninklijk besluit van den 15 Mei 1855 (Staatsblad no. 38)wordt ingtrokken. Zij vestigen daarop de aandacht van de ingezetenen door wie bet beroep van schipper wordt uitgeoefend en van de eigenaren van vaartuigenwelke in de ge legenheid kunnen komen dat Kanaal te bevaren. Zierikzee, den 18 November 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. AFKONDIG IN GT~ De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zjjne Vergadering van den 30 October 11., ia vast gesteld de volgende Verordening VERORDENING, houdende wijziging der Verordening tot voor koming en blusscbing van brand in de gemeente Zierikzee. De Gemeenteraad van Zierikzee; Overwegende dat er noodzakelijkheid bestaat tot wijziging der Verordening tot voorkoming en blusscbing van brand in deze gemeenteoorspronkelijk vastgesteld den G November 18^5 later gewijzigd bij Raadsbesluiten van den 15 Junij 1861, 29 January 1866, 22 Junij 1867, 22 October 186916 October 1871 en 25 April 1873. BESLUI X: Eenig Artikel. Art. 3 der Verordening tot voorkoming en blussching van brand in deze gemeente wordt gelezen als volgt: »In de bebouwde kom der gemeente mogen op straffe eener boete van -tien guldengeene klampen of stapels van hooi, stroo, veldvruchten, mutsaards of andere ligt ontvlambare stoffen in cle open lucht worden geplaatst. »Op de beide dijken en aan den achterweg tot aan »het sas, evenals aan den grachtweg niet dan op een afstand van minstens tien meters van eenig gebouw." Aldus vastgesteld ter openbare Raadsvergadering van den 30 October 1874. De Burgemeester (get.) v. CITTERS. De Secretaris, (get.) J. P. N. ERMERINS. Zijnde deze Verordening aan de Gedeputeerde Staten van Zeeland, volgens bun berigt van den 13 Novem ber 1874, no. 0309 liJb afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar bet be hoort den 20 November 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Nieuwstijdingen. In Schotland bestonden lang nog strafbepalingen uit de middeneeuwen tegen godslasteringen en vloeken ja zelfs_ tegen bet spreken van onzedelijke woorden. In 1862 zjjn die strafbepalingen afgeschaft en vervangen door de »algemeene politie en verbeteringswet." Men doorboort de tong niet meer van de schuldigenmaar men maakt zijn beurs aanzienlijk ligter. Sedert eenigen tijd hadden de inwoners van Leitb het vergeten en men boorde den ganscben dag vloeken vruchteloos zocht de geestelijkheid dit te keer te gaan; bet kwaad werd met den dag erger. De autoriteit heeft toen een middel gevonden om er een einde aan te maken. Op een Zaturdag-avond ging een agent van politie in burgerkleeding in eene herberg, die bekend stond als de verzamelplaats van ben die zich door vloeken erg onderscheidden. Hij bad niets bij zich dan een oud nommer van de Times. Naauwelijks was bij gezeten of hij hoorde een geduebten vloek. De agent scheurt een stukje van zjjn courant en steekt bet in den zak. Bij den tweeden vloek van denzelfden persoon scheurde bij een tweede stukje, en zoo vervolgens tot bij er honderd bad. Toen begreep hij dat het genoeg was en bragt den welopgevoeden man naar den regterwelke hem voor eiken vloek, door een stukje papier vertegenwoor digd tot een shilling boete veroordeeldealdus tot hon derd shillings of zestig gulden', tenzij ky liever in de gevangenis mogt zitten, totdat de boete betaald was. Op denzelfden avond werden op dezelfde wjjze acht tien andere personen beboet, en ontving de regtbank ƒ750 aan boeten. De Russische dagbladen hangen een somber tafereel op van de veiligheid van leven en bezit aldaar te lande. Zelfs in de ldeinste en ordelijkste distrikten nemen moorden en diefstallen schrikbarend toe. De magistraten hebben zooveel te doen, dat zij naauwelijks aan de politie kunnen denken en de oudsten der dorpen laten zich liefst niet in met criminele zaken, omdat zij weten, dat, indien zij een misdadiger aangeven, zy allerlei last en tydverlies zich op den bals balen en bovendien ge vaar loopen, mishandeld of bestolen te worden, terwijl, als zij doen, alsof zij niets gemerkt hebben, bun kelders altijd van brandewijn voorzien zijn en er soms ook nog geld voor ben overschiet. Het geval is, dat iemand, die bestolen of mishandeld is zooveel mogelijk zijn eigen regter moet zijn. De regterlijke magt is volstrekt niet onomkoopbaar. Er wordt een geval vermelddat een man, die een paard gestolen bad, niet alleen vrijge sproken werdmaar dat ook de eigenaar hem nog een schadevergoeding moest geven, omdat bij geweigerd bad, de regters op brandewijn te trakteeren. Eene ge- regtelijke vervolging is zoo onzeker en langdurig, dat de meeste bestolenen er zich niet aan wagen. Zulk een zaak komt dikwijls eerst een jaar later voor en in dien tijd kunnen de aanklager, zijn bedienden, getuigen enz. telkens uren ver voor den regter geroepen worden en als de zaak eindelijk aan de orde komt, wordt meestal de dief vrijgesproken. Stelen levert in Rusland niet alleen een ruimer, maar ook een veiliger bestaan op dan werken. Er wordt in den staat een magt gemist zoo klaagt een dagblad die er belang bij beeft de rust en openbare orde te handhaven, die de misdadigers kan en durft vervolgen en bet vertrouwen van bet volk en van bet goevernement weet te winnen. JSjmwjj®. Madrid, 14 Nov. Het berigt, dat Bazaine zijne diensten aan de regeering van Serrano heeft aangeboden, is van grond ontbloot. Wel wordt hij a. s. Donderdag te Madrid verwacht en zal bij zich daar metterwoon vestigen, doch slechts als particulier persoon. In eene correspondentie van Daily News wordt een treurig tafereel opgehangen van de verwoestingen, welke door de jongste gevechten in de omstreken van Irun zjjn aangerigt. Alles wat naar een buis geleek is door de Republikeinen vernield, wijl ze bevreesd waren, dat de Carfisten zich daarin zouden verschansen. Dit alles moest zoo spoedig in zijn werk gaan, dat de be volking bijna niets van bare have beeft kunnen redden. De Imparcial beweert dat, sedert de burgeroorlog is uitgebroken, bet aantal misdaden in Spanje aanmerkelijk is afgenomen, aangezien bijna alle misdadigers van beroep zich thans bij de Carlisten hebben gevoegd, omdat zij daar ongestraft kunnen moorden en rooven. Een der Spaanscbe correspondenten van de Pali Mall maakt, naar aanleiding biervan, de opmerking, dat bet aantal misdrijven slechts op bet papier is verminderd, maar inderdaad is toegenomen en dat de magt der wet is afgenomen in verhouding tot de toe neming der misdrijven. jPttUsritLtnfe. Onmiddelijk nadat de Aartsbisschop van Keulen uit de gevangenis was ontslagen, beeft hij eene som matie ontvangen om binnen vier weken overeenkomstig de wet te voorzien in 590 vacaturesonder bedreiging met eene boete van 50 tbaler voor elke vacature, alzoo te zamen 29,500 thaler. Tot nog toe beeft hij hieraan niet voldaan en natuurlijk verwacht ook niemand dat hij bet doen zal. Volgens een telegram in de Köln. Zeitung verwekt het te Parijs groot opzien, dat de Koningin der Neder landen zich op het kasteel Prangins bij prins Napoleon ten bezoeke bevindt. 23«lgie. Te Antwerpen is Maandagavond tijdens de voor stelling in den nieuwen Vlaamschen schouwburg De Paus van boven neergevallen. Gerard De Paus, schoen maker man en vaderbevond zich op de derde galerij zat of stond niet gemakkelijk en wilde van plaats veranderen doch stapte misverloor het evenwigt viel naar beneden met bet hoofd tegen een balkonlijst, bonsde van daar in bet parterre en kwam teregt op den schouder eener dame na door de zwaarte van zijn ligchaam een bank gebroken te hebben. Bewusteloos werd bij weggedragen en nadat hem de eerste hulp verleend wasvolgde bet vervoer naar bet gasthuis. Niettegenstaande den zwaren val, hoopt men dat bij over weinig dagen hersteld zal zijn. De damewier schouder zoo buitengewoon onzacht met een baar onbekend medetoescbouwer in aanraking was gekomen verloor van schrik baar bewustzijnkwam echter spoedig weder bij en bleef de voorstellingdie hervat werd tot bet einde bijwonen. Leiden, 18 Nov. Aan de Hoogescbool is beden bevorderd tot doctor in de regten, de heer W. A. de Jonge, geboren te Zierikzee, met Stellingen. 's Gravenhage, 19 Nov. De Tweede Kamer beeft het wetsontwerp tot regeling van 't bekeer dei- gelden tot voltooijing van bet vestingstelsel, na eenige discussie over bet al of niet verkieslijke om deze gelden bij afzonderlijk budget en dus afgescheiden van de Staatsbegrooting te voterenaangenomen met 34 tegen 18 stemmen. Maandag ten 1 ure komt de Staatsbegrooting in discussie. Men schryft aan bet Vaderland, dat uit een groot aantal sollicitanten mr. J. H. de Stoppelaarpresident van de arrondissements-regtbank te Middelburgmr. J. A. Haakmansubstituut-officier te Haarlem en mr. P. van Bemmelenregter te Leidenzijn voorgedragen door den Minister van Buitenlandscbe Zaken in overleg met zijn ambtgenoot van Justitie aan de Egyptische regering om te worden benoemd tot leden der ge mengde regtbanken te AlexandriaCaïro en Zagazig. Wageningen, 17 Nov. Naar wjj vernemen, is in den nacht van Zondag op Maandag jl.de postkar van Arnhem op Utrecht te dezer plaatse aangekomen zonder postiljon. Daar de paarden alhier verwisseld wordenbleef het paard by den stal staan en werd gelukkig opgemerkt door een beerdie juist van de reis kwam. Een half uur later kwam de postiljon aan snellen: deze verhaalde dat hy te Renkum uit de kar gesprongen wasom aldaar zijne zaken te verrigten toen bet paard er van door ging; reeds bad de man bij tolgaarders naar bet paard en de kar geïnformeerddeze waren echter verwonderd hem nog te zien, daar zy bekenden hem reeds straks »goeden morgen" te hebben Dordrecht, 17 Nov. Gisterenmorgen is er aan de Mijl alhier in een herberg twist ontstaan tusscben een drietal personen, zijnde twee broeders Koper en zekere Adrianus de Graaf, welke voor een der eerat- genoemden bijna een zeer noodlottig gevolg heeft gehad. Ten gevolge van dien twist, die echter eer een slechts korte woordenstrijd schijnt geweest te zijn, verwijderde zich de Graaf uit de herberg, doch hield op den weg post, terwijl de gebroeders Koper nog geruimen tijd in de gelagkamer bleven Ten slotte liet de herbergierster ook deze laatsten, welke niet langer wilden vertoeven, langs een achterdeur uit. Zij moesten echter niettemin den openbaren weg passeeren en zoodra bad de Graaf ben niet in bet oog, of bij schiet op Jan Koper toe en bragt deze met een zakmes een geduchte wond in den onderbuik toe, zoodat bij, in afwachting der aankomst van de geneeskundige hulp, zeer veel bloed verloor. Nadat het eerste verband gelegd was, is bij naar het gasthuis alhier vervoerd, terwyl de justitie, van het gebeurde onderrigt, terstond een geregtelijk onderzoek instelde, tengevolge waarvan A. de Graaf in hechtenis genomen en naar bet buis van arrest alhier overgebragt is. De gewonde is, naar men verneemt, gelukkig niet gevaarlijk gekwetst, althans edele deelen schijnen niet geraakt te zijn; zoodat er alle hoop bestaat op herstel, betgeen wellicht nog een verzachtende omstandigheid zal opleveren voor den dader, die gehuwd en vader is van drie jeugdige kinderen. Maastricht15 Nov. Nadat gisteren de ge wezen Notaris G. in verzekerde bewaring is genomen, onder beschuldiging van misbruik van vertrouwen werd beden gevankelijk alhier binnengebragt een tot biertoe zeer geacht Notaris uit W. Men verdiept zich in gissingen over deze laatste arrestatie. Biervliet, 16 Nov. By den landbouwer De C. in deze gemeente, nabij den Kapitalen dam, zijn eer- gisterennaebt aan elf' paarden de staarten afgesneden; de bedrijvers dezer brutale en wreede daad zijn nog niet ontdekt. Sluis, 17 Nov. Er circuleert hier en in de om streken een adres aan de booge Regeering tot ver krijging van een Staatsspoorwegenin verbinding met een of meer Belgische lijnen, welke lijn van Breskens af zou moeten beginnen en zoo door de voornaamste plaatsen van dit district loopen tot een der Belgische lijnen. G roede, 17 Nov. Er worden bier veel doode patrijzen gevonden, waarschijnlijk vinden die bun dood omdat ze op de akkers eten van graan, dat tot wering van den brand met kopervitriool is bereid. Middelburg-, 19 Nov. Sedert een paar dagen zwierf bier rondzonder nachtverblijf te hebbeneen persoonnetjes gekleedomstreeks 50 jaren oud en niets sprekende dan de Engelscbe taal. Zondag 11. meldde bij zich op een der Buitensingels by eenige bewoners aan om nachtverblijf, te kennen gevende dat bij niet in de stad wilde komenop hunne weigering vertoonde bij een groot aantal Engelscbe goudstukken en een pak Engelscb bankpapierter waarde van ongeveer f 5000. De politie beeft hem naar zijne herkomst ge vraagd doch daar bij niet in bet bezit is van papieren en alleen eene zeeplaats in Engeland konde noemen van waar bij gekomen zou zijnis een nader onderzoek ingesteld. De man houdt thans geheel vrijwillig nacht en dag op bet politie-bureau zijn verblijf, en wil bet niet verlatenbij gebruikt er zijn middagmaal en be kommert zich niet over de belangrijke somdie de commissaris van politie onder zijn berusting heeft genomen. Uit Vlissingen meldt men: Binnen eenige maanden zal waarschijnlijk de stilte, die tot beden, behalve tijdens den komst van den Czaar, in de havens alhier beersebte, eenigszins worden ver broken door bet geregeld aankomen en vertrekken van mail- en paketbooten. Het is althans vrij zeker, dat dezen winter twee groote maatschappijen van de Vlis- singscbe havens gebruik zullen maken, als punt van uitgang voor eene op Oost-Indie en de andere op Skeer- ness. Yoor de vaart op Indie zullen waarschijnlijk 6, voor die op Engeland 2 groote booten in de vaart worden gebragt. Een paar voorvallen van niet alledaagseben aard maakten te Vlissingen in den laatsten tijd veel sensatie. Het eerste betreft den diefstal van ruim 1000 fr. op 't bureau van bet Hollandscbe loodswezen aldaar ge pleegd. Men had verdenking op een armen knecht en deed daar huiszoeking. Twee of drie dagen na den diefstal kwam de beer v. B.op genoemd bureau werk zaam vol berouw zijn schuld bekennen en bet restee- rende van zijn buit terugbrengen. Y. B. is iemand van fatsoenlijke- familiegehuwd en vader van twee of drie kinderen. De tweede geruchtmakende zaak, die ook voor de Regtbank te Middelburg zal behandeld worden, i9 van meer romantiscben aard. De beer M. is rentenier en ouderling bij de Christelijk afgescheiden gemeente te Vlissingen. Niettegenstaande zijne 73 jaren, zoekt bij nog galante avonturenen werd eenige dagen gele den hierin des avonds door de politie medoogenloos gestoord, zoodat bij nu op grond van art. 330 C. P. is aangeklaagd. "Veer©, 18 Nov. In de gisteren geboudene zitting van den gemeenteraad alhier deed de burgemeester, mr. J. Snijder, de mededeeling dat bij, op bet bij monde van den minister van binnenlandsche zaken aan hem overgebragt verzoek van Z. M. den koning, besloten beeft zijn op den lln Junij jl. gedaan verzoek om ont slag weder in te trekken, welk besluit, naar de heer Snijder verder te kennen gaf, hem een zwaren strijd gekost bad. In dezelfde zitting werd de lieer D. Turf boer als lid geïnstalleerd. De beer L. van der Staal heeft de be noeming tot wethouder aangenomen, terwijl van den beer H. C. But eene schriftelijke kennisgave is ont vangen dat bij zijn ontslag neemt als lid van den gemeenteraad. De verkiezing van een nieuw lid is door burgemeester en wethouders jbepaald op Dingsdag den 24n dezer. Bruinisse, 19 Nov. Als eene zeldzaamheid in dezen tijd des jaars kunnen wij mededeelen dat dezer dagen bij den smid P. Meerman alhierkanarievogels levende jongen hebben voortgebragt. De beer L. M. Raamsdonkhulponderwijzer aan de openbare lagere school te Yerseke is benoemd te Bruinissemet ingang van 15 December a. s. Nieuwerlcerl-c18 Nov. Heden vierde de hoofdonderwijzer zijn 50ste geboortefeest. Yan verschil lende zijden ontving bij blijken van belangstelling. Ook de leerlingen zijner school toonden dat zy dien dag in herinnering wilden houden. Zij hadden namelijk ter zijner eere eene prachtige kroon vervaardigd en die in 't schoolgebouw opgehangen, terwijl één der leer lingen uit naam van allen 't woord vroeg. Deze wensebte den onderwijzer in hartelijke woorden geluk met 't halve eeuwfeest, hoopte dat bij nog lang de leidsman der jeugd mocht blijven, en bood hem namens zijne medeleerlingen een sigaren-stander met zilveren voet aan als blyk van hunne achting en liefde. Wel een bewijsdat ook bier goed onderwijs wordt op prijs gesteldDen volgenden dag werden de kinderen op eenige versnapering onthaald. Zierikzee, 17 Nov. Ons departement der maat schappij tot Nut van 't Algemeen heeft dit jaar een bezuinigingsmaatregel in toepassing moeten brengen. Gedurende vijf achtereenvolgende winters noodigde men sprekers van elders voor de leesvergaderingen. Thans laat de kas dit niet toe en wenseht men de spreek beurten met eigen krachten te vervullen. Een tweetal beeren hebben reeds zich daartoe bereid verklaard. De beer A. W. Stellwagen, leeraar aan de H. B. school, zal in de November-vergaderiug iets ten beste geven terwijl Ds. Bax, predikant alhier, in December eene leesbeurt hoopt te vervullen. Door eenige ingezetenen van Brouwershaven DreischorKerkwerve Noordgouwe en Zonnemaire is even als in zoo vele gemeenten van ons land, een request aan Z. E. den Minister van Binnenlandsche Zaken opgezondenmet verzoek eene wijziging van art. 19 en 20 der wet op 't lager onderwys aan de wetgevende magt voor te stellen. De bekende jhr. M. Salvador is Zondag uit Haar lem naar het gesticht Meeronberg overgebragt. Gemengde berigten. Te N. zwerft een JAN bedil, Die etenmaar niet werken wil Meest slenteren langs straten Volmondig ia hijsoms te veel Zoodat bij beter hoort te Gheel Daar zou bij kunnen praten. Hij reistbij trektdoch overal Waar bij zich wendt, raakt by ten val, Daar hij niets kan bedrijven Hij keert terug als brekebeen, Om onbeschaamd weer als voorbeen, Tot ouders last te blyven. Het zal bij de derde expeditie tegen Atcbin, zoo die mogt plaats hebben, niet aan pluksel ontbreken. Men heeft namelijk voor 's lands rekening te Batavia voor ƒ50,000 katoen laten overkomen voor witte broeken voor de soldaten. Toen men nu dat katoen wilde ge bruiken bleek bet verstikt te zijn, en was nergens meer goed voor, dan voor pluksel. Een by Atcbin ge kwetst soldaat kreeg onlangs berigt dat zyn vader was overleden, en schreef aan zijn voogd den volgenden brief: »Veel geachte Voogd! Ik ben u zeer verpligt voor het berigt van den dood mijns vaders; dergelijke rampen komen maar al te dikwijls voor. Wat my aangaat, ik bevind my gezond in bet hospitaal. In den slag heb ik één been verlorendoch ik heb er nog een behoudenwaarmede ik de eer heb te zijn uw gehoorzame dienaar." Op een uithangbord van een kapper te D. las men onlangs met groote letters »Men wordt verzocht dit magazijn niet te verwarren met dat van een anderen kwakzalver, die aan de over zijde is komen wonen." De man werd toen aangezien voor een kwakzalver, deed zijn bord weg, en werd uit- gelagcben. Een arbeiders-zoon te Kappelle wordt aangeraden geen onwaarbeden rond te loopen venten van eene boeren-meid, waar niets van te zeggen valt. Beter ware bet, als bij uit bet vrijen wil gaan wat beter voor zijne beurs te zorgen, anders zal hy overal zijn schenen stooten. Het bestuur te E.... zal eerst daags feest gaan vieren, uit vreugde dat de beeren een weduwe baar bestaan hebben ontnomen. Als dat menscb- lievendheid is, dan weet men bet niet. Een rente nier te B. moest zoo hardnekkig niet wezenomdat een landbouwer van zyn geloof niet iswant bet is afzetten om 12 gulden te laten betalen voor bet afeten van eenige mangelwortel-bladeren. Hij kan zyn buur man daar wel zes gulden van gevendan kan bij wat schuld betalen, en is dan nog goed af. Een dametje te West. moest zich wat fatsoenlijk gedragen, wanneer er nog meer een schipper komt logeren. Want meisjewees voorzigtig Al klinkt bet geld heel mooi Op 't laatst zijt gij gevangen En zit dan in de kooi. Dat geld en mooije kleêren Die trotsebbeid en die wind, Die zijn dan ras vervlogen, Zoodra men wacht een kind. STOOMBOOTDIENST Middelburg en Zierikzee. CORRESPONDERENDE YAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. November 1874. Van MIDDELBURG: Zaturd. 21 's morg. 10,u. Zondag 22 's nam. 2, Maand. 23 2, Dingsd. 24 2, Woensd. 25 's morg. 10, Dond. 26 Vrijdag 27 6,30 10,— Van ZIERIKZEE: Zaturd. 21 's morg. 6,3< Zondag 22 Maand. 23 Dingsd. 24 Woensd.25 25 \s nam. Dond. 26 Vrijdag 27 10,30 7,— 7,— 6,30 2,— 2,— Retourkaarten tot de helft der stoombootvr. voor de terugreis, geldig gedurende eene maand. I>ito vrij van stoombootvrackt voor de terugreis op den zelfden dag. Pryzen der boter en ejjeren. Zierikzee, 19 November 1874. Boter laagste koers ƒ0,70 en hoogste koers 0,75 per 5 hectogrammen. Kip-eijeren laagste koers ƒ1,37'/3 en hoogste koers 1,50 per 25 stuks. WELDADIGHEID. Diakenen der Hervormde Gemeente te Zierikzee geven onder hartelijke dankbetuiging kennis, dat door ben op Woensdag-avond jl. by gelegenheid der alstoen gehouden godsdienstoefening zijn gecollecteerd: twee muntbiljetten van tien Gulden, waarvan één ten be hoeve hunner Armen en één voor bet fonds ter verbouwing van het Armengesticht. Zierikzee, 20 November 1874. Diakenen voornoemd, J. E. MULOCK HOUWER, Voorz. J. BETHE, Secretaris. Ondertrouwd JACOB STEUR en Dreischor, JANNA SUSANNA de VRIEZE. 18 November 18.74. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot diepe droefheid van ons en onze betrekkingen aan de gevolgen eener hevige ziekte van slechts één dagons eenigst geliefd Dock- terje JOHANNA MARIA, in den aanvalligen leeftijd van bijna 3 jaren. Zierikzee, J. C. T. PANKOW. 16 November 1874. P. M. PANKOW, de Graaï. Heden overleed tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen onze geliefde Echtgenoot en Vader CORNELIS den BOER Sr., in den gezegenden ouderdom van 86 jaar, 3 maanden en 26 dagen, na eene gelukkige Echtvereeniging van ruim 64 jaar. Dankbaar dat wij zoovele jaren raogten vereenigd blijven, doe de Heere ons zwijgen in Zijnen ondoor- grondelijken wil, als den vrijmagtigen Koning die geen rekenschap van Zijne daden geeft. Serooskerke, M. van ZULTEN, 18 November 1874. Wed. C. den Boer Sr., Kinderen en Bebuwdkinderen. Strekkends deze tevens tot bijzondere kennis geving aan vrienden en bekenden. Wij ontvingen beden het treurig berigt van overlijden onzer geliefde zuster Mevrouw Weduwe MENZEL—van der Vliet te Leiden. J. van der VLIET. C. van der VLIET dz'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1