ZIERIKZEESCHE MEÜWSBODE. 51steJaarg. Dingsdag 10 November 1874. l\o. 5462. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De pry's per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post 1,60. ADVERTENTIE N 10 Cts. per regel, kennen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Openbare Verknoping. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie- rikzee zijn voornemens op Yrjjdag den 13 IV o v o m b o r a. s.des middags 12 uur, ten Randhuizeaan den meestbiedende in bet openbaar te verkoopen DE OPPERVLAKTE GEMEENTEGROND, kadastraal bekendgemeente ZierikzeeSectie E in no. 316, vroeger voor SCHEEPSTIM- MER. W ERE gebruikt door wijlen den beer J. STRICKAERT, zoodanig als dat terrein thans is afgepaald. De voorwaarden liggen voor gegadigden ter lezing op de Gemeente-Secretarie. Zierikzee, den 20 October 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris, J. G. BETHE, l.S. Bekendmaking. De BURGEMEESTER van Zierikzee maakt bekend dat bet MOND- en KLAUW ZEER zich in deze Gemeente beeft geopenbaard bij rundvee van den Landbouwer Pieten- -van LangeraaO in zijn stal, in de straat genaamd Verminkte-hil wijk B, nummer 192 en 193. Zierikzee den 6 November 1874. De Burgemeester v. CITTERS. Nieuwstijdingen. Den 13den October legde een sneltrein den spoorweg van Cincinnatie af, toen de machinist plotseling ont dekte dat de weg op eenigen afstand vóór hem inge stort was. In plaats vanop lijfsbehoud bedacht, van de locomotief te springenijlde hij naar den tender en slaagde er in den trein los te haken. De locomotief stortte met machinist en stoker in de dieptebeiden verloren het levenmaar de trein zelf stond stil vóór den afgrond en de passagiers waren behouden. ©w London, 5 Nov. Het Internationale Congres der Katholieken zal weldra te Londen bijeenkomen om de onfeilbaarheid van den Paus te ondersteunen, zijn regt op wereldlijke en geestelijke magt en om aan alle Christenen als pligt te verkondigen, dat zij tot gehoor zaamheid aan den Paus terugkeéren. Zaturdagnacht brak boven de stad Teignmouth een geweldige onweersbui los, die vier uren aanhield. De stroomen water, die uit den hemel neervielen, ver oorzaakten, dat de Dart en de Teign buiten hare oevers traden en de meeste huizen in'do nabijheid in korten tijd drie vier voet onder water stonden. De brug over de rivier werd weggeslagen. De straten en winkels waren zoodanig geïnundeerd, dat alle verkeer moest worden gestaakt. De godsdienstoefeningen in de kerk, die mede vol water was, konden Zondag geen voort gang hebben. De Amerikaansche vrouwen hebben getracht de ber bergen weg te bidden en te zingen. De Russische vrouwen hebben een ander middel uitgedacht, als men ten minste de Börsemcilung gelooven mag. De boerinnen te Schavanovo, in de gemeente Korytofsky, kwamen in July bij den vrederegter om zich te beklagen, dat hare mannen, als leden van den gemeenteraad, besloten hadden eene herberg in het dorp toe te laten. De magistraat antwoordde dat hij onbevoegd was om dit te beletten. Kort daarna kwamen zij terug, in reisgewaad met bundels en doozen en deelden aan den vrederegter mede, dat, zoo hij haar niet hielp, zij het dorp-gingen verlaten, om elders regt te zoeken. Deze ontbood daarop den burgemeester en deelde hem de zaak mede. De uitslag was dat de ecbtgenooten hun plan lieten varen en Schavanovo zonder herberg blijft. w l heeft te Parijs tusschen twee slagers knechts een vreeselijk tooneel plaats gehad. Zij hadden nl. reeds meer met elkander gevochten, en, ofschoon zij in 't openbaar elkander de hand reikten, wist iedereen in de slagerij dat zij elkander haatten. Reeds acht of tienmaal waren zij handgemeen geweest; niet in het bijzijn van getuigen, maar alleen in eene kamer opge sloten en half uitgekleedbragten zij elkander de afzichtelijkste wonden toe. Ditmaal heeft de strijd den hoogsten graad van verwoedheid bereikt. Zij woonden de begrafenis bij van een hunner kameraden, waarna zij op den terugweg in twist geraakten en in een der grachten van de vesting sprongen om te vechten. Daar had een afschuwelijk tooneel plaats; de vechters lijf aan lijf strijdende, beten elkander letterlijk hetaange- aan stukken; de eene bad den andere de twee lippen afgebeten, maar had door een beet van zijn tegenstrever den neus verloren. Met groote moeite slaagde men er in deze twee razenden te scheiden, die gezworen hebben bij de eerste gelegenheid de beste weder te zullen vechten. Beider gelaat is voor hun levenlang misvormd. Volgens Paris Journal gaat de ex-keizerin van Frankrijk al haar juweelen verkoopendie geschat worden op 12 millioen franken. De veiling zal in Lon den plaats hebben. Of de gouden roosdie koningin Isebella ontving, als een hulde aan baar eerbaarheid en zedelijkheid, eveneens verkocht zal wordenis niet bekend. jPmUsdklsituir. Salomo was een groot regtermaar als hij op zijne beurt eens het dezer dagen gevelde vonnis ten uitvoer moest leggen van het hof van gezworenen te Keulen, gelooven we toch dat zelfs hij in ongelegenheid zou zjjn gebragt. Bij dat vonnis werd de zadelmaker Stöekler veroor deeld wegens moord en poging tot moord tot: 1°. de doodstraf en het verlies van alle burgerlijke »Ehren- rechteen 2°. tot tienjarige tuchthuisstraf. .Zal nu eerst Stöekler ter dood worden gebragt en daarna zijn lijk tien jaar in_ het tuchthuis worden bewaard Die laatste straf kan niemand bijzonder zwaar achten. Of zal men hem eerst tien jaren tuchthuisstraf geven en daarna ter dood brengen? Zulk eene straf ware de wreed heid zelve. Inderdaadwij begrijpen niet hoe het vonnis kan wor den ten uitvoer gelegden met alle bescheidenheid gezegd ook niet hoe het kon worden uitgesproken. Het publiek, dat de zitting bijwoonde was dan ook buiten zich zelve van verbazing. Alleen de veroor deelde bleef zeer kalm en bedaard. Hij heeft misschien gewaand dat hij droomde. Wat het verlies der burgerlijke eereregten betreft na den dood, vermoedelijk verliezen zijne nakomelingen nu de kans om in den hoogen adel te worden opge nomen, waarbygelijk men weetzestien voorvaders in het graf geadeld worden. Dergelijke onderscheiding zou op den dooden Stöekler niet meer toegepast kun nen worden. - sIHk* tlanï» K.©©vord©ii31 Oct. Heden avond, omstreeks negen uurkeerde paard en rijtuig van den heer dr. Nieuwhoff stadwaarts, sloeg als altijd den weg naar den stal indochhoewel de meid met de lantaarn stond te lichtenreed het rijtuig voorbij naar de markt. Op het geroep van de meid werd het daar staande gehouden en ontdekte men vol schrik, dat er niemand in zat. Dadelijk ging een arbeider naar buitendaar men wist waar de dokter geweest wasen halfweg Dalen kwam deze driftig aanwandelen, vol ongerust heid over paard en wagen. Het bleek nu, dat de heer N. te Wachtum nog iemand wilde sprekenuit bet rijtuig was gesprongenwaarna bet paard plotseling was gaan loopen. Wel poogde de dokter het nog te grijpendoch deze deed een misgreepstrui kelde door de duisternis en voort ging de schimmel op galop. Wel mag het iets zeldzaams genoemd wor den, dat dit paard bij avond anderhalf uur geregeld den weg hieldhet groote dorp Dalen ongehinderd door reed heel deftig voor het tolhek staan bleef en dit na opening en het gewone goeden avond doctor", van den tolgaarder, doorreed en eindelijk zonder het minste oponthoud of ongeluk ter bestemder plaatse arriveerde. Breda, 7 Nov. Gisteren-ochtend vond men den heer B. alhier, een oppassend jonkman van 37 jaren, die 's nachts te voren nog vroolijk kermis had gehouden dood op zijn bed liggen. Zuid-Beüerland, 3 Nov. Gisteren heeft alhier een markt plaats gehad, welke voor zoover bekend is, eenig in baar soort in Nederland is, namelijk de van oudsher bestaande knechtsmarkt. Een menigte boeren knechten komen dan uit deze en omliggende gemeenten in een herberg bijeen om zich aan de landbouwers te verburen. Op 1 November had deze markt plaats moeten hebbendoch wegens den Zondag bad zulks gisteren plaats. De markt was ongeveer 5 lager dan gepasseerden herfst en is er van 36 tot 65 besteed, boven kost en inwoning. De huur duurt vau 1 November tot 15 Mei. Van 15 Mei tot 1 November bedingt men gewoonlijk van ƒ100 tot ƒ140. Middelburg-7 Nov. In de thans gehouden zitting der prov. staten van Zeeland is o. a. behandeld het gewijzigd voorstel van gedep. staten tot wijziging van het algemeen reglement voor de polders of water schappen in Zeeland. Het bekende amendement van den heer Fokker om voortaan geen vrouwen meer toe te laten in de vergadering van ingelanden en dus ook niet tot de stemmingen ter benoeming of aanbeveling van bestuursleden, is verworpen met 24 tegen 16 stemmen. Met bet voorstel om voorloopig geen gelden te leenen tot verbetering van wegenvereenigden zich de Staten met 28 tegen 14 stemmen. De nog resterende 8000 als renteloos voorschot tot verbetering van wegen zullen op voorstel van gedep. staten worden verstrekt aan de gemeente Grauw. De overige verzoeken van verschillende gemeentebesturen zijn alzoo geweigerd, waaronder ook een van de ge meenten Haamstede en Burghter verbetering van den weg tusschen die gemeenten. 9 Nov. Naar men verneemtzal op den 4 Decem ber aanstaande ter teregtzitting van het provinciaal geregtshof van Zeeland de zaak behandeld worden ten laste van Samuel Bobbe c- s.beschuldigd van bet des bewust uitgeven van valsche bankbiljetten der Belgische nationale bank. De vermoedelijke vervaardiger dier valsche bank biljetten, zekere Leflers, anders genaamd Dufraisnoy, te Brussel, schoonzoon van bovengenoemden Bobbe is in de vorige maand te Brussel overleden. De zee-stoomschepen Schollen en Calandvarende van Rotterdam op New-York, worden binnen eenige dagen te Ylissingen gewacht en zullen vermoedelijk te Middelburg lossen, om van hier weder naar New-York te vertrekken. Ook wordt binnen eenige dagen alhier verwacht het barkschip Nederland en Oranje der firma Zeijlen Decker. Wolfaartsdyic, 7 Nov. Men ataat hier verbaasd over den ondernemingsgeest van dc broodbakkers. Sinds gerui- men tijd van zes bakkersneringen in de gemeente voorzien wordt nu op het dorp nog eene burgerwoning tot bakkerij verbouwd; onder de 16 uieuwe woningcu, welke men aan de Kulk gaat stichten, zal mede eene bakkerij zijn terwijl een oud-bakker in de buurt Nazareth ook voornemens ia, nis toonbakker op te treden, Bruïnisse7 Nov. Gisteren bad alhier een treurig ongeluk plaats. Een ruim 3jarig kind was met de moeder medegegaan om het varken eten te geven; terwijl deze daarmede bezig wasverwijderde het kind zich onopgemerkt. Nadat men geruimen tijd gezocht had, vond men hetzelve voorover in een welput liggende waaruit het levenloos 'werd opgehaald. Mogt dit ongeluk aanleiding geven dat maatregelen genomen werden tot. voorkoming daarvan. In deze gemeente bevinden zich vele welputten, zelfs vóór de woningen, gelijk gronds, die steeds geheel open zijn; wenschelijk ware het dat ons gemeentebestuur bp eene verordening bepaalde dat alle dusdanige putten van een deksel moesten zijn voorzien. Zierikzee, 9 November. Z. M. heeft bénoemd tot kantonregter te Hulst mr. F. I. A. Walter, advocaat te Breda en tot griffier bij het kantongeregt aldaar C. A. Vieweg, candidaat- notaris te Leur (Noord-Brabant). Op de nominatie voor de betrekking van hoofd onderwijzer aan de openbare school te Capelle a/d IJssel komt o. a. voor de heer C. Heule, te Ouwerkerk. Uit eene officiëele opgave blijkt thans, dat de Atchin-oorlog tot dusver reeds 2124 slagtoffers alleen aan gesneuvelden en ten gevolge van bekomen wonden of door ziekteen vermoeijenis overledenen kost, en verder (met inbegrip van 6 millioen voor de uitbreiding der marine,) ƒ23,614,000 in geld. 't Heugt de oudste menschen niet dat de water stand op de Merwede zoo buitengewoon^ laag is als thans. Door de zandplaten in de onmiddelijke nabijheid van Gorinchem wordt de vaart zeer belemmerd, terwijl voor do correspondentie der Keulscbe vaart de doortogt van diepgeladen vaartuigen door de buitensluis zeer wordt bemoeijelijkt. Ten einde de geregelde vaart op de Linge te behoudenbeeft men de waaijerdeuren der nieuwe Korenbrugsluis tydelijk gesloten. 'tGeen zeker niet strekt om den naam van oud- Hollandscho eerlijkheid in bet buitenland te doen voort leven is bet feit dat onlangs te Londen in twee vaten boter, afkomstig van de Deventer markt, een zware keisteen gevonden is. Aan het Nieuws van den Dag is door een onbe kende honderd gulden gezonden, ten einde dit als eerste bijdrage te bestemmen voor een eeresabeldoor do Amsterdammers aan generaal van Swieten aan te bie den. Mogt dit plan geen bijval vinden, dan is bet geld voor de gewonden en zieken vanAtchm bestemd. Te Utrecht is eene vereenigiag opgerigt tot ver betering van de vrouwelijke dienstboden. De contributie bedraagt ƒ1,50 per jaar, waarvoor men verzekert is steeds fatsoenlijke en knappe dienstboden te kunnen bekomen. Het reglement bepaaltdat eene dienstbode, die bij een der leden om wettige reden is weggezonden bij een ander lid geen dienst kan krijgenzoodat zij genoodzaakt is zich te verbeterendat reglement bevat ook de bepaling dat de huurpenning slechts 3 pCt. van de huur bedraagtmet beding dat bijaldien de dienst bode binnen de eerste 14 dagen haar dienst verlaat men kosteloos een andere bekomt. Uit Brielle wordt aan het HaagBche dagblad mede gedeeld dat in den Nieuwen Rotterdamschen waterweg dezer dagen de stoomboot Sea-Gull drie dagen aan den grond gezeten'heeft, terwijl het stoomschip Caland reeds den 3l8ten October voorgaats lag, doch niet voor den 4den November water genoeg vond om op te' varen. Ook de Sdholten had by zijne laatste komst uit Amerika van den lsten October, toen het schip te Brouwershaven binnenviel, tot den 8sten dier maand wérk om te Rot terdam te komen. Of het gebruik maken van'het nieuwe vaarwater voor de Nederlandsch-Amerikaansche stoom- vaartmaatschapij op die manier voordeel oplevert, mag, meenen wij, met eenigen grond betwijfeld worden. De melk van aan mond- en klaauwzeer zieke run deren is onlangs onderzocht door U. T. Brown, opper- inspecteur in bet veterinaire departement van den Privy Council en boogleeraar der physiologie en therapie aan bet Royal Yeterinary College. Hij vond meestal een laag soortelijk gewigt. De melk was abnormaal, bevatte onder het mikroskoop gezien, grootte exudaticellen en, wat vooral van beteekenis is, bacteriën en vibrionen in groote menigte. De melk van sommige koeijen behield, zelfs nadat de dieren oogenschijnlijk hersteld waren, de etterachtige ligchaampjes. Over de doodelijke inwerking van melk van zieke dieren op andere dieren kan geen twijfel bestaan. De inwerking wordt verminderd door koken en de melk te laten staan. Beter is bet echter zeker zulke melk te vernietigen. Die de melk onder bet mikroskoop gezien beeft, denke niet aan de mogelijkheid haar tot gebruik voor den mensch te bezigen. Met het oog der in de laatste jaren zoo aan merkelijk toegenomen Staatsschuldenis de volgende statistiek van een Duitsch financier wel de algemeene aandacht waardig. De gezamenlijke schulden der Europeesche Staten be dragen in een ronde som bet kapitaal van 34314000000 zegge vierendertig duizend driehonderd veertien millioen gulden of nagenoeg vierendertig en een halve milliard Deze voor een eenvoudig verstand zoo onbegrijpelijk booge schuldenlast verdeelt zich over de afzonderlijke Staten als volgt: t Millioenen Gulden Landen. gulden per hQofd Frankrijk9000 250 Groot-Brittannië 7925 200 Italië3000 150 Oostenrijk2100 100 Hongarije1021 60 Rusland3150 45 Spanje2625 150 Duitscbland1685 42 Turkije1376 46 Nederland875 230 Portugal772 190 België285 35 Griekenland205 140 Denemarken130 75 Zweden65 16 Rumenië60 15 Noorwegen20 12 Zwitserland15 5 Luxemburg5 15 Uitdeze statistiek blijkt alzoodat Frankryk met den grootsten schuldenlast is bezwaarden ook het hoogste bedrag ad 250 per bewoner beeft te dragen. Daarna volgt ons vaderland met ƒ230 per bewoner bet meest van alle landen van Europa vóórdat Frankryk de laatste milliardenleening bad gesloten. Kerliuieu ws. Ds. Ph. J. Wessels, pred. by do Christ. Geref. gem. te Zierikzee, is beroepen te Haarlem. Ds. J. II. Wiersma, pred. te 's Bosch, heeft op Zondag den 1 dezer het Evangelisatie-gebouw te Til burg ingewijdmet Hand. 4 12regelde vervolgens de Zondagschoolen sprak 's avonds voor eene talrijke schare van Protestanten en R. Katholieken over de bede »Uw Koningrijk kome." Ds. H. W. van Lindonkpred. te Leusden, heeft be dankt voor Nisse en voor Heukelum. Te Wemeldinge is een 12de beroep uitgebragt, op Ds. W. II. J. Baart de la Faillepred. te Ridderkerk, sinds 3 October 1869. Ds. W. Winsemius, pred. te Bourtange en bevorens te Schorec. a.heeft het beroep aangenomen naar Oosterland op 'WjÊk^en. Op het 3tal b^^PNed. Herv. gem. te Amsterdam, komt voor Dr. G. J. Vos, Az.pred. te Middelburg, met 176 van de 302 geldige stemmen. De beide andere predikanten erlang<^gjfl^166 stemmen. By de Cbr. Gere^^^^HpAxel is beroepen Ds. B. J. van den Berg, pret^WPRntzum en Stiens; te Har- dinxveld en te Wirdum de Cand. A. Loois, Pz. Gemengde berigten. Eene boeren-meid te Heinkenszand wordt verzocht om niet zoo meer op te spelen op Zondag, anders zal de veldwachter er nog aan te pas komen. Daarbij staat het niet mooi als zij met zulk een verward hoofd naai de kerk gaat. L. te Melis, is van gedachten dat hij alle meisjes zoo maar krijgen kan, maar het is ge bleken dat het niet waar is. Dus houd u nu toch maar stil Daar niemand u toch hebben wil, Dus met al uw zot fatsoen, Zult gy 't zonder moeten doen. Eene jonge dochter te Poortvliet wordt aangeraden haar babbeltong wat in toom te houden, en geen on waarheden meer rond te venten van een ander. Maar juist ziet men hier aan welk een karakter dat mensch bezit; en nu zingt men: Daar gij van ieder leven moet, Is het het beste wat gij doet, Uw ratelaar in toom te houden, En uw handen zaam te vouwen, En het mooiste is er van Dat zij niemand krygen kan. Keetje van het hof de Bwordt aangeraden, zulke praatjes van haren ouden vryer niet rond te strooijonwant dat is niet mooi: Dus meisjebeter opgepast Anders krijgt gij niemand vast, Want die uitstrooit valsche praat,. Wordt van iedereen gehaat. Eene boeren-meid te Kapelle, tegenover den dorps- put, moest zooveel praatjes niet rondventen van jonge lui waar niets van te zeggen valt, anders zal zij iets ten laste gelegd wordendat zwaar is om te dragen. Zy mag zich wel eens scheeren. Want een meisje met een baard Dat is toch niet naar den aard. Een "wagenmakers-knecht te Arnemuiden moest zoo niet vertellen dat hij de dochter van een smid kan krijgen, want dat is zoo niet. Hij wordt haar echter door een ieder gegund, al zegt hjj dat er geen mooyer en liever kind te vinden is als zij. Iemand in den Ouden Kraaijert wordt aangeraden naar zijn schip te komen zien dat reeds maanden te Goes bevracht ligt. Een schoenmakers-zoon te Heinkenszand is zoo verliefd op eene kasteleins-dochter, dat hy niet gerust op zijn driestap kan blijven zitten. Maar het zal niet gelukkenwant hij is gewogen en te ligt bevonden. Een maaijer te P. moest des Zondags zoo niet zitten lagchen in de kerk tegen een meisje, want het begint in het oog te .loopen. »Nu ben ik eens regt in mijn schik," zegt Jantje te Mariakerke, »dat ik de meid van den molenaar gekocht heb voor mijn vrijsteren nog al niet dunr, voor 75 cent."— De meid van den mole naar te Gr. is zoo verblijd dat zij een..vrijer beeft dat zy er niet van kan zwijgenen zegt Nu gaat het alles naar mijn zin En er steekt geen kwaad toch in, Het is toch een goede Jan Die'haast wezen zal mijn man. Een timmermans-knecht te Rilland wordt aange raden," zich wat fatsoenlijker te gedragen, als hij gedaan heeft by eene molenaars-dochter, maar hij is gewogen en te ligt bevonden. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur! Heb de goedheid onderstaande iu uw veel gelezen blad op to nemen. De 2 November jl. was voor den Heer W. K. Hoffmann, hoofdonderwijzer aan de 'openbare school alhiereen ware feestdag, 't Waa toendat hij voor 25 jaren genoemde be trekking in deze gemeento aanvaardde. Geen wonder dan ook dat die dag niet onopgemerkt is voorbij gegaan. Reed9 in den morgen verzamelden zich de kinderen in het schoollokaal en zongen onder leiding van den Heer A. Vree, hulponderwijzer alhier eenige door hem vervaardigde toepas selijke liederen; terwijl hij na afloop daarvan namens de kinderoDden jubilaris een keurige nette hanglampals ge schenk aanbood. Ondertnsschen had ook mejnfvronw 31. G. IV. van den Broekhoofdonderwijzeres aan de Bewaarschoolzich met haro kinderen naar geuoemd locaul begeven en werd ook door deze ter zijner eere een eenvoudigkinderlijk lied aangeheven. Nadat door don Onderwijzer een bewijs van dank baarheid aan de kleinen was geschonken en allen zich ver wijderd hadden kwamen tegen elf urede Gemeenteraad benevens verschillende kerkelijke Collegies en Notabelen ten huize van den jubilaris, die hem allen hartelijk geluk weuschten met zijn jubiléen hem als stoffelijke blijken van hulde onderscheidene cadeaus vereerden. Niet onvermeld mogen blijven de prachtige fauteuildoor het Gemeentebestuurceue keurige spiegeldoor kerkelijke Collegies in verconiging met anderen een zilveren sigarenstel, door de ambachtslieden; een zilveren inktstel, door de leden der Zangvereeniging: „Oefening haart Kunst-cn andere ge schenken door particulieren, hem aangeboden. Dat de waardige jubilaris innig getroffen was door zooveel bewijzen van warme sympathiebehoef ik zeker niet te ver melden getuige daarvan de hartelijke toespraak door hem gehouden. De avond van dien dag was gewijd aan een vriendschap pelijk en genoegelijk zamenzijn van tal van vrienden van den jubilaris en ook daar ontbrak het niet aan bewijzen van ingenomenheid en dankbaarheid. Ook aan de leden van ge noemde Zangvereeniging viel een gul onthaal ten deei. In den namiddag vac den volgenden dag werdon de kiuderen zijner school ruimschoots onthaald op chocolade en krentekoek en keerden na eene wandeling door het dorphoogst voldaan en vergenoegd huiswaarts. Dat onze gemeente nog lang een man bchoudedie zoo nuttig heeft gewerkt en die nog met denzelfden ijver op den ingeslagen- weg tracht voort te treden. Dat de beide laatste regelen van het Bchooue kinderlijke liedden jubilaris door de kleinen der Bewaarschool toe- gleid nog lange Haamsteë's jeugd In de kennis en de deugd" mogen bewaarheid worden is de wensch van hem, die U bij voorraad dankt voor de plaatsing van bovenstaande en hoogachtend blijft Haamstede UEd. Dv. Dienaar den 7 November 1874. A. B. Burgerluie Stand te Zieriizee. geboren 30 Oct. Eene dochter van F. Maijs en N. Capelle. 31 dito. Eene dochter van M. van der Have en W. M. Pieterse. 1 Nov. Eene. dochter van W. Juin en M. de Keijzer. 4 dito. Een zoon van H. C. Bou- diér en F. A. E. Oosterwaal. 5 dito. Eene dochter van W. van Westen en J. -Neerhout. gehuwd: 4 Nov. A. J. Baljm. en M. J. Berrevoetsjd. overleden: 1 Nov. J. W. Trijselaaroud circa 2 jaard. 2 dito. H. den Boeroud 23 dagenz. 3 dito. M. Geelhoed, oud 65 jaarweduwn. £DlW«tcnttcn» SOjarige Eclitvereeniging van cornelis bal en levina brandenburg. Zierikzee, 8 November 1874-. 45jarige Eclitvereenigïng van hubrecht de voogd en cornelia anker. Zierikzee, 11 November 1874. Hunne dankbare kinderen. Getróuwd Brouwershaven 7 November 1874, L. VISSER en K. van der VELDË. Algemeene kennisgeving. Heden beviel voorspoedig van een Meisje* J. BIENEFËLD—de Bakker. Burgh, 6 November 1874.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1