ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. Zaturdag 10 October 1874. Men abonneert zieh: In Nederland bij de Uitgevers,- DE LOOZE WAALE, Hoek van-de Schuithaven, B, No. 94, en bij alle B.oekhandelaren en Postdirecteuren. In Noord-Araerika bij J. QUINTUS, te Grand Rapids, en bij A. van NIMWEGEN tePaterson. Abonnements-Prgs: Voor 3 maanden 1,30. Franco per post, in Nederland-1,60. Voor Noord-Amcrika, franco p. post- 2,60. Verschijnt: Dingsdag, Donderdag en Zaturdag. Advertent ië n 10 cent per gewone regel. GROOTE LETTERS worden naar plaatsruimte berekend, Dienstaanvragen 30 cent a contant en franco aan het Bureau De inzending der Advcrtentiën kan geschieden Maandag, Woensdag en Vrijdag, uiterlijk tot des voormiddags 10 ure. Ongefrnnkeerde brieven worden niet aangenomen. l\o. 5449. 5tste Jaarg. Door het POSTKANTOOR te ZIERIKZEEzijn gedurende de 1ste helft der maand September 1874, de navolgende brieven verzonden, geadresseerd aan per sonen, wier nahien op het adres vermeld ter plaatse van bestemming onbekend zijn, als r een aan P. OONITS te Breda. Mevr. A. C. van den HEUVEL Wed. van Alting Nijmegen. W. BAL, Dz. IJsseltnonde. VAN HET HULPKANTOOR OOSTERLAND: een aan JACOBA DIEVENBACH te Rotterdam. VAN HET HULPKANTOOR BROUWERSHAVEN een aan JOH. DEKKER te Amsterdam. M. SPEELMAN Zonnemaire. VAN HET HULPKANTOOR BRUINISSE: een aan K. van OOST te Rozendaal. AANBESTEDING. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee zijn voornemens, op Woensdag den S8n October a. s.des namiddags te 2 uur, in 3 perceelen AANBESTEDEN 1°. Het MAKEN van eene AARDEN- BAAN, op den achterweg van den Visschers- djjkdoorgaande over het Zeiketerrein en aan sluitende aan den provincialen Straatweg, met het doen van andere daarmede in verband staande werken. 2°. Het AANLEGGEN van een STRAATWEG in bovengenoemde Aar- denbaan. 3°. Het MAKEN van eene KADE langs den weg naar den Zaagmolen, aansluitende aan den provincialen Straatweg. Op NWoensdag den 21 October a. s., des namiddags te 2 uur, zal de noodige plaatselijke aanwijzing geschie den, waartoe de gegadigden moeten bijeenkomen ten kantore van den Gemeente-Bouwmeester. De inschrijvingsbilletten moeten vóór of op den 27 October 1874, behoorlijk onderteekend, gesloten en franco worden ingeleverd ter Gemeente-Secretarie. Op geene inschrijvingsbiljetten wordt achtgeslagen dan van gegadigden, die bij de aanwijzing de presentie lijst hebben geteekend. Bestekken zijn van Maandag a. s. af, verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarietegen betaling van 25 cent. Zierikzee, den 7 October 1874. De Burgemeester en Wethouders, v. CITTERS. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Nieuwstijdingen. Terwijl de Parijseke dagbladen verklaren geen geloof te hechten aan het berigt betreffende de ver wonding van Don Carlosmeldt de Londensehe Pali Mall, op gezag van een schrijven uit Durango, dat de pretendent in zijn hoofdkwartier aldaar door eenige zijner soldaten vermoord is. Maar ook dit berigt ver- eischt zeker nog bevestiging. Andere Ehgelsche bladen behelzen omtrent Spanje weder eenige belangrijke mededeelingen. Zoo verzekert de Morning Post op grond, zegt het blad, van geloof waardige mededeelingen dat, sedert de erkenning van Serrano's Regering, in de Spaansche zaken verandering gekomen is. Het blad beweert dat de Carlisten aan onherstelbaar geldgebrek lijden en gelooft dat het eind van den oorlog naderbij is dan men vroeger dacht. In de Times komt een brief voor van een, in Spanje gevestigd Engelschmanwaarin eenige verhalen die successievelijk omtrent de wreedheden der Carlisten zjjn verspreid, worden bevestigd. Onder de Engelsche aristocratie bestaat tegen woordig veel geneigdheid tot de lijkenverbranding. Lady^ Amberly, de schoondoohter van lord Russell, had in haar testament bepaald, dat haar lijk moeBt worden verbrandde erfgenamen hebben echter geen uitvoering aan die bepaling gegeven. De onlangs gestorven lady Dilke had aan haar echtgenoot den wensch te kennen gegeven, dat haar lijk, op de door sir Henny-Thompson aanbevolen wijze, tot asch zou worden verbrand. Het is met dat doel naar Weenen vervoerd en aldaar ver brand. Verscheidene andere voorname Engelschen hebben reeds bij uiterste wilsbeschikking bepaalddat hun lijk moet verbrand worden. In vergelijking met het voorgaande jaar hebben de prijzen van de meeste handelsartikelen eene groote ver andering ten voordeele der consumenten ondergaan. Steenkolen toch daalden 28 pCt.tarwe daalde 27 pCt. jjzer 21 pCt.koper 7 pCt.tin 25 pCt.katoen 10 pCt. en wol 8'/2 pCt. De daling was het grootst in de voornaamste voedingsartikelen en grondstoffen der in dustrie zoodat dit voor elk consument wiens inkomen onveranderd is gebleven, gelijkstaat met eene verhoo-- ging van loon. Een noodzakelijk gevolg hiervan moet volgens den Engelschen Economist zijndat er in de zaken meer levendigheid zal ontstaan. Daar tal van dingen goed koop zijn zal er vraag komen naar grooter quantiteit, zoodat de nijverheid zich ten volle zal kunnen ont wikkelen. Tegelijkertijd levert de overvloed van be schikbaar-kapitaal aanwezig omdat men minder geld behoeft te leenen om den voorraad handelsartikelen te bewareneen nieuw hulpmiddel voor de industrie waarvan deze stellig vroeger of later gebruik zal maken. Nieuwe werkenondernemingen van allerlei aarddie in dien tjjd van hooge prijzen werden uitgesteld, zullen nu aangevangen wordenen hoewel sommige dier ondernemingen op getouw gezet door al te stout moedige geldleenersvan twijfelachtig nut mogen zjjn in elk geval ia het eerste gevolgmeer vraag naar arbeid en eene sterk vermeerderde productie. De verbetering zal natuurlijk langzaam gaan, maar "de ondervinding der laatste jaren heeft geleerd dat men er veilig op kan rekenen. ©ïutstMttttïr Verscheidene geneesheeren te BerljjnFrankfort Keulenenz. ontvingen in den laatsten tijd brieven waarin hun gevraagd werdtegen zelf te bepalen be looning een vergift te leverenwaarvan de sporen niet waren te ontdekken en dat een schijnbaar natuur lijken dood te weeg bragt. Als de geneesheer bereid was aan zulk eene bestelling te voldoenmoest' hij hiervr n kennis geven in een aangewezen blad en zou men later omtrent dè aflevèring schikkingen maken. Meer dan een doctor gaf van zulk een brief aan de politie kennis en deze slaagde er- in de personen te ontdekken, van wie het aanzoek uitging. Het waren de eerste luitenant Zenker, gedetacheerd bij de straf gevangenis te Glückstadt en de weduwe Witt aldaar. Zij zijn reeds tot bekentenis gebragt. De persoon die vergiftigd moest wordenwas de echtgenoote van den luitenantwelke een hinderpaal was voor het huwelijk tuschen de beide gelieven. De vrouwwelke de brieven geschreven had, ontkent hare medepligtigheid. Te Koningsbergen brak Zondag nacht brand uit in een huis op de Jahrmarktplatzedie zoo hevig toenamdat de bewoners slechts met moeite zich konden redden. Onder deze waren de paardrijders Felix en zijne vrouw, die geëngageerd waren in het cirque Salomonsky, hetwelk op genoemd plein stond. Felix liet zijne vrouw ongekleed aan zamengeknoopte beddelakens het raam der tweede verdieping uit en hij zelf sprong, eveneens zonder 'kleederen aan, op straat. De eigenares van het huis vrouw Perlawelke hare kamers aan den paardrijder had verhuurd en zelve met haar zoon op eene dienstbodenkamer over nachtte, kwam met dezen in de vlammen om. Het vreeselijkste van deze gebeurtenis is weldat de oude vrouw Perla zelve de brandstichster moet zijn geweest. Het is gebleken dat zij haren inboedel zeer hoog verzekerd haddat zij hare kostbaarheden in veiligheid had gebragtonder anderen een kistje met kleinoodiën dat zij aan Felix te bewaren had gegeven, op grond dat zij bang was voor dieven. Die vrees had zich ook van de vrouw van Felix meester gemaakt en deze had daaromwat zij nooit anders deedde deur naar bare kamers afgesloten. Op dien nacht nu hoorden Felix en zijne echtgenoote vrouw Perla aan hunne deur roepenzij waren echter te zeer met eigen red ding bezigom haar te kunnen openen en vrouw Perla, die waarschijnlijk gerekend had om door de kamers van haar huurder te ontvlugtenmoest dus daar de trap in laaije vlam stondnaar boven de wijk nemen. Bij het vinden van haar lijk bespeurde men datniettegenstaande het 2 ure in den nacht wa9 toen de brand uitbrakzij geheel gekleed was. Ook ge zegden vóór het uitbreken van den brand uit haren mond gehoordmaken dit vermoeden bijna tot zekerheid. u» Naar het schijnt maken Carlistische zendelingen'nog steeds van de haven van Antwerpen in hun belang gebruik; zoo is ontdekt dat een schip, uitgeklaard als met een lading kramerijen, niets anders dan patronen en kogek voor rekening van don Carlos aan boord had. De regering begint zich ongerust te maken over de feiten yan dien aard, en men meent te weten dat het Carlistische comité, de uitnoodiging heeft ontvangen zich te ontbinden, of ten minste op zoodanige wijze te handelen dat het land er niet in opspraak door gebragt worde. Aan het comité is herinnerd dat het strafwetboek vijf of vijftien jaren opsluiting bedreigt tegen, hen die door vijandigeniet van regeringswege goedgekeurde handelingenden Staat blootstellen aan vijandelijkheden van den kant eener vreemde mogend heid. Zwolle, 6 Oct. Aan het Hervormd Armbestuur alhier is door een onbekende duizend gulden geschonken öm in de maand November a. s. aan behoeftigen kaartjes te verstrekken voor soep in de volksgaar keuken. Eindhoven6 Oct. Geruimen tijd werd kier het 'vleesch door de voornaamste slagters verkocht tegen 35 cents het ,/2 kilogram. Toen nu de daling in de veeprijzen kwamvatte een koopman het plan op, zelf te iaten slagtenen hij verkocht het vleesch tegen 25 centsjuist dezelfde qualiteit als door de slagters verkocht werd. In het eerst werd daarmede fespot, en niet het minst door de slagters; toen de oopman echter volhield, en ieder van het goedkoope vleesch gebruik maakte, sloegen de slagers 'hunne prij zen af tot op 30 cents; de koopman had hun echter eenmaal de klandisie der burgerij," die goed door hem bediend was, afhandig gemaakt, en in die 5 cent ver schil vond men ook nog reden genoeg om den koop man te blijven begunstigen. De slagtersdie hunne winsten niet verder wilden verminderenen die de klanten niet zagen terug komen, waren genoodzaakt gedurende de laatste warme dagen honderden ponden vleesch in den grond tc begraven. Hierover geheel ontstemd, hebben zij (zoo althans wordt algemeen verzekerd) een klein slagtertje vee bezorgddie dit thans slagt en verkoopt tegen 22'/2 cent, in de hoop dat de koopman met hem de concurrentie niet zal kunnen volhouden; en zoodoende zal genoodzaakt wor den met slagten op te houden. De koopman heeft echter nog altijd zóóveel te doen, dat hij wel zal blijven voortgaan het vleesch te verkoopen. Door Protestantsche ingezetenen van Strijp is een adres gerigt aan de Tweede Kamer, waarin zij verzoeken ommet betrekking tot het kerkhof, in hunne regten te worden gehandhaafd. Donderdag heeft de begrafenis plaats gehad van de slagtoffers van de rampdie te Argenteau on langs plaats greep. Meer dan twee duizend personen volgden den stoet. De kerk van Hermalle was geheel met zwart behangen. Aan de groeve spraken de heeren J. Kupferschlaegerprofessor aan de universiteit te Luik, en Tasset, directeur van het hospitaal te Luik, een gevoelvol woord, een vaarwel aan de jeugdige afgestorveneneen woord van troost tot de ouders en bloedverwanten. Onder de treffendste tooneelendie zich bij het on heil voordedenlezen wij in de Maastrichtsche bladen het volgende Onder die ongelukkige kinderen bevond zich eene eenige dochter, de laatste overgeblevene van een talrijk kroost. De vaderkrankzinnig van smartwas niet te bewegen zich te verwijderen van de rivier die hem zijne dochter had ontroofdmet geweld moest men hem wegvoeren, ten einde een nieuw onheil te voorkomen." Des middags is het tiende slagtoffer in de gemeente Richelle ter aarde besteld. Eer de ongelukkigen in haar laatste woning werden nedergelegdheeft een photograaf uit Luik haar por tretten gemaakt. Op verzoek der ouders zullen deze in één groep worden vereenigd. GJoes, 7 Oct. In de Raadszitting van heden is aan het Bnrgerlijk Armbestuur in erfpacht uitgegeven een oppervlakte grond (twee schansen) en water, om door afgraving van de eerste en demping van het laatste werk te verschaffen aan valiede armen gedurende den winter. De te verkrijgen gronden moeten later in bouw- of weiland aan de gemeente opgeleverd worden. Tot candidaat voor het lidmaatschap van den Raad is in de gisterenavond gehouden bijeenkomst der Ver- eeniging «Gemeentebelang" gesteld de heer'H. E. de Bruyn, ingenieur van den waterstaat. Zierikzee9 Oct. Gisteren werd alhier bij inschrijving aanbesteed het leveren en verwerken van 2850 sGheepston gewone Doorniksche steen en 1425 scheepston afval van idemaan de zuidzijde van het Waterschap Schouwen. Vijf inschrijvingsbiljetten waren ingeleverdvan de volgende heeren D. de Jongte Sliedrecht ƒ15350 H. Hagete Bruinisse ƒ15348 J. van der Lindete Zierikzee ƒ14800 F. Moutliaan te Zierikzee ƒ14648 en J. van Eek, te Hardinxveld ƒ14000. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Woensdag 11. werd alhier aanbesteed het leveren van Steenkolen ten behoeve van enkele gemeente- inrigtingen. Aannemers zijn geworden de heeren Moo- lenburgh en van Uije voor 91'/2 Cts. per hectoliter. Onder de eervol vermelden wegens betoonden moed in den oorlog tegen Atchin komt o. a. voor de matroos 1ste klasse H. APidoux van Zierikzee. Als eene bijzonderheid wordt uit Tholen geschre ven, dat door den landbouwer A. de Wilde, Cz., op Bouwlust, eene vaars, die den 22 December 1873 bij den stier was geweest, met zjjn ander rundvee den 30 Mei in de weide is gebragt; dat gemelde vaars den 4 Junij, dus 5 dagen nadat dezelve in de weide had geloopeneen volle uijer had gekregen, en men ver- pligt was ze uit te melken. Dat melk geven heeft den ganschen zomer aangehouden tot 1 emmer per dag; later is dat verminderd tot 3/4 emmer. De reke ning dat de vaars moest kalven was 22 September, doch is verlaat op 24 September jl., 's middags 3 uur. Opmerkelijk is het dat het een zeer groote vaars is. Nu geeft ze natuurlijk veel meer melk. Met ingang van den 15den dezer wordt het tele graafkantoor op het station der maatschappij tot ex ploitatie van staatsspoorwegen te Kruiningenmet een dagelijkschen dienst van 8 uren voor- tot 8 uren na middags, voor het algemeen verkeer geopend. Op de berigtenwisseling van dit kantoor met alle overige telegraafkantoren in Nederland-wordt het uni forme tarief van 30 cent per enkelvoudig telegram Voor de bezorging der telegrammen van het station naar de gemeente is een vast bestelgeld van 25 cent verschuldigd.' Tot tweede hulponderwijzeres aan de school voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs te Goes is benoemd Mej. J. C. Reijers, thans te Boxmeer. Aan de Utrechtsche hoogeschool is na verdediging van stellingen bevorderd tot doctor in de regtende heer J. M. Schout Velthuis, geboren te Sluis. De miliciens van dit jaar die in Mei jl. bij het regiment grenadiers en jagers] zijn ingelijfdna met gunstig gevolg het vereischte examen voor sergeant milicien en de daaraan verbonden gunstige voorwaarden te hebben afgelegd, zijn thans, dus binnen vijf maanden tot dien graad bevorderd. Naar wij vernemen zijn reeds een 120tal personen te Vlissingen toegetreden tot de aldaar onderworpen vereeniging om bij eenzelfden slagter het rundvleesch aan te koopen tot een bij overleg met eene commissie te bépalen prijs. Ook voor de oprigting eener gemeen schappelijke bakkerij worden plannen beraamd. Vooral bij de loting voor de militie komen vaak de schandelijkste tooneelen voor tengevolge van mis bruik van sterken drank. De pastoor van Oudenbosch geeft een goed voorbeeld hoe men dergelijke tooneelen kan voorkomen. Op den lotingsdag noodigt hij de aanstaande miliciens ten zijnenthoudt ze op die wijze onder zijn opzigtonthaaldt ze op zijn kosten en neemt zena afloop der lotingnaar Antwerpen of een andere naburige plaats mede, om daar de merkwaardigheden te bezigtingen. Dat is een gezonde afschaffer. Uit Bommelerwaard schrijft men: Met het afle veren der beetwortelen is hier bereids een aanvang gemaakt. Werd in den loop van den zomer, wegens langdurige droogtevoor een slecht beschot van dit gewas gevreesdde uitkomst maakt ook thans die voorbarige vrees wederom beschaamddaar de oogst er van algemeen uitmuntend is. Daarbij komt, dat die landbouwers welke voor dezen teelt hun land op eigen risico beplant hebben, thans goede zaken maken, daar prijs van het product, waarvoor in het voorjaar per '0 kilo door de fabrikanten in den regel ƒ10 is de 100Ö betaald, thans reeds voor gelijke boeveelheid ƒ12,25 wordt geboden. Als eene bijzonderheid meldt de Eaarl. Cl. uit Amsterdamdat dezer dagen aldaar is overleden eene weduwe van 72 jaren, wier begrafenis werd bijgewoond door hare moeder. Laatstgenoemde heeft den leeftijd van 105 jaren bereikt en is voor hare jaren nog vrij kras. Eenige dagen geleden vond men te Harderwijk bij het soep eten in de kazerne in het vocht ferme stukken vleesch. Spoedig echter bleken dit gedeelten van een rat te zjjn. Een grappenmaker had het beest in stukken gesneden en in de soep geworpen. Men hoopt dat een streng onderzoek zal worden ingesteld. T E \j G R A M. ®s Gravenhage, 9 October. Tweede Kamer. Ingekomen wetsontwerp tot tjjdelijke beperking der aanmunting van zilveren standpenningen door particulieren. Acht heden aan de orde gestelde wetsontwerpen, meerendeels met algemeene stemmen aangenomen. Daarna de volgende nominatie opgemaakt voor de vacature in den Hoogen Raad: Eerste Cand. Mr. Lantsheer, Raadsheer Hof van [Zeelandtweede cand. Mr. Felting, Raadsheer Hof van Frieslandderde cand. Mr. A. A. de Tinto; vierde Cand. Mr. Machielse, proc.-gen. Hof van Overijsselvjjfde cand. Mr. Boeles, Raadsheer Hof van Drenthe Kerknieuws. De heer K. B. van DiemenEvangelist en Godsdienst onderwijzer, zal op aanstaanden Zondag den 11 October in het Evangelisatie-Lokaal «Toevlucht," desvoormid- middags te ure, bevestigd worden door Ds. J. P. Non hebei van Middelburg en des avonds te 6 ure zjjne intreerede houden. Aangenomen het beroep naar de Herv. gem. te Bergen- op-Zoom door Ds. J. A. Tours te Santpoort. Beroepen te Koudekerke Ds. J. Knottenbeltpred. te Oude en Nieuwe Wetering. De bisschop van Haarlem heeft o. a. benoemd tot kapelaan te 's Heerenhoek de WelEerw. heer J. B. Nuijten. Gemengde berigten. Een boeren-zoon te Eikerzee wordt verzocht zich zoo niet op te houden met eene boeren-dochter teLoopers- Kapelle, want hij meent er toch niets van. Hij kan wel een ander krijgen, Met meer geld, dat is gewis, Dus wil nu van haar maar zwjjgen, Anders raakt het zeker mis. De dochter van eene zeer gierige boerin te El wordt aangeraden, haar vrijer zijn paspoort te geven, want zij wordt toch maar van hem voor den gek ge houden. Dus Keetje wil het met hem laten Want het zal u toch niet baten, Want dat is zeker en gewis, Dat het een malle jongen is. Iemand te Nisse moest zoo niet loopen achter de dochters van den kasteleinwant hij kan haar toch niet krijgen; en nu zegt hij: Tweemaal heb ik het gevraagd, Driemaal is 't te veel gewaagd, Dus nu zal ik toch maar zwijgen, Ik kan geen van beiden krijgen. Onder Meliskerke is een boeren-knecht geheel on schuldig van hetgeen waarmede hij beschuldigd wordt; maar een boeren-knecht onder Grijpskerke heeft den boel bedorvenen nu wil hij de schande ontvlugten maar dat is te laat bedacht; en: Bedrieger van het schoon geslacht, Wie had dat ooit van u verwacht. Eene boeren-dienstmeid onder G. te Papendamme is naar haar ouderlijk huis moeten terugkeeren, omdat zij zoo vet geworden is, dat zij de boeren niet meer kan dienen. Eene vrachtrjjders-meid te Oud. is zoo in haar schik dat zij het zesde kind t'huis heeft, dat zij niet eten of slapen kan. Dus nog al voordeel voor haar baas. Voor een paar jaar trouwde er te B. een paartje dat zoo wat gekoppeld was, en het ging niet best. Het meisje had zelf haren vrijer opgezochten nu wenscht zij haren man naar de maan; thans zingt zij een oud liedje: Hoe komt 't toch dat zoo gaarn De meisjes, vraagt gij mij, In 't lieve maantje staren Met stille mijmerij. Wel hebt gij nooit vernomen Van 't mannetje in de maan Zij zien het in hun droomen Zij lokken 't met een traan. Schijnt later als de morgen Haar naast een wiegje wekt En de avond uit den morgen Haar in de veêren trekt. Schijnt later van den hoogen, Het manneke op de ruit, Men kijkt met andere oogen Het mannetje is er uit. Zelfs ziet men menig spannetje Zoo kwalijk zamen gaan, Dat vaak de vrouw het mannetje, Terug wenscht naar de maan. STOOMBOOTDIENST tusschen Middelburg en Zierikzee. CORRESPONDERENDE VAN EN NAAR ZIERIKZEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. October 1874. Van ZIERIKZEE: Zaturd. 10 's morg. 6,u. 10 's nam. 3, Zondag 11 's morg. 11, Maand. 12 tot Catsscha veer 's nam. 3 u. terug 4 u. Dingsd. 13 's morg. 7,— Woensd.14 7, Dond. 15 totCortg.'smorg. 6.30, terng 's morg. 8 ore. Dond. 15 's nam. 1, Retourkaarten tot de helft der stoombootvr. voor de terugreis, geldig gedurende eene maand. Dito vrij van stoombootvracht voor de terugreis op den zelfden dag. Burgerlijke Stand te Zierilczee. geboren: 2 Oct. Een zoon van B. K. van der Zalm en A. C. van der Poel. 3 dito. Een zoon van J. Tuinder en E. Heijerick. 5 dito. Eene dochter van J. Cannoo en A. M. de Rooi. gehuwd: 7 Oct. W. Kooman, jm. en W- Boot, wed. G. Kloet. J. J. Schroot Bettink, jm. en N. van Meerendonk, wed. van A. de Vries. J. de Looff, weduwn. en J. Natte, jd. overleden: 1 Oct. H. M. Doeleman, oud 2 j., z. 8 dito. C. H. de Smitte, oud 10 j., z. Van MIDDELBURG: Zaturd. 10 'a morg. 10,— u. Zondag 11 Maand. 12 7,- 10,- Dingsd. 13 'snam. 3, Woensd. 14 3,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1