ZIEBIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5440. Zaturdag 19 September 1874. jPmtsfWstnii. A T C E I N. TELEGRAM. Men abonneert zich: In Nederland bij de Uitgevers DE LOOZE WA ALE, Hoek van de Schnithaven, B, No, 94, en bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. In Noord-Amerika bij J. QUINTUS, te Grand Rapids, en bij A. VAN NIMWEGEN te Patcrson. Abonnements-Prijs: Voor 3 maanden i f 1,30. Franco per post, in Nederland- 1,60. Voor Noord-Amerika, franco p. post- 2,50. V ersch^nt: Dingsdag, Donderdag en Zaturdag. AdvertentiBn: 10 cent per gewone regel. GROOTE LETTERS worden naar plaatsruimte berekend. Dienstaanvragen 30 cent a contant en franco aan het Bureau Def,inzending der Advertentiën kan geschieden Maandag, Woensdag en Vrijdag, uiterlijk tot des voormiddags 10 ure. Ongefrankeerde brieve. niet aangenomen worden 51sle Jaarg. Bekendmaking. WIJZIGING DÊTGEMEENTE-BEGROOTING VOOR 1874. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee maken bekend dat de Raad dier gemeentein zijne Vergadering van den 31 Augustus 1874 zich heeft vereenigd met hun voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting voor 1874, en het ontworpen Raadsbesluit, voorko mende in liet Gemeenteblad van 1874onder no. 9 onveranderd heeft vastgesteld; en dat dit Raadsbesluit is goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten van Zee land, by besluit van den 11 September 1874 No. 40. Zierikzee, den 16 September 1874. De Burgemeester en Wethouders v. CITTERS. De Secretaris, J. P. N. ERMERINS. Burger-Avondschool. De COMMISSIE van TOEZIGT op het MIDDELBAAR ONDERWIJS te Zierikzeemaakt bekenddat het JEÜXA-MIlJIN voor ben die wenschen toegelaten te worden op de Burger-Avondschoolzal worden gehouden op Maandag den 28 Sep tember 1c., des avonds te zes ure, en dat zjjdie zich aan dat examen wenschen te onderwerpen zich daartoe vooraf in persoon moeten aanmeldenbij den Directeur der Hoogere Burgerschool alhier, op den J3-4: of September, des avonds tusschen 7 en 9 ure. De Commissie voornoemd, SCHNEIDERS v. GREIJFFENSWERTH. Nieuwstijdingen. De heer Butler, een beroemd hondenkoopman en hondendokter te New-York, is dezer dagen aan water vrees overleden; al zijn honden, 120 stuks, zijn terstond afgemaaktdaar men niet weet van welken hond hij ziek geworden is. Butler had de gewoonte zich dagelijks door een hond te laten bijten, bewerende, dat de water vrees maar «gekheid" is, en men er geen gevaar voor beeft, als men maar niet bang is. De verzameling honden, die hij bezat, behoorde tot de kostbaarste en zeldzaamste der wereld; misschien bestaat er geen zoo meer. I Het verschrikkelijk spoorwegongeluk op den Great-4 EasternBpoorweg was niet ongelijk aan dat, hetwelk onlangs op den Hollandschen spoorweg plaats vond. Tusschen Norwich en Brundall ligt enkel spoor. De trein van Londen, die des avonds om 9,10 te Nor wich had behooren te zijn, was een kwartier te laat aangekomen. De stationschef wilde dezen trein onmid dellijk verder zenden en intusschen den sneltrein naar Londen te Brundall laten wachten. Doch de inspec teur Cooper seinde bij vergissing juist het tegenover gestelde, namelijk: «de lijn is vrij voor den sneltrein, vóór wij den 9,10 trein van Londen verder zenden." Het noodlottige telegram werd afgezonden en de heer Cooper wandelde bedaard van het telegraafbureau dwars over de rails naar het perron, voor hetwelk de sneltrein wachtte. Dezen zond hij af, doch naauwelijks was de laatste wagen verdwenen, of snel als een blik semstraal treft den inspecteur eensklaps de gedachte »ik heb een verkeerd telegram gezonden." In doods angst springt hij op de rails en snelt naar het telegraaf bureau, ademloos uitroepende»Stop the mail, for God's sake stop the mail." (Stop om Godswil den sneltrein De verschrikte ambtenaren kooren het roepen van verre en seinen onmiddellijk naar Brundall. De stationschef had het roepen gehoord en kwam uit zijn bureel aangesneld. De inspecteur lag op den grond als door een beroerte getroffen en in doodelijk stilzwij gen luisterde ieder, wat het antwoord uit Brundall zou zijn. Een paar beambten, die begrepen wat gebeurd was, waren zoo snel zij konden den Londenschen trein nageloopen alsof ze dien nog konden inhalen. Te Brundall veroorzaakten de angstwekkende woorden «stop train" de verschrikkelijkste ontsteltenis. De sta tionschef had den sneltrein, na ontvangst van het telegram van Cooper, verzonden, en keek juist op den telegraaf wijzer, toen «stop trein" getelegrapheerd werd. Hij seinde onmiddellijk terug: «Mail gone" (de snel trein is weg) en nu wist men in beide stations, dat dood en verschrikking tal van ongelukkigen binnen enkele minuten treffen moesten. Volkomen hulpeloos moest men het aanzien, dat twee sneltreinen, die beide tjjd hadden in te halen, met volle kracht op elkander afkwamen. Het was een donkere nacht, de regen stroomde neder, en de treinen stortten zich op elkander eer de machi nisten van eenig gevaar bewust waren. Twintig per sonen werden onmiddellijk gedood en de dood is voor hen zoo plotseling geweest, dat men de lijken van enkelen met een glimlach op het gelaat vond tusschen de verbrijzelde wagens, die meer dan 30 voet hoog op elkander waren gestapeld. Zestig personen werden zwaar De wagens, die nagenoeg ongedeerd waren gebleven, stonden op een brug, die juist gerepareerd werd en dus geen leuningen had. De passagiers, die in de digte duisternis want alle lichten waren uitgedoofd verschrikkelijk ontsteld uit de vensters der wagens kropen, liepen dus een tweede niet iuinder groot ge vaar. Een man, die het eerste er uit sprong, geraakte over de brug en verdween in de rivier, diep beneden (waaruit hjj echter nog gered werd)doch zijn lot waar schuwde de anderen, die voor het meerendeel tegen woordigheid van geest genoeg hadden om de woorden «dat niemand zich verroere tot dat er licht is", te gehoorzamen. Men gelooft echter, dat enkele in de rivier verdronken zijn en is met dreggen bezig aan bet zoeken naar ljjken in.de rivier. Onlang bevatte het nieuw opgerigte Londensche blad The World een artikel over de schulden van den prins van Wales. Of bet hieraan moet worden toege schreven is onbekend, maar zeker is het dat de koningin van Engeland de schulden van den troonopvolger heeft betaald. Zij beliepen 5 a 600,000 pd. St. In bet bui tenland zal men, zegt de Londensche correspondent van de liölnische Zeitung, zich verwonderen over dat booge bedrag, in Engeland verbaast men er zich over dat bet niet grooter is. De koningin heeft lang geweigerd?, dit déficit aan te zuiveren en de kroonprins werd daardoor zoozeer in moeijelijkheden gewikkeld, dat hij in 't vorige jaar de hulp van Gladstone inriep om de zaak bij het Parlement aanhangig te maken. De toenmalige premier weigerde, omdat de populariteit der koningin op het spel stond; hare spaarzame huishouding toch zou me nige bitse aanmerking hebben uitgelokt. Het is bij het lezen der gruwelen, door deCarlisten bedreven, onmogelijk woorden te vinden, krachtig ge noeg om zijne verontwaardiging uit te drukken. Men oordeele- Toon het bekend werd dat het hoofdkorps der Car- listen onder Don Alphonsus en Douna Blanca naar Vinaros in Castellon zoude terugkeören, had eene vrouw tot haar buurvrouw gezegd: «Ik wenschte dat Donna Blanca voor hare euveldaden op weg hierheen gekruisigd werd." Dit gezegde werd Donna Blanca overgebragt, die daarop dit vonnis velde: «Die vrouw moet gevederd door de hoofdstraten van de stad worden gevoerd; haar man zal achter haar aanloopen en zijne vrouw vijftig stokslagen toedienen; hij moet deze slagen met alle kracht toebrengen, daar hij anders gefussileerd zal worden. Na afloop van den togt zullen den man de vijftig stokslagen, die hjj aan zijne vrouw gegeven heeft, teruggegeven worden." Donna Blanca wüde ook de dochter van het echtpaar, een jong schoon meisje, laten vederen, doch gelukkig heeft zij zich van de uitvoering van dat deel van het vonnis laten afbrengen. De vrouw is daarop ontkleed, met honig en teer bestreken en met kleine en groote vederen bestrooid: daarop werd zij op een ezel gezet en door de straten gevoerd; de man liep met een stok achter haar aan en werd door de Carlisten, wanneer hij naar hun oordeel zijne vrouw, de moeder zijner kinderen, niet hard genoeg sloeg, met banjonetsteken bedreigd. Het gejammer van het ongelukkige echtpaar, de stomme ontzetting van de bevolking en het afschuwelijk gejubel van de Carlisten leverden een onbeschrijfelijk tooueel op. «Op deze wijze zullen zij leeren ontzag voor ons te hebben," zeide Donna Blanca. Men vreest voor bet leven van beide rampzaligen. Dit verhaal wordt bevestigd door de officieuse Cor- respondentia. De echtgenoote van een in de Wilhelmstrasse te Berlijn woonachtigen koopman ontving dezer dagen den volgenden brief: «Mevrouw wij geven u bij dezen kennis, dat wij niet langer tevreden zijn met den kost, dien wij bij u krijgen. Een fatsoenlijk mensch geeft zijne boden fatsoenlijk eten. Als gij ons niets anders geeft, zullen wij 15 October a. s. vertrekken." De brief was onderteekend door de beide dienstmaagden des huizes, en gecontrasigneerd door haar respective vrijers, beiden hoornblazers bij 't regiment aldaar. Mevrouw weet dus nu, wie haar de eer aandeden gratis mee te eten, en kan dus in het vervolg voor een beter menu zorgen. Te Brussel zal er eene maatschappij worden opge- rigt, die zich ten doel stelt een twintigtal groote bal lons te maken, waarmede zij onder directie van de heeren Duruof, Godard en Glorieux een regelmatige luchtreis zal organiseeren, tusschen Brussel, Engeland, Frankrijk, Duitschland enz. Elke ballon zal 12 24 personen kunnen bevatten, die voor den overvoer een matig tarief zullen betalen. Er moet reeds voor 100,000 fr. in de onderneming zijn ingeschreven. De ballons zullen allen op hun tijd aankomen. Scliagen, 14 Sept. In den nacht van 10 op 11 dezer ontlastte zich boven de gemeenten in den geheelen omtrek een zwaar onweder, dat zich nog heviger in eene noordelijke rigting van hier vertoonde. Omstreeks half een of een uur in den morgenna een vurigen bliksemstraal die schrik verwekteverhief zich een felle branddie successively k den geheelen omtrek verlichtte ten noorden van hier. Al dadelijk werd er vermoed dat de zeer uitgestrekte brand in die rigting nergens anders dan in het dorpje CaUantsoog kon zijn in welk vermoeden men des morgens vroeg bevestigd werddoor het berigt dat meer dan half Callantsoog dien nacht, door den bliksem getroffen, was afgebrand, zijnde de bliksem geslagen in het kuis van den tim merman dat spoedig in brand stondonmiddellijk daarop de geref. pastoriede broodbakkerijhet raad huis twee herbergenenz.zoodat in een moment 14 huizen en 4 loodsen of bergplaatsen totaal afbrand den; de wind was zeer hevig doch gelukkig dat hjj in dezelfde rigting stand hieldnoordwestzoo niet was geheel Callantsoog afgebrand. Dit dorpje, gelegen onder óf tegen de Noordzeeduinengeheel geïsoleerd achter de Zjjpetusschen Petten en Huisduinen op p. m. twee uren afstand van Schagenzonder water noch eenig brandbluschmiddelzoodat de bewoners naauwelijks tijd hadden zich uit de brandende huizen te verwijderen zonder noemenswaardig hunner roerende goederen te hebben kunnen redden. Gelukkig dat nog eenige perceelenwaarvan de wind aflandig was waaronder de nieuw gebouwde school en onderwijzers woning, de kerk, het magazijn, waarin de reddingsboot en veel materieelvuurpijlenenz.bewaard worden en eenige gehouwenbehouden zijn gebleven. Men zegtdat de meeste der verbrande panden tegen brand schade verwaarborgd zijn doch voor lage waarde de roerende goederen schijnen minder verwaarborgd. De geheele bibliotheek van den predikant en het kerkelijk archief, dat zich ook bij hem in buis bevond, zijn een prooi der vlammen geworden. Becsd, 14 Sept. Het gaat hier den boeren in dit jaar bijzonder goed. Pas is de ruime korenoogst zeer goed binnengekomen, of bet roojjen der aardappelen, waarmede men thans bezig is, geeft weder een buiten gewoon voordeelig beschot. Vrij algemeen rooit men 250 mud van één bunder bouwland, ja er zijn enkele stukken, waar men 300 mud rooit. Daarbij is het product zeer goed van smaak. Opmerkelijk is het, dat de bekende aardappelziekte, die zich sedert 1845 ieder jaar in meerdere of mindere mate vertoond heeft, tot nog toe niet bespeurd wordt. Door de laatste winden zijn van de volgeladen vruchtboomen zeer veel appelen en peren afgewaaid. In zakken verzameld en naar de nabjjzjjnde markten gebragt, is die afval vlug, meest voor Engelsche rekening, opgekocht. 's Ciravenhage, 15 Sept. De gemeenteraad alhier heeft in de heden gehouden vergadering besloten, dat het monument van Thorbecke op de Plaats kan worden opgerigt; het besluit is genomen met 16 tegen 14 stemmen, een meerderheid die grooter bad kunnen zijn; immers, elke onpartijdige heeft sinds lang met droefheid gezien, dat van deze zaak werd gebruik ge maakt om de politieke hartstochten in beweging te brengen. Ook zij die met den overleden staatsman niet onvoorwaardelijk waren ingenomen, erkenden in hem den grooten man, wiens naam met onze nieuwere geschiedenis is vereenzelvigd. De oppositie tegen het plan om hem ook door een beeld in de herinnering des volks te doen voortleven, heeft niet alleen een kleingeestige maar „ook een belagchelijke rol gespeeld, maar in 't eind heeft toch de goede zaak gezegevierd. Uotterdain15 Sept. De teregtzitting der arrondissements-regtbank alhier kenmerkte zich heden door een (gelukkig zeldzaam) incidentnamelijk door het staande de zitting in staat van beschuldiging stellen van een der getuigen. De zaak had zich op de volgende wijze toegedragen Den 27sten Aug. werd een sjouwer aangehouden met een zakje gevuld met ongebrande koffijboonen en naar bet politiebureel geleid. Natuurlijk had hij die boonen niet ontvreemddoch had een dier goedgunstige Nomen dit zakje juist gereed voor hemachter een tas bouw- steenen nedergelegdalwaar hij aan een natuurlyke behoefte moest voldoen en uit medelijden met den verlaten toestand der koffijboonenze mede nam met het doel ben bij andere kameraden gezelschap te bezorgen. Hij had echter bij die verantwoording bruten den waard gerekendin deze het meerdere doorzigt van den politiebeambte voor wien bij die verklaring aflegde. Deze toch liet de vrouwmet wie de beklaagde leeft aan bet bureel komenalwaar die vrouw verklaarde in bet met koffijboonen gevulde zakje het eigendom baars mans te herkennenhetwelk zij zelve voor hem had gemaakt. Die verklaring ofschoon vroeger in tegenwoordigheid van meerdere getuigen afgelegd, trok zij heden terug, en ondanks de gemoedelijke waarschuwing haar zoowel door den president der regtbank als officier van justitie gegeven, bleef zij volhouden den zak niet te kennen, waardoor ten slotte de regtbank zich genoodzaakt zag haar voorloopige arrestatie te gelasten en haar in staat van beschuldiging te stellen. Siut Aima tor Muiden, 13 Sept. In den nacht van Vrijdag op Zaturdag jl., toen een hevige wind en regen alles dreigde neder te werpen, is onder begunstiging van dit weer een brutale diefstal gepleegd. Daags voor dezen diefstal was de afbraak van een ge sloopte loods verkocht, welke had gediend als bergplaats bij het werk aan het - kanaal. De dieven hebben dezen nacht gunstig geoordeeld voor bun euveldaad, van planken en ribben een vlot gemaakt en daarmede een zeer aanzienlijk deel van het hout, toebehoorende aan verschillende koopers, langs het nieuw gegraven kanaal medegevoerd, in de rigting van Retranchement. Dat de diefstal, waarvan de daders nog onbekend zijn, op zoodanigen tijd en wyze is geschied, daarvoor stelt de mededeeling van een landbouwer tot borg, die in de nabijheid woonde en hun gesprekken en plannen heeft aangehoord, doch door den stikduisteren nacht niet gezien kon worden. Onbegrijpelijk is het, dat er van de daders geen verdronken zijn. Het is te hopen dat de daders zullen gevonden en naar regt zullen ge straft worden. u rg17 Sept. Ouden van dagen zullen zich nog wel herinneren hoe ze in den goeden ouden tijd geduldig zaten te wachten op het VHssingsche wagenpleintot dat het benoodigd getal passagiers was bijeengekomenomvoor één «Pietje" slechts ineen wagen van allerzonderlingst structuur, bespannen met dito paardente kunnen hotsen van Middelburg naar Vlissingen, vice-versa. Ze zullen wel nooit hebben bevroed dien weg per spoor te zullen kunnen afleggen veel minder nog per Stoomboot. En toch ook de ge legenheid tot het laatste zal zich weldra voordoen want eene welingerigte stoombarge zal, zoodra de in vele opzigten wenschelijke doorsteking van den dam bij het dok te Vlissingenwaartoe men onverklaarbaar veel tijd schijnt te behoevengeschied zal zijnin- exploitatie komen. Het station Vlissiugenver uit de stad liggendelevert vooral bij slecht weder veel moeijelijkbeden op daarentegen zal de stoombarge van de tonnenbrug afvaren. De prijzen schijnen zeer billijk gesteld te zullen wordenwy hoorden 20 cent 1ste klasse en 15 cent 2de klasse voor de enkele reis en 35 cent 1ste klasse en 20 cent 2de klasse voor heen en terug. Van Middelburg naar de Abeele en van Vlis singen naar het stat jon aldaar zal men voor 15 cent lste klasse en 10 cent 2de klasse kunnen komen voorts vernemen wij dat de barge vyfmaal daags de reis zal makendes Donderdags zesmaaltevens dat de reis van stad tot stadmet inbegrip van het aan leggen te SouburgAbeele en aan bet station Vlis singen in ongeveer een half uur tyds zal worden gedaan. Zierikzee, 17 September. Door bet Hoofdbestuur van het Nederl. Onderwij zers-genootschap is bet honorair lidmaatschap opge dragen aan den beer J. D. Fransen van de Putte, oud-Minister van Koloniën. De tentoonstelling van landbouwwerktuigen, die deze week te Maastricht is geopend en vele bezoekers tot zich trekt, onderscheidt zich gunstig door de hoe veelheid en hoedanigheid der geëxposeerde voorwerpen. Onder de inzenders bekleeden de Wed. Massee Zoon te Goes, de eerste plaats. Ook te Assen hebben thans de slagters den prijs van het rundvleesch verlaagd. De prijs is daar than9 als volgt: lste qual. 80 c., 2de qual. 70 c., 3de qual. 60 c. per Ned. pd. Ook te Zwolle hebben thans de voornaamste slagters den prijs van het rundvleesch met 10 cent per kilogram verminderd. Te Sneek is insgelijks door de voornaamste slagers de pry s van het rundvleesch met 10 cent per kilogram verminderd. Aan den brief van een onderofficier, die aan de ex peditie tegen Atchin vrywillig deelneemt en thans te Padang in garnizoen ligt, iB het volgende ontleend Padang 23 July 1874. «Ten gevolge van mijn laatsten brief zoude u wel veronderstellen, dat ik reed9 geruimen tjjd te Atchin moet zijn, dit is echter niet het geval, en wil ik u dientengevolge nog eens van uit Padang schryven; hier zegt men, dat wij 1 Aug., en dan heet het weder, dat wij eerst den laten November naar Atchin zullen vertrekken. «Alhoewel wy hier het best de ellende van Atchin kunnen zien, zoo verlangen wij toch allen, om hier maar weg te komen, want het is hier allernaarst; ten eerste i9 het hier gloeijend heet, daarby komt veel en zeer vermoeyende dienst; wy bekomen slecht eten en ontbreekt ons, wijl alles zoo zeer duur is, het noodige geld, om ons het ontbrekende aan te schaffen; ik wil echter niet klagen, wijl ik volmaakt gezond ben; of ik dit op Atchin zal blyven is zeer te betwijfelen. «In den tusschentyd van 3 weken zyn hier, behalve diegene, welke direct naar Batavia doorgaan, en waar van wij dus niets te zien krijgen, 3 zendingen zieken van Atchin ontscheepteene bezending van 200, daarna eene van 150 en ten laatste eene van 92 man; by deze waren slechts enkele gewonden, wijl op dit oogen- blik op Atchin bijna niet geklopt wordt-; alle andere waren ziek, en in welken graad ziek! «Wy moeten met alle man te hulp komen, om de zieken naar het hospitaal te transporterendie half leefden werden op wagens, die 3/4 dood waren op berrie's vervoerd; van de laatste 92 stierven 5 aan boord en 2 tijdens zy met de sloep aan land geroeid werden; 8 waren bovendien zoo goed als dood; dit alles ontstaat vooral door gebrek aan het noodige voedsel, waarbij dan de verbazende vermoeijenissen komen, wijl de vijand de troepen iederen nacht alarmeert; wat de kogels van den vijand aangaat deze beteekenen bij ons niets; zy hebben slechte geweren en schieten in het blinde wegziekten en gebrek zijn de vy anden, waartegen wij te kampen hebben, en waartegen wy, noqh iemand ter wereld, op den duur kampen kunnen. «Vroeger kregen de manschappen 's morgens brood, dit is nu uit, wijl bet Gouvernement het te duur komt; ook bekomen zij slechts '/s rantsoen vleescb, wijl de vijand den veestapel gedeeltelijk geplunderd beeft; ik begryp echter niet, dat er, dewyl de weg tot toevoer geheel open is, gebrek behoeft geleden te worden; ik betwijfel bet ten zeerste, dat de Staat, afgezien van het onbillyke, hetwelk er in ligt, om den militairen het noodige te onthouden, er voordeel by heeft, om in Indië de troepen door gebrek aan het noodige voedsel te laten omkomen, en voor veel geld in Nederland weder andere daarvoor als plaatsvervangers te enga- geerenwaarschijnlijk zouden voor de halve kosten die nu voor de nieuwe aanwervingen van manschappen benoodigd zyn, de troepen beter verpleegd kunnen worden en dus gezonder en krachtiger blyven, en men dan niet ieder oogenblik zooveel suppletietroepen be hoeven uit te zenden. «Ik doe en zal mijn pligt tot het uiterste blyven doen, wijl mijn militaire eer dit van mij vordert; de lust en liefde, waarmede ik voor mijn Vaderland en Koning naar Indië vertrokken ben, is echter na al betgeen ik gezien en ondervonden heb, niet alleen zeer bekoeld, maar zelfs tot op nul gereduceerdde sterkste en gezondste mensch wordt hier, zooals de toestanden zijn, door gebrek en vermoeienissen zoodanig geknakt, dat by er voor zyn leven door bedorven en verzwakt is." Amersfoort18 Sept. By de verkiezing van een lid der Tweede Kamer in dit district zijn ingeleverd 1862 stembiljetten, waar van 48 van onwaarde. Gekozen is Jhr. van Asch van Wijck (anti-rev.) met 1057 stemmen; de heeren Pijnappel (cons.), Verloren (lib.) en Thijm (ultr.) verkregen respec- tivelijk 495, 231 en 7 stemmen. Gemengde berigteu. «Welnu," zegt L. C. te Dirksland, «'tis toch zulk een groote schande niet; wy waren toch haast vijf maanden getrouwd, en mijn man is toch knecht by zyn vader, waar hij zeven gulden per week verdient. Neen, ik ben blyde (lat ik bet zoo heb getroffenwy kunnen er goed van eten en mooi gekleed gaan." Eene timmermans-dochter te Heinkenszand heeft zulk een spijt dat zij haar dienst niet opgezegd heeft, dat zy er niet van slapen kan. Zij zou voor den winter zoo faarne getrouwd zyn, maar dat kan nu niet. Twee oeren in den Magdalena-polder, eiland Flakkee, hebben na afloop der beursmet elkander op het land zoo handgemeen geweest, dat de arbeiders moesten gaan vlngtenterwijl de zwarte hond met zijn staart tusschen zyn beenen naar de vrouw liep. Nu kau men wel be grijpen welk een voorbeeld die zoogenaamde fatsoen lijke boeren aan hunne arbeiders geven, daar Schiedam mer er de oorzaak van was. Eene weduwe te Oud. wordt aangeraden zooveel niet te pratendaar haar eigen zoon bet zoo op straat brengt. In den Haag hebben twee dames slaags geweest, die elkander zoo by bet haar*hadden, dat hun haar moest afgeknipt wordenom de dames te scheiden. In een klein Duitsch plaatsje, waar ook eene belasting op de honden moest worden ingevoerdwerd onlangs de veldwachter belast het getal honden op te nemenhet rapport luidde: De burgemeester een hond, de schoolmeester een hond, de ontvanger een hond, de dominé een hond en de vrederegter een hond. Totaal vüf honden. Een fijne meelzak te Baarland moest zich zoo niet uitschudden aan een drie-weg, want het zou wel eens kunnen stui ven in (Ie ooren van sommige menschenen niet goed kunnen afloopen. Te Scherpenisse moest eene jonge dochter zooveel snaps niet hebben van menschen waar niets van te zeggen valt, want het werk zal daardoor niet vermeerderen. Maar die een put voor een ander graaft, valt er al dikwijls zelf in. Twee gewaande prinsesjes te G. laatst behoord hebbende onder het wapen van Amorstellen zich voor hare tegenpartij een kwaden naam te geven. Ze zijn zoo slim dat zy de leugen aan de klolc laten hangen door een onverstand

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1