ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. l\o. 54L58. 5tsteJaarg. Dingsdag 15 September I874L Cursus-Hulponderwijzers. Nieuwstijdingen. rijft. DE KERMIS MMTMPH1 MLÏÏDBOÏW. HARDDRAVERIJEN te DORDRECHT, TEEKENEN Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is 1,30franco per poBt 1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, knnnen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. De ondergeteekende maakt bekend, dat de lessen tot opleiding van hulp- tot hoofdonderwijzers zullen gehouden worden op de Hoogere Burgerschoolelke week des Woensdags van 1 tot 4 ure en des ZaturrliiffS van IS tot 4 ure, terwijl die lessen zullen aanvangen op Zaturdag den ld September e. lc. De Schoolopziener in het 2de Schooldistrict van Zeeland SCHNEIDERS v. GREIJFFENSWERTH. Te Londen verloor dezer dagen een bankier 10 banknoten, ieder van 1000 pd. st., op straat. Hij be merkte -het eerst toen hij op zijn kantoor kwam. On- middelijk gaf hij der directie van de bank van zijn verlies kennis. Deze beloofde den eerlijken vinder een belooning van 100 pd. Den dag nadat de oproeping in den 7"mes gestaan had kwam een eenvoudig werkman, een draaier, de banknoten brengen. De directie schonk den braven man niet alleen de beloofde 100 pd. st., maar ook 50 pd. aan zijn kameraaddie bij het vinden der banknoten tegenwoordig was, zoomede 10 pd. st. aan het kerspel waartoe de werkman behoort. In een vergadering der Improvement Commissio ners te West-Hartlepool stelde de heer E. Turnbull voor om lijkenverbranding in te voeren. Zijn voorstel werd ernstig bestreden en wel voornamelijk door een groote schaar van vrouwen uit den werkenden stand die tot de vergaderzaal wisten door te dringen en daar namens de vrouwen van Hartlepool een verzoekschrift indienden tegen de invoering van lijkenverbranding. De heer Turnbull kon niemand vinden om zijn denk beelden te ondersteunenzoodat zijn voorstel buiten stemming bleef. Bij het verlaten der vergadering werd hij door de woedende menigte op deze vriendelijke wijze begroet: Verbrandt Turnbull, plaatst hem in een oven of stopt hem in een teerton." 3Piuf adklaMfc Een particulier schrijven uit Berlijn houdt in, dat acht vleeschhouwers aldaar tot het welbegrepen inzigt gekomen zijn, dat het onmogelijk is, om de vleeschprijzen voortdurend op eene kunstmatige hoogte te houden. Dienovereenkomstig verkoopen zij thans het rundvleesch le kw. voor 60 a 90 Cts. het kilogram, dat door de overige slagers nog op den prijs van 100 a 140 Cts. gehouden wordt. Tevergeefs hebben laatstgenoem den zich over die vermindering van prijs door" hunne collega's bij den directeur der vleeschhalwaar de andere nu tot verlaagden prijs verkoopen en grooten aftrek hebben, beklaagd; hun is geantwoord dat, willen zij hun debiet niet zien verloopen, zij dan maar het hun gegeven voorbeeld moeten volgen. Ingevolge het beraamde plan daartoeis thans te Weenen een doofstommen-congres bijeen. Bijna 200 personenaan welke de natuur gehoor en spraak ont hield, doch die door de steeds vooruitgaande wetenschap in eenen toestand gebragt zijndat' zij in de maat schappij kunnen verkeerenen onder welke zelfs velen zich bevinden, die het spraakvermogen eenigermate herkregen hebben zijn daar vergaderd en behandelen belangrijke vraagstukken op het onderwijs voor doof stommen betrekking hebbende. Uit de meeste landen van Europa zijn dan nu.lotgenooten te zamen gekomen; het bureau van het congres bestaat uit doofstommen; met gebarentaal en zooveel mogelijk met luider stemme ook wel schriftelijkwordt de discussie gevoerden een aantal belangstellenden niet tot het congres behoorende wonen de werkzaamheden dezer merk waardige vergadering by. Buurmalsen10 Sept. Heden middag tegen 3 uur brak er brand uit bij den heer van Mourik. Zijne dochter was een kwartier geleden getrouwd en een dertigtal personen zaten bijeen om feest te vieren toen de vader van den bruidegom, buiten komende, aan het dak vuur bemerkte. De ontsteltenis der brui loftsgasten op het hooren hiervan was natuurlijk zeer groot. Door den hevigen winden omdat alles kurk droog was verbreidde het vuur zich zeer snelzoodat in weinig tijds het huis en twee schuren totaal waren afgebrand. Zelfs mantels en andere afgelegde kleeren der feestgenooten zijn een prooi der vlammen geworden. De paarden zijn geredbenevens een kistje met waarde. Het verbrande was gedeeltelijk tegen brandschade ver zekerd. Men gistdat het schieten met los kruid de oorzaak van den brand is. Botterdam, 11 Sept. Een hevige brand heeft hier in den afgeloopen nacht gewoed. Circa te 2 uren ontstond hij, in een bakkex'ij, gelegen in de Lamsteeg, een nauwe straat met hooge huizen, tusschen de Hoogstraat en de Kaasmarkt. In korten tijd, aangeblazen door den feilen wind, stond het kolossale huis van onder tot boven in vlam. De ijveiigste, hoewel zich juist niet door bedaardheid en orde kenmerkende pogingen der brandweer tot blusscliing, konden een uitbreiding van het vuur niet verhinderen. Weldra stond ook een groot perceel aan de Kaasmarkt, dat van achteren vuur gevat had, in laaüe vlam en er bestond eenigen tijd groote vrees voor het behoud van al de huizen aan die zijde der Kaasmarkt. De krachtige werking van een twintig tal hand- en twee stoomspuiten wist het vuur tot die twee huizen te beperken, hoewel de belendende zwaar geleden hebben. De brand in beide perceelen was nagenoeg onder den voet, toen men ontdekte, dat een stuk vuur den koepel van den stadhuistoren had in brand gezet. Met bewon- derenswaardigen moed en beleid werd eene poging gedaan om het vuur in den koepel te blusschon, die echter inislukte. Weldra sloegen de vlammen woedend om den toren en was het duidelijk dat hij niet was te behouden. Indrukwekkend was het schouwspel dat de brandende toren, met zijne spattende leien en vonkenzee aanbood. De geheele stad werd er door verlicht en duizenden waren op de been. Te circa 4 uur viel het kruis met den windwijzer met dreunende smak omlaag door het dak van het stadhuis. Op dit dak hadden- zich echter voortdurend de pijpvoerders weten te handhaven, die met hunne waterstralen beletten dat het gevallen gloeiende gevaarte verder onheil stichtte, zooaat men van toen af dezen geduchten brand meester was. De inboedels der huizen alsmede het stadhuis waren geassureerd bij Nederlandsche maatschappijen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. Het stadhuis heeft in wendig weinig geleden. Breda, 12 Sept. Gisteren namiddag had hier het volgende ongeluk plaats Toen de trein van Rotterdam ten ongeveer 5 ure alhier was aangekomen en de locomotief naar de berg plaats zou vervoerd worden, werd een werkman, die op den spoorweg aldaar aan het werk was en op het gefluit van de machine geen acht schijnt geslagen te hebben, door de locomotief overreden. Hij viel op den weg tusschen de rails, zoodat de machine over hem heenging. Met eene zware verwonding aan de borst en een als het ware afgesneden been, werd de ongelukkige, die gehuwd en vader is, naar liet gasthuis vervoerd. Goes, 11 Sept. De gemeenteraad heeft Dingsdag 11. besloten gevolg te geven aan het adres der hulponder wijzers om hun tractement te verhoogen. In beginsel juichen wij die vermeerdering toe omdat wij overtuigd zijndat zij billijk gevraagd werd. Maar wij kunnen j ons niet vereenigen met de wijze waarop de gemeente raad ook hier handelt. Hij erkent de billijkheid van het verzoekmaar wacht om in de behoefte te voorzien tot er een noodkreet opgaat. En terwijl aan den eenen kant de vrijgevigheid geene grenzen kentwordt aan de andere zijde beknibbeld op betrekkelijk kleine posten maar die hier te verantwoorden zijn. Zoo werd o. a. nu door Burgemeester en Wethouders het voorstel gedaan en door een der Wethouders met enthousiasme verdedigd om eenige kleine schilderijen in de raadzaal die dringend restauratie noodig hebbenniet te laten herstellen maar te verkoopen. Slechts door klem van redenen, door andere raadsleden bijgebracht, is het mogen gelukken nog eenig uitstel van het doodvonnis te krijgen, maar het voorstel ligt daar om eenvoudig op te ruimen. Dit nu is wel gemakkelijk en schijnbaar voordeelig, maar de vraag doet zich voor of het ook niet voor deelig zijn zou om öf geen raadhuis te hebben dat onderhoud vordert öf bv. de vertrekkendie maar zeldzaam gebruikt worden, te verhuren en in ieder geval van alles te ontdoen wat maar eenigzins gemist worden kan. De fraaie gaskroonen konden verkocht en door eenvoudige petroleumlampen vervangen wordenvoor die enkele malen dat er des avonds raad gehouden wordt. Men zou de ouderwetsche stoelen die wel eenige waarde hebben, kunnen verkoopen en eenvou dige matten stoelen of liever banken kunnen nemen om de raadsleden op te plaatsen. Er zijn nog tal van soortgelijke bezui nigingen te maken als het noodig ismaar zoo lang die niet onvermijdelijk gevorderd worden en de ge meente nog eenige waarde hecht zoowel aan het erf goed der vaderen als aan de uiterlijke waardigheid van hare regeringzoo lang mag men ook een en ander wel in stand houdendat van den kunstzin onzer voorouders en van hunne belangstelling in de waardig heid der regeering getuigt. Wij hopen dat er nog een middel zal gevonden worden om..den raad, zoo deze al voor het voorstel van Burgemeester en Wethouders gestemd isterug te houden van die verwoesting manie t die maar opruimen wil om ja dat is het juistwaarom Zal de gemeente er door gebaat worden? Och neenMen zou even goed kunnen zeggenwij zullen eenige vensters van het raadhuis dichtmetselen, dat is minder onderhoudmaar dan zat ook de ver lichte raad in het duisterzonder dat bv. de directe belastingwaarover toch altijd geklaagd wordtver minderen zou althans met een bedrag van eenig' belang. Lasten verminderen is eene uitstekende zaak als er duurzaam door gewonnen wordtmaar bezuiniging op enkele kleine posten voor een enkele keer levert niets op en mag niet ten koste van andere belangen bevorderd worden. Nog hangt het zwaard boven de fraaie schilderijen van onze raadzaal; mogen zij, die het gaarne zagen vallen, bedenken dat een gemeentebestuur wel de zuinigheid betrachten moetmaar dat het moet toezien dat deze de wijsheid niet bedriege. Yerselie, 11 Sept. In den afgeloopen nacht is de nieuw aangelegde oesterput door den hoogen vloed volgeloopen. De doorbraak had plaats in den buiten dam over eene lengte van 10 meters. Zierïkzee, 14 September. De jaarboekjes, waartoe Zeeland, vooral met het oog op de geschiedenissedert 1836 verrijkt werd verschenen achtervolgens onder de titels van »Zeeuwsche volksalmanak," »Nehalennia" en Zeeland," doch zijn tot vóór een twintigtal jaren om bijzondere redenen gestaakt geworden.. Het blijktdat men thans te Middelburg bij vernieuwing een plan van dien aard op touw wenscht te zettenen men zich voorgenomen heeftmet het jaar 1875 een Nieuwe Zeeuwsche Volksalmanak" uit te gevenwelketot bevordering van de kennis onzer provinciale eigenaardigheden, eene welkome ontvangst moge vinden. De miliciens der verschillende ligtingendie den 12 der vorige maand tot deelneming van de oefeningen in de legerplaats te Milligen bij hun korpsen in acti viteit zijn opgetredenzullen den 17 dezer weder in het genot van onbepaald verlof worden hersteld. De Minister van Oorlog heeft de chefs der ver schillende korpsen gemagtigd om aan de miliciens der ligting van 1871 (plaatsvervangers en nummerverwis- selaars daaronder begrepen)die daartoe aanzoek mogten doen, de toestemming te verleenen tot het aangaan van een huwelijk. Met ingang van 15 September.a. s. is benoemd tot griffier bij het kantongeregt te NijkerkMr. J. van Binsbergen thans griffier bij het kantongeregt te Hulst. De Tijd berigt dat de bisschop van Haarlem ter gelegenheid van zijn 50jarig priester-jubiléuit 's Hage een regeringstelegram ontving waarin de Minister van Justitie den feesteling zijne gelukwenschen bood en tevens berigtte dat het Z. M. den Koning-Groothertog behaagd had den bisschop het kommandeurskruis der Orde van de Eikenkroon te vereeren. Generaal van Swieten is Donderdagavond ten half negen, vergezeld van den hem toegevoegden adju dant, kapitein de Bock, per Hollandsche spoor te 's Hage aangekomen uit Marseille. In het Nhl. van den Boekh. leest men de volgende advertentie Een weduwnaar van middelb. jarenzonder bezwaar van kinderen den boekhandel uitoefenende zoekt in kennis te komen met een weduwe insgelijks zulk een zaak bezittende ten einde gemeenschappelijk ééne zaak te drijven. Adres onder belofte van stipte geheimhou ding onder letter R. aan het bureau- van dit blad. Te Nijmegen oppert iemand het plan, om, als de slagers daar den ouden prijs van het vleesch niet met 20 a 40 cent willen verminderen, het voorbeeld van andere plaatsen te volgen en ook daar eene publieke vleeschhal op te rigten, waartoe het kapitaal zou kunnen gevonden worden door het uitgeven van aandeelen a 100 of meer. Ingezonden stukken. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar Vlissingen door Ü8. W. Vliegentharf, te Goes. Te Katswaar de Herv. gemeente Bedert 4 February 1872 reeds vacant is heeft men, voor de 17de maal, een beroep gedaanthans op Ds. W. van Dis pred. te Aalst. Ds. C. ARentergeboortig van 's Gravenpolder en pred. te Bergschenhoekis beroepen te Dinteloord en te Delfshaven. Te Stad aan 't Haringvliet is beroepen Ds. Corn. Jac. BoersBz.geboortig van Middelhamis en pred. te Nieuw Leuzen. Ds. D. Niessen pred. te Wijk bij Heusdenheeft bedankt voor Bunschotenen alzoo voor de 27ste maal van de 36 beroependoor hem ontvangen. loopt op haar laatste beenenhoorden wij dezer dagen meermalen uitroepen. Wanneer wij dan ook thans onze Zierikzeesche Kermis doorwandelen zouden wij dezen uitroep moeten toestemmen. De opgewekt heid, (wij bedoelen niet dat losbandig geschreeuw en getier) die wij vroegere jaren opmerktenschijnt plaats gemaakt te hebben voor eene neerslagtigheiddie overal, op enkele uitzonderingen na, is op te merken. Is dit het gevolg van het- min gunstige weder of van de ongunstige tijdsomstandigheden? Wij willen het antwoord hierop aan anderen overlaten en liever thans eens kortelyks nagaan wat onze kermis thans aanbiedt. En dan moeten wij dit jaar, by gemis aan een' tooneelgezelschaphet eerst onze schreden wenden naar de CONCERTZAAL waar de heer den Toom een flink gezelschap heeft geëngageerd onder directie van den heer Henrici uit Rotterdam. De Matinées en Soirées tot nog toe gegeven waren goécT b'ezocht en bevestigden den roem van dit gezelschap. Ook het orchest, onder leiding van den kapelmeester Buziau voldeed zeer goed en overtrof wat wij tot dusver daar hoorden. Maar de kroon spanden Mil. Louisaoud 14 jaar, benevens de drie gezusters Ida, Lina en Ernst, die met regt eenig in hare soort mogen genoemd worden. Kortomwie zich amuseren wilbezoeke in deze dagen de Concertzaal, en moedige ook daardoor den heer den Toom aan om ook op volgende jaren aan het Zierikzeesche publiek iets goeds ten gehoore te brengen. In het Hotel VAN VEEN is dit jaar een minder talrijk gezelschap werkzaam dan vroeger. Onder di rectie van den heer Mij er (zonder e?) zijn daar een 14 tal artistenwaaronder de heer N. de, Haasdie als comique-exentrique de toehoorders op eene aange name wijze weet bezig te houden. Als 'spel kan niets anders genoemd worden dan het THEATRE van den heer SPRIET, hetwelk een be zoek overwaardig is. De oorlog met Atchin, de bestor mingvan den kraton, beweegbare Tableaux, Pantomimes, Goochelen, enz. ziedaar het programma hetwelk de heer Spriet zijnen bezoekers aanbiedt. Verder heeft men nog het MUSÉA MÉCANIQUE van den Italiaan Gnocchi. En daarmede basta Onder de kramen bevinden zich enkele zeer nette die een bezoek overwaardig zijn, terwijl het geheel besloten wordt door een tweetal caroussels. En hiermede hebben wij onze korte wandeling vol- bragtonzen lezers verder eene genoegelijke kermis toewen8chende. Een Kermisklant. Mijnheer de Redacteur I In het nummer van den Nieuwsbode van 8 Sept. jl. wordt ons de samenstelling van 4e Commissie voor het afnemen van het najaars-examen voor onderwijzers meegedeeld, en mijne eerste gedachte by het lezen was, hoe de paarden die den haver verdienen, dien vaak niet krijgen. Het is toch gewoonte dat die akten-examens goeddeels afgenomen plegen te worden door andere personen dan de genoemden, meestal - onderwijzers, eene gewoonte die zeker wel mag gebillijkt worden, omdat de leden der commissie zeiven wis het best kunnen beoordeelen hoever hunne eigene kennis in de verschillende vakken van lager en meer u. 1. onderwijs strekt, en het dus inderdaad wel wenschelijk zijn zal dat zij door mannen van het vak worden bijgestaan. In hoever het nu billijk en wenschelijk zijn zou dat ook bij het lager onderwijs de regel gold om school opzieners uit schoolmannen te kiezen, zooals genees kundig toezicht door geneeskundigen wordt uitgeoefend, kerkelijke besturen uit kerkelijke personen, krijgsraden uit militairen worden saamgesteld, enz. enz., wil ik buiten bespreking laten, al biedt het onderwijzers-per soneel, vooral sinds de verrijzing der Hoogere Burger scholen, ook personen te over aanminstens even geschikt voor schoolopzieners als overcompleete advo- kaatjes. De laatsten krijgen daardoor toch by voor vallende verkiezingen van volksvertegenwoordigers enz. vaak wenschelijke relaties onder leden van een invloed rijken stand, en wat voor 't een niet deugt kan voor 'tander goed zijn. Wat ik bespreken wil is het onmenschelijke dat de genoemde examen-commissie in Zeeland zich by voorkeur schijnt te laten bijstaan door onderwijzers uit Middelburg, die tevens belast zijn met het geven van onderwijs aan hulponderwijzers of kweekelingen aan de daar gevonden normaalschool. Zoo werd herhaalde keeren achtereen een goed deel van het hulponderwijzers-examen afgenomen door een onderwijzer, niet alleen aan de normaalschool-verbonden, maar bij wien de talrijke kweekelingen van buiten de hoofdstad ook bijna allen te huis liggen en dus onder zijne voortdurende leiding zijn. Niet dat wij aan het geval in Zuid-Holland denkenwaar de examinator candidaten vóór het examen gelegenheid gaf, om het antwoord op te doene vragen te zoeken, maar niemand kan het onmogelijke volbrengen, ook niet de meest achtingswaardige examinator. Kent hij den candidaat, weet hij hoe zwaar deze weegt, hy zal het zonder het te willen in rekening brengen onder het examen, hij zal aan verlegenheid denken als hij een verkeerd antwoord ontvangt, terwijl hij toch weet hoe de candidaat het goede antwoord zou kunnen geven, waar hij hem zelf niet dat antwoord heeft ingepompt,, maar de kennis daarvoor noodig heeft ingestort; hij zal weten, op grond van het karakter des candidaats, hoe hem op zijn gemak te brengen, en 't is zijn plicht dit te doen, maar hij zal het den hem vreemden candidaat niet zoo goed kunnen hij zal na 't schieten van een bok gelegenheid geven om een hert te raken en zijn leerling op een deel van 't jachtterrein leiden waar hij weet, dat deze zeker goed te huiB is. Ziedaar M. de- R.welke grief vele hulponderwijzers en kweekelingen tegen de akten-examens in Zeeland hebben, en 't schijnt me toe, rechtmatig. Waarom geene onderwijzers buiten Middelburg ter assistentie opgeroepen? Zeeland' is Goddank niet arm aan knappe onderwijzers, en de inspecteur kan vroeg tijdig genoeg weten van wie onder dezen geene leer lingen onder de candidaten zijn. Of, moest hij ook uit anderen kiezen, dan nog zou de onbillijkheid althans engere grenzen aannemenen slechts een enkele zou een voorrecht genieten wat nu dikwijls de grootste, en bij den uitslag schier altijd gelukkigste helft der candidaten smaakt. Een vriend van billijkheid. Nog treurende over het verlies van mijnen Zoon, 11 Juni op 25jarigen leeftijd ons ontrukt, trof der familie en mij heden een tweede slag door het afsterven mijner Echtgenoote JOHANNA ADRIAN A HENRIKA TELCHUIJSin den ouderdom van ruim 61 en na eene echtvereeniging van ruim 38 jaren. Tholen, A. J. SAU ER. 12 September 1874. Tot mijne groote droefheid overleed heden mijne geliefde echtgenoote CLASINA MARTINA KUIJPER, in den ouderdom van 36 jaren en 9 maandenna bevallen te zijn van drie kinderen waarvan twee levend en een dood. Wat ik en mijne 5 hulpbehoevende kinderen in haar verliezen, zullen het best beseffen zij, die de overledene van nabij gekend hebben, doch ik hoop te berusten in den wil van Hem wiens doen en laten enkel wijsheid is. St. Maartensdijk, 12 September 1874. THOMAS BIL. Voorspoedig bevallen van een' Zoon W. C. DOOGE—van de Velde. Sirjansland 13 September 1874. Algemeene kennisgeving. Bevallen van een Meisje, M. de FEIJTER, van 'tHof. Zierikzee, 13 September 1874. De ondergeteekendenBeetwortel» suikerfabriekau te*ju in Nederland Belgie, brengen bij deze ter kennis van belangheb bendendat zij geheel V KEEMD zyn aan de herhaalde annoncen in de Goessche Courant, en dat zij niemand direct noch indirect order hebben gegeven BEETWORTELEN voor Hen aau te koopen boven den bet geheele saizoeu door ben besteden prys van ƒ9,75 en ÏO per lOOO kilo. Zij verkla ren bovendien besloten te zijn geene bBET- WORTELEN aan te koopen, welke by publiekeu verkoop worden aan geboden. De Nederlandsche Fabriekanten. RAVENSWAAIJ, FERKEN, JAGER &C0., Roosendaal. JANSSENS, van WEEL, SMITS C0., Roosendaal. Van den BROEKE, REIGER C°., Utrecht. De NEDERLANDSCHE BEETWORTELSUIKER FABRIEK, Oudenbosch. ADOLP te MEEUS C0., Dordrecht. JAGER, RAVENSWAAIJ C0., Gorinchem. De RAM C0., Roosendaal. Van LOON, de RAM C°., Steenbergen. De ZEVENBERGSCHE SUIKERFABRIEK, Zeven bergen. De BEETWORTELSUIKERFABRIEK St. Antoine, Oud-Gastel. Van BREDA, DOLK van VOSS, Leur. De GOOISCHE BEETWORTELSUIKERFABRIEK, Naarden. Van der LINDEN C0., Berqen-op-Zoom. De ZEVENBERGSCHE BEETWORTELSUIKER FABRIEK de Phoenix, Zevenbergen. De GASTELSCHE BEET W ORTËLSUIKERFABREEK, Oud-Gastel. De NOORÜ-BRABANTSCHE BEETWORTELSUI KERFABRIEK Standdaarbuiten. DAVERVELDT, BINCK C0., Oudenbosch. HOFFMANN TJADENde LAAT en EIJDMAN Weikendam. LAANE ROGIERDAVERVELDT C°.Bergen- op-'/.oom. HEERE C0., Statendam bij Geertruidenberg. Van CAMPENHOUT C0., Groenendijk by Oosterhout. De Vlaamsche Fabriekanten. LA SOCIÉTÉ ANONYME »La Ruche." L. TIJTGAT C°. J. O. MECHELIJNCH. JULES de WITT C°. F. WITTOUCK. DELORI C°. HELIN C°. LA SOCIÉTÉ DE SAS DE GAND. De Fabriekanten in de Provincie Antwerpen. EUGÈNE MEEUS, Schoten. H. TELLIER FILS C°., Berendrecht. De BEETWORTELSUIKERFABRIEK te Lier. DOEZÉE, YERGOÜTS C», Lillo. bij gelegenheid der landbouw-tentoonstelling aan den Straatweg, nabij het Station van den Staatsspoorweg MET PAARDEN ONDER DEN MAN op Maandag 21 September 1874, AANVANG des voormiddags 9 uur, voor Paarden die nimmer een prys hebben gewonnen. Alleen Paarden die pas voor Harddravers worden aangekweektmogen bieraan deelnementerwijl zij die reeds op Wedstrijden van Zessen Klaar hebben mede gedongenof op Voormiddag-Harddraveryè'n prijs behaalden', niet kunnen worden toegelaten des namiddags 2 uur, voor Paarden van Zessen Klaar. VOOR DE VOORMIDDAG-HARDDRAVERIJ tot prys ÏOO,- premie - SO, aangeboden door de Maatschappij van Landbouw, afdeeling Dordrecht en Omstreken. VOOR DE NAMIDDAG-HARDDRAVERIJ tot prijs 300, eerste premie - ISO, tweede - ÏOO, aangeboden door de stad Dordrecht. Alles in contant geld. Keuring en Loting bij de KORVER, naby de plaats der Harddraverij. Voor die des voormiddags ten 8 ure precies. namiddags 1 Het zalbet Bestuur zeer aangenaam zijnvoorat berigt te ontvangen van Heeren deelnemers aan den Wedstrijd. Natnens het Bestuur, H. N. BAX. H. P. de KAT van HARDTNXVELD G. REES. PAARDEN die Koningsprijs hebben gewonnen, A kunnen niet worden toegelaten. Gelegenheid tot I? K I V A A T- ONDERWIJS in het by F. E. VOGELSANG, Leeraar a/d H. B. School.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1