ZIEBIKZEESCHE NIEUWSBODE. No. 5450. 51sleJaarg. Donderdag 10 September 1874. Verschijnt DINGSDAG, DONDERDAG en ZATURDAG. De prijs per 3 maanden is ƒ1,30, franco per post ƒ1,60. ADVERTENTIËN 10 Cts. per regel, kennen uiterlijk tot des Maandags, Woensdags en Vrijdags voormiddags 10 ure bezorgd worden. Algemeen Overzicht. Waar wjj onze oogen wenden v 't is nog altijdmet uitzondering van de ellende in Zuid-Oostelijk Europa, dezelfde eflen waterspiegel, waarop do schepen van staat voortdobberen. Even als de opvarenden zich met allerlei beuzelingen bezig houden om den tijd te dooden, als er geene hauden aan het werk moeten geslagen worden en knutzelarijen voor arbeid gelden, zoo houden ook onze journalisten zich onledig om allerlei onbe duidendheden op te sporen, nu er niets bijzonders te vermelden valt. In Fraulirjjk bijv. pluist men de détails uit van Bazaine's vlucht en meent heel wat gewichtigs te zeggen, als men nu officieel en uit goede bron verklaren kan hoe hjj aan zijne gevangenschap is ontsnapt. Dat hij zich werkelijk van een touw bediende om langs eenen rotswand naar beneden te zakken en toch ook een poortje doorging, door gedienstige handen voor hem geopend, staat nu vast en met deze zekerheid is men even gelukkig als de jongen die zijn vogel kwjjt is en prutlend tuurt op het geopende deurtje waardoor zijn vriend ontsnapte. Andere belangrijke beschouwingen betreffen een besluit van spoorwegmaatschappijen om de jagers met hunne honden in afzonderlijke waggons te plaatsen. Weder anderen houden zich bezig met een regeeringsbesluit, waarbij zeker Engelsch blad in Frank rijk verboden wordt, bij welke gelegenheid ons verhaald wordt, dat de regeering er eene eigen inrichting op na houdt om verboden bladen en geschriften te vernietigen. In één opzicht echter hebben de onbeduidende berichten uit Frankrijk een zeker gewicht. Zjj toonen ons en men aarzelt niet dat daar te lande uit te spreken, dat de tegenwoordige regeering weinig te beduiden heeft geenerlei invloed uitoefent; dat zij eenvoudig de zaken gaande houdt en zich slechts door ééne zaak onder scheidt, namelijk door haar volslagen gemis aan libe raliteit. Wat wij vooral met smart en met verbazing uit het beschaafde en verlichte Frankrijk vernemen, is het partijkiezen van velen voor de zaak van Don Carlos in Spanje. Zoo hebben de dames in Lotharingen hemden vervaardigd voor zijne benden. In Metz werd eene inschrjjving geopend om de Carlistische ruiterij te wapenenwaarbij een enkel inwoner voor 10,000 frs. inteekende. De partij van den graaf van Chambord zoekt zich verdienstelijk te maken door zijnen neef te helpenmaar toont daarmede dat zjj, zoo zij al de legitieme mocht heetentoch zeker niet de wettelijke op zedelijk gebied is. Wij gaan de Fransche grenzen over om een blik in Spanje te slaan en dat wel omdat beide landen tegenwoordig dikwijls in éénen adem genoemd worden. De oorzaak ligt voornamelijk daarin dat men Frankrijk verdenkt van ondersteuning der Carlisten. Niet ten onrechte, naar het sclijjnt. Behalve toch wat wjj boven schreven zijn er een tal van bewijzen, dat men vooral in de grensprovinciënde Spaansche regeering eerder tegen- dan medewerkt. Dat verschijnsel is te treuriger, omdat de regeering in Spanje toch Zoo weinig kracht ontwikkelt. De verdeeldheid zit daar zoo diep en is zoo ingeworteld, dat zij hare treurige gevolgen in alles doet gevoelen. De werkeloosheid van het leger heeft geenen anderen grond en om, alles nog meer te ver wikkelen is er nu plotseling weder een nieuw minis terie opgetreden. De erkenning van het gouvernement door de groote mogendheden geeft ook al niet veel. En wat van alles wel het meest jammer is, de zedelijke en stoffelijke krachten van volk en land worden hoe langer zoo meer uitgeput. Dientengevolge neemt de schuldenlast toe en zoovele duizenden buiten Spanje die zich nu weder lieten verleiden om aan plannen tot schuldafdoening te gelooven, mogen het wel opmerken, dat waar de middelen ontbreken en alle pogingen tot herstel falenwel aan geene ernstige vervulling van finantieele verplichtingen kan worden gedacht. Duitschland levert sedert den mislukten aanslag op Bismarck ook al geen nieuws, tenzij men het voor iets gewichtigs houden wil, dat te Kissingen de kogel gevonden is, waarmede de aanslag werd gepleegd. Mis schien is het van meer beteekenis, schoon dan ook niet ongedacht, dat de regeering voortgaat in hare pogingen om den Elzas en Lotharingen teverduitschen. Reeds vroe ger was er bepaald dat het gebruik der Duitsche taal op de lagere scholen in die provinciën verplichtend was, thans is dat gebod tot alle andere scholen uitgestrekt. Vooral daar waar de bevolking nog uitsluitend Frausch spreekt is eene aanmerkelijke uitbreiding aan het onder wijs gegeven. De Duitsche bisschoppen gaan voort te worstelen tegen de kerkelijke wetten. Zoo hebben twee van hen nu weder een bevel gegeven, dat als met 1 Oct. de wet op het burgerlijk huwelijk in werking treedt, de geestelijken wel moeten toezien, dat geene sacramenten worden uitgereikt aan degenen die niet kerkelijk getrouwd zijn. Aan dit bezwaar zal echter gemaklijk kunnen tegemoet gekomen worden en het zal wel spoedig blijkendat wanneer de kerkeljjke plechtigheid eenvoudig het karakter eener inzegening heeft, de kerfc daardoor geene schade lijdt. Maar zij ziet zich in hare heerschappij gefnuikt en dat zal wel voortdurend voor deze christenen een aanstoot blijven. Uit Oostenrijk wordt bericht, dat men eindelijk iets vernomen heeft omtrent den Noordpool-expeditie. Sedert twee volle jaren was geen tijding ontvangen en er was dus wel grond voor treurige vermoedens. Het blijkt nu, dat enkele geruchten die men verspreid bad, geheel valsch waren. Men weet nu ook dat de expeditie land ontdekt heeft 200 mjjlen ten noorden van Nova- Zembla, waaromtrent natuurlijk latere berichten zullen moeten zeggen, van welk belang dit te achten is. De laatste tijdingen zeggen, dat de ondernemers allen be houden zijn teruggekeerdmaar dat zjj hun schip in het jjs hebben moeten achterlaten. In Italië vleit men zich met een bezoek van den keizer van Duitschland en volgens sommigen zouden reeds groote toebereidselen voor zijn ontvangst worden gemaakt. Anderen echter durven beweeren, dat de keizer er niet aan denkt om daarhenen te reizen. Zekerder is het dat de Italiaansche regeering niet zoo vast zit als men gedacht had. Indien toch al niet, waar iswat men zegt, dat een nog niet lang afgetreden populair minister, Sella, weder in het bewind geroepen is, dan is toch zeker dat men zich van diens invloed heeft moeten verzekerenom de zaken in goeden gang te houden. Rusland is nog ongezind de Spaansche regeering te erkennen. Het meent daarbij die vastheid te missen, die noodwendig vereischt wordt om eenig vertrouwen in te boezemen. Sommigen duiden dat zeer euvel aan den Czaar, maar velen erkennen, dat de dageljjksche geschiedenis van het ongelukkige land,, maar al te veel grond geeft voor de ongunstige meeningwaarop de weigering der Noordsche regeering gebouwd is. Zoo is er overal stilte en toch eigenlijk geen vrede, want allerlei hartstochten beroeren de volkenstaat kunde en eigenbelang staan aan de ware rust in den weg. 't Is nu eenmaal niet anders, de menschen willen beroering en zoolang ze niet wijzer worden, zullen de strijdpunten zich afwisselen en nu eens in eigen boezem dan daar buiten worden gevoeldmaar wat wij voor allen wenschen zoudenbedaarden vooruitgang met toenemende ontwikkeling, dat hebben wjj vooreerst niet te wachten. Nieuwstijdingen. De dagbladen van New-York hebben in de laatste weken kolommen gevuld met de ergerljjke bijzonder heden van een proces, waarin de beroemde predikant Beecher Stowe is gewikkeld geworden, ter zake van eene tegen hem ingebragte beschuldiging van overspel. De zaak maakte te meer sensatie, omdat geen redenaar meer geliefd was bjj een groot, en wel het aanzienlijkst deel der bevolkingdan genoemde predikant. Uit onderscheidene door den heer B. S. aangevoerde stukken is gebleken, dat bij aan de hem ten laste gelegde misdaad volkomen onschuldig was, en dat de groote drjjfveer voor de beschuldiging gelegen was in de zucht, om zich ten koste van den beschuldigde te verrijken. De aanklager had dan ook »tot schadevergoeding voor de eer zijner vrouw" een eisch ingesteld van eenige duizenden dollars. Stalls. Volgens de Fanfulla hebben eenige Bisschoppen bjj den Paus om inligting gevraagd, hoe zij moesten han delen tegenover »goede Katholieken," die de betrekking aanvaardden van Burgemeester, en dus den eed van trouw moesten afleggen aan de Regeering van Italië, welke eed uit kerkeljjk oogpunt ongeoorloofd en straf baar is. Hierop is het antwoord ontvangen, dat goede Katholieken" den Koning trouw mogen zweren, mits zjj hunnen Bisschop plegtig beloven, dat zjj aan geene wet uitvoering zullen ge veil, welke indruischt tegen de regten van den H. Stoel. Het is mogelijk, dat zulke lieden »goede Katholieken" kunnen zijn, maar zeker, dat zjj »sleckte Burgemeesters" zullen wezen. Sbit»s$l«w^. De Continental Herald meldt, dat de Mont-Blanc onlangs door eene damemevrouw Zubelineene Spaansche, is biklommen. Niet afgeschrikt door het verhaal, dat de laatste zeven pogingen tot beklimming wegens hevigen wind en koude waren mislukt, had zij met vier gidsen den togt ondernomen, maar zjj was genoodzaakt geweest om in de hut op de Grands-Mulets vier dagen en nachten te vertoeven, ten einde eeuigs- zins gunstiger weder af te wachten. Den vjjfden ochtend werd de togt voortgezet, en in den namiddag werd de top bereikt. Op den middag van den volgenden dag is mevrouw Zubelin bij hare terugkomst te Cha- mounix door de bevolking en de reizigers met groote geestdrift ontvangen. In den nacht van 1 op 2 September is te Weenen een belangrijke diefstal gepleegd. Een paket van 1600 aangeteekende brieven, met een waarde van duizenden guldens, allen voor Weenen bestemd, werd tusschen 2 en 4 uren gestolen. De beide ambtenaren met den nachtdienst belast, waren tot 2 uur bezig geweest de brieven te schikken en ter bezorging gereed te maken te 2 uren waren zjj in een, naast de expeditie-kamer daartoe ingerigt, vertrek een paar uren gaan slapen, na de brieven in de daarvoor bestemde houten kist te hebben gesloten; toen zjj te vier uren weder in het bureau kwamen was de kist opengemaakt en waren de brieven verdwenen. dFrawtrijjiÜ. Te Parjjs is eene nieuwe synagoge gebouwd. De kosten van den bouw bedragen 1,694,600 francs, waarvan de helft komt voor rekening der stad en de andere helft voor het budget van Israëlitische eeredienst. Te Mais zijn twee jonge dames ontvlugt uit het opvoedingshuis van het II. hart, en' daarna het slagt offer geworden van eene zeer lage mishandeling. Dien tengevolge is de algemeene superieure van het genoot schap der dames van het H. hart, eene zekere mevrouw Turnion, door de regtbank te Lyon veroordeeld tot eene boete van 10,000 francs als schadeloosstelling en in de kosten. De regtbank beschouwde de algemeene superieure als verantwoordeljjk voor alle onder kaar beheer staande huizen. De luchtreiziger Durnof en zjjne vrouw, die ver leden Maandag-avoud te Calais in een luchtballon opstegen, en aan wier behoud men wanhoopte, zijn te Grhnsby door een vissckersscliuit levend en wel aange- bragt. De ballon, door een sterken wind gedreven, was niet naar Engeland, doch over de Noordzee, naar den kant van Noorwegen, heengevoerd. Toen Durnof be merkte dat hjj geen land meer onder zich krjjgen zou, liet hjj zich op de hoogte van Doggersbank neder. Met levensgevaar werden zij door de bemanning van de Engelsche visscberssckuit uit den toestand gered, die, half drijvend, half zwevend, nu eens bovenwater, dan weer door de golven overstelpt, niet dan met groote moeite kon aangeklampt worden. Dumof en zjjne vrouw waren, toen zij gered werden, meer dood dan levend. Alkmaar, 8 Sept. Gisterenavond te 10 uur is de laatste trein van Amsterdam naar Den Helder bjj het station alhier gederailleerd, door het springen dei- rails. De locomotief, tender en een paar wagens zitten in het zand. Persoonljjke ongelukken zjjn niet te be treuren. Aan verzuim of onachtzaamheid valt niet te denken. De passagiers voor Den Helder moesten wachten op een trein, van daar per telegraaf ontboden. Amsterdam, 8 Sept. Heden nacht werd deze stad door een groote ramp getroffen. De Amsterdamsche stoom-suikerraffinaderij »Java," van de firma Koojj, in de Groote Bikkerstraat, is geheel in de asch gelegd met de daarbjj behoorende bjjgebouwen, loodsen, enz. Tien minuten vóór 1 ure ontdekte de nachtportier brand op den lompenzolder, waar drie mannen met kaarslicht werkten, en in zeer korten tijd stond alles in laaie vlam. Dadelijk waren de handspuiten der brandweer op het terrein, en de pompiers klommen als katten tegen de ramen óp. Spoedig volgden twee stoomspuiten der brandweer en de stoomspuit der marine. De Burgemeester en andere autoriteiten wa,ren op het terrein. De ingenieur der fabriek, de heer Peters, heeft onmiddelljjk, om grootere .onheilen te voorkomen, de stoomkleppen der negen ketels geopend. Er waren in de fabriek 320 personen werkzaam voor het meerendeel hoofden van huisgezinnen. Al die menschen zjjn nu broodeloos. De fabriek en al de bijbehoorende gebouwen waren verzekerd voor een bedrag van 1millioenwaarbjj meest alle hier te lande bestaande assurantie-maat- sekappjjen, als ook hier vertegenwoordigde buiten- landsche maatschappijen betrokken zijn. De aangrenzende woningen in de Groote Bikkerstraat zjjn behouden gebleven. Budcl5 Sept. Het volgende voorval heeft hier een diepen indruk gemaakt. Moge de mededeeling over al tot meer voorzigtigheid aansporen. Cora, vau de Laarlandbouwerszoon uit het naburige Preuselwilde een haas schieten, die zich op de landerijen zjjns vaders ophield. Met het geladen geweer op den schouder, stapte hij de deur uit. Op weg een kar ontmoetende legde hij het geweer daaropen gaat naast den wagen verder. Ten plaatse gekomen waar hjj ook de jagt zal beginnentrekt hjj het geweer bij den tromp van de kar. Ongelukkig blijft de haan achter een plank haken, hjj spant gedeeltelijkslaat neer en drijft zoo de ge- heele lading in de borst van den rampzaligen jager. Des nachts was de 18jarige jongeling reeds een ljjk. Eindhoven4 Sept. Hedenochtend zou in de naburige gemeente Strijpmet verlof van den burge meester, op de algemeene begraafplaats, gelegen bij de Roomsch-Katliolieke kerk aldaar, de teraardebestelling plaats hebben van een Protestant. De pastoor, onder wien de sleutel der begraafplaats berust, weigerde de opening der begraafplaats, niettegenstaande bij beschik king van den minister van binnenlandscho zaken van 13 Juni jl., op een adres van eenige ingezetenen te Strijp beslist is, dat de lijken van Protestanten op die begraafplaats ter begraving moeten worden toegelaten. De tusschenkomst der Regeering is ten deze ingeroepen, opdat de burgemeester' van de Regeering last moge ontvangen om de begraafplaats te doen openen. IJzendjjke5 Sept. Verleden week zjjn onder deze gemeente in den nacht van Donderdag op Vrijdag een vijftal koejjen uit een weide gestolen. De politie doet jjverig onderzoek, doch men vreest te vergeefs, wijl de dader onbekend is, 'en de aangifte van dit feit eerst vier dagen later is geschied. Zuidzaude6 Sept. Dezer dagen werd alhier een arme oude vrouw dood op haar stoel gevonden; zjj genoot eenigen onderstand van het armbestuur en kwam overigens met bedelen aan den kost. Het huisje, dat zjj bewoonde en haar toebehoorde, was vervallen en had geen zolder meer, terwjjl de steenen vloer geheel was verdwenenniettegenstaande dezen ellendigen toe stand vond men in hoeken en gaten een som van ƒ480 in verschillende speciën, o. a. 400 franken in goud. De buren zeggen, dat de overledene schraapster zich naauwe- lijks het noodige voedsel gunde. Bath5 Sept. Vorderden de werkzaamheden aan de nieuwe uitwateringsluis van den Reigerbergschen polder in den beginne naar den zin der aannemers, thans is het duidelijk te zien, dat het werk niet op den bepaalden tjjd kan klaar zjjn. Mogten er veel na- jaarsbujjen komen, dan wordt het plaatsen van een locomobile noodzakeljjk. Middelburg, 7 Sept. Naar wij vernemen heeft de hoofdingenieur van den waterstraat alhier, de heer G. van Diesen, zich bereid verklaard tot het onderzoek der ingewacht wordende plannen omtrent het maken van een droog dok in deze gemeente vanwege de firma van Zejjlen Decker. Middelburg9 Sept. (Telegram.) Bij de alhier plaats gehad hebbende herstemming voor een lid van den Gemeenteraad is gekozen Mr. P. Roetert Tak Hz. met 191 stemmen, terwijl op Jhr. Mr. C. de Jonge 153 stemmen waren uitgebragt. Zieriltseee, 8 Sept. Gisteren werd door de leden der dd. schutterij alhier, die aan de gewone schietoe feningen deelnemen, tot besluit daarvan een schietwed- strjjd gehouden. Er werd geschoten op een afstand van 200 en 300 passen en behoudens den kamp om den rozenprjjs, werden ook de punten, in al de oefe ningen behaald, in aanmerking genomen. De eerste prijs werd behaald door den sergeant J. Baarsde tweede prijs door den sergeant J. Wilt son Mz.de derde prijs door den schutter H. C. v. d. Ende Mz., na kampschieten met^den schutter Dekker, en de vierde prijs, zijnde de rozenprjjs, door den sergeant TV. Ridderhof. Bjj dezen wedstrijd werden de meeste punten op 200 en 300 pas geschoten door den schutter J. P. Ochlman. Door de commiezen der posterijen in N. Brabant en Zeeland is bjj adres tot den minister van financiën het verzoek gerigt om hunne traktementen in overeen stemming te brengen met de eischen van den tijd. De zalmteelt maakt oogenschjjnljjk zulke reuzen- vorderingen, dat men weer naar den goeden ouden tjjd schijnt terug te keerende dieren behoeven niet meer gevangen te worden, ze springen den niensch te gemoet. Ziehier wat dezer dagen op den Lek gebeurdeeen schipper lag met zijn schip op de rivier, een stoombootje kwam voorbjj, en joeg het water hoog op. Daar schoot eensklaps uitjiet water een zalm, van zeven en een half kilo, en viel op het dek van het schip. De schipper liet zich op den zalm vallen, en maakte er zich met eenige moeite meester van. Op een brief, dezer dagen aan het postkantoor te Beverwijk ontvangen stond het navolgende adres »Aan vrouwe Zeinersche zoo iette der eerse uianne en e tweede manne isse ookke dood e worden en die eette Yereulse hjj deeje in de koejjen en se iette van ne eige name voordat ze e trouwd was Joannetje Aarensdwerge te Bjjferwjjke in Neerde Olland." A T C H I N. Aan een particulier schrijven uit Kotta-Radja (den Kraton) dd. 27 Mei, ontleenen wij het volgende: Mijn bataljon heeft vele verliezen geleden: o. a. zjjn van de 18 officieren, waarmede het op 17 November jl. Java verliet, nog slechts 9 in leven; bovendien werden 2 wegeus wonden en 1 wegens ziekte geëvacueerd. Maar nu de hoofdzaak. Wjj zijn thans weinig verder dan bij den aanvang, hoeveel menschenleven en mil- lioenen ook al naar de maan zjjn! Zachtzinnigheid is het middel niet om Groot-Atchin, dat een afzonderljjk oorlogsregt heeft, ten onder te brengen; en al leest ge nu dat die en die staatjes op de oost- en westkust onze souvereiniteit hebben erkend wil dan als rnjjne meening aannemen, dat dit veeleer 'na- dan voordeel aan onze zjjde isom de blokkade te zien opgeheven, erkennen zjj onze vlag en worden dan tevens in de gelegenheid gesteld om hunnne stamgenooten van oor logsbehoeften te voorzien. Met het magtige Pédir, (wat de couranten_u ook mogen mededeelen) zijn we geen stap verder: zijn con tingent van 600 man werd tot een aanstaanden aanval op onze positiën, nog een paar dagen geleden, geleverd. De kolonel Pel volgt eene andere gedragslijn dan de generaal vanSwietendit is gelukkig. Laatstgenoemde verliet de kust, terwjjl hij ons gebrekkig, onzen bond genoot allerellendigst, achterliettoch prachtige officiële telegrammen, en »après nous le déluge Eerstge noemde liet terstond bentings bouwen, om onze bond- genooten te beschermen maar zoo spoedig kon dit niet geschieden, of Toekoe Neks kampongs waren reeds verbrand. Dit was te voorzien geweest en voorspeld. Ware de gezondheidstoestand niet zoo allerbedroe vendst, dan zou de tegenwoordige bevelhebber nog wel anders handelenmaar de troep heeft 2 nachten van de wacht, de ambulances liggen vol en zoolang niet eene afwisseling op groote schaal plaats heeft van personeel, kunnen geene afdoende maatregelen genomen worden. Op meesterljjke wijze heeft de vijand van het terrein patij getrokken, om ons het verder doordringen aller- oezwaarljjkst te makenwas 6 weken geleden zijne ons het meest nabjj zijnde versterking op 1500 passen afstand gelegen thans heeft hjj zich op 700 passen van den Kraton duchtig versterkt. Kerknieuws. De Cand. A. Voorhoeve heeft het beroep naar Nedèr- hemert aangenomen en mitsdien voor,. OostA'land en de 5' overige beroepen bedankt. Bjj de Herv. gemeente te 's Heer-Arendskerke is een geschenk ingekomen van een stel fijn damast tafel linnenten behoeve van het H. Avondmaal, door eene achtenswaardige zuster dier gemeente. De Cand. Jakob Marinus Wilod Versprillegeboortig van Oud-Yossemeerheeft het beroep naar Blokzjjl aangenomen, STOOMBOOTDIENST tusschen Zierikzee en Rotterdam en tusschen gelegen plaatsen. A.Vvaarturen in September 1874:. Van ZIERIKZEE: Zondag 13 's nam. 1,u. Woensd. 16 1,— Vrijdag 18 's morg. 6, Zondag 20 7, Woensd. 23 10,— Vrjjdag 25 's midd. 12, Zondag 27 12, Woensd. 30 's nam. 1, Van ROTTERDAM: Dingsd. 15 's morg. 7,30 u. Dond. 17 7,30 Zaturd. 19 9.15 Dingsd. 22 's midd. 12,— Dond. 24 's morg! 6, Zaturd. 26 6, Dingsd. 29 7,30 STOOMBOOTDIENST van Middelburg op Rotterdam. September 1874. Van MIDDELBURG: Vrijdag 11 'smorg. 10,— u. Zondag 13 Maand. 14 Dingsd. 15 Woensd. 16 Dond. 17 Vrjjdag 18 Zondag 20 Maand. 21 11»- 11,— 11,— 6,t 5, 5,s 6,— 7, Van ROTTERDAM: Vrjjdag 11'smorg. 9,15 u. Zaturd. 12 Maand. 14 Dingsd. 15 Woensd. 16 Dond. 17 Vrjjdag 18 Zaturd. 19 9,15 10,15 10,15 10,15 10,15 10,15 10,15 Maand. 21 's midd. 12, DIRECT CORRESPONDERENDE WAGENDIENST Van Zierikzee, Hotel van OPPEN, afrid 1 '/4 uur na af vaart van Middelburg en 2 uur na afvaar van Rotterdam. Afvaart van Zijpe naar Rotterdam nimmer vroeger dan 3 uur na afvaart van Middelburg. £lblbs«tswtis«. Voorspoedig bevallen van een' Zoon H. MEERTENS—Storm. Nieuwe Tonge, 6 September 1874. Bevallen van eene Doel» ter, E. C. van 't HOFF—Deurloo. Rotterdam, 7 September 1874. Eenige kennisgeving. Heden overleed tot rnjjne groote droefheid na een langdurig lijden, mijne geliefde Echtgenoote Mejufvrouw JOHANNA MARIA van der ZANDEin den ouderdom van 66 jaren. Zierikzee, P- C. LANDSKNEGT. 5 September 1874. Eenige kennisgeving. Heden overleed onze geliefde Schoonbroeder de Heer J. K. t. von ZIEGENWEIDT te Ameide Weduwenaar van onze Behuwd-Zuster en Zuster C. J. van den thoorn. Zierikzee, M. COUVÉE, Junr. 6 September 1874. C. H. COUVÉE, van den thoorn. Heden overleed ons jongste kindje WILHEL- MINA CLARA. Zierikzee, J. M. KNAAP, 7 September 1874. N. M. KNAAP—Ochtman. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed na een langdurig lijden, onze waarde Vader en Behuwd-Vader, de Heer C. LOPSE HOCKEin den leeftijd van ruim 71 jaren. Brouwershaven, Namens-de familie, 8 September 1874. D. LOPSE HOCKE. Heden avond ten half tien ure, ontsliep zacht en kalm, aan een langzaam verval van krachten, mjjn veel geliefde Echtgenoot LEENDERT LIEVENSEin den gezegenden ouderdom van 77 jaren en 10 maanden. Moge zijn heengaan van hier vrede zjjn geweestis rnjjne stille wensch. Mede uit naam mijner kinderen en behuwd-kinderen, C.a van der STOLPE, Nieuwerkerk in Duiveland, Wed. L. Lievense. 8 September 1874. Har tel leen dank aan allen die hunne belangstelling hebben betoond bjj onze vjjf-en- twintig-jarige Echtvereeniging. J. GROENEVELD de KATER, H. H. GROENEVELD de KATER, van ingen. De ondergeteekenden betuigen hunnen hai*- telïjUeii dank aan allen, welke hunne overledene Moeder ELIZABETH STRUIK, Wed. P. Schuling, gedurende een aantal jaren, in haren ouderdom zoo wel willend door hunne liefderjjke gaven hebben bijgestaan. Zierikzee, Uit naam der kinderen, 8 September 1874. C. de VOS. De Heer en Mevrouw J. L. de JONGE de Jonge, betuigen bjj deze hunnen dank voor de ondervondene bewijzen van deelneming in het overlij den van hunnen geliefden behuwd-broeder en broeder Jhr. W. II. de JONGE van CAMPENS NIEUWLAND. Zierikzee, 8 September 1874. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Neuzen maken bekend, dat de KERMIS aldaar dit jaar zal plaats hebben van af Maandag den Sisten tot en met Zaturdng; den «Cisten September aanstaande. Het verrigten van gymnastische toeren met kindereu op straat, het vertoonen van gevaarljjk gedierte en alle bedelarijvermond of openlijkzal daarbij worden geweerd. Neuzen, den 31 Augustus 1874. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. van BOVEN. De Secretaris, J. D IELE MAN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1874 | | pagina 1